Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Somatom válasza hcl (#145) üzenetére


Somatom
veterán

Igazából nekem nem nagyon kellett szoftverbolt. Kerestem egy Magyar Puppletet, rámásoltam egy bootolható kártyára, penre és ennyi. A Puppy bootnál betöltődik a RAM -ba és onnan fut. Lassabb a boot, viszont első indításnál Magyarul indul, billentyűzet beállítva, van VLC, Firefox, stb. SMB, WebDAV, FTP szerver, vagy kliens pár kattintás. A legkisebb grafikus Pupplet böngészővel, amit eddig használtam, az 32MB volt. Egy 600MB -os Puppletben pl. már audió, videószerkesztő program is van attól függően, hogy milyen felhasználásra van kihegyezve.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152) urandom0 válasza King Unique (#134) üzenetére


urandom0
aktív tag

a felhasználó dönti el a saját szokásaihoz igazodva - pl. mikor akar frissíteni, újraindítani - hogy beállítja-e vagy sem, ilyen egyszerű.

A felhasználó egyáltalán nem akar frissíteni. A felhasználó használni szeretné a gépét, facebookozni, videókat nézni, torrentezni, stb.
Érted? A felhasználónak egyáltalán nem kellene foglalkoznia a frissítésekkel.

(#153) urandom0 válasza PuMbA (#139) üzenetére


urandom0
aktív tag

Most néztem meg amúgy, hogy van Firefox a szoftverboltba, mert beírtam a keresőbe és egyből ott volt....

?

hol_a_firefox.jpg

[ Szerkesztve ]

(#154) CPT.Pirk válasza urandom0 (#153) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mikor rákerestem a firefox szóra a googleben a céges gépen, akkor az visszaírt valami olyat, hogy "az Edge mellett nincs szükségem másik böngészőre..." - én meg mondom neki anyádat pesztráld, tudom mit akarok. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#155) King Unique válasza urandom0 (#149) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ennyi erővel gondolom már a Start menüt sem nyitja meg, asztalon, tálcán és műveletközpontban lévő értesítéseket sem nézi, sőt ilyen alapon a bejelentkezési képernyőn a belépési jelszavát sem írja be. :))
Egyébként honnan tudod, talán van erről hiteles statisztikád hogy a userek mit nyitnak meg és néznek meg Windowson? Nem, nyilván nincsen, max. bemondásra + a saját kis mikrokörnyezet. :N
Mármint szerinted nem szolgálnak sok információval, ellenben a valóság az, hogy asztalon és tálcán megjelenő értesítés is írja hogy a gépházat kellene megnyitni, utóbbi a hivatkozásra kattintva eleve megnyitja azt a menüt, stb.

"Érted? A felhasználónak egyáltalán nem kellene foglalkoznia a frissítésekkel."

Alapesetben nem is kell, automatikusan telepíti havonta 1x a kötelező frissítést a Windows 10/11 és az aktív időszakon kívül újraindul a frissítés befejezéséhez. Ha ennek időpontját és menetét a felhasználó maga akarja megszabni a saját felhasználói szokásaihoz mértén, akkor meg eleve adottak a már említett beállítási lehetőségek, ennyi. Az meg ugye már el lett magyarázva, hogy ha nem is tudja a user egyből mi a gépház és hol keresse, attól még adott a lehetőség rendszeren belül és azon kívül is rákeresni, számos útmutatót és videót talál ehhez a neten ha már facebookozni, videókat nézni és torrentezni tud, szóval nem nagyon van miről beszélni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#156) PuMbA válasza urandom0 (#153) üzenetére


PuMbA
titán

[link]
Ahogy látom nem vagy bejelentkezve a Store-ba, akár ez is okozhatja, hogy nem látod.

[ Szerkesztve ]

(#157) urandom0 válasza CPT.Pirk (#154) üzenetére


urandom0
aktív tag

Igen, és ha a Gépházban át akarod állítani az alapértelmezett böngészőt az Edge-ről valami másra, akkor visszakérdez még egyszer, hogy tényleg ezt akarod...

(#158) Somatom válasza CPT.Pirk (#154) üzenetére


Somatom
veterán

Hmmmm... Ez fura. A Google nem a Chrome -ot preferálja? :)
Vagy, a MS manipulálja a Google találatait? :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#159) urandom0 válasza King Unique (#155) üzenetére


urandom0
aktív tag

Hát ne haragudj, az hogy "az ön gépe újra fog indulni az aktív időszakon kívül, hagyja bekapcsolva...", az minden, csak nem tájékoztatás. Ebből a felhasználó még nem fogja tudni, hogy miért van erre szükség, mi lesz ha elhalasztja a frissítéseket, hogy várhatóan meddig fog tartani a frissítések telepítése...

