Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) #52815360 válasza idegen lény (#847) üzenetére


#52815360
törölt tag

Már régen megválaszoltam a kérdést, felesleges a végtelenig témázni erről.

(#852) Dr. Akula válasza aram01 (#850) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Feltéve hogy követi a Sony is az Xbox1-t, és lesz natív bill + egér támogatás a játékokban. Az nagyon hiányzik egy pc-snek.

(#853) Ragnar_ válasza aram01 (#850) üzenetére


Ragnar_
addikt

Akiknél az okosteló+konzol átveszi a PC szerepét azok nem gondolták át :DDD

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#854) aram01 válasza Dr. Akula (#852) üzenetére


aram01
nagyúr

Csak találgatok: Lesznek közös szerverek pc-vel,W 10-nél egyszerű lenne megoldani,miért lenne jó ha csak az XO-hoz nem lehet használni majd billt+ egeret?

Ragnar_: :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#855) aram01 válasza aram01 (#854) üzenetére


aram01
nagyúr

de van remény XO-ra is [link] PS4 [link]

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#856) Dr. Akula válasza aram01 (#854) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Nem úgy értem, hanem a Sonynak is be kéne már vezetni végre a bill + egér natív támogatást, ahogy most az MS teszi X1-en. Sokan vannak akiknek a kontroller miatt eszük ágába nem jut konzolt venni, de amúgy vennének.

Persze a pc-t nem tudja egy konzol kiváltani minden téren, hiszen akkor annak is pc-nek kéne lennie, tehát ugyanott vagyunk, de otthoni játékban igen, és akkor nagyon visszaesne a videokártyák forgalma.

(#857) aram01 válasza Dr. Akula (#856) üzenetére


aram01
nagyúr

Főleg ha majd a játékok is támogatni fogják, amúgy nekem is nagyon darabos a kezem még az FPS multinál joyal

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#858) Dr. Akula válasza aram01 (#857) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Pont ez a lényege, netezésre eddig is használhattál konzolon billentyűzetet.

(#859) aram01 válasza Dr. Akula (#858) üzenetére


aram01
nagyúr

elméletileg van már rá megoldás most is [link]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#860) Dr. Akula válasza aram01 (#859) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Nekem XIM4 van, de távolról se az igazi. Sokat kell variálni a beállításokkal, és akkor se lesz teljesen jó. Bár vannak játékok, ahol össze lehet hozni.

Azonban ez csak átmappeli a kontroller gombjait billentyűzetre, a joystickokat egérre, de az eredmény nem lesz ugyanaz mint natív támogatással. Miért? Amíg eddig csak rátenyereltél a karra és ment magától, ott most 23-szor pakolod vissza az egeret az egérpadra, mert még mindig jobbra kell húzni. Egérrel is csak irányba mozogsz, mint joyyal, hiszen csak át lettek mappelve a kezelőgombok, de az irányítás módja nem változott. Nincs pontra klikkelés, csak irányba mozgás. A Diablo3 pc-n ugye úgy megy hogy odaklikkelsz valahova, aztán vagy odamegy, vagy odalő attól függően melyik egérgombbal klikkeltél. Itt csak joystickos mozgatás van, azt emulálod egérrel, azaz "egérrel húzod a joystickkart"

A natív egértámogatás pedig azt jelenti hogy ugyanúgy megy mint pc-n, pl. Diabloban is tudsz pontra klikkelni. Persze ehhez a játékokba is be kell építeni, de az MS most épp azt közölte hogy ezután meg fogja ezt tenni (hogy a réggebbi szoftverek megkapják-e, kérdés).

[ Szerkesztve ]

(#861) aram01 válasza Dr. Akula (#860) üzenetére


aram01
nagyúr

kösz hogy felvilágosítottál, remélem minél előbb lesz megoldás

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#862) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#863) aram01 válasza tDr1v3r (#862) üzenetére


aram01
nagyúr

hát ez? :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#864) davidsone válasza tDr1v3r (#862) üzenetére


davidsone
addikt

EZMIEZ? :D

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#865) lajthabalazs válasza davidsone (#864) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

PC mint politikailag korekt :)

És tényleg abba lehetne hagyni, ne kelljen már egy magyar - PCmagyar szótár, hogy az ember tudjon beszélni a világról.

