Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Shing válasza ferensz (#749) üzenetére


Shing
őstag

Elhiszem, azt is hogy sok laptophoz adnak. Csak itt az átlagemberekről beszélünk. Az emberek 90%-a rendelkezik PC-vel vagy laptoppal, sőt több darabbal is egy háztartásban. Nehéz megúszni legalább 1 op. rendszer vásárlást, illetve most már lehet örülni, mert Win10-re ingyen lehet váltani. Csak akkor minek a PC árába beleszámolni. :)
De úgy látom a blogodból, hogy pár éve vásároltam op. rendszert. :)

[ Szerkesztve ]

(#752) Tuomas válasza Shing (#751) üzenetére


Tuomas
addikt

"Elhiszem, azt is hogy sok laptophoz adnak. Csak itt az átlagemberekről beszélünk."
A laptophoz (többségükhöz) adnak (bár az is be van építve az árba), ha jól tudom asztali géphez nem sűrűn (főleg, ha te rakod össze magadnak). Egy játékra való pc meg nem laptop (szerintem).

We were here

(#753) tDr1v3r válasza Shing (#748) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nekem ingyen van hozzá... de most őszintén, mi köze egy másik eszközre való operációs rendszer árának a konzol árához?

Figyu, nincs baj ha butaságot írtál, csak ismerd be hogy hibáztál és akkor nem kell a hülyeséget megmagyaráznod.

edit

"Nehéz megúszni legalább 1 op. rendszer vásárlást, illetve most már lehet örülni, mert Win10-re ingyen lehet váltani. Csak akkor minek a PC árába beleszámolni."

De bogyóka, ahhoz hogy Windows 10-re ingyen válthass Windows 7 vagy 8 licensszel kell rendelkezned előtte! Ha veszel PC-t (asztalit, még mielőtt belekötnél) akkor vagy kell egy dobozos Windows kópia vagy meg kell hozzá venned külön. Akkor miről is beszélünk?

Tényleg ne akard megmagyarázni a hülyeséget plz.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#754) gyuribácsi88 válasza Shing (#751) üzenetére

Sőt, egy átlag átlag embernél, átlag 3 számítógép is van, átlagban.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#755) Shing válasza tDr1v3r (#753) üzenetére


Shing
őstag

1. Fent nagyban számolgatják, hogy melyik az olcsóbb platform.
2. Beleszámolják a pécézésbe az op. rendszer árát.
3. Miért, ha konzolod van nem kell ugyan úgy megvenni?
Itt sajnos nekem kell magyaráznom. :(

Szerk. Tudom, hogy működik. Azt hiszem a legtöbbünknek van már legalább egy Win7-es rendszere.

[ Szerkesztve ]

(#756) interstate76 válasza Shing (#745) üzenetére


interstate76
addikt

Miért kellene egy konzolosnak feltétlenül kifizetni az oprendszer árát? És ha olyan laptopot vesz, amihez jár legális windows, ami így jóval olcsóbb, mint külön? Vagy ha olyan használtat vásárol, amin van legális windows kulcs? Az enyém is ilyen, és már írtam korábban, hogy dokkolóval együtt 50e Ft alatt volt (egy Lenovo X201-esről beszélünk). Most akkor ezt hozzá kell adni a konzol árához, mert szükségem van egy hordozható munkagépre? Miért? Játszós asztali gép mellett ugyanúgy kellene. A linuxról nem is beszélve, mert bizony ha nem lenne windows termékkulcsom, akkor linuxos laptopon dolgoznék. Ingyen. Szerk.: nem, nem dolgozok ingyen! :D

Más (ez a fontosabb): próbáltam a játékok, a játszhatóság, az élmény-faktor felé elvinni a beszélgetést, de mki lesz.rta, tovább vitatkoztok a vasakról. Tudom, hogy ez a cikk témája, de éppen ezért totál értelmetlen. Hát nem az a lényeg, hogy elszórakoztasson az a nyamvadt játék? Akkor mit nem lehet azon megérteni, hogy sokunkat nem érdekel, hogy játék közben látjuk-e megcsillanni Batman hátán az esőcseppeket, vagy hogy egy autós játékban is sokkal fontosabb a versenyek változatossága, a nehézségi szint testreszabhatósága, mint az, hogy nextgen konzolon szebb a látvány? Az fps nyilván valóban fontos, meg az újabb konzolokon és PC-n is jobban mutat a GTA V, ill. Forza Horizon 2-ben is növeli a játékélményt, hogy meg-megcsiééan az autó tetején a napfény, de aki szerint ettől xbox360-on már nem is jó, vagy igénytelenség vele játszani, az szerintem nem a játékokat szereti, hanem a hardverét. Szerk.: PC és nextgen konzol között meg pláne nincs akkora különbség, hogy attól rossz legyen egy játék (extrém példáktól eltekintve, természetesen).

