Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nubreed


nubreed
veterán

A videóban is látható átlátszó cucc lett a végleges? Jézus isten... :Y
Ez komoly? Egyáltalán, ez lehet láma kérdés de a haj vissza tud valahogyan nőlni így? Nyilván nem, gondolom... Akkor hogy fog kinézni ez a nő az átlátszó nyomtatott, új koponyájával? Ez horrorisztikus...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#2) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem semmi, hogy mik vannak... :Y

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3) petij válasza nubreed (#1) üzenetére


petij
tag

Esetleg elképzelhető, hogy a hajas ferbőrt nem vágták a szemétbe, hanem erre a protézisre visszahelyezték.

(#4) AAAgold válasza nubreed (#1) üzenetére


AAAgold
senior tag

legjobb tudomásom szerint a haj nem a koponyából nő ki :-D

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#5) nubreed válasza AAAgold (#4) üzenetére


nubreed
veterán

Nyilván, de arról nem szól a cikk, hogy dobták a hajas fejbőrt is e a kukába a levágott koponyacsonttal együtt vagy sem. Ha igen, az ciki...

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#6) #51736960 válasza nubreed (#1) üzenetére


#51736960
törölt tag

gondolom visszarakják a fejbőrt, különben elég horror kinézete lenne :D
btw majdnem visszarókáztam a zabpelyhemet a videón, nem számítottam ilyen véres jelenetekre reggeli közben :)

(#7) Silent77


Silent77
veterán

Döbbenten ülök, mik vannak.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#8) Dark Archon válasza nubreed (#5) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát ja, te sem gondolod komolyan, hogy így hagyták átlátszó fejjel...

Engem inkább az érdekelt volna, hogy vajon a nyomtatott implantátumot hogyan dolgozták össze a csonttal? Mert nyilvánvaló, hogy összeforrni nem fog.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#9) Narxis


Narxis
nagyúr

A csapból is a 3D nyomtatós hírek folynak...

Thanos was right.

(#10) Black_Adder válasza Dark Archon (#8) üzenetére


Black_Adder
újonc

Az implantátumot spéci csavarokkal és speciális célszerszámmal rögzítik a koponyacsont meglévő részéhez. Sajnos nekem is van pár ilyenem.

(#11) jFox válasza Dark Archon (#8) üzenetére


jFox
őstag

Vagy, hogy mennyire masszív egy ilyen nyomtatott cucc? Mondjuk száll ki az autóból és beferi a fejét.... :U
De gondolom olyan anyagból van ami azért bírja a gyűrődést.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#12) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Remélem eljut ez a technika oda, hogy egyéb csontokat is lehet majd így helyettesíteni, mert a jelenlegi protézis technika nem mondom hogy rossz lenne, de sok esetben nem mindenhol alkalmazhatóak.

Nekem csípő protézisem van, és előre láthatólag egy térd protézis is be fog kerülni.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#13) |DavidWoody| válasza jFox (#11) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Szerintem ez jobban jobban bírja, mint a valódi csont.

-woody-

(#14) Szroncs válasza nubreed (#1) üzenetére


Szroncs
tag

Vissza. Illetve pontosabban tovább tud növekedni a haj mivel nem távolítják el. A tarkó körül és a fülek mögött körbevágnak és előre húzzák "megskalponak" ezt a bőrt, szövetet mindenestül előrehajtják videó:1.15 nél látszik ahogy a feltekert "skalpot" tartja az orvos a homlok körül. Majd visszahúzzák és összevarrják. Mai technikákkal jó esetben alig látszik később, hogy csináltak vele valamit. Amúgy ja elég "Hannibal Lecter" feeling.

(#15) #06658560 válasza jFox (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Anyaga válogatja.

