- Argos: Szeretem az ecetfát
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- hdanesz: Hyundai Ioniq 28 kWh 2018 2. felvonás
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Fire/SOUL/CD: INGYENES Clone és Backup-Restore alkalmazások tesztje [2024]
- NASsoljunk: ZyXEL NSA-310 és az FFP
- Szevam: „Rendszerleállás” – egy AI képzeletbeli halál utáni élménye
- sziku69: Szólánc.
Új hozzászólás Aktív témák
-
dchard
veterán
válasz
headhunter #1264 üzenetére
"Lefekvés előtt mindig áramtalanítok"
1. Számtalanszor leírtuk, hogy ez miért baj, a továbbiakban ne tedd, legalább is a modemet NE. Ráadásul az eddigi problémákhoz hozzájön ez az SNR lockos őrület amit a Telecom kitalált. Elvileg az alközpont különbséget tud tenni az áramtlaanítás és a szinkronvesztés között de ki tudja, simán előfordulhat, hogy azért szarakodik a vonalad, mert az áramtalanításaidat szinkronvesztésnek veszi a központ. Szóval NE áramtalanítsd a modemet.
2. A nagy késleltetés az őrülten magas interleaving depth miatt van, ez a 480-as érték brutális, még nem láttam ilyet. Jól jelzi a működés sikerét, hogy a modem egyetlen nem javítható bithibát sem regisztrált, ami brutális. Ilyen vonalat még nem láttam, ahol soha egyetlen hibás bit sem volt.
3. "Tegnap kezdődött a 10.235-re beállás és "mértani" pontossággal, akár egymás után 15db szinkronizálás is, 10.235-ös értéket hoz"
SNR lock-ot kaptál. Ha amúgy nem szakadtál, akkor gratula: a modem áramtalanítgatást dobásnak értelmezte a központ. Ebben az esetben maradni fog a 10 mega.
Én átnézném a lakás/ház telefonhálózatát, és amennyiben lehet benne optimalizálni (lásd: ide vágó cikkemet), akkor azt megtenném, szűrőt cserélnék.
Ezen felül én a következőt tenném, mielőtt felhívnám őket, hátha csak beragadt valami az alközpontban:
0. Húzd ki a modemet a telefonaljzatból, és legalább fél óráig hagyd így. Állítólag 10-15perc inaktivitás után újraindul a port, de ezt még soha senki nem erősítette meg. Mindenesetre egy próbát megér.
1. 100-as SNR margin és vivőkizárás nélkül kényszerítsd a modemet ADSL1 (G.DMT) módba, mentés, modem újraindítása.
2. Dugd vissza a telefonzsinórt. Van hogy hosszú ideig eltart, mire sikerül a technoógiaváltás, van hogy 10-15percig is próbál szinkronizálni a modem, mire feléül a kapcsolat.
3. Csinálj képeket a nyitólapról és a DMT-ről (mint ahogy korábban tetted).
4. Járasd egy kicsit így a vonalat 2-3 óráig.
5. Ismételtd meg 0-4-ig a lépéseket, de most kényszerítsd vissza ADSL2+ módba.
6. csinálj képeket ismét.
Ha továbbra is magas az interleaving depth, próbáld ki 0-4-ig de most ADSL2 módba kell váltanod. Ismét csinálj képeket.Ha ezek megvannak, töltsd fel őket, hogy meg tudjam nézni.
Természetesen ez mind találgatás, lehet, hogy hosszabb ideig (pl.: 24 óráig) érdemes kihúzva tartani a modemet, vagy több ideig hagyni (4. pont) , de többször volt már rá példa, hogy egy megbolondult portot sikerült vvisszahozni.
PS: amúgy dobásod nem volt a linkelt statisztika szerint, sőt: kifejezetten jók a paraméterek.
Dchard
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Linux kezdőknek
- Könyvajánló
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- TCL LCD és LED TV-k
- Argos: Szeretem az ecetfát
- RAM topik
- Intel Core i3 / i5 / i7 / i9 10xxx "Comet Lake" és i3 / i5 / i7 / i9 11xxx "Rocket Lake" (LGA1200)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Vicces képek
- További aktív témák...
- DDR5 GAMER PC: Új RYZEN 7 8700F +RTX 4060/5060/4070/5070 +16-32GB DDR5! GAR/SZÁMLA! 50 FÉLE HÁZ!
- Dell Latitude 7410 Strapabíró Ütésálló Profi Ultrabook 14" -80% i7-10610U 16/512 FHD
- Szép! HP EliteBook 850 G8 Fémházas Multimédiás Laptop 15,6" -65% i7-1185G7 32/512 Iris Xe FHD Magyar
- HP EliteBook 850 G8 Fémházas Multimédiás Laptop 15,6" -65% i7-1185G7 8/512 Iris Xe FHD Magyar
- 512 Gb-os NVME-k
- Bomba ár! Lenovo X1 Yoga 3rd - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD Touch I W11 I CAM I Garancia!
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B85M Pro4 B85 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! AMD FX-8320 8 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Csere-Beszámítás! Felsőkategóriás számítógép PC Játékra! I9 13900KF / RTX 4080 / 32GB RAM / 1TB SSD
- ÁRCSÖKKENTÉS Dell Latitude E6320 notebook eladó
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest