Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kmisi99 válasza tonyrulez (#50) üzenetére


kmisi99
addikt

+1
Na na meg aki sietős az tudja melyik ajtóhoz kell állnia hogy elsők közt érjen a mozgólépcsőhöz nem kell sorban állnia. Nagy baromság az hogy álljon mindenki párban a mozgólépcsőn. Az ugyan az mintha autópályán mindkét sávba álljon be mindenki 130 ra (ami egyébként 110-120 a legtöbb autósnak) aztán aki kicsit sietne az rácseszett, egyszerűen ez nem életképes, robotok közt meg programozós fejjel gondolkodva logikus de az emberek nem számítógépek.

(#52) SP!T válasza ncc1701 (#46) üzenetére


SP!T
addikt

És ez most baj? Vagy örülsz, hogy kedvesen előre jelzett?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#53) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Ez az állandó sietség is érdekes Budapesten. Mindenki rohan, mindenki késésben van, de kevesen képesek időben elindulni. Rohannak a busz, a villamos és a metró után, és ütik a az ajtót, ha nem nyílik ki... (Közben meg 5-10 perc múlva jön a másik.)

Miért nem lehet időben elindulni? :F

A kedvencem még, mikor pl. a nyugati pályaudvar villamosmegállóba megérkezik a villamos, leszállnak, felszállnak, de még mindig jönnek, még mindig szállnak fel, már nem férnek, de még mindig furakodnak fel, közben az ajtót is tartják, hogy még 5 ember fel tudja nyomorgatni magát. Eközben a villamos még mindig nem tud elindulni, de a következi meg nem tud beállni a megállóba, pedig közvetlenül mögötte van... :DDD Na ilyenkor szoktam megállni oldalt, mosolyogni egyet a hülyéken, és felszállni a következő villamosra, ahol meg szinte alig van ember, mert a heringek az előzővel mentek.

(#54) Somatom válasza Vesporigo (#53) üzenetére


Somatom
veterán

Én autóval közlekedek, de a jelenség sztem általános. Ingázó vagyok, külföldön melózok, gyakorlatilag itthon csak lógatom a lábam. Ennek megfelelően teljesen megváltozott a közlekedési stílusom, és a többi közlekedőhöz is másképp viszonyulok, mint amikor még itthon próbáltam megkeresni a kenyérre valót.
Szerintem itthon az emberek általában túlterheltek és ez kihat az életritmusukra, viselkedésükre, másokhoz való hozzáállásukra.
Nemrég felköltöztem a XII. kerületbe. Azt tapasztalom, hogy hazafelé, ha elhagyom az Apor Vilmos tér magasságát, onnantól mintha teljesen más közegbe csöppennék. Az emberek türelmesebbek, nyugodtabbak és többet mosolyognak. Sztem ez a létbiztonságból eredő nyugalom, ami általánosságban hiányzik itthon az emberek életéből.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#55) dabadab válasza Vesporigo (#53) üzenetére


dabadab
titán

"Miért nem lehet időben elindulni?"

Az mennyire valószínűtlen feltevés, hogy azért, mert dolguk volt?

DRM is theft

(#56) Vesporigo válasza dabadab (#55) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Akkor helyesbítek: miért nem lehet annyival előbb felkelni, amennyi ideig tartani fog az a halaszthatatlan dolguk? Érdekes, én még sosem késtem el saját hibámból, csak akkor, amikor egy ilyen sietős embert elcsapott egy villamos, mert piroson szaladt át... (Nem, nem volt kiszámolva percre pontosan a menetidőm, csak két villamospótlóval később fértem fel a buszra, mert banyatankos nyuggerekkel - akiknek szintén halaszthatatlan dolguk volt reggel fél 9-kor - voltak tele az érkező buszok.

(#57) janeszgol válasza tonyrulez (#50) üzenetére


janeszgol
félisten

A felrohan a mozgólépcsőn és a ráér lent 10 percet várni között van még ám. Nem ez a kettő létezik. Egyszerűen hülyeség ez a baloldalt felrohanok dolog. Hát még amikor kikérik maguknak, miért nem hagyom szabadon az utat. Ott furakodnak táskával, mert annyi esze nincs, hogy levegye a hátitáskát, de kikéri magának a szabad utat a baromja.
Engem ez idegesít a legjobban a közlekedésben. Más semmi ennyire (még fele ennyire sem), mint ez. Pláne, amikor a kutya az ölemben van és vele kell egyensúlyoznom. Plusz figyelni, hogy lehetőleg ne zsebeljenek ki és akkor megjelenik egy barom, aki felszaladna a mozgólépcsőn.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#58) tonyrulez válasza janeszgol (#57) üzenetére


tonyrulez
őstag

"A felrohan a mozgólépcsőn és a ráér lent 10 percet várni között van még ám."

