Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Jobb oldalon. Amúgy pedig mindig rohanok, így sokszor szlalomozás a vége.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) alcsa


alcsa
senior tag

Általában a menetirány szerinti jobb oldalon.

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

Gyalog céltudatosan és gyorsan közlekedek Pesten, ha egyedül vagyok. Érdekes módon kábé az egyetlen város Magyarországon, ahol nagyjából semmibe veszem a közlekedési szabályokat, bocsi érte mindenkitől! :D

[ Szerkesztve ]

(#4) 0xmilan válasza Fred23 (#3) üzenetére


0xmilan
addikt

Szerintem mindenki semmibe veszi, legalabbis a gyalogosok nagy resze, szoval ezert kar bocsanatot kerni. Itt a piros csak egy veszelyes zold; egy indikator, hogy elmeletben johetne auto, de ha eppen nem jon, akkor gyakorlatilag zold van.
En longboarddal megyek szinte mindenhova es ez a problema nagyobb sebessegnel meg jobban elojon. Autok kozott nagyobb biztonsagban erzem magam, mint a retardalt gyalogosokat kerulgetve, aki egyik iranyba nez, de masikba megy, random "savot" valt, ketten osszezarnak elotted, stb. A legjobb, amikor latja, hogy jovok es lehuzodik arra az oldalra, ahol megprobalnam kikerulni.

[ Szerkesztve ]

(#5) Chaser


Chaser
titán

léníegtelen ha lenne is szabályzás, 20m-enként nem fog állni rendőr h betartassa
szabályzás nélkül is lehet mondani az emberkének h ésszel koma mert bajok lesznek ( : kb ez a legtöbb amit lehet tenni
rengeteg külföldi is van, pesti falun csak valami célból tartózkodó, ez már nem lesz jobb
amennyi gyalogos átmegy a piroson, annyi autós is, sebesség határ túllépéséről ne is beszéljünk, ekkora helyekre kell a káosz, különben nem működne semmi...vicces de tényleg így van

én a járdát megoldom, ha épp megunom a sok lámát akkor felveszek egy útirányt és nem térek le róla, ki szoktak kerülni ( :
bkv közlekedés sztem neccesebb, egymást taposó kvázi birkák, annyit nem képes megvárni h a leszállók leszálljanak, már csörtetni kell befele...egyszer futottam metróhoz, üres volt előttem minden, már láttam h biztonságosan nem tudom elérni - megállástól számítva 10 másodpercig áll az m3 az biztos de már a végén volt -, megálltam előtte a biztonsági sávon kívül, mögöttem egy leányka nem állt meg, úgy pattant le rólam mint a gumi maci ( :

szerk:
természetesen attól, h sok autós hülye, még gyalogosnak nem kell átmenni piroson, meg sok sávoson
ezeknél az "tetszik", mikor az idős hölgy/úr neki indul a 6 sávosnak, de kb úgy mintha sétáló utcán lenne...aranyosak ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) marositech


marositech
senior tag

Jobb oldalt megyek.

De külön öröm, hogy 20 év alatt sikerült a mozgólépőn betartani az állj jobbra szabályt.
Tudom felesleges, de aki siet annak nagyon jól jön.

[ Szerkesztve ]

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#7) Chaser válasza marositech (#6) üzenetére


Chaser
titán

ha épp jókedvemben nyakon nem vágom ( : arra is volt már majdnem példa, valahogy nem díjazom ha letaposnak
most még csak szólok, aztán eljön a pillanat amikor az egyiket lecsapom és aztán én leszek a köcsög ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8) Hintalow válasza Chaser (#7) üzenetére


Hintalow
senior tag

Miért, zavar ha elmennek meletted a mozgólépcsőn? :F Két személy széles.
Én szerintem a jobb oldalon megyek amúgy, de nem szoktam figyelni :DDD
Plusz nagyobbrészt bringával megyek.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#9) Chaser válasza Hintalow (#8) üzenetére


Chaser
titán

ha elmennek nem zavar, ha taposnak jobban, én meg jó 1,5 személy széles vagyok egyébként ( : én is szoktam sietni ha úgy alakul, de azzal nem zavarok másokat

szerk: Sanyi.mTs
nekem az tetszik amikor kacsáznak, de úgy h nincs előttük senki, az is aranyos ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

ha sietek, akkor az előttem lévő emberek mindig középen mennek, nehogy ki tudja őket kerülni

(#11) 0xmilan válasza Hintalow (#8) üzenetére


0xmilan
addikt

Két személy széles.

