Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Geller72 válasza frem1790 (#48) üzenetére


Geller72
veterán

A dinók 165 millió évig éltek a földön. Az anatómiailag modern ember 315 ezer évvel ezelőtt jelent meg Afrikában, és 50 ezer évvel ezelőttről találták meg a modern viselkedés első nyomait. A történelmünket nagyjából 5000 évre visszamenőleg ismerjük úgy-ahogy. Nagyjából érzékelhető, hogy mennyire kicsi idő alatt tettük szinte teljesen tönkre ezt a bolygót. Ha egy olyan kataklizma következne be, mint ami lezárta a kréta–tercier kihalási hullámot, az valószínűleg az emberiségnek is nagyrészt betenne. Nagy rá az esély, hogy itt rommá aggódjuk magunkat, aztán a dolog megoldódik magától .:D. Aminek persze nem fogunk örülni és szerencse kell majd ahhoz is, hogy túléljük ezt. Az események mindenesetre sűrűsödni látszanak. Az említett 315 ezer évből az első 310 ezerben lényegében nem sok minden történt, ha nem számítjuk az anatómiai részét a dolognak. Emberi oldaláról nézve. És ebből az utóbbi 5 ezerből is a legdurvább az utolsó 250 év az, ami rendkívüli mértékű fejlődést mutat. Ezt is tovább lehet bontani természetesen.

Elméletileg lenne lehetőség arra, hogy ezt az arroganciát levessük magunkról és új, sokkal fontosabb tulajdonságokat teremtsünk magunknak. Lehet, hogy a fejlődés tulajdonképpen csak így garantálható. Úgy érzem, ez a mostani általános emberi gondolkodásmód egyfajta gátat szab a fejlődésnek. Most még mindenki ellenzi, de nem marad más, mint a genetikai vonal. Amolyan fajtanemesítés. Tudom, hogy durván hangzik, de ha belegondoltok, működhet. Már tudnak genetikailag szekvenálni bizonyos dolgokat. Még sehol nem volt genetika, amikor már rég növényeket és állatokat úgy tenyésztettek és termesztettek, hogy azokat a tulajdonságokat örökölték, amilyet szerettek volna. Ez emberre nézve nagyon extrémnek hat, de ha félrerakjuk az ellenérzéseinket, meglepő eredményekkel járhat. :D. Kezdve a betegségek kiiktatását, az egyéb - káros testi - hajlamok (elhízás, szív, érrendszeri problémák öröklésének megakadályozása). Nem vagyok genetikus, de gyanítom, hogy a lehetőségek tárháza gyakorlatilag konvergál a végtelenhez. Gondolom, hogy elméleti síkon (is) erre nézve vannak publikus és nem publikus eredmények. Bármennyire is nagy a hasonlóság Hitler és nem kis csapata, valamint a fent felvázolt dolgok közt, valójában a kettő nagyon nem ugyanaz. Ugyanis a kis bajszos a neki nem tetsző egyedeket egyszerűen kiirtotta(volna).

Ok, ez merész eszmefuttatás volt, de elméleti síkon el lehet rajta merengeni. ;]

(#52) icemad válasza frem1790 (#48) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Egy okos ember mondta egyszer:

Azt nem tudom, hogy milyen fegyverekkel vívják a harmadik világháborút, de, hogy a negyediket botokkal és kövekkel, az biztos.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#53) Geller72 válasza frem1790 (#50) üzenetére


Geller72
veterán

A mi területeink elbújhatnak egy Oroszországnyi területtel összehasonlítva. Ott vannak területek. Jelen pillanatban is milliárd hektárnyi megműveletlen területtel. És nem csak a permafroszt jelen pillanatban még csonttá fagyott területeire gondolok.

(#54) frem1790 válasza icemad (#52) üzenetére


frem1790
tag

+1

Geller72

Igazad van, de kicsiny hazánk nem Szibériában van, hanem Európa közepén, lesz erre is jelentkező, hidd el!
Ami a génmódosítást illeti, lehet van benne ráció, csak hogy lenne-e hozzá egyetértés és idő marad-e rá az a kérdés?

