Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én oktatóval kezdtem el, 5 perc forgolódás után, na jó most menjünk a városba. Vizes gatyával szálltam ki. Nem nem az, csak megizzadtam :D Egy szem lányod van?

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#2) Vakegérke válasza pusszycat (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én még az MHSZ-nél szereztem meg a jogsit. A-B-C-E kategória, 1200 Forintomba került. Bizony nekem is voltak perceim, amikor jól jött volna egy váltás alsónemű. :)

Van egy fiam is, de amolyan csendes, jellegtelen fajta.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) Luck Dragon

Szép szösszenet mint mindig.
:)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#4) Vakegérke válasza Luck Dragon (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)
Csak írtam, ahogy jöttek a gondolatok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) Luck Dragon válasza Vakegérke (#4) üzenetére

Engem nem akartak elengedni vizsgázni, mindig túl gyorsan vezettem az oktatóm már hisztis volt miattam. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6) e-newsee


e-newsee
addikt

A lányommal én is így próbálok tenni. Most volt másfél éves a csaj, de kb. szó szerint azt csinálom, amit írtál, hogy ha elesett, akkor hoppá, felsegítem, buci simi, oszt csá. De szerencsére nem nagyon kellett ezt úgy szándékosan "belenevelnem", mert valahogy magától is ilyen lett. Nem jön oda minden csip-csup ütközés után, hogy szeretgessük agyon, hanem felkel, mondja, hogy "huppá", aztán meg tovább. Ha megkérdem tőle, hogy mi történt, akkor odamegy a falhoz, ahol elcsúszott, és megcsapkodja a fejét, meg a falat, hogy "bucc", aztán le van rendezve. Csúnya fal! :D
Persze, amikor sérülés is társul mellé, az más. De akkor sem a babusgatás, meg a gügyögés, hanem értelmes, normális hangnemben elmagyarázom, mit fogunk tenni. Lemossuk, beragasztjuk, kapsz puszit, lesz bibid, mint J.J.-nek, tudom, hogy fáj, de hamarosan jobb lesz.
A fenti eset pl akkor történt, amikor a zuhanyzó lefolyójának a stancolt lemez rácsába belenyúlt (mert neki mindig bögyözni kell valamit, apja lánya :B ), és amikor kirántotta az ujját, akkor két oldalt kicsit "leblankolta" a lemez. Volt nagy sírás, meg minden, és, amikor beragasztottuk neki, akkor vagy ötször meg kellett nézni a fenti videót, mire átment szipogásba, de délután már azon kívül, hogy mindenhova feltartott mutatóujjal ment (mint aki épp kér egy sört), mást baja nem volt vele. Másnap kellett röhögnöm, amikor beszaladt utánam a fürdőbe, besatuzott a zuhanyzó előtt, majd rámutatott a lefolyóra, kijelentette, hogy "bibi", és sarkon fordult. :D

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#7) Vakegérke válasza e-newsee (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egészséges lelkűnek neveled a kislányt. :K

A szülők zöme megvetően nézett rám, mikor egy "hoppá" után nem kaptam fel a kiscsajt, nem babusgattam. Nem érdekelt, törődjenek csak a sajátjukkal, hallgassák a visítását, bömbölését.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) #90088192


#90088192
törölt tag

Mivel nincs es tervben sincs, igy csak maximum kibic vagyok :K

Szerintem amit csináltok nem gond, a baj az ha ezt minden területen eljátsszák a gyerekkel.
Vagyis a végén nem lesz érzelmi kötődés, sem példa előtte.
Mint amikor a szülők elhidegülnek a gyerek azt gondolja ez a normális kapcsolat :(

Ezért sem értem teljesen ezt az erőltessük a házasságot a gyerek miatt. :F

(#9) Vakegérke válasza #90088192 (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

"... a baj az ha ezt minden területen eljátsszák a gyerekkel."

