Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shteer


shteer
titán

..szerintem jónak tűnik

(#2) GeryFlash


GeryFlash
veterán

:C :C

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#3) Armagedown


Armagedown
őstag

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#4) Nokedli


Nokedli
tag

Tehát az AMD által megrendelt független tanulmány szerint az AMD meghajtók a stabilabbak. Szerintem ez egy kicsit kevés lesz a városi legendák ellen. :DDD

(RX 580 tulaj vagyok :P )

(#5) noobsaibot


noobsaibot
tag

Érdekes,de a gyakorlat nem ezt mutatja.Konkrétan az első polaris gen-nél rengeteg probléma volt/van,sokat a mai napig nem sikerült megoldani.Többek közöt a különféle fekete képernyők játék alatt,nem beszélve a 4k kijelzőknél a "signal loss" problémáról, ami igencsak megkeseríti a felhasználók életét.

Xiaomi MI8

(#6) Abu85 válasza Nokedli (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem kockáztattak sokat a tanulmány megrendelésével. Ők is le tudják futtatni a Microsoft stabilitástesztjét az NVIDIA meghajtóin, pontosan látják, hogy mennyivel stabilabb már a Radeon Software. A független tanulmány azért kellett, mert ha ők végzik el ezt, akkor abból részrehajlás feltételezhető. De az eredményt tudták előre, elvégre az AMD és az NV is teszteli a konkurens meghajtókat, mivel az egy jó viszonyítási pont, hogy hova lehet fejlődni, vagy milyen előnyt lehet megtartani.

A dolog iróniája, hogy az NV-nek a problémáit pont a WHQL aláírás okozza. Az AMD is átesett ezen, amikor havonta jött a WHQL Catalyst, majd egy hétre rá a Hotfix. Egyszerűen nem lehet két-három batch mellett egy bizonyos pontnál stabilabb meghajtót fejleszteni. Az NV most ugyanúgy dolgozik, ahogy az AMD anno a Catalyst meghajtóknál, és pont ugyanazoktól a problémáktól szenvednek, visszatérő, korábban javított bugok, WHQL utáni rendszeres Hotfixek, gyengébb stabilitás.

Nem véletlen, hogy ez így volt időzítve. Az AMD mostanra érte el az új metodikával a kívánt stabilitási szintet, míg az NV a saját metodikájával járó problémáival mostanra esett nagyon vissza. A következő az lesz, hogy az NV vezetősége majd dönt arról, hogy megéri-e a WHQL marketingértéke a stabilitás beáldozását. Előbb-utóbb azt fogják mondani, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) arn


arn
félisten

jo poen eleve a metodika... az elmult 20 ev alapjan egyertelmuen az nvidianal jobb a support. nem rossz amugy az amd sem, sokat fejlodtek az elmult idoszakban. a legutobbi honapokon tarto szivasom az volt veluk, hogy nem ertettem, hogy a lightroom miert lepeget ki mindig random - az amd opencl drivere volt szar. jo idobe tartott nekik fixelni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) jerry311


jerry311
nagyúr

Ebben az a legszomorubb, hogy a profi kartyak driverei kevesbe stabilak, mint a az egyszeru felhasznaloknak szant valtozatok, mikozben joval dragabbak. :(

(#9) copass


copass
veterán

4 óra?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#10) anaqer válasza arn (#7) üzenetére


anaqer
veterán

"a legutobbi honapokon tarto szivasom az volt veluk, hogy nem ertettem, hogy a lightroom miert lepeget ki mindig random - az amd opencl drivere volt szar."

Ez érdekes... én az évek során HD7750-nel, R7 260X-szel, RX470-nel lájtrúmoztam (a legfrissebb verziókkal, meg néha beta driverekkel), és sosem kresselt a program. (Mondjuk én még mindig Win7/x64-en vagyok, ha ez számít.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#11) Nokedli válasza Abu85 (#6) üzenetére


Nokedli
tag

Az első bekezdéshez:

Értem én, de a győztes által megrendelt tanulmány szerintem sokak fejében egyenértékű azzal, mintha az AMD saját laborjában készült volna, tehát pont a régi dogmák kiirtására nem jó.

