Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 14adam


14adam
addikt

Őrült :CMég csak bele olvastam,de majd ha lesz időm elolvasom :)

[ Szerkesztve ]

(#2) Gorneck


Gorneck
titán

Jajj de ismerős az a háttérkép... :DDD

Jó kis írás... :C

Gorneck#1239

(#3) ssolitude


ssolitude
őstag

Eggyel elegánsabb lenne, ha direkt a képet linkelnéd, és nem a view oldalt. ;)

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#4) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Grat! Megnitrozni nem akarod? ;) Kivancsi lennek ugy mennyit menne.
nekem egy Pentium 4 519K van. Elég gyenge eresztés sajnos :O :O

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#5) bacsis válasza Gorneck (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

le ne buktass :DD :DDD

(#6) KrAt


KrAt
veterán

Állat :R :C

(#7) bacsis válasza ssolitude (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Basszus, nem is tudtam a különbséget, eddig nem tűnt fel... megcsináltam, ezután mindíg így fogom... Köszönöm a segítséged :R

(#8) forras2


forras2
őstag

Ha nem csináltál volna a cpuz-ről képet,nem hittem volna el hogy 5GHz fölé mentél! :U
Jó írás lett!Grat! :R

ui.:A grafikonoknak nincs semmi bajuk,azt leszámítva,hogy nálam a grafikonok alatt lévő írásokat,és a grafikonok feletti számokat nem lehet elolvasni,mert el vannak mosódva! :(((

(#9) bacsis válasza forras2 (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mondtam már hogy cserélj monitort, nálam tökéletesen olvasható :DD :P :P

(#10) forras2 válasza bacsis (#9) üzenetére


forras2
őstag

Ha adsz pénzt,hogy kicseréltessem a laptopom kijelzőjét,akkor megcsináltatom! :P :DDD

(#11) Gorneck válasza bacsis (#5) üzenetére


Gorneck
titán

Igyekszem... ;] :DDD

Gorneck#1239

(#12) Kzo


Kzo
tag

mennyibe kerül egy ilyen proci. ?

(#13) Hunter2 válasza bacsis (#5) üzenetére


Hunter2
addikt

A háttérképen ESD köpeny van rajtatok?

(#14) bacsis válasza Kzo (#12) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

szerintem használtan már 7-8k-ért lehet kapni :R

(#15) peti_s


peti_s
addikt

Jó írás, tovább nem szeretted volna emelni a feszt, és az órajelet? A stabilitás nem elsődleges. Ezzel 6 GHz sem akadály, de még a 7 sem. Bár pont ez a processzor nem hiszem hogy menne 7 GHz-et, de 6-ot lazán. Azzal hogy ha Windows 2000-et használnál újabb MHz-eket nyerhetnél. De én kifejezetten érdekesnek tartom, remélem nekem is fog egy "laza" 5 GHz sikerűlni.

(#16) bacsis válasza peti_s (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a gond az volt, hogy nem indult magasabb órajelen, hiáab adtam neki 1,9 majd 2,0v-ot.. túl melegedett egyszerűen!
1,9v-nál beléptem a biosba és 75fok fogadott! ah kicsit megterhelte volna valami a procit, mennyi lett volna? 95? :DDD
komolyabb hűtéssel ment volna még, de az én zalmi, főleg hogy minden rá van aggatva, kevésnek bizonyult már :(

(#17) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Szegény proci! :C

(#18) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Eeeez egy ááálllaaaat :D

Grat a jó eredményhez :)

Amúgy a 70 fok nem is sok egy P4-től.
Munkahelyemen nem egy darab van ami úgy kezdi hogy 5 perc alatt 66-69 fok (mondjuk azoknak szar is a hűtése). Jellemzően ezek olyan helyekre vannak kirakva ahol nem csinálnak semmit. (Pl. adatokat közölnek egy terepi buszon, stb. Hogy oda minek P4 azt nem tudom de mindegy.)

@Hunter2 :
Bármibe lefogadom hogy igen :)
Ilyet hordok én is melóban :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) Bermi


Bermi
aktív tag

nagyon nagy, :C :R remélem lesz folytatás egy hatékonyabb hűtéssel

F1.....

(#20) peti_s válasza bacsis (#16) üzenetére


peti_s
addikt

Kár. Lehet venni az Iponon új 631-eket. Link.

