Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#212) tobal válasza attila9988 (#211) üzenetére


tobal
tag

Amúgy azért kell a natív programok alá egy kernel meg rakás könyvtár, csak ezt természetesnek vesszük

Azért a natív programok alatt lévő könyvtárak meg a kernel nem okoz akkora késleltetést, mint egy virtuális gép :).

Mellesleg C -ben nem feltétlenül kell egy rakás alap, pl kernel -t sem úgy írnak benne, hiszen nem is lenne honnan belinkelnie ezeket betöltés közben.

De, igen, kell egy rakás alap, mert kernelt csak kevesen írnak benne. Nyilvánvaló, hogy az eredeti megjegyzés nem magára a kernelre vonatkozott.

Egyébként OS szinten hogy oldanád meg a GC -t ha egyszer a java vm -en fut a programod?

Ha OS szinten meg lenne oldva, akkor a JVM nem bohóckodna vele.

Egyébként nem vagyok egy Java fan, én inkább a hardverközeli nyelveket szeretem, de pl. mi is használunk java-t olyan helyen, ahol nem is gondoltam volna: beágyazott rendszeren. Persze ne hűtőgépre gondoljatok, amibe belekúrnak egy 8051-et, és kész. Ez egy elég masszív valós idejű rendszer, teljesen moduláris hardverrel (több tucatnyi kártya, minden kártyán külön processzor, memória, flashdisk, portok, stb). Erre van írva egy JVM, és meg kell mondjam, hogy hozza az elvárt szintet. Persze még mindig ez a leglassabb része a rendszernek (minden más C/C++-ban vagy ASM-ben van írva), de nem igaz az, hogy tetű lassú lenne.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.