Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Misi1979


Misi1979
őstag

Hm, én voip-pal percenként 0.01 euróért hívok bármilyen mobilszámot, vezetékeset meg ingyen. Otthonról vagy cégtől.

Mobilomra (iphone) is be van állítva a szolgáltatás, azóta a havi 5-6 euró a mobilhívásaim díja.. Ez régen ennek sokszorosa volt. Hátrány: 3G/wifi kell hozzá, előbbin van néha egy fél mp-es lag.

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#2) UnA válasza Misi1979 (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

Misi1979: arra kiváncsi volnék, hogy melyik szolgáltatás ad 3 forintért mobil hívást. Már én is többször körülnéztem, de a magyar szolgáltatók végződtetési díjai miatt nem találtam 12-15 forintnál olcsóbb lehetőséget.

(#3) Formaster válasza Misi1979 (#1) üzenetére


Formaster
addikt

Szolgáltatot tudnál irni hozzá? Mert ez nagyon jo ár, ha máshogy nem megy légyszi privátban ....

(#4) Misi1979 válasza Formaster (#3) üzenetére


Misi1979
őstag

Az a gond ezzel, hogy szívesen megadnám, ha nem félnék attól, hogy elterjed és díjat emelnek.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#5) Formaster válasza Misi1979 (#4) üzenetére


Formaster
addikt

:C

(#6) UnA válasza Misi1979 (#4) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez elég furcsa logika lenne, kivéve ha illegális :) Egy vállalkozásnál, ha nő a forgalom, az általában fajlagos költségcsökkenést eredményez...

(#7) Misi1979 válasza UnA (#6) üzenetére


Misi1979
őstag

Nem feltétlenül. Szerintem a 0.01 eurós hívásdíj az üzemeltető cégnek vagy nullszaldós, vagy ráfizetéses. Ha megnövekszik a forgalom, mindkét esetben díjat emelnek. Mindkettőtöknek elküldöm az elérhetőséget.

Rátok bízom a dolgot, de ti érdeketek is, hogy ne terjesszétek. Komolyan írom - egy régebbi voip szolgáltatónál már jártam úgy, hogy x embernek elmondtam és 1 hónapon belül 0.01 helyett 0.15 lett a percdíj.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#8) Formaster válasza Misi1979 (#7) üzenetére


Formaster
addikt

Okés én nem adom tovább, csak saját használatra kell. Köszönöm!

(#9) Avicularia


Avicularia
veterán

Hogy ne legyen már akkora titok, pld freevoipdial amit én használok. Főként svéd ezenkívül magyar és osztrák számokat hívok róla. Feltöltés után 120 napig ingyenes a vezetékes számok hívása, utána 1 eurócent.
Svéd mobilt 0.5 eurócentért, magyar és osztrák mobilt 1 eurócentért hívok.

(#10) oacle


oacle
csendes tag

(#11) Misi1979 válasza Avicularia (#9) üzenetére


Misi1979
őstag

Remek, köszönjük emese. :W

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#12) Avicularia válasza Misi1979 (#11) üzenetére


Avicularia
veterán

Most tényleg azt hiszed, hogy itt elolvassa a cikket 100 ember és ettől felmegy az ára? :C
Vajon hány felhasználója lehet világszerte a dellmontnak? És a freevoipdialnak?

(#13) sanzi89 válasza Misi1979 (#11) üzenetére


sanzi89
addikt

Már le lett lőve a poén, de google-ba 1 perc keresés az alábbi címszavakra: voip 0.01e.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#14) tomatos válasza oacle (#10) üzenetére


tomatos
aktív tag

Én is ezt használom, otthon Wifiről :) Tényleg ennyi az ára! Egy apró dolog: perc alapú számlázás van, minden megkezdett perc 1 cent, ha letelik az ingyenes 120 nap a vezetékes is 1 cent lesz! Plusz én a kínába dolgozó kollégámat ingyen hívom :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#15) Misi1979 válasza Avicularia (#12) üzenetére


Misi1979
őstag

Nem hiszem, hanem tudom.

A dellmont sem hülye.. és nem 100 ember olvassa a cikkeket, itt kb lesz 100hsz, 1 hónap alatt kb 5000 olvasó és ez persze növekedni fog idővel, ahogy a gugli is indexel.

Figyelik a statisztikákat, amint elér a felhasználószám egy kritikus számot, emelnek.

Sok kezdő voip-reseller csinálja a beetető-időszakos alacsony percdíjas dolgot, ennél viszont nincs így, cserébe tényleg figyelik a felhasználószámot. Nem egy szolgáltatónál voltam már, ugyanígy jártam pl legutóbb, megjelent egy cikk egy közepes forgalmú IT oldalon a voipról, ahol megemlítették, mint olcsó telefonálási lehetőséget, 1 hét múlva árat emeltek.