Nekem is van ismerősöm, aki szerint csakis az Intel-Nvidia tengelyen van élet, és hiába mondasz neki bármit (tesztek, összehasonlító oldalak, videók, ár/érték/teljesítmény arány az igényekhez mérten)... én már feladtam. Mondjuk rajta egy ilyen tanulmány sem segítene.

Mennyivel jobban tudna az AMD egy ilyen tanulmányt lobogtatni, ha egy harmadik független fél rendeli meg pl. a szaksajtóból (mondjuk a PH!. :) )

(#12) shteer válasza Nokedli (#11) üzenetére


shteer
titán

mondjuk a PH!

egykutya :D

..szerintem jónak tűnik

(#13) Barton


Barton
senior tag

Ezen nagyon jót röhögnek a Linuxos felhasználók! :DD
Az AMD-nél nem volt/lesz fontos a Linux.

(#14) MasterDeeJay

Nálam nagyrészt pár kártyát leszámítva nem volt nagy szívás semelyik féllel azaz atival kicsivel több volt.
Talán az R9 380-al mikor kijött, fél évig nem volt rá normális driver.
Illetve 750ti cseszett menni 1.1-es pcie-ben de 760, 970-es meg ment, habár ennek lehet a kártya gyártója az oka.
Mostanában a windows update hülyéskedik a driverrekkel de azt megoldom mindig hogy visszarakom a régebbit mivel az újjal nincs hardveres gyorsítás. (Firepro 7820M ami csak a 2016-os driverrel megy win10 64bit)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#15) #21795072


#21795072
törölt tag

Gondolom(nem ismerem), ez a teszt bizonyos viszonyítási alapnak jó, de a lényeg úgyis a valós alkalmazás során derül ki. Ezért számomra 0 értékű a ez a WHQL.

(#16) citkar


citkar
addikt

Hát a laptopom esetében vannak néha szoftveres problémák, de hogy magával a kártya NVIDIA driverével, vagy az Optimus részével (vagy mással) lenne problémám azt nem tudom, de bosszantó tud lenni.

(#17) Cs1csó válasza Nokedli (#11) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha tehetem én is szívesebben mozgok az Intel-Nvidia tengelyen. Jelenleg mindkettő piacvezető nem ok nélkül. Persze akinek van esze az megnézi hogy adott áron milyen teljesítmény/fogyasztás mutatóval bírnak az adott CPU-k GPU-k. DE ha nem meggyőző legalább 20% eltérés akkor inkább maradok az Intel-Nvidia párosnál.

Bár tény, ha váltanék akkor egy teljesen AMD-s gépet építenék: valami jó Ryzen CPU-val és AMD VGA-val.

(#18) #45997568


#45997568
törölt tag

AMD driverek valahogy stabilabbak voltak, bar nem tokeletesek, NV driverek sem rosszak bar eleg sok hibajavitas erkezik lassan mar heti szinten...

Mindket oldalon lattam olyan hibakat hogy eldobtam tole a hajamat, lehet tobbet kellene tesztelni a kiadas elott...

(#19) martin66


martin66
senior tag

Érdekes, amióta lecseréltem (1 hónapja) a már nem is támogatott HD 6870-es kártyám GTX 1060-ra azóta érdekes micro laggok és fagyások jöttek elő szimplán a rendszer használata közben!

(#20) mepet


mepet
addikt

Tehát a WHQL majdnem minden instabilitás okozója, és az instabilitás szoftveres eredetű. A hibás a Microsoft, nem az AMD és nem az nVidia. Érdekes cikk.

(#21) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nekem volt már bajom mindkét gyártó szoftverjeivel, de a legnagyobbat nV-vel szívtam.

(#22) anaqer válasza Barton (#13) üzenetére


anaqer
veterán

Desktop/laptop szinten az a 2% tényleg röhöghet... oh, wait.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#23) Dandris


Dandris
tag

Szép, készülhetett volna egy ilyen felmérés 3-4 évvel ezelőtt is.

