Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Somatom válasza ztsoft (#199) üzenetére


Somatom
veterán

Nem csak az NFS, hanem általában a kernel szintű csatolások problémásak Androidon. Én már be sem kapcsoltam a NAS -on az NFS -t. WebDAV -ot használok, azt találtam a legsokoldalúbbnak (pl. streamelés).

A TC -ben nem találtam szervert, csak klienst. Eleve kevés Androidos fájlkezelő tud közvetlenül két eszköz között kapcsolatot létesíteni (értsd: szervert futtatni a hotspot belső IP -jén). A kamionban pedig nekem nincs routerem.
A Drive plugin -t én is használom, viszont a Drive -ban levő fájlokhoz TC -vel nem tudtam kinyerni használható nyilvános linket. MiXplorer tud ilyet.
Ami a legmeglepőbb, hogy az Androidos TC nem kezeli a PC -s TC -vel darabolt állományokat. Nem működik a .crc -re kattintásos összeillesztés. Pedig, Ghisler úr fejleszti mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#202) ztsoft válasza Somatom (#201) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam csak Linuxos kliensek vannak, így marad az NFS (sokkal egyszerűbb, mint szórakozni a WebDAV-val), az Android meg b@ssza meg.

A TC szerintem Windows alatt is csak kliensként tud működni, ha szerver kell Androidra, akkor arra másik alkalmazás kell. A Drive plugin is korlátozott képességekkel bír, ha kell a teljes hozzáférés, akkor ott a hivatalos app (nekem is fent van).
Azért azt ne felejtsd el, hogy Androidon korlátozottak a lehetőségek, sok alap dolgokhoz nem vagy csökkentetten férnek hozzá az alkalmazások.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#203) Adamyno


Adamyno
tag

Ha lehet egy tippem, nem nagyon használtál KDE-t :)

Azért egy próbát majd tegyél Manjaroval. Az AUR-t is engedélyezheted a csomagkezelőben. Utána kb. korlátlan mennyiségű szoftverhez férsz hozzá. Az appimagek nagyon jó dolgok, kb. mint a MacOS esetén 1-1 app. Telepítés nélkül működnek és a függőségek jelentős részét hozzák magukkal.

Én is kipróbáltam 22 éves Linux múlttal a W11-et. Csak egy napig használtam az öcsém gépén. Bőven elég volt.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#204) Somatom válasza ztsoft (#202) üzenetére


Somatom
veterán

No, igen. Az Android mobil eszközökre, a mobil eszközök pedig mobil életmódhoz valók. Sajnos, egy laptop nem tud kiváltani munkában egy telót, tabletet, azokra meg nem nagyon van Linux, így nekem marad az Android.
Nem tudom, hogy mi olyat lehet csinálni Drive -ban, ami Androidon nem elérhető. Így csak azt tudom mondani, hogy ami nekem kell, az megoldható Androidon Drive kliensalkalmazás nélkül is. Ha más fájlkezelők tudnak onnan linkelni, és szervert is tudnak futtatni, akkor a TC is tudhatna.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#205) Dave™ válasza Somatom (#204) üzenetére


Dave™
nagyúr

Surface Go2 vagy 3, 10.5", 3:2, levehető bill, beépített támasz, a kamerán kívül tökéletes Linux support :)

(#206) Somatom válasza Dave™ (#205) üzenetére


Somatom
veterán

Néztem a specifikációját, de nem egyértelmű. Azt írja, hogy Assist GPS, Glonass. Akkor most van benne GPS modul? Gondolom, GMaps kliens nincs. Az előbb megpróbáltam az aláírásomban levő tabon böngészőben futtani a GMapsot (meló közben az nálam szinte egész nap megy a forgalominfó miatt). Hát sokkal nyögvenyelősebb, mint kliensalkalmazásban.
Azt láttam, hogy van LTE modem (5G nélkül), de kétlem, hogy tudna híváskezelést.
Meg aztán meg kéne találnom az Androidos programjaim Linuxos megfelelőit. Pl. a Taskernek, Macrodroidnak mi az alternatívája?
A CamSam helyett is kéne vmi.
Úgy látom, hogy a kijelző is visszalépés lenne a 12,4" Amoledhez képest.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#207) Dave™ válasza Somatom (#206) üzenetére