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#55) tornas válasza Hieronymus (#45) üzenetére


tornas
őstag

Egy kis off...

A "média" a Marssal kapcsolatban szereti hangoztatni a kolonizációt, meg azt hogy lélegezhető légkör lesz a Marson. Viszont, ahogy a "komolyabb" dokumentumfilmeket és szakirodalmat olvasom / nézem, abból az derül ki, hogy a Marsnak azért olyan amilyen a légköre, mert jelenleg nincs (legalábbis nagyon gyenge) magnetoszférája (hogy volt-e valaha is, az most nem számít).

A harmad-akkora gravitáció sem könnyíti meg a légkör kialakulását, ráadásul 3-szor vastagabbnak lennie, mint itt a Földön. De még ha sikerülne is, akkor is a napszél folyamatosan fújná el a hiányzó (nagyon gyenge) magnetoszféra miatt.

Véleményem szerint jelenleg a Naprendszer egyik bolygója és holdja sem alkalmas arra, hogy a hosszabb ideig ott éljenek az emberek a felszínen (esetleg a felszín alatt, de annak szerintem semmi értelme).

Szarban vagyunk, ha erről az oldalról akarja az emberiség megoldani a terjeszkedést. Rettenetes mennyiségű fejlődés kell hozzá minden szinten. És erre vagy van még időnk vagy már nincs.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#56) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

1. Honnan tudni, hogy 7 milliárd körüli a létszám a Földön? Jah, hogy a média "azt mondta" és mindegyik egybehangzóan mondta. Nah jah, nem kell mindnennek bedőlni, Jól látod, hogy a szaporodás jóformán csak a fejletlen országokban történik. Ott mértéktelen, a fejlettekben meg...
A tehetősek nem segítik a fejletlen országokat... Bezzeg a notredámra milliárdokat adakoznak, még olyanok is, akik saját házuk táján is jó helyre tudnák fordítani a pénzt (lsd. Magyarország)

2. nem kell aggódni: Bill Gates és haverjai hosszú évek/évtizedek óta azon dolgoznak, hogy hogyan is lehetne csökkenteni a populáció méretét. Nah nem azért, hogy a Föld könnyebbüljön, hanem, hogy az elitnek még jobb és még több legyen. MINDENBŐL.

És ekkor jönnek ezzekkel a kamu dumákkal: globális felmelegedés, túl sok ember a Földön, magas CO2 kibocsátás stb stb. És ezért vannak emberek, akik így néznek ki, mint a képen. És azonnal, drasztikusan csökkenteni kell ezek mértékét. És mi erre a legjobb megoldás. A saját fajunk gyilkolása. Nem véletlenül van már Bill keze a vetőmagok és a hozáájuk készített permetezőszerek bizniszében. Nem véletlenül kell évtizedek óta sok kötelező oltást beadatni gyerekkorban. Nem véletlenül fertőznek durva betegségeket a szúnyogok stb stb. Kismillió dologgalveszik el életünket, miközben minden úgy van beállítva, hogy az JÓ, EGÉSZSÉGES ÉS KELL AZ NEKED EMBER!
Egyre betegebbek és meddőbbek leszünk, már fiatal korban is.

Erről bezzeg nem szól a tömegmédia. Mivel jól irányított kezekben van 99%-uk, aztán ha valaki oknyomozóskodik, néha-néha eltűnnek a riporterek... Mily meglepő.

Csak a tömegmanupuláció, a tömeges agymosás, az megy mindenhol és ha mindenki azt hallja, olvassa, látja, és másnap mindneki ugyanazon a véleményen van, hogy "láttad? - Igen!" akkor az tényleg úgy van, hisz, ha más is azt látta, hallotta, olvasta, akkor az tuti úgy is van.
Ha 1 valaki az ellenkezőjét állítja, az hülye, összeesküvéselmélet gyártó stb.
Pedig az emberek 99%-ának belelóg a bili a kezébe.

Platón barlangja videó a youtube-on, ajánlott!

Szóval, sajnso a fejletlen országokban méginkább a képen látható fog megnyilvánulni, miközben az elit még jobban él. És ez nem a Föld készleteinek eredménye.