Megint más: gyakran ellenérv a konzolokkal szemben a fizetős multi - nem tudom, steamen mostanában milyen akciók szoktak lenni, és most lusta is vagyok utánanézni, de a júliusi Xbox Live Gold ingyenes játékok vaddisznók, és - ha valaki esetleg nem lenne tisztában vele - a Gold előfizetés lejárta után is játszhatók. Oda szeretnék kilyukadni, hogy a nemrég kézhez kapott One-omra ingyen letölthető Assassin's Creed 4: Black Flag bizony növeli a játékélményt (értsd: k.rva jó játék) és ha egész évben csak 1 vagy 2 ugyanilyen szintű ingyenes game lesz a Goldhoz, már akkor bőven megéri előfizetni rá. Ráadásul ezen hónap 2. ingyenes játéka, a So Many Me is aranyos kis játék. Ha ez így megy tovább, akkor a szokásos éves Fifa-vásárlásom mellé nem kell semmit vennem egész évben!

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó ASUS, HP és egy N100-as mini PC, m.2 ssd-k és házak, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#757) Tuomas válasza Shing (#755) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem érted..
Van (legyen a neve) Ádámka.
Most jött a marsról, nincs se pc-je, se konzolja.
Játszani akar. Választania kell magának a pc-t és a konzol között. Szerinted a PC-hez beleszámolja az oprendszert, vagy ne? Ugyan ez a kérdés a konzol esetében is. Bele kell számolnia a konzolhoz az oprendszert, ha nem akar pc-t venni?

We were here

(#758) Shing válasza Tuomas (#757) üzenetére


Shing
őstag

Csak az átlagember konzol nélkül tud létezni, míg PC/laptop nélkül nem. Amúgy meg tökmind1, a legtöbben lewarezolják. ;]

(#759) tDr1v3r válasza Shing (#755) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Jézusereje...

De baszki, MIT VEGYEK MEG A KONZOL OPRENDSZERÉN? Ezt az idiotizmust... gondolkozz már egy picit, mi köze van egy konzolnak ahhoz hogy egy másik eszközön lévő operációs rendszert meg kell venned?

Amúgy az syntax error, BSOD, akármi ha valaki csak tabletet használ a konzol mellett? Vagy arra is meg kell venni az oprendszert? Gondolkozz már egy picúrnyit légyszi... de szerintem ezt te is jól tudod, csak bemondtál véletlenül egy hülyeséget ami mögül nem mersz kihátrálni. Csak így hülyét csinálsz magadból.

Nagyon remélem hogy 16 azért elmúltál...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#760) Tuomas válasza Shing (#758) üzenetére


Tuomas
addikt

Van aki tud létezni, van aki nem. Van akinek tökéletesen elég a mobilja is, mert nem akar se fényképet szerkeszteni, se videót, csak elsüti és kész is. Valaki meg felcicomázza fotosoppal mielőtt kinyomja fészbúkra, hogy valahogy kinézzen rajta :DDD
A PC ma már abszolút nem megkerülhetetlen, mindenkinek az egyéni igénye, hogy kell-e neki, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#761) ferensz válasza Shing (#758) üzenetére


ferensz
senior tag

Definiáld az átlagembert, mert az így az átlagember úgy az átlagember csak ködösítés.

#763: Tudom, csak kíváncsi vagyok rá, hogy milyen az az átlagember, aki éhenhal két nap után pc nélkül.

