Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Na bátyus, neked még lesz állami nyugdíjjad, becsüld meg mi fizetjük ki akiknek már nem lesz.
Jó pihenést!

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#2) Csemike


Csemike
csendes tag

Jó pihenést! :)

(#3) Vakegérke válasza Blindmouse (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Közel 45 évig vonták tőlem a járulékot, hogy az idősek élhessenek.
Kérdeztem én, hogy miért? Nem. Fizettem, nem tehettem mást. Egyébként sem sajnáltam, hiszen jó célt szolgált.

Egy normálisan működő társadalomban az életüket ledolgozott emberek gondtalanul élnek. Úgy gondolom, tettem annyit az asztalra, hogy senki ne sajnálja tőlem a nyugdíjat.

Elhiheted, megbecsülöm.
Az viszont egyáltalán nem biztos, hogy neked, nektek nem lesz nyugdíjatok. :N

Csemike: A kínai horoszkóp szerint nyúl, avagy macska vagyok, szóval talált. Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) Blindmouse válasza Vakegérke (#3) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Egyszerűen azért nem lesz, mert nem lesz aki kifizesse. (2005)

A nettó fizetésem felének megfelelő összeg kerül bele a nyugdíjkasszába, és ez egyre rosszabb lesz, jó kérdés ki rokkan bele először. És olyan hatalmas társadalmi ellentéteket szül majd a jövőben hogy már előre félek.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#6) Z86 válasza Blindmouse (#4) üzenetére


Z86
őstag

Milyen gáz, hogy csajból van kevesebb... :U

(#7) danih válasza Z86 (#6) üzenetére


danih
addikt

Ellenben mature kedvelők előnyben :))

(#8) Blindmouse válasza Z86 (#6) üzenetére


Blindmouse
senior tag

((((Igazából nem, csak 60 éven fellül kel keresgélni. :P ))))

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#9) darál0w


darál0w
Jómunkásember

a megérdemelt pihenő :)

ha most hívnának, akkor még visszamennél a fentebb írt modon?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#10) banhammer


banhammer
veterán

35 éves vagyok és lélekben már letettem a nyugdíjról és a nyugdíjas évekről.

Szerintem előbb fogok megdögleni a munkahelyen vagy oda befele menet, mint hogy megérjem a nyugdíjas kort.

Miért vagyok ennyire pesszimista?
Ha megnézzük, hogy milyen ütemben tolják ki a nyugdíjkorhatárt akkor nagyon esélyes a dolog.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#11) danih válasza banhammer (#10) üzenetére


danih
addikt

Én is letettem a nyugdíjról - az államiról :)
Magam teszek félre, öngondoskodás rulez. Később kis kertecske, zöldség, gyümölcs. Megleszek.

(#12) sz4blya


sz4blya
csendes tag

mihez fogsz kezdeni az életeddel? már tudjuk, hogy nem az a "nyugis öregúr" vagy a veszekedős leszel a buszon. kíváncsian várom, mik a terveid a jövőre vonatkozólag :)

én, ha így a helyedbe képzelem magam, rengeteget olvasnék és tanulnék valami újat, már csak a szellemi topon maradás végett is. és írnék a logoutos barátaimnak szép tanulságos meséket ;)

mégegyszer gratulálok!

más: ha nem lesz majd nyugdíjam, a gyerekeim fognak rólam gondoskodni. legalábbis őszintén remélem.

[ Szerkesztve ]

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#13) banhammer válasza danih (#11) üzenetére


banhammer
veterán

Az öngondoskodás képe akkor rendült meg bennem amikor 12 évnyi magánnyugdíj befizetés után az Évgyűrűk 0 azaz NULLA Forint reálhozamot adott.

Ezek után kissé megrendült a hitem a bankokban...

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) danih válasza banhammer (#13) üzenetére


danih
addikt

Azt mondtam öngondoskodás. Nem azt, hogy önkéntes magánnyugdíj-pénztár.

(#15) Kassadin válasza Kalandor (#5) üzenetére


Kassadin
addikt

Szerintem a mostani felnőtt, "idősebb" embereknek se lesz, szóval kár is ezen aggódni, hogy nekem lesz-e. Engem nem is érdekel igazából. Majd termesztünk hátul zöldséget, meg kukából fogunk enni.

[ Szerkesztve ]

(#16) Blindmouse válasza banhammer (#13) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ugye azt azért tudod, hogy van aki többmilliós nagyságrendban kapott, így a hiba az ön készülékében van.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#17) kraftxld válasza Blindmouse (#16) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hányan is? Mondjuk 5-en a 4 millióból.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18) Kassadin válasza Blindmouse (#16) üzenetére


Kassadin
addikt

Nagyon egyed és pénztár függő a dolog, anyám fél millióból 80 ezret kapott, a főnöke fél millióból 250 ezret. Azt mondják, állítólag sokat számít, hogy mennyire forgatták jól a pénztárak az emberek pénzét.