A szívem szorult össze a kép láttán. :O Egy 4 hónapos kisfuú apja vagyok és nem tudom mit tennék, ha egyszer így látnám...

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#57) Vakegérke válasza tornas (#55) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tételezzük fel, hogy a Marsot élhető bolygóvá tesszük, már csak oda kéne költözni. De kiknek? A fejlettebb országok lakóinak, vagy az elmaradottaknak? Kik döntik el és milyen alapon? Jó, eldöntötték. Már csak a szállítás a probléma, mert óriási befogadóképességű űrhajók nincsenek. Mire csak az első egymillió ember áttelepül, a Földön már dúl a kannibalizmus.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#58) Vakegérke válasza Fr@nkieWilde (#56) üzenetére


Vakegérke
veterán

"A szívem szorult össze a kép láttán. :O Egy 4 hónapos kisfuú apja vagyok és nem tudom mit tennék, ha egyszer így látnám..."

Azért született meg a fiad, (Isten éltesse sokáig a nagylegényt,) mert tudtátok, hogy el tudjátok tartani, fel tudjátok nevelni. Azokat nem tartom embernek, akik úgy nemzenek, szülnek gyerekeket, hogy tudják, csekély az esélye az életben maradásra.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#59) Fr@nkieWilde válasza Vakegérke (#58) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nah igen, de ezekben a fejletlen országokban mi opció van a védekezésre??? Az utolsó megálló előtt kiugrom, aztán vagy terhes lesz az aasszony vagy nem. Nem véletlenül nem segítenek rajtuk, jóformán semmilyen módon. Azok akik megteszik saját erejükből, költségükből, idejükből az sajnos csepp a tengerben.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#60) Vakegérke válasza Fr@nkieWilde (#59) üzenetére


Vakegérke
veterán

Anno osztogattak marékszám óvszert Afrika-szerte. Csökkent a szaporodás? Egy fenét.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61) #90088192 válasza Geller72 (#51) üzenetére


#90088192
törölt tag

Van egy jópár műsor amit nézek.

Amire jutott a kis agyam, hogy ezen elmaradott nak kiállított szaporodó népek még mindig képesek egy fenntartható társadalomban gondolkozni.

Miért?

Mert nem bonyolítja túl.

Ez az igazán szívbe markoló része, a szabályok egyszerűek és ha hiszed ha nem a fejlett nyugaton is kezdik felismerni. Pl a férfivá avatási szertartás.

A kis puhanyok egy Sátrat NEM tudták felállítani, az őslakosok szertartását átvették és most táborokat szerveznek ezen puhanyoknak.

Rá kell jönni arra hogy amit mi kényelmes életnek gondolunk az egy gyönyörű álom amit a szemünkre húztak.

Nem véletlen hogy vannak civilizáció/népcsoportok akik több ezer éve változatlanul élnek.

Neked nem kell elmondani miért :R
Ugye lehet fejlődni de a kis agyunk a nem is akarjuk átlátni a következményeit csak az aznapi előnyet.

Lehet primitívnek hívni de szerintem semmivel nem különbek bármilyen más nemzetiségnek :R

(#62) updog


updog
senior tag

Uh. Erős nyitása volt a hétnek, hogy elolvasgattam a logout elmúlt heti apokaliptikus vízióit, még inkább a kommenteket.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#63) Fr@nkieWilde válasza Vakegérke (#60) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Osztogathatnak, ha azt sem tudják mire jó, vagy hogyan kell használni. Egy olyan helyen aahol a mérgezett vizet isszák az emberek, mert jobb híján nincs más, pont nem érdekli őket az óvszer. Mellesleg még ha anno osztogattak is, és tudták is mire való, hogyan kell használni, gondolom már elfogyott, utánpótlás nélkül meg ...
A helyzetük már meg van pecsételve. Talán a kicsiken lehetne segíteni: normális életkörülmények, étel, ital, lakhatás, oktatás, munka normális béréért. És akkor tán nem szaporodnának ennyire. De Afrika mindig is ott lesz "elrettentő példányak", hogy mennyire csak szaporodunk és szaporodunk, és a túlszaporodás miatt feléljük a természet kincseit, növeljük a CO2 kibocsátást és ez egyenlő a nyomorral. És ezellen tenni kell. (tesznek is, a maguk módján, ott veszik el az életünket, ahol csak tudják) De arról sosem szól a fáma, hogy pl. a CO2 növekedése nem okozza a globális felmelegdést. A CO2 növekedés mindig is volt (mert igen ,az emberek előtt is volt felmelegedés és CO2 túlzott mértékben), csak éppen a felmelegedés után.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#64) abridabri válasza Fr@nkieWilde (#63) üzenetére


