Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) finest válasza Vakegérke (#37) üzenetére


finest
őstag

A ballaszt kapcsán eszembe jutott, h szűk egy évvel ezelőtt látogatást tettem egy tanműhelyben, ahol hegesztőket oktatnak. Nekem azelőtt fogalmam sem volt, h mennyire piszkos munka a hegesztés. A szakoktató nagyon büszkén mutatta be az újonnan pályázaton megnyert, 80 millás szellőző berendezést. Nagyjából délre értem oda, addigra a szellőzőrendszer ellenére mindent belepett egy finom koromréteg a műhelyben. Azt mondták naponta takarítanak, szóval nagyjából négy-öt óra gyakorlás után minden csupa por volt. Pormaszkot nem használnak a srácok, persze 16-18 évesen ki gondol arra, h mi lesz a tüdejével 10-15 évvel később? A szakma a régiónkban nagyon népszerű, mert hiányszakma és így kiemelt ösztöndíjat kapnak a tanulók. A jegyeik elméleti tárgyakból is nagyon jók voltak, szóval biztosan van benne valami, állítólag a legjobbak akár a minimálbér összegét is megkaphatják ösztöndíjként. Ezzel együtt a legtöbben azt mondták, h azonnal mennek ki Németországba, amint megvan a bizi, mert összehasonlíthatatlanul jobbak a bérek... Szóval ma is nyelik a ballasztot még sokan.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.