Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Találtgyerek


Találtgyerek
veterán

Ez a Strix most nem sikerült annyira szépre szerintem, mint szokott.

06-3o/9759I39

(#2) fatpingvin


fatpingvin
őstag

a formatervezés jó, már csak a felesleges csicsákat kéne elfelejteni róla és lenn egy teljesen korrekten és normálisan kinéző videokártya.

amúgy meg brutális méretűek ezek...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#3) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hát, egy ekkora szendvicset már lehet, nem tudnék jóízűen elfogyasztani, de még egy vekni kenyeret hosszára felszeletelve kiadja.

Találtgyerek: teli oldallapos házba mindegy...

fatpingvin: épp azt nézem, hogy a hűtés brutális méretű, a nyák eltakarására 2 ventilátor több is, mint elég. Kíváncsi vagyok a vízhűtésesekre, simán lehet ebből rövid kártya is. Persze tudom, a GPU-t, memóriát és a VRM-et is hűteni kell.
Lassan eljutunk oda, hogy nem az alaplapnak kell megtartania a komponenseket, hanem a hűtésnek. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#4) omfgk


omfgk
addikt

348,2 x 160 x 72,6 mm

A 160mm emiatt az elem miatt lesz a TUF-on.

Ami elég nagy balfaszság, mert csak az RGB miatt került rá.
Pont mint A 30-as szériánál.

O11 Dynamic-be, ami azért elég közkedvelt ház, pont nem fog beférni.
Szóval GG... A Strix, a jobbik kártya 1cm-el kisebb. Ott jobban oldották meg a csillámfényt.

Aorus még ennél is 2mm-el magasabb. 162mm. Ott is ugyanez lesz.

[ Szerkesztve ]

(#5) fatpingvin válasza omfgk (#4) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez eléggé elmebeteg design akkor. shroudot leszedve viszont jó lehet, kérdés akkor a ventiket mi tartja.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#6) omfgk válasza fatpingvin (#5) üzenetére


omfgk
addikt

Ennyire kell az RGB sajnos...

3080 így nézett ki.

Ennyire most azért nem áll majd ki ugyanez az elem, de nem hagyták el ezt a marhaságot.
És itt nem volt gond, mert még így is csak 14,5cm lett.

[ Szerkesztve ]

(#7) fatpingvin válasza omfgk (#6) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezért őrülök meg ettől a kib*szott RGB mániától, sok esetben a használhatóság rovására megy

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#8) macilaci78 válasza fatpingvin (#7) üzenetére


macilaci78
nagyúr

"Ó, jujj, 400W, 600W a kártya fogyasztása!" - piac
"Szórjuk meg ledekkel, amik mögött nincs funkció!" - gyártó

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#9) fatpingvin válasza macilaci78 (#8) üzenetére


fatpingvin
őstag

nyilván a fogyasztás nagyrészét nem a LED-ek adják, ettől még természetesen teljesen feleslegesen hozzáadott plusz hibaforrás... arra a sztorira ki emlékszik amikor a RGB setup szoftver felnyitotta az egész SPI buszt a kártyán, ezzel írhatóvá téve a kártyán a SPI flasht amin a vBIOS van? :D

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#10) Synthwave válasza Találtgyerek (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem meg pont most lett szebb a szokásosnál.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#11) Találtgyerek válasza Synthwave (#10) üzenetére


Találtgyerek
veterán

Engem a régi Gainward Phantom kártyákra emlékeztet. ( GTX980 )

06-3o/9759I39

(#12) Duree válasza Synthwave (#10) üzenetére


Duree
veterán

Én is így gondolom, de azt hiszem a kinézet másodlagos szempont egy VGA kártyánál.

duree54

(#13) fatpingvin válasza Duree (#12) üzenetére


fatpingvin
őstag

na ez. akkor meg főleg ha a funkcionalitással ütközne.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#14) b. válasza Találtgyerek (#1) üzenetére


b.
félisten

TUF viszont tetszetős nekem, elég jól eltalálják már pár éve azt szériát.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#15) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Brutálisak a méretek! Döbbenet, gondolom a többi gyártóé is hasonló méretekkel fog rendelkezni.

szerk: az új ATX táp csati, kötelező minden gyártónak?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#16) Találtgyerek válasza b. (#14) üzenetére


Találtgyerek
veterán

Nekem most is TUF van bent. Bár a 3080-nál már nem az igazi a hűtése szerintem. 3070-3070ti-nél még elégedett voltam.

