Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) vinibali válasza Renfield90 (#97) üzenetére


vinibali
őstag

jobban bírja a vasad a 14.04-et, mint a 16.04-et?
mégis mit bír benne/vele jobban?

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#102) sg22 válasza spammer (#84) üzenetére


sg22
senior tag

a power shell mar eleg meno!

what should I do about this?!

(#103) King Unique válasza VirsLee (#74) üzenetére


King Unique
titán

Azt szokták mondani, hogy a Linux felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait... :))

Azért az átlag felhasználóknak, kevésbé hozzáértőknek általában a Windowst könnyebb kezelni. Amikor valaki az ellenkezőjét állítja, max. szerinte / neki alapon mondhatja, de egyébbel nem tudná alátámasztani.
Lehet a Windowst nem lehet úgy testreszabni, faragni, mint xy disztrót, de a userek 9x%-a eleve nem is akarja. A programok letöltéses-futtatásos telepítése lehet "dedós", de legalább egyszerű a maga szintjén. Linux alatt ok, hogy van szoftveráruház, de eleve nem minden érhető el onnan sem. Amikor múltkor egy nyamvadt 21-es flash playert nem tudtam feltelepíteni, mert a kugli kidob 2-3 féle leírást a terminálos telepítésről, aztán egyik se az igazi, nem jót raknak fel, illetve azonos alapú disztróknál egyik alatt használható, a másiknál nem, na az megint örömteli... de más programoknál is már többször belekavarodtam. Persze, aki jobban ért hozzá, annak könnyű és rugalmasan kezeli, csak a többség megint nem ilyen.
A felület, annak elrendezése, ha nem is a legfullosabb tudás terén a Windowsban, de legalább kézre áll és mondhatni ergonomikus. Akik onnan váltanának Linuxra, azoknak nem valószínű, hogy tömegesen a Unity és társai lesz a kedvence, bármennyire fényezik is egyesek. Egy MATE, Xfce, Cinnamon, KDE és hasonló elrendezésű felületek inkább. Az Ubuntu MATE pl. kellemes. :))

[ Szerkesztve ]

(#104) VirsLee válasza spammer (#96) üzenetére


VirsLee
őstag

A válaszodból az derül ki, hogy nem tudod mit tud a windows shell, de tudod mire jó a linuxos. A kettő között tudásban minimális a különbség, lehet, hogy bizonyos szempontból a linuxos jobb, másik szempontból a windowsos. Az, hogy 20 évig kattintgattál windowsban és nem tudod mit tud a shell az azt jelenti, hogy nincs szükséged rá :) Linuxon pedig néha rá vagy kényszerítve, így muszáj használnod...

(#105) aelod


aelod
veterán

Jó kis írás. Használtam asztali gépen dual boottal ubuntut és wint. Itthon dzsihád volt belőle, hogy mi ez (asszony). Így letúrtam és lett win 8.1. Laptopon ismét linux van. Linux lite disztró. Nagyon jó. Kis erőforrás igényes és gyors. Átlag felhasználónak szerintem meg mindegy, hogy linux vagy win úgyis facebookozik meg youtube-ol, filmet néz, zenét hallgat.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#106) ViZion válasza King Unique (#103) üzenetére


ViZion
félisten

"Azért az átlag felhasználóknak, kevésbé hozzáértőknek általában a Windowst könnyebb kezelni. Amikor valaki az ellenkezőjét állítja, max. szerinte / neki alapon mondhatja, de egyébbel nem tudná alátámasztani."
...anyukám pl. Linux Mint-et használ. Egyik idős házaspárnak anno Ubuntuval telepítettem a gépét, lányuknak is az volt (aki nem itt él, de ez volt a jobb megoldás, ha nem én, akkor ő tudott segíteni). Évek alatt kb. 3-4 alkalommal mentem "javítani": egy kapott régi nyomtatót felrakni (nem lehetett, nem USB és a patron több lett volna, mint egy új, USB nyomtató), Skype nem indult (mint kiderült bejelentkezéskor automatikus indulást szerettek volna, szal. a progi működött), meg ilyesmi gondok voltak. Szal. átlag usernek amúgy tök mindegy, de win alatt több a buktató, első sorban a vírusok miatt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#107) hallador válasza ViZion (#106) üzenetére


