Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) redgreg válasza Indi86 (#297) üzenetére


redgreg
tag

Na innen látszik, hogy felmenrett voltál. Nem, nem fejlődik rohamosan. Bö egy évszázad alatt, sikerült 50 wh/kgról 200-250 wh/kgra emelni ezt az értéket. És mégegyszer mondom, az akuumlátor 1800 óta létezik, és azóta fejlwsztik mert kéne. Csak nincs áttörés. Az ipari szintű tároláshoz meg kb 10 nagyságrendnyi növekedés kellene.

(#302) Indi86 válasza redgreg (#259) üzenetére


Indi86
tag

Nézd meg a wh/kg fejlődést a meghatározó aksi gyártóknál Öt éve ez 200 volt 5 év múlva 300 at várnak. Soha nem fejlesztették ennyire mint most. Hol élsz? Nem látod ezt? Szted eddig is lehetett volna ilyen teslákat gyártani?.nagyon nem.

(#303) Sinesol válasza Indi86 (#297) üzenetére


Sinesol
veterán

Igazából van akksikra értelmes tömeggyártás, már évtizedek óta rengeteg pénzt ölnek bele a fejlesztésükbe, de mégsem jutnak előbbre lényegesen, nehogy azt hidd már, hogy mostanában kezdték el az egészet fejleszteni.

Tényleg az az igazság, hogy kb 0-ra jön ki a szélerőmű teljes energiamérlege, rengeteg energiába kerül előállítani, elég csak az alapvető elemét az aluminiumot megnézni, hogy mennyire energiaigényes az előállítása, megmunkálása. Nyereséges max olyan szempontból lehet, hogy jól kaszálnak rajta a gyártók.

[ Szerkesztve ]

(#304) redgreg válasza Indi86 (#302) üzenetére


redgreg
tag

Várnak, csak nincs... De legyen. Akkor egy hév bp-szentendre távhoz már nem 1 tonna aksi kell nagyon nagyon optimistán számolva hanem csak 666 kg. És ez egy szerelvény egy útja. És hol van ez egy v63ashoz képest?

(#305) Indi86 válasza lacafaca (#273) üzenetére


Indi86
tag

Olvass utána ne itt égesd magad.

(#306) Ispy válasza redgreg (#301) üzenetére


Ispy
veterán

Nem érted, hogy fejlődik? Ő tudja, sőt látja is a jövőt, mindenki más hülye. Pedig egy VW konszern 1 perc alatt el fogja ásni jó mélyre az elektromos autót, ha mégse jön be üzletileg. Ez most egy drága kisérlet, aminke még senki sem látja mi lesz a vége. Csak egy PH user...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#307) Indi86 válasza lacafaca (#295) üzenetére


Indi86
tag

Gondolom teslával nyomod nem egy szarral. 😅 Okosabb is lehetsz az összes mérnöknél akik ezt állítják és megmérték.

(#308) Indi86 válasza Sinesol (#294) üzenetére


Indi86
tag

Úgy jött ki hogy olvasok a témában googlizz rá! Szted az a sok hő ami feleslegbe képződik egy sima autóban meg hang az mi? Meg a rengeteg járulékos alkatrész ahol elveszik az energia..kuplung stb..ez mind nincs az elektromosban.

(#309) Indi86 válasza azbest (#299) üzenetére


Indi86
tag

Jajj, nem sokat értesz az egészből. Hatékony aláírások stb.? Kriptográfusok találták ki biztos nem tudtak erről amiről te. Szerettek volna gépeket pörgetni. Amúgy hogyan tervezted az aláírásokat szétszórni a világon úgy hogy a kulcsot senki nem tudja? Mert ugye sziget üzem nem játszik.

(#310) tordaitibi válasza Indi86 (#286) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Picikét vegyél vissza, nem használtam veled szemben ilyet hogy idióta sem hogy bolond és erre megkérnélek hogy Te se tedd. Nem jártunk együtt se berúgni, sem nem közös az anyukánk.
Köszönöm.

