Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#232) Tyrel válasza arn (#224) üzenetére


Tyrel
őstag

Azért annyira nem nagy mágia, szerintem:

Az Infinity Cache szerintem mindig aktív és segít azokban a helyzetekben ahol elsősorban memory bandwidth limit van. Az hogy milyen mértékben tud segíteni, az azon múlik hogy mennyire okosan dönti el mit kell cache-elni - ezt befolyásolhatják szerintem maguk a fejlesztők és a Radeon Software is, így szerintem pl. rendszeres lesz hogy egy-egy driver kiadással bizonyos játékok nem 2%-ot gyorsulnak hanem mondjuk 15%-ot, ha az AMD épp rászánta az időt hogy cache-optimalizáljon rá... de alapvetően mindig aktív, csak a hatékonysága változó.
Szerintem egyébként főleg microlag-ban ill. 0,1% min fps-ben lesz érezhető a pozitív hatása.

A Smart Memory szerintem ugyanolyan mint az IC, hogy mindig aktív, azzal a különbséggel hogy itt szerintem sokkal erősebben múlik majd magukon a játékfejlesztőkön, hogy kihasználják-e ill. optimalizálnak-e rá. Tippre az AMD önerőből ilyen 1-2%-nál többet nem fog tudni kihozni belőle. (kivéve Forza?... franc tudja milyen verzióval teszteltek, lehet mókolt volt?)

A Rage Mode meg szerintem tök ugyanaz mint a jelenleg is létező Auto OC, és tippre messze túl fog fesz.-elni mindent ahogy eddig is - szinte biztos vagyok benne hogy nagyon minimális teljesítménynövekedést hoz nagyon nagy fogyasztás/zaj növekedés mellett ,és továbbra is sokkal jobban megéri majd manuálisan beállítgatni, undervoltolni. Sztem felejtős.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.