hallador
addikt

Ezzel én is így vagyok, elsősorban megszokás kérdése, aki Linuxon tanulja meg a számítógépet, annak a Linux pontosan ugyanolyan értelmes mint a Windows. Aki Windows-on szocializálódott, és lusta tanulni, annak a Linux lehet nehezebb, de alaphelyzetben a Windows minden szempontból több hátránnyal rendelkezik egy átlaguser szempontjából, mint a Linux, ez szerintem is így van.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#108) F34R válasza Takumaru6969 (#3) üzenetére


F34R
nagyúr

cgwin-el eddig is lehetett.

(#26) domos

Ez netto baromsag, meg az is hogy osszefogan letaknyoltad a drivereket.

(#35) sg22
van a radeon driver, van az amdgpu driver es van a zart AMD Catalyst driver. Utobbi teljes erteku, jatekok futtatasara is teljesen alkalmas, ennek ellenere ott van az amdgpu amely nagyon jol fejlodik ez a nyilt piros driverek elere torhet.

(#37) Gerday

En ugrottam meg egyet, Gentoo.

(#39) ViZion

Pedig ugy tudom hogy az Open Office is abban a fortelemben irodott mint a Libre Office. (Java)

(#62) Gerday

Az valoszinuleg ezt a cikket el sem olvassa, es meg valoszinubb hogy ide be sem ir.
Ha csak a vegtermek szamit akkor vannak alternativak linuxon is.

(#78) ViZion

A Thunderbirdek a legnagyobb baja, hogy levelezohoz kepest boszme nagy dog, mint egy bongeszo es ott vannak az sql tablak amit neha tomoriteni kell mert belassul irgalmatlanul.

(#79) Dave™

Hat en Windowson is nyulnek a terminalert allandoan, meg hasznalam a jol megszokott billentyukombinacioim, meg keresesbol inditanek sok mindent de nem igazan esik kezre.

(#109) King Unique válasza ViZion (#106) üzenetére


King Unique
titán

Az ilyen házi példák soha nem mérvadóak, ha széles körről beszélünk. Ilyeneket mindenki tud sorolni, ugyanúgy bőven az ellenkező esetre is. A komolyabb vírusfertőzések meg eleve sokszor a user miatt vannak... ha fent van egy normális védelem és nem kattintgatnak / futtatnak stb. összevissza, akkor nem szokott különösebb gond lenni.
Amúgy a Mint Cinnamon jó alternatíva. Bár szívás akad vele, mivel pl. egy Canon MP230 multifunkcionális nyomtatóval nem tudok alatta szkennelni, csak nyomtatni, laptop fényerő beállítását nem jegyzi meg stb. Főleg előbbi előjött más disztróknál is, de pl. Ubuntu alatt jó mind a kettő. Csak azt meg nem szeressük annyira. De a fórumtárs által készített remaster már sokkal szimpatikusabb [link]. :))

(#110) ViZion válasza King Unique (#109) üzenetére


ViZion
félisten

Elég sok helyre raktam linuxot, külsős szervizesként ált. én mentem átlag userekhez, szal. van egy szélesebb kör is, ami alapján azt mondom, h jobb lenne a többségnek a Linux.
"ha fent van egy normális védelem és nem kattintgatnak / futtatnak stb. összevissza, akkor nem szokott különösebb gond lenni." - eeegen, pont ezért. :)

#111 King Unique jó, akkor mindenkinek a windows való, és nyilván az is a legjobb, ennyi. Legyél boldog. ;)

F34R: Nem tudom miben írták, nem is érdekel, csak használom. Van Excel és OO is a cégnél, OO nekem megfelel, főleg keresni jobb benne. Thunderbird jah, mappa tömörítést csinálja is, CCleaner meg szokta az adatbázist is. Csak ezekről szó sem volt (ill. nem tudtam róla, megoldotta, akármi) a 4× ennyi levéllel OS X alatt... :U

