Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Az USB3 nem tud több áramot adni mint az USB2? Csak mert jó lenne, ha dupla USB3-mal el lehetne látni egy 3,5" merevlemezt.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) adamka16 válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


adamka16
őstag

Ajánlom figyelmedbe a 3. és 4. mondatot!

A következő verzió már 480 Mbit/sec sebességet ígért, plusz 5 V/500 mA feszültséget volt képes leadni tartósan. A tavalyi évben bejelentett új 3.0 verzió pedig maga a Kánaán, 5 Gbit/sec adatátviteli sebességet, és 5 V/900 mA feszültséget biztosít.

[ Szerkesztve ]

(#3) mpierre


mpierre
veterán

A teszt jó. Magam is törtem fejem, egy ilyen beszerzésén...

Egy dolgot megnéznék még - mert kétségeim támadtak - az usb 3 sebességével kapcsolatban, mármint, hogy tényleg csak 3× sebességnövekedést hoz. Ennek többet is kéne tudnia. Nem lehet, hogy a sata 2-es vinyó az, ami a korlátozó ebben az összefüggésben? Mert a sebességeredmények pont megegyeznek egy közepes hdd tempójával. Egy sata II-es ssd-vel szerintem több is kijönne, illetve ellenőrizhető lenne egy gyorsabb hdd-vel, hogy gyorsul-e...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#4) Kakumix válasza mpierre (#3) üzenetére


Kakumix
senior tag

Egyértelműen a winchester a lassú, ez csak egy 2,5" 5400RPM-es notebook winchester. Ugyanekkora kapacitással, de 7200RPM-es, 1 tányéros kivitelben lényegesen gyorsabb lenne, de ha igazán gyorsat akarsz akkor SSD-t kötsz rá.
De nem árt észben tartani, hogy minél gyorsabb annál drágább (azonos kapacitást feltételezve) :)

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#5) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ez egy elég felemásra sikeredett teszt, mert, hogyan akarsz 10*es sebességet elérni egy 2,5"-os vinyóval aminek ez a vége amit mértél :U
nekem pl. az alaplapon van egy USB3.-ás chip és az újabb alaplapok mind támogatni fogják, el fog ez terjedni hamar :K
Ha jelen állapotban bármi ki tudná használni a 10*-es sebességet, már nem lehetne időtálló ez a szabvány, hiszen máris korlátozó tényező lenne ;)
nekem a notimba igen csak jó lenne egy USB 3. mert mindent visszafog az USB2 és amikor egyszerre több dolgot használsz akkor megoszlik a 30MB-os sebeség

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#6) benoce válasza mpierre (#3) üzenetére


benoce
tag

Sajnos a 5400 rpm vinyok ennyit tudnak. Nem akartam beleírni a szövegbe, de talán az SSD külső megoldásnál mértek olyan 200-220 MB/s olvasás-írási sebességet. S amíg nem volt ilyen megoldás a kezemben, ...............
Igazából, szvsz ott lesz majd igazán hasznos, az új szabvány.

kisza25 ez a 10x marketing maszlag, majd mindegyik USB 3.0 terméken szerepel, és én már szaladtam ilyen emberbe bele, aki elhitte sajnos, és számon kérte.
A Te alaplapodon is integrált van, és nem natívan az AMD vagy Intel chipsetjében. Majd ha a nagyok is ráfeküdnek, a gyártásra, akkor fog terjedni.
Addig csak van, mint alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#7) .bableWes


.bableWes
őstag

elnézést kérek a low-end kérdésért de ezt valahogy nem nagyon értem.