Akkor nem, ha te magad két személy széles vagy. :D

(#12) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

A belvárosban azon az oldalon kell közlekedni, ahol előreláthatólag legjobban elkerülhető a lepotyogó galamb-, kutya-, hajléktalan- és egyéb ürülék. Máskülönben a természetes ösztön jobb oldalra húzza az embert (a metró mozgólépcsőn is ismeri az utasok 95%-a a jobbra tartst, még ha a maradék 5% feltűnően ki is lóg), de ha ez az úgy adódik, hogy nekünk kell az úttesthez közelebb gyalogolni, akkor kényelmesebb ezt az ösztönt felülírni és bentebb húzodni a járdán. Nem feltétlen azért, mert egy sugárúton tudatosan attól rettegne a mezítlábas közlekedő, hogy őt bármelyik pillanatban elüthetik a mellette gyorsan elhúzó autók, hanem pusztán azért, mert kellemetlen érzés, mikor egy 280-as Ikarus teljes füstölgő, csattogó, 12 tonnás mivoltában tőlünk 1,5 méterre húz el.
Persze lehetne még külön értekezni az olyan különleges helyzetekről, amikor hiába széles a járda - de egyik oldalra fasort telepítettek (ami egyébként nagyon szép és helyes dolog), a másik oldal meg ki van adva egy kisvendéglő számára kültéri terasznak, így végülis ~50%-os útszűkület alakul ki, de szerintem ezek már annyira lényegtelen szőrszálhasogatások és a valódi problémától messze esnek, hogy nem ezekről kell beszélni. A piros és zöld megkülönböztetését kéne előbb megtanítani az embereknek, mert abból lesz haláleset - a járda menetiránya legfeljebb kellemetlenség.

(#13) Picco


Picco
addikt

en angliaba "utkoztem" mindig emberekkel mert otthon az atlag jobbra ter ki, itt meg balra...2+ ev kellett amig megszoktam...addig volt boven kinos egymas fele lepes/ritkan utkozeskozei helyzet.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#14) Vesporigo válasza Feketelaszlo (#12) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

"A belvárosban azon az oldalon kell közlekedni, ahol előreláthatólag legjobban elkerülhető a lepotyogó galamb-, kutya-, hajléktalan- és egyéb ürülék. Máskülönben a természetes ösztön jobb oldalra húzza az embert..."

Én ezt épp fordítva tapasztalom, hogy aki velem szemben jön a (neki menetirány szerinti) bal oldalon, és azon az oldalon van a fal, mindenféle általad említett ürülékkel, akkor is csak odahúzódnak az emberek. Azt még hozzá kell tenni, hogy az ő jobb oldalukon sem veszélyes útszakasz, sem büdös buszok nincsenek, csak egy egyirányú utca, mindkét oldalán parkoló autókkal, plusz a járda szélén vasoszlopok elég sűrűn.

De mondhatnám azt a részt is, amikor a nyugati pályaudvar bejáratától indulok el az épület mellett a westend felé, és rögtön az első jobbra kanyarnál szembeütközök valakivel, mert ő nem akar a járda jobb oldalán menni. Na ilyenkor meg szoktam állni, nézek értelmesen az emberre, aki általában elszégyelli magát és eltakarodik az útból. (De volt már, hogy elkezdett káromkodni, hogy nem tudok közlekedni. :DD ) Ha én jövök onnan, akkor MINDIG jobbra, nagy ívben jövök a kanyarban, épp azért, nehogy beleütközzek az általam természetesnek és szabályosnak vélt (szemből) jobb oldali közlekedőkbe.

(#15) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Mindig a jobb oldalon, kivéve ha ott szopófantom-áldozatok fekszenek.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#16) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Szlalom. Nekem általában lassú a tempó, ha megyek valahová nem sétálok, így gyakran kell előznöm...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17) Vesporigo válasza philoxenia (#16) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

És ha egyedül mész egy járdán és látod a távolban, hogy jön egy másik ember szembe, akkor melyik oldalra húzódsz?
szerk: jó, ez Budapesten nem életszerű, csak játsszunk el a gondolattal. :)

[ Szerkesztve ]

(#18) philoxenia válasza Vesporigo (#17) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Figyelem, hogy melyik oldalon jön és a másikra. Persze figyelek közben, találkozáskor végül is az arcából és a mozgásából kiderül, merre is akar menni.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#19) Vesporigo válasza philoxenia (#18) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