(#16) Parson


Parson
addikt

A pszichikai része sokkal komolyabb... mikor a kedves beteg érzékeli, hogy szép-szép, meg milyen hú de jó, hogy felépült, de hogy az agya(!!) körül már nem a jól megszokott saját koponyája(!!) van. Ebben a témában el kezd gondolkozni és egyéntől függ, hol lyukad ki. Jó esetben nem lesz vele gond és minden jól sül el. Rossz esetben eléggé depressziós is lehet tőle. És ez vki szemében lehet hogy csak apróság, holott k-ra nem az...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#17) saelin


saelin
veterán

Durva és lenyűgöző is egyben! :Y

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#18) zsolt501 válasza Parson (#16) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez egyénje válogatja, nekem is kellemetlen volt, 38- évesen mikor megkaptam a csípőprotézist, ezt is fel kellett dolgozni, és minden ilyen műtétet is.
Lehet választani, vagy nem műtik meg és idővel belehal, vagy megműtik, és teljes életet élhet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19) Auratech


Auratech
őstag

Akkor egy erős zseblámpával simán bevilágíthat az agyába...
...kicsit robocop utánérzésem van...
A csont vastagodást korábban sokkal kevésbbé tudták kezelni. Ez előremutató de tényleg horror vizuál.
Talán az üvegcsontúak számára is csillog remény, hogy előbb-utóbb terhelhető vázrendszert kaphatnak.

Auratech Field Recording

(#20) Menslee


Menslee
tag

A fő hogy jól van és újra dolgozhat :)

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#21) zed01


zed01
őstag

Agyműtéteket már a 30-as években is végeztek (pl Karinthy: Utazás a koponyám körül), fejlődik az orvostudomány. Az agyműtét úgy zajlik hogy leborotválják a hajt, majd a műtőben egy szikével az orvosok metszést végeznek és hátrahúzzák a fejbőrt. Van egy speciális eszköz amivel a koponyacsontot át lehet vágni, meg lehet nyitni. Mikor leveszik a koponyarészt, lehet műtétet végezni az agyban. Aztán mikor végeztek az orvosok az agyműtéttel visszahelyezik a koponyarészt, van egy pár hónap alatt a szervezetben feloldódó eszköz amivel a levett koponyát rögzítik és visszahúzzák a fejbört összevarják és ennyi. Műtős voltam, bár nem dolgoztam soha olyan helyen ahol ilyeneket végeztek, de a kolegáimtól tudom hogy így megy.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#22) zsolt501 válasza zed01 (#21) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Sőt az inkák is már csináltak, illetve a fáraók idejében is voltak ilyen beavatkozások.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#23) Auratech válasza zsolt501 (#22) üzenetére


Auratech
őstag

Az inkább koponyalékelés (trepanáció) volt. Jóformán az őskortól találhatók terpanált koponyák.
Észrevették, hogy a fejbebunkózott harcosok közül azok maradnak meg inkább, akiknek jól beszakadt a koponyacsontjuk és emiatt az ütésből eredő sokkos agyduzzadás helyet találva nem okozott halált.
Sajnos Sumival is ez bánt el. Ha a videón láthatóhoz hasonló módon távolítják el ideiglenesen a koponyatetőt, nem keletkezik akkora agynyomás, amit a hagyományos módon kezelni próbáltak (ahogy azt Sumi esetében 2x műtve tették)
Egy magyar prof fejlesztett ki olyan módszert, ami a csontban futó erek áthidalásával lehetővé teszi, hogy a csont ne haljon el, amíg az agynyomás lecsökken. Nem merték bevállalni.
Az inkák, maják egyiptomiak esetében és pld. Tibetben a "3. szem" megnyitása, mint vallásos célú beavatkozás volt a homlokcsonti lékelés.
Az ókori vizigótoknál és Az új-zélandi maoriknál...pedig a bunkós harcmodor egyik tapasztalata.

Auratech Field Recording

(#24) zsolt501 válasza Auratech (#23) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen, de ez volt a kezdete az agy és a koponya műtéteknek, valahol el kellett kezdeni. :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#25) Rickazoid válasza nubreed (#1) üzenetére


Rickazoid
addikt

Baszki a bőre nem lett átlátszó vagy hajhagymák nélküli, te... :N
Koponyaműtéteknél a fejbőrt több részre vágják, majd szó szerint felcsavarják vagy elhúzzák a részeket, amíg kell.

(#11) jFox: Sok műanyag sokkal erősebb a csontnál is. Nyilván kiadni nem fogják, hogy pontosan miből készült, de van egy tippem, hogy eléri egy csontkoponya erősségét. Ha meg jól dolgozták ki, akár rázkódáscsökkentést is kaphatott, ami segít az ütések hatásának szétoszlatásánál, hogy minimalizálják a sérülés és az agyrázkódás esélyét.

(#16) Parson: Nyilván nem csak kidobták a kórházból, hanem továbbították pszichoterapeutához.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#26) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Nem semmi, micsoda öröm lehet a páciensnek. 20 éve alig lett volna esélye.