az 5gb/sec az azt jelenti, hogy másodpercenként 5giga adat megy oda vagy vissza, vagy nem tudom elképzelni. :B

a cikkhez: kielégitö, majd egy ssd-et is ha lehet kérni :R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#8) mpierre válasza benoce (#6) üzenetére


mpierre
veterán

Aha, így már gömbölyű.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#9) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Tehát, ha pl rádugsz USB2.0-ra két vinyót és egyszerre próbálod őket használni pl. az egyikről másolsz valamit a másikra, már csak 15-17MB/s a sebeség, tehát már 2db vinyó esetén kitudod használni az USB3.0-át feltéve, ha 2 olyan vinyót dugsz rá amik tudnak 150MB/s-os sebességet olvasás/írásban
.bableWes: az 5Gbit nem egyenlő az 5GBájt-al, 8-al kell elosztani=640MB/s és ezt laborban mérték :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#10) benoce válasza .bableWes (#7) üzenetére


benoce
tag

Sajnálom hogy ssd-vel nem teszteltem, de pont a normális USB 3.0 külső ház hiányzott hozzá. Ezért maradt ki.

(#11) Sub-ZeRo válasza .bableWes (#7) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem GIGABÁJT, hanem GIGABIT, mint netnél.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12) kisza25 válasza benoce (#10) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én azt írtam, hogy van az alaplapomon chip, egy szóval sem mondtam, ki a gyártó, természetesen a NEC, mint mindenhol, csak arra írtam, hogy az újabb alaplapokon már van és sok mindent nem az INTEL és AMD gyárt a lapokra pl. hangkártya, chipset, IGP, bár ez utóbbi 2már csak korlátozottan igaz

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#13) .bableWes


.bableWes
őstag

vakuljak meg!

kösszönöm szépen! :R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#14) kisza25 válasza benoce (#10) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

kíváncsi lennék, hogy pl 2-3 gyorsabb külső vinyó egyszerre ki tudná-e aknázni a sebességet, még az SSD is kevés lenne szólóban
Én még nem használom egyáltalán az USB 3-mas csatimat, de örülök neki, hogy van :D
DeltaPower:na igen tényleg inkább vinyó teszt, mert csak annyit bizonyít a teszt, hogy valóban gyorsabb az új szabvány :)
benoce: köszönöm a tesztet :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#15) DeltaPower válasza benoce (#6) üzenetére


DeltaPower
őstag

felfogható úgy, hogy ez egy USB3.0-s külső vinyó tesztje, nem pedig az USB3.0 interfészé.
mindenesetre köszi a tesztet, engem pl. igencsak érdekelt, mit tudhat valójában egy ilyen cucc.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#16) Yutani válasza benoce (#6) üzenetére


Yutani
nagyúr

Köszönjük a tesztet!

Egy tanács: rengeteg helyen használsz feleslegesen vesszőt, mind a cikkedben, mind a hozzászólásaidban. Pl:

Majd ha a nagyok is ráfeküdnek, a gyártásra, akkor fog terjedni.
Itt nem kell vessző a gyártásra elé!

Sajnos nagyon elharapódzott ez felesleges vesszőhasználat, és nem tudom, mit lehetne tenni ez ellen! Aki jobb helyesítással bír, annak nagyon zavaró, aki meg nem, az észre sem veszi... :U

#tarcsad

(#17) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó cikk lett. :R Még ilyet vagy akár SSD-vel is. :P

(#18) mpierre válasza Kakumix (#4) üzenetére


mpierre
veterán

Pontosan erre gondoltam én is, csak fogalmazásgátlóm van... :DDD

Sajnos az ssd még tényleg drága, egy ilyen, külső vinyónak - szerintem - még nem éri meg. Azért külső adattárolásra kell minimum 250-300 GB, az pedig még 100k+ konvertibilis valuta fölött mozog...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#19) Cucuska2 válasza adamka16 (#2) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én is a másodikat.
Idézek: Csak mert jó lenne, ha dupla USB3-mal el lehetne látni egy 3,5" merevlemezt. Ezzel a kérdés az, hogy egy 3,5" merevlemezt lehet-e működtetni 2 db USB3-al, mert a hordozhatóságot nagyon megdobná.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#20) Jim Tonic válasza Cucuska2 (#19) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Egy 3,5"-os merevlemez mit dob meg a hordozhatóságon? Eleve nem arra találták ki.
Amúgy nem valószínű, hogy elég, mivel kb. 2A az indítóáramuk, az is 12V-on... :U