Azért túlzásokba nem kell esni, jó ha fél percet kell várnia. Köztes eset kicsoda, aki kicsit siet, de annyira azért mégsem?

4 8 15 16 23 42

(#59) dabadab válasza Vesporigo (#56) üzenetére


dabadab
titán

"Akkor helyesbítek: miért nem lehet annyival előbb felkelni, amennyi ideig tartani fog az a halaszthatatlan dolguk?"

Ha négyig tart a munkaidő, negyed ötre kell odaérned valahova és húsz percig tart az út, akkor azon nem segít a koránkelés.

Egyébként meg a magyarok a kelleténél amúgy is kevesebbet alszanak.

DRM is theft

(#60) janeszgol válasza tonyrulez (#58) üzenetére


janeszgol
félisten

Gyorsabb lenne lent a sor, ha nem libasorban mennének. Egyszerűen mindenki álljon párba, aki párban megy, aki egyedül, az egyedül, akik 3-an vagy többen, ott is tudnak párban állni. Mert ugye áll az ember, mögötte minimum egy, de sokszor két lépcsőfok is üres. Szóval így számold a sort.

De a legkomolyabban írom neked: engem ez zavar a legjobban. Akkor is zavart, amikor csak feljártam Pestre, de most hogy itt lakom, a halálba kerget. És ez a plázákban is így van. Oké ott rövidebbek a mozgólépcsők ,de akkor is zavaró.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#61) thesound válasza tonyrulez (#50) üzenetére


thesound
őstag

Hatalmas +1

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#62) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Én több, mint egy éve élek Bp-n, és ez egy borzalmas valami ebből a szempontból (is), főleg a belseje.
Nem lehet haladni az utcán, az aluljárókban, millió a ténfergő, eltévedt, turista, idióta, utca közepén négyesével andalgó, lassabb sebessége ellenére elém mindenképp bekanyarodó, ha megkerülném jobbról, jobbra húzódó, ha megkerülném balról, balra tendáló..
A Nyugatinál dolgozom, tőle pár sarokra járunk le ebédért, szóval minden nap megkapom az adagom ebből, ahogy a zajból, porból, húgyszagú utcákból és emberekből is.
Lehet, ez Szeged után ennyire durva csak, de remélem, minél hamarabb elérem az itenni céljaim, és húzhatok a fenébe tovább valami normális (és kisebb) városba.
Ja és említettem már, hogy tömegközlekedés is milyen jó ezzel a néppel? Teljesen mindegy, a város melyik végéből megyek melyikbe, és milyen járművel, valaki mindig büdös. Mindig. :U

(#63) Vesporigo válasza dabadab (#59) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

"Ha négyig tart a munkaidő, negyed ötre kell odaérned valahova és húsz percig tart az út, akkor azon nem segít a koránkelés."

Ebben az esetben a lehetőségek:
1, Szólok a főnöknek, hogy 5 perccel korábban le kell lépnem.
2, Ahol van lehetőségem, futok, DE nem akadályozok közben senkit és nem futok át piroson, így hamar le lehet faragni azt az 5 percet, és csak egy minimális távon kell gyorsabban haladni.
3, Ha az 1 és a 2 nem jöhet szóba (szőrösszívű főnök és ízületi sérülés), akkor olyan napra teszem az elintéznivalót, amikor ráérek.

Minden másra ott a MasterCard szabadság... :)

Nem hiszem, hogy a főváros kb 80%-ának állandóan valami sürgős elintéznivalója van.

(#62) FoxiestFox

"Ja és említettem már, hogy tömegközlekedés is milyen jó ezzel a néppel? Teljesen mindegy, a város melyik végéből megyek melyikbe, és milyen járművel, valaki mindig büdös. Mindig."

Ez a büdös illető pedig mindig melletted áll...

[ Szerkesztve ]

(#64) FoxiestFox válasza Vesporigo (#63) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Indeed. :(

(#65) Feketelaszlo válasza Vesporigo (#53) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Ez nem egy időbeosztási, hanem észlelésbeli probléma. Nem tudsz találkozni olyan emberrel, aki veled egy irányba pont ugyanolyan gyorsan megy, mint te - hisz ebben az esetben nem tudjátok utolérni egymást. Tehát csak azt fogod látni, hogy mindenki tötymörög és megelőzöd őket és/vagy pedig hogy mindenki rohan mint az őrült és megelőznek téged.