(#21) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Húh, 5GHz, nem semmi. És még ment volna feljebb is. Köszönjük a kiváló olvasnivalót, mester! :R

(#22) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

"Fontos megjegyeznem, hogy nem igazán van olyan alkatrész, amit ne vízzel hűtenék"
Hazudós. :U Rágógumitól, Milkacsokiig, Túróruditól franciasalátáig mindennel hűtesz.... :DDD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23) total90


total90
veterán

Jóféle kis tuning :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#24) bacsis válasza philoxenia (#22) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

bassszus... tökre igazad van :DDD :R

(#25) bacsis válasza ^Clown (#21) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én köszönöm, hogy elolvastad :R

(#26) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

mondjuk 4ghz-en mennyire verne le egy 3ghz-es e2200-at? :))

(#27) lezso6 válasza aero. (#26) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Valszeg semennyire (szerintem még 5 GHz-en sem), főleg nem két szálon. :N

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#28) aero. válasza lezso6 (#27) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

á, pedig azt hittem, hogy valamennyire ott van mellette ... :)

(#29) forras2 válasza aero. (#26) üzenetére


forras2
őstag

Míg az E2200-ban 2 mag van,2 mag dolgozik,addig a P4-ben csak 1 mag csap a lovak közé.....Tehát az E2200 gyorsabb,szerintem nem is kevéssel! :K

(#30) .mf válasza philoxenia (#22) üzenetére


.mf
veterán

Jó meglátás :DDD :C

aero.: inkább fordítva :DDD
Nézz C2D megjelenésekori teszteket, a C2D benchtől függően fele-kétharmad órajelen is lehagyta a kétmagos P4-et...

bacsis: ha ennyire melegedik, ott valami nincs rendben a hűtéssel :(
A Zalman köztudottan nem jeleskedik vízhűtésben, de itt valami extra is lehet.
Tippeim:
- kicsi a radiátor hőleadó képessége, vagy
- gyenge a blokk / buborék ragadt a prociblokkba / nem támaszkodik rendesen a blokk (homorú az ihs, vagy kevés az aloe vera :DDD), vagy
- gyenge a pumpa / a sok bekötött alkatrész nagyon megfogja az áramlást.
Ha az összes alkatrész hőmérséklete hasonlóan magasra emelkedett, akkor az első; ha csak a proci, akkor a második; ha láthatóan lassan folyt a víz a rendszerben, és az egymást követő alkatrészek között egyre nagyobb volt a különbség, akkor a harmadik.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#31) nixx-21


nixx-21
senior tag

nekem is ien prockóm van csak 90nm-es változattehát az alap 630-as ugyanien feltételekkel
Tuningban 3,75GHz-en hajtamon gyári hűtővel sajnos nekem a hőmérsékelet az akadály:D

egyik kaland:gondoltam egy nagyot kimentem a hidegbe egyszer (este , -12°C) el is jutottam 4000 MHz-ig lazán onnantól kezdve nem volt stabil 4,2-ig jutottam ott már erősen feszelve(1,7v teerhelés nélkül 63°C :DDD ) sem ment feljebb .
Mondjuk ez lehet h betudható a lapomnak szorzót sajna nem tudtam állítani
(alapjárton ezen a procin lehet? mert én ugytom h igen,lényeg h ezzel a lappal nem tudom)

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#32) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

bacsis, te vagy a király :R

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#33) PH-User


PH-User
addikt

OMG! :DD

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#34) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Általában Windowsban hűvösebb egy CPU, mint BIOS-ban, mert BIOS-ban még nincsenek aktív energiagazdálkodási dolgok, nem kap HALT parancsot, stb.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#35) rootkiller


rootkiller
őstag

Asus Commando deszkában ez a proc. meg az azonos magra épülő 3ghz cerka 8ghz fölött képes menni: [link]

Artengo TR 990 Pro

(#36) pohár


pohár
félisten

Nekem ugyanilyen prockóm van, egy Gigabyte 965-DS3-ban csücsül 2GB 800MHz A-DATA ram társaságában, és egy Silent Knight 2 hűti, igen sok sikerrel :D

Mondjuk én alap órajelen használom... :U :D

Köszi bacsis, még több elmebeteg tesztet akarunk!! :C :D :R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#37) 04ahgy válasza .mf (#30) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Így igaz. Nekem passzív a radiátorom hűtése, mégis csak 4-8°C a CPU és a VGA hőmérséklete közt a különbség. Ha terhelem az egyiket, az magával viszi a másikat.

Mindamellett az is megeshet, hogy minden jól feküdt fel, és a rendszer is jó, csak ilyen silány a lapka és a kupak közt a hőátadás annál a 631-es procinál. Le kellene kupaktalanítani, és újrapasztázni. Vagy egyáltalán nem is kellene rajta kupaknak lennie, hanem közvetlenül a die felületére feküdne fel a vizesblokk. Lehet, hogy értékes voltokat kaphatna a procc, és értékes MHz-eket nyerhetne vele Bacsis.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#38) toth_janika


toth_janika
őstag

Grat a cikkhez! :D :C Tanulságos volt! :)

Kíváncsi lennék a jó öreg 2,8-as Athlon XP-ből, meg az ABIT lapból mit tudnék kihozni! :) De azért nem ilyen őrült módon, mert nuku vízhűtés! :D Van 3 csapágyas venti és hello! :DDD