(#160) PuMbA válasza urandom0 (#159) üzenetére


PuMbA
titán

Windows 11 kiírja, bár eléggé mellélő, szerencsére felfele. Utóbbinál azt írta nekem, hogy 6 percbe fog telni a frissítés, de 1,5 perc alatt mindig végez :)

urandom0: Ez is nagyon lehetséges forgatókönyv, ugyanis a Firefox-ot 2021. október 5-én rakták be az áruházba, a Microsoft Store oldala szerint, azaz a 11 megjelenésekor.

[ Szerkesztve ]

(#161) urandom0 válasza PuMbA (#156) üzenetére


urandom0
aktív tag

Na, ezt valaki magyarázza el, hogy ebben megint mi a logika. Ha nem vagyok bejelentkezve, akkor ne is akarjam letölteni a Firefoxot?
Egyébként szerintem az a gond, hogy én Windows 10-en néztem, te pedig 11-en.

(#162) King Unique válasza Somatom (#140) üzenetére


King Unique
titán

Nem világos miért lenne szörnyű, meg amikor előzőleg már világosan le lett írva itt, hogy Windowson FAT32-nél a 32 GB-os max. kötetméret - csak annál van - a gond, de 3rd party programmal pár kattintással megoldható GUI-n.
A FAT32-nek egyébként a kompatibilitáson kívül más értelme nincsen, a széles sávú internet és nagy méretű multimédia / egyéb fájlok korában pedig pláne ciki lehet a 4 GB-os max. fájlméret. :D Desktop OS szinten meg eleve kezeli a Linux, macOS és Windows egyaránt az exFAT fájlrendszert, alapesetben adja magát annak használata, ha már annyira fontos a kompatibilitás.

(#163) CPT.Pirk válasza urandom0 (#161) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

W10 store alatt is van Firefox. A store használatához nem kell se bejelentkezni, se MS fiók. Persze szeretné, de nem kell, megy ezek nélkül is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#164) King Unique válasza urandom0 (#159) üzenetére


King Unique
titán

Akkor inkább szerintem írd azt, hogy neked nem világos, vagy nem is akarod hogy az legyen és direkt mantrázod ezt, mert aki értelmes user és tud olvasni + párat kattintani, meg az adott hivatkozásra kattintani ami megnyitja a gépházban a Windows Update menüt, az általában össze tudja rakni hogy miről van szó és milyen lehetőségei vannak. :B

(#165) urandom0 válasza CPT.Pirk (#163) üzenetére


urandom0
aktív tag

De akkor nálam miért nem találja meg?

(#166) ztsoft válasza King Unique (#148) üzenetére


ztsoft
őstag

Képes, lásd WSL 2, + számos ingyenes 3rd party program is van ilyen célra (példa).

Oké, az Ext4-es partíciót csatolni, olvasni tudja. A cikkben olvasható, hogy az alap az Ext4-es, ha mást akarunk csatolni, akkor azt külön kapcsolóval kell megtennünk (ez eddig tiszta), irány a Microsoft oldala, ahol megtudtam, hogy a támogatott fájlrendszer listához a jól bevált módon juthatok, cat /proc/filesystems, pompás (ezzel nem lettem okosabb, mindegy is, nem érint). Igaz, még most sem tökéletes.

When a disk has been mounted via WSL2 (Linux file system), it is no longer available to mount via an ext4 driver on the Windows file system.

A harmadik féltől származó alkalmazásokat hagyjuk, már az XP idejében is képes volt a Total Commander, plugin segítségével olvasni a Linuxos fájlrendszert (írni is, csak nem volt megbízható).

#154 CPT.Pirk

Ez jó volt, jót röhögtem rajta. Tipikus Microsoft hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#167) Somatom válasza King Unique (#162) üzenetére


Somatom
veterán

Le lett írva, csak a saját tapasztalat ellentmond neki. Pedugtam a 128GB -os pendrive -omat és azt símán formázta volna FAT32 -re. Csak az SSD -t nem.
Nemzetközi kamionosnak akarsz magyarázni a szélessávú internetről, meg a nagy fájlok mozgatásáról? Sztem a szolgáltatóknak kéne magyarázni a roaming internetről. Itthon nincs gond, korlátlan mobilnetem van. Csak, többet vagyok roamingban, mint itthon.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#168) King Unique válasza Somatom (#167) üzenetére


King Unique
titán

Mármint nem 32 GB-os, hanem a teljes bruttó 128 GB-os kötetet FAT32-re a W7/8.1/10/11? Azt nem hiszem (példa). :N
Igen, mert attól ez (4+ GB-os fájlméret) még manapság egyre jellemzőbb és pont ezért nem opció sokaknál emiatt a FAT32.