(#866) aram01 válasza lajthabalazs (#865) üzenetére


aram01
nagyúr

elolvastam,keményen szennyeztem az agyam vele :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#867) davidsone válasza lajthabalazs (#865) üzenetére


davidsone
addikt

erre nem tudok reagálni ez ennyi :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#868) tDr1v3r válasza davidsone (#864) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Bocsi, most futottam bele tumblin, gondoltam beillene ide politikai érintése ellenére.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#869) lajthabalazs válasza aram01 (#866) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Az írást nem olvastam el, most megpróbáltam, de nem sikerült :)

Valószínüleg másképp definiálom a politikai korrektséget, mint Bayer (úr).

[ Szerkesztve ]

(#870) aram01 válasza tDr1v3r (#868) üzenetére


aram01
nagyúr

iszol te rendesen? ;]

lajthabalazs: megértelek :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#871) davidsone válasza tDr1v3r (#868) üzenetére


davidsone
addikt

nekem 8 pártatlan vagyok :D

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#872) Dr. Akula válasza tDr1v3r (#862) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Már azt hittem konzolos lett a csávó, de belekukkantva a cikkbe, ez a polkorrektség akarna lenni. :)

(#873) gyuribácsi88

:DDD :DDD :DDD

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#874) Ragnar_ válasza gyuribácsi88 (#873) üzenetére


Ragnar_
addikt

:C

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#875) interstate76


interstate76
addikt

Biztos minden Live Gold-előfizető tisztában van vele, de a PC-sek között talán vannak olyanok, akiknek új az infó: az augusztusi ingyenes game a szenzációs MGS 5: Ground Zeroes. A hónap második felében pedig jön a How to Survive: Storm Warning Edition. Ez a 2 cucc a júliusi ingyenesekkel együtt nekem már megérne egy egész éves előfizetést, szóval lehet jönni mindenféle Steam-akciókkal, de amikor sokak egész éves játékigényét kielégíti az összesen kb. 16e Ft-ba kerülő Live Gold és EA Access éves előfizetés, akkor nekem senki ne akarja bemagyarázni, hogy konzolon drágák a játékok.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#876) Diopapa válasza interstate76 (#875) üzenetére


Diopapa
addikt

Továbbra is tartom, hogy kinek mire van igénye. Ha valakinek 1-2 ilyen AAA-s lövöldére akkor nyilván, ha meg pl Kerbal Space Programra, Subnauticára, Crusader Kings 2-re meg hasonló dolgokra, akkor tökmind1 milyen jó biznisz a gold. Végső soron úgy is az határozza meg mit veszel hogy milyen játékok érdekelnek. (meg ofc mire van pénzed én pl a Forza és az RDR miatt vettem annó 360-at is)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#877) interstate76 válasza Diopapa (#876) üzenetére


interstate76
addikt

Az MGS jóval több, mint lövölde. Szerintem. De persze nem Crusader Kings 2, ez is tény.

Amúgy nyilván igaz, hogy ha nem tetszik a Gold és az EA Access kínálata, akkor nem éri meg. Csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy azok a sztenderd ellenérvek, miszerint konzolon drágák a játékok és hogy fizetős a multi, most már nagyon nem állják meg a helyüket. Persze utóbbi valóban fizetős, de ha válogatós vagy, fél éven belül akkor is kapsz 1-2 olyan játékot, ami tetszik (és itt most az átlagról beszélek, nem feltétlenül rólad vagy magamról).

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#878) Diopapa válasza interstate76 (#877) üzenetére


Diopapa
addikt

Pont ezért írtam, hogy kár a pénz oldaláról megfogni az egészet, mivel vagy tetszik egy játék vagy nem. Ha nem, akkor lehet bármilyen olcsó sem fog jobban tetszeni. De szerintem gáz megmagyarázni, hogy most már konzolon is olyan olcsó a játék mint PC-n. Kb amikor valaki 200 LE-s autónál megmagyarázza, hogy milyen takarékos, ha nem ér a gázpedálhoz. :D

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#879) interstate76 válasza Diopapa (#878) üzenetére


interstate76
addikt

Gáz? Már írtam korábban, hogy eddig évente csak a Fifa sorozatra 10e Ft körül költöttem, most 16e Ft-ból 1 év alatt lesz 24 játékom a Live Gold tagság kapcsán, ill. mki meg tudja nézni, mikhez jutok hozzá az EA Access-szel. Ebben mi a gáz? Sokkal olcsóbban jövök ki, mint tenném azt PC-vel. Az csak hab a tortán, hogy a Battlefield 4-et is meg akartam venni és az is benne van az EA csomagjában. Ennél nagyobb gázadás nekem - egyelőre - nem kell.