abridabri
veterán

" De arról sosem szól a fáma, hogy pl. a CO2 növekedése nem okozza a globális felmelegdést. A CO2 növekedés mindig is volt (mert igen ,az emberek előtt is volt felmelegedés és CO2 túlzott mértékben), csak éppen a felmelegedés után."
Ezt remelem nem gondolod komolyan. Kezdtem remenykedni ,hogy manapsag csak Donald Trump tud ekkorat hazudni ,de ezek szerinte tevedtem.
Egy elismert asztrofizikus eloadasa a temarol : Neil DeGrasse Tyson's Simple Explanation of Climate Change

[ Szerkesztve ]

(#65) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

A cokettő témát a szememben teljesen hitelteleníti az, hogy az elit kitalálta, hogyan tudja eladni a semmit és azzal spekulálni (hivatkozva a környezetvédelemre, de az már rég huszadrangú). És ennek a biznisznek alapvető dogmája, hogy a felmelegedést az emberi, ipari, stb. tevékenység okozza.

(#66) Vakegérke válasza Fr@nkieWilde (#63) üzenetére


Vakegérke
veterán

"... szaporodunk és szaporodunk, és a túlszaporodás miatt feléljük a természet kincseit ..."

Tudunk valami tenni ellene? Ugyan mit? Rohanunk a végzetünk felé.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#67) Fr@nkieWilde válasza abridabri (#64) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Bocsánat, én kijelentek, nem hazudok. Nézz utána egy kicsit a témának ajánlom.
Amúgy rendkívül egyszerűen a jégből kinyert mintából pofon egyszerűen meg lehet ezt állapítani, annak aki ért hozzá. Egy mezei magyar tudós és a vele dolgozó brigád állapította ezt meg, aki Angliában végzett ilyen jellegű kutatásokat hosszú évekig. Hallgasd meg.
De a legkönnyebb hazugsággal sakkban tartani az embereket. Co2 akkor is volt, amikor embernek még nyoma sem volt.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#68) Fr@nkieWilde válasza Vakegérke (#66) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Így ahogy mondod, így. Sajnos belemegyünk.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#69) Vakegérke válasza updog (#62) üzenetére


Vakegérke
veterán

Veheted nemtörődömre, esetleg szarkasztikusra a figurát, ez a jelenség a te gyermekeidet, unokáidat is érinti, mondhatnám tragikusan.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#70) 66zio válasza Fr@nkieWilde (#67) üzenetére


66zio
aktív tag

Végre! Rájöttél a turpisságra, hogy nincs is klímaváltozás, ha van akkor meg nem mi okozzuk.
Most már több energiát tudsz a gyíkemberek elleni harcra fordítani.

(#71) Hieronymus válasza Geller72 (#47) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"És mit gondolsz, a kolonizált bolygón majd másmilyen lesz az ember? L.O.L"

Tisztázni kellene magadban, hogy mi a bajod az emberrel?

Ha az életnek van célja az csak egy lehet. A túlélés. Ennek a legbiztosabb módja a terjeszkedés.

Nem az a baj, hogy feléjük az erőforrásainkat. Az a baj, ha nem tudunk kolonizálni. Első körben a Naprendszert. Az itt található erőforrásoknak elegendőnek kell lennie a távolabbi, élhetőnek vélt bolygók eléréséhez. Ha tíz bolygóból legalább kettőn képesek vagyunk megvetni a lábunkat, akkor van esélyünk túlélni. Ha el sem indulunk, akkor garantáltan lábjegyzetté válunk a Föld történetében.