Nem irigy vagyok, simán megírtam volna privátban..

Amúgy annyi trükk még van az adott szolgáltatónál, hogy érdemes nem magyar lakcímet megadni, az adóvonzat miatt:)

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#16) Avicularia


Avicularia
veterán

Sőt osztrák mobil mostanában csökkent 0.2 eurócentről 0.1-re. Viszont január elsejétől minden callback hívásra rájön 0.039 eurócent kapcsolási díj. Előtte csak akkor volt ilyen ,ha a hívott fél nem vette fel vagy kinyomta a hívást.

15.-re
Még ha árat is emelnek akkor is sokkal olcsóbb mint a sima gsm hívás. Itt svédben pld minden híváson van kapcsolási díj ami 0.69-0.99 sek (24-35ft)között van. Nem is használom a mobilomat rendes gsm hívásra.

[ Szerkesztve ]

(#17) ..:Fájtör:.. válasza Misi1979 (#15) üzenetére


..:Fájtör:..
csendes tag

...már ne haragudj, de cikket írsz egy olyan szolgáltatásról, amit amúgy titokban tartanál... aztán meg utalást teszel arra, hogy hogyan kell a közös büdzsét kurtítani.
Emelem kalapom! Gratulálok!

(#18) Misi1979 válasza ..:Fájtör:.. (#17) üzenetére


Misi1979
őstag

1: nem írtam cikket.

2: nem tartottam volna titokban, viszont nem írtam volna ki nyilvánosan, max ha valaki privátot ír.

3: írtam egy tippet, ami, mint gondoltam, teljesen nyilvánvaló, ha az ember logikusan belegondol, viszont: nem kötelező betartani. Egy lehetőség csupán. Ha te teljesen jogkövető akarsz lenni, hajrá. Biztos vagyok benne, hogy mindenki így gondolkodik, mint Te.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#19) slayer006 válasza Misi1979 (#4) üzenetére


slayer006
addikt

:Y

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#20) goro1000


goro1000
aktív tag

Most akkor melyik a legolcsóbb iptelefon?

(#21) Kasya


Kasya
nagyúr

Misi1979:
Ilyentol tudok hulyet kapni, nem csak az interneten, de az eletben is.
Ha valamit nem akarsz mas orrara kotni nyilvanosan, nem is kell celozgatni ra. Egyszeruen csendben maradni es orulni, hogy neked van egy jo lehetoseged. Az ember a kivancsi-, anyagias termeszetenel fogva raharap az ilyen kijelentesekre.

Avicularia: koszonom!

UI:- regebben en is kerestem Skype alternativakat. Egyszeruen a bizalom hianyzott eddig, amiert nem probaltam ki ezen cegek szolgaltatasat.

[ Szerkesztve ]

(#22) g0dl válasza UnA (#6) üzenetére


g0dl
addikt

Szerintem a https://www.freevoipdeal.com/ -ről van szó én meg azért írom be, hátha elterjed, és a hazai mobil"szolgáltatók" visszavesznek áraikból

A cikkhez pedig.Miért kell minden telefonnak külön "előfizetés"? Miért nincs egy központ ( pl. https://www2.pbxes.com/ )?

(#23) Misi1979 válasza g0dl (#22) üzenetére


Misi1979
őstag

Naívság azt várni, hogy 3 kvázi trösztbe tömörült szolgáltató több, mint 10 millió előfizetővel befolyásolható párszáz, párezer olcsó voip-használó által úgy, hogy csökkentsék az áraikat.

Hopp! Vagyis befolyásolható. Egyszercsak en bloc letiltják majd a mobilnetes voip-használatot.

A realitás inkább az, hogy a voip-szolgáltató fog árat emelni, ha sokan használják adott országból. Gondolhatod, hogy 0.01euró per perc az majdhogynem ráfizetéses, de legalábbis önköltségi ár nekik. De ne legyen igazam.

Kasya: szándékomban állt az érdeklődőknek privátban elküldeni a linket. Nem ok nélkül írtam be ide azt, amit.. szerettem volna a ph közösségével megosztani ezt a lehetőséget, legalábbis azokkal, akik nem ismerik, nem a nagy nyilvánossággal, akik csak olvasgatnak, idetévednek.

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#24) UnA válasza g0dl (#22) üzenetére


UnA
Korrektor

Az a probléma, hogy a mobil esetében igazából kétszer kell fizetni, csak ez nem látszik a számlákban. A trükk a végződtetési díj, vagyis amit a fogadó mobilhálózat kiszámláz a másik szolgálatónak azért, hogy beengedte a hívást. Ezt nem lehet hívásoldalról versennyel letörni, mert akivel te szerződésben vagy, az csak kezdeményezi a hívást (de a vonalas ezért lehet akár ingyen is).

