Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Csapoati válasza snecy20 (#242) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A mókusvakításos monitorokkal max. a hipergémerek játszanak, nekem pl tök fölösleges lenne. A hardver meg egy dolog, direkt írtam a játékok árát is, ott nagyon nagy a különbség, főleg ha egy első napos AAA címről van szó. 150-ből meg simán veszek egy korrekt gépet, ha a perifériák meg az alap dolgok (tápegység, vinyók, SSD-k) nem változnak. De mondom, az tény, hogy folyamatosan fejleszteni kell. Én nagyjából egálra hoznám ki a költséget. Aztán amit fölöttem is írtak: pl a Logitech G27 nem támogatott PS4-en (ha jól tudom)... na ne már.
Ja és még valami, ami ugyan sokaknak nem fontos, de nekem az (autós szimeknél pláne): a modolhatóság.
De nem szeretnék vitázni, mert nekem mindkét megoldás tetszik igazából.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#252) Gebriel válasza Sinesol (#227) üzenetére


Gebriel
veterán

Asztalnál görnyedni és rángatni az egeret.. na szerintem az a sz@r. De ebbe ne menjünk bele. ;]

"most viszont a dx12-vel közös szerverek lesznek és összeeresztik őket az fps keménymaggal."
Kicsit elvagy tájolódva ezzel a közös szerverekkel kapcsolatban :U
Nem kicsit, nagyon.

Szerinted a tizenéves konzolos COD bajnokok táborát, amivel minden megjelent résszel rekordeladást produkálnak, majd csak úgy engedik leamortizálni?
Ezt te sem gondolod komolyan?
Már most vannak játékok amik kiegyensúlyozzák a játéktudást. (lásd pl: EA, Fifa 15)
De egy Fable játéknál biztos nagy előny lesz az egér. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#253) oriic válasza Sinesol (#246) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Fable Legends tudtommal cross-platform játék lesz már.

Illetve ez a cross-play dolog működik a World of Tanks esetében is, igaz ott Xbox One és Xbox 360 között.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#254) xtro


xtro
aktív tag

Ez kész röhej egyértelmü h a PC,nos gondoljatok bele mit tud TÖBBET a konzol amit egy PC -nem ,öhhhh nappailban TV -én tok játszani mondának sokan,De istenem :Y :Y fogom a PC rákötöm tv ré kész,szebb grafika,több funkció azzal játszom amival akarom,kontroller,egér+bill..Hm a pc drágább hmm hát nemtom aki nek van 100.K ja egy PS4/XBOX1-re annak szerintem PC re is.Én személy szerint 60K ból összeraktam egy komplett gépet amin 1080 ben a Tvn fut minden game ultra-high bállításokon,bőven az áhított 30FPS fölött,Csak egy kis szakértelem kell.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#255) Dr. Akula válasza Gebriel (#223) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Előnyhöz jutni csak valami jobbal lehet. :)

(#256) Gebriel válasza Dr. Akula (#255) üzenetére


Gebriel
veterán

Lehet, nem értek hozzá, csak azt írtam le amit a többiek mondanak indokként.

(#257) Raysen623 válasza oriic (#253) üzenetére


Raysen623
addikt

Ez jó hír, de akkor az ESO-t miért nem hozzák ugyanígy össze?! :DDD Én annak örülnék de nagyon, mert nem kellene otthagynom a guildet.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#258) Sinesol válasza Gebriel (#252) üzenetére


Sinesol
veterán

Fotelben hátradőlve gamelek. :))
Amúgy azt pletykálják a Bf4 dx12 patchel jön a crossplatform multi is.
A cod bajnokok nem konzolosok, ha jol tudom a pro teamek azok egérrel tolják.
De egyébként mindegy mit gondolsz, arra is jönni fog a crossplatform multi. A Microsoft szerint minden microsoft platformon kell mennie minden játéknak. Egyébként elég jó húzás a Sonyval szemben.

Eltájolódva meg te vagy, tele a net az egész crossplatform online dologgal, ez a Microsoft nagy dobása.

Oricalchos: A Killer Instinct is bejelentett crossplatform, meg a pletykák szerint a dx12 patchel a Bf4 is.

