Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dave™


Dave™
nagyúr

Disclaimer: át szerettem volna írni teljesen (először bekapcsoltam az elkészült kapcsolót, majd kikapcsoltam, mivel elég sokáig nem kapott megjelenési dátumot és csiszoltam/aktualizáltam volna rajta), de mivel hetekkel később mégis csak megjelent, így hagyom, majd maximum lesz egy frissített, letisztult második felvonás. A jelenlegi desktopom egyébként így néz ki (a linkek ebben a cikkben is benne vannak, numix circle és numix gtk téma).

[ Szerkesztve ]

(#2) lev258


lev258
veterán

Az engedélyeddel ez az írás majd bekerül az Ubuntu topik Összefoglalóba is. :R

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3) Takumaru6969


Takumaru6969
tag

"Az Ubuntu nem Windows, ahogyan a fordítottja is igaz." Június végén már futtathatóak lesznek Linux programok Windowson.... tehát fordítva igaz.

(#4) Dave™ válasza lev258 (#2) üzenetére


Dave™
nagyúr

Felőlem nyugodtan :)

Takumaru6969: szerintem ennek az égvilágon semmi köze a fenti állításhoz.

[ Szerkesztve ]

(#5) lev258 válasza Takumaru6969 (#3) üzenetére


lev258
veterán

Ha megnézed, ez azért nem teljes értékű Linux rendszer.
Egyébként meg a te gondolatmeneted szerint a Wine miatt mindkét irányba igaz.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6) Syl


Syl
nagyúr

:C :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7) AxBattler


AxBattler
félisten

Hasznos, kezdőbarát cikk! Köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) Bloksma válasza Takumaru6969 (#3) üzenetére


Bloksma
aktív tag

Tudomásom szerint csak a bash fog futni, nem minden program.

Egyéb: Windows alatt is régóta működik a kereső funkcionalitás a start billentyű lenyomása után. Ezért nem értettem, hogy miért volt olyan nagy felhajtás a startmenü változása körül. Egérrel kb soha nem használom, csak gépelek.

[ Szerkesztve ]

(#9) Joccc07


Joccc07
addikt

:C

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#10) hibavissza


hibavissza
veterán

Szent, fekete állapotsávot el lehet már tüntetni?

(#11) Dave™ válasza Bloksma (#8) üzenetére


Dave™
nagyúr

Gondolom mert korábban (talán Vista óta van) sokkal butább volt a kereső, 8.1-ben fejlődött sokat, meg ugye a 10-ben. Attól függetlenül sokkal jobban keres töredékekre a tapasztalataim szerint, mint a Windows, illetve tűri az elgépeléseket is bizonyos mértékig (mintha tűrte volna, de most nem sikerült reprodukálni), a Windows ezt nem tolerálja. Azon túl csak a 10 tud olyat (ha jól rémlik) hogy "on the fly" keres, de azért azon is lenne mit csiszolni, főleg áttekinthetőség tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#13) #Chris


#Chris
tag

Mások által fordított Java-val netbankozni? Hááát inkább ne. Lehet nincs benne semmi ártó kód, de nem lehet tudni...

(#14) Bloksma válasza Dave™ (#11) üzenetére


Bloksma
aktív tag

Persze, tudom, hogy jobb az Ubuntu keresője. Csak sokan nem is tudják, hogy a windowsnak is van. Inkább csak megemlítésnek szántam, azért raktam off-ba.

(#15) Dave™ válasza #Chris (#13) üzenetére


Dave™
nagyúr

Teljesen hivatalos csatornát nem találtam anno, így ez tűnt járható útnak. Gyanítom kiderült volna már, ha ártó kód lenne benne (meg van tokenes autentikáció/megerősítés is). Még a számlámon van a pénzem, ha ez segít :)

(#16) Pyrandus


Pyrandus
tag

Win7-esem van. Érdekel az új, a más. De viszont: sakkprogramokat szeretnék rajta. Ha ezt nem lehet, megvetésem érje az új és tökéletlen dolgokat.

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#17) shaddam válasza Pyrandus (#16) üzenetére


shaddam
aktív tag

Sakk, póker az ősidők óta, meg egy ideje már steam is van

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#18) Dave™ válasza Pyrandus (#16) üzenetére


Dave™
nagyúr

Rendszeresen sakkozom rajta :K

(#19) lev258 válasza Dave™ (#15) üzenetére


lev258
veterán

Egyébként meg ott az OpenJDK is, az nem zárt kód.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#20) Solten


Solten
addikt

Huhh, pont erre van szuksegem... :D :R Nemreg valtottam en is Windows 10-rol, probalgattam mar mindenfele ubuntu-disztrot, a Mint (Cinnamon), Xubuntu fogott meg elsore (ezek szerintem a "legbaratsagosabbak" tapasztalatlan juzernek Windowsrol valtva). Adtam meg egy eselyt a 16.04 LTS-nek, a Mint 18-at nincs turelmem kivarni. Tetszik. Az oldalsav kifejezetten jo otlet 16:9-es monitornal. Tanulni kell, az ember hajlamos elfeledkezni arrol hogy a Windows-ismeretet sem 2 nap alatt fejlesztette tokelyre.
A programvalasztek tokeletes, minden megtalalhato amire szuksegem van, Photoshop helyett Krita, az alapertelmezett torrent es email kliens nagyszeru, LibreOffice-al irtam meg az oneletrajzom mar Windows alatt is. Excel-t meg nem hasznalok munkara. Jatekot befejeztem Windowson van helyette konzol. A Google osszekaparhatna mar magat egy nativ drive-al, de a dropbox se rossz.

Saor Alba

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.