Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Habugi


Habugi
addikt

Amikor az ember már azt hinné hogy.., akkor rendre mindig kiderül hogy dehogy..! :N

Játék kupon helyett ezekhez akciós tisztasági betét kupon jár majd, ami beváltáskor megfejelhető egy banánturmix kóstolással is.

Kettyőt kéjek, cuda cép, cukormalacfalat.

"A leginkább szembetűnő változás, hogy a zsanér.."

Aha, a zsanér..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#2) rottenbull


rottenbull
senior tag

Nagyon csini mind a ketto.

(#3) XuChi


XuChi
addikt

Alapár kb 600-700k. Nem nekem való 😢

(#4) Cs1csó válasza XuChi (#3) üzenetére


Cs1csó
félisten

A videókártyám akkora mint ez a noti félbevágva, nettó baromság. Zajos, melegszik és teljesíménye dúrván limites. QHD UHD minek??? FHD-t 15 colon sem tudna kihajtani.

(#5) XuChi válasza Cs1csó (#4) üzenetére


XuChi
addikt

Mielőtt nettó hülyeségeket hordasz össze, előbb tájékozódj!!

Ezek az 1060-1070-1080 kártyák nem olyanok mint a korábbi mobil vga-k!

Az hogy még fullhd-t sem hajtja ki....... :DD :)) :C

(#6) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Tetszik, bár biztos, h nem lesz olcsó.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#7) Cs1csó válasza XuChi (#5) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor is alulméretezettnek érzem ezt a gépet, és ilyen kis képátmérőnél parasztvakítás a FHD-nél nagyobb felbontás, már csak az kell hogy meghajlítsák a 15 colos kijelzőt, (megjegyzem az Acer csinált ilyet az a része nem is tetszik de ami alatt van az okés kb mint egy bőrönd olyan nagy. Abban van anyag.
Például a 1070-es kártya asztali és mobil verziója között elég egyszerű a különbség - mégpedig nem tud annyit a mobil verzió mnt az asztali. Mondhatták volna azt is hogy pl. a 960-as asztali gpu teljesítményét hozza. Vagy hasonló. Teszteket nem láttam de ha a 1070-es asztali verziója bazi nagy és két nagy ventilátorral szerelt darab addig a mobil verziót inkább hagyjuk, felmerül akkor a kérdés ha a két verzió ugyanazt tudja akkor az asztali miért kb. 3x akkora? Sajnálom nem győztél meg, persze túlzó megfogalmazásokat én is tettem.

(#8) Tikakukac válasza Cs1csó (#7) üzenetére


Tikakukac
titán

A 960-as asztalit megfogja a 970M.

1 hete teszteltem és pont Alienware volt az alany. Szóval nyugi, előbb olvass és tájékozódj. A 1070 mobil esélyesen tényleg mocsok erős lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#9) Cs1csó válasza Tikakukac (#8) üzenetére


Cs1csó
félisten

Melyik asztali verzióval van egy szinten, amit a hűtéssel tartani is tud?

(#10) Tikakukac válasza Cs1csó (#9) üzenetére


Tikakukac
titán

EVGA GeForce GTX 960 4GB FTW ACX 2.0+

A mobil 970M a 17"-os AW-ban plafon 65 fokig megy fel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11) stratova


stratova
veterán

Úgy látom - érthető módon - AMD itt a felső házban csak steppingváltás után RX 4x5 környékén esedékes. RX 470-nel elvileg AMD-nek végre nyugdíjaznia is kell Tongát (R9 M295X, R9 M395X/M390X, R9 M485X).

(#12) #21346560 válasza Cs1csó (#7) üzenetére


#21346560
törölt tag

Hogy miért 3x akkora? Talán mert harmad annyiba kerül...

(#13) Devastate válasza Cs1csó (#9) üzenetére


Devastate
csendes tag

Tessék [link] Légyszíves tájékozódj mielőtt hozzá szólsz a témához. :))

(#14) csatahajós válasza Cs1csó (#7) üzenetére


csatahajós
senior tag

Mint egy AW 17 R2-es tulaj bizton mondhatom neked, hogy a FUll HD-t lazán kihajtja még a 970M is, a 1070-es és 1080-asnak meg gyerekjáték és a QHD-ra simán jók lesznek. Ami azt illeti érdemi teljesítmény különbség nem lesz az asztali és a mobil 1070 között, bár előbbinél kicsit nagyobb az órajel az utóbbi viszont több aktív tömböt kapott.