(#169) urandom0 válasza King Unique (#164) üzenetére


urandom0
aktív tag

Hiszed te, hogy aki értelmes user és tud párat kattintani, az át fogja magának állítani a frissítési időszakot.
Nem fogja, mert nem meri. Mert nem tudja, mik a következményei, nem is látja át ezt az egészet, főleg ha nincs is műszaki érzéke, vagy ha mondjuk nem ebbe nőtt bele (tehát 40+-os).

Én többdiplomás emberek közt dolgozom, van köztük olyan, akinek 3 diplomája van, 4 nyelven beszél, előadásokat tart Tokyotól kezdve, Moszkván át Párizsig, de ha a megszokott bejelentkezési felületen valami megváltozik, akkor jön hozzánk segítségért. Pedig oda van írva, hogy "x alkalmazás elköltözött, kattintson ide az átirányításhoz", de nem fog odakattintani, mert mittudomén miért...

Tudom mutatni olyan PhD-s főiskolai docenst, aki el tud boldogulni egy egyetemi kar irányításával, de problémát okoz letölteni neki három fájlt Onedrive-ról.
Sorolhatnám még, mikkel találkozok napi szinten...

(#170) CPT.Pirk válasza urandom0 (#165) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudom... Lehet csak "véletlen nem mutatja". :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#171) King Unique válasza urandom0 (#169) üzenetére


King Unique
titán

Ez újfent csak szimpla, üres kifogáskeresés, ennyi. :B Ahol ha egyrészt adott a beállítási lehetőség, akkor adott és az a lényeg, az hogy a user nem alkalmazza pláne ha ott van az orra előtt, az már az ő problémája. Másrészt a "nem meri" sem feltétlen lehet kifogás, ha egyszer maga a Windows ajánlja fel a beállítási lehetőséget, + adott a lehetőség utánanézni jobban, lásd leírások, videók, + megkérni a környezetében nála hozzáértőbbet hogy segítsen, amihez még fizikai jelentét sem feltétlen kell lásd telefon, videóhívás, távoli eléréssel távsegítség, stb.
Napi szinten, igen, max. a saját mikrokörnyezetedben, de nyilván nem a windowsos felhasználói bázis egészénél, a diploma és PHD fokozat meg nem oszt, nem szoroz, azok megléténél és azok nélkül is megoldhatók az említett beállítások...

[ Szerkesztve ]

(#172) Somatom válasza King Unique (#168) üzenetére


Somatom
veterán

Tudod, net híjján mi egymás között szoktunk "linux disztrókat" csereberélni. Ha vkinek a tabletjén, telóján vannak a disztrók, és az nem kezeli az exFAT -ot, akkor nem mondhatom neki, hogy telepítsen a kedvemért egy fizetős alkalmazást. A 4GB -os korlátba még sosem szaladtam bele, mert ezek csak SD Linux disztrók, amik 1-2GB -osak. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#173) King Unique válasza Somatom (#172) üzenetére


King Unique
titán

Ez oké, de ugye nem mindenki az okostelón, tableten tárol ilyeneket, létezik laptop, asztali PC és desktop OS, vannak akik 4 GB-nál nagyobb méretű OS képfájlokat - Windows 10/11 ugye pont ilyen - és FHD / UHD filmeket töltenek le, rendszermentést akarnak készíteni képfájlba és azt tárolni, stb.

(#174) totron


totron
addikt

King, általában pozitívan értékelem magamban a hozzászólásaid akkurátusságuk okán, aminek ára ugyan, hogy egyben tudálékosak is némelykor, de oda se neki, végül tanul a nép. ...de ezt most nagyon túltolod.