Dave™
nagyúr

GPS szerintem nincs benne, csak az LTE modellben. Ennek ellenére a sima Gnome maps is épületre pontosan megmondja hol vagyok, igaz navigálni nem tudnál vele. A kijelző szuper, 220ppi, 3:2 arány, dolgozni ezzel sokkal jobb, mint a 16:9-esekkel. Az Amoled lehet szép, de egyrészt be tud égni, másrészt előbb-utóbb fakulni fog, méghozzá nem egyformán. A dolog lényege az, hogy 10,5" méretben lehet egy notebook-tablet hibrided, ami 700g és teljes Linux fut rajta, nem egy Android.

(#208) Somatom válasza Dave™ (#207) üzenetére


Somatom
veterán

De, összességében nekem az Android jobb, mint a Linux. A PC -n is alapértelmezetten az Android bootol.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#209) ztsoft válasza Somatom (#204) üzenetére


ztsoft
őstag

Nem tudom, hogy mi olyat lehet csinálni Drive -ban, ami Androidon nem elérhető.

Én csak a TC Drive pluginra írtam, ahogy Te is írtad, a linkhez nem fértél hozzá.

#203 Adamyno

Ezt nekem szántad? Csak mert az én hozzászólásom után van, közel 9 éve KDE-t használok, elsőnek Chakra Linuxal, azóta meg Arch Linuxal. Az AUR-t (Chakra alatt CCR-t) is használom.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#210) Somatom válasza ztsoft (#209) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, de ahhoz nem kell a kliens, hiszen MiXplorer -ben hozzáférek a linkhez. Akkor a TC is tudhatná. Szóval, ez TC hiányosság.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#211) Dave™ válasza Somatom (#208) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ja akkor oké. Nekem bőven elég a telefonon. Tableten sem bírtam sokáig, ahogyan az iOS-t sem.

(#212) anorche1


anorche1
őstag

Linux alatt hogyan allitod a touchpad erzekenyseget?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#213) ztsoft válasza anorche1 (#212) üzenetére


ztsoft
őstag

KDE Plasma 5 alatt "Az egérmutató gyorsítása" állítható, meg az egyéb funkciók láthatók a képen.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#214) anorche1 válasza ztsoft (#213) üzenetére


anorche1
őstag

Koszi, de szerintem nem ezt ertjuk a cikkiroval a touchpad erzekenysege alatt (legalabbis remelem), ez csak a gyorsulas (a kurzor mozgasa kapp egy szorzot az ujjad mozgatasanak sebessegetol fuggoen).
t490 -nel windowson sokkal erzekenyebb a touchpad, eleg csak tenyleg nagyon ovatosan simogatnom. Linux alatt viszont kicsit erosebben nyomnom. Ez a foleg a 2ujjas gorgetesnel zavaro, mert nagyon gyakran nem veszi be a 2. ujjat, es csak a kurzort mozgatom. Erre keresnek megoldast.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#215) Hieronymus válasza Somatom (#208) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"összességében nekem az Android jobb,"

Persze, hogy az Android.

A Linux eredetileg egy UNIX jellegű klón rendszernek készült. Elsősorban professzionális felhasználók számára. Aztán húztak rá grafikus felületet. Pontosabban felületeket.

A Windows már a grafikus felületről közelítette meg a felhasználókat. De a problémamentes használata komolyabb ismeretanyagot igényel. A kommentárokat visszaolvasna, sok probléma, nem a Windows hibája, hanem a rendszer használatához szükséges ismeretanyag hiányos. Erre a Microsoft is rásegített, a megkettőzött rendszerbeállítási lehetőséggel. A két rendszer csak részben fedi le egymást.

Ezekkel ellentétben az Android felhasználóbarát rendszernek készült. Nincs szükség a meghajtók betűjeleinek ismeretére. A gépben lévő háttértárolók elérési útjának ismeretére. Nem kell parancssort nyitni egyes feladatok elvégzéshez. Még így is adódhatnak problémák a kezelésével, de arányaiban a kevés a másik két rendszerhez képest.