"találkozáskor végül is az arcából és a mozgásából kiderül, merre is akar menni"

Ez sem mindig megoldható, találkoztam már többször olyan emberekkel, akik a földet/telefonjukat bámulták, a mozgásuk pedig egy csípőficamos, részeg, sárban totyogó kacsáéhoz hasonlított leginkább. Mondjuk ellenük legtöbbször az válik be, hogy megpróbálom a mozgásukból kitalálni, merre fognak lépni, ha odaérek. Nem mindig jön be, de általában én vagyok a nagyobb, szóval ők pattannak vissza. :)

(#20) philoxenia válasza Vesporigo (#19) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha nem figyel, ellépek mellette. Itt sem érdemes izmozni, csakúgy mint kocsival. Nem igazán hatékony.
Összeütközni inkább az udvarias emberekkel szoktam néha, ő is ellép előlem, én is előle, aztán kész a baj... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21) Vesporigo válasza philoxenia (#20) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Persze, én is úgy értem, hogy kiszámolom, hová fog lépni, aztán én meg lépek a másik irányba. De néha rosszul számolok, vagy valamitől megijed, és pont egymásnak ütközünk. Olyankor van, hogy nekik áll feljebb, akik egész végig másfelé bambultak. :)

(#22) philoxenia válasza Vesporigo (#21) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Automatikusan elnézést kérek és megyek tovább. Amúgy a partner is legtöbbször ezt teszi.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23) Vesporigo válasza philoxenia (#22) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Tanulhatnék tőled türelmet. :R

(#24) Somatom


Somatom
veterán

h.
Mindíg azon az oldalon haladok, ahol a miniruhás csinibaba. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25) Chaser válasza Vesporigo (#17) üzenetére


Chaser
titán

de életszerű, nem minden hely forgalmas és napszaktól is függ - vagy éppen attól közelben megállt-e vmelyik bkv járat ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) Thome


Thome
addikt

Alapvetően A, de ez a kretének miatt átválthat D-be, és súlyos esetben E-be.
Amúgy legtöbbször lassabbak az emberek mint én, szóval D.

Egyébként meg, 10 méternél többet én nem megyek, csak autóval. ;]

[ Szerkesztve ]

(#27) Chaser válasza Thome (#26) üzenetére


Chaser
titán

érdekesen nézhetsz ki vásárlás közben ( : ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Valószínűleg azért húzódnak a falhoz, mert megtanulták, hogy ha nem szeretnék, hogy egy zsebes kirabolja őket, akkor ott vannak a legbiztonságosabb helyen.

(#29) philoxenia válasza mustang08 (#28) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem. Köztudomású, hogy a rendőr is azért jár fal mellett, mert dörzsölt akar lenni... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30) Hieronymus válasza Hintalow (#8) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Két személy széles."

Tehát feleződik a mozgólépcső szállítási kapacitása. Ez csúcsforgalomban probléma.
Ha mózgólépcső előtt kell sorban állni, akkor a sietősek is gyorsabban haladnának, ha mind a két hely fel lenne töltve a lépcsőn.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#31) Chaser válasza Hieronymus (#30) üzenetére


Chaser
titán

ha minden ember olyan széles akkor igen, egyébként nem....:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) janeszgol


janeszgol
félisten

Jobboldalt. A mozgólépcsőn mászkálókat én is utálom. :)

Hieronymus, jó észrevétel. Bírom, hogy a lépcső baloldala üres, de a sor az marha hosszú. Ehhez is sok ész kell. Nem tudom, ki találta ki ezt a baromságot, hogy a bal oldalt üresen kell hagyni. Tudom a japánokra hivatkoztak és nem tudom, hogy ott valóban ez-e a szokás, de ez egy Hoax volt amúgy, ami az FB-n terjedt. Úgy se gyalogol a 90%, minek ez a hülyeség?