(#66) Somatom válasza FoxiestFox (#62) üzenetére


Somatom
veterán

Itt születtem, itt (illetve itt is) éltem, élek. Sztem Budapestnek is vannak élhető, szerethető részei (pl. Óbuda egyes tészei), csak azokon drágább lakhatáshoz jutni. De, sztem ez Szegeden sincs másképp, a jó környezet mindenhol drágább.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67) Vesporigo válasza Feketelaszlo (#65) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Nincs azzal semmi problémám (általában), ha valaki gyorsabb, vagy lassabb nálam. Az indokolatlan sietséget arra értettem, amikor rohannak az összes tömegközlekedési eszköz után, és előadják a hattyú halálát, ha az 5 perccel későbbivel kell menniük.

Ilyenkor annyira szívesen elküldeném ezeket az embereket a kis szülőfalumba, ahonnan naponta 3 busz megy a szomszéd városba. (Bár lehet, hogy azóta már 4 is.)

(#68) joey04 válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#69) Somatom válasza Vesporigo (#67) üzenetére


Somatom
veterán

De, ott ahhoz passzol az emberek általános életritmusa. Ha van gyorsabb közlekedési mód, akkor el is várják, hogy az ember gyorsabban közlekedjen.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#70) Vesporigo válasza Somatom (#69) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Nincs, és nem is lesz olyan sűrűn közlekedő tömegközlekedési eszköz a fővárosban, ami megfelelő lenne az emberek igényeinek. (Itt most csak a minél kevesebb várakozási időt értem. Ha percenként járnának villamosok minden vonalon, akkor is rohannának az emberek, és ütnék az ajtaját, ha nem nyílik ki.)

(#71) Feketelaszlo válasza Vesporigo (#67) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Na jó, de honnan tudod, hogy az okozat felől is indokolatlan? Megkérdezed mindeniktől, hogy éppen hova siet és ha úgy véled, hogy az nem fontos, akkor már indokolatlan? :DDD Egyébként persze - biztos vannak olyanok, akik a legpiszlicsárébb találkozóra is rohannak, mint az őrült, de ha a saját példámból indulok ki, olyankor veszem rá magam, hogy előzni kezdjek a mozgólépcsőn, mikor akár 1,5-2 órát is megtakaríthatok vele (pl. egy lekésett csatlakozás), ha nem épp olyan eseményre megyek, ami csak mondjuk hetek vagy hónapok múlva lesz újra (pl. egy vizsga). Hogy miért vagyok késésben? Lehet, hogy nem én késtem, hanem a forgalom miatt szedtem össze a késést (pl. egy baleset az autópályán), de volt már olyan is, hogy elaludtam. Ez utóbbi mondjuk kétségtelenül az én hibám, de ha valaki annyira pedáns, hogy egész életében soha nem aludt el, az már gyanús, hogy pszichopata, tömeggyilkos vagy más búja-baja van.
Másfelől viszont értem az egész felvetést, mert a tömegközlekedés (ideértve a gyalogos forgalmat is) igényel egy bizonyos fokú kollektivista szemléletet, ami sokakban nincs meg (mert hiányoztak oviban a csoportos tevékenységek idején vagy nem tudom miért). Ugyanakkor ehhez a kollektivizmushoz az is hozzátartozik, hogy bízunk annyira a velünk együtt közlekedő embertársainkban, hogy ők maguk is el tudják dönteni, kell-e sietniük vagy sem.

(#72) Vesporigo válasza Feketelaszlo (#71) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Megértem az indokaidat, teljesen jó példákat írtál. Nincs azzal baj, ha pár ember rohan, de ha minden reggel és délután azt látom, hogy a gyalogosok 80%-a úgy fut a villamos után, mintha az élete múlna rajta, az már kicsit gyanús. :) Persze, mindenkinek más a fontos és sürgős; valakinek épp eszébe jutott egy világmegváltó ötlet, amivel megszüntethető az éhezés egy nap alatt, azt akarja gyorsan leírni, valakinek meg kezdődik a Szulejmán... Az okokat nem látom, csak azt, hogy rohan és idegbeteg.

