Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [VoDaFoNe:] Dánia

Hozzászólások

(#29) Иван válasza tildy (#24) üzenetére


Иван
őstag

Engem dobtak le Hackneyben és elboldogultam ;)

A középsuli végét meg nyilván nem az állami oktatásra értem, hanem intenzív nyelvsuli, de még inkább egy jó magántanár. Ja és persze nem a suli 4 éve alatt, hanem más alsó tagozatban (vagy előbb) elkezdeni.

A nyelves példád meg egyszerű: ha a gyereket születése óta 4 nyelv éri mindennaposan, akkor 4 nyelve lesz anyanyelv. Itt szombathelyen is van egy család, apuka arab, anyuka magyar, de éltek a közelkeleten, ahol a francia-angol is nagyon ütősen bent van a mindennapi életben. Eredmény: a két cseteme perfekt magyarból, arabból ti. anyanyelvük, az angol, francia meg mondjuk úgy, hogy közel anyanyelvi.

Suliban tanultak németet 12 évig, most ebszélnek öt, azaz öt nem is haszontalan nyelvet.
Erre mondta a magyartanárom, hogy húzzunk bele a nyelvtanulásba, mert 10-15 év múlva ellepik a piacot az ilyen dupla/tripla anyanyelvűek, mi meg majd pisloghatunk a magyar - angol kombónkkal :DDD

Az angol nyelv helyes használatáról (vagy bármelyikéről):

Persze vitázhatunk, hogy most melyik a helyes, de megmerem kockáztatni (sőt, 99%-ig biztos vagyok benne), hogy egy nem angol angoltanár sokkal helyesebben beszéli (helyesebben értsd RP akcent, BBC nyelvtan angolt, tehát a papírformát), mint az angolok 99%-a. Magát a nyelvet is jobban ismeri. Persze ettől még nem lesz anyanyelvű, de gondolj bele...

Én is hiába vagyok magyar anyanyelvű, a szabályok 98%-át nem tudom és gondolom minden harmadik mondatomban felrúgok egyet. Ergo helytelenül beszélek, de anyanyelvi szinten, és organikusabban, mint a varsói magyar tanszék professzorai.

Én nem vonom kétségbe az anyanyelvi környezet hasznosságát, dehogy is. Csak azt mondom, hogy nem árt egy kis előkészület hozzá. Sokkal szebb angolod lesz, ha mondjuk egy közép/felsőfokúval mész ki és szeded fel a nyelvi csemegéket, mintha nulláról kezded.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [VoDaFoNe:] Dánia
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.