Mostani állapotot véve, reálisan, mert a megújulók aránya ugye nem túl sok jelenleg.
Fosszilis alapanyag, szén, olaj, gáz.
Szénerőmű, hatásfok jóindulattal 30-40%.
Gázerőmű, hatásfok legyen 50-60%
Energetikai átalakítások, transzformálás, távvezetékek vesztesége, KÖF transzformálás, fogyasztóhoz eljutva a vaszteségek 30-40%. Igen bizony, a transzformátor a nagykönyvekben 97% hatásfokú. Csak ott nincs cos-fi és asszimetrikus terhelési, csillag-delta és vissza veszteség valamint egyéb veszteség. Erre is biztosan lehülyézel, nézz utána.
Töltő, jóindulattal mivel kapcsolóüzemű, legyen 90%
Most jön a csavar mert ezért Te engem biztosan nem is lehülyázel hanem egyenese istenkáromló leszek, a kocsiba lévő akkupakk töltési-kisütési hányadosa sajnos nem 100 hanem 75-90. Bizony bizony, de természetesen ezt sem kell elhinned. Vagyis 10kWh kivett az sajnos minimum 11kWh betett . Hülye vagyok jelentem.
Autó DC-3phase BLDC átalakítás, vezérlés, nem hülyeségből van benne hűtés, csak....csak nem 80-90% hatásfokkal adja tovább az energiát a 75-90% hatásfokú motorokra...? Nahát...

Nincs hangulatom a százalékokat lezongorázni, nem kell nekem hinned de az erőműben betett pl. gázenergia 20-25%-a jut el a kerekekhez.
Mennyi egy trágyadomb 20 éves szívó dízelmotor hatásfoka?
Ki a hülye?

Fejezd be a vagdalkozást.
Ha nem tudsz emberi módon vitatkozni és esetleg veszíteni, akkor én itt veled befejeztem a kommunikációt.

(#311) Indi86 válasza redgreg (#301) üzenetére


Indi86
tag

https://villanyautosok.hu/2019/08/17/visszaterhet-a-litium-vasfoszfat-akkumulator/

Itt van te túlképzett kis idegzsák, biztosan hazudnak a gyárak. Még a múltról is. Kettő is. Ha ez neked nem fejlődés akkor mentsd fel magad az írkálás alól. 😂 Vágod hogy eddig csesztek fejleszteni? Eddig nem strapálta magát senki kb..Vagy szted.miért épp most fejlődik ennyire? Vicces hogy egy fizika versenyre járó embert oktatsz ki fizikából. 😂😂 Jól beleválasztottál.

(#312) Sinesol válasza Indi86 (#308) üzenetére


Sinesol
veterán

A logika ott hibázik, hogy azt az energiát elő is kell állítani, amivel megy az elektromos autó, az erről való beszélgetést általában szereti elkerülni a propaganda. Ha a teljes képet nézzük akkor nincs akkora különbség, az is csak abból jön, hogy az erőművek hatásfoka 10-15%-al jobb, mint a motoroké.
De egyébként azt nem vitatom, hogy jó ez elektromos autó, tényleg ez lehet a jövő, csak azért a ferdítéseket nem szeretem. Az is kár, hogy a zajszennyezés megmarad, mivel hanggenerátorokat kell majd szerelni minden elektromos autora.

[ Szerkesztve ]

(#313) Indi86 válasza Sinesol (#303) üzenetére


Indi86
tag

Ki gyártott itt tömeget a Tesla előtt? senki. Most is a tesla a legnagyobb, egy új cég. Miről beszélsz?

Nekem ne magyarázd már meg hogy annyi energiába kerül amit évtizedek alatt nem forog ki..Lehetetlen! Akkor hogyan éri meg olyan országokban ahol nem dotálják?.Erre adnál inkább értelmes választ a konteók helyett!

(#314) Tigerclaw válasza Indi86 (#269) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mondja ezt egy olyan cég képviselője amit milliárdokra büntettek épp mert hazudott az egész világnak elég fontos dolgokban. Te fogsz 10 millióért elektromos VW pólót venni?