Szóval sztem inkább az a gáz, amikor egy PC-fan megpróbálja megmagyarázni, hogy milyen drága dolog konzolon játszani. ;] Mindegy, nem akarok vitatkozni, te vásárolj olcsó pécés játékokat, én pedig inkább megyek és leverek valakit fifában. :D

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#880) Ragnar_ válasza interstate76 (#879) üzenetére


Ragnar_
addikt

Konzolnál nyilván van akinek megéri pl. sportjátékok need for speed stb, de azért nem minden random új játék van benne ilyen Gold vagy EA csomagban akkor viszont új megjelenéseknél a PC árx2 érvényes, úgyhogy ez erőteljesen kiadó/játékfüggő. Egy Fifázó Need4 speedező BF-ező playernak nyilván opció. Viszont aki nem játszik ezekkel a játékokkal...

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#881) interstate76 válasza Ragnar_ (#880) üzenetére


interstate76
addikt

Így van, de ott vannak az ingyenes Live Gold játékok is. Azért a júliusi és az augusztusi felhozatal nagyon erős, ha emellé teszed oda az EA Accesst (meg a következő 10 hónap ingyenes Gold játékait), akkor kevés olyan embert találsz, akinek legalább 1 vagy 2 ne jönne be nagyon, és máris nagyon vastagon megérte az összesen 16e Ft-ot a történet. Nekem speciel az Assassin's Creed IV és az MGS V is nagyon tetszik, de lehet, hogy nem vagyok elég válogatós.

Új játék vásárlásnál tényleg drágább a konzol, de simán kijelenthető, hogy általánosságban véve mostanra megdőlt, hogy konzolon drágább a játékok beszerzése. Embere válogatja, hogy ki hol jön ki olcsóbban.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#882) Ragnar_ válasza interstate76 (#881) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nekem egyébként az ilyen akciókről, meg gold ingyen játékokról fogalmam nem volt, csak ugye ráklikkentettem cd galaxisban egy játékra aztán szörnyülködtem a konzol verzió árakon... :DDD

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#883) interstate76 válasza Ragnar_ (#882) üzenetére


interstate76
addikt

Az EA Access-ról nekem is itt szóltak nemrég (aram01 hívta fel rá a figyelmem), a Live Gold ingyenes játékai viszont komoly érvek voltak az xbox one vásárlása mellett. Amennyit én a fifán kívül játszom, szerintem kb. hónapokig le fog kötni az Assassin's Creed IV és az MGS V. Ami különösen tetszik bennük (sok egyéb, pl. az MGS filmszerű megvalósítása mellett), hogy gyakran kell lopakodni és kitalálni, hogy hogyan oldd meg a soron következő feladatot.

Egy kis plusz érdekesség: ingyen kipróbálható a Metro 2033 és a Metro Last Light is, és mindkét játék esetében kb. a teljes játék 2/3-áig tart a demo. Ha pedig van Live Gold előfizetésed és xbox360-ad, akkor júliusban teljesen ingyenes volt mindkét game teljes verziója.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#884) interstate76 válasza Diopapa (#876) üzenetére


interstate76
addikt

Erre elfelejtettem írni, hogy a Subnauticát kivéve elfutnak a dolgozós X201-esemen (de lehet, hogy a Subnautica is eldöcögne rajta), de még a 18e Ft-os, kínai gyártmányú Wintel W8-asomon is, szóval a konzolosok sem maradnak ki sem a kaland-, sem a stratégiai játékokból. Most is fent van a laptopomon az Art of Murder: FBI Confidential és a jó öreg, megunhatatlan Commandos: Behind Enemy Lines is a GTA III társaságában (ha hirtelen egy kis városi száguldozáshoz/öldökléshez támadna kedvem ;] ).