A tojásban nevelkedő embriónak is fel kell élnie a rendelkezésére álló erőforrásokat. Ha nem teszi meg, nem tud kikelni a tojásból. Nyilvánvalóan, ha túl gyorsan éli fel, akkor sem sikertörténet a tojás tartalmából.

Tojásból rengeteg van. Az nem számít ha néhány (ezer) nem képes életet adni.
A Földből ismereteink szerint egyetlen egy van. Nincs második esély számunkra. Terjeszkedünk vagy eltűnünk.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#72) updog válasza Vakegérke (#69) üzenetére


updog
senior tag

Nem a témával szemben vagyok szarkasztikus (vagyis a logouton most aktuális témákkal, mert a szemetestől kezdve Csernobilon át - valószínűleg mindenki most nézte meg, és elkapta egy kis "világvége-kiírom magamból" fíling? :) -, egészen eddig a bejegyzésig mind kb. ugyanarra fut ki).

Az ember szerepe, hatása, jövője, stb. mind nagyon érdekes, fontos, és aktuális téma, de majd átélem / elolvasom 40 év múlva, mit hoz(ott) a történelem. Vagy nem, és akkor az már nem az én gondom lesz.

Csak ezekben a topicokban érdekes látni, hogy a kommentek pont azt igazolják, ami a tartalmuk, csak épp visszafelé elsülve. Mert ezek a fals víziók, amiket sokan osztanak (mindmeghalunk, x érdeke hogy y történjen, stb.), na pont ezekre építve lehet a legcsúnyább végkifejleteket (nagyjából önbeteljesítően) véghezvinni.

Hogy én is leírjam a témában a véleményemet: a világ népességének a 95%-ának egy dologgal kéne foglalkoznia: hogy a saját icipici környezetében egy-egy nagyon apró dolgot is csak egy nagyon picivel jobbá tegyen. Ha csak ennyit tudnánk változni, már nem lenne itt miről beszélni :) :R

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#73) Fr@nkieWilde válasza 66zio (#70) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Milyen gyikemerberekről, te meg milyen hulyesegről hablatyolsz??? :D

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#75) Chaser válasza Vakegérke (#49) üzenetére


Chaser
titán

jól látod

mindenki számára lenne élelem, és víz, de nem úgy, h az gyik 3x annait zabál mint amire szüksége van a szervezétnek, a másik meg a szükségeshez sem jut hozzá
ezt is, mint sok más egyebet, csak globálisan lehetne megoldani, maga a 7mrd ember még soso, az ehhez társuló fogyasztói társadalom és a "dübörgő gazdaságok" a sok, amik miatt ezt a számot nyugodtan lehet szorozni 3-4-gyel, mintha annyian lennénk egy értelmes társadalomban
létszám stop ami talán még segítene elodázni a végkifejletet, de nem csaka fejletlen régiókban, hanem mindenhol egy jó időre, és persze radikális változtatások a "dübörgő gazdaságokban", aminek a gondoltaától is már inkfraktust kapna a világ pár száz vezető - pénzben - "embere"

"Én már nem érem meg, de unokám, gyerekeim vannak, ezért aggaszt a jövő. Mi lesz, ha Föld anyánk már nem lesz képes eltartani túlszaporodott lakóit, nem lesz elég élelem, tiszta víz?"
akkor jönnek az apokalipszis filmekben látottak, nem kell ehhez kétdiploma'

ha már minden fát kivágtatok, mindent vadat lelőttetek, minden halat kifogtatok, akkor jöttök majd rá, hogy pénzt enni nem lehet - állítólag egy öreg indián mondotta volt ezt nagyon bölcsen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76) Fr@nkieWilde válasza #20749568 (#74) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Mert te már csak nagyon tudod... Biztos ott vagy mondjuk mikor megállapítják, hogy 7 milliárd ember él a Földön, vagy évről évre elemzed az északi sarkon lévő jégtáblák nagyságát, igaz. Ott vagy??? Vagy csak te is fújod amit az arcodba nyomnak. Szerintem inkább az utolsó, mert saját gondolatod kétlem, hogy lenne. Egyszerűbbé estéről estére benyalni a sok maszlagot.