[ Szerkesztve ]

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#762) aram01 válasza interstate76 (#756) üzenetére


aram01
nagyúr

Tegyük még hozzá az EA accest aminek a dija éves szinten 6k, és 12db játékkal nyomhatod "ingyen" BF4,fifa 15, titanfall, stb stb :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#763) Tuomas válasza ferensz (#761) üzenetére


Tuomas
addikt

Átlagember nem létezik :DDD
Mindenkinek más az értékrendje, más számára a normális, más a fontos saját maga számára :DDD
Te jó isten micsoda bullshiteket nyomok :DDD De azért valami van benne.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#764) aram01 válasza Tuomas (#763) üzenetére


aram01
nagyúr

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#765) Tuomas válasza aram01 (#764) üzenetére


Tuomas
addikt

:DDD

We were here

(#766) #20844032 válasza ferensz (#761) üzenetére


#20844032
törölt tag

Az itteni posztok szerint az átlagember: az a pécé user, aki kínszarva összeszedeget magának valamit a mainstreamből (760-ak meg 280-ak világa), és avval betonkeménynek érzi magát. Játszani nem játszik, bár mindent letölt day0 az enkórról, egy félórát elsetupolgatja, megnyugszik, hogy még ez is jól fut (vagy ragequitel), majd soha többé nem indítja el. Teliveri a fórumokat videószerkesztésről, szövegszerkesztésről, meg sok olyan dologról, amit ő maga ugyan nem csinál évente egynél többször, mert az egyetlen elfoglaltság amit a pécéjén csinál, az a hardverapró turkálása a soron következő alsóközépszar konfigért, amin aztán tovább folytathatja az arconpörgést. :DDD
Persze vannak kivételek, és ebben a világban mindenki az :)

(#767) Shing válasza Tuomas (#763) üzenetére


Shing
őstag

Igen, de azért az talán kijelenthető hogy a mai háztartások 90%-ánál van egy PC (akár több is). Ugyan ez elmondható az okostelefonokra is. Tehát így beszélhetünk átlagokról. De ezt csak saját tapasztalat után tudom kimondani.
Szóval az egy dolog, hogy a PC már megkerülhető, de nem hiszem hogy sokan ezt tennék, a laptop only életmód már sokkal realisztikusabb.

Moby: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#768) aram01 válasza #20844032 (#766) üzenetére


aram01
nagyúr

összefoglaltad :K

(#767) Shing : nagy vonalakban összefoglalnád az átlag usert, hogy szerinted milyen?

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#769) lajthabalazs válasza aram01 (#746) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Hogy ne csak a levegőbe beszéljek, ellentétben az itt fórumozó többséggel, ki is próbáltam. Az eszköz: i7 3540M, 2 mag, 4 szál, Hgih Performance módban 35-ös szorzóval ment a processzor 3.5GHz körül. Elindítottam egy pinget a routeremre, WiFi-n 1ms-es válaszidőt kaptam. Aztán elindítottam egy cpuburn-t, egy szálon. Az indításnál kicsit megugrott a ping, a másodpercenként induló csomagok közül három 38-78 értékeket produkált. Amikor stabilizálódott a ping 1ms-en, vártam kicsit, elindítottam még egy szálon a cpu burn-t. Most az indulásnál nem volt kiesés, maradt az 1ms. A harmadik indítás után egy ideig 2ms-es ping értékeket kaptam, de visszaállt egyre. A negyedik után 1ms-es válaszok közt 5-6 csomagonként befutott egy 2ms-es érték. Ez után taskváltásoknál megugrott, de végig 100 alatt. A CPU terhelést négy szálon 100%-nak jelzi a task manager. Kiváncsiságból nekifutottam egy ötödik és harodik burnernek is, semmi hatás a pingre, de a rendszer döcög, néha késnek a karakterek, lassan mozog a kurzor. Gondoltam, hogy nézzünk egy max sávszélességet, hátha a csomagkezelés burst esetén fog lassulni. A flash animáció akadozott, de a sávszélességet 28.7mbit/sec-re mérte, mint bármikor máskor.