[ Szerkesztve ]

(#259) lajthabalazs válasza Gebriel (#252) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Nem kötelező görnyedni... De tréfát félre téve, az irodai székemben jobban bírom, mint a legtöbb kanapéban. Csak jól kell beállítani a munkaállomást.

(#260) bitpork válasza oriic (#248) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha ötlet kell, szólj! Hogy egy klasszikust idézzek: Tudod mire jó a kerekes kút? Oda tolod ahol víz van ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#261) oriic válasza bitpork (#260) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ötletek azok mindig jöhetnek, de most kis időre a megosztó cikkekkel leállok. :D

#262) Dr. Akula

Erre írtam, hogy a Fable Legends játékosai már mehetnek úgy egymás ellen, hogy egyik One-ról játszik, a másik Windows 10-es pc-ről.

(#263) wjbhbdux

?

Ez hogy jön ide? A reklámokból én nem kapok semmit...Szép is lenne. :D

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#262) Dr. Akula válasza Sinesol (#258) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Főleg ha megcsinálják hogy 1 játékon belül lehessen pc-vel és konzollal is részt venni. Évek óta ígérgetik. (Vagy már megvan?)

(#261) orichalcos:
És ez mennyire általános? Nagyítóval kell keresni az ilyen játékokat mint a Mantle-set, vagy mondjuk GTA5-el is?

[ Szerkesztve ]

(#263) wjbhbdux válasza oriic (#261) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Ne mondd, hogy rossz úszni az 576 moneyban :))

/s

(#264) #20844032 válasza Sinesol (#250) üzenetére


#20844032
törölt tag

De ez egyik sem mondja, hogy eddig nem lehetett, sem azt, hogy most össze fogják engedni a kontrollereseket az egeresekkel :) Lehetőségekről beszélnek. Lehetőség eddig is volt. Mobilplatformon jóval több ilyen van, ahol androidosok tolhatják ios meg minden basz ellen. Ez nem egy technológiai kérdés. Ha kapnán felhatalmazást, meg kulcsokat, most tudnánk olyan tunnelt hergelni, amivel az összes platformot össze tudnánk kötni egy-egy multiplat címnél, anélkül, hogy tudnám milyen motor hajtja.

(#265) Sinesol válasza #20844032 (#264) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát az azért furcsa lenne, ha pc-nél csak akk engedne be a gameba ha rárakod a kontrollert. :)
Bf4 fórumon amugy máris arról beszélnek, hogy nemsoká mennek rektelni a konzolos lowokat.
Na mindegy érdekes lesz ez.

Régebbi cikkben olvastam, hogy a hardverek és rendszerek különbözősége miatt aránytalanul sok ba került volna mindez korábban. De akkor lehet mégsem igaz, azt is elfogadom.
De ami a lényeg, hogy most minden arra mutat hogy a lehetőség ki lesz használva, hiszen az egy rendszer mind felett az aktuális idea. Aztán a Sonyval szemben is hátrányban vannak, amire jó megoldás lesz a crossplatform online. Na meg jönnek a játékbejelentések is, szóval nem csak igéret.

[ Szerkesztve ]

(#266) #20844032 válasza Sinesol (#265) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nem hiszem, hogy feltétlenül mindent irányítani kell. De legalább jelezni, opcionálissá tenni dolgokat, stb,. Azaz biztosítani kell annak a lehetőségét, hogy a gamerek választhassanak milyen feltételek mentén játszanának. Legyen csak ilyen, csak olyan, vegyes szereverek, a játékosoknál jelezve legyen mivel játszik, stb. Nem kell feltétlen agyonkotnrollálni mindent. Eddig sem kellett volna.

szerk: én ezt támogatom. Támogattam volna eddig is.