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#216) CPT.Pirk válasza anorche1 (#214) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez egy jó kérdés. 4 ThinkPad-et használtam különféle Linuxokkal egészen a T410-ig, de még egyiknél se kellett soha állítanom TP érzékenységet. By default faszán ment minden, beleértve a 2 ujjas működést is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#217) ztsoft válasza anorche1 (#214) üzenetére


ztsoft
őstag

Talán az Arch wikiben találsz némi támpontot a hardver és a driver tudásáról és beállításáról, [link].

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#218) Somatom válasza Hieronymus (#215) üzenetére


Somatom
veterán

Hááát... Nekem más a tapasztalatom. Widowson kezdtem. Jártam én ott registry -ben, parancssorban gazdagon. Linuxon kevesebbet kellett terminálhuszárkodnom. Viszont nagyon idegen volt. Nem értettem a felépítését. Hogyhogy nincs C meghajtó? :)
Aztán megértettem és emiatt lett barát az Android. Nem kellett az alapoktól tanulnom, hiszen még a könyvtárnevek is ugyanazok.
Amúgy, ha a szelfinél, Facebooknál többet akarsz, hamar parancssorra kényszerülsz Androidon. Egy nyomorult ADB engedélyhez is parancssor kell. Tulképp az intentek is kódok, amiket be kell pötyögni. Androidon többet pötyögtem parancsokat, mint Winen, meg Linuxon összesen. A logok olvasásáról nem is beszélve.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#219) hcl válasza Somatom (#218) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

" Egy nyomorult ADB engedélyhez is parancssor kell."
WTF.
Developer menü.

Meg azért átlag Android user sosem nézi az eszközön a könyvtárneveket.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#220) Dave™ válasza Hieronymus (#215) üzenetére


Dave™
nagyúr

Teljesen értelmetlen az Androidot a desktop Linuxhoz hasonlítani. A közös nevező a tartalomfogyasztásig terjed, amint a produktivitásra kerül a sor, az Android elvérzik. Lehet, hogy sok mindenre van app, de azok azért erősen limitáltak is. Android esetén azt sem szabad elfelejteni, hogy szemben az iPadOS-sel a tableteken is a telefonos verzió fut, minimális változtatásokkal. Nekem azért sokkal jobb tableten a Linux, mert a tartalomfogyasztás sokkal kevésbé hangsúlyos, és gyakorlatilag elég egy böngésző. Viszont amikor csak kell ott van a teljes desktop OS, amin tudok rajzolni, szerkeszteni, fejleszteni, vágni, konvertálni, amik Androidon vagy nem, vagy csak nagyon limitáltan megvalósíthatóak. Nyilván én vagyok a rétegigény, de akkor sincs értelme a kettőt összehasonlítani, mert ennyi erővel felesleges a desktop OS, használjon mindenki mindenre Androidot meg iOS-t.

(#221) Somatom válasza hcl (#219) üzenetére


Somatom
veterán

Mit csinálsz a fejlesztőiben? Ott engedélyezni tudod az ADB kapcsolatot. A konkrét utasításokhoz parancssor kell. Szerencsére 11 -től már gép nem kell hozzá, magán az eszközön is lehet, de a parancsokat akkor is be kell pötyögni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#222) totron válasza Dave™ (#220) üzenetére