(#73) Hieronymus válasza Vesporigo (#70) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Ha percenként járnának villamosok minden vonalon, akkor is rohannának az emberek,"

Pontosan. A közlekedésre fordított idő, haszontalan idő. Persze lehet olvasni vagy nyomkodni a telefont. Ha gyorsabban lehet közlekedni, több marad a hasznosabb dolgokra. Tovább bonyolítja a dolgot, ha át kell szállni valahol. A csatlakozás lekésése csúcsidőn kívül nekem 20 perc is lehet.
Szóval vagy letolok mindenkit az utamból átszálláskor vagy kocsival járok dolgozni. Kocsival járok dolgozni.
Persze a közúton is vannak álmodozók. Hatvanas táblánál, negyvenöttel sétálnak a belső sávban. (Ott ahol a rendőrök is hetvennel közlekednek, mert annyi a tolerancia határa.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#74) szipipeti válasza Somatom (#69) üzenetére


szipipeti
csendes tag

passzol a fenét... - kényszerhelyzet, alkalmazkodtak...

(#75) Somatom válasza szipipeti (#74) üzenetére


Somatom
veterán

Azért passzol, mert alkalmazkodtak. Ha egy órával később érek a melóba, mert lekéstem a buszt, akkor letolnak. Ha mindenki később ér be egy órával, mert egyáltalán nem indul időben busz, akkor vagy a busz indulását hozzák előrébb egy órával, vagy a munkakezdést tolják későbbre, de valahogy mindenképpen alkalmazkodniuk kell, mert kényszerhelyzetben vannak.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#76) Chaser válasza Somatom (#66) üzenetére


Chaser
titán

sok jó hely van a nagy faluban, pesti oldalon is:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77) FoxiestFox válasza Chaser (#76) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tény, ettől még nem kevésbé kín a mindennapokban :DDD

(#78) Somatom válasza FoxiestFox (#77) üzenetére


Somatom
veterán

Ez relatív. Ismerem Szegedet is, ott is van penetra rész, meg lakótelep. De, tulképp mindkettő szörnyű hely, ha azt nézzük, hogy egészséges, kiegyensúlyozott élethez kizárólag olyan hely alkalmas, ahol pálma nő a tengerparton. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79) FoxiestFox válasza Somatom (#78) üzenetére


FoxiestFox
félisten

8 helyen éltem Szegeden a város különböző pontjain, egyik sem volt olyan élhetetlen, mint Bp belvárosa. (Ok, az egyik zajos volt, mert a nagykörútra nézett az egyik ablak.)
Csövest, széthuggyantott és kakkantott utcákat sem nagyon látsz Szegeden :D
Én nem akarom becsmérelni a szülővárosod, csak a saját tapasztalataim írtam le fentebb. Nekem ez sok. Vannak ismerőseim, akiknek ez a hely a lételemük, úgyhogy ez az egész nézőpont kérdése.
Én intro vagyok, utálom a tömeget, zajt, bűzt, a műveletlen etnikumok óbégatását, stb

(#80) Somatom válasza FoxiestFox (#79) üzenetére


Somatom
veterán

Az nem számít, hogy a szülővárosom, én világpolgár (illetve Európapolgár) vagyok. Sztem összességében nem rosszabb Budapest, mint Európa nagyvárosai. Sokszor jártam már Párizsban, és ott láttam, ahogy a hajléktalanok egy főútvonal járdájára kihúzott matracokon hevertek. Nem egy, hanem legalább 10 ilyen matrac volt végig a járdán. Egy zürichi parkban eldobált injekciós tűket láttam. Marseille -ben és Barcelonaban is tévedtem már putriba. Stb., stb.
A barátnőm már 8 éve él Alicante -ban, úgyhogy tulképp az is otthonom. Na, az viszont egy teljesen más életérzés. Persze, ez nem csoda, hiszen pálma nő a tengerparton. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#81) FoxiestFox válasza Somatom (#80) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Lassan itt is nőhet pálma, olyan meleg van :( Én Norvégia éghajlatára vágyom. Mondjuk a domborzata is jöhet :D