[ Szerkesztve ]

(#267) Gebriel válasza Sinesol (#258) üzenetére


Gebriel
veterán

Na most komolyan te erre:
"Szerinted a tizenéves konzolos COD bajnokok táborát, amivel minden megjelent résszel rekordeladást produkálnak, majd csak úgy engedik leamortizálni?"
ezt tudtad válaszolni?
"A cod bajnokok nem konzolosok, ha jol tudom a pro teamek azok egérrel tolják."
:DDD ;]

Hatalmas dobás ez az MS-től a te teóriád szerint az pc-s egereseket összeengedni a konzol egeres FPS-ezőkel.
Valóban, teljesen profitorientált elképzelés.

lajthabalazs
Természetesen, csak amit írtam, kb olyan szintű volt mint amire válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

(#268) oriic válasza Dr. Akula (#262) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

(#261) orichalcos:
És ez mennyire általános? Nagyítóval kell keresni az ilyen játékokat mint a Mantle-set, vagy mondjuk GTA5-el is?

Erre egyelőre nem lehet mit mondani, ugyanis Win10 még nem jött ki boxra..:majd ősszel. De hja a Killer Instict meg a BF4 is az lesz majd.

Sinesol:

"A cod bajnokok nem konzolosok, ha jol tudom a pro teamek azok egérrel tolják."

A több száz ezer dollár összdíjazású CoD bajnokságokat Xbox-on tolják.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#269) Sinesol válasza Gebriel (#267) üzenetére


Sinesol
veterán

Épp a profit miatt dönt a Microsoft a crossplatform online mellett.

[ Szerkesztve ]

(#270) aram01 válasza Sinesol (#258) üzenetére


aram01
nagyúr

veszek egy átalakítót hogy rátudjam dugni a razert, és szétgyalázok mindenki bf4-ben :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#271) #20844032 válasza Gebriel (#267) üzenetére


#20844032
törölt tag

Én nem tartom kizártnak azt sem, hogy szimplán bedobják a konzolosoknak is az egértámogatást. Minden adott , és ha tényleg összeengedik a platformokat kompetitív multikban, akkor már ez sem olyan nagy lépés.

(#272) Sinesol válasza oriic (#268) üzenetére


Sinesol
veterán

Lol, ezt nem tudtam..ennyire lesüllyedt volna casual szintre a COD? :DDD
4-5 éve bottal se piszkalom a Codot, de az Fps műfajból kiindulva azt hittem komoly gamet tolnak.

aram01: Nagyon régóta érne pedig egy értelme egér támogatás konzolra. Egy csomó rpg-t, stratégiát és egyebet lehetne konzolon tolni, amiből elég sok pénzt huzhatnának.

[ Szerkesztve ]

(#273) lajthabalazs válasza oriic (#268) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Az lesz a baj, hogy a konzolos látja killcam-en, hogy az egeres mennyire pontos, az egeres meg látja a konzolos aim assist-jét, és mindketten kiabálják majd a másikra, hogy cheater.

(#274) oriic válasza Sinesol (#272) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Itt az idei bajnokság, nézz bele. :D

400k dollár volt a fődíj. :D

Live-Die-Respawn

(#275) #20844032 válasza lajthabalazs (#273) üzenetére


#20844032
törölt tag

Kivéve, ha a feje felett amúgy is ki van írva. Akkor még taktikát is alkalmazhatnak egymás ellen :) (és akkor majd amelyik meghal, az fog kontrollerfakercsalóállatot ordibálni :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#276) Sinesol válasza oriic (#274) üzenetére


Sinesol
veterán

Az komoly a 400k, Dotában meg tavaly volt 5millió a fődij :)
Most lehet lesz vagy 7-8. ;]

Lolba, Dotába 400k az egy noname amatőrkupa szint lassan.
Pedig mindkét game mehetne konzolra, csak egér támogatás kéne.
Vagy üsse kő kontrolleres Lol ;]

[ Szerkesztve ]

(#277) aram01 válasza Sinesol (#272) üzenetére


aram01
nagyúr

támogatás nem tudom mikor lesz, lehet soha. Kontrollerrel jobban szét tudják választani a kép tábort :))
De láttam elég pontos átalakítót, amíg nem lesznek közös szerók elvagyok így, de ha belépnek a pc-sek is, keményíteni kell :DDD

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#278) Ragnar_ válasza he7edik. (#206) üzenetére