totron
addikt

felesleges a desktop OS, használjon mindenki mindenre Androidot meg iOS-t.
Leírtad a jelent. Az összevetés inkább generációs kérdéssé lett, aki a szmártfonok világába érkezett bele, annak az ottani paletta lesz a teljes. Itteni topikokban is gyakran a telefonos verzió az alapértelmezett egy keresztplatformos szoftver esetén. Van alkalmazásbolt, leegyszerűsített használhatóság, világújdonságnak és világmegváltónak behazudott funkciók, mi kell még? A desktopon szocializálódottat sem mozgatja meg különösebben, hogy gépi kóddal méghatékonyabb működés eszközölhető kis az adott hardverből. A telefonjúzer nem is a hardvert nézi, összeolvadnak hardver, szoftver és szolgáltatás (mint megkerülhetetlennek eladott tényező) komponensei. Minek is bontaná elemeire, a készre szereltség az ellenkező irányba nevelte, meg nem is nyerne vele semmit, amiben a maga kis olvasatában egészen igaza is van. A kreativitás a korlátok-hiányok megléte esetén jön-jöhet, de ha a kínálati oldal olyan volumennel nyomul, mint ma is, igény sincs másra a tartalom fogyasztásán kívül. Nem is érti, hogy miért lenne az neki jó, ha lenne igénye nemfogyasztó módban akármire is. Megingathatatlan pillérekre felépített, önbezáró univerzum, visszafelé nem kompatibilis.

Androidra több a játék, az aktuális fejlesztés, mellette a linux elhagyott, málladozó gyárépület.

Somatom, miért vagy Android párti inkább?

(#223) Somatom válasza totron (#222) üzenetére


Somatom
veterán

1.: Mert sokat vagyok úton, mobil életet élek, a hónap felét a kamionban töltöm. Tehát PC kilőve.
2.: A munkámhoz fontosak az olyan komponensek, mint a SIM, vagy a GPS. Érintőépernyőt is jobb kezelni, mint egy klaviatúrát, ráadásul a klaviatúra plusz helyet igényelne.
3.: Szeretek kliensben kezelni dolgokat. Pl. a GTérkép, vagy a Gmail számomra jobb, kényelmesebb kliensben, mint webes felületen.
4.: Nem tudom, hogy az Androidos alkalmazásaimnak van-e Linux, Windows megfelelőjük. Pl. van Linuxra Tasker -szerű automatizáló?
Szóval, nekem tök egyszerű, hogy megveszem a droidot, felpattintom rá a szoftvercsomagomat és ennyi. Amúgy a telóm, tabom is HDMI kompatibilis. Otthon is a tabot használom úgy, hogy kitolom a képet TV -re.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#224) totron válasza Somatom (#223) üzenetére


totron
addikt

Köszönöm, ezekre az érvekre gondoltam, abszolút a legészszerűbb ehhez a felhasználáshoz.

Tasker -szerű automatizáló?
Az ilyen optimalizálók, tisztázók tényleges előnyével kapcsolatban vannak kétségeim. Aki hobbiból vagy munkája nyomán lát bele a linux lelkivilágába, az eleve kézben tartja a működést, mindig rá-ránéz, enduser szempontból jó kérdés: ennyire jól látható, egyben megfogható célalkalmazásba sűrítve azt mondanám, nincs. Valaki biztos rám tud cáfolni. Optimalizáló folyamatok nyilván vannak, de több a memória, nagyobb akksi/akksi hiánya miatt nem ennyire vagy nem ilyen módon kihegyezett a dolog.

(#225) Dave™ válasza totron (#222) üzenetére


Dave™
nagyúr

Leírtad a jelent.

I dare to be different :) Ezért is használok Surface-eket Linux-szal, ez már igazi niche :D

(#226) Tim82 válasza totron (#224) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valaki biztos rám tud cáfolni.

Hát ja. Már csak azért is, mert a Tasker nem "optimalizáló", hanem automatizáló. Nem az a cél, hogy optimalizáljon, hanem az, hogy a felhasználó által megadott feladatokat a felhasználó által megjelölt feltételek teljesülése esetén (triviális példa: heti rendszerességgel minden csütörtökön 18:00-kor) végrehajtson.

GUI-s Linuxos megfelelőről én nem tudok (biztosan van ilyen, de nem kerestem, néztem utána), de ott van a cron. Például.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#227) totron válasza Tim82 (#226) üzenetére


totron
addikt

Igaz, benéztem ezt.

(#225) Dave™, :D

(#228) urandom0 válasza anorche1 (#214) üzenetére


urandom0
aktív tag

A touchpad gyorsítására gondoltam, azt lehet állítani Linux alatt mindenféle plusz driver nélkül.
A nyomásérzékenység állításáról fogalmam sincs, szerintem azt nem lehet. Esetleg a Touché programban.