Az tényleg baj, de csak egy volt a cél: ne legyen a gyerek nyafis, ne várja, hogy felkapva babusgassam, ne váljon érzelmi zsarolóvá. Jelentem, a módszer bevált. :)

Ami a házasságot illeti, hivatalosan is összekötöttük ország-világ előtt a sorsunkat, adtam neki a nevemet, mert szerettem, felvette a nevemet, mert szeretett. Nem volt kényszer, mi döntöttünk így.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) e-newsee válasza #90088192 (#8) üzenetére


e-newsee
addikt

Jaaa, nem a kiképzőtisztje akarok lenni, eszemben sincs! Viszont a nyunyója sem.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#11) #90088192 válasza Vakegérke (#9) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az teljesen más :R
Amire gondoltam az amikor a házasság már nem működik, de erőltetik mert van gyerek.

(#12) #90088192 válasza e-newsee (#10) üzenetére


#90088192
törölt tag

Sejtettem, de gondolom neked is feltűnt, mennyi ilyen módon nevelt felnőtt van. :R

(#13) e-newsee válasza #90088192 (#12) üzenetére


e-newsee
addikt

Hoogyne!
Van személyes ismerősöm is, aki elvárta volna az akkor 3-4 éves gyerekétől, hogy egy felnőtt érvelést megértsen. És sajnos genetikailag alkalmatlan volt a fickó arra, hogy lemenjen a gyerek szintjére. Tőle aztán éhen halhatott volna egy plüss szurikáta, mert hát az nem tud sajtot enni, hiszen csak egy játék. Nálunk meg jól van lakatva, még iszik is rá, ha kell neki. Sőt, egy perc alatt 40x iszik, ha a gyerek szerint szomjas. :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#14) #90088192 válasza e-newsee (#13) üzenetére


#90088192
törölt tag

:DDD
Ezért is gondoltam végig, nagyon sokszor, nagyon sok embernek nem való gyerek(magamat beleértve), akinek még igen annak minél több :R

[ Szerkesztve ]

(#15) Vakegérke válasza #90088192 (#14) üzenetére


Vakegérke
veterán

Honnan tudod, hogy nem lennél jó apa?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) e-newsee válasza Vakegérke (#15) üzenetére


e-newsee
addikt

Pont ezt akartam kérdezni. Most már muszáj válaszolnia! ;] :D

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#17) #90088192 válasza e-newsee (#16) üzenetére


#90088192
törölt tag

Kicsit indirekt válasz, a lényeg kint van az Index címlapon Nem akarom továbbvinni a családi örökséget.

Sajnos bizonyos viselkedés formák nem módosíthatók, és a másik, a földön van elég ember, ezért nem is erőltetem :R

(#18) Vakegérke válasza #90088192 (#17) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ott semmi olyant nem látok, ami "családi örökségre" utalna. Ha nem akarsz válaszolni, tiszteletben kell tartanunk döntésedet.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) #90088192 válasza Vakegérke (#18) üzenetére


#90088192
törölt tag

Kozben eltűnt a másik, de az ok ez, részletezhetem is, magam nem iszok, vagy függők, de a viselkedés minták nem jók. :R

[ Szerkesztve ]

(#20) Vakegérke válasza #90088192 (#19) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez megérne egy hosszabb beszélgetést, de inkább bocsánatot kérek, hogy megkérdeztem. :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21) #90088192 válasza Vakegérke (#20) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ne viccelődj, nincs miért bocsánatot kérni, így jártam.
Megoldotttam a legtöbb problémát mára, de vannak olyan dolgok amik a személyiségem része olyan szintig, hogy tudatosan nem tudom kezelni. Ezért tartom magam távol a gyereketol(félre értés ne essék nem szexuális aberráció), meg nem is tudok velük kapcsolatot teremteni.
Kérdezz bátran bármit, nincs mit szégyellnem :R

[ Szerkesztve ]

(#22) Vakegérke válasza #90088192 (#21) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm a bizalmat. :)

Gondolom, voltál már gyerek(ek) közelében. Mit tapasztaltál? Közeledtek feléd, közömbösek voltak, vagy menekültek tőled?