(#19) dnelb


dnelb
veterán

Ha most visszamehetnél az időben, valamit csinálnál másképp? :)

(#20) Blindmouse válasza Kassadin (#18) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Nyilván az kapott összeg és a befizetések között szoros összefüggés van. Minél nagyobb a fizud annál nagyobb a befizetés, nagyobb a kapott összeg. De a másik nyilvánvaló az hogy a hozam infláció feletti értéke is befolyásolja a kifizetést. Legyen az infláció az elmúlt 10 évben 7%. Az a pénztár amelyik 7 százalékos hozamot ért el nem kap semmit, a 8% kap valamennyit, míg a 9 sokkal többet. Míg sokan állampapírba pakoltak mindent, ami szinte semmit nem fog hozni főleg infláció felett nem, 2008-at figyelembe véve.

Mondjuk az is igaz, hogy lehetett ilyen 3 fajta portfólióból választani. Noname vagyonkezelőkkel sok helyen. Nem is tudom mit vártak az emberek amikor leszerződtek velük.
(Évgyűrűk 70% államkötvény...)

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#21) talmida


talmida
Közösségépítő

Gratulálok és nagyon jó egészséget kívánok! :R ;)

Azt nem értem, hogy a jó élethez miért tartozik hozzá az egészségkárosító szivar és pia? ;]

IN GOD WE TRUST!

(#22) eziskamu válasza talmida (#21) üzenetére


eziskamu
addikt

Ugyan már! Will Smith is elszívhatott egyet miután megmentette a világot, nameg még Függetlenség napja is volt. Vakegérke több évtizedig sikeresen védte a saját világát, és neki most jött el a Függetlenség napja :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Először is köszönöm, hogy elolvastátok. :)

(#4) Blindmouse: Már az én nyugdíjam sem teljes, hiszen a netto bérből számolják, és -8,4%, mert előrehozottba megyek. Még nem tudom mennyi. Remélem, hogy megélek majd belőle, és anyámat is fogom tudni támogatni.

(#5) Kalandor: Ezek szerint nekem nincs miért aggódnom. :)

(#9) darál0w: Tárgyalástól függ. Teljes munkaidőben nem. Részmunkaidőben, vagy beugróként igen.
Csakhogy megkérném a munkám árát. Utolsó órabérem 710 Ft volt, 3 műszakban kapáltam össze 110 ezer netto fölött egy kicsivel. Karcsú. Jó, mondhatjuk, hogy extra lóvé, én viszont azt mondom, hogy ha kell a munkám, fizessék is meg.

(#12) sz4blya: Mit kezdek az életemmel? Élni fogok, immáron kötelezettségek nélkül. Például az se mindegy, hogy nem szólal meg az ébresztő óra, és ha felébredek, szabadon dönthetek, hogy fel akarok-e kelni. Pató Pál úr, és a Padödö együttes itt van velem. Ej, ráérünk arra még, azt csinálok, amit én akarok. :)
Soha életemben nem unatkoztam, és most azt mondom, ezután se fogok.

(#19) Krisztián: Jó kérdés. Tudod, tizenévesen kapálóztam, aztán rájöttem, hogy inkább a sorsomra bízom magam. Voltak keserves időszakok az életemben, de utólag mindig kiderült, hogy jól jártam.
Csak egy példa. Nagyon nem éreztem jól magam egy cégnél, viszont ott találkoztam a feleségemmel. Jó üzlet volt.
Apró korrekciók lennének csak részemről. Volt, akit megbántottam, nem tenném. Ilyesmik.

(#21) talmida: "Élni tudni kell, ugyebár. Hacsak egy fél órára is, de élni akarok."
Éle van a dolognak. Tudod, mint a mágnások, aztán visszahuppanok saját környezetembe. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24) Brown ügynök


Brown ügynök
senior tag

Jó írás, jól írsz! :)

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#25) Vakegérke válasza Brown ügynök (#24) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26) darál0w válasza Vakegérke (#23) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hmm...azért ennyi év után kicsit magasabb fizetése gondoltam. akkor nem nagyon emelgettek neked...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#27) tildy válasza Vakegérke (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

Azt ugye tudod, hogy amint elered a rendes nyugdijkorhatart, akkor is megmarad ez a levonas? Anyum is igy ment elorehozottba, o iszonyat keveset kap.Anyum utso oraberje 540 ft volt tan bruttoban? O ket muszakban kapott anno netto 70-75 korul.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) Vakegérke válasza tildy (#27) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igen, tudom. Viszont visszakapom majd az özvegyi nyugdíjat. Anyucim gondoskodott rólam.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29) finest válasza Vakegérke (#28) üzenetére


finest
őstag

Sajnálom, öreg! Számolgattam a másik topkban, h a 1973-ban 18 éves lány és a 35 év házasság nem jön ki 2011-re, aztán pont fel is csaptam a megoldáshoz ezt a bejegyzésed.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#30) Vakegérke válasza finest (#29) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hol a probléma? Egymásra találtunk, passz. Keblemre. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31) finest válasza Vakegérke (#30) üzenetére


finest
őstag

Na, hát akkor mit igyunk? Nézek valamit a hűtőben a találkozás örömére.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#32) Vakegérke válasza finest (#31) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kéznél a vörösbor, részemről a koccintás. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33) finest válasza Vakegérke (#32) üzenetére


finest
őstag

Nekem valami aldis francia rosé jut, Chateau Migraen, vagy valami ilyesmi. :)) Egészségedre!

