Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14) Vesporigo válasza Feketelaszlo (#12) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

"A belvárosban azon az oldalon kell közlekedni, ahol előreláthatólag legjobban elkerülhető a lepotyogó galamb-, kutya-, hajléktalan- és egyéb ürülék. Máskülönben a természetes ösztön jobb oldalra húzza az embert..."

Én ezt épp fordítva tapasztalom, hogy aki velem szemben jön a (neki menetirány szerinti) bal oldalon, és azon az oldalon van a fal, mindenféle általad említett ürülékkel, akkor is csak odahúzódnak az emberek. Azt még hozzá kell tenni, hogy az ő jobb oldalukon sem veszélyes útszakasz, sem büdös buszok nincsenek, csak egy egyirányú utca, mindkét oldalán parkoló autókkal, plusz a járda szélén vasoszlopok elég sűrűn.

De mondhatnám azt a részt is, amikor a nyugati pályaudvar bejáratától indulok el az épület mellett a westend felé, és rögtön az első jobbra kanyarnál szembeütközök valakivel, mert ő nem akar a járda jobb oldalán menni. Na ilyenkor meg szoktam állni, nézek értelmesen az emberre, aki általában elszégyelli magát és eltakarodik az útból. (De volt már, hogy elkezdett káromkodni, hogy nem tudok közlekedni. :DD ) Ha én jövök onnan, akkor MINDIG jobbra, nagy ívben jövök a kanyarban, épp azért, nehogy beleütközzek az általam természetesnek és szabályosnak vélt (szemből) jobb oldali közlekedőkbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.