Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dave™


Dave™
nagyúr

Disclaimer: át szerettem volna írni teljesen (először bekapcsoltam az elkészült kapcsolót, majd kikapcsoltam, mivel elég sokáig nem kapott megjelenési dátumot és csiszoltam/aktualizáltam volna rajta), de mivel hetekkel később mégis csak megjelent, így hagyom, majd maximum lesz egy frissített, letisztult második felvonás. A jelenlegi desktopom egyébként így néz ki (a linkek ebben a cikkben is benne vannak, numix circle és numix gtk téma).

[ Szerkesztve ]

(#2) lev258


lev258
veterán

Az engedélyeddel ez az írás majd bekerül az Ubuntu topik Összefoglalóba is. :R

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3) Takumaru6969


Takumaru6969
tag

"Az Ubuntu nem Windows, ahogyan a fordítottja is igaz." Június végén már futtathatóak lesznek Linux programok Windowson.... tehát fordítva igaz.

(#4) Dave™ válasza lev258 (#2) üzenetére


Dave™
nagyúr

Felőlem nyugodtan :)

Takumaru6969: szerintem ennek az égvilágon semmi köze a fenti állításhoz.

[ Szerkesztve ]

(#5) lev258 válasza Takumaru6969 (#3) üzenetére


lev258
veterán

Ha megnézed, ez azért nem teljes értékű Linux rendszer.
Egyébként meg a te gondolatmeneted szerint a Wine miatt mindkét irányba igaz.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6) Syl


Syl
nagyúr

:C :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7) AxBattler


AxBattler
félisten

Hasznos, kezdőbarát cikk! Köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) Bloksma válasza Takumaru6969 (#3) üzenetére


Bloksma
aktív tag

Tudomásom szerint csak a bash fog futni, nem minden program.

Egyéb: Windows alatt is régóta működik a kereső funkcionalitás a start billentyű lenyomása után. Ezért nem értettem, hogy miért volt olyan nagy felhajtás a startmenü változása körül. Egérrel kb soha nem használom, csak gépelek.

[ Szerkesztve ]

(#9) Joccc07


Joccc07
addikt

:C

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#10) hibavissza


hibavissza
veterán

Szent, fekete állapotsávot el lehet már tüntetni?

(#11) Dave™ válasza Bloksma (#8) üzenetére


Dave™
nagyúr

Gondolom mert korábban (talán Vista óta van) sokkal butább volt a kereső, 8.1-ben fejlődött sokat, meg ugye a 10-ben. Attól függetlenül sokkal jobban keres töredékekre a tapasztalataim szerint, mint a Windows, illetve tűri az elgépeléseket is bizonyos mértékig (mintha tűrte volna, de most nem sikerült reprodukálni), a Windows ezt nem tolerálja. Azon túl csak a 10 tud olyat (ha jól rémlik) hogy "on the fly" keres, de azért azon is lenne mit csiszolni, főleg áttekinthetőség tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#13) #Chris


#Chris
tag

Mások által fordított Java-val netbankozni? Hááát inkább ne. Lehet nincs benne semmi ártó kód, de nem lehet tudni...

(#14) Bloksma válasza Dave™ (#11) üzenetére


Bloksma
aktív tag

Persze, tudom, hogy jobb az Ubuntu keresője. Csak sokan nem is tudják, hogy a windowsnak is van. Inkább csak megemlítésnek szántam, azért raktam off-ba.

(#15) Dave™ válasza #Chris (#13) üzenetére


Dave™
nagyúr

Teljesen hivatalos csatornát nem találtam anno, így ez tűnt járható útnak. Gyanítom kiderült volna már, ha ártó kód lenne benne (meg van tokenes autentikáció/megerősítés is). Még a számlámon van a pénzem, ha ez segít :)

(#16) Pyrandus


Pyrandus
tag

Win7-esem van. Érdekel az új, a más. De viszont: sakkprogramokat szeretnék rajta. Ha ezt nem lehet, megvetésem érje az új és tökéletlen dolgokat.

