Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

Azért ez a 400W , kicsit el gurult a gyógyszer, gondolom csillagászati ára is lesz, valamit mutatni kell a Rome ellen, izzadság szaga van eléggé.

(#2) nyunyu


nyunyu
félisten

Mi dinnyénk nagyobb.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3) Cs1csó válasza nyunyu (#2) üzenetére


Cs1csó
félisten

De nincs ennyi mag benne.

(#4) h_143570 válasza nyunyu (#2) üzenetére


h_143570
addikt

Pontosabban a mi dinnyenk valojaban 2o.

(#5) koko52 válasza Szeszkazán (#1) üzenetére


koko52
veterán

33 amperhez kemény táprész kell 12v-os ágon.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#6) Tian66


Tian66
senior tag

Hú de nyögvenyelős az egész. Szerintem tartanak az új AMD-től.

(#7) #16939776


#16939776
törölt tag

A 800W-os verziót várom, 112 maggal. 16 pci-express lane-el.

(#8) westlake válasza Szeszkazán (#1) üzenetére


westlake
félisten

Melyik része nem érthető annak, hogy lényegében két darab 200W-os CPU van egy tokban? :U
Ennyire nem lehet bonyolult.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#9) koko52 válasza #16939776 (#7) üzenetére


koko52
veterán

Azzal már lehet:

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#10) Zeratul válasza Cs1csó (#3) üzenetére


Zeratul
addikt

Dehogy nincs, 64 mag van a csúcsmodellben.

[link]

(#11) Szeszkazán válasza westlake (#8) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Teljesen érthető mindenhol , elő került a ragasztó kék oldalon is :D

(#12) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Na, 2017-ben még leszólta az Intel a két die egy interpozeren való elhelyezést. :D
Erre két interpozert rakott egymásra mint a ZIFPGA mobil PIII időkben, majd most ismét egybe tokoz mint anno a PentiD és a C2Q időszakban. :C
Mégsem olyan fos megoldások ezek? XD

(#13) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Az utolsó táblázatban, a CPU száma nem 4204 (6 mag) 3204 akart lenni?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) Armagedown


Armagedown
őstag

Ezek a processzorok már védettek a Spectre meg hasonlók ellen?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#15) Lacc


Lacc
aktív tag

Tisztelt cikkíró, vannak elírások a listában, lásd amit előttem is kifogásoltak, illetve a 8256-osnál nem 4 mag, hanem 24mag van.

Segítségtül beszúrom ide az Intel táblázatát (külön a link).

[ Szerkesztve ]

(#17) Gdi


Gdi
senior tag

A 5215M 5,5Ghz-ről megy vissza 3,4-re? :)

Amúgy mik ezek a "glued together" vackok már?! pffft...

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#18) Rover623


Rover623
félisten

"illetve támogatja az Optane DC Persistent Memory néven érkező DIMM modulokat,"

Majd néhány bekezdéssel később:

"Fontos, hogy a Cascade Lake-AP szerverek nem támogatják az Optane DC Persistent Memory DIMM modulokat"

Akkor most támogatja, avagy se nem?

primus inter pares

(#19) Gdi válasza Rover623 (#18) üzenetére


Gdi
senior tag

Az SP igen, az AP nem. (?)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#20) Bici


Bici
félisten

Nem csak ehhez a procihoz kapcsolódik, hanem minden sokat fogyasztó géphez: piacra kellene dobni télire fűtött gémer széket, ami be lenne kötve a gép vízhűtő rendszerébe.
A nagy hőleadó felület miatt télen mehetne venti nélkül, nyáron meg a venti enyhén hűthetné a széket is.
:P

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#21) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Eloszor azt hittem hogy a 8200 szériás processzorok kazánok felso 3 tagja az ilyen "thug life" edition mert ugyanaz de de egyre dragabb, de hogy a kezelt memoria nagysagaban van limitalva.... :C