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) Penyus


Penyus
senior tag

Az elso usb nem 1.0 volt hanem 1.1 ami szeles korben elterjedt.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#22) Jim Tonic válasza Penyus (#21) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Másik Logoutos cikkben meg azt írják, hogy 1981-ben jelent meg a DOS. Ez van...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23) Cucuska2 válasza Jim Tonic (#20) üzenetére


Cucuska2
őstag

A 3,5"-es vinyókhoz kell tápkábel. 2 USB3-mal ha menne hordozhatóbb lenne. Na ezért!
Amúgy köszi az infot.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#24) Jim Tonic válasza Cucuska2 (#23) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Még 1x. 12V kell neki, ami nem jön ki USB-n, a jövőben sem fog. Ebből is látszik, hogy nem hordozhatóságra tervezték, és ezért kell neki táp is, nem csak tápkábel.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) adamka16 válasza Cucuska2 (#19) üzenetére


adamka16
őstag

Fárasztó vagy ember...
akkor vedd úgy hogy az első mondatodra válaszoltam? örülsz? jólvan... :R

[ Szerkesztve ]

(#26) Zewa


Zewa
senior tag

Jó lenne már ott tartani hogy a Pendriveok is USB 3.0-sok lennének. :)
Bár ahogy fejlődik az átviteli sebesség úgy nő a jobb minőségű anyagoknak a hely igénye. :U

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#27) Cucuska2 válasza adamka16 (#25) üzenetére


Cucuska2
őstag

Tudom.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#28) samu74


samu74
addikt

Jó az írás! :)
Az utolsó oldalon van egy picit zavaros mondat:
"Készülékházban egy Fujitsu merevlemez lakik, ami bizony, inkább már Toshiba 2009 októberével".

-----------

(#30) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Ez a speckó csati a kereten szabvány? Ilyen a 3.0-s microUSB vagy mi?

Aki hülye, haljon meg!

(#31) *Ropi*


*Ropi*
félisten

"Benyomások

Készülékházban egy Fujitsu merevlemez lakik, ami bizony, inkább már Toshiba 2009 októberével."

:F :F :F

Most látom, samu74 is észrevette. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#32) L3zl13 válasza *Ropi* (#31) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A Fujitsu eladta a HDD üzletágat 2009 elején a Toshibának.
Szóval 2009 októberi vinyó elvileg már Toshiba gyártmány.

Aki hülye, haljon meg!

(#33) #40835072


#40835072
törölt tag

lehet hogy be kéne egyet szerezni ! :F

[ Szerkesztve ]

(#34) Balu972


Balu972
aktív tag

Még nem jött el az idő. Amúgy könnyen lehet, hogy a lightpeak oldalról beelőz.

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#35) Jim Tonic válasza Balu972 (#34) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A Lightpeak hálózati fejlesztés inkább. A nem jött el az időt meg nem értem.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#36) szuper-t


szuper-t
senior tag

Ki tervezi ezeket a csatlakozókat? mert elég bénák :(

(#37) Sanyix


Sanyix
őstag

"itt jellemzően 90/75 MB/s olvasás-írási sebességet lehetett kézzel fogni. Sajnos ez csak durván háromszoros növekedés, de ez sem kevés."