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#17) shaddam válasza Pyrandus (#16) üzenetére


shaddam
aktív tag

Sakk, póker az ősidők óta, meg egy ideje már steam is van

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#18) Dave™ válasza Pyrandus (#16) üzenetére


Dave™
nagyúr

Rendszeresen sakkozom rajta :K

(#19) lev258 válasza Dave™ (#15) üzenetére


lev258
veterán

Egyébként meg ott az OpenJDK is, az nem zárt kód.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#20) Solten


Solten
addikt

Huhh, pont erre van szuksegem... :D :R Nemreg valtottam en is Windows 10-rol, probalgattam mar mindenfele ubuntu-disztrot, a Mint (Cinnamon), Xubuntu fogott meg elsore (ezek szerintem a "legbaratsagosabbak" tapasztalatlan juzernek Windowsrol valtva). Adtam meg egy eselyt a 16.04 LTS-nek, a Mint 18-at nincs turelmem kivarni. Tetszik. Az oldalsav kifejezetten jo otlet 16:9-es monitornal. Tanulni kell, az ember hajlamos elfeledkezni arrol hogy a Windows-ismeretet sem 2 nap alatt fejlesztette tokelyre.
A programvalasztek tokeletes, minden megtalalhato amire szuksegem van, Photoshop helyett Krita, az alapertelmezett torrent es email kliens nagyszeru, LibreOffice-al irtam meg az oneletrajzom mar Windows alatt is. Excel-t meg nem hasznalok munkara. Jatekot befejeztem Windowson van helyette konzol. A Google osszekaparhatna mar magat egy nativ drive-al, de a dropbox se rossz.

Saor Alba

(#21) cabal válasza Solten (#20) üzenetére


cabal
tag

Nem natív és nem ingyenes (néha van promo, épp most volt egy a napokban) viszont sokan ajánlják:
insync

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#22) gurabli válasza cabal (#21) üzenetére


gurabli
senior tag

OwnCloud -- szerintem a legjobb megoldás. Főleg kényesebb dokumentumok esetén. Jó, persze egyszerűbb lenne Drive, de akinek van otthon egy 24/7 masinája az nagyon fogja szeretni az OwnCloud-ot.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#23) d@vee


d@vee
őstag

Üdv névrokon :C Először is gratula a türelemért, amivel ezt összehoztad. Másodszorra pedig köszi az írást, régóta gondolkodom rajta, hogy ki kellene próbálni a Linuxot. Csakis az tartott eddig vissza, hogy sokat játszom. Mind steam, mind origin és egyéb forrásból származó gammákkal. :U

Ja

(#24) gurabli válasza d@vee (#23) üzenetére


gurabli
senior tag

Dualboot!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#25) Dave™ válasza gurabli (#24) üzenetére


Dave™
nagyúr

Csatlakozom, dualboot.

(#26) domos válasza d@vee (#23) üzenetére


domos
senior tag

Szerintem meg VM-ben próbáld ki. A Linux GPU driverek amúgy is trágyák, szóval nem sok értelme van dualboot-tal szórakozni, főleg hogy az esetek nagy részében nem igazán működik ahogy kellene.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#27) lev258 válasza domos (#26) üzenetére


lev258
veterán

Az aktuális driver helyzetet nem ismerve ne tégy ilyen kijelentéseket. Egyébként ha eleve rossz, akkor VM-ben még annyira se lesz jó.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#28) Dave™ válasza domos (#26) üzenetére


Dave™
nagyúr

Kipróbálásra sokkal egyszerűbb és jobb egy live rendszer, ami VM-ben megy, egyáltalán nem biztos, hogy natívan is menni fog. De erre van a live, ahogyan a cikkben is szerepel. Aztán lehet használni dual boot-tal, ha ott minden klappol.

(#29) domos válasza lev258 (#27) üzenetére


domos
senior tag

Honnan tudod hogy nem ismerem az aktuális driver helyzetet? Sajnos nagyon is jól ismerem.

Egyébként ha eleve rossz, akkor VM-ben még annyira se lesz jó. - Ez meg abszolút marhaság.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#30) lev258 válasza domos (#29) üzenetére


lev258
veterán

Nvidia zárt driver-teljesítménye gyakorlatilag megegyezik a Windows driverével
Intel driver-nem annyira optimalizált, de a támogatása mégis jobb helyzetű, beleértve a régebbi kártyákat is
AMD-jelentős változások történtek, komoly teljesítménybeli és támogatásbeli fejlesztésekkel
Nem vagyok egyedül azok között, akik játszanak is Linuxon.
VM-en belül nem a valódi grafikus driverek működnek, hanem egy speciális szoftveres megoldás. Biztos vagyok benne, hogy nem képes a natív teljesítményre.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31) petipetya válasza Dave™ (#15) üzenetére


petipetya
nagyúr

Gondolom CIB. Az ígéreteik szerint fejlesztik majd a webes felületet is - számomra ez csak akkor lenne fejlődés, ha elhagynák ezt a java-s megoldást. Egy régi tartalék eee pc-n be tudom hozni ha kell, de se a privát, se a munkahelyi gépen nincs java (ez utóbbira nincs is ráhatásom), és nem is lesz. NálamaAz androidos app lefedi a mindennapi használat 98%-át

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#32) pomorski


pomorski
őstag

Nekem ez a 16.04 LTS nem jött be, nemtom miért. Én a jól bevált/megszokott 14.04 LTS verziót preferálom.