(#175) Somatom válasza King Unique (#173) üzenetére


Somatom
veterán

Persze! De, ugye érthető, hogy én a saját körülményeimhez igazodok és nem mindenkiéhez. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#176) hcl válasza Somatom (#151) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem se kell, apt-get install, felsorolom, mit akarok :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#177) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Engem az érdekelne, hogy mi az a sötét erő, ami meggátolja ms-t abban, hogy a beépített file explorer tudja végre a lapfüleket is, ami linuxon már ezer éve is működött az összes DE-n.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#178) King Unique válasza totron (#174) üzenetére


King Unique
titán

Csak a Windows 10/11 specifikus beállítási lehetőségek, működés ismertetése történik, ha már arra vonatkozó pontatlan állítások voltak itt, meg ha ugye részben arról is szól a jelen blogbejegyzés, ennyi. ;)

(#179) urandom0 válasza King Unique (#171) üzenetére


urandom0
aktív tag

Nyilván abból indulok ki, ahogy és amilyennek ismerem az embereket. Support területen dolgozok, emellett egyéni vállalkozóként másfél évig üzemeltettem egy PC szervizt. Viszonylag sok embert ismerek a számítástechnikai oldaláról.
A legtöbb felhasználó nem hogy nem tud, de nem is akar hozzányúlni a rendszerhez. Persze, nyilván vannak kivételek, illetve általánosságban a fiatalabb korosztály már sokkal otthonosabban mozog ezen a téren...
De a mondandóm lényege csak annyi, hogy szerintem a frissítésekkel legfeljebb annyi dolga legyen egy felhasználónak, hogy megnyom egy gombot és kész, többet nem is szabadna találkozni a dologgal. Ennyi.

(#181) hcl válasza urandom0 (#179) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"illetve általánosságban a fiatalabb korosztály már sokkal otthonosabban mozog ezen a téren..."
4 diák ment le a cégnél tavaly, mind a négy IT területen tanul.
SEMMIT hallod :D Alapdolgokat nem tudnak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#182) urandom0 válasza hcl (#181) üzenetére


urandom0
aktív tag

Pont ezért írom mindig oda, hogy általánosságban :)
Nálunk is volt olyan hallgató, aki a harmadik szemeszterét töltötte gazdasági informatika szakon, én pedig előadást tartottam a 3D nyomtatásról, és érdekességként megemlítettem, hogy a nyomtató vezérlőprogramja kizárólag nyílt forráskódú szoftverkomponensekből áll. Erre megkérdezte, hogy mi az a nyílt forráskód :)

(#183) King Unique válasza urandom0 (#179) üzenetére


King Unique
titán

A lényeg továbbra is az, hogy évek óta eleve adottak a beállítási lehetőségek, ha nem lennének adottak, akkor lenne leginkább miről beszélni. Ahol szükség esetén megnyom a user egy gombot, párat kattint és kész, ha nem teszi akkor az alapértelmezett beállítás marad érvényben, ennyi, felesleges ezt tovább ragozni.

(#184) hcl válasza urandom0 (#182) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nagyon remélem, hogy valahol ez az általánosságban függvény vesz fel igaz értéket is :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#185) Apollyon válasza King Unique (#180) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ah szuper, szerencsére csak ~20 évet kellett várni. És gondolom a 10-es userek nem kapják meg.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#186) Somatom válasza King Unique (#180) üzenetére


Somatom
veterán

Ó, a fájlkezelő! Sosem boldogultam vele. Talán az egyetlen program, ami hiányzott a Win után, az a TotalCommander. A mai napig csak kétablakossal boldogulok. Midnight, Double, KDE -n Krusader. Volt, amikor Wine alatt futtattam portable TC -t. Androidon is többnyire TC -t használok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#187) Gargouille válasza Somatom (#186) üzenetére


Gargouille
őstag

A fájlkezelővel én sem vagyok kibékülve, sokáig én is TC-t használtam, egy ideje meg Double Commander-t. Ha esetleg még nem ismered akkor érdemes megnézni, van Linux-ra, BSD-re is és ingyenes / nyílt forráskódú. Ez sem tökéletes, de nagyon jól működik.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#188) totron válasza Somatom (#186) üzenetére


totron
addikt

Androidra a File X-plorer elég jó. Double-nél, MC-nél a jobb-bal kurzorral való könyvtárváltás megdobja az élményt/gyorsaságot. Ha Apple-szoftverben szerepelne, kizárólagos világújdonságként tálalnák. Sokan kiakadnak a 2panelesektől hallomás esetén is, mondjuk ők ugyanúgy kattintgatni gondolnak bennük, holott billentyűzettel mutatja meg magát nyilván az ilyen. Az igazi atombomba mégis a FAR Manager megemlítése. :D

(#189) Somatom válasza Gargouille (#187) üzenetére


Somatom
veterán

Amire reagáltál, abban említettem a Double -t. Akkor vajon ismerem? :K

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#190) Somatom válasza totron (#188) üzenetére


Somatom
veterán

Androidos TC -ben alul van egy nyíl, meg egy "=" jel. Azokkal jól lehet navigálni a paneleken. Sajnos, mindenre a TC sem jó, kell mellé a MiXplorer.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#191) Gargouille válasza Somatom (#189) üzenetére


Gargouille
őstag

Bocs igazad van, valahogy átugrottam. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#192) hcl válasza Somatom (#186) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gnome Commander? De a TC megy Wine-al egyébként.