Szerintem a központ sem olcsóbb, ha szükséged van arra, hogy legyen több bejövő hívásra lehetőség.

(#25) Kasya válasza Misi1979 (#23) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ertem es tiszteletben tartom a velemenyed. Nekem az jott le a fenti hsz-bol, hogy 2 szemelynek elkuldted es annyi. Azonban lassuk be, egy egy nyilvanos oldal, raadasul "szakmai blog". Valahol elvarhatja az olvaso, hogy konkretumokrol beszeljunk, ha nem "illegalis". Ugyanakkor sajat dolgod, hogy mit adsz ki es mit nem, es ez igy van rendjen :)

(#26) Vincent_ válasza Misi1979 (#23) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Szerintem naivitás azt gondolni, hogy ha nem emelnek díjat, az a Te érdemed (merthogy nem adod tovább a szupertitkos cégnevet), emellett pedig az áremelés elodázása sem a Te érdemed/eredményed lesz (mert hogy "tartod a szád"), bármennyire is szeretnénk ezt látni/érezni.

Ha meg zavar, hogy más utánajár a teljes mellszélességgel reklámozott "tutiszuperjó-detitkos" csomagodnak, akkor tényleg el kellene legközelebb gondolkozz, hogy mi a célod egy ilyen commenttel (az e-pénisz növelés mellett).

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#27) Misi1979 válasza Vincent_ (#26) üzenetére


Misi1979
őstag

Tudom, hogy nincs ingyenebéd. Azt is, hogy nagyon kicsi befolyásom van arra, hogy ne legyen fent pl. ez a szolgáltató az Indexen, ami az ingyenebéd végét jelentené. Mert valaki felfigyel erre a bejegyzésre és úgy dönt, csinál egy jó kis voip-körképes cikket.

Nem azt írtam, hogy zavar, hanem azt, hogy zavarna, ha megszűnne a lehetőség. Bakker olyan nehéz értelmezni, amit írtam?:) Direkt nem írtam ki az oldalt, privátban megadtam eddig mindenkinek vagy írtam nekik, hogy már be lett írva a topikba a cím.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#28) Armagedown


Armagedown
őstag

Kész rablás amennyibe kerül tőletek a telefonhívás , innen Romániából az Rds (Digi) hálózatból ilyen percdíjakkal lehet telefonálni.
Szvsz nem sokkal drágább mint a voip

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#29) MarQs


MarQs
senior tag

Korábban motoszkált már a tekervényeim között egy hasonló megoldás - jó volt olvasni egy élő megvalósításról...

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#30) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Komoly, amit egyesek írnak/képzelnek. :DDD

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#31) Avicularia


Avicularia
veterán

Ehh közben látom, hogy rosszul írtam a nevüket, javítom freevoipdeal, mielőtt valaki beleköt :D

(#32) ..:Fájtör:..


..:Fájtör:..
csendes tag

Elnézést a szerzőtől, tényleg nem Misi1979 írta a cikket! :U Benéztem, előző hozzászólásom első felét visszaszívtam!

(#33) Kasya válasza Armagedown (#28) üzenetére


Kasya
nagyúr

De jo lenne ilyen arakat latni nyugaton is a Tele2 es Lebara butitasok helyett.

[ Szerkesztve ]

(#34) MinionFlasH válasza Kasya (#33) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Srácok!!!

Örülnék ha befejeznétek a társalgást, nehogy megemeljék a tarifát 0,1 ről 0,100001 re mert lesz irgumburgum, és oda a megtakarítás!!! :DDD :DDD :DDD Ez röhej...

(#35) Csolaszol válasza UnA (#2) üzenetére


Csolaszol
csendes tag

www.Freevoipdeal.com
Kb. 3-4 Ft/perc, kapcsolási díj nélkül.
Ez külföldi.

Aki magyar szolgáltatót szeretne:
Az én VoIP routeremben be lehet állítani egyszerre több szolgáltatót is.
Be regisztráltok egy magyar szolgáltatóhoz, kértek egy magyar telefonszámot. (Pl.: Ephone-nál havi 100 Ft-ért.)
A magyar telefonszámon el tudnak érni titeket.
Regisztráltok a freevoipdeal.com-ra, és erről hívtok mindenkit.
Be lehet állítani, hogy milyen hívószámot jelezzen ki, itt beállítjátok a magyar számot, és akit hívtok, nem fogja tudni, hogy Ephone-on keresztül vagy Freevoipdeal-en keresztül hívjátok fel.

