Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) sg22 válasza Gerday (#48) üzenetére


sg22
senior tag

nemtudom szerintem teljesen rendben van az ubuntu asztali OSkent

ha durvat akarsz akkor hasznalj linux from scratchet, na az az igazi :U

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#52) TheSaint


TheSaint
aktív tag

Pendrive-ról bootoló és futó változatot próbálta valaki? Windows to Go szerű megoldásra gondolok.
Ezzel próbálkozok, de nem akaródzik működni.

(#53) Dave™ válasza Gerday (#48) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én sem gondolom, hogy átlag user lennék, de teljesen elégedett vagyok az Ubival. Tudnék persze ellenérvet mondani (csomagok naprakészsége, ami az Arch nagy előnye), de előnye is rengeteg van (meg engem pl. pont nem zavar, hogy nem a lehető legfrissebbek a csomagok). Nekem is van olyan ismerősöm, aki penge Unix/Linux rendszerekben, mégis Windowst használ mind céges, mind otthoni desktopon. Egyszerűen azért, mert neki az a kényelmes. Tehát nem csak a hozzáértésen múlik, hanem a preferenciákon. Én évtizedekig csak Windowst használtam, aztán most amikor Windows-t kellett telepíteni egy pár éves Thinkpadre egy ismerősömnek, majdnem a hajam tépkedtem hogy mennyire körülményes összevadászni az összes drivert, és már szó szerint undorom volt tőle a végére. Az Ubuntu ezzel szemben iszonyatosan kézreáll, és pont úgy néz ki, ahogy nekem tetszik. Na ez a két dolog az, ami Windows 10-nél esélytelen volt és amiért most "itt vagyok".

(#54) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

Koszi a cikket !

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#55) dugo_ válasza TheSaint (#52) üzenetére


dugo_
veterán

Próbáld Rufus-szal.

(#56) lev258 válasza TheSaint (#52) üzenetére


lev258
veterán

Ha egyszer sikerül rendesen rátenni a telepítőt a pendrive-ra, akkor menni fog a kipróbálás is (ez alapfelszereltség :DDD ). Csak időnként az ilyen csodaprogramok egyes verzió nem működnek jól.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#57) spammer válasza Dave™ (#53) üzenetére


spammer
veterán

Nem tudom megérteni, hogyan lehet kényelmesebb a Windows egy olyan embernek, aki penge Linuxból. Azt megértem, ha játék vagy bizonyos szoftverek miatt kell, de hogy mi a búbánattól lehet kényelmesebb, az nekem rejtély. Én is Windows júzer voltam, de a Linux ezerszer kényelmesebb, mert az csinálok vele, amit akarok és úgy, ahogy jól esik, csak meg kellett ismerni/tanulni.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#58) Dave™ válasza spammer (#57) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na ezt én sem. Egyedül az Office "körülményes", de normális hardveren kb. 10mp elindítani egy virtuális gépben, és a teljesítménye is közel mintha natívan futna. Ha a tizedét tudnám annak, amit a kollégám, akkor már elégedetten dőlnék hátra, és mégis, neki az a kényelmesebb. Mindegy, ez van.

(#59) Dave™ válasza TheSaint (#52) üzenetére


Dave™
nagyúr

LiLi-vel is próbálhatod (Linux Live creator vagy mi). Arra figyelj, hogy legyen valamennyi tárhely megadva a perzisztens módhoz, különben nem fogja tudni hova menteni a dolgaidat.

(#60) sg22 válasza spammer (#57) üzenetére


sg22
senior tag

altalaban a szoftverek miatt van, meg arra amire hasznalja eleg

security policy is sokszor van, csak windows-t hasznalhatsz. nalam most (ebay) pl csak macos-t hasznalhatsz, corp. image-et, semmi mast, de az elozo munkahelyemen (leaseweb) mindenki csak windows 7(!)-et hasznalhatott

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#61) micsu


micsu
tag

Nagyon jó cikk, köszi!
Néhány kiegészítés:
1., NortonCommander szerű kétpaneles fájlkezelőből a windowson standardnak számító TotalCommanderre leginkább hasonló DoubleCommander-t ajánlom
2., ha úgyis letiltjuk a windows update service-t a virtuális windows-ban, és tényleg csak a Microsoft Office futtatásához használjuk, akkor erre akár Windows XP-t is használhatunk
3., néhány .NET-es windows-ra írt alkalmazás gond nélkül futtatható linux alatt is mono-val, pl keepass

(#62) Gerday válasza Dave™ (#53) üzenetére


Gerday
csendes tag

Ez nem tőlem származik, de nagyon nagy igazság van benne: a windows megmondja mit csinálhatsz, a linuxnak megmondom mit csináljon ... (persze kicsit sarkos). Amúgy ha már ubi: Mint, Xfce, vag ha ubi alap akkor: ChaletOS, nem tudom megmondani miért, de az unity és gnome látványától falrahányok. Amúgy 100%-ban nem lehet elhagyni a windows-t. Aki a kenyerét keresi pölö az autoCAD és a CorelDraw-ból, na és persze a játékok garmada ... Tudom, virtualbox-ból megyeget, de stabilitási gondok felmerülnek ...

www.gerday.hu

(#63) Dave™ válasza sg22 (#60) üzenetére


Dave™
nagyúr

Jelen esetben se szoftver, se policy :) Amúgy örülök neki, hogy kis cégnél dolgozom és mindenki azt használ, amit szeretne, jelentősen demotiválna most már egy force-olt Windows 7 (a 10 is).

(#64) ViZion válasza Dave™ (#63) üzenetére


ViZion
félisten

Nem tudom... én dolgoztam XP, Win7, OS X alatt is... mindegy. A programot nézem, nem a "hátteret". Mondjuk OS X -> Win váltás volt, nálam nincs office, Thunderbird a levelező, nah az egy rakás szar, visszasírom az OS X Mail-t. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65) sg22 válasza ViZion (#64) üzenetére


sg22
senior tag

En is igy vagyok vele. Otthon Windows 10-em van, azzal jatszok meg netezek, szerintem nagyon kis profi OS lett mar. Munkalaptop MacOS, szervereken meg Linux. Attol fugg mire hasznalod :K

Mondjuk gyilkos volt atszokni MacOS-re, Fedorat hasznaltam foleg munkara X evig, dehat ebben is van terminal, meg azert nem olyan szornyu ez :B

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#66) sh4d0w válasza micsu (#61) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Minek futtatnad a. NET-es Keepasst, ha van natív?

https://www.coreinfinity.tech

(#67) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. A cikk hatására gondoltam kipróbálom ezt a linuxot, pusztán csak kíváncsiságból. Win10 mellé telepíteném, de az istenért sem akarja engedni magát. Csináltam egy külön partíciót (64gb) a linuxnak. Fel is telepítettem, újraindítottam a gépet, be is jött a linux. Egyszer, és azóta sem... Gyanítom a win10 kavar be (vagy az uefi). Ha elindítom a gépet, kapásból a win indul. De itt egy választó menünek kellene megjelenni, hogy mit indítok. Vagy nem? Van erre valami egyszerű megoldás, vagy hagyjam a fenébe? (A gép egyébként egy HP g6 2240sh)

(#68) lev258 válasza icemad (#67) üzenetére


lev258
veterán

BIOS-ban (UEFI-ben) tudsz választani?
Kipróbálni egyébként tudod pendrive-ról is, van perzisztens módra is lehetőség. Így nem a gépen (merevlemezen) kísérletezel.
Egyébként sejtem, mi a gond, csak ha később törölnéd a Linuxodat, a választómenü továbbra is megmaradna és ez zavarni szokta az embereket. Az eltüntetéséhez meg kellene Windows lemez.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#69) vinibali válasza icemad (#67) üzenetére


vinibali
őstag

a windows ha érzékeli, hogy nem ő a boot lista első szereplője, akkor berakja magát annak.
bios(mbr) vagy uefi(gpt) telepítőd van?
ha gpt alapú a rendszerlemez, akkor egy külön indítója van az Ubuntunak, szóval meg kellene keresned azt a boot listában.

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#70) King Unique


King Unique
titán

Úgy látszik nagyon nagy most a szerelem...kíváncsi leszek meddig tart? :DD
Amúgy jó és átfogó írás lett, gratula.

(#67) icemad: általában rendben telepíthető egymás mellé a 2 rendszer Legacy | UEFI módban egyaránt. Először a Windowst célszerű, utána Linuxot és utóbbi ilyenkor lecseréli a Windows rendszerbetöltőjét. Illetve, ha UEFI-s telepítőt csinálsz Windows alól, akkor ajánlott a megfelelő programot és annak helyes beállításait használni [link]. Továbbá UEFI bootnál a Secure Boot és társai kikapcsolására is szükség lehet [link], [link].

(#52) TheSaint: a YUMI és LiLi is képes perzisztens telepítő létrehozására. Viszont ez azért nem egészen az, mint a WTG, mert utóbbi esetében full fel van telepítve a Windows a hordozható USB-eszközre. Persze a Linux rugalmas és ugyanez megoldható natívan is: pendrive | USB HDD. Rövidebb idejű használatra (próbálgatni) előbbi is megfelel, de hosszabb távon külső HDD/SSD az igazi, mivel azok jobban bírják a sok írást és a naplózó fájlrendszert, mint egy pendrive. Persze utóbbinál lehet Ext2 fájlrendszer választva telepíteni, ami nem naplóz, de cserébe lassabb. Illetve Ext3/4 esetén úgy tudom ki lehet kapcsolni a naplózást, bár azt még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#71) Dhampir válasza ViZion (#64) üzenetére


Dhampir
félisten

Windows Live Mail a kedvencem, Linuxon meg az Evolution vált be úgy-ahogy.

(#72) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm a tippeket, este ha lesz időm, akkor ránézek.

(#73) Dave™ válasza ViZion (#64) üzenetére


Dave™
nagyúr

Használni én is tudok mindent, csak A) messze nem áll annyira kézre, amikor most le kell ülnöm Windows elé, B) van egy csomó idegesítő tulajdonsága. Főleg a 10-nek. Még csak azt sem tudom megtenni, hogy "nem nézem a hátteret", csak a programot, mert pl. a Surface-emen 10,6" és full HD mellett muszáj DPI-t növelni, ami Linuxon gond nélkül megy és szép is, Windows alatt pedig a legacy programok többsége teljesen homályos lesz. A "modern" alkalmazások skálázódnak jól, de azok meg nem igazán desktopra vannak, és többnyire nem is túl jók. De még egy szimpla tálcaikon növelést sem tudok megejteni benne, mert engem zavar az a méret, nem kényelmes, csak DPI növeléssel lehet segíteni rajta, ami meg hozza a fentieket. Kapásból két dolog, amire nincs megoldás és nem tudom nem nézni.

(#74) VirsLee válasza spammer (#57) üzenetére


VirsLee
őstag

Nagyon egyszerű a válasz. Az ember nem az operációs rendszert használja, hanem az azon futó alkalmazásokat. Nem kapcsolom be a gépem "vindózozni", hanem azért mert meg kell szerkesztenem egy fotót a Gimp-ben, vagy egy táblázatot Office-ban, vagy elolvasni a leveleimet, stb. Nincs jelentősége, hogy mi az oprendszer. Ellenben "felhasználóbarátság" szempontjából, valamit az elérhető alkalmazások szempontjából a windows a jobb.

(#75) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Multimédiára a Kodi player (xmbc-utód) a nyerő, ha jól haladnak a dolgok, hamarosan linuxon is lesz 3D framepacked tartalomkezelés:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#76) Syl válasza sh4d0w (#66) üzenetére


Syl
nagyúr

Részemről azért használom a .net-es keepass-t, mert a firefox kiegészítője (keefox) ezzel probléma nélkül együttműködik.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#77) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, biztonságról nem sok szó esett, mennyire érdemes az UEFI-ben aktiválni a secure boot funkciót?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#78) ViZion válasza Dhampir (#71) üzenetére


ViZion
félisten

Kiexportáltam a régi levelezéseket, 107 GB a mentés... Jelenlegi levélállomány kb. 40 GB... Ezzel már tud élni a Thunderbird, míg apple levelezőnél azt sem tudtam mi mennyi, nem is számított. Jól működött a kereső, meg minden, mintha csak új lett volna. Elődöm semmi levelet nem törölt ki, sajnos minden infó mailben megy, a kereső nagyon fontos. Én mindent kinyomtatok és a rendeléshez tűzök, több meló, de ki tudom exportálni a leveleket legalább.

Dave™: win 7 jó ma is, aránylag szép is (a gagyi start gömböt leszámítva), itt legalább próbálkoztak vizuálisan elérni a kb. 2008-as Compiz fusion szintet... ja, azt nem sikerült ;] OK, Aero volt.
A 8-10 nekem nem tetszik, ez az erőltetett minimalizmus, a kényszeres metro (ami csak elő-előkerül, ha ki is kapcsolom) engem zavar. Maradt a 7, asszony kapott céges 8.1-et, de nem frissítettem 10-re neki sem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#79) Dave™ válasza VirsLee (#74) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem meg pont nem a Windows a felhasználóbarátabb, elég hosszasan tudnám sorolni a miérteket. Az igaz, hogy ha valaki egész életében csak azt használta, akkor valószínűleg sok Windows-os berögződése lesz (és ettől érezheti felhasználóbarátabbnak), mert nem operációs rendszereket tanult meg használni, hanem Windows-t. Sok esetben ugyanazt a programot használom Linuxon is, mint előtte Windowson, mégsem ugyanaz a felhasználói élmény, mert a rendszert a saját igényeimhez tudom formálni, míg Windowson vagy szeretem azt ami van, vagy így jártam.

(#80) Kisgépkezelő válasza Gerday (#62) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

A harmadik nagy igazság (erre viszont én jöttem rá sok próbálkozás után), hogy ha a Linuxnak hülyeséget mondasz, akkor az istenért sem szól vissza, hogy, hülye vagy fiam, ne csináld, összeomlik a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#81) lev258 válasza Kisgépkezelő (#80) üzenetére


lev258
veterán

Ha sudo-t használsz, nincs joga ellent mondani.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#82) ivana válasza Kisgépkezelő (#80) üzenetére


ivana
Ármester

Ez igaz, viszont amikor először beírod a root jelszót oda is van írva, hogy vigyázz mert bármit meg tudsz csinálni. Mondjuk azért a triviális baromságok tiltva vannak lásd 'rm -rf /'

[ Szerkesztve ]

(#83) Dave™ válasza Kisgépkezelő (#80) üzenetére


Dave™
nagyúr

Először olvass/kérdezz, aztán cselekedj - ez bevált módszer :) Én is volt, hogy nagy elánnal rontottam neki a Debiannak, mondván mi baj történhet, aztán meg is borult rendesen. Amióta körültekintő vagyok, nincs is semmi baj. Mindent lehet, csak ésszel.

(#84) spammer válasza VirsLee (#74) üzenetére


spammer
veterán

Nem mondod, ezt nem is hittem volna. ;]

Azért gondolod, hogy felhasználóbarátabb a Windows, mert te azt ismered (jobban?), meg az emberek többsége azon nevelkedett. Pár egyszerű példa:

Szoftverek letöltése: repókból biztonságosabb, gyorsabb, egyszerűbb, mint netről vadászni a telepítőket és egyenként futtatni őket.

Téma/grafikus felület: Van vagy összesen 200 ablakkezelő/asztali környezet, a legcsillogóbb pörgő-forgótól kezdve a legpuritánabb, villámgyorsig. Van kismillió téma/ikonkészlet, szabadon változtatható a felület, ahogy tetszik. Windowsnál mit kellett csinálni (legalábbis régebben)? Patch-elni kellett a nyomorult rendszer dll fájlokat, hogy engedje testre szabni. És még akkor sincs sehol testreszabhatóságban.

A Win 10 most ért el oda, hogy van több asztal, meg 4x-es window snap, Linuxban ezer éve van, ráadásul sokkal komolyabb lehetőségekkel.

És ez csak a felszín, mert ott van még a shell (meg persze a scriptek), amiből szintén van sokféle, csak az átlagjúzer irtózik tőle, de aki szán egy kis időt a tanulásra, annak még a se**ét is kitörli. :DDD Viszont az előzőekben egy olyan valaki volt a példa, aki penge linuxból, na olyannak viszont nem okoz gondot a használata, csak megkönnyíti az életét. A Windows-ban lévő shell viszont viccnek mondjuk biztos jó. ;]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#85) ViZion válasza Kisgépkezelő (#80) üzenetére


ViZion
félisten

Egyrészt aki régi motoros az tudja, h XP-t is tönkre lehetett tenni (OK, saját magát is tönkrevágta :D ), aki játszott, kevés helye volt, az folyamatosan "kiherélte" a rendszert. Ott is tudsz rendszerből törölni, elírni a registry-t, szolgáltatást lehentelni, ami mégis kellene... Nem egyszer előfordult, átlag 3-6 hónapot bírt, mert örökké kellett húzni-nyüstölni, h menjenek a játékok és akkoriban még a vinyókat sem csillió terában mérték... És igen, kezdőként a linux is második rendszernek jó, mert amit meg lehet tenni, azt meg is teszi az ember, felhúz 10 DE-t, kipróbál ezt-azt és hopp, nem indul :D a kíváncsiság ára.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#86) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Köszi a cikket, nagyon jó volt olvasni! :R

Én is 16.04-et használok, kiadása után pár nappal már frissítettem is rá a 14.04-et. Sokat fejlődött a rendszer, és összességében meg vagyok vele teljesen elégedve. Egyetlen (nagyobb) problémába futottam bele, méghozzá a .deb csomagok telepítésébe.

Az új szoftverközpont sehogysem akarta feltelepíteni a Skype .deb csomagját (egyszerűen semmi sem történt). Kis guglizás után rájöttem, hogy az új szoftverközpont nem tudja a függőségeket letölteni a .deb csomaghoz valami oknál fogva, így a gdebi csomagkezelőt ajánlották a deb csomagok telepítéséhez. Ezzel már minden tökéletesen ment, ha bárki belefut ebbe a problémába, próbálja a gdebi-vel a dolgot. :)

(#87) Dave™ válasza PrometheusX (#86) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ismert bug volt, azóta javították :)

(#88) Kisgépkezelő válasza Dave™ (#83) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Igazából csak Gerday kicsit sarkos megfogalmazású törvényét próbáltam bővíteni egy kicsit, csak a vicc kedvéért. Ezért is tettem off-ba.

Egyébként az a baj, hogy bármerre keresek információt mindig olyan alakokba botlok akik úgy használják a sudo-t mint egyes kistérségek lakói a b......et. :) Pl: az általad is linkelt Spotify telepítési útmutató is rögtön azzal kezd, hogy jogosultságot kér mindenhez.
Felhasználóbarátabb lenne, ha lenne valami köztes lehetőség, a minden tilos és a minden szabad között félúton, hogy fel tudj telepíteni ezt-azt, de közben azért ne legyen teljesen védtelen a rendszer bármiféle user errorral szemben.