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#33) Hintalow válasza Hieronymus (#30) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ebben is van logika végül is, de én nem szoktam sietni ;]
Az a hitvallásom, hogy bármilyen épülethez, helyhez megyek, úgyse fog elszaladni előlem, minek rohanjak :DDD

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#34) Somatom válasza janeszgol (#32) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt én sem értem. Azért van a két mozgólépcső között gyorsforgalmi sáv, hogy aki siet, az le tudjon csúszni rajta. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35) philoxenia válasza Somatom (#34) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Meg fel.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36) Somatom válasza philoxenia (#35) üzenetére


Somatom
veterán

Az már neccesebb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#37) UnA válasza Somatom (#34) üzenetére


UnA
Korrektor

Én is többször gondolkoztam a lecsúszáson, de azok a fránya leállító gombok elég sok kényelmetlenséget tudnának okozni ;)

(#38) kmisi99


kmisi99
addikt

h.:
Én úgy megyek előre mint valami formula egyes, számomra az összes budapesti gyalogos akadály mert mindenki tötymörög csoszog, senki se halad aztán kerülgetek mindenkit jobbról balról, füvön, aszfalton, tárgyakat átugorva, ahonnan csak tudok előzök, hogy tudjak előre haladni. Igen én is átmegyek a piros lámpán de nem úgy mint más, én másodpercre számolom magamban a számlálót és tudom a forgalmi rendet hogy mikor kiket fog engedni a lámba és zöldre váltás előtt 2-3 másodperccel én már megyek át mert mindenki mást már megfogott a piros. Persze ezt csak ott ahol tudom fejből ezeket a dolgokat amúgy kivárom még akkor is ha más átszaladgál.

[ Szerkesztve ]

(#39) 0xmilan válasza UnA (#37) üzenetére


0xmilan
addikt

(#41) Vesporigo válasza kmisi99 (#38) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

"én másodpercre számolom magamban a számlálót és tudom a forgalmi rendet hogy mikor kiket fog engedni a lámba és zöldre váltás előtt 2-3 másodperccel én már megyek át mert mindenki mást már megfogott a piros"

Erre csak annyit, hogy Székesfehérváron is laktam jó ideig, én is tudtam pl. a pláza előtti lámpa működését a zebránál, ahogy rajtam kívül sokan mások is. Viszont egyszer valamiért kimaradt a zebrán a zöld jelzés, helyette az utána következő jött egyből (autóknak zöld a főúton), ha nem nyúlok párom után és rántom vissza, elütötték volna.

Szóval csak óvatosan, becsúszhatnak hibák...

(#42) Chaser válasza #20749568 (#40) üzenetére


Chaser
titán

üdv a csapatban ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) Feketelaszlo válasza kmisi99 (#38) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Ez sajnos azért nem jó túlélési stratégia, mert a forgalomtechnikai központban egy kattintás átállítani a lámparendet úgy, hogy számodra veszélyes legyen az áthaladás. Ugyan eddig ez csak ritkán bevett gyakorlat volt itthon, de a tömegközlekedési járműveknek számos kereszteződésben már most is alanyi jogon jár a zöld hullám, tehát ott hiába számolja az ember a másodperceket, mert változó a zöld periódus hossza. S a jövőben egyre több ilyen lesz.

(#44) kmisi99 válasza Feketelaszlo (#43) üzenetére


kmisi99
addikt

Igen ezt is kifigyeltem már, de azért meg szoktam várni hogy a velem párhuzamos irányban haladó autók elinduljanak, mert ők automatikusan elállják az útját annak hogy elüssenek.

(#45) Chaser válasza Feketelaszlo (#43) üzenetére


Chaser
titán

én nézem a lámpát, ha pirosról narancsra vált és minden jármű megáll akkor biztos zöldre fog váltani - de ha nem is, az esélye konvergál a nullához, h álló helyzetű járművek elindulva elüssenek -, megszokásból sem gyalogosan, sem járművel nem szabad közlekedni az biztos

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) ncc1701


ncc1701
veterán

Ma csöngetett le egy bicajos. A járdán.

(#47) Vesporigo válasza ncc1701 (#46) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Mit reagáltál erre?

(#48) Somatom válasza Vesporigo (#47) üzenetére


Somatom
veterán

Gázt adott és letarolta a bringást. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49) dugo_ válasza Somatom (#48) üzenetére


dugo_
veterán

És az a durva, hogy ez Pesten nem is lenne példa nélküli. ;]

(#50) tonyrulez válasza Hieronymus (#30) üzenetére


tonyrulez
őstag

Aki ki tudja várni a sort a lépcső alján, az nem siet és tökmindegy neki hogy egyesével vagy párosával állnak a lépcsőn. Aki nem, az meg felsiet és örül hogy fel tud menni. Ez a jó eljárásmód.

4 8 15 16 23 42

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.