Az lehet hogy az akku árak 20%-al csökkennek évente, de mégse csökkent semmit se az elektromos autók ára. Virtuálisan csökkent mert az állam mások adójából támogatja a gazdagok elektromos autó vásárlását. Ezzel csak a gyártó nyeresége nő.

Ígérhet akármit a VW, ha tettek nincsenek mögötte. Nem mehetek be a kereskedésbe 2 év múlva, hogy én elvinnék egy elektromos autót 4 millióért, mert a VW megígérte becsszóra hogy ilyen meg olyan olcsó lesz.

Tettek kellenek, nem ígéretek meg wishful thinking.

Ráadásul már napirenden van az elektromos autók töltésénél az ár emelése, a töltés megadóztatása, hiszen a benzinen rengeteg adó van, amit itt is beszedne az állam, illetve tervben van az otthoni töltés megadóztatása is. Persze ez részben csak Hungarisztáni dolog, de külföldön is csipkedni kezték az elektromos autózással kapott kedvezményeket is, mint adó, parkolási díj és hasonlóak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#315) lacafaca válasza Indi86 (#305) üzenetére


lacafaca
őstag

Nincs több kérdésem, ignorálom az agymenéseidet, mert káosz van a toronyba nálad :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#316) Indi86 válasza redgreg (#304) üzenetére


Indi86
tag

Aután nem elfér a héven? Ha megérkezik feltöltik. Szzed a Tesla Semi is életképtelen 800 km hatótávval? 😂

(#317) lacafaca válasza Ispy (#306) üzenetére


lacafaca
őstag

Sőt, ki is guglizta...maraggyámá :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#318) Indi86 válasza Ispy (#306) üzenetére


Indi86
tag

Ja mert biztos nem néztek utána..Jelenleg a használt leafek ára nem csökken csak ennyire nagy a kereslet..

(#319) Sinesol válasza Indi86 (#313) üzenetére


Sinesol
veterán

Komolyan azt hiszed, hogy a Tesla akárcsak meg tudja közelíteni volumenben a legnagyobb akksi gyártó cégeket? Ne már, ennyire nemlehetsz elvakult..

Komolyan, szinte hihetetlen micsoda buborékban élsz. Ami még rosszabb is, hogy folyamatosan személyeskedsz, vagdalkozol, csak mert képtelen vagy még csak elviselni is, ha valakinek más véleménye van.

[ Szerkesztve ]

(#320) Indi86 válasza Ispy (#306) üzenetére


Indi86
tag

Csak egy képzetlen user. Ez lemaradt. Igen, te!

(#321) lacafaca


lacafaca
őstag

Én rájöttem srácok...tuti Handrás személyesen... :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#322) tordaitibi válasza lacafaca (#243) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Szerintem Andras Horvath nem csak pénzért csinálja mert nem nagyon van rászorulva hanem kedvtelésből, sok elfogultságból és nagy adag elhivatottságból.
Nekem speciel teszik a stílusa és a videói is.
De természetesen van aki utálja és ez is megérthető.

LinuxMind Zolit is sokan utálják és sokan szeretik, ez már csak így van.

(#323) redgreg válasza Indi86 (#311) üzenetére


redgreg
tag

Hmm, 1770 körül megcsinálták az első galvánelemet. Aztán eljutottunk 2010ig és addig senki nem nyúlt hozza, mert igaz ugyan, hogy mindenhol kellett volna, de miért is fejlesztettek volna. Aztán hírtelen akkor kezdték el. De tudod, egy üzemanyagtemető szergej 1 tonna diesellel elmegy majd 1000 kmert mögékötve 2-5 ezer tonna árut. Ezt kéne az akuunak hoznia ahhoz, hogy legyen miről beszélnünk. Jelenleg ahhoz, hogy főzzek egy órát 10 kg akuumlátor kéne. És ez masszívan nem ipari felhasználás.

(#324) Indi86 válasza tordaitibi (#310) üzenetére


Indi86
tag

A dízelbe beleszámoltad az olajfúrást, kőolajszállítást, finomítást..hm..az milyen kevés energia ugye..Ja meg azt is hogy a kamion elviszi a kútra?

Hogy ki a hülye? Én biztos nem, lehet te sem, de hogy csúsztatsz az tuti. Ha egál lenne a kettő akkor is tisztább lenne az elektromos mivel a dízelt nem tudod nappal hajtani stb..

(#325) Indi86 válasza Sinesol (#312) üzenetére


Indi86
tag

Háta ferdítés inkább nem figyelembe venni a zöldülő energiamixet, az aksik javulását és a tömeggyárzás áldásos hatását.

(#326) lacafaca válasza tordaitibi (#322) üzenetére


lacafaca
őstag

Dehogyis nincs...ha nem lenne, nem kalapolna a pénzért, de amúgy nekem sincs bajom vele, ezt választotta és csinálja becsülettel..én is rendszeres nézője vagyok, csak gyakran jön belőle is az alább olvasható marketingbullshit...

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#327) Sinesol válasza tordaitibi (#322) üzenetére


Sinesol
veterán

Én is szeretem a videóit, de olyan vastagon ömlik belőle az elfogultság, hogy az már rendesen zavaró.
Szerencsére mostanában kicsit már nyit és beszél a problémákról, hátrányokról, megvalósíthatósági szempontokról is, kezd értelmes mederbe kerülni az egész.
Abban egyetértek, hogy szerintem sem csak a pénzért csinálja, látszik, hogy komoylan érdekli a téma, szerintem ezért is van az, hogy elvakult propaganda helyett a negativumoknak is kezd nagy hangsúlyt szentelni, tényleg gondolkodik.

[ Szerkesztve ]

(#328) Indi86 válasza Tigerclaw (#314) üzenetére


Indi86
tag

Jövőre vehetsz 5 milláért elektromos skodát. Szted az olcsóbb aksi ára hova tűnik mikor verseny van? Ki kell fornia magát ezért a kezdeti donáció, ez teljesen normális. Csak gondolkodnod kéne.

(#329) Indi86 válasza Tigerclaw (#314) üzenetére


Indi86
tag

Szted ő ült ott a botrányok előtt is? 😂

(#330) Indi86 válasza lacafaca (#315) üzenetére


Indi86
tag

Mennyi érv és bizonyítás az igazad mellett, ennyit is ér a véleményed.

(#331) Tigerclaw válasza ricsi99 (#278) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nincs jól, de az populáció 95%-a nem tud venni se elektromos autót, se napelemet, se napkollektort, be bioélelmiszert, mert nincs rá pénze. A döntés nem a mi kezünkben van, viszont az meg alig számít valamit a föld szempontjából, hogy a felső tízezer Teslaval jár, napelem termeli neki az áramot, napkollektor fűti a medencéjét, stb.

Mi csak a mi léptékünkben tehetünk dolgokat, de azt sem könnyen. Szemetelnék kevesebbet pl. de alig tudok olyan terméket, élelmiszert venni, ami ne lenne bőven becsomagolva duplán, triplán.

Történhet csoda, pl. egy vírus kiírtja az emberiségből a mohóságot, vagy fellázadnak a tömegek és felakasztják az összes milliomost, de erre kicsi az esély...talán az utóbbira még kisebb, amilyen birkák az emberek.

Esetleg harmadik világháború, lehetőleg atombombákkal többmilliárd áldozattal...és ez még lehet hogy kevésbbé szennyező opció hosszabb távon, mintha nem történne semmi.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#332) lacafaca válasza Indi86 (#330) üzenetére


lacafaca
őstag

Sajnos nem tudom bizonyítani az ostobaságodat, mert nem ismerlek, megtetted ebben a pár órában helyettem Te magad szerencsére... ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#333) Indi86 válasza Sinesol (#319) üzenetére


Indi86
tag

https://www.google.com/amp/s/villanyautosok.hu/2018/08/03/tobb-akkumulatort-termel-a-tesla-mint-minden-mas-autogyarto-egyuttveve/amp/

Ki él buborékban? Hogyan alázhatod meg ennyire magad mikor a net előtt ülsz?