A hűtés meg elég jól meg van oldva az Alienware-eken, van ebben is anyag hidd el, bőven. Persze nem hangtalanul teszi ezt amikor játszik rajta az ember, de bőven vállalható a dolog.

Az asztali verzió meg semmivel sem nagyobb, ugyanazt a GPU-t és memóriát kapod, szimplán a legötbb gyártó nagy NYÁK-ra pakolja fel, de spec pont a 1070-esből asszem a Giga mutatott be rövid NYÁK-os verziót aminek a területe alig nagyobb egy MXM modulnál.

Annyi a trükk hogy a mobil verziónak nevezett GPU-k válogatottabbak, a legkisebb hőtermelésű példányokat szánják ide, cserébe persze borsos felárral.

Hogy ON is legyek, nem értem miért nem várták meg akkor egyből a Kaby Lakekeket, az a pár hét már nem számított volna így se úgyse...

[ Szerkesztve ]

(#16) Lacok


Lacok
őstag

Alapjáraton nekem nem igazán jönnek be a gémer notebook-ok de ez kifejezetten tetszik ki kivéve a rózsaszin megvilágítást.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#17) ,


,
addikt

Ez a "puttonyos" megoldás egyáltalán nem tetszik nekem formailag. :(

(#18) stratova válasza , (#17) üzenetére


stratova
veterán

Messze nem ez az első ilyen gép, a vékonyabb kialakításért alkalmazták korábban kvázi házon belül is.

[ Szerkesztve ]

(#19) Des1gnR válasza , (#17) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ez nekem sem annyira, de az Asus egyik ROG-ja nagyon b@szós :D

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#20) Alchemist válasza csatahajós (#14) üzenetére


Alchemist
addikt

Oculus Rift kihajtás..?

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#21) thomasa válasza Des1gnR (#19) üzenetére


thomasa
senior tag

Aha, a G751, szerezd be amíg raktáron van, mert már nem gyártják...

(#22) csatahajós válasza Alchemist (#20) üzenetére


csatahajós
senior tag

Nem nagyon izgat fel a VR egyelőre :S....de sztem a 1070/1080nak nem gond az sem.

(#23) Des1gnR válasza thomasa (#21) üzenetére


Des1gnR
őstag

Kollégáimnak van ilyen, nekem GL752 van :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#24) eight


eight
senior tag

A fullos egy vese és egy fél tüdő lesz.

[ Szerkesztve ]

(#25) Bluesummers válasza stratova (#18) üzenetére


Bluesummers
őstag

Pont a DELL Vostrot akartam felhozni példának. Nem túl nyerő, nemrég szedtem rendbe. Remélem Alienware-nél továbbra is a minőséget fogják szempont előtt tartani. Eltekinthetnének az U-s prociktól. Jó-jó ... de ott van benned az, hogy akkor sem cserélheted ki. Alienware 13-asat teszteltem jó pár hétig, s a hűtése ebben a kicsikében is nagyon korrekt. 70°-ot sohasem érte el jó hosszú SC-zés közben, így a 60-65°-os szintet ebből simán kinézem. A lényeg, hogy stabil hőmérséklet legyen a chipeken, mert a túl nagy ingadozás nyírja ki előbb a kártyákat.
Mondjuk még mindig az első széria Alienware híve vagyok, ezek az újfajták .... hmm ... szépnek szép, de nem az igazi. Hiányzik az elejéről a két külső oldali "bumper" világítás ;]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#26) Bluesummers válasza Des1gnR (#19) üzenetére


Bluesummers
őstag

Hej! Nem ennek kell a seggét nézni, vagy akkor ott már probléma van XD
Billentyűzete sohase lesz olyan mint egy AW-nek, színkombókban meg főleg nem.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#27) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mi ez a rozsaszin párduc szín? Fujj. :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#28) citkar válasza pusszycat (#27) üzenetére


citkar
addikt

Lehet sárga májbeteg színű is, csak rajtad múlik :D

(#29) psypunk válasza Tikakukac (#8) üzenetére


psypunk
csendes tag

"A 960-as asztalit megfogja a 970M."