(#82) Chaser válasza FoxiestFox (#79) üzenetére


Chaser
titán

túl nagy a népsűrűség meg túl nagy a nyomor, nagy szakadékok vannak a pesti faluban
én sem szeretem amikor a nem napon barnultak óbégatnak...de gondolom senki - humánus vagyok, de ezeket csak úgy lehetne kigyógyítani ha bezárják valahová őket és addig rúgdossák amíg elfelejtenek beszélni ( : utána már valószínűleg könnyebben be tudnának illeszkedni, van egy szint ami alatt nincs más megoldás sajnos -, ennél talán az is szomorúbb ahogy a kutyáikkal bánnak
hajléktalan kérdést is lehetne orvosolni, ha állam bácsi nem tojna rá - betiltották a hajléktalanságot (((( : -
én nem panaszkodom, elvagyok tömegben is, plázákban nem szeretem, de azokat egyébként sem, fő csapásvonalaim túlzsúfoltságtól mentesek - kivéve bkv részek -
az ablakom utcára néz - olyat akartam -, ellenben a bejárat egy kis parkra, ahogy belép az ember a kapun máris elfelejti h a pesti faluban van ( : - más kérdés, h másodmagammal nekem kellett megcsinálni a parkot ehhez az élményhez, de semmit nem adnak könnyen:) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#83) Vesporigo válasza Somatom (#78) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

"egészséges, kiegyensúlyozott élethez kizárólag olyan hely alkalmas, ahol pálma nő a tengerparton."

Én szívesebben élnék inkább Finnországban... :D

(#84) Chaser válasza Vesporigo (#83) üzenetére


Chaser
titán

csatlakozom ( : ez a mostani meleg már egész élhető, de ami előtte volt hetekig pffffffff
egyébként vannak pálmák amik a mi klímánkban is elélnek, a balaton meg a magyar tenger
problem? ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85) Somatom válasza FoxiestFox (#81) üzenetére


Somatom
veterán

és Vesporigo:

Nyilván tréfa volt ez a sarkos vélemény, mindenkinek mások az elképzelései az ideális környezetről. Plusz, most nyár van, friss a kánikula-élmény. Tény, hogy Spanyolország időjárása általában három hónapig gáz. De, van még kilenc, ami sokkal hosszabb idő, mint a három. Én a téli időszakban egyedül a korizást szeretem (meg talán a jégvitorlázást csípném, bár még sosem próbáltam), minden mást gyűlölök. A hideget, a latyakot, a sötétet, a hólapátolást, stb. Alicante -ban októberben még gond nélkül szaladtam bele a tengerbe és karácsony környékén is csak este csuktam be a teraszajtót. Egyébként meg a város mögött húzódik a Sierra Nevada legmagasabb része, ami felfogja a nyugati légáramlatokat. Így mikroklíma alakul ki, amiben a tél és a nyár is egy kicsit enyhébb, mint az országos átlag. Egyszer januárban Madridon keresztül, átszállással jöttem haza. 22 fokban, pólóban szálltam fel a buszra, 400Km -rel arrébb, Madridban meg 8 fok volt. Azt hittem, hogy befagy a se...m. Ferihegyen pedig már a nullához konvergált az életkedvem.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#86) Chaser válasza Somatom (#85) üzenetére


Chaser
titán

ezzel úgy vagyok - és nem vagyok vele egyedül - ha 3 hónapig használhatatlan vagyok nem érdekel a maradék 9, bőven elég az itthoni - jó esetben - 1,5 hónapos kánikula
ha választani lehetne - de sajnos nem kívánságműsor ( : -, a mostani hőmérséklet lenne a max, az is 3 hétre, mindenki nyaraljon, napozzon meg amit akar, utána 25 fok max, de ahol én vagyok lehetőleg 18-20 fok legyen ((( :
-10-15-ben nem merülök ki, 30 fok felett már erősen...hidegben felöltözöm, gond megoldva, 30 fok felett egy szál kukiban is mászkálhatok, nem segít, nem beszélve a ráadás rovarokról, azok nincsenek télen...lehet van sár a hó után, nem mintha olyan sok hó esne már egy ideje, korán van sötét, de nincs kimerültség, nincs rovar, nincsen töménytelen növényi pollen a levegőben
görögországba nyárra simán kiköltöznék tenger mellé, ha nem kell csinálni semmit csak ellenni ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#87) Vesporigo válasza Somatom (#85) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Persze, értettem a tréfát. :)
Vicces, de pár éve még én is Spanyolországban akartam lakni (még spanyolul is elkezdtem emiatt tanulni), aztán kb. Budapesten lett elegem az emberekből, meg a betondzsungel melegből, szóval most már Helsinkiben laknék szívesebben. Persze ehhez kellett az is, hogy eltöltsek pár napot Finnországban, hogy lássam, mennyire jobb és élhetőbb lehet egy másik főváros.

(#86) Chaser:

Most már én is úgy vagyok, hogy a hideg ellen fel lehet öltözni, de a meleg ellen nincs mit csinálni. Én is érzem, hogy nagyon kimerít a tartós meleg, nincs kedvem semmit csinálni, bármennyit alszok, vagy próbálok aludni, egyáltalán nem elég. Hűvösebb időben és hidegben sokkal jobban fog az agyam.

[ Szerkesztve ]

(#88) Chaser válasza Vesporigo (#87) üzenetére


Chaser
titán

az ásványi anyagok kiürülnek, kb pótolni is lehetetlen, ha valaki izzadósabb fajta akkor teljesen, én olyan vagyok ( : klíma nélküli lakában élek most, hát pfffffffffff....éjszaka arra ébredni h szakad rólam a víz az nagy élmény, napi 4-5x zuhanyozni is h ne legyek büdös ( :
aludni is inkább hideg mint meleg ami jó
az emberek kimerültek, senki nem tud normálisan koncentrálni, baleset is sokkal több van, annyitól képes voltam leizzadni h elmegyek a-ból b-be, akár bkv-val akár autóval...nagyon jó aklíma, pont addig amíg nem kell kiszállni a járműből a 40 fokra ( : kisebb fizikai munka után is fél óra pihenő, h elmúljon a "szakad rólam a víz" effektus
pólókon az összegyűlt sóvirágok is érdekesek ( :
emlékszem gyerek koromban 5 évesen rövidujjú ingben ástam a nagy hóban az alagutakat, valszeg orosz génjeim vannak ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#89) janeszgol


janeszgol
félisten

Tessék, tegnap ütött el egy villamos egy nőt a második kerületben. A nő ütötte az ajtót a már mozgásban lévő villamosnak, majd felugrott valami kiálló részére. 3 perc múlva jött volna a következő.
Körbekerítették a holttestet. De fussatok, bolondok! A mozgólépcsőn is. A busz után is. A villamos után is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#90) FoxiestFox válasza janeszgol (#89) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A metró után is! Sötét van, de csak egyenesen lehet ;]

(#91) Chaser válasza FoxiestFox (#90) üzenetére


Chaser
titán

téves, sok részen nagy körívek vannak, max a pH@raszt nem érzékeli menet közben ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#92) UnA válasza janeszgol (#89) üzenetére


UnA
Korrektor

De legalább nem késett el. ;]

(#93) FoxiestFox válasza Chaser (#91) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jó, de azon a távon, míg fut utána :D

(#94) Chaser válasza FoxiestFox (#93) üzenetére


Chaser
titán

sok részen van megállónál is nagy kanyar, szóval ez nem nagy kihívás:) főleg ha megnyalja a síneket és felvillanyozódik ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#95) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Ma reggel találkoztam egy újabb gyalogos fajtával: 3 embernyi széles járdát egyedül foglalt el, mivel kiszámíthatatlanul cirkált jobbra-balra. Nem, nem volt részeg, és nem volt nagydarab sem, a járda sem volt teleszarva, kifejezetten ápolt fiatal nőről van szó, aki épp kutyás posztokat nézett facebookon, ezért nem sikerült egyenesen haladnia. Ilyenkor melléjük lépek - amikor nagy nehezen sikerül -, és elkezdem bámulni, mit néz a telefonján, ami annyira fontos lehet, hogy minden mást kizár. Pofátlanság? Igen! De amit ő művel, az méginkább... :)

(#96) Chaser válasza Vesporigo (#95) üzenetére


Chaser
titán

Miota elsz.itt, h csak most talalkoztal ilxennel? Nekem mar elso pesti gyamborin' sikerult ( : ennel mar csak az jobb, mikor nem is nyomkodja a telefont, csak spontan szlalomozik, plazakban de imadom ((( : amikbe jarok ki is jeloltem gyorsforgalmi savokat ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97) Vesporigo válasza Chaser (#96) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Most kezdtem jobban figyelni a gyalogosok viselkedését, talán még könyvet is írok róluk később... :D

(#98) ncc1701 válasza Vesporigo (#47) üzenetére


ncc1701
veterán

Semmit, nem állok bele ilyesmibe már. :)

(#99) SP!T válasza ncc1701 (#98) üzenetére


SP!T
addikt

Fura is lett volna, ha beszólsz neki. :D Mindjárt leküldjük a futóbringás 3 éves gyerekeket is az úttestre. :U

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#100) ncc1701 válasza SP!T (#99) üzenetére


ncc1701
veterán

Gyereket nem aszogatok, de felnőtt egy 30-as övezetben ne tekerjen már a járdán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.