Néha nem ártana másik oldalról is megnézni a dolgokat, gondolkodni, nem pedig csak elfogadni, hogy amit adott esetben emberek sokasága mond, csak úgy lehetnek a dolgok.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#77) updog válasza Fr@nkieWilde (#76) üzenetére


updog
senior tag

"Ott vagy??? Vagy csak te is fújod amit az arcodba nyomnak. [...] nem pedig csak elfogadni, hogy amit adott esetben emberek sokasága mond, csak úgy lehetnek a dolgok."

A laposföld-hívők is nagyon hasonlóan érvelnek ;]

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#78) dugo_ válasza Fr@nkieWilde (#76) üzenetére


dugo_
veterán

A népességszámmal a demográfia tudományág fogalkozik.

Nem baj, ha te nem értesz hozzá, csak ne a youtube konteókat ismételgesd.

(#79) Flashback


Flashback
addikt

Tegnap jöttem vissza épp afrikából.
Egy szigeten voltam ami nem biztos hogy jó példa, de ott is érezhető a nyomor. A "természetből élnek" és látszólag nem is akarnak sokkal többet.

A probléma szerintem inkább ott van mikor egy, mondjuk, indiai szülő vállal hat-hét gyermeket, és mindegyiknek kell az alap megélhetésen kívül mobiltelefon, számítógép, kütyü... Amivel nincs is gond, de még európában sincs megoldva az újrahaszosítás ott pedig a szeméthegyek magasabbak mint a Taj Mahal.

A másik pedig a nyugati életszínvonal. Minden becsomagolva, műanyagba - egyesével. Újrahasznosítás még mindíg nagyon kis mértékű.
A megvásárolt ételeink meg a hűtőkben romlanak meg. NAGYVONALAKBAN

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#80) nevemfel válasza updog (#62) üzenetére


nevemfel
senior tag

Senki nem reagál azokra a hozzászólásokra, hivatkozásokra, amelyek nem az apokaliptikus végkifejletet támasztják alá. Mintha csak szörnyülködni járnának ide.

[link]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#81) Vakegérke válasza nevemfel (#80) üzenetére


Vakegérke
veterán

Miért, szerinted létezik egy mindenkinek jó megoldás a túlnépesedés megakadályozására?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#82) updog válasza Vakegérke (#81) üzenetére


updog
senior tag

A világon semmire nem létezik mindenkinek jó megoldás :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#83) Vakegérke válasza updog (#82) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igazad van, másképp fogalmazok. Mi lenne az a túlszaporodást meggátló megoldás, ami a legkevesebb "fájdalommal" jár? Hogy kéne megoldani, hogy soha ne láthassunk többé csonttá soványodott gyerekeket?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#84) nevemfel válasza Vakegérke (#83) üzenetére


nevemfel
senior tag

Hogy kéne megoldani, hogy soha ne láthassunk többé csonttá soványodott gyerekeket?

Soha az életben nem lesz olyan, hogy mindenki jól táplált lesz. Mindenesetre egyáltalán nem állunk rosszul ebben a témában:

[link]

de ez úgy látszik, senkit nem érdekel, ha napi szörnyülködési bevetője, morális pozőrködése forog kockán.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#85) Vakegérke válasza nevemfel (#84) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem azt mondom, hogy minden gyerek úgy nézzen ki, mint egy jóllakott napközis. Az viszont tény, hogy léteznek a világon olyan gyerekek, amilyen az a szerencsétlen kisember, akit az írásban látsz. Miért olyan nehéz ezt elhinni? Miért olyan nehéz elhinni, hogy léteznek gyerekek, akik a szemétből kotorják ki a betevőt feltéve, hogy van erejük hozzá? De ha sikerül is nekik, esetleg egy erősebb elveszi tőlük, egy lépéssel közelebb sodorva őket az éhhalálhoz.