Ezt alá tudom én is támasztani.
Jóapám rakott össze pár hónapja egy pc.-t...(idén múlt 71 éves) talán kicsit túltolta, de az ő dolga :) (i5 6600 + STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5), bátyámnak meg egy Asus g751-e van (i7 4720hq + gtx970M)...Csak meg néztük, mi merre hány méter. Nem, hogy megfogja, néhol még meg is előzte...a 970m fizikailag erősebb a 960-nál, csupán órajelben alacsonyabb. Thermal throttling-nak nyoma sincs a g751-ben, prime95+furmark: cpu 74fok, gpu 68fok.

[ Szerkesztve ]

(#30) XuChi válasza Cs1csó (#7) üzenetére


XuChi
addikt

Nagyon jót mosolygok a tájékozatlanságodon. Remélem utánanéztél, és belátod, hogy butaságot állítottál ;)

Peace :R

(#31) citkar válasza Cs1csó (#7) üzenetére


citkar
addikt

A legújabb VGA-k esetében nem vagyok otthon teljesítmény tekintetében, de az Alienware-ekbe nem raknak gagyit, van bennük kakaó (persze léteznek visszafogottabb teljesítményűek is) és a hűtésre sosincs panasz, nem véletlen vastag és kifejezetten nehéz gépeket építenek, nem fogja vissza magát sosem. Vannak problémáim az AW gépemmel, de nem teljesítménnyel/hűtéssel kapcsolatosak, azt jól csinálják.

[ Szerkesztve ]

(#32) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Meglepő, hogy nem mindenki a berlini IFA kiállítást választja legújabb termékének bemutatására"

Sztem az a meglepő hogy az internet korában egyáltalán még vannak ilyen offline kirakodóvásárok.

(#33) pusszycat válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mindent a szemnek, semmit a kéznek? Egy VR. -ben megtekinthető kiállítás valamit javítana a dolgon.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#34) Dr. Akula válasza Cs1csó (#7) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az 1000-es mobil sorozatnál elvileg csak az órajel van csökkentve, régebben minden más is volt. Gondolom válogatott példányok, amik ezen felül kisebb feszen is elmennek. Meg folyamatos használatnál valszeg jobban throttlingolnak mint az asztalik, de mivel annak nincs számszerűsíthető parasztvakítási értéke mint a MHz-nek, így leszarja a gyártó. Ezekben már úgyis csak dísznek van az aksi.

(#35) Dr. Akula válasza pusszycat (#33) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Egy új technológiánál mint a VR még el tudom fogadni hogy az embereknek meg kell tapasztalniuk. De ez 1 dolog. Ezek meg minden évben minden kis szarra csinálnak egy óriásbazárt. X proci helyett X+1 proci van benne? Már megyünk is kiállítani... Az újságírókon kívül, akiknek ingyen céges út, kaja-pia, kinek kell ez?

(#36) pusszycat válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, nem félreolvastál. Csak arra gondoltam h egy ilyen VR: sisak-szemüvegben körbejárkálnék egy ilyen kiállítást. Tervezgetik,h az online boltokat VR. ben is meg lehessen nézni. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#37) hemaka


hemaka
nagyúr

Eleg jol nez ki.

(#38) stratova válasza psypunk (#29) üzenetére


stratova
veterán

Nem meglepő, mert bár az órajelei gyakran visszafogottabbak a mobil GPU-knak a GTX 970M-ben ezt a feldolgozóegységek mennyisége kompenzálja.

970M (GM204)
1280 ALU 80 TMU 48 ROP 192 bit

960 (GM206)
1024 ALU 64 TMU 32 ROP 128 bit

Ha készült volna GTX 960Ti az a 970M-nél alkalmazott letiltást kaphatta volna, a GTX 965M pedig az asztali GTX 960-nal megegyező feldolgozót kapott, csak alacsonyabb órajelen üzemel.

(#39) Dr. Akula válasza pusszycat (#36) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem félreolvasás, valóban azt akartam mondani hogy vannak dolgok amiket érdemes lehet élőben is kipróbálni, de hogy nem minden szirszart amit ezek kiállítanak, az biztos. Kevesebb kiállítás is elég lenne, évente helyett akár 5 évente, és nem NY + LA + Berlin + ..., hanem mondjuk összevonva 1 helyen letudni az egészet. Nem kell azért felvonulni hogy mosolyogva bejelentsék hogy nincs semmijük. A sokévi felhozatalból meg leginkább ez szűrődik le. Persze a cégek mást hazudnak, bejelentik ugyanazt a procihűtőt 1000001. alkalommal is forradalminak, mert most nem Vuk, hanem Batman alakúra vannak vágva a lamellák.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.