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#111) King Unique válasza ViZion (#110) üzenetére


King Unique
titán

Ezt hiába ragozod, mert még mindig csak egy szűk kör, illetve annak is egy kisebb része. Már csak ennek alapján sem lehet azt mondani, hogy egy home usernek ugyan mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#112) ViZion válasza King Unique (#111) üzenetére


ViZion
félisten

Hiába ragozod, szövegértés?
"azt mondom, h jobb lenne a többségnek a Linux."
De mindegy is, megszoktam, h minden linuxos cikk alatt előkerülnek akik tudják, hogy mindenkinek win-t kellene használni mindenre. Engem is meg akartak győzni laptopos topikban is, h anyámnak rakjak win-t a laptopra. Nyilván a 70k laptora veszek win-t, meg szívatom őt magam vírusokkal, csak azért, h faszbúk-YT meg a nosalty fusson.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#113) Cyrin


Cyrin
addikt

Én anno pl. anyósomnak raktam fel Linux Lite-ot. miután megelégeltem hogy kéthetente basztat, hogy ezt meg azt írja ki a windows, meg most épp ez meg az nem megy. Na onnantól síri csönd volt...

(#114) hallador válasza ViZion (#112) üzenetére


hallador
addikt

Te még nem találkoztál vele, hagyd rá. Nem kell vele foglalkozni. Semmi értelme nincs vitatkozni vele. sajnos csak annyit érsz e, hogy etetsz egy Microsoft "független" trollt. Minden Linux Topikban ezt csinálja, valakit mindig betalál. :)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#115) King Unique válasza ViZion (#112) üzenetére


King Unique
titán

Ez nem egészen így van. A felhasználók már régen döntöttek és évek óta ez van. Ezt kéne megérteni és elfogadni. Persze biztosan mindenki annyira hülye és nem tudja, hogy mi a jó neki...

(#114) hallador: megszólalt a ...., aki amúgy minden MS hírrel kapcsolatban topikban ezt csinálja. :DDD Csak az a különbség, hogy míg én tudok pozitívan nyilatkozni és értékelni a másik oldalt is, addig ő csak fröcsögni jár oda.

[ Szerkesztve ]

(#116) ViZion válasza King Unique (#115) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, a többség szomszéd pistikével tört wint rakat fel, aki azt ismeri. De látom tényleg ilyen trollféle vagy, nem sikerült feldolgozni azt sem, amit az előbb írtam, de le is sz*rom :DDD
Szerencsére itt vagy és jól megmondod, hogy mi a jó nekünk

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#117) Cyrin válasza King Unique (#115) üzenetére


Cyrin
addikt

dönteni csak úgy lehet ha van választási lehetőséged...

(#118) hallador válasza King Unique (#115) üzenetére


hallador
addikt

Most épp merre gurult a gyógyszer a graphisoft parkban? különbség, hogy nem adok neked felületet, és fizetett troll sem vagyok.... :DDD

Vádaskodj csak nyugodtan más úgy sem megy.... :D

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#119) King Unique válasza ViZion (#116) üzenetére


King Unique
titán

Ez ferdítés, mert mi alapján mondanád, hogy jobb lenne, azért mert ingyenes? Azt pont nem érv otthoni használatnál mint tudjuk. Azért mert itt-ott többet tud, jobban lehet formálni? Átlagembereket ez megint nem érdekel olyan szinten, hanem csak egy szűkebb, hozzáértő réteget. Az pedig nyilván nem egy elhanyagolható szempont, hogy valaki mit ismer, mit tanult stb.
Nem akarom én senkinek megmondani, max. a tényeket vázoltam, amikkel felesleges vitatkozni, mert pár házi példa nem cáfolja meg. Illetve arra utaltam, hogy egy Windows átlag usernek egyértelműen szokhatóbb és jobban kézre áll egy Cinnamon és társai felület.

(#118) hallador: érdekes, te nyugodtan ócsárolhatsz sajátos stílusban és jelzőkkel másokat, de ha valaki reagál, akkor még te kéred számon. De mindegy, rá kell hagyni, ez a szinted...