(#229) hcl válasza Dave™ (#220) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg LOL, egyáltalán, az Androidot sem tudják a népek kezelni, mert
ahhoz is kellenek ismeretek.
Itt pedig minden user el szokott vérezni.

@Somatom :
"Mit csinálsz a fejlesztőiben? Ott engedélyezni tudod az ADB kapcsolatot. A konkrét utasításokhoz parancssor kell. "
Ja, engedélyekről beszéltél, ahhoz a fejlesztői menü kell :)
ADB parancsok meg nem mezei user szint.

Amúgy amit te használsz, az nagyon rétegigény. Gondolom nem írsz hosszabb szövegeket, amikhez ötezer oldalról kell összevadászni a cuccot, nem kell beleásós problémák után keresni, még kevésbé kell rajzolni, ilyesmik.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#230) Somatom válasza Tim82 (#226) üzenetére


Somatom
veterán

Ez még szimpla dolog, sztem Linux alatt crontab -bal megoldható. Nálam is van napi mentés éjjel kettőre időzítve. Azt viszont nem szeretném, ha a roaming netemet fogyasztaná. De, honnan tudná egy Wifin lógó tab, hogy a neki netet adó teló roamingban van-e? Hát úgy, hogy ha a telóhoz van csatlakozva, akkor a szinkron időpontjában engedélyt kér tőle. Ha nincs roamingban, akkor a teló engedélyt ad és erre indítja a tab a szinkront. Nem tudom, ezt hogyan lehetne konfigolni Linuxon. Androidon ez GUI -n beállítható.

hcl:
Bocs, félreérthető voltam! Úgy értettem, hogy alkalmazásoknak ADB -n engedélyt kell adni bizonyos, alapból tiltott funkciók eléréséhez. Pl. egy vágólapkezelőnek a vágólap tartalmához való hozzáféréshez, vagy az automatizálónak a loghoz való hozzáféréshez.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#231) hcl válasza Somatom (#230) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, igen. Ez viszont nagyon nem átlagos használat :)

Hogyan lehet konfigolni Linuxon a roamingot : pl. megpingelni a routered, vagy mást, ami csak otthon megy, vagy egy traceroute, vagy bármi, ami jellemzően mobilneten nem olyan, mint otthon. Ezt nem nehéz lescriptelni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#232) Somatom válasza hcl (#231) üzenetére


Somatom
veterán

Én semmi különlegeset nem látok abban, hogy az eszközeim között szinkronizálom a vágólapot. Évek óta használom. Állítólag ez IOS -en alap. Arról nem tehetek, hogy a Google A10 -től ADB engedélyhez kötötte a külsős alkalmazások vágólaphoz háttérben hozzáférését.

Kettős mércét alkalmazol. Azt írod, hogy Androidon ez nem átlagos használat, Linuxon meg síma ügy lescriptelni egy, a traceroute parancs kimenetétől függő reagálást. Nos, én Androidon símán összekalapáltam a dolgot, de ez a scriptelés tuti meghaladná a képességeimet. Ráadásul, nem is vagyok biztos a sikerben. A tablet hazai hálón is lóghat a telón, csak itthon korlátlan netem van. Roamingban viszont ugyanúgy Magyar IP -m van, tehát egyáltalán nem biztos, hogy a traceroute mást adna vissza roamingban, mint itthon.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#233) hcl válasza Somatom (#232) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Androidon az ADB használata parancssorból nem alap.
Linuxon sem a mezei user fog scriptelni, csak annyit jeleztem, hogy amúgy nem nehéz.

" A tablet hazai hálón is lóghat a telón, csak itthon korlátlan netem van. "
Utána kéne nézni, de tuti megoldható annak lekérdezése, hogy az IP melyik szolgáltató melyik hálóján van.

Nem romaingoltam még (egyszerűen nem működik a kártyámmal), de a trace szerintem mást adna. Próbáld ki egyszer, szerintem droidon is van.