Ragnar_
addikt

(1200x800 render felbontáshoz minek ? :DDD)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#279) Gebriel válasza Sinesol (#269) üzenetére


Gebriel
veterán

Az eladott COD játékok amikkel minden megjelent részel rekordeladásokat csinálnak, akkor szerinted a tízen éves konzoljáték vásárlót majd össze engedik a HC PC gamerrel?
Utána borítékolható, hogy fiatal user soha többet nem veszi meg meg mert kb nulla lesz a sikerélménye, vagy megveszi de már majd PS4-re mert ott nem fog belefutni ebbe.
Még egyszer mondom egy Fable játéknál vagy egy WOT-nál ez tud működni fps-nél nem.

(#280) D1Rect válasza aram01 (#277) üzenetére


D1Rect
félisten

Szóval végül csak XO-t vettél a gyereknek, az meg inkább lelépett és kergeti a csajokat, te meg nyomod otthon a konzolt, mert az asszony kitúrt a géped elől és CandyCrusht tol.
Aztán a fórumon előadod, hogy "nemiskellPC". ;] :DDD

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#281) .LnB válasza Sinesol (#276) üzenetére


.LnB
titán

orich mindig ezt az egy versenyt reklámozza :D

Ezt korábban linkeltem ma már ide, de neked tetszeni fog! :D

[link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#282) janos1988


janos1988
addikt

Adolf Hitler. :DDD

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#283) idegen lény válasza Dilikutya (#146) üzenetére


idegen lény
őstag

Pontosan. Ha nem lenne FHD a têvêm, nem êrdekelne, hogy a jătêkok azok-e. De ha măr az... A mai konzolok nem tudjăk követni a technikai fejlôdêst, viszont olcsơk.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#284) Ragnar_ válasza he7edik. (#210) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ha CS:GO-t vesszük alapul lehet, hogy mire megveszed a monitort kijön a Source2 változata, ami alapból javít a teljesítményen legalábbis DOTA2 source2 verziójánál vannak jelentős FPS javulások, szóval még az sem biztos, hogy ha új apik befutnak olyan nagyon visszaesik majd a teljesítmény FHD - ről QHD váltásnál ugyanazon konfigon.. Ez persze csak optimista becslés, de a DOTA2 reborn alapján van remény.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#285) Gebriel válasza #20844032 (#271) üzenetére


Gebriel
veterán

Én nem tartom valószínűnek. :N

[ Szerkesztve ]

(#286) oriic válasza .LnB (#281) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem oric legszívesebben a Halo Championship Series-t reklámozná, de megkapná megint hogy boxos fanboy. :DDD

(#281) .LnB

Jaj az a videó. :D Ez házi ESL kupa kontra DOTA döntő. Igen jó viszonyítási alap. :D

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#287) aram01 válasza D1Rect (#280) üzenetére


aram01
nagyúr

Kb ;]
Nem gondoltam volna hogy benéz egy ismerős, és bukik a sztori :P

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#288) #20844032 válasza Ragnar_ (#284) üzenetére


#20844032
törölt tag

Csak nézek itt a topikban ezen a qhádézáson ezekkel az aláírásokkal. Én a 970-nel nem karcoltam bele a qhd-ba. Sőt, sokszor megy a vértpisálás a windowedfullscreennel a fullhdés hatvanért. Én itt a topikban leírva még nem láttam egyetlen széleskőrűen qhd-ra alkalmas gépet.

Gebriel: én semmin nem csodálkoznék. Annyira homályos a MS víziója az xbox (konzolplatform) jövőjével kapcsolatban, hogy már abban sem vagyok biztos, hogy ugyanazt értik alatta, amit én.

Ragnar_: nem kizárt, hogy végül a morpheus fut be elsőként.

[ Szerkesztve ]

(#289) Ragnar_ válasza aram01 (#214) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Jah még valami, a pár szar játék miatt építettem a gépet 300+ ból"

Azt most vidáman költheted (még vagy 6 évig) a 1.5x játékárra + fizetős multiplayer szolgáltatásra, de legalább nem kell gondolkodni rajta, hogy kell-e VR... :DDD

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#290) gtamate2


gtamate2
veterán

Ennyire nincs téma? A szokásos flamekeltő őrök téma erről felesleges volt cikkezni szerintem..