[ Szerkesztve ]

(#120) Dave™


Dave™
nagyúr

Na akkor most térjünk vissza az Ubuntu 16.04 LTS-hez, mert már nagyon fárasztó hogy megint (N+1. alkalommal) Linux vs. Windows vita lett belőle.

Köszi

(#121) hallador válasza King Unique (#119) üzenetére


hallador
addikt

:DDD Bizony... Minősítgesd a kis haverjaidat... :DD Nem tudom tudtad-e a személyeskedés nem dívik.... A Te szinted máshol van úgy hívják troll.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#122) Syl válasza Dave™ (#120) üzenetére


Syl
nagyúr

Látod mit tettél az írásoddal? ;] :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#123) ViZion válasza King Unique (#119) üzenetére


ViZion
félisten

Komolyan ekkora troll vagy, vagy csak nem akarod megérteni amit írtam? Idézem magamat, lassan írom: "azt mondom, h jobb lenne a többségnek a Linux.". Tehát azokról írtam, akiknél szervizesként megfordultam, hiszen erről kérdeztél előtte. A tények meg ezek, azt megint más, h a globális stat milyen (így android nélkül főleg, nyilván cégeket is beleértve...), mert nem erről beszéltünk. Windowsra sem vet jó fényt, ha ilyen egy élharcosuk ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#124) hallador válasza Dave™ (#120) üzenetére


hallador
addikt

hogy megint (N+1. alkalommal) Linux vs. Windows vita lett belőle.

Szerintem is így van, de ha valaki ebben éli ki az estélyét, hogy hirdesse az igét, még akkor is ha erre nem kérte senki, és minden Linux Topikban, hát ez eléggé fárasztó szerintem is.

Az a helyzet, hogy most tettem fel pont a Gnome-os verzióját, és meglepődve tapasztaltam, hogy a remmina még nem az igazi, a repository-ból tettem fel a 1.2.0-rcgit.12 -es verziót és az már jól működik.
Amúgy a Unity-s verziót feltettem a Keresztanyámnak. Megjelenés után. Meg van vele elégedve. A Windows 10 kötelező frissítés miatt tettem fel neki, nem tudta megszokni az új start menüt.
Mondjuk körülbelül 2 óra segítség után hívott fel, hogy jó megy neki. Mondjuk a firefoxot nehezebb neki megtanulni.

Itt elmondtam melyik ikon-t kell megtanulnia,meg hogyan kell lekapcsolni, meg belépni, és azóta boldogan használja.

(#120) Dave™ 2 round:

Te vagy a hibás ;] Na most kellett ez kellett?? ;] Kellett! :K :C

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#125) Cyrin


Cyrin
addikt

Másik példa, egy ismerősöm 4 éve ki akarta dobni a netbook-ját mert már használhatatlanná vált win alatt, Linuxot kapott - előbb egy Xubuntut, aztán Chrunchbang++ -t - és a mai napig vígan használja.

Ezek igazán tényleg átlag júzerek, és nem kérdés melyik vált be náluk jobban.

És sorolhatnám még az ilyen példákat.

(#126) King Unique válasza ViZion (#123) üzenetére


King Unique
titán

Akkor elbeszéltünk egymás mellett, mert én kifejezetten általánosan értettem, a kevésbé hozzáértő rétegre utalva. Az, hogy felhoztad a szervizes példát, arra mondtam, hogy nem mérvadó előbbi esetén.
De, hogy ne legyen belőle további balhé: az, hogy valaki sikeresen átáll, mert kap útmutatást és segítséget / utánajár önszorgalomból és hajlandó újat tanulni és az igényeinek is megfelel, az teljesen ok. Csak ugye ott bukik el a dolog, hogy sokan nem feltétlen ilyenek és a kezdő lökés nélkül vsz nem fog menni a dolog. Utóbbi pedig esetedben is helytálló, mert nyilván a szervizben is te ajánlottad az ügyfeleknek és felraktad, beállítottad nekik.

[ Szerkesztve ]

(#127) sg22 válasza King Unique (#119) üzenetére


sg22
senior tag

nem ertem az erveidet, vagy hogy most miert veszekszel. most azon megy a rugozas hogy atlag usernek milyen OS lenne jobb adott hardware-re?

en nem vagyok elfogult, mert en mind a 3 os-t hasznalom, uzemeltetesi teruleten is, szoval van ralatasom.

Windows-t csak annak ajanlanek, akinek valamilyen program miatt van szuksege ra. Pl a jatekok miatt nyilvan, millio ember jatszik, na nekik windows kell. Vulkan meg az uj OpenGL jon mar Linuxra, azaz vulkan mar van is. Ha beforditjak a jatekokat Linuxra is, akkor mar ott is ugyanugy lehet majd jatszani mint windowson.

Vagy valamilyen irodai, tervezoi program kell, akkor is windows.

Tartalom fogyasztashoz, otthoni szovegszerkeszteshez, nyomtatashoz, film nezeshez, zene, stb akarmilyen altalanos feladathoz jobb a linux. Hogy miert?

Jobb az eroforras kezelese, SOKKAL. Adott gepen sokkal gyorsabban akadasmentesen csinal meg mindent.
Ahogy feltelepitetted az OS-t, nemkell drivereket vadaszni, az esetek 99%-ban automatikusan feltelepul, es mar hasznalhatod is. Az update egy vicc windowson, Linuxon egyszeru, gyors, tiszta. Nem nagyon irnak ra virusokat, meg biztonsagosabb is ugy altalanossagban. Programokat is sokkal egyszerubb telepiteni, nem is kell terminalbol ugykodni, eleg ha nyomsz egy kattintast a menure, es ott az aktualis disztronak a boltja, ahol akar clickelgetessel, akar ugy hogy beirod a progi nevet feltelepited. Raadasul ilyen forman tiszta, frisitett virusmentes programot teszel fel.

Szerintem kb mindegyik kijelentesedet megcafoltam, szolj ha van meg valami.

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#128) Cyrin válasza King Unique (#126) üzenetére


Cyrin
addikt

Átlag júzer a wint se maga rajka fel, hanem vérpistike a szomszédból az extended edisönnel adja meg a kezdő lökést a lejtőn...

(#129) Dave™ válasza sg22 (#127) üzenetére


Dave™
nagyúr

...szolj ha van meg valami.

Inkább ne! Neverending story :((( Amúgy egyetértek veled.

(#130) hallador válasza sg22 (#127) üzenetére


hallador
addikt

Ne etesd. Semmi értelme. Szerintem is igazad van.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#131) King Unique válasza Cyrin (#128) üzenetére


King Unique
titán

Vagy eleve előtelepítve veszi a gépet. Illetve ott a különbség, hogy V.I. másik rendszerhez nem ért és nem is tud segíteni, ha valami probléma van. Ahogy az ismerősök többsége sem.

(#127) sg22: nem feltétlen azon megy, mert ez már eleve eldőlt. Ha őszinték akarunk lenni, akkor a (közel)jövőben sem várható akkora változás. A leírt dolgokkal nyilván tisztában van mindenki, de épp nem bizonyít sokat, mert eleve olyan szempontok is számítanak, mint az előismeret, megszokás stb. A programok telepítését pont nem mondanám minden esetben olyan egyszerűnek egy kezdő számára, mert azzal is sokat szívtam, illetve a beállításokkal. Amik a fentebb linkelt remasterbe is bele vannak pakolva és beállítva, azt egy átlagos user magától nem rakná össze. Ezért jó, hogy van ilyen is előre elkészítve. Ellenben más rendszer alatt csak letölti a telepítőket és next-next.

[ Szerkesztve ]

(#132) hallador válasza King Unique (#131) üzenetére


hallador
addikt

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#133) Dave™ válasza hallador (#132) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az önbizalom és a kompetenciák nem feltétlen járnak kéz a kézben :D

(#134) King Unique válasza hallador (#132) üzenetére


King Unique
titán

(#135) hallador válasza King Unique (#134) üzenetére


hallador
addikt

Akkor utálod az nVidia-t, :) nem szép dolog...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#136) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok, szeretnem feltenni ezt a rendszert, mindig is erdekelt a linux, csak nehany program miatt windowshoz vagyok lancolva sajnos. De most mar ki szeretnem probalni :)
Az erdekelne, hogy ha dualbootban szeretnem feltenni, csak ismerkedni, akkor mennyi helyet kulonitsek el neki?
Meg egy kerdes:linuxra van valami graphpad prism alternativa? Amiket talaltam eleg kompromisszumosnak tunnek. Gyakorlatilag ez az egyetlen, ami nagyon kell, az adobe illustratort meg photoshopot kivaltottam mar inkscappel es gimppel.

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#137) King Unique válasza oszi666 (#136) üzenetére


King Unique
titán

10/15 - 30 GB általában elég attól függően, hogy mennyi programot és egyebet akarsz felpakolni. De akár egy 8 GB-os pendrive-ra is feltelepíthető. :) Csak kipróbálni vannak egyéb lehetőségek is (akár pendrive), illetve ezeket + ezeket nem árthat átnézni előtte.
Alternatívák az említett programra: [link].

[ Szerkesztve ]

(#138) hallador válasza oszi666 (#136) üzenetére


hallador
addikt

Ha csak egy alaptelepítést szeretnél tárterület nélkül, akkor 10 GB bőven elég neki. Minden programmal együtt. Ezen felül annyi helyet kell adnod neki, amennyit tudod, hogy használni fogod.

A hivatalos sr: [link]

Az említett progit nem ismerem.

(#137) King Unique

15-30 GB általában elég attól függően, hogy mennyi programot

A Windowshoz igen. De mint tudjuk a MIcrosoft szerint ingyen van az erőforrás... Pontosan alaptelepítéshez ennyi kell, sőt most még nőni is fog, de az Ubuntu hivatalos ez:

Ubuntu Desktop Edition
700 MHz processor (about Intel Celeron or better)
512 MiB RAM (system memory)
5 GB of hard-drive space (or USB stick, memory card or external drive but see LiveCD for an alternative approach)
VGA capable of 1024x768 screen resolution
Either a CD/DVD drive or a USB port for the installer media
Internet access is helpful.

Tehát max 10 GB elég minden programmal együtt, plusz amilyen adatot akar tárolni. NEM 15 - 30 GB. Akkor már adatot is tárol.....

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#139) King Unique válasza hallador (#138) üzenetére


King Unique
titán

Nem mondod... én is tudom, hogy elég 10 GB, sőt írtam, hogy akár 8 GB-os pendrive-ra is feltolható és használható. De általában a 15-30 GB a javasolt. Windowshoz meg pont nem elég ennyi, mert eleve min. 40-50 GB-os (vagy nagyobb) partíciót illik adni neki. Persze ki lehet centizni, csak utána ne csodálkozzon senki, ha gondok lesznek, főleg egy build upgrade esetén...

kedvedért helyesbítettem, nehogy má' ezért is majd belém kössél...
te aztán nem szoktál...

[ Szerkesztve ]

(#140) hallador válasza King Unique (#139) üzenetére


hallador
addikt

Nem kellene trollkodi, ennyi. Múltkor még 25 GB kellett a Windows-oz mi történt most már az igazat kell írni vagy mi? A microsoft magyarországnál igazságszérumot osztogatnak?

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#141) oszi666 válasza King Unique (#139) üzenetére


oszi666
őstag

Koszi neked is a segitseget :)
Es halladornak is!

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#142) King Unique válasza oszi666 (#141) üzenetére


King Unique
titán

Azért ezt a kipróbálást gondold meg, hogy milyen módon oldod meg! Mert, ha utána esetleg le akarnád szedni / más disztrót feltenni helyette, akkor eleve célszerűbb a linkelt EasyBCD-s megoldást választani. Vagy virtuális gépre, USB-eszközre telepítés stb. Illetve már maga a live rendszer alól is eleve sok minden kipróbálható.