Ezek alapján nem hiszem, hogy a gyakorlati hálózati teljesítményt befolyásolja a processzor-terhelés. Láthatóan befolyásolja, de a nagy terhelésből adódó lassulás elhanyagolható az internetes viszonyokhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#770) tDr1v3r válasza lajthabalazs (#769) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Azt azért hozzátenném hogy a Battlefiled 4 netkódja egy fos.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#771) Tuomas válasza Shing (#767) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez lehet, hogy így van, de ebből a 90%-ból a 70-80%-nak azér kell a pc, mer hogy legyen, meg tudja nézni a vonatmenetrendet, meg a zindexet meg a blikket és ezért bemegy a tuskóba és vesz 50 e forintér egy összetaknyolt rendszert és elvan vele amíg le nem bomlik :DDD
Ők nem fogják sose okostelefonnal, tablettel kiváltani a pcjüket, mert egyiket se tudják kezelni. Szerinted miért okozott ekkora felháborodást a windows 8? Nem azért mert szar volt, hanem azért mert ennek a 70-80%-nak részben újra kellett tanulni a számítógép kezelését. Na tőlük nem szabad elvárni azt, hogy majd okostelefonnal vagy tablettel pótolják a pc-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#772) Dilikutya válasza Tuomas (#771) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én elbánok a Windows 8-al, kezdettől fogva használom, de eszembe se jutna 4-10 colos eszközökkel kiváltani még netezésre se. Sőt, még vettem is egy nagyobb monitort.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#773) lajthabalazs válasza Tuomas (#760) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Teljesen igazad van, a tablet eladások már 2014-ben is közelítették a PC-s számokat, és 2015-re mindenki azt várja, hogy több tablet fog fogyni, mint PC és laptop együtt. Közben pedig okostelefonból többször annyi fogy, mint tabletből. Sajnos Android vs asztali Windows használatot összehasonlító ábrát nem találtam, így nehéz megmondani, mi ma a domináns operációs rendszer, meg azért is csalókák az ilyen számok, mert sokan használják mindkettőt - jómagam is - de a felhasználói hozzáállás nem kedvez a desktopoknak.

Ahogy a hozzáértő kolléga mondta, a desktop megkerülhető, és sokan meg is kerülik, tekintve hogy egy elfogadható tablet ára 40e Ft, egy elfogadható laptopé meg 100e, és egy teljes desktop ára sem alacsonyabb, mire minden meglesz hozzá. Akinek nem kell dokumentumot szerkesztenie, annak sok előnyt nem hoz a PC.

A facebookos képeket meg rengeteg appal lehet néhány csúszka segítségével javítani, nem kell egy teljes Gimp, amihez a felhasználók úgysem értenek, vagy egy Photoshop, ami drágább, mint a gépük.

(#771) Tuomas

Engem is felháborított a Windows 8, nem azért, mert nem tudok vele bánni - a lányom gépén például az van, mert ő nem dolgozik rajta, hanem azt a néhány appot használja - hanem mert hihetetlenül gagyi a desktop és csepme. Főleg úgy, hogy az általam használt alkalmazások 100%-a desktopon fut. Azt hogy a beállítások szanaszét vannak, kompenzálja a fejlett keresés. És tetszenek a csempék, a színek és a méretek segítenek eligazodni. De nem egy multitask felület, az oprendszer az persze az, de a felület felépítése inkább mobilos, pont az átlaguser-t célozza, aki böngészik, aztán filmet néz, aztán játszik. Nem azt, aki több monitoron, monitoronként több ablakban dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#774) Tuomas válasza Dilikutya (#772) üzenetére


Tuomas
addikt

Nyilván aki ért hozzá, fogékony az új dolgokra, és megadott céllal használja a pc-t az nincs benne abban a 70-80%-ban amit írtam :DDD
Én minden szívbaj nélkül kiváltanám a PC-met, mert nincs olyan feladata otthon, hogy azt ne tudnám helyettesíteni.

We were here

(#775) Tuomas válasza lajthabalazs (#773) üzenetére


Tuomas
addikt

Hozzátenném azt is, hogy sok háztartásban, ahol jelenleg PC van, az azért van ott, mert még megvan. Korábban a PC volt a fő irány, nem volt ennyi és pláne nem ilyen funkciókkal bíró, ekkora méretű tablet, vagy okostelefon, vagy ha volt is, azon kínszenvedés volt még netezni is.
Viszont, ha valaki eljut odáig, hogy lecserélje a PC-jét, akkor már elgondolkozik azon, hogy mire használja, és hogy azt ki tudja-e váltani egy telefonnal, ami mindig nála van.