Nincs szükségem szörnyülködési bevetőre, morális pozőrnek se tartom magam. Csupán egyike vagyok azoknak, akik számára szörnyű látvány egy felelőtlenül világra hozott csontsovány gyermek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#87) updog válasza Vakegérke (#85) üzenetére


updog
senior tag

Ezért írtam, hogy ha mindenki csak a saját kis környezetében próbálna egy kicsi jót tenni, sokkal jobb hely lenne a világ, mintha kollektívan aggódnánk nem feltétlenül létező/releváns, vagy épp általunk amúgy sem megoldható dolgok miatt :)

Mi feleségemmel pl. legalább Karácsonykor (tudom, szörnyen demagóg, de, ez pont eggyel több mint ha helyette is csak szörnyülködnék a gép mellől - és ne érts félre, nem személyes megjegyzés, hanem a példa kedvéért :) ), illetve mostanában év közben is próbáljuk a saját sz*rjainkat cuccainkat kiselejtezni, és olyan fórumokon, fb-csoportokban felajánlani, ahol rászorulók kérhetnek ingyen dolgokat. És azzal, hogy próbálunk megszabadulni a "gyűjtögető" életmódról, magunknak, és a környezetnek is jót teszünk.

Én mint 40 felé közelítő marcona ember majdnem elbőgtem magam mikor legutóbb voltunk átadni egy kisebb csomagot egy ilyen családnak. A hölgy csak pár gyerekruhát kért (mindig a legrosszabb helyzetben lévők a legszerényebbek, ezt tapasztaltuk), egyedül neveli a kislányát, nagyon szerény körülmények között. Mi becsomagoltunk mellé pár cuccot a szekrény mélyéről (ezredik, soha fel nem bontott ajándék játékok, huszadik, szintén ajándékba kapott testápoló, sokadik doboz félretett bonbon, lejárat közeli lisztek, olaj, cukor), és a csomagba rejtettünk egy ötezrest is.
Feleségemet percekig nem akarta a hölgy elengedni az ölelésből, nálam ott tört el majdnem a mécses, amikor mondta, hogy így már lesz ajándéka a gyereknek karácsonyra.

Az ilyen pillanatok zsigerből kirobbantják az embert a saját kis kényelmes világából.

Egyáltalán nem nehéz elhinni, hogy van, ahol még léteznek rossz körülmények között élő gyerekek, és nem is kell Afrikáig menni emiatt. :N

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#88) UnA válasza nevemfel (#80) üzenetére


UnA
Korrektor

Pinkerrel az a baj, hogy nagyvonalúan kihagyja a képletből a ma már jól látható jövőbeni problémákat, és csak a kedvező trendeket gyűjti be a közelmúltból. A trükk az, hogy mindkettő lehet egyszerre igaz, de pont emiatt egyik sem tudja jól leírni a jövőt.

(#89) nevemfel válasza UnA (#88) üzenetére


nevemfel
senior tag

Ohh, hát Pinker sem tökéletes, de ő egyrészt nem tagja a jajgatókórusnak, és ez már önmagában is meglepő (intellectuals hate progress), másrészt Pinker, hogy is mondjam, adatokból dolgozik, ami szintén meglepően kevesek sajátja. A jelenséget, miszerint az értelmiség egyrészt utálja, negligálja a fejlődést, és folyton az érzelmekre próbál hatni egyoldalú, bombasztikus jellegű vélemények közlésével, én is látom. És kifejezetten utálom.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#90) UnA válasza nevemfel (#89) üzenetére


UnA
Korrektor

Hát a haladás nagyon sikamlós fogalom, sokan hajlamosak a társadalmi vagy (még rosszabb) a technológiai változásokat "haladás" címkével ünnepelni. Pedig egyik sem az önmagában.

(#91) nevemfel válasza UnA (#90) üzenetére


nevemfel
senior tag

"Hát a haladás nagyon sikamlós fogalom, sokan hajlamosak a társadalmi vagy (még rosszabb) a technológiai változásokat "haladás" címkével ünnepelni"

Ha ezt írod, meg sem nézted a videót. Vagy nem érted.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#92) UnA válasza nevemfel (#91) üzenetére


UnA
Korrektor

Ismertem már korábban is, és olvastam is tőle, szóval nem értelek, mit szeretnél mondani.

