Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Bubó


Dr. Bubó
tag

Mettől indul a fresync? ?-75Hz

[ Szerkesztve ]

(#2) KisDre


KisDre
senior tag

A TN panel a freeSync miatt kell, vagy csak olcsójánoskodnak?

KisDre.artstation.com

(#3) -FreaK- válasza KisDre (#2) üzenetére


-FreaK-
veterán

Utóbbi.

Nem értem ezt a monitort eleve. Vagyis az ártól függ. Max. 45e Ft körül lehetne értelme (de nem annyi lesz)
Mert 50ért már IPS-t kapni 60Hz-el. Ha nagyobb képfrissítés kell játék miatt, akkor a 75Hz nem nagy előrelépés és több más IPS is tudja (lehet hogy csak overclockolva). Akkor már a 144Hz-nek lenne értelme. Szóval TN panellel vagy legyen olcsón ilyen, vagy legyen drágábban 144Hz, de ez így a két szék közé a "padlóla le".

Azt lehet hogy tévedek és tök olcsó lesz, de a (kicsit) magasabb frissítés és a Freesync nem azt mutatja, hogy a legolcsóbb kategóriában fog versenyezni.

[ Szerkesztve ]

(#4) CsigaGyilkos válasza KisDre (#2) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Inkább olcsójánoskodás... Sokkal jobb megoldásai vannak az Asusnak Freesyncel is!

Visca el Barcelona!

(#5) saen válasza -FreaK- (#3) üzenetére


saen
veterán

Hát igen, IPS-sel nagy siker lenne, így csak akkor viszik majd ha kellően olcsó.

(#6) Cifu válasza saen (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az ASUS kínál IPS paneles monitort / TV-t? :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) saen válasza Cifu (#6) üzenetére


saen
veterán

TV passz, monitort sokat.

(#8) -FreaK- válasza Cifu (#6) üzenetére


-FreaK-
veterán

Elég sokat, igen.

Pont ez a ráadás még a dologban, hogy az alsó árkategória (50e Ft) legtöbbet ajánlott monitora az ASUS VZ249H :) ami IPS és 60Hz (OC 75 talán?)

Szóval ha így nézzük, akkor Freesync pluszt jelent, ez esetben, a TN panel pedig mínuszt, ezt így ha egálnak vesszük, akkor 50ért még érthető lehet, de valszeg több lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Cifu válasza -FreaK- (#8) üzenetére


Cifu
nagyúr

Oh, oki, akkor ma is tanultam valamit. :D

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) Scholes9 válasza -FreaK- (#8) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ez 50-et sem ér szerintem...

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#11) madgie válasza Cifu (#6) üzenetére


madgie
titán

Hogyne kínálna, én is régóta egy PB258Q előtt ülök (WQHD IPS).

Na nem mintha nem lenne azóta olcsóbb, hasonló alternatíva :DDD

(#12) sb válasza -FreaK- (#8) üzenetére


sb
veterán

Csak 60Hz
Nem lenne rossz amúgy egy alacsonyról induló, mondjuk 24-75Hz freesync monitor sem IPS mellett. Lenne normális 24p (vagy 72 ugye), nincs képtörés, játékhoz is mégiscsak jobb a 75 mint a 60... átlagusernek ez pont annyi pozitívum amiért megérné és nincs szükséges 144Hz-re. De ha már átlagos igények akkor ebbe az IPS panel is beletartozik.

Szerintem nem véletlen amúgy, hogy nem létezik ilyen (sem). :(

(#13) Scholes9 válasza madgie (#11) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Baba kis monitor lehet az :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14) Sinesol


Sinesol
veterán

Neztem rola tesztet, egesz jo kis monitor ez.

A szokas 6bit+frc helyett 8 bites panelt hasznal, 1ms a lag, a szinei, feketeszintje, a hattervilagitas homogenitasa mind nagyon jó. Na es minden, dragabb gamer modellekre jellemző extra featuret is megkapott.

Budget gamer monitornak egesz jo valasztas lehet.

(#15) saen válasza Sinesol (#14) üzenetére


saen
veterán

Melyik teszt volt?

(#16) kromatika válasza Sinesol (#14) üzenetére


kromatika
veterán

Nekem is ki mondottan tetszik. :K

(#17) Sinesol válasza saen (#15) üzenetére


Sinesol
veterán

(#18) saen válasza Sinesol (#17) üzenetére


saen
veterán

Köszönöm, gyorsan át is futottam.
Először is ez nem ugyanaz a monitor (HvsQ), de mivel majdnem ugyanaz a nevük, ezért lehet csak felszereltségben (Display port) térnek el.
A véleményem nem változott a monitorról, képminőségben bár tényleg javulnak a TN-ek, azért ez nem IPS szint. Mivel a legtöbb monitor használható 75hz-n, hiába 60hz-s, ezért sok létjogosultsága szerintem nincs. Én továbbra is azt mondom, hogy a 60hz IPS jobb vétel, vagy ha kell a magas frissítés akkor érdemes 144hz-ig elmenni.
Ettől függetlenül kellően olcsón még akár lehet jó választás, az árat még nem ismerjük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.