Szerk a hozzászólásod szerkesztésére :DDD
Azért valljuk be, szerintem hamar megtaláltál mindent, és egy idő után a csempés felületet gyorsan csak átnyomtad :) Miután belaktad a rendszert ugyan úgy használtad, mint a win 7-et nem? :)
Aki PC-ként akarta használni az nem foglalkozott azokkal a csempés kacatokkal :DDD Aki meg hibridet vett, annak még jól is jött.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#776) lajthabalazs válasza Tuomas (#775) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Igen, elég nagy a tehetetlenség a rendszerben, erről árulkodik az aktív Windows XP telepítések száma is.

Válasz a szerkesztésre :)

Megtaláltam mindent, persze. De egyszerűen bosszantott, hogy hiába raktam fel az appot a csempék közé, rákattintva a desktopot kaptam, ezért letöröltem, és visszaraktam a gyári 7-est. De már feliratkoztam a 10-esre, ott már remélem az már helyén kezeli a dolgot.

Jó lenne, ha Android mintára lennének launcherek, amik közt váltogatni lehet, és azok adnák az állandó hátteret. Egyébként most a Fences-t próbálom ki, valószínüleg meg is fogom venni ha lejár a trial, mert nagyon elegáns és jól használható.

[ Szerkesztve ]

(#777) Tuomas válasza lajthabalazs (#776) üzenetére


Tuomas
addikt

Legjobb példa rá :)

We were here

(#778) Polllen válasza lajthabalazs (#769) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem van itt egy kis félreértés. Szoktál fps-s játékkal játszani multiban? Egészen kicsi fps vagy net lag élvezhetetlenné teheti a játékot nagyon könnyen.

Amikor elfogy valamelyik erőforrás, akkor jönnek a lagok. Pl. a cpu limitnél maradva, nem a terhelés maga okoz lagot, hanem az, hogy nem tudja feldolgozni a tengernyi adatot a cpu időben és/vagy az fps kezd el hullámzani vagy a kommunikáció a szerverrel. Szóval maga a hálózat válaszideje nem változik, csak a géped(a játék) kezdi el késve visszaküldeni az adatokat, mert nem bírja az iramot. Szóval az említett lag csak tünet.

Jó példa erre a G3220-s Bf3-s példám. Amíg nem kapcsoltam ki az origin in-game plugin-t, kb. percenként teljesen megállt a játék és persze emiatt a teljes gép egy pillanatra. Aztán utána magához tért és az fps és a pingem is elszállt egy kicsit. Athlon II X3-mal nem volt ilyen gond, mert ott volt még egy szál. És maga a plugin kikapcsolása megoldotta a gondot a pentiumnál is.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#779) oriic válasza Shing (#745) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"mintha egy konzolosnak nem kellene ugyan úgy kifizetni. "

Nem kell konzolokon oprendszerért fizetni. Xbox One-on sem sima Windows van, hanem egy vegyes oprendszer.

Live-Die-Respawn

(#780) Tuomas válasza lajthabalazs (#776) üzenetére


Tuomas
addikt

"De egyszerűen bosszantott, hogy hiába raktam fel az appot a csempék közé, rákattintva a desktopot kaptam"

Ezt nem teljesen értem: rányomtál egy sima desktop progira, és az asztal jött be, úgy hogy nem nyílt meg a program? Vagy?

We were here

(#781) lajthabalazs válasza Tuomas (#780) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Csak átváltott az asztalra, amíg a program töltődött. De én nem ezt a viselkedést vártam. Igazából ha csempe van, nem is kellene az asztal, ne foglaljon memóriát, ne épüljön fel bootoláskor, elvégre a csempéknek pont ugyanaz a szerepük mint az asztalnak, akkor legyen elég az egyik.

(#778) Polllen

Nem tudok napirendre térni az állításod fölött. Azt mondod, hogy ha a processzor nem tudja időben elvégezni a feladatot, akkor később lesz készen? Ezt még emésztenem kell :)

[ Szerkesztve ]

(#782) Tuomas válasza lajthabalazs (#781) üzenetére


Tuomas
addikt

Ja értem :)
Az szerintem a gond, hogy az asztal nem lett volna teljesen kiváltható a csempés felülettel. Ha meg igen, akkor még nagyobb lett volna a felháborodás. Nem véletlen, hogy ezt a képernyőt kiveszik teljesen a 10-ből. Ez csak egy start felület akart volna lenni, több-kevesebb sikerrel, nem az asztalt próbálta leváltani, hanem a start menüt. Valszeg ez az oka, hogy ilyen felemásra sikeredett.

We were here

(#783) Dilikutya válasza Tuomas (#782) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem csak egy kezdőképernyő, vannak appok amik csak a Modern UI-n futnak. Van ugye, ami mindkettőn, a legtöbb pedig csak desktopon, pl. a Firefox sem készült el Modern UI alá. Az lett volna az ideális, ha a kettő külön tud működni, de ez kizárt, desktopról keresve is ez a felület jön be.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#784) interstate76 válasza Shing (#758) üzenetére


interstate76
addikt

Mint azt már írtam (csak nem válaszoltál rá), játszós PC mellett is lenne egy kis méretű, könnyen hordozható laptopom, szóval bocsáss meg, de szerintem butaság a konzol árához bármiféle oprendszer árát hozzászámolni. És akkor a linuxról, mint opcióról még nem is beszéltünk, pedig ha nem játszol, akkor az esetek döntő többségében gond nélkül kiváltja a windowst.

(#762) aram01 Annyira nem játszom már PC-n, hogy erről az EA Access-ről nem is tudtam. Amikor utoljára multiztam PC-n FIFÁ-val (talán a 12-essel), akkor még nem volt díja.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó ASUS, HP és egy N100-as mini PC, m.2 ssd-k és házak, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#785) Tuomas válasza Dilikutya (#783) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez igaz, de ugye a modern UI appjai főként a mobileszközökre vannak készítve és optimalizálva, a pc-n csak egy mellékes dolog. Ugyebár ami mindkettőt használja azok egyedül a hibrid készülékek, amiket tudsz tapicskolni is, meg az egérrel bökködni is. Egy sima táblagépen nincs sok értelme desktopnak, a pc-n meg nincs sok értelme a modern ui-nak. Ettől függetlenül, a windows 8 teljesen jól volt használható, a desktop szempontból a modern funkciók meg úgyis csak kiegészítő szerepet töltöttek be. Így pc-k esetében csak simán egy kezdőképernyő szerepét töltötte be, ami valamelyest talán próbálta egybeolvasztani a desktopot a modern felülettel.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#786) ferensz válasza interstate76 (#784) üzenetére


ferensz
senior tag

Az EA Access Xbox One only :DDD

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#787) Polllen válasza lajthabalazs (#781) üzenetére


Polllen
nagyúr

Menni fog az, csak kicsit pörögj rá. ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#788) Ragnar_ válasza Polllen (#701) üzenetére


Ragnar_
addikt

De azt ugye tudtad, hogy játékok esetében PC ár*1.5= konzol ár ? Azaz egységnyi zsetonból 3 PC játék, míg 2 konzol játék vásárolható ugyanazokból a címekből.. ;)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#789) Polllen válasza Ragnar_ (#788) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez így még értelmetlen. Tedd hozzá, hogy premier játékot, akkor talán lehet igaz.

Ha konzolom lenne, ugyanúgy 1-2k költséggel oldanám meg a játékvásárlást, mint pc-n. Most csak durva leárazáskor veszek játékot pc-re. Konzolon meg behúznám használtan, aztán 1-2k bukóval továbbadnám, ha már végigjátszottam. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#790) Ragnar_ válasza #20844032 (#766) üzenetére


Ragnar_
addikt

Vagy az átlag konzol user aki azzal nyugtatgatja magát hogy egy PC gamer csupán nem tud különbséget tenni célhardver és univerzális eszköz között, és biciklivel akar füvet nyírni.Szerencsétlen kocka csupán aki képtelen lenne ugyanazért a játékért a másfélszeresét kifizetni darabonként. Konzolon ugyan nem ritka a 720p/60 FPS, és 1080p/30FPS de ha már PC, legyen 4K/60FPS, hiszen máshogy nincs értelme. És az is tök mainstream, hogy PCn el lehet dönteni, hogy 4*MSAA/30 FPS vagy FXAA/45 FPS. Persze konzolon a 30>FPS 720p ről fölskálázva bőven elég, csak elég messzire kell ülni a képernyőtől. Jah és végül de nem utolsó sorban a stereo 3D egy tökéletesen fölösleges feature, még akkor is ha csak be kéne kapcsolni. És mikor BF4-ben a célkeresztet behúzza az aimassist az ellenfélre tol egy fejest, majd elegánsan pörög arcon néhányszor teljes 360°ot. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#791) Dilikutya válasza Polllen (#789) üzenetére