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#34) finest


finest
őstag

Arról írtál-e valahol, kedves mester, h miként lettél melós? Túl intellektuális vagy nekem melósnak, ahogy magadat nevezed. Hogy van ez?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#35) Vakegérke válasza finest (#34) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lecsúszott entellektüel vagyok. Nem volt lóvé, hogy vigyem valamire. Amikor meg volt lóvé, akkor kellett másra, így megmaradtam prózai melósnak.

A gimit egy év után 4,72-vel hagytam ott az első év után. Nem osztogatták teljesítmény nélkül az osztályzatokat, tehát valószínűleg értem valamit. De muszáj volt váltanom, így szakmunkás lettem. Arra nem lett volna lóvé, hogy mérnök lehessek.

Ma már nem mindegy?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#36) finest válasza Vakegérke (#35) üzenetére


finest
őstag

De, tulajdonképpen mindegy. Gondoltam, talán van mögötte valami említésre méltó történet.
Azon tűnődöm, h tudok-e olyat kérdezni tőled, ami mára nem mindegy-e neked? De talán az élettel betelt jó vénséghez azért még csak nem vagy elég öreg.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#37) Vakegérke válasza finest (#36) üzenetére


Vakegérke
veterán

13 és 30 év közöttinek érzem magam helyzettől függően. :)

Ha van kérdésed, tedd fel nyugodtan.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38) finest válasza Vakegérke (#37) üzenetére


finest
őstag

A ballaszt kapcsán eszembe jutott, h szűk egy évvel ezelőtt látogatást tettem egy tanműhelyben, ahol hegesztőket oktatnak. Nekem azelőtt fogalmam sem volt, h mennyire piszkos munka a hegesztés. A szakoktató nagyon büszkén mutatta be az újonnan pályázaton megnyert, 80 millás szellőző berendezést. Nagyjából délre értem oda, addigra a szellőzőrendszer ellenére mindent belepett egy finom koromréteg a műhelyben. Azt mondták naponta takarítanak, szóval nagyjából négy-öt óra gyakorlás után minden csupa por volt. Pormaszkot nem használnak a srácok, persze 16-18 évesen ki gondol arra, h mi lesz a tüdejével 10-15 évvel később? A szakma a régiónkban nagyon népszerű, mert hiányszakma és így kiemelt ösztöndíjat kapnak a tanulók. A jegyeik elméleti tárgyakból is nagyon jók voltak, szóval biztosan van benne valami, állítólag a legjobbak akár a minimálbér összegét is megkaphatják ösztöndíjként. Ezzel együtt a legtöbben azt mondták, h azonnal mennek ki Németországba, amint megvan a bizi, mert összehasonlíthatatlanul jobbak a bérek... Szóval ma is nyelik a ballasztot még sokan.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#39) Vakegérke válasza finest (#38) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tudod, ebben az a fájó, hogy az ösztöndíj, a tanulási költség is a munkások zsebéből származik. Egyfajta befektetés, csakhogy a németek fogják lefölözni a hasznot.
Nem találnám túlzásnak, ha minden tanuló esetében lenne végelszámolás. Ennyit költöttünk rád, ideje, hogy (itthon) dolgozz. Ha pedig idegen földre mész melózni, ennyivel tartozol, ezt a befogadó ország is tudja, muszáj törlesztened.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40) finest válasza Vakegérke (#39) üzenetére


finest
őstag

Szerintem meg megfelelő fizut kéne adni nekik itthon, ahogy általában mindenkinek. Egyetemistaként fél évet Németországban voltam, heti három alkalommal négy órát dolgoztam mosogatófiúként, fehér köpenyben voltam egész nap, egy hosszú mosogatógépbe pakoltam ki-be az edényeket, legtöbbször foltos se lett a köpeny, volt kesztyű, nem kellett kérnem, és annyit kerestem mint itthon a diplomámmal heti öt nap.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#41) Vakegérke válasza finest (#40) üzenetére


Vakegérke
veterán

Persze, ez nem vitás. Én csak azt mondom, hogy a taníttatásba beleölt összegnek meg kéne térülnie.

Ami a fizetéseket illeti, ismerek pár emberkét, akik szó szerint vegetálnak. Fizu előtt két nappal már nem visznek kaját a melóba, mert nincs rá lóvé.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42) djculture válasza Vakegérke (#39) üzenetére


djculture
félisten

Majd ha itthon tudnak egyáltalán munkát adni.Rengeteg ismerősöm keres munkát itt szolnok megyébe is,felveszik őket 3 hónapra amig kapják utánuk a zsét aztán lejár a szerződés utilapu és fél évig minimum otthon tengenek lengenek.Aztán megint 3 hónap mert jár utánuk megint a támogatás a munkáltatónak.

[ Szerkesztve ]

(#43) Vakegérke válasza djculture (#42) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sajnos van ilyen. A melós nem személy, hanem gyári tartozék.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.