Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#415) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Nekem pár kérdésem, megjegyzésem lenne csak a BTC szakértőkhöz/ prófétákhoz:

- Tudjuk pontosan, hogy kinél lehet a BTC egy jelentős része? Még a rendszer indulására gondolok. Olvastam egy ilyen fejtehetést, hogy óriási BTC mennyiségek vannak "centralizálva", ami felveti hogy bármikor manipulálhatóvá válik a BTC is és csak illúzió, hogy stabil pénz válhat belőle... mivel ha valakinél (pl egy tervezőnél a korai időkből) van centralizálva mennyiség (sokmillió számlára szétosztva), könnyen bedönthet mindent ha úgy akarja.

- Gyerekcipő még, de ennek ellenére mégis mindenki a dollárhoz, euróhoz stb méri a kriptót. A bányászok sem azért bányásznak főleg, hogy kriptóval fizessenek (javarészt), hanem nyerészkednek a váltókon, vagy beváltják valódi pénzre. Tehát jelenleg végülis a hagyományos bankrendszeren élősködik a kriptovaluta, és tőle függ. Függetlenedés csak akkor változhatna, ha a kormányok bevezetnék a kriptót hivatalos pénzzé... ez viszont nem fog megtörténni soha szerintem, mert a nem engedik a kontroll hiányát. Eleve azért alapvetően jótékony és hasznos kontroll is létezik.
Önállóan mikor függetlenedhet tehát a pénzrendszertől a kriptó? Mikor tudok krumplit venni stabil(!) árfolyamon BTC-vel?
Az árfolyamstabilitás nem éppen a kontroll és a bizalom következménye? (CHF, USD...) egy kriptó stabilizálódhat háttér nélkül valaha is?

- A kormányzati kontroll természetesen veszélyes dolog, hiszen a kormányok kezében vagyunk, kedvükre rendelkezhetnek a pénzzel.
Viszont ez ugyan úgy érvényes a kriptóra is szerintem. Ahol egy VISA-t manipulálhat, leállíthat egy diktatúra, ott egyetlen gombnyomással kilőheti a p2p hálózatokat vagy blokkolhatja, korlátozhatja az internetet.

Hogyan veszek krumplit a betonstabil feltörhetetlen BTC walletemmel egy háború kellős közepén? Korlátozott vagy letiltott internettel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.