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#22) rodrigez válasza Zeratul (#10) üzenetére


rodrigez
senior tag

Szerintem ő a dinnyére írta :D

(#23) 5150


5150
aktív tag

Kiváncsi lennék ez hány embert érint innen.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#24) koko52 válasza 5150 (#23) üzenetére


koko52
veterán

Gt 1030-at kihajtja? ;]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#25) wwenigma válasza 5150 (#23) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Kivancsi vagyok hogy miert ne röhöghetnék rajta.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#26) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ehhez van már delid tool? ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#27) Rover623 válasza Gdi (#19) üzenetére


Rover623
félisten

Tehát az SP támogatja, az ebből kettőt tartalmazó AP pedig nem.
Értem.
És ránézésre DDR4-ből sem tud többet kezelni mint egy SP!?

primus inter pares

(#28) Riddick77


Riddick77
tag

Jól értem, 400W és BGA forrasztott? Pfff 😁

KL

(#29) Sinesol


Sinesol
veterán

Szerintem nem olyan vészes ez a fogyasztás, tekintve, hogy nem valami 2ghz-en futó darabról van szó.
Egy sima 6 magos asztali is 65 watt, ez meg több mint 9 szer annyi maggal csak 6 szor annyit fogyaszt.

(#30) Reggie0 válasza Riddick77 (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

A videokartya is, aztan megis birja par evig. Komolyabb cegeknel azert nem 10+ evet kell ezeknek kibirni es nem is olyan mostoha korulmenyek kozott, mint egy gamernel vagy home juzernel.

[ Szerkesztve ]

(#31) Reggie0 válasza Bici (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Erre van egyszeru megoldas: auto ulest kell venni es felrakni egy szeklabra. Biztonsagos 12V-rol lehet futeni vagy akar szelloztatni is es van benne elektromos derektamasz is.

[ Szerkesztve ]

(#32) Weareus


Weareus
addikt

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#33) Toby888 válasza Weareus (#32) üzenetére


Toby888
senior tag

ez dejó :C :C de szerverbe lesznek , ott fognak azért dolgozni rendesen

(#34) pandras83 válasza Weareus (#32) üzenetére


pandras83
senior tag

Sírok DDDD

Cyberfuck Patchrunner

(#35) Z10N válasza Dr. Romano (#26) üzenetére


Z10N
veterán

A nap kommentje :)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#36) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

"Az 5903 tűs FCBGA tokozás"
Lábas lábatlan processzor? :DDD

(#37) Gdi válasza Gdi (#17) üzenetére


Gdi
senior tag

A 8256 is jó lenne 24 maggal 3,8-3,9en 105 wattból :) A kis cache azért ennyit nem jelent fogyasztásban. 4 magos lesz az csak...

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#38) Carlos Padre válasza Gdi (#17) üzenetére


Carlos Padre
veterán

És nem szárad ki az a ragasztó ettől a 400w fűtőteljesítménytől? :U

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#39) Toby888 válasza Carlos Padre (#38) üzenetére


Toby888
senior tag

biztosan akad rá valami spéci lekvár :K

(#40) sb válasza #16939776 (#7) üzenetére


sb
veterán

Majd unlockolod azt a pár plussz magot. :DDD
Én beletenném őket letiltva is, mert "elfér". :)

(#41) sb válasza Sinesol (#29) üzenetére


sb
veterán

Annyira nem extrém az az órajel.
Négymagos noti Skylake procim 28W-ra van limitálva és így elketyeg 2.8-2.9GHz-en.
Ha ez uncore nélküli fogyasztást jelent az akkor is csak 7W-ot jelent magonként.
56 magra meg is van a 392W... de az órajel kisebb 2.8-nál.

(#42) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Ebben is integrálásra kerültek az újonnan felfedezett sebezhetőségek?

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#43) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Osztán a Crysis fut-e rajta?