Szerk: Még valami. Mit érzel, ha gyereket látsz? Jaj, vigyék innen, vagy de jó lenne bratyizni vele, netán semmit?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) #90088192 válasza Vakegérke (#22) üzenetére


#90088192
törölt tag

Amennyire feltűnt semlegesek. Nem erőltetem magam, nem is nagyon beszélek velük.

Nem kelti fel az érdeklődésem egyáltalán a gyerek jelenléte.
Semmit sem érzek.
Ami inkább furcsa, a kutyákért megbolondulok, saját tacsi is úgy van kezelve mint más a gyerekét. Tudom nem normális, de én sem vagyok az.

[ Szerkesztve ]

(#24) Vakegérke válasza #90088192 (#23) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerkesztettem a hozzászólásom, mi lenne a második kérdésre a válaszod?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25) #90088192 válasza Vakegérke (#24) üzenetére


#90088192
törölt tag

Én is szerkesztettem :DDD

(#26) Vakegérke válasza #90088192 (#23) üzenetére


Vakegérke
veterán

A kutyák szeretete nem hozható összefüggésbe, hiszen gyerekes apaként is szerethetnéd őket.

Ha látnál egy keservesen síró gyereket, megvigasztalnád, vagy közömbösen elmennél mellette?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27) #90088192 válasza Vakegérke (#26) üzenetére


#90088192
törölt tag

Sajnos erre nem tudok válaszolni, csak ha benne vagyok a szituációba.
Valószínű nem.

(#28) e-newsee válasza Vakegérke (#26) üzenetére


e-newsee
addikt

Az a baj, hogy az, hogy mit érzel, ha gyerek van a közeledben, nem sokat árul el, mert én sem tudtam mit kezdeni egy kicsi gyerekkel, mert nem voltam rákényszerítve, nem voltam vele a nap 24 órájában, csak egy-két hetente pár órát találkoztam, akkor is mindig a szülőknél volt, meg ilyenek. De a saját az más. Naponta ott van, beépül az ember mindennapjaiba, akaratlanul is hozzáigazodik az ember, és elkezd foglalkozni vele.
Egy női kollégám nem merte megfogni a kisbabákat, teljes para volt, mintha egy kristálypohár tornyot adtál volna a kezébe. Mindenki meg akarta enni a gyereket, ő meg inkább hátrahúzódott a tömegben. Aztán gyereke lett, és kicserélték. Nem anyai ösztön, vagy ilyesmi, csak simán rájött (mert muszáj volt neki), hogy egy baba nem ördögtől való (Igaz, Rosemary? :D ), és nem olyan törékeny, mint amilyennek tűnik.
Szóval attól, hogy valaki egy idegen gyerekkel szemben közömbös, az nem jelent semmit. Férfiaknál legalábbis.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#29) Vakegérke válasza #90088192 (#27) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szeretném, ha ezt elolvasnád, majd itt elmondanád, hogy magmozgatott-e érzelmi szálat benned.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) #90088192 válasza Vakegérke (#29) üzenetére


#90088192
törölt tag

Azzal nincs baj, bár sokáig tartott nekem is idáig eljutni.
A baj talán az, nem tudok bízni, sokat analizáltam magam, de talán sosem érek a végére

(#31) Vakegérke válasza #90088192 (#30) üzenetére


Vakegérke
veterán

A baj talán az, hogy szükségtelenül analizálgatsz, miközben nem veszed észre, hogy milyen szép egy vadvirág az árokparton, nem veszed észre, hogy csak egy mosoly kell ahhoz, hogy csillogó szemmel rád mosolyogjon egy ártatlan gyerek. Bezárkóztál, pedig nem kéne. A mások hibái nem a tieid.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32) andor80


andor80
senior tag

"A lányomat keményen neveltem."