06-3o/9759I39

(#17) DanielLong válasza Találtgyerek (#16) üzenetére


DanielLong
senior tag

Mivel asszem azok pont ugyanazt a bordát és hűtést kapták, még a 3060Ti is talán. Kicsit érthetetlen is számomra, mert ez TDP-ben azért elég széles intervallum.

(#18) omfgk válasza DanielLong (#17) üzenetére


omfgk
addikt

3060Ti és 3070 az egy design.
3070Ti-3080-3080Ti-3090 az a másik. Ez mind ugyanazt a hűtést kapta.

[ Szerkesztve ]

(#19) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Az előző ASUS kártyák úgy néztek ki mint egy skizofrén lelki világa a Stranger Things utolsó évada után.
Az újak meg mint a legdurvább LSD trip amit csak el tudunk képzelni.

Egyébként tetszik ez az új design.

(#20) Találtgyerek válasza omfgk (#18) üzenetére


Találtgyerek
veterán

3090-et már elég nehéz lehet vele hűteni. 3080 is már eléggé a határ ennek a bordának.

06-3o/9759I39

(#22) Synthwave válasza fatpingvin (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Attól, hogy századlagos, még nézhet ki jól, nem?

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#23) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Hát ez… FANTASZTIKUS! :DDD :C

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#24) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Régi vásárlója vagyok az Asusnak, és eddig azt mondtam, alaplapból és VGA-ból csak ez a márka. De nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy megoldották-e azt, ami miatt végül VGA terén elhagytam az Asust. Megoldani biztosan meg lehetne, kérdés, hogy akarták-e! Én mindig silent/quiet BIOS-al használom a kártyákat. Így elméletileg csak 55 fok felett kapcsolnak be a ventik. De csak elméletileg, mert gyakorlatban 55 fok vagy 100 Watt terhelés felett. Na most mivel egy böngésző megnyitásával is kaphat a kártya egy 100 Watt feletti peaket, ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy akár egypercenként is bekapcsolhatnak a ventik, 10-15 másodpercre. Borzasztóan idegesítő, és nem is értem, egy ilyen komoly gyártó, mint az Asus hogyan futhat bele ilyenbe. És akkor még nem is említettem a power LED problémát a 3080 sorozatnál.

Eladó új Puretrak Valor egér, USA vásárlás, csak kipróbálva volt 1 év jótállással.

(#25) #30604800


#30604800
törölt tag

Biztos a szokásos kiváló minőség, de ahogy az a ROG Strix kinéz azokkal a kékes-lilás foltokkal, anyám borogass.

(#26) Steve_Brown válasza kakuk.tamas (#23) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Ennek már tényleg kell valami támaszték, nem?

(#27) Találtgyerek válasza Hegyirabló (#24) üzenetére


Találtgyerek
veterán

Msi Afterburner saját ventilátor görbe beállítással próbáld meg!

06-3o/9759I39

(#28) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Videótégla :C

(#29) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ezek már akkorák lettek, hogy tuti kell külön venni VGA támasztót is!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#30) fatpingvin válasza Synthwave (#22) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem szempont, szóval a kérdést nem igazán tudom értelmezni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#31) Hegyirabló válasza Találtgyerek (#27) üzenetére


Hegyirabló
veterán

A ventilátorgörbénél hogyan tudnám beállítani, hogy ne kapcsoljon be 100 Watt terhelés felett?

Eladó új Puretrak Valor egér, USA vásárlás, csak kipróbálva volt 1 év jótállással.

(#32) Találtgyerek válasza Hegyirabló (#31) üzenetére


Találtgyerek
veterán

Hőmérsékletre állítod ott is. Próbáld meg, hátha ott nem indul el a 100W elérése után!

06-3o/9759I39

(#33) eight válasza Hegyirabló (#31) üzenetére


eight
senior tag

Be fog kapcsolni: https://rog.asus.com/support/FAQ/1044879 , viszont:
- egyrész azt lehet állítani mikor mennyire pörögnek a ventik, tehát ha be is kapcsol, az azért megoldható, hogy ne (nagyon) legyenek hallhatók.
- másrészt pedig ha UV-t raksz a kártyára, akkor azért nem nagyon fog 100W fölé menni olyan könnyen.

ui.: Én MSI AB-t és Fancontrol-t használok

[ Szerkesztve ]

(#34) dugomc válasza Hegyirabló (#24) üzenetére


dugomc
tag

Nálam winbennagyon ritkán kapcsol be a venti rog3080

(#35) Synthwave válasza fatpingvin (#30) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak nem akarod, mert az most olyan divatos.