(A magyar telefonszámos részt még nem intéztem el otthon, de nem látom technikai akadályát.)

(#36) Csolaszol válasza Misi1979 (#15) üzenetére


Csolaszol
csendes tag

A Freevoipdeal már emelt árat.
Amikor előfizettem, még 0.005 euro volt egy percnyi telefonálás magyar mobilra, és vezetékesz számra is.
(Vezetékes számokra természetesen csak az ingyen napok lejárata után.)

Október környékén emelték 0.01 euro/percre a percdíjat.

(#37) goro1000


goro1000
aktív tag

Androidra is meglehet csinálni ezt a voipot?

(#38) Misi1979 válasza Csolaszol (#36) üzenetére


Misi1979
őstag

Volt ingyenes is a mobilhívás, aztán lett 0,5 centről 1 cent, kb 2 hó után.

Ha jól emlékszem, nem októberben volt az emelés, hanem előbb és nem csak Mo-t érintette.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#39) Csolaszol válasza goro1000 (#37) üzenetére


Csolaszol
csendes tag

Nekem sikerült beállítani androidos telefonra is klienst, de nagyon rossz volt a minősége.
Lehet csak normálisabb router kellene hozzá.
MobileVoIP az app neve.
Elképzelhető, hogy van más app is VoIP-hoz, ami esetleg jobban megy.

(#40) Avicularia válasza Csolaszol (#39) üzenetére


Avicularia
veterán

A mobilevoip nevű programot használom, nálam teljesen jó mind wifin mind 3G-n. Van még ugyanez a program más színben YourDialer és a CSipSimple is. Ezek nálam mind jól működtek.

(#41) Osynho válasza Avicularia (#40) üzenetére


Osynho
addikt

Na, ez kezd érdekelni! :C Most olvasom a vélemények között, hogy magas adatforgalmú kodeket használ. Igaz ez? Mennyire eszi a mobilnetet? Nekem 100mb-os van most előfizetve, ez gyorsan elfogyna? Belassítva is használható a szolgáltatás? A hangminőség milyen?

(#42) Avicularia válasza Osynho (#41) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem tudom, nem szoktam nézegetni mennyit eszik. 1 gigás mobilnet csomagom van ,itthon pedig wifin használom

(#43) Osynho válasza Avicularia (#42) üzenetére


Osynho
addikt

És a hangminőség rendben van?

(#44) goro1000


goro1000
aktív tag

most találtam egy oldalt ahol le van írva pontosan mit kell csinálni[link]

(#45) Avicularia válasza Osynho (#43) üzenetére


Avicularia
veterán

Nálam igen, bár nem magyar hanem svéd mobilhálózaton használom ha 3G-n lógok. Wifin is rendben van, ha nincs mellette valami combosabb torrent letöltés.

(#46) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ismerem az alföldi szolgáltató, nekünk is van náluk előfizetésünk VoIP-ra :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ez a téma engem is érdekel. Skype-ot sokat használtam, de most már 68 ft a mobil hívás. Vezetékes még tűrhető áron van. Az androidos Skype kliens viszont pocsék... legalábbis Zte Bladen.
A Viber is egy jó elgondolás, de pocsék a hangminősége, kb. mint a 48kb/s mp3, és nincs pc-s kliens ha jól tudom.
Tényleg jó lenne egy olyan program, aminek van pc-s, meg androidos kliense is, és olcsó.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#48) Graphics válasza Victoryus (#47) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Viberrel nekem nincs gondom, minősége jobb mint a hívásnak, viszont nagy a késleltetése.

PC kliensekből tényleg kicsi a kínálat

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49) Avicularia válasza Victoryus (#47) üzenetére


Avicularia
veterán

Vibert is használok. Eddig egy htc one x-en használtam, de már elég régen szervizben van a htc és ideiglenesen egy samsung galaxy gio-val helyettesítem. JB update előtt jó volt a htc-n a viber hangminősége, viszont update után nagyon leromlott, mindenki panaszkodott, hogy alig hall, rossz a hangminőség.
Most hogy a gio-t használom,mindenki kérdezte hogy mi történt mert sokkal jobban hallanak.
A fenti dellmont programoknak van pc-s meg androidos kliense is, és ha jól tudom egymást ingyen lehet hívni mint skype-ban vagy viberben.

[ Szerkesztve ]

(#50) Victoryus válasza Avicularia (#49) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Fura ez a Viber. Sokan mondják, hogy jó, nálunk nem vált be. Xperia Ray+Blade+Samsung Note nem a kedvence ezek szerint. A hangminőséget sajnos nem lehet benne állítani. Viszont amiről a cikk szól, lehet hogy próbára érdemes.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.