(#27) Móci


Móci
addikt

Nem semmi.

Amíg csak az agyat mutatták nem volt gond, de a műanyag behelyezése elég furcsán hatott.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#28) Rickazoid válasza Lomha 8V (#26) üzenetére


Rickazoid
addikt

Itthon ma se lett volna esélye... :(

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#29) macskea válasza Dark Archon (#8) üzenetére


macskea
őstag

Nekem van csontbeültetésem az állkapcsomban, az összeforrt. Illetve egész pontosan a csont "elő" része szépen beköltözik az élettelen de szilárd struktúrába. Mondjuk nem tudom egy teljes koponyacsontnál ez mennyi idő, nálam a néhány centiméter is hónapokig tartott.

Viszont az árára még kíváncsi lennék, itthon nem TB támogatott a dolog, és 50e-t fizettem grammjáért a cuccnak. :O

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#30) Dark Archon válasza macskea (#29) üzenetére


Dark Archon
addikt

Szóval a csontszövet képes belenőni a protézisbe. Amúgy, ha az életedet menti, nem mindegy, mennyibe kerül? Egy ilyen műtétnél, mint a cikkben, még azt is el tudom képzelni, hogy egy cég szponzorálja a reklámért cserébe. Bár szerintem arrafelé máshogy működik az EÜ biztosítás.

lordfreyr: miért, szerinted itthon kötelessége lenne bárkinek, hogy ilyen kaliberű műtétekre specializálódott szakembergárdát fenntartson? Nyilván nem, fogod magad és elmész oda, ahol elvégzik. Épp nemrég volt valami hasonló eset, hogy külföldön kellett műteni az embert, a TB kifizet annyit, amennyibe a műtét kerülne itthon. Több, mint a semmi.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#31) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Ez mind szép és jó, de majd akkor fognak az ilyenek érdekelni ha itthon is látunk valamit... mert jelenleg a hazai orvoslás kiakad annyiban hogy ránézni sem tudnak egy agyvérzést szenvedett betegre és a látogató személynek kell a (teli) leszakadt vizeletes szacskót feltakarítani, a terjengő hugyszagról nem is beszélek... és ez csak 1 a kissmiliónyi dologból amit 1 éven át volt alkalmam megtapasztalni.
Az említett személy halott.

Ez magyarország!

Szóval addíg kurvára leszarom mit tudnak a világ 1-2 pontján amíg mi nem benefitálunk belőle semmit sem!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#32) Huma válasza Dark Archon (#30) üzenetére


Huma
addikt

"Amúgy, ha az életedet menti, nem mindegy, mennyibe kerül?"
Nagyon nem mindegy. Ha valaki szegény akkor nyugodtan haljon bele egy egyébként kezelhető/gyógyítható betegségbe ill sérülésbe?
Az ilyen dolgoknak ingyenesnek kellene lenniük. Ezért fizetjük a TB-t.
Elég bosszantó, hogy hiába fizeted a TB-t, nem kapsz érte szinte semmit cserébe míg ha gazdag vagy és pár milla annyi neked mint másnak öt forint akkor szinte bármiből kikezelnek.
Számtalan olyan sztorim van ami alátámasztja azt amit írtam.

Elmondok egy sajátot. Voltam két különböző körzeti fogorvosnál hogy fáj a fogam felett egy rész. Egyik sem tudott rá mit mondani, csak olyasmiket hogy majd elmúlik, megfázás, stb. Az egyik még meg is röntgenezett ami 1e-be került, de azon sem látott semmit.
Aztán meguntam a dolgot és elmentem egy magánfogorvoshoz aki ránézésre megmondta hogy mi bajom van, de azért biztos ami biztos elküldött egy röntgenre (szintén magán) ahol ugyanúgy csak egy ezrest kellett fizetnem és 10 perc múlva már a kezemben volt a röntgenkép.

Ennyi a különbség a fizetős és a TB-s szolgáltatás között. A TB-snél ha fáj valamid akkor fölírnak egy fájdalomcsillapítót és azt mondják, hogy valószínűleg elmúlik. A fizetősnél meg megkeresik a fájdalmat kiváltó okot és azt próbálják megszüntetni. Az egyik csak recepteket írogat a másik pedig gyógyít. Viszont ha magándokikhoz jársz az éves szinten több millió forint is lehet.
Örök igazság: Ha gazdag vagy tovább élsz. Sokkal tovább...