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#885) Diopapa válasza interstate76 (#884) üzenetére


Diopapa
addikt

:R Ezek jó dolgok. Tudom nem én vagyok a többség, de időnként előveszem végigjátszani a Fallout 1-2-t is. Gyerekkorom régi játékait a nosztalgiafaktor miatt szoktam előkapni, időnként végigviszem a C64-es Bruce Lee-t :D Bár gondolom c64 emu már van tabletre is. :) Hülye vagyok, de ezek jobban mozgatnak mint a legtöbb mai AAA-s cím.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#886) interstate76 válasza Diopapa (#885) üzenetére


interstate76
addikt

Nekem C+4-esem volt. Megvan még ma is, de ezer éve nem üzemeltem be. Sajnos egyik tesóm már nagyon régen eladta a játékokat tartalmazó kazettákat :O , pedig akkor lenne az igazi, ha meglennének azok is - sok címre már nem is emlékszem. :(

Én androidon botlok bele néha olyan játékokba, amikről az jut eszembe, hogy annak idején biztosan nagyon sok időt töltöttem volna el velük. Pl. a CLARC sztem nagyon ötletes, de a Pettson's Inventions sem marad el mögötte :K . Utóbbi nem nehéz, de 1-2 pálya egészen agyament! :D Vagy - ha már nosztalgiázunk - akkor a PoP-nak is örültem, hogy megjelent droidra (de fent van az xbox 360-on is).

Bruce Lee-t elnézve nagy királyság lehetett. :K :C

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#887) aram01 válasza interstate76 (#886) üzenetére


aram01
nagyúr

Bruszlit ( ;] ) vehetsz 1k-ért az az UFC-be is [link]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#888) lajthabalazs válasza interstate76 (#886) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Köszi a tippeket, eddig csak ingyenes játékokkal próbálkoztam Androidon, és a nagyrészükkel nem voltam elégedett. Ezek után nem fogom sajnálni a pénzt ezen a platformon sem.

(#889) interstate76 válasza lajthabalazs (#888) üzenetére


interstate76
addikt

Nagyon szívesen, de - ha már itt tartunk - adnék még egy tippet: minden nap ingyen van egy alkalmazás. Ha jól emlékszem, akkor pl. a CLARC így van meg nekem, de lehet, hogy a Pettson's Inventions is.

Ja, és ha már régi játékfeeling androidon, akkor íme, még 2 tipp a klasszikus kalandjátékok kedvelőinek: Syberia 1 és Syberia 2. Én PC-n anno behidaltam ezektől a játékoktól (a grafika és a történet is olyan szinten odavágott, hogy a mai napig a meghatározó játékaim között tartom számon őket).

(#887) aram01 :DD

Bocs a sok OFF-ért!

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#890) lajthabalazs válasza interstate76 (#889) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Nekem is két kedvencem, közvetlenül az Aegon sorozat után. Itt az ideje átértékelnem az Android Play Store-ról alkotott képemet.

Ez a free appos dolog elég lutri, néhány napig megnézem, de szerintem több nyűg, mint haszon, inkább kicsengetek 1600Ft-ot azért, ami tetszik, mint hogy hetekig próbálgassam az éppen aktuális ingyen-appot.

(#891) interstate76 válasza lajthabalazs (#890) üzenetére


interstate76
addikt

Nekem bent van a link az egyik speed dial lapomon: ha van kedvem és időm, akkor ránézek, mi van ingyen aznap, ha nincs, akkor nem. Amúgy igazad van, nem horror összegekről beszélünk. Viszont így véletlenszerűen ránézegetve nekem már van vagy 20-30 fizetős applikációm ingyen. A legtöbbször tényleg nem érdemes foglalkozni velük, de néha vannak jók: pl. nekem a Root Explorer és a Servers Ultimate Pro is onnan van meg, de - ha már játék a téma - a World of Goo is, ami szintén jó játék (sztem).

Aegon sorozatra ránézek, ez nekem eddig vhogy kimaradt. Kösz a tippet! :)

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#892) lajthabalazs válasza interstate76 (#891) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Goo-t PC-n vittem végig, nagyon eredeti játék, nem is gondoltam, hogy kijött Androidon. Meglátom mit adnak ingyen a héten.