(#89) lev258 válasza Kisgépkezelő (#88) üzenetére


lev258
veterán

Erre az utóbbira a számítástechnika kezdete óta keresik a megfelelő megoldásokat. Ubuntun talán a snappy csomagok jelentik a következő lépést.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#90) Dave™ válasza Kisgépkezelő (#88) üzenetére


Dave™
nagyúr

Miért kérne mindenhez jogosultságot? A tároló hozzáadásához kér (mint minden, ami plusz tároló), a keyserver kulcsának hozzáadásához (ez is megszokott), meg a kliens telepítéséhez (ez is alap). Itt a legrosszabb, ami történhet, hogy nem sikerül feltelepítened a Spotify-t, a rendszert nem fogja elcseszni. Ha meg mégis balul ütne ki valami, minden folyamat reverzibilis.

(#91) spammer válasza Kisgépkezelő (#88) üzenetére


spammer
veterán

A sudo konfigurálható [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#92) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Korrekt cikk, nagyon részletes! Grat! :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#93) Csarlee válasza Gerday (#37) üzenetére


Csarlee
tag

:)) :)) :)) :)) :)) :))

(#94) shifty!


shifty!
senior tag

Remekbe szabott írás, mint friss, a Windows 10-től virtuális agyvérzéssel rendelkező, kezdő Linuxos, hasznos cikk nekem is, köszi érte! :)
Egyetlen dolog van, amit nem vagyok képes kezelni, és ezért inkább több-levesebb utánaolvasással felkonfigoltam magamnak a MS megoldást, az pedig az office csomag. Se az OO, se a LO nem tud megfogni, nem jó kezelni, inkább egy WINE-os Office 2010.
Ami amúgy nálam 1 hiba kivételével tökéletesen működik - egyetemi dokumentumokban sok képletet kell feltűntetni és szerkeszteni, viszont a .pdf-be mentésnél ezek eltűnnek a végtermékből. Ezt kiküszöbölöm egy netes .docx-.pdf konvertálóval, minden más - eddig - tökéletes volt.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#95) VirsLee válasza spammer (#84) üzenetére


VirsLee
őstag

Sajnos nehéz úgy ítélkezni, hogy nem ismered a másik oldalt. Notebookomon ubuntu van, asztalin windows... Van némi összehasonlítási alapom. Ellenben, ha Te a windows shell-re azt mondod, hogy vicc, akkor jó eséllyel fogalmad sincs arról mit tud a ps, windowst pedig kb. Lelkes amatőr szinten használsz... :)

(#96) spammer válasza VirsLee (#95) üzenetére


spammer
veterán

Ki mondta, hogy nem ismerem a másik oldalt? 20 évnyi Windows után váltottam végleg (egészen 8.1-ig használtam Windowst). :))

Azóta szerencsére csak akkor látom, ha valaki hozzám hozza a televírusozott gépét, hogy rakjam rendbe. ;]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#97) Renfield90 válasza pomorski (#32) üzenetére


Renfield90
újonc

Egyetértek veled, én is azt használom. Még bőven támogatott (2019 asszem') és nem egy bughalmaz mint a 06.04. :)) Ezt már egész jól belaktam és a vasam is jobban bírja.

Hmmm...Nice bike!

(#98) Renfield90 válasza t72killer (#75) üzenetére


Renfield90
újonc

Kedves idegen, megkérdezhetem, hogy a Kodi-hoz mennyire értesz? :) El kéne egy kis segítség :))

Hmmm...Nice bike!

(#99) t72killer válasza Renfield90 (#98) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hűha, rossz embert kérdeztél, kb 2x használtam eddig :B . A topicjában találsz szakértőket:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#100) hallador válasza King Unique (#70) üzenetére


hallador
addikt

Ha egy Windows felhasználót veszített a Microsoft már megérte, a világnak.

----------------------------------------------------------------------

Amúgy a cikk szerintem nagyon jó lett, értelmesen leírja a programokat, amik tényleg hasznosak az életben is, akár munkára is.

A cikk felépítése is érthető, és szakszerű is.

Kezdő felhasználóknak nagyon ajánlott.

Minimálisan tartalmaz terminalt, ami hatalmas előny az új felhasználóknak.

Tettszik, köszi.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.