Gondolom, kis mókolással akár videókártya nélkül is :DDD 112 szál csak megoldja a renderelést valahogy, legfeljebb FullHD-n mozi élmény lesz :D (24fps)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44) Abu85 válasza Psychopeti (#42) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Benne van a hírben egy másik hírre utaztató linkkel, hogy mik lettek javítva. A többi megmaradt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#45) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

:DDD

BGA :DDD :DDD Itt megálltam kicsit :DD De valójában ha valaki ilyet vesz az ki szeretne upgradelni nagyobb procira..Szóval van értelme :DDD Szerintem ha ez így megy tovább az AMD csilliomos lesz! :)) :D

[ Szerkesztve ]

(#46) Carlos Padre válasza ONEFREE (#45) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Másképp nem tudják garantálni a... khm... minőséget.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#47) ricsi99 válasza Carlos Padre (#46) üzenetére


ricsi99
addikt

Az addig oké ,hogy forrasztva van az alaplapon ,mert már nem létezik foglalat ami ekkor áramot elbirna.
Az még oké ,hogy gyári játékviz mert amúgy használhatatlan....
Viszont a vrm -ek hűtése hogyan lessz megoldva? ....
Viszont a meleg lefele is távozik... és a hőtágulás nagy úr.....
1-2 év és ez is mehet a kukába mert letépi magát a proci az alaplapról...
Másolták az "NV"-tól a tervezett elavulást?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#48) Vesa


Vesa
veterán

Jó cucc lesz ez...Szívesen látnám a render gépemben.

A tudomány a valóság költészete!

(#49) Reggie0 válasza ricsi99 (#47) üzenetére


Reggie0
félisten

Annyival tobb laba van, hogy letezhetne olyan foglalat.

(#50) Madárpók válasza ricsi99 (#47) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Szerintem simán lehet, hogy nem is lesz rajta kupak, csak egy lesarkazásvédő, mint pl. a laptop prociknál vagy a GPU-knál, és a vizesblokk közvetlenül érintkezik a szilíciummal. Úgy már talán eléggé hűthető. A VRM meg simán kaphat egy vizesblokkot, ha már úgyis van egy vízkör a gépben akkor az már nem nagy dolog.

(#51) zetor2000 válasza ricsi99 (#47) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azért a forrasztástechnika is biztos fejlődött... No nem az intel CPU kupakjai alatt, de a paneleken.
Már jópár éve annak, hogy láttam olyan forrasztó anyagot, ami kezdetben ~250-300 fokon olvadt, mint a hagyományos forrasztóón, de másodszori melegítéskor az olvadáspontja elment ~6-700 fok köré/fülé.
Magyarán a sima forrasztópákád kiröhögte, és nem tudtad kiolvasztani az így szerelt alkatrészt :)
Itt is lehet ilyen jellegű cucc, ennek a ~2-300 fok semmi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#52) 170


170
csendes tag

"A T az alacsony fogyasztás mellett a megbízhatóság fokát jelöli, így ezek a processzorok feladatkritikus környezetben is helytállnak"

Érdekelne a T modell spec. Konkrétan mikor mondhatjuk pl. egy 6230 ra, hogy nem megbízható, a T ver. meg igen.

(#53) #95904256


#95904256
törölt tag

5215 (10mag): 1221 USD
5215L (10mag): 9119 USD

A kettő közt a különbség, hogy az utóbbi támogatja az Optane DIMM modulokat.
Jól kiszámolták, hogy csak akkor érje meg, ha kitömik a vasat Optane-nel. :)

@(#52) 170: Keress a NEBS-re. T = Thermal & Long-life cycle supprt. Szóval valamiféle plusz teszten mennek át ezek a példányok.

[ Szerkesztve ]

(#54) NomadND1


NomadND1
senior tag

Tehát, az AMD EPYC minden téren jobb választás. :DD

(#55) Cs1csó válasza NomadND1 (#54) üzenetére


Cs1csó
félisten

;]

Lehet jobb lett volna, ha az egész cikk így néz ki:
Cím:
Végül 56 magra hízott a Cascade Lake-AP
Tartalom:
Nem érdemes megvenni ezeket mert az AMD Epyc jobb.