(#893) gyuribácsi88

;]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#894) Ragnar_ válasza gyuribácsi88 (#893) üzenetére


Ragnar_
addikt

Következő képen már egy nagy gruppen lesz ? :DDD

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#895) Dr. Akula válasza Ragnar_ (#894) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Max a tévéképernyőm. ^^

(#896) davidsone


davidsone
addikt

Nem unjátok még? ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#897) aram01 válasza Ragnar_ (#894) üzenetére


aram01
nagyúr

majd ha meglesz a lvl 120 :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#898) aram01 válasza interstate76 (#891) üzenetére


aram01
nagyúr

Ezek a szemét EA-ék nem belerakták az acess-be a Dragon Age: Inquisition. Ez már a pofátlanság netovábbja. :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#899) interstate76 válasza aram01 (#898) üzenetére


interstate76
addikt

Már szedem is le. Tényleg szemetek. Elcseszik az ember összes szabadidejét. :D

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#900) unrealnoise


unrealnoise
senior tag

Úgy három-négy éve váltotttam PC-ről PS3-ra a GT5 miatt. Elvoltam vele, utána nem olyan sokkal jött a The Last of Us, és mivel PC-n korábban főleg csak szimulátorokat toltam, rengeteg pótolnivalóm akadt, pláne ha az exkluzívokat is nézem. Aztán megjelent a GT6 én meg előrendelőként megélt hatalmas csalódással rögtön menekültem Xbox360-ra a Forza 4 miatt. Aztán Xbox One-ra a remek kontroller, halk gép, és szintén a Forza miatt.

Idén viszont megváltam az X1-től.

A Forza 6 játékmechanikailag nem sokat fejlődik, marad a darálós karrier, sehol végre egy időmérő, világbajnokságok (pedig még az arcade FH2-ben is volt ilyen pontrendszeres bajnokság), szóval nem maradt húzócím. Pláne, hogy PC-re ott a Raceroom, ami egyre jobb tartalmakkal kecsegtet, és hát az sokkal inkább szim, mint a Forza ugye.

Nem mindegy továbbá, hogy többször akadozó frémrátákkal találkoztam. (Na nem a Forzanál), de elég megnézni a pCARS-t, meg mondjuk az F12015-öt, főleg X1-en. pCars a kezdeti idők óta sokat javult, az F1 meg nem volt olyan rossz, de nah...

A játékkínálat szintén egész gyér. Nem mondom, hogy nincs mit játszani a konzolokon, de a Steames játékkínálattal semmi sem veheti fel a harcot.

Másik nagy hátrány konzoloknál, hogy pl megveszi egyszer az ember az aktuális Batman-t, ami konzolokon FIX 30 FPS-el fut, akkor az 20 év múlva is annyival fog. (Hacsak nem jön remastered edisön "nextgenre".) PC-n meg ha "pofozgatja" az amber azért a gépét, főleg GPU szinten, akkor előbb utóbb adott címek akár több száz FPS-el s mehetnek, max grafikával, míg adott konzolon marad ugyanaz.

így toltam le most a Bioshock Infinite-t FIX 60 FPS-el PC, maximum grafikán FHD felbontáson. Konzolon erre esélyem sincs.

Másik az, hogy meguntam, hogy konzolon szinte ugyanazok a játékok jönnek mennek. Ilyen meg olyan nyitott világú cuccok (Far Cry 3-4, AC 3-4-5-6 :p, ott vannak a COD-ok, FIFA, satöbbi), és oké, hogy ott is van pár indie gyöngyszem, de steamen sokkal több ilyennel találkozik az ember, az RTS-ek világáról nem is beszélve. :)

A PC hátránya a platform töredezettsége. Nincs fent Steamen minden. Ott van ugye az Origin, az uplay, meg satöbbi, ami szerintem az EA és az Ubisoft hatalmas f*szsága, hiszen a Steam rengeteg fanatikus, játékgyűjtő HC embert tud maga mellett, erre pont a legnagyobb "platform"-ból veszik ki a játékaikat, csak azért meg nem szeretnék ha a Steam lehúzná őket eladott példányonként X százalékkal.

Olyan gyenge egyébként az Origin és az Uplay kínálata, hogy csak nah... Persze pár AAA cím-et szívesen látnék steam onnan áthozva is...

Egy biztos, idén nem nagyon váltok vissza PC-re, az Uncharted 4 sem volz, pedig mindhárom korábbi részét is letoltam PS3-ason, talán egy bitang komoly GT7 tetszene, de nagyon jónak kellene lennie ahhoz, hogy amiatt PS4-et vegyek, mert alapból nem nagyon vagyok kibékülve a dualshock -el, szerintem az X1 kontroller messze jobb. :)

Nah ennyi volt most, én most nagyon elvagyok PC-n, RTS-ekből is kijött jópár HD-s kiadás, feltuningolva, pl. homeworld remastered collection, satöbbi, szóval csak legyen elég szabim, aztán jóság lesz. :)

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.