(#334) ricsi99 válasza Tigerclaw (#296) üzenetére


ricsi99
addikt

Miért lenne környezetszennyező az aku?Az előállitása? Nincs rá szükség?
Apropó a kocsid /tévéd távirányítójában azon felül a kocsidban és a telefonodban mi van?
A pc-d ben meg az ébresztő órádban. kb...
Gondolom az nem környezetszennyező.
Amúgy el tudsz szakadni egy lakás energiaellátásától... mert az ingadozás látom korlátozza a látásmódod.
Most vegyünk csak egy lakóparkot 50 házzal... lehetséges szerinted hogyha 50 házon 50 napelem van az a lakópark átlagos fogyasztását ellátja nappal? Van aki otthon sincs ,de van aki meg a kocsiját tölti.
Ha meg mindenki a kocsiját tölti akkor belép a hálózat.
Csak éjszaka kellene fizetned az áramért... nem volna jobb? Vagy az is környezetszennyező?
Csakis napelem-akku kombó? Feles áram nem mehet /légkondi/fütés melegvíz ,vagy ilyesmi? Vagy arra csak a hálózati áram jó?
Gondolom a te háztartásodban kizárólag nagyfogyasztású elemek vannak ezért nem épitettél ki egy 24v-os rendszert ami a mosógép/hűtőgép/Mikró/Sűtön , kívűl mindenre elég lenne.
Ezért kell 24/7 bikaerős hálózat mert az megtérül.
Te is látom csak a zseton szempontjából nézted ezt a kérdést... szerintem támogathatod is a multikat , a hálozati hozzáférési dijon kivül is... nehogymár innovációra kényszerísd őket

Szóval ha csak és kizárólag a nyereség/előállítási arány számít akkor nem tudlak meggyőzni.
Csak de félre a pénzt, később kellhet az még vízre is ,már ha adnak érte...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#335) Indi86 válasza Sinesol (#319) üzenetére


Indi86
tag

Csak azt nem viselem el ha hazudnak mint most te. Mindezt felsőbbrendűséggel társítva. Ott a cáfolat a hülyeségedre. Most elbújsz igaz?

(#336) Indi86 válasza lacafaca (#321) üzenetére


Indi86
tag

Szebb vagyok. Macskám sincs. 😂

(#337) Indi86 válasza tordaitibi (#322) üzenetére


Indi86
tag

Főleg hogy lenullázta magát első videója alapján..amúgy csípem.

(#338) tordaitibi válasza Tigerclaw (#314) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nagyon-nagyon jól rátapintottál, ha levesszük az állami támogatást, az ingyenes parkolást, súlyadókedvezményt, az ingyenes töltést stb. ami helyett be fog jönni az adóval és közterhekkel 75-100Ft/kWh tankolási áram ár, akkor egy szűk és gazdag vagy csak elvakult rétegen kívül a kutyának sem kell elektromos autó.

Csak megjegyzem hogy jelenleg kishazánkban ha valaki feldob 10kWp napelemet a háztatőe hogy "Majd én arról tankolok,
először is ez még megdobja a villanyautó projektet pár millával, valamint mivel lassan vége az ingyenes tankolásnak és a user ha otthon napelemről adó, áfa, jövedéki adó befizetése nélkül tölt akkor csalást követ el és ennél kisebb vétségekért is bírságoltak más súlyos milliókra.
Tudomásom szerint készülőben van erre a jogszabály.

(#339) redgreg válasza ricsi99 (#334) üzenetére


redgreg
tag

Mivel olyan nincs, hogy nincs elég áram, ezért ha nem full szigetszerűen üzemelteted a naperőműved pontosan ugyanakkora kapacitást kell a rendszerben tartanod, mintha egyáltalán nem lenne. Logika Spock, logika

(#340) Indi86 válasza redgreg (#323) üzenetére


Indi86
tag

Ja értem..A Tesla Semi 800 km el.az meg egy szar igaz? Megrakodva. Szergejezz akkor vazze.

(#341) ricsi99 válasza Tigerclaw (#331) üzenetére


ricsi99
addikt

Semmi sincs jól... utoljára is kirugták az ösöket a jó helyröl. :R
Viszont tudatosítani kell az emberekkel a valóságot.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#342) Indi86 válasza Tigerclaw (#331) üzenetére


Indi86
tag

Jajj régen a gazdagoknak volt okostelefonjuk, most meg villanyautojuk..Szted mi lesz ebből? Szted egy leaf az luxus?