Mutogatni való hater díszpinty

(#234) Somatom válasza hcl (#233) üzenetére


Somatom
veterán

Persze, Androidon is működik a traceroute (mint ahogy a legtöbb Linux shellparancs, csak kevés teljesül root jogosultság nélkül). Jövő héten megyek ki melózni, ki fogom próbálni, mert kíváncsi vagyok az eredményre.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#235) hcl válasza Somatom (#234) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A franc tudja, valahogyan amúgy tuti le lehet kérdezni a telefonról - saját gépet nem teszek hotspotra, de a cégesen a Windows kiírja, hogy mért kapcsolaton van...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#236) Hieronymus válasza Dave™ (#220) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Teljesen értelmetlen az Androidot a desktop Linuxhoz hasonlítani. A közös nevező a tartalomfogyasztásig terjed, amint a produktivitásra kerül a sor, az Android elvérzik."

Azt azért ne felejtsd ki a képből, hogy mi itt egy többé - kevésbé szakmai oldalon vagyunk. Az átlag felhasználó számára megfelelő az Android. Rajzolni, szöveget és üzenetet tud készíteni Androidon.
Például a traceroute használatának ötlete fel sem merül az átlag felhasználóban.

Ezért nem fog eljönni sohasem a desktop/notebook vonalon a Linux éve. Függetlenül attól, hogy nagyon - nagyon sok eszközön közvetlenül Linux fut vagy valamely adaptációja.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#237) hcl válasza Somatom (#234) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A lényege itt :
https://openwrt.org/docs/guide-user/network/wifi/ms-meteredconnection

Az meg mindegy, hogy mi detektálja a mért kapcsolat. (Network Cost Transfer Protocol)

És elvileg a Networkmanager már ismeri is ezt :
https://stackoverflow.com/questions/43228973/detect-if-current-connection-is-metered-with-networkmanager

A telefon hotspotként meg kéne, hogy közölje, hogy ő forgalmi díjas.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#238) Somatom válasza hcl (#237) üzenetére


Somatom
veterán

A hotspothoz a kliensben csak egy érték tartozhat. Mért, vagy nem mért. Ezt statikusan társítja a tablet az adott kapcsolathoz. Dinamikus kezelésre kliens oldalon nincs mód. Márpedig a hotspot és a tablet közötti kapcsolat nem változik, csak a hotspot külső kapcsolata.
De, egyébként teljesen fölösleges ezen küzdeni, mivel ez Androidon símán megoldható GUI -ról. Az meg nem kérdés, hogy ecccerű usernek a GUI, vagy a parancssor a kezelhetőbb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#239) hcl válasza Somatom (#238) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hopp, tényleg, ha mobilnet, az már mért :)
Akkor marad az, hogy a honi hálózatot kell detektálni.

Érdekességképpen viszont jó volt utánanézni, meg a megoldáson gondolkodni :)

Amúgy ezt hopp. Androidon is csak a helyi eszközön fogod tudni megmondani, hogy roamingol-e a cucc, mert csak az tudja! Minden más eszköz, ami hozzá csatlakozik, nem szerez erről tudomást, akkor sem, ha Android ő maga is.
(Meg persze ilyenekkel lehet játszani, hogy pl. az eszköz valahogyan jelzi, hogy roamingban van-e, de ahhoz már komolyabb kókányolás kéne.)

Engedélyt meg szerintem más is tud kérni, bár nem tudom, hogy megy ez.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#240) Somatom válasza hcl (#239) üzenetére


Somatom
veterán

Pont ezért kérdezi a tab a telótól.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#241) hcl válasza Somatom (#240) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az viszont mindegy kéne legyen, mi kérdezi.