*Sn0w

(#291) aram01 válasza Ragnar_ (#289) üzenetére


aram01
nagyúr

Erre a hótf@sszágra most mit írjak? :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#292) Sinesol válasza #20844032 (#288) üzenetére


Sinesol
veterán

Azért mert nem tudnak játékot beállitani.
Értelmes high-on simán megy QHD egy felső közép vgaval is.
Most az olyanoknak hiaba magyarázod, aki belövi maxra a legpazarlóbb elsimitast, tesszellaciot, meg a parasztvakito ficsöröket, amiket kilőve is full ugyanugy nézne ki a game, de az fps dupla annyi.

A max beállitás nagyrészt benchmarkra való csak, szebben nem néz ki tőle szinte semmi.

[ Szerkesztve ]

(#293) Ragnar_ válasza #20844032 (#288) üzenetére


Ragnar_
addikt

Amennyire tudom felsőkatnak nincsenek problémái a QHD-vel, de 150k az 150k. Nekem FHD bőven elég egyelőre, szóval nem tapasztalatból beszélek, viszont QHD közeli lesz az Oculus felbontása, szóval ha VR akkor karicsere nekem is, az új apik előreláthatólag átlag 40%-os + teljesítménye is kevés lesz ..

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#294) Ragnar_ válasza aram01 (#291) üzenetére


Ragnar_
addikt

:DD

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#295) gyuribácsi88 válasza #20844032 (#288) üzenetére

Pedig a magyar átlag gamerek már 4K-ban tolják. Meg, veszik az eredeti játékokat steam-en :K

Ja nem, bocs, örülnek ha az FHD megvan, meg veszik a lopott kódokat g2a-ról :DDD

A pc -nagy előnye mindig is a warez volt, lehet jönni itt mindenféle mendemondákkal, de elég felmenni az Ncore-ra és megnézni hogy mennyien töltenek le egy aktuális AAA játékot. (és akkor ez csak egy oldal a sok közül)

Mondjuk az köztudott hogy itt a ph-n senki nem torrentezik, se játékot se filmet, ez nyilvánvaló. Csak akkor tudnám minek nekik a gigabites net, meg a 200 megás feltöltés.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#296) Injun


Injun
aktív tag

"Itt konkrétan arra szeretnék kilyukadni, hogy a PC-sek joggal haragudhatnak a konzolosokra, hiszen egy népszerű alkotás folytatása csak jóval később érkezik majd PC-re."

Azért kell valakire haragudni JOGGAL mert később juthat egy adott játékhoz egy PC-s? :W

Ezért van ez az egész "háború".

(#297) #20844032 válasza Ragnar_ (#293) üzenetére


#20844032
törölt tag

Amit lehetett, azt downsampled 4k-ban toltam, de sok újabb címnél erre már kevés volt a 970. A teszteket elnézve a 980Ti is (ebben gondolkodom a következőre). Sőt, igazából az egykártyás rendszereknél a titanx az első, ahol tényleg neki lehet menni mindennek, csak legyen kéznél a 30-as limiter. De az meg olyan k. drága, hogy azt nem.
De ezek a 280 meg 290 ez itt gondolom valami vicc akarna lenni.

gyuribácsi88: én pécére sem warezolok játékot. Ezt nem a platform predesztinálja, de értem amit mondani akarsz, és igaz sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#298) oriic válasza Injun (#296) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mit nem lehet érteni az ideiglenes platform exkluzivitáson? :D (GTA V? Rise of the Tomb Raider?) Ahogy olvasom a külföldi és magyar fórumokat, van ott harag, nem is kevés.

Live-Die-Respawn

(#299) aram01 válasza Injun (#296) üzenetére


aram01
nagyúr

előbb utóbb el kell hagyni a balek oldat. mire pc-re megjelenik a konzolosok addigra feldobják az apróra mert már unják ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#300) Gebriel válasza aram01 (#291) üzenetére


Gebriel
veterán

:DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.