(#33) vinibali válasza domos (#29) üzenetére


vinibali
őstag

ahogy nézem az adatlapodat, 7990-ed van. a RadeonSI nyílt driver nagyon jó, OGL 4.3-nál tartanak! én GalliumNine-nal vígan játszok, bőven 60FPS felett (A8-5500).

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#34) Dave™ válasza petipetya (#31) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igen, az. Androidos app csak pár hónapja van, ha nem mondja az ügyintéző nem is tudok róla. Valószínűleg elég lesz nekem is, csak még nem szoktam át rá. Egyébként máshoz nekem sem kellene, és nagyon örülnék neki, ha elhagynák az egészet a fenébe.

(#35) sg22 válasza domos (#26) üzenetére


sg22
senior tag

az Nvidia Linuxos driverei legendasan jok/megbizhatoak. Szerintem te kevered az AMD-vel, ott mar az opensource AMD driver, amit a kozosseg fejleszt lassan utoleri a 'gyari' AMD drivert teljesitmenyben, megbizhatosagban meg mar utol is erte szerintem (tiszta vicc...).

A masik allitasod is marhasag, mi az hogy a dualboot nem ugy mukodik ahogy kellene? Azon semmit nem lehet elb*szni illetve nincs semmi ami hibasan mukodne. Kivalasztod az elejen a GRUB menubol hogy melyik OS-t akarod inditani azt az megy. Egyszeru mint a faek.

(#30) lev258 :

Mar van szerintem ~2 eve VGA passthrough is, VM-eknek atpasszolja a VGA-t, vagy akarmilyen eszkozt.

Ezt tudja a KVM is, XEN is, VmWare is. Konkretan nekem otthon is VGA passthrough-hal megy a HTPC. Az otthoni szerverembe beleraktam egy HD4350-et, azt atdobtam a Windowsos HTPC-nek igy nem teker a proci hanem a vga gyorsit mindent.

Jatekokkal is ugyanigy mukodik, ugyanolyan gyorsan mint a nativ Windowsos gepeken. Csinaltak is mar par ilyen buildet, itt egy link, ez a srac 7 high-end gepet virtualizalt, nativ teljesitmennyel.

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#36) AxBattler válasza sg22 (#35) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor a "Fuck you, Nvidia!" mire vonatkozott? :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37) Gerday


Gerday
csendes tag

Aki Linuxra tér át, az előbb utóbb az Arch-nál köt ki, mondjuk onnan már nincs is tovább :)
Mondjuk kb. így: LinuxMint-Ubuntu-Debian-OpenSuSe-Fedora-Chakra-Manjaro-Antergos-Arch.
A sudo Pacman -Syu jobban szerethető, mint a sudo apt-get uptade/dist-upgrade szvsz-rint ...
Nálam Nvidia allatt a KDE plasma-ja esett össze állandóan, de IGP alatt szépen szalad.

www.gerday.hu

(#38) spammer válasza Gerday (#37) üzenetére


spammer
veterán

Ha van elég erős gép, akkor azért van tovább is (pl. Gentoo, CRUX), de bináris disztrók közül nálam is az Arch a top. Amúgy nem jelenteném így ki, hogy előbb-utóbb áttérnek, nagyon sokan maradnak a megszokott/egyszerű(bb) megoldásnál, ami működik out of the box.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#39) ViZion


ViZion
félisten

Grat a cikkhez! Openoffice sokkal jobb, mint a LO, mindenképpen próbálja ki, akinek LO-val baja van. Excel nagyon jó sok dologban, csak pont az "alap" dolgok bosszantóan szarok: kiskapitális-etc. váltás, a kereső meg ezek idegelik az embert. :(((

lev258: leírtam már pár helyen, valahol 4 körül jött, h LO sokkal lassabban nyitja meg a fájlokat, görgetés hibák voltak, meg egy rakás apróság. Valahol ezt összeszedtem részletesen, mert kerestem a megoldást, vártam a frissítést, de nem lett jobb. 5-öt már nem vártam meg, tavaly már OO volt, nincsenek bosszantó nyűgök, excelből csak a sor beszúrása adott sor fölé ikon hiányzik.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40) lev258 válasza ViZion (#39) üzenetére