Gyengélkedik kicsit az nv driver ügyben ha a driver-hotfix driver kiadásokat nézem, de az érem másik oldala, hogy napokon belül javítva vannak a hibák, nem kell hónapot várni rá esetlegesen.

(#24) #45997568 válasza martin66 (#19) üzenetére


#45997568
törölt tag

Ugyanez, a valtas meg szebb ha Ryzenrol mesz mondjuk egy 6700k-ra... :(((

(#25) Mr. Spock


Mr. Spock
kezdő

Döbbentes! Vajon ezt a real-life használatból adódó tapasztalat alapján is így gondolja a több 100 millió user többsége?

(#26) #45997568 válasza Mr. Spock (#25) üzenetére


#45997568
törölt tag

Egeszen biztos :K

(#27) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Egyik kutya másik eb. Mindenki azt látja a rosszabbanak aminél belefutott már hibába.
Felmérésre szerintem felesleges volt pénzt áldozni, a minőség javulásával lassan de biztosan tudják eloszlatni a korábbi legendákat, csak ehhez folyamatos színvonalat kell tartani.

(#28) Neovenator


Neovenator
senior tag

vagyis a világ alapvetően megbízik bennük.

:DD :DD :DD :DD :DD

A VILÁG

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#29) Z10N válasza jerry311 (#8) üzenetére


Z10N
veterán

"A Radeon Pro és a Quadro párharcában már több hiba akadt"

Ugye? Pont ezt nemztem en is :D Ezeknel direkt ezert fizetnek joval tobbet.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#30) #45185024


#45185024
törölt tag

Igen én is olvastam ezt a tanulmányt de annyira megosztonak találtam hogy nem mertem linkelni sehova :DD
Olyanok valoban nincsenek mint az 1060-nál hogy uj driver után fekete képernyo fogadja a játékost
Tehát a kritikus hibákra valoban igaz ez
De akinek nem mukodik a Freesync annak ez tényleg fájo lehet és abszolut megértem oket és emiatt nem kellett volna eroltetni ezt a tanulmányt mert mindenkinek a saját hibája a legfájobb tud enni
Csak van aki elismeri van aki meg sznobságbol letagadja a hibákat

(#31) Z10N válasza Abu85 (#6) üzenetére


Z10N
veterán

Bonaire-nel a Zero Core-t megoldottak mar, hogy ne fagyjon ki win10-nel?

Tonga-nal nem nagyon veszem eszre, hogy leallnanak a ventik es zero core-ba lepne.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#32) Mark023


Mark023
tag

Az tény, hogy az nVidia mostanság trehány munkát végez, de...
Nagyon sok múlik a brandelt kártyákon is. Mivel nálam laptopban van tapasztalat ez ügyben, így kapásból a CF verziós laptopok ahol ilyen hybrid megoldás van az AMD-ből, folyamat elvérzik a szoftver. Bár valamelyest javították már de még most se érzem azt, hogy lenne mögöttük elég support. (Másra áttérve a Watchdog Timeout hiba pl AMD esetében többször előjön mint NV vagy Intel társainál.)

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#33) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Ez is egyfajta teszt. Az talán érdekesebb lenne, hogy a két gyártó kártyái milyen hibákat produkálnak mondjuk 30 kiválasztott játékban, alkalmazásban.

(#34) Duddi válasza #45997568 (#18) üzenetére


Duddi
aktív tag

"lehet tobbet kellene tesztelni a kiadas elott..."
Így is jó sok teszt kell a kiadáshoz. A teljes aktuális termékskála + a teljes előző gen (és ameddig kompatibilis) minden egyes kiadott kártyája a legnépszerűbb oprendszereken. különféle hardver kombinációkkal.
Ha csak azt mondod hogy a legutolsó kiadott 20 vidkarit támogatja akkor is 2 proci gyártó 3-3 csipszettjén a 4 legnépszerűbb oprendszerrel az 480 teszt ha csak mindegyiken egy 4 perces firestrike tesztet futtatnak le az 1.3 nap + be és kikapcsolás + átszerelés és akkor ez csak 1 kör volt.