(#343) ricsi99 válasza redgreg (#339) üzenetére


ricsi99
addikt

Picit lassabban ,bövebben leirnád nekem mert nem értem.
Szóval ha van napelemed ,de úgy van bekötve ,ha nem termel elég áramot akkor kapcsolódjon a hálózatra az nem jó?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#344) Indi86 válasza lacafaca (#332) üzenetére


Indi86
tag

Lári-fári Lacika! Nem tudsz érvelni inkább azt ismerd be! 😂

(#345) lacafaca válasza Indi86 (#340) üzenetére


lacafaca
őstag

Tudtommal még egyetlen darabot sem adtak át, mint ahogy egyetlen működő szuperakkut sem látott halandó ember...olyan dolgokkal dobálózol kész tényként, amik még bizonyítottan nem léteznek...ja ne, kérlek ne linkelj guglis linkeket, hogy a semi mennyit bír elhúzni mekkora távon sajtóértesülések szerint, meg 1 ms alatt fölszoppantja az elektronokat a laborban az xy team kísérleti példánya, max gyakorlati felhasználóktól tényszerű adatokkal ellátott teszteket... ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#346) Indi86 válasza tordaitibi (#338) üzenetére


Indi86
tag

Te nagyon okos..és ha bedugja otthon a garázsba 40 ftért? Esetleg éjszakai áram? Ennyi hülyeséget..

(#347) ricsi99 válasza tordaitibi (#338) üzenetére


ricsi99
addikt

"Nagyon-nagyon jól rátapintottál, ha levesszük az állami támogatást, az ingyenes parkolást, súlyadókedvezményt, az ingyenes töltést stb. ami helyett be fog jönni az adóval és közterhekkel 75-100Ft/kWh tankolási áram ár, akkor egy szűk és gazdag vagy csak elvakult rétegen kívül a kutyának sem kell elektromos autó."

És? A sok lesz majd olcsóbb lesz. Apropó okos telefonod van? Mert akkor gazdag vagy.

"Nagyon-nagyon jól rátapintottál, ha levesszük az állami támogatást, az ingyenes parkolást, súlyadókedvezményt, az ingyenes töltést stb. ami helyett be fog jönni az adóval és közterhekkel 75-100Ft/kWh tankolási áram ár, akkor egy szűk és gazdag vagy csak elvakult rétegen kívül a kutyának sem kell elektromos autó."

Az hogy a csuti törpe és a haverjai kezében van az energiabiznisz ,az nem jelenti azt ,hogy ez a világ rendje.
Ez egy szép hungarikum csak.

Te is csak a della szemszögéből közelíted meg a dolgot....

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#348) tordaitibi válasza Indi86 (#324) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"A dízelbe beleszámoltad az olajfúrást, kőolajszállítást, finomítást..hm..az milyen kevés energia ugye..Ja meg azt is hogy a kamion elviszi a kútra?"

Mert miért is számoljam bele?
A szén, vagy a gázerőműnél sem számoltam bele a fejtési, fúrási, szállítási , csővezeték építési vagy vasúti szállítási tényezőket.
Azt írtam le hogy a pl. gáz az erőműtől a kerekekig hány %-os hatásfokkal ér el.
És ugyanez, a dízelnél a rendelkezésre álló helytől azaz tanktól a kerekekig milyen hatásfokú.
Arról igazán nem tehetek hogy a villanyautónak a "tankja" az erőműbe kezdődik.

(#349) Indi86 válasza tordaitibi (#338) üzenetére


Indi86
tag

Ez a tipikus gondolkodni nem tudó réteg..azért kell támogatni valamit hogy elérje a gyártás a kellő mérethatékonyságot! Amúgy hogy akarnál versenyezni 10 millát gyártó gyártósorokkal?

(#350) lacafaca válasza Indi86 (#344) üzenetére


lacafaca
őstag

Dehát nem beismertem már elöbb? :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.