Mit vártál? Feltalálják a csodavinyót ami nagyobb sebességre képes? :D hát nem vinyó maradni fog ezen a sebességen, akár csak ide-n sata1-en 2-n és 3-mon.
(7200-on se tudna többet, max az elérési sebesség kisebb)

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#38) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Legalább végre olyan sebességen lehet használni a külső vinyókat USB-n keresztül, amennyit valójában tudnak - jó ez az USB 3 :)

(#39) WildBoarTeam


WildBoarTeam
aktív tag

Ebben tényleg az ár/érték arány, ami visszahúzó tényező. Sajnos az is lesz benne sokáig...
Ha majd elterjedtebb lesz az SSD is, akkor azzal már egész jó párost alkot az USB3.

blabla

(#40) Isee válasza WildBoarTeam (#39) üzenetére


Isee
senior tag

Ez így van, nem mostanában fogják "fillérekért" dobálgatni a 3.0-ás cuccokat :N

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#41) dchard


dchard
veterán

Először is tisztázzuk, hogy az USB3 5gbit/s-os sebessége az interfész fizikai maximális átviteli sebességét jelzi. Ezt természetesen el lehet érni, csak nem vinyóra való másolgatással. Ha lett volna olyan diagnosztikai eszközöd, amivel nem csak az USB kapcsolaton áthaladó hasznos adatot, hanem az interfész működéséhez elengedhetetlen egyéb üzenetváltások által használt sebességet is meg tudod mérni, akkor valószínűleg jóval nagyobb sebességet mértél volna.

Az USB2-vel az volt a probléma, hogy egy tervezési hiba miatt nem lehetett 220-240Mbit/s fölé hajtani, mert ugye senki nem gondolja, hogy a 480Mbit/s-os interfész sebességnek a fele tényleg overhead-ként jelentkezett. Ez az oka annak, hogy az USB2 cirka 30MB/s-nál megmakkan.

A kérdés az, hogy az USB3 interfészén jelzés-szinten változtattak-e az optimálisabb működés érdekében. Szinte biztosan, mert különben ugyanúgy koppannánk 30MB/s-nál, csak azt kellene tudni, hogy ez a módosítás elég-e ahhoz, hogy a fizikai rétegben ne okozzon további gátat a rendelkezésre álló sávszélesség kihasználásához.

Egyébként ha csak annyira cseszték el az USB3-mat mint az USB2-t, akkor megvan a 10x-es gyorsulás:

Az USB2 fele annyit tud, mint az elméleti maximum: ~30MB/s
Ha az USB3 is fele annyit fog tudni, akkor az ~300MB/s

Ha pedig optimalizálták a protokoll működését, akkor nem kizárt, hogy további gyorsulás is elérhető a rendszeren.

Bízzunk benne, hogy tanultak a korábbi baklövésekből.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#42) kisza25 válasza Isee (#40) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az USB3.0 külső vinyók nem sokkal drágábbak mint az USB 2.0
úgy fest az AMD ismét előzi az intelt natív USB 3-al
amúgy meg ki mondta, hogy nincs USB 3.0 pendrive

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#43) dchard


dchard
veterán

A Samsung 1500-as külső vinyója USB3-mal nem is annyira túlárazott. Ha most vennék külső házat, biztosan USB3-asat vennék...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#44) wolfwood


wolfwood
csendes tag

Jó kis cikk. :)

Egy pingvin mindenek felett...

(#45) DV


DV
senior tag

Sose gondoltam, hogy egy 2.5"-os noti HDD tud ekkora sebesseget.

(#46) King Unique


King Unique
titán

Verbatim 2,5" 1 TB usb 3.0 mobil vinyót vennék,ami fat32-re formázva gyárilag,de én NTFS-re akarom átformázni,mert windowson használnám inkább,illetve 4 GB-nál nagyobb file-okat is pakolnék rá.(DVD képfile).Kérdésem lenne,hogy gyors vagy teljes formázást használjal a "szűz" vinyónál? A teljes formázás meddig tart ekkora,1 TB-osnál usb 2.0-n használva? Túl sokáig meg nem akarok vele szöszmötölni.
Amúgy korábban én úgy tudtam a verbatimoknak samsung belseje van,most meg Fujitsu (Toshiba).Ezek gyengébb minőségűek a samsungnál,vagy ezek is vannak olyan jók,érdemes ilyen belsővel is megvenni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.