(#35) #59036672


#59036672
törölt tag

Lol!
"Az AMD emiatt megkérte őket, hogy mérjék le a grafikus vezérlőkhöz szánt meghajtók stabilitását,"

Azért én megnéznék egy olyan grafikont is amit NV rendel meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36) #45997568 válasza #59036672 (#35) üzenetére


#45997568
törölt tag

Nana!

Csak az AMD! :K

Vennel egyszer jot tobbet nem cserelnel :N

(#37) #59036672 válasza #45997568 (#36) üzenetére


#59036672
törölt tag

(#38) #45997568 válasza #59036672 (#37) üzenetére


#45997568
törölt tag

Ehhez nem tudok mast hozzatenni mint

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#39) Z10N


Z10N
veterán

Itt sokan azt felejtik el, hogy driver funkcio teszteles folyt, nem pedig gaming. A gamingbol adodo hiba mar nem csak a driver hibaja.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#40) jerry311 válasza Mr. Spock (#25) üzenetére


jerry311
nagyúr

Real-life tapasztalatom azt mondja, hogy egyik gyártó drivereivel sem volt bajom.
Telepítés rendben ment, játékok mentek, nem akadoztak, nem voltak lagok, fagyások is csak nagyon ritkán.

(#41) kikikirly


kikikirly
senior tag

Elnézést minden NV fanboytól, de ha NV rendelte volna meg a tesztet egy független szervezettől és az NV jött volna ki győztesen vernétek a melletek,ha AMD fanok avval jöttek volna hogy NV rendelte a tesztet , nem lehet független, kismillió lekezelő kommentet meg mémet toltatok volna az orrunk alá....

[ Szerkesztve ]

(#42) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Fizetett AMD reklámot láthattunk.

"Az AMD emiatt megkérte őket, hogy mérjék le a grafikus vezérlőkhöz szánt meghajtók stabilitását"

Ez kizárja a független tesztet. Nem csak náluk, hanem minden profit orientált multi cégnél így működik ez. Ha felkérnek egy függetlennek beállított céget, hogy végezzen el egy bizonyos felmérést, tesztet vagy akármit, akkor abból a megrendelő mindig csak pozitívan jöhet ki, hiszen ezért fizetnek az implementernek. Ezzel szerintem mindenki tökéletesen tisztában van, akinek minimális tapasztalata van profitorientált multicégeknél.

Ennek fényében szomorú ezt olvasni a PH cikkében:
"Az eredményekből mindenképpen le lehet vonni, hogy jól sikerült az AMD meghajtófejlesztési részlegének átalakítása, nem csak funkciókban nagyon erős a Radeon Software, de a fentiek alapján a stabilitása is igen jó."

Ez nagyon szomorú, ugyanis ebből az eredményből abszolút semmit nem lehet levonni. Legfeljebb csak annyit, hogy a néhány darab kiválasztott GPU hogyan viselkedik Win10 alatt.

A kiválasztott GPU-k egyikét sem olyan környezetben tesztelték, amire tervezték őket, továbbá semmilyen információ nincs arról, hogy pontosan min hasaltak el a driverek. Na ennyire profi ez a teszt, semennyire.

AMD megrendelt egy marketing PR bullshot tesztet, de azt is balf*sz módon végezték el.

A CB a PH-val ellentétben korrekt konzekvenciát vont le ebből az egészből, nevezetesen azt, hogy ebből semmit nem lehet levonni. (Utolsó 2 bekezdés a lényeg)

Ha az NV rendeli meg, akkor ellentétes eredmények jönnek ki, ez ennyire egyszerű. Ha nem versenyképes a terméked, akkor próbáld meg lejáratni a konkurencia termékeit. Most úgy tűnik ezzel a marketing fogással próbálkozik az AMD, csak rendkívül szánalmasan.

Végezetül egy német CP olvasót tudok idézni, mert ő is jól összefoglalta a lényeget:
"Kein einziges Game testen
Schlussfolgerung: AMD hat die stabileren Grafiktreiber.
Aussagekraft für Spieler: 0
"

Legalább sikerült a PH-nak összehozni egy újabb jó clickbait cikket, amire ugrani fognak az olvasók.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#43) anaqer válasza Z10N (#39) üzenetére


anaqer
veterán

Ide egy magas pluszegy befér?