Dilikutya
félisten

PC-n nekem azért a te 1-2 ezer forintos bukódért végleg az enyém Steam-en. Amint lesz gyerekem, imádni fogja pl. a LEGO játékokat, amikkel én is játszok. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#792) Ragnar_ válasza Polllen (#789) üzenetére


Ragnar_
addikt

Úgy tudom nem nagyon megy már a használtjáték biznisz, de lehet, hogy azóta már megoldották.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#793) Dilikutya válasza Ragnar_ (#790) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az a célzásrásegítő megöli a játékot. PC-n kipróbáltam a GTA IV-ben, amikor gamepadot vettem, nem volt élmény.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#794) Ragnar_ válasza Dilikutya (#793) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nem próbáltam még, csak videon láttam..

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#795) Polllen válasza Dilikutya (#791) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egyéni preferencia kérdése. Van vagy 150 játékom steam-n, originen, uplayen, gogon. A többségét nem fogom újra elővenni és nem is fog hiányozni. Ha lehetne, eladnám őket. Már csak azért is, mert ha a gyermekem 5 év múlva elő szeretné venni, bármikor megvehetem újra, még olcsóbban.

Ragnar_

Ms bepróbálkozott vele, de nagy volt az ellenkezés, így inkább hagyták.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#796) aram01 válasza lajthabalazs (#781) üzenetére


aram01
nagyúr

Amit Polllen az igaz én is belefutottam i3 2100-el. i5 2500-el már simán ment a játék

interstate76: XO-nál van, arra írtam :)

Ragnar_:
"És mikor BF4-ben a célkeresztet behúzza az aimassist az ellenfélre tol egy fejest, majd elegánsan pörög arcon néhányszor teljes 360°ot. :) " kár hogy ez nem így van (bárcsak így lenne ) :D

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#797) Dilikutya válasza Polllen (#795) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért van egy szint, ami alá már nem mennek az árak, egy sikeres, nagy cím sose lesz alapáron 9,99€-nál olcsóbb a Steam-en. Én még olyat is megvettem, ami rongyosra játszottam 15 éve, és vásárlás után első dolgom volt most is elindítani. Lehet, hogy lesz, amit sose veszek elő többet, de nem is bukok rajta, mint egy továbbadott konzolosnál.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#798) Polllen válasza Dilikutya (#797) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezért mondtam, hogy egyéni preferencia.

Lehet, hogy lesz, amit sose veszek elő többet, de nem is bukok rajta, mint egy továbbadott konzolosnál.

Ez hogy jön ki? Mert a számok oldaláról nem jön ki.

Megveszem 5 egységért, egyszer játszom vele, majd soha többé nem veszem elő. Anyagilag 5 egységbe került ez nekem.
Megveszem 5 egységért, egyszer játszom vele, majd eladom 3 egységért. Anyagilag ugyanaz az élmény 2 egységbe került.

Persze mondhatod azt, hogy az 3 egység neked pont annyit ér, hogy bármikor újra előveheted, de akkor tessék elfogadni, hogy van akinek a 3 egység pont annyit ér, hogy ne vegye elő többet. És akkor nincs is min rágódni a továbbiakban.

Mindkettőre lehet ésszel is költeni meg érzelmi alapon is.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#799) Shing válasza oriic (#779) üzenetére


Shing
őstag

De nem konzolon, hanem a konzol melletti laptopon, PC-n.

(#800) Dilikutya válasza Polllen (#798) üzenetére


Dilikutya
félisten

De az a jó egy Steam Sale-ben, hogy eleve annyiért vehetem meg, mint amennyit te buksz rajta. :)
Tény, nem vásárolok pre-ordert, nem játszok legelső nap, de a lehetőségekhez mérten nem is kerül sokba nekem. Vagy ez, vagy a warez, inkább akkor nagyon akciósan.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.