lev258
veterán

Ezt kifejtenéd?
Az OO fejlesztése az utóbbi időben inkább csak a hibajavításokról szól, a csapat jó része annak idején átment a LO-hoz. Tényleg kíváncsi vagyok, miben jobb. Az is jó, ha privátot írsz.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#41) buvartacsko válasza petipetya (#31) üzenetére


buvartacsko
addikt

cibtől érdemes inkább eljönni. :(

(#42) Dave™ válasza ViZion (#39) üzenetére


Dave™
nagyúr

Semmi bajom nem lenne vele, ha önmagával kellene csak kompatibilisnek lennie, de az MS formátumokkal az OpenOffice sem volt az (régebben, amikor próbáltam). Persze tud jó is lenni, de elég egy egyszerűbb, formázott tábla, hogy megboruljon. Onnantól meg nincs valódi kompatibilitás. Persze tudom én, hogy ez az MS sara, de nyilván semmi érdekük a kompatibilitás elősegítése, teljesen "normális piaci magatartás".

(#43) lev258 válasza sg22 (#35) üzenetére


lev258
veterán

Teljesen jogos, a passthrough-ról megfeledkeztem.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#44) buvartacsko válasza spammer (#38) üzenetére


buvartacsko
addikt

gentoo szerintem nagyon jó tanulni, ha a nulláról felrakod és megérted nagyjából mi miért történt a telepítés alatt, akkor már azzal rengeteget lehet tanulni.

(#45) sg22 válasza Gerday (#37) üzenetére


sg22
senior tag

Ez szerintem teljesen user fuggo. Az elozo cegemnel a project engineer csapat fonoke (verprofi Linuxos) Windowst hasznalt. A teamleader meg Ubuntu-t, mert tetszik neki ahogy kinez. Teljesen mindegy hogy milyen OS-t hasznalsz, ugyis tavolrol vezerled a szervereket, be SSH-zol vagy akarmi. Nem nagyon tudok elkepzelni olyan helyzetet ahol az szabna neked valami gatat, vagy jobb lenne ha mas disztrot hasznalsz mint X vagy Y.

En mindig is a Fedorat szerettem a legjobban, nameg Red Hates (RHEL, CentOS, Scientific Linux) szerverekkel dolgoztam a legtobbet.

what should I do about this?!

(#46) pomorski válasza sg22 (#35) üzenetére


pomorski
őstag

"az Nvidia Linuxos driverei legendasan jok/megbizhatoak. Szerintem te kevered az AMD-vel, ott mar az opensource AMD driver, amit a kozosseg fejleszt lassan utoleri a 'gyari' AMD drivert teljesitmenyben, megbizhatosagban meg mar utol is erte szerintem (tiszta vicc...)." - teljes mértékben egyetértek. Láttam, hogy nálunk az IT-s emberek rosszul teszik fel ubuntu alá az NVIDIA drivert, azaz rossz receptet követnek. Ők a synaptic csomagkezelővel felkókányolják, azután pedig mi csodálkozunk, hogy a cudás cuccok nem működnek, vagy nem úgy működnek, ahogy kellene. Ellenben, ha egy "jól működő recepttel" rakom fel én a drivert, akkor minden oké. Én ezt a receptet használom a cuda, illetve a cuda-ához való nvidia driver felrakásához: [link]. Tudom, a link igazándiból R-hez való. Azt ne rakjátok fel, ha nem akarjátok...!

(#47) petipetya válasza buvartacsko (#41) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nagyon off, de mégis hová? Akármelyik ajánlatot nézem, mindegyik ugyanolyan lehúzós.

"nincs rá lezsóidő"

(#48) Gerday válasza sg22 (#45) üzenetére


Gerday
csendes tag

Helyesbítek: nem IT engineer & advanced user részre gondoltam ... Sima mezei user-ekre, kik láttak már winfos alatt regeditet, na "ők" a fejlődőképes célközönség a disztrók közötti lépegetés terén. Vannak a kényelmesek, ők az ubuntu mellől nem tágítanak. Onnan lehet megismerni, hogy a systemback a kedvencük :)

www.gerday.hu

(#49) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Nagyon jó írás, köszönjük! :)

Romani ite domum.

(#50) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Koszi az irast.

Epp van egy maradek felkonfigom, kiprobalom szerintem ujra az Ubuntut.

Habar ma jott egy laptop LM volt rajta, de leszedtem

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.