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#33) Dark Archon válasza Huma (#32) üzenetére


Dark Archon
addikt

Én nem ismerek olyan esetet, amikor azért halt meg valaki, mert a TB nem fizette az életmentő műtétet (a műhibák más lapra tartoznak). A fogorvos nem életmentő, bár amióta az eszemet tudom, magánfogorvoshoz járok. Ugyanakkor sajnos van tapasztalatom más területen dolgozó "állami" orvossal is, méghozzá pozitív. Nem szabad egy kalap alá venni az összes orvost, számos olyan van, aki az állami fizetés ellenére becsületesen végzi a munkáját és még pénzt sem fogad el! Csak persze meg kell találni, de ők is tudták mire vállalkoznak. Szintén sajnos tudom, hogy a TB támogat azért ezt-azt.

Mindig is lesz a gazdagoknak előnye, ilyen a világ. De nincs az a pénz, amivel őket is meg lehetne menteni adott esetben, ld. Steve Jobs, Patrick Swayze, stb. A fizetős szolgáltatások mindig is jobbak lesznek, de ez igaz bármelyikre.

Másfelől viszont, a példádnál maradva, azért olyan rohadt gazdagnak nem kell lenni, hogy elmenj magán fogorvoshoz. Amúgy meg keríteni kell egy becsületes körzeti orvost és beutal bármire, amire akarod.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#34) zed01


zed01
őstag

Nézzétek, nekem volt pozitív és negatív tapasztalatom magyar EÜ kapcsolatban egyaránt. Volt olyan is hogy egy nagyon komoly betegségből hoztak vissza, volt olyan is hogy egy műhiba miatt majdnem meghaltam. És ez csak az adott kezelőorvostól függ.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#35) Huma válasza Dark Archon (#33) üzenetére


Huma
addikt

"Én nem ismerek olyan esetet, amikor azért halt meg valaki, mert a TB nem fizette az életmentő műtétet"
Pedig van ilyen. Kb minden évben hallok legalább egy ilyen esetről.

A magyar orvosokkal az a baj, hogy a 90%-uk kontár ill lesz@rja a betegeit. A jó orvosok szinte kivétel nélkül külföldre mennek.

"Amúgy meg keríteni kell egy becsületes körzeti orvost és beutal bármire, amire akarod."
Ami nem sokat ér, ha kontárok dolgoznak ott is.

A magyar egészségügy egy rémálom. Ha valaki megbetegszik akkor jobb ha kimegy Svájcba és fizet mint egy katonatiszt vagy megpróbál saját magától meggyógyulni, mert ha magyar kórházba kerül akkor jó eséllyel kinyírják.
Nekem nincs egy olyan ismerősöm se akit ne kezeltek volna félre.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36) Dark Archon válasza Huma (#35) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát, sajnálom, hogy ilyen tapasztalataid vannak, én túléltem az epeműtétemet is. Persze olyan sebészt választottam, aki már műtött más családtagot és megmaradt (magyarul ismerjük). Ez az orvos meg ismert másik orvost, másik szakterületen, mikor nem sebész kellett. S így tovább.

Amúgy meg lehet választani, nem fizeted a TB-t, megszűnik a jogviszony és fizeted magad a dolgaidat. Csak elég egyetlen fent vázolt műtétfajta és oda a spórolás. Kétségtelen, ha orvoshoz mész, neked kell észnél lenned, ha meg olyan van, 2-3 orvost is megkérdezni.

Részletkérdés, hogy én speciel durván megreguláznám a TB szabályait is, ha pl. valaki önmaga miatt beteg (dohányzás, alkohol, stb.), az igenis fizessen külön, ne az én adómból gyógyítsák a saját hülyeségét. Ugyanaz a baromság, mint a devizahiteleseket is állami pénzből menteni.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#37) Rickazoid válasza Dark Archon (#30) üzenetére