Mert az egy dolog, hogy minden gyártónál megvan egy baszomnagy test suite a gyakori API szabványokra, amit pörgetnek ezerrel - ez a meló könnyebbik fele. Az igazi szopóág az, amikor az engine developerek nekiállnak optimalizálni, bütykölni, fusizni, unofficial/undocumented shortcutokat keresni... aztán mehet az egész a levesbe, indulhat a drivereseknél a profilozás, hotfixelgetés, satöbbi.

Ez messze nem egyoldalú játszma azért.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#44) anaqer válasza huskydog17 (#42) üzenetére


anaqer
veterán

"Kein einziges Game testen
Schlussfolgerung: AMD hat die stabileren Grafiktreiber.
Aussagekraft für Spieler: 0"

Ez így van rendjén. Nem egyes játékokra kell tesztelni - a szabványra. Ha egy játék nem tartja be a szabványt, akkor egye meg, amit főzött.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#45) #59036672


#59036672
törölt tag

Ja az lemaradt, hogy Írta: Amd85 :DDD

(#46) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

erre felesleges volt pazarolni a szereny nyeresegbol.
aki eddig is elhitte a cegnek, hogy beleadnak apait-anyait, az ezutan is el fogja, aki meg nem, az ezutan sem.
talan ha az ms rendelte volna meg ezt a "fuggetlen" tesztet, akkor lehetne mutogatni, hogy naugye. de igy ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#47) Dandris


Dandris
tag

Azért maradt ki pár dolog a cikkből: ;]

"Noha teszt ötlete remek és hasznos, a kivitelezés azonban már nem feltétlenül tükrözi a tényleges megbízhatóságot, ugyanis a CRASH teszt a jelek szerint nem tartalmaz alkalmazásszintű stressz-tesztet sem játékokkal, sem professzionális szoftverekkel, márpedig ezek alapján lehetne komolyabb következtetéseket levonni az egyes gyártók drivereinek stabilitásáról.

A fenti teszt tehát inkább azt mutatja meg, hogy a Windows 10 mennyire stabilan működik az egyes hardverekkel és az egyes driverekkel bizonyos tesztmetódusok alkalmával, arról azonban nem ad képet, hogy valós alkalmazásokkal futó terhelés alkalmával pontosan mi a helyzet. Ehhez professzionális szoftverekkel és népszerű játékokkal kéne lefuttatni egy hasonló mérés-sorozatot – ennek eredménye sokkal objektívebb képet mutatna azzal kapcsolatban, mely gyártó hardver-szoftver párosai megbízhatóbbak és stabilabbak a mindennapi használat során."

Mennyire másképp hangzik minden? :P

(#48) huskydog17 válasza anaqer (#44) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A játékosokat hol érdekli a szabvány?
A játékosokat a játékok érdekli, nem pedig a felbontás állítás és egyéb ilyen dolgok. Ennyi a mondandója.
Nem csak a gamer, hanem a Quadro/Firepro kártyákat sem úgy tesztelték, amire tervezték őket és emiatt is jött sok hiba ami viszont a valós felhasználásnál valószínűleg soha nem fognak gondot okozni.

"Microsoft gibt leider nicht an, was CRASH genau testet."
Ez mindent elmond a "teszt" szakmaiasságáról (egy nagy nulla).

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#49) #45997568 válasza #59036672 (#45) üzenetére


#45997568
törölt tag

Abu Mesternek uzennem, egyet kerek... :DDD

[link] :K

[ Szerkesztve ]

(#50) bunfi válasza huskydog17 (#42) üzenetére


bunfi
őstag

A kritikáid alapvetően jogosak, habár ahogy leírták a #39-ben és a #43-ban, a probléma összetettebb. Viszont ordít belőle a gyűlöködés és a szokásos ph! bashing, mert mostanában attól lesz valaki f@szagyerek errefelé itten. Lehetett volna higgadtan is jogos kritikát megfogalmazni és akkor nem írtál volna olyan nonszensz ostobaságokat, mint A kiválasztott GPU-k egyikét sem olyan környezetben tesztelték, amire tervezték őket.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.