Mutogatni való hater díszpinty

(#242) Somatom válasza hcl (#241) üzenetére


Somatom
veterán

Elvileg igen, gyakorlatilag Androidon belül azért egyszerű, mert van egy Joao nevű mágus, aki régen Tasker beépülőket írt, majd amikor a Tasker fejlesztőiből kifogyott a lendület, akkor a Tasker fejlesztését is átadták Joaonak. Én a Join nevű alkalmazását használom az eszközök közötti kommunikációhoz. Elvileg van desktop app is, de azt nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#243) Dave™ válasza Hieronymus (#236) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem tájképet rajzolok, hanem logót, meg UI-t pl. Azt Androidon nem próbálnám ki. Szerintem meg ha a laptopokon Ubuntu lenne pl, akkor sokan elkezdenék használni, mert a napi feladatait a többség pont ugyanúgy el tudja látni, mint Windowson. Sőt, a felülete áttekinthetőbb, a workflow egyszerűbb, olajozottabb, és ha nem használ valami nagyon speciálisat, akkor a napi dolgok sokkal egyszerűbbé is válhatnak - nem kell sem a driverekkel, sem a frissítésekkel kínlódni, és még szomorú smiley sincs. Miért kellene nekik traceroute? Én is kb. 5x ha használtam az 5 év alatt. SSH-t meg napi szinten, de ezek nélkül is lehet ám Linuxozni, pont ugyanazt csinálva, mintha Windows lenne, csak olajozottabban.

(#244) hcl válasza Somatom (#242) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, tehát mindenre az van, amit valaki lefejleszt rá :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#245) BluEyes válasza Lars (#39) üzenetére


BluEyes
őstag

Hali!
A nyilacskára katt, a felugró ablakból az ikonokat egérrel húzzad rá a tálcára, aztán ennyike.
Ugyanígy el is rejtheted a számodra nem izgalmas ikonokat.
Kicsivel több katt, mint a w10-ben, cserébe eldöntheted, hogy mi legyen látható, akár az összes ikon, vagy csak amikre kíváncsi vagy.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#246) Hieronymus válasza Dave™ (#243) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Nem tájképet rajzolok, hanem logót, meg UI-t pl."

Visszatérünk arra, hogy te nem vagy átlagfelhasználó. Tömegesen nem karnak logót tervezni a felhasználók. A többségük azt is tudja, ezt a feladatot szakemberre kell bízni.

"...ha a laptopokon Ubuntu lenne pl, akkor sokan elkezdenék használni, mert a napi feladatait a többség pont ugyanúgy el tudja látni, mint Windowson. "

A fiatalabb korosztály a telefont tekinti a megfelelő eszköznek. Nincs noti vagy asztali gép igényük.
A tőlük idősebb korosztályok a Windowsra szociálódtak. Az ablakot nem a "megfelelő" helyen kell bezárni, már ez komoly akadály.

"...nem kell sem a driverekkel, sem a frissítésekkel kínlódni...,"

Ne gondold, hogy a világ nagyobb részén driverekkel kínlódnak a felhasználók. Eleve operációs rendszerrel előtelepített gépet vásárolnak. Csak a nevüket és email címüket kell megadni a "telepítéskor" Kettő percen belül használhatóvá válik a gép. A frissítések is megtörténnek idővel önállóan, ha nem zárják el a gép energia ellátását éjszakára. (Vannak a "takarékos országok". Az ott lakók egy része inkább felhajtana Miskolcról - Budapestre, békaügetésben autópályán egy éticsigát, minthogy pénzt adjon egy olyan gépért, aminek az árában már benne van az op.rendszer, "ingyen".

Amúgy a Linux elterjedtsége inkább csak csökkent az elmúlt 1 évben.
[link]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#247) Somatom válasza Hieronymus (#246) üzenetére


Somatom
veterán

"A fiatalabb korosztály a telefont tekinti a megfelelő eszköznek. Nincs noti vagy asztali gép igényük."
:R Érzem, hogy még fiatal vagyok, de azért jól esett a visszaigazolás. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#248) totron válasza Somatom (#247) üzenetére


totron
addikt

Te kamionos vagy. (Ha nem lennél is erre szoktál volna rá?)

(#249) Somatom válasza totron (#248) üzenetére


Somatom
veterán

Kb. 8 éve kamionozok és 10 éve, az SGS 2 -t már használtam asztali módban, HDMI -n, egérrel és billentyűzettel.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#250) Salamander


Salamander
junior tag

A paint.net azért fizetős a windows boltban, mert az a támogatói verzió. Ezzel segítheted a fejlesztését, különben meg ugye ingyen tudod letölteni.

iPhone 13 Mini + SE3 + SE1 + 7 + 4S | #StopPutin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.