Részemről inkább hozzászoktam az "Explorer" stílusú dolgokhoz, mert pl. cégeknél sok helyen tiltott a TC, és muszáj az egyablakossal boldogulni. Meg különben is, úgy 10 év után már mindegy, mi van előtted, rutinból elkezelsz mindent.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#193) CPT.Pirk válasza hcl (#192) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Arra meg van a Free commander Windows alatt, ami mehet cégnél is. Kicsit fapad, de működik.

Linux alatt meg ugye ott a Dolphin, F3-ra új oldalt nyit, oldalanként eltérő nyitott tabokkal és F4-re még ez(ek) alá nyit egy terminált is, ami követi a gui-n kattintásokat. Egyszerűen el vagyunk kényeztetve vele, igazán hatékonyan lehet benne dolgozni.

Ilyen eszközök mellett a füleket beadni mint a Windows nagy újítása az expolrerben, vicc. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#194) Gargouille válasza hcl (#192) üzenetére


Gargouille
őstag

Elkezelni elkezeled vele ha nincs más, de nekem például gyakran kell tömeges átnevezés, részletesebb keresés stb. dolgokat használni, ezeknél a funkcióknál meg elvérzik az explorer. Most a mappa másolásról, összefűzésről nem is beszélve, ezeket a műveleteket is sokkal hatékonyabban lehet vele végezni.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#195) Somatom válasza hcl (#192) üzenetére


Somatom
veterán

A GC -hez gondolom kell a Gnome. Nagyon régen és nagyon rövid ideig használtam (ahogy KDE -t is). A Puppy könnyedebb, a legtöbb Pupplet XFCE -t használ.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#196) hcl válasza Gargouille (#194) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az Explorer lehet, de a KDE filekezelőjében (és több másban is) vagy 10 éve alap. :D
(Shellt meg nem is mondom.)

@Cpt. Pirk : Nem mindenhol szabad. Nagyobb cégeknél teljesen változó, hogy egyáltalán a free cuccokat megtűrik-e, vagy pl. egy termelésben levő gépre érdemes-e bármit feltenni.

@Somatom : Felteszi a library-jait, de nem kell az egész Gnome.

Mutogatni való hater díszpinty

(#197) Somatom válasza hcl (#196) üzenetére


Somatom
veterán

Ha KDE, akkor Krusader. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#198) hcl válasza Somatom (#197) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

KDE4 óta Dolphin.

Mutogatni való hater díszpinty

(#199) ztsoft válasza CPT.Pirk (#193) üzenetére


ztsoft
őstag

Igen, a Dolphin nagyon jól használható, testre szabható fájlkezelő, mellette nagyon ritkán nyitom meg a Double Commandert. Ez volt az első, amit megszerettem a KDE-ben. Már az egérmutató fájlra húzásával sok infót ad a fájlról (külön beállíthatók az infók a fájl típusai szerint).

Nem mellékesen a sok helyi menüként (service menus) telepíthető szolgáltatásról, amivel tovább bővíthető az amúgy is nagy tudását (csak egy példa, [link]).

#190 Somatom

Nekem elég a TC Androidon, mellé pár plugin (Drive, SFTP, Dropbox), ami hiányzik, az a NFS kezelése, de ez Androidon problémás, nem igazán találtam rá megoldást.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#200) urandom0 válasza Somatom (#186) üzenetére


urandom0
aktív tag

Én kb. a létező összes Windows-os fájlkezelőt kipróbáltam, még a Dolphin Windows-ra fordított verzióját is (ami sajnos egy-két fontos dolgot nem tud, lévén hiányzik mögüle a KIO). Az Xfce egy részét, a xfce-panelt, az xfdesktopot, Thunart. meg egy-két részét lehet futtatni Windowson, WSL-ben pedig még a Nautilus is elfut. De ezeknek mind van valami szépséghibája, egyik sem az igazi.
Egy darabig még a Clover nevű kiegészítőt is használtam, ami füleket ad az Explorerhez. Az sem volt rossz, de instabillá vált tőle az Explorer.
Ha többlapos fájlkezelő kell, akkor a Files-t érdemes kipróbálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.