Eddig olvastam...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#33) Vakegérke válasza andor80 (#32) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm, hogy beleolvastál. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34) e-newsee válasza andor80 (#32) üzenetére


e-newsee
addikt

És véleményt is alkottál... :R

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#35) Vakegérke válasza #90088192 (#30) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nagyon hallgatsz. Csak remélni tudom, hogy nem bántottalak meg.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#36) #90088192 válasza Vakegérke (#35) üzenetére


#90088192
törölt tag

Vacsora, megjött asszonykám, ha nincs probléma később folytatjuk :R

(#37) Vakegérke válasza #90088192 (#36) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jót röhögtem, délután kettőkor vacsora? Aztán beugrott, hogy egy kicsit távol laksz. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38) pusszycat válasza #90088192 (#36) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az asszonykának mi a véleménye a nekem nem kell gyerekről. Sokan szeretnének de nem jön össze. Kicsit homályos a kép. Persze a kor is számít. Két kutyám van. Gyerek nincs. De nem zavarna ha lenne.

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#39) pusszycat válasza pusszycat (#38) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ők azok. [link] :D

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#40) #90088192 válasza Vakegérke (#31) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nehéz megfogalmazni, talán úgy a helyes, hogy megpróbálok odafigyelni mit teszek. Ez azzal jár, hogy tudnom kell miért teszem. Így próbálom megszüntetni a káros magatartás formákat.
Most el lehet hordani mindennek, mert ez berögzült, ez alól csak "segítséggel" tudtam kibújni. Nagyon jó érzés volt, és megértettem/megtapasztaltam a legtöbb dolgot amit előtte nem sikerült.
Ez mind azzal jár, hogy nem volt a hagyományos értelemben "gyerekkor" nem és nem is úgy váltam felnőtté, hogy az előnyös legyen számomra.
Míg mindenki a csajokat kergette, én egyenletekrol álmodtam. Nem vicc. Nem értettem semmit az egészből.

Tudom élvezni az életet, de a hiányzó torz minták miatt Nem is próbálkozok, hogy utódok legyenek.
Ezt a részt elzarom, a saját unokaöccs és hugi hanyagolva volt a legfontosabb időszakban, meg ha tudat alatti is volt a döntésem. :R

(#41) #90088192 válasza pusszycat (#38) üzenetére


#90088192
törölt tag

Amikor találkoztunk, mindent megbeszéltünk, mert úgy fair ha tudja kivel van dolga. Tudta, hogy szükségem volt drogra, hogy el tudjak jutni erre a szintre, tudja sok hülyeséget csináltam, és azt is mennyire problémás a létezés számomra. Tudom az érzések felülbírálta nem egyszerű, de tudnia kellett, mert esélyt adtam arra, hogy átgondolja. Ha így is jó, hajrá.

(#42) #90088192 válasza Vakegérke (#18) üzenetére


#90088192
törölt tag

Megvan az eredeti amire hivatkoztam

(#43) pusszycat válasza #90088192 (#42) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mikor voltál utoljára nyaralni, kikapcsolódni. Környezet változás az kell neked. Tull sokat agyalsz. Rossz beidegződésék. Sportolj valamit. Pl. futás után nagyon jó lesz a közérzetem. Vegyél valamit aminek örülnél és máris jobb.

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#44) Luck Dragon válasza pusszycat (#43) üzenetére

Ő mindig nyaral a munkája véget. Nagy pókok és varánuszok társaságában. :DDD :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#45) pusszycat válasza Luck Dragon (#44) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem is tudtam, h ennyire ismeritek egymást. :N

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#46) #90088192 válasza pusszycat (#43) üzenetére


#90088192
törölt tag

Gondolj egy öntvényre egy bezárt Öntödébe.
A mester kapatós volt, teli van zárvánnyal a munka darab
Kívülről be tudod tapasztani a lyukakat, egyenetlenséget, de a belül lévőket, csak újra öntéssel lehet javítani.
Ez az öntvény vagyok én, alapjaiban hibás, javításom csak elpusztitasom árán lehetséges.