[ Szerkesztve ]

(#56) ricsi99 válasza zetor2000 (#51) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem arra gondoltam ,hogy felolvad a forrasztás, hanem arra hogy ,felmelegszik,lehul s igy tovább.....
folyamatosan feszegeti magát igy a helyén és elöbb utóbb minden anyag "elfárad"
Véleményem szerint túl nagy a a fogyasztás.... elöbb utóbb egy ilyen bonyolult csatlakozásnál lessz egy gyenge pont...
Belesült már az Intel is ebbe a techninkába, (lásd x-box).
De mind1 ,marketing szempontból biztos jó.
Tömegtermék biztos nem lessz... épeszű rendszergazda olyat nem választ ami nem egy kiforrott stabil valami.
Nem is értem melyik piacot akarták ezzel megcélózni....
Válalati környezetben használhatatlan, a szerkezete miatt....főnök pici fiacskájának se jó mert nem megy rajta a crysis 1000 fps-el.
Othoni munkára meg kicsit túl van lőve...
Ez is olyan lessz mint a "csuda cpu" , gari nincs ,ára az egekben de elmondhatod....
"enyém a leggyorsabb" :D

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#57) ricsi99 válasza zetor2000 (#51) üzenetére


ricsi99
addikt

-error- :D

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#58) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Hulyeseg szerintem. Legtobb program 2-4-6, esetleg 8 magot hasznal...

(#59) -=RelakS=- válasza secretgarden (#58) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerverről van szó.

Ráeresztesz pár virtuális gépet, amiken esetleg több magot is igénylő szoftver fut, mindjárt nem lesz olyan sok ez az 56 mag 112 szál.
Ha mind egyszerre esik neki a memóriának, akkor gondolom pláne lesz pislogás.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#60) Madárpók válasza secretgarden (#58) üzenetére


Madárpók
aktív tag

LOL, naponta használok olyat, ami kb. 64-96 magot is tudna használni ha lenne annyi a gépben

(#61) nexplo


nexplo
őstag

Nem semmi cucc. Szerintem ilyet nem sokunk fog látni élőben sosem. De jó tudni hogy van-lesz :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#64) Reggie0 válasza #32839680 (#63) üzenetére


Reggie0
félisten

A socket erintkezoje tus, emiatt sokkal kisebb feluleten erintkezik.

[ Szerkesztve ]

(#65) Sinesol válasza #32839680 (#62) üzenetére


Sinesol
veterán

A videokartyak évek óta jól elvannak akár 300w fölötti fogyasztással is, szal nem igazán értem mitől kellene ennyire félni.

(#66) Kansas válasza ricsi99 (#56) üzenetére


Kansas
addikt

"felmelegszik,lehul" érdekelne, hogy egy tipikus szerver 24/7-es(legyen csak 99.95% uptime) terhelésnél konkrétan mire gondolsz, mikor hűl le?
Nem konzol, szerver.

"épeszű rendszergazda olyat nem választ ami nem egy kiforrott stabil valami" - aha, és szerinted az összes eddigi Intel és AMD procigeneráció mit csinált, amíg a rendszergazdák arra vártak, hogy "kiforrjon"?

"Válalati környezetben használhatatlan, a szerkezete miatt" he???

Gyanítom, adatközponti felhasználásra van szánva, ahol 2-3-4 évente cserélik a szervereket, és van rendes hűtés is. Kétlem, hogy desktop házakba raknak ilyet, valószínűleg blade/1U/2U szerverekbe fogják építeni.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#67) Madárpók válasza Kansas (#66) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Tudomásom szerint ezek csak vízhűtéssel lesznek elérhetőek.

(#68) Kansas válasza Madárpók (#67) üzenetére


Kansas
addikt

Ellentmondtam volna annak az információnak? Nem rémlik...
A vízhűtés különben is csak a hőfelvevő felület és a radiátor közt használ "vizet", a radiátort utána ugyanúgy levegővel hűtik, ami akárhogy nézzük, rendes szerverteremben jobban meg van oldva.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#69) M@cika


M@cika
őstag

Tökmindegy, akkor is szopni fog az AMD Epyctől, pedig az jóval olcsóbb. LQrta azintel, nem kicsit. meg is érdemlik....

Nasit a kis fehér medvének!

(#70) #95561216 válasza ricsi99 (#56) üzenetére


#95561216
törölt tag

"Tömegtermék biztos nem lessz... épeszű rendszergazda olyat nem választ ami nem egy kiforrott stabil valami."

Sweet summer child..

(#71) syberia válasza Dr. Romano (#26) üzenetére


syberia
veterán

[link] :K

https://howbad.info/

(#72) n4n3x


n4n3x
csendes tag

Mostmár tudom honnan volt ismerős a 2. kép. :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.