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#39) Killing


Killing
addikt

Egyszer nem csinálnál egy tesztet AMD-vel hogy megy-e 5 GHz fölé? :DDD
Ember,a hűtési kísérleteid után most ez...szerintem van valami bajod... :DDD :))

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#40) vPhis


vPhis
aktív tag

ezen a képen van egy nagy buborék a cpu blokkba menő csőnél
" de biztos úgy gondolta a processzor, fontosabb neki a saját élete, mint az én, elvetemült tuning beállításaim"
hátezjó :D

jó cikk

mod: amúgy ha a buborékot és a 4850-et kivetted volna a vizes rendszerből, sokkal jobb lehetett volna. szerintem

[ Szerkesztve ]

(#41) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Na jó reggelt mindenkinek!
Akkor igyekszek válaszolni a kérdésekre!
.mf! A Blokk tuti jól felfeküdt a processzorra, hisz 4,5GHz-ig igen jó hőmérsékletet kaptam, továbbá a hő leadó radiátor is melegedett szépen... azért kötöttem be a 22centis ventillátort, és teszteltem le újra...
Ahogy írtam, mindenre rá van köcöllézve a rendszer, amik tovább fűtötték a rendszert, hozzá teszem annyira nem jelentősen, mert a VGA kártya szokta nagyon felfűteni még a rendszert de most ő szinte semmi plussz hőt nem termelt, mert ugye végig csak 2D-be volt
Killing! AMD-ből csak 3gépem van, ebből 2 már régi, 1 ami újabb, az is egy Barton magos Athlon XP, játszottam tegnap azzal is, 2600MHz-ig jutottam 1,925v mellett, az volt a plafon... Szóval még az 5GHz nem mostanába lesz... majd ha lesz olcsón Phenom2 ;]
De azért készülök még AMD téren is nektek meglepetéssel, remélem összejön ;)
vPhis! Tényleg ott van egy széép nagy légbubi, az már egy ideje benne leeht a rendszerben, a memória hűtőblokkból jött elő, mikor elfektettem a gépem... nincs nagy jelentősége, elég nagy a cső belső átmérője, a vízhűtés keringető jelzője is szépen megy, egyáltalán nem lassú a vízkeringetés.. mármint magához képest...
Így utólag tényleg kivehettem volna a VGA karit, de a franc se gondolta volna hogy ennyire felfűti a processzor az egész rendszert, a másik meg az, hogy sokkal többet amúgysem nyerem volna, mert a végén már nem a vízhővel volt a gond, hanem hogy túl lassú volt a rendszer keringetése, és nem tudta elég gyorsan elvinni a meleget a blokkról...
04ahgy! "Átlagos" tuning mellett nekem is bőven elmegy ez a kis zalmi passzívban, pedig az E8500am 4,25Ghz-en megy, az északi híd is kap némi plussz kraftot, meg a VGA-t is húzom, és kb 50fokon van játék alatt a processzor és a GPU egyaránt...
csak hát szerencsétlen 631es P4 úgy látszik egy maga képes klasszisokkal több hőt termelni mint a 2magos nagyágyú E8500 meg y 4850 játék alatt :DDD :DDD :Y

[ Szerkesztve ]

(#42) helkis válasza bacsis (#41) üzenetére


helkis
addikt

ismét egy termékeny hétvége! grat! :R

..úgy gondolta a processzor, fontosabb neki a saját élete, mint az én, elvetemült tuning beállításaim...
nálad elég sokszor kerülnek a hardware-ek halálközeli állapotba! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#43) forras2 válasza bacsis (#41) üzenetére


forras2
őstag

Ez már igen! :)
Régen 1 proci képes volt akkora hőt termelni,hogy télen nem fagytál meg mellette,mostmeg még 1 proci meg 1 vga is kevés hozzá! :DDD

(#44) hakos1987 válasza bacsis (#41) üzenetére


hakos1987
őstag

HElo!

Először is grat az eredményhez, így is szép.
Másodszor, ebből is látszik sajnos, hogy a gyári vízhűtéseknek nem sok értelme van. Amennyi pénzért ezt vehetted anno, sokkal erősebb hűtést lehetett volna építeni. Bár még a gyáriak közül a reserator a legjobb, ennek ellenére nem teljesített valami fényesen. Egy normális blokk, radiátor, pumpa kombójával simán lehetett volna hűteni. Hiába van rajt a VGA, a RAM-ok, északi híd, fetek stb a rendszerbe, azok nem termelnek olyan nagy hőt, mint a processzor, főleg, ha a vga például nem is volt terhelve. Egyébként a 2. képen látszik egy nagy buborék a cső felső részében. Légtelenítettél rendesen?! vagy feltöltés után készült a kép?
Szóval nem leszólni akarom a vízhűtésed, félre ne érts, csak egy jobb CPU blokkal, radiátorral, pumpával nem lett volna gond ennek a procinak a lehűtése!

korábban írtad, hogy a bubi a mem blokkból jött elő, de sokat nem számít... azért sokat számít, ha a buborék megakad mondjuk a cpu blokkban, ott nem képes a víz a blokkal érintkezni, és azon a területen nem tud hőt leadni... javaslom, hogy egy picit mozgasd meg a gépet, hogy kijöjjön minden kis bubi!