(#140) hallador: most speciel nem értem ezt a kötekedést, de ez már kissé beteges... nem tudom hol írtak ilyet, max. a hivatalos minimális rendszerkövetelményeknél van az újabb kiadásoknál 16/20 GB megemlítve 32/64 bites rendszereknél. Az XP-nél meg aszem 1,5 GB volt. De aki életében használta egyiket is, az tudja, hogy érdemes többet adni neki, illetve mi az ajánlott. Az Ubuntunak sem az 5 GB, hanem inkább a 10-15.

[ Szerkesztve ]

(#143) oszi666 válasza King Unique (#142) üzenetére


oszi666
őstag

Rendben, köszi a tanácsokat, utána nézek :)

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#144) UnA válasza King Unique (#103) üzenetére


UnA
Korrektor

Azért az átlag felhasználóknak, kevésbé hozzáértőknek általában a Windowst könnyebb kezelni. Amikor valaki az ellenkezőjét állítja, max. szerinte / neki alapon mondhatja, de egyébbel nem tudná alátámasztani.

Ezt nehéz elképzelni, hogy valóban komolyan gondolod. Elég furcsa, hogy összekevered a megszokást a valódi kezelhetőséggel. És ez most nem Linux vs. Windows kérdés.

(#145) UnA válasza F34R (#108) üzenetére


UnA
Korrektor

A LibreOffice / OpenOffice nem Java alapú, csak bizonyos funkciókhoz használják a JRE-t, mert azzal hatékonyabban lehet megoldani pl. az adatbázis kapcsolatok kezelését.

(#146) King Unique válasza UnA (#144) üzenetére


King Unique
titán

Mintha a kettő nem függne össze valamilyen szinten. Nem tudom ki, hogy van vele, de nekem könnyebb abban elkattintgatni, amit már ismerek, illetve máshol is napi szinten használok.

(#147) UnA válasza King Unique (#146) üzenetére


UnA
Korrektor

Csak igen kis mértékben függ össze. Ami erőfeszítést kíván, az mindig az új dolgok megismerése.

Egyébként amióta az átlagfelhasználó számára a böngésző az elsődleges platform, a személyes felhasználásban fokozatosan szorulnak vissza a hagyományos desktop OS-ek.

(#148) kovgab


kovgab
aktív tag

Jó kis cikk, érthető, kedvcsináló...
Most, hogy van végre 16.04 Ubuntu kiadhatják talán az új Elementary-t :C
De ahogy olvastam, eszembe jutott, hogy akár ideiglenes is de visszatérhetnék kicsit ubuntuzni :)

Ká Úr

(#149) ViZion válasza King Unique (#146) üzenetére


ViZion
félisten

Engem anno leültettek OS X elé (előtte csak láttam, de nem használtam soha), megmutatták a szerveren a mappákat, elmondták mi hol van és dolgozzak. Magára az OS X-re kb. semmit nem mondtak és egyértelmű is, (egy nagyobb linux disztróval is ez a helyzet ma már).

Nyilván aki telepíteni meg testreszabni akar, annak kell kicsit guglizni, de magyarul is szinte mindenre van leírás már. Ráadásul német OS X-el dolgoztam, nem mintha ez hátrány lenne nekem. Hidd el, az user-szinten hozzáértés 80%-ban elhatározás kérdése. A maradék 20%-ban lehet belefutni hálózatos, hálózati nyomtatós, stb. dolgokba, de oda is azért kell rendszergazda, mert nyomtató IP-t nem engedte átírni nekem, stb. Sokakat korlátoz a megszokás, szerencsére nálunk akik jöttek még senki nem panaszkodott, h tök új OS-t kellett "megtanulni".

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#150) Cyrin válasza UnA (#147) üzenetére


Cyrin
addikt

"Egyébként amióta az átlagfelhasználó számára a böngésző az elsődleges platform, a személyes felhasználásban fokozatosan szorulnak vissza a hagyományos desktop OS-ek."

+1

persze az se mindegy milyen böngésző ;] :

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.