Ezt másképp nehéz elmagyarázni, látszólag meg tudok felelni az elvárásoknak, de ez mindig színjáték lesz. :R

(#47) Luck Dragon válasza pusszycat (#45) üzenetére

Ugye mik vannak? :DD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#48) Argos


Argos
őstag

Érdekes kérdés ez.
Amióta az eszemet tudom - najó... ez hülyeség, most se tudom még. Szóval, amióta eszembe ötlöttek ilyetén gondolatok, mindig is feleség, gyerekek volt a célom.
De, tényleg. Már az első igazán komoly kapcsolatomat is úgy képzeltem(-tük) el, hogy mi aztán ásó, kapa, nagykaland.
15 évesek voltunk, ami mostanra nyilván vicces kissé. Ám, úgy vélem, ha rajtam múlott volna, akkor most a grill mellett söröznék a fiammal és a szemem sarkából figyelném, ahogy a szememfénye kisjányom combját cirógatja az a pernahajder fickója, Sipi meg: Apjuk, nem kéne még megforgatni a husit?... :)

Aztán, persze jöttek-mentek a nagyobbnál nagyobb Ők. Szép pillanatok, vágyak, tervek, majd jó nagy csalódások. Amik után megfogadja az ember fia, hogy én aztán szerelmetes soha többé! De, nyilván ez nem így működik. Ideig-óráig le lehet korlátozni aggyal a szívet, de parancsolni nem lehet neki. Szóval, újra meg újra beleléptem ugyanabba a folyóba.

Viszont, jó néhány évvel ezelőtt az elgondolásom erről a témáról, vett egy 540 fokos fordulatot és eljutottam oda, hogy se oldalbordát, se utódot nem akarok már.
Rájöttem, hogy velem van a gond, nem nekem való ez, alkalmatlan vagyok rá. (Vagy csak nem találtam rá arra, akivel...)
Na, meg erre a világra gyereket inkább nem, illetve ami még lényegesebb, már nem akarom. Beleszoktam az egyedüllétbe és egyáltalán nem hiányzik, hogy alkalmazkodnom kelljen bárkihez is. A felelősség meg aztán pláne nem. Mert, amit 'megszelidítettél' ugye... Neeem, köszi de nem.
Nyilván soha ne mondd, hogy soha, mert soha nem tudhatod. Ám, tudatosan küzdök ellene. Ha, valami komolyabbat kezdek érezni: C'est la vie!

A csemetékkel egyébként jól elvagyok. És általában ők is velem. A másfél éves unokahugyim egy kis tündér, amolyan Demóna-féle, de na. :)
Vizont, pár együtt töltött nap után, lemállik a cukormáz és képes lennék agyhúgykövet kapni egyes helyzetekben. És már a gondolata is elborzaszt, hogy nekem ezt napi 24, évi 365-ben...?! No-way!
Persze, a saját véred más. Gondolom.

Oh, természetesen a bejegyzést is megolvastam és minden tiszteletem Egér uram! :)

...elmúlik...

(#49) Argos válasza #90088192 (#46) üzenetére


Argos
őstag

Tökéletes hasonlat! Mintha rólam írtad volna. ;)

...elmúlik...

(#50) Vakegérke válasza Argos (#48) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Persze, a saját véred más."

Így van. Mikor először vettem a kezembe azt a kis bociillatú szuszogó csöppséget, aki hús a húsomból, vér a véremből, eltört nálam a mécses. Az az érzés nem hasonlítható semmihez.
Múlik az idő, elkezd csúszni-mászni, aztán feláll, megteszi első bizonytalan lépéseit, aztán kimondja az első értelmes szót, és így tovább.
Rajtam múlik, hogy milyen irányba fejlődik, az én felelősségem, hogy mire nevelem, mit engedek, mit tiltok meg neki.
Persze nem csak apu feladata a nevelés, hiszen anyu általában többet van vele, talán még jobban is szereti, de ezt kétlem.

Ami a társat illeti, nem kell szerelmesnek lenni bele, elég ha szereti az ember.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.