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#45) TheDragon007 válasza helkis (#42) üzenetére


TheDragon007
senior tag

valahogy mégis túlélik a megpróbáltatásokat.. ez bacsis egyik fő erénye :C

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#46) bacsis válasza hakos1987 (#44) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Abszolúte ugyanaz a véleményünk! :R :R :R
Én is tudom, hogy ennyi pénzért amennyibe van már nekem ez a reserator, komolyabb cuccot csinálhattam volna, de a többi gyárihoz képest szerintem is elég jónak számít! :K
Azért ha ezt a 22centis ventit ráteszem, akkor az sokat számít.. viszont a keringető szivattyú tényleg nem a legjobb :(
Mikor elkezdtem kóstolgatni a vízhűtés örömeit, nem gondoltam volna, hogy ennyire beleszeretek. most így tapasztaltabb fejjel természetesen máshogy építettem volna ki a rendszert de jelenleg ez van, ezzel kell beérnem.. és lényegébe be is érem vele :C
Tuningolás után, hogy ismét felállítottma a gépet, az a pici buborék is kiment a rendszerből :R

(#47) bacsis válasza TheDragon007 (#45) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

végülis.... most így belegondolva... nem nagyon tettem tönkre hardvert saját marhaságom miatt... pedig csináltam pár ökörséget! Én csak úgy hívom ezeket az alkatrészeket egy-egy megpróbáltatás után, hogy barombiztos :DDD
Pár szorit engedd meg hogy pár szóba elmeséljek:
Vízhűtésem szereltem, még mikro csak ismerkedtem vele.. és tele öntöttam a gépet nem kicsit... jah ráadásul ablakmosó volt a rendszerben :DDD
na mondom nem kapcsolom be a gépet hadd száradjon ki.. este indítanám a gépet, mondom már száraz: elindul, de képet nem ad... újra illesztem a vga-t, de semi.. a ramokat illesztgetem, de semmi.. megnézem én a procit... kiszedem a foglalatból, látom ám, hogy a processzor foglalat a processzor érintkezői meg úgy azon a környéken minden egymerő víz! nem nedves, szó szerint tocsog a víztől.. azaz az ablakmosótól.. 8órán kerszetül áztatta a gépet a lötty... kiszárítottam hajszárítóval, proci vissza, a gép pöccre indult :Y :Y :Y Ez egy X38as Asus P5E lap volt...
De mikor a hóhűtésel kísérleteztem, az sem volt semmi, 4X folyott rá az alaplap SLOT1 foglalatába a havas víz! természetesen az is kibírta :R
az sem volt semmi, mikor beszereztem egy igen ritka AMD k6-III+ processzort, amerikából lettrendelve, meg sem merem mondani mennyiért... 1,8v kell a procinak. oks beállítom az alaplapi kapcsolóval az alaplapon.. hmm nem ad képet.. kiszedem, újra rakom a procit. még mindíg semmi.. memóriát cserélek, vga-t nyomkodom.. semmi.. hmm megnézem mégegyszer a feszültség beállítást! hopsz a kapcsolót elnéztem s nem jót kapcsoltam fel.. hmm mennyit is kapott így a proci? bazz 3,2v :Y :Y
áhh kinyírtam a procit?! :F :W
a fenét, vissza kapcsoltam 1,8v-ra és már indúlt is a rendszer :DDD :R
szóval bírják ezek rendesen :R :R :R

(#48) peti_s válasza nixx-21 (#31) üzenetére


peti_s
addikt

A szorzót csak lefele tudod állítani, felfele nem. A P4-ekebn a 6xx-es ekben volt benne először a SpeedStep, amivel tudod állítani lefele a szorzót. Én az 524-emnek, se le, se fel nem bírom állítani a szorzót.

(#49) Killing válasza bacsis (#41) üzenetére


Killing
addikt

Te ígérted,váruk! ;]
TheDragon007:Bacsisnál mindent túlél minden!100 fokot kibírt a prockója,elázott jópárszor az alaplap stb...Nem semmi csávó! :DDD,bezzeg én egyszer vettem ki a procimat takarítani,és beleégett! :W

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#50) Daveedka


Daveedka
tag

egy újabb bacsis teszt :DDD köszönjük :) :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.