(#93) Geller72 válasza Hieronymus (#71) üzenetére


Geller72
veterán

"Tisztázni kellene magadban, hogy mi a bajod az emberrel?

Ha az életnek van célja az csak egy lehet. A túlélés. Ennek a legbiztosabb módja a terjeszkedés."

-Aminek nem szabadna egyenlőnek lennie az ilyen magas fokú arroganciával. Az ember agresszív, invazív faj. Egyenrangú partnerre vágyunk, miközben ha valakit alacsonyabb "rangúnak" tartunk akkor azért, ha nálunk többre értékeltről van szó, akkor azért próbáljuk meg kiiktatni. Önzőek vagyunk, egyáltalán nem vagyunk tekintettel a környezetünkre, az abban lévőkre. Ha erre te azt mondod, hogy nincs itt semmi látni való, ez természetes, akkor még nagyobb a baj. A kérdésed feltevése is eleve irreális, amikor eléggé nyilvánvaló rossz tulajdonságok tömegével rendelkezünk.

Nem tudok nem emberként gondolkodni, de emberként is azt mondom, ha nem ember lennék sem akarnék az emberrel soha az életben kapcsolatba lépni.

[ Szerkesztve ]

(#94) Hieronymus válasza Geller72 (#93) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..amikor eléggé nyilvánvaló rossz tulajdonságok tömegével rendelkezünk."

Tulajdonságokkal rendelkezünk, mint miden élőlény. A tulajdonságok megítélése elég szubjektív. Ha lehetősége van rá, minden faj túlszaporodik. Minden faj képes felélni az erőforrásait. A ragadozók képesek szórakozásból ölni. (A szomszéd macskája naponta több egeret hord össze, de dobozos élelmen él. Tele vagyunk vadcseresznye fával. A madarak hagyják túlérni a cseresznyét. Ha kicsit már megerjedt, reggel hatra már sakál részegek és alszanak. Ezt megismétlik még néhányszor aznap. Szerencsére néhány nap alatt felélik a termést.)
Az ember csak annyiban különbözik a zárójeles állatoktól, hogy képes felismerni a szükségtelen károkozását és képes korlátozni önmagát. Természetesen bizonyos keretek között. Ennyi.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#95) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Hmm ezzel a bloggal egy időben kint volt valakinek a bejegyzése(doegg, vagy Vakegére???? talán) amiben a szemétről beszélgettek fórumtársak, és most nem találom. A végén már küldték volna a kolóniákat a marsra. Van itt olyan aki ott is írogatott, de mára eltűnt, hová lett a blogbejegyzés?

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#96) Vakegérke válasza Snowy_owl (#95) üzenetére


Vakegérke
veterán

Törölve lett. Feltéve, hogy erre gondolsz.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#97) Snowy_owl válasza Vakegérke (#96) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Jah, Geller volt az, kösz.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#98) t72killer válasza Klaus Duran (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Milyen módszerrel:F? Ami erre alkalmas (Kobaltbomba) mínusz 8milliárdot csinálna + ugye az állatvilág 90%-a is megy a levesbe. A többiek (Auschwitz-i ciánkáli, sima világháborúcskák, heveny népirtásocskák, kisebb-nagyobb járványok) töredékét se tudják a szükséges mennyiségnek, ráadásul manapság nem divat.

Működőképes megoldás lenne a lakosság oktatása, aminek viszont nagyon erős ellenfelei az emberi hülyeségre alapozó politikai rezsimek és nagyvállalatok, valamint az összes népességnövekedésre alapuló gazdasági növekedési modell (kapitalizmus, szocializmus, stb), amit a világ országainak 99%-ában alkalmaznak. A faj biológiai órája már érzékelte a túltelítettséget, a fejlett országok elkezdtek csökkenni - de túl lassan, a fejlődőknél pedig csak a növekedés korlátozott visszaeséséről beszélhetünk, ami nem lesz jobb, ha koton helyett rizsszállítmányokat és "szaporodjatok-sokasodjatok"-prédikáló misszionáriusokat küldünk szerencsétlenekhez.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.