;]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#36) Hegyirabló válasza eight (#33) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Teoretikus az egész kérdés, mert jó ideje nincs már nálam a kártya, MSI van. Tegyük fel, hogy nem tudok UV-zni. Akkor így jártam? Egyébként meg ha jól emlékszem kipróbáltam mindent. Azt kell megérteni, hogy nem azzal van baj, hogy tartósan 100 Watt felett van a fogyasztás mondjuk netezés közben. Tüskék vannak. Azzal meg nem nagyon lehet mit kezdeni.

Eladó új Puretrak Valor egér, USA vásárlás, csak kipróbálva volt 1 év jótállással.

(#37) fecke78


fecke78
senior tag

És mennyi lesz az árcetlin?

(#38) omfgk válasza fecke78 (#37) üzenetére


omfgk
addikt

430-as dollár mellett? K*rva sok.

899 a kamu 4080
1199 a 4080
1599 a 4090

Strix-ek simán 150 dolláros felárat kapnak. Sima TUF talán MSRP, OC meg +50-100 dollár.

A legolcsóbb 4080-as (12GB), talán megáll 500k-nál.
Egy 4090 Strix meg mondjuk 1 misi. És a többi ezek között.

De így legalább lesz még helye a palettában a régi 3060-3080-nak.

[ Szerkesztve ]

(#39) TheJoker4s válasza Találtgyerek (#1) üzenetére


TheJoker4s
csendes tag

Nekem EVGA FTW3 3080-am van. Nagyon elegáns a megjelenése. A több gyártó 4080-asai vagy szopottgombóc forma, vagy túl gamer (Lamborghinis).

[ Szerkesztve ]

(#40) Találtgyerek válasza TheJoker4s (#39) üzenetére


Találtgyerek
veterán

Nekem is volt 3080-ból FTW3-am nagyon jó kártya és szép is. A 3080 Strix jobban bejött nekem.

06-3o/9759I39

(#41) Montanaxy


Montanaxy
aktív tag

Lassan érik a jó kis 11 éve vásárolt CM Elite 430 Black házikóm cseréje, olyan hosszúak már a jobb kártyák :(

(#42) TheJoker4s válasza Találtgyerek (#40) üzenetére


TheJoker4s
csendes tag

Eredetileg fehér Strixet akartam, de 800.000 forintot már nem akartam adni érte mikor építettem az új gépem. :)

(#43) Találtgyerek válasza TheJoker4s (#42) üzenetére


Találtgyerek
veterán

Az is szép, de kell hozzá egy fehér alaplap is. Különben elég fura.

06-3o/9759I39

(#44) TheJoker4s válasza Találtgyerek (#43) üzenetére


TheJoker4s
csendes tag

Eleve a fehér-fekete NZXT H710-es gépházhoz válogattam a dolgokat. Így ASUS Strix B550-A alaplap lett volna mellé, de mivel fekete lett a kártya, az alaplap is az lett. Így most kívül a fehér dominál, belül inkább a fekete.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#45) Synthwave válasza TheJoker4s (#39) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, az EVGA az EVGA, nálam mindig első opció, ha NVIDIA VGA-ról van szó (alaplapnál is szívesen lenne ;]), de sajna kiléptek a videokártyák piacáról...

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#46) Találtgyerek válasza TheJoker4s (#44) üzenetére


Találtgyerek
veterán

Szép konfig. ;) Egyik barátomnak van most fehér 3090 Strix kártyája. Neki fekete gépben van bent. Eléggé elüt szerintem. A feladatát ellátja egyébként. :D

06-3o/9759I39

(#47) TheJoker4s válasza Synthwave (#45) üzenetére


TheJoker4s
csendes tag

Igen, én is sajnálom, mert egész megkedveltem a márkát.

(#48) Synthwave válasza TheJoker4s (#47) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A videokártyáikban még sosem csalódtam, más meg még nem volt tőlük.

Így NVIDIA fronton marad a Founders, a Zotac AMP, meg a Galax HoF.

AMD-nél meg Sapphire only.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#49) Exelsior válasza fatpingvin (#2) üzenetére


Exelsior
senior tag

Van akinek nem felesleges mert van akinek fontos a design a házában.
Nekem is vertikálisan van a mostani Strix és keresem még azt a VGA-t ami igy szépen mutatna és nem tűnik el a világitás. az RGB meg kikapcsolható. Akinek meg nem kell van szerényebb RGB-vel szerelt kiadás.

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.