Rickazoid
addikt

Két ponton tévedsz. Az egyik, hogy szerinted nem kell itthon ilyen kaliberű orvosi gárdát fenntartani. Nagyon is kéne, ha mindig le vagyunk maradva 10 évvel, sosem mászunk ki a szarból. De a kormány inkább műkincseket vesz 15 millió euróért, aztán lehetünk büszke magyar nemzet, hogy tányérok és vázák vannak egy múzeumban, de ha már komolyabb műtétről vagy legalább több CT-ről és MRI gépről van szó, hogy ne legyen fél éves a várólista egy vizsgálatra (ami nem ritkán az életébe kerül a páciensnek), akkor sehol senkinek nincs pénze.
A másik meg egy féligazság, vagyis hogy a magyar TB támogatja a külföldön végzett műtéteket. Ez csak az EU-n belülre igaz, ami tényleg sokkal jobb helyzet, mint egy éve volt, azonban csak akkor, ha a beteg már műtétre vár és az arra várakozási idő több, mint fél év. Annyi idő már végzetes lehet, de ezt nem veszik figyelembe. Amúgy nem támogatja az utazást sem, szóval sok sikert annak kirepülni mondjuk Németországba, aki Budapestre sem tudna felutazni.
De hogy egy vizsgálatra is kell néha hónapokat, sőt akár fél évet is várni, ahogy azt már előbb is említettem, az senkit sem érdekel. Egy rosszindulatú daganat, ami már tüneteket okoz, könnyen gyógyíthatatlan áttétes rákká válhat, amire az orvosi látogatás után több hónappal szakvizsgálatra is eljut az ember.
A hazai kórházi körülményekről, valamint az orvosok, de legfőképp az "ápolók" és "ápolónők" hozzáállásáról meg jobb nem is beszélni. Elhivatottság a francokat.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#38) Rickazoid válasza Dark Archon (#33) üzenetére


Rickazoid
addikt

Elhivatottság, amit említettem az előző hsz-emben. Pár orvosnál tényleg megvan, de a túlnyomó többség lerontja az átlagot. Az egyetlen általam ismert ember, aki tényleg azért lett orvos, mert gyógyítani akart és nem munka volt számára, hanem életstílus (körülbelül ez az orvos definíciója egyébként), mindent meg is tett ezért, néha ő adott pénzt a szegényebb betegeinek, ha túl drága volt a felírt gyógyszer. Már meghalt több, mint tíz éve. Szó szerint halálra dolgozta magát, elmúlt 70 és komoly szívműtéten esett át, de tovább praktizált, mert többre tartotta a betegeit. És nem is csak rájuk nézett, hanem meg is vizsgálta őket. Néha 20 ember várt már reggel 7-kor a rendelőjénél, fele bent, fele kint az ajtónál sorban, mégse töltötte ott az ember a fél napot, mint manapság harmadannyi váróval. Na ilyen embert találj most.
Ráadásul amióta kötelező körzeti ellátás van, nem mehetsz megtalálni a megfelelő körzeti orvost (bár sokaknak több száz kilométernyi út lenne az oda-vissza egy-egy vizsgálatkor), be kell érned a helyileg illetékessel. Engem pont megszívatott, mert kifogtam egy jó szakorvost Pécsen, csak el kellett költöznöm és hiába jártam volna hozzá kezelésre továbbra is (120 km), kívül estem a körzetén és nem vállalt tovább, mert az állását kockáztatta volna. Kellő mennyiségű pénz vagy komoly ismeretség nélkül még egy kórházon belül se választhatod meg a kezelőorvosodat ugyanolyan szakorvosok közül.
A nemzeti propaganda-gépezet előad bármi nemzetit bármilyen nemzeti formában, de nem azt kell elhinni ebben a nagy nemzeti jól teljesítésben.

Swayze-ről nem tudok, de Jobs visszautasította a valódi orvosi kezelést az elején, mert alternatív gyógymódokat akart. Csak senki nem tudta megértetni vele, hogy nincs olyan, hogy alternatív gyógymód, már a kifejezés is értelmetlen, nemhogy amit csinálnak azon címszó alatt.

"Amúgy meg keríteni kell egy becsületes körzeti orvost és beutal bármire, amire akarod."
Csak a saját körzeti orvosodhoz mehetsz, más nem fog vállalni, csak vészhelyzetben, vagy ha túl alacsony a beteglétszáma, de akkor is sok a red tape, amin át kell vágni magad.

"én speciel durván megreguláznám a TB szabályait is, ha pl. valaki önmaga miatt beteg (dohányzás, alkohol, stb.), az igenis fizessen külön, ne az én adómból gyógyítsák a saját hülyeségét."
Végre valamiben egyetértek veled.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.