Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) szazbolha válasza ricsi99 (#700) üzenetére


szazbolha
addikt

ajaj... el vagy te nagyon tévedve. Nem támasztok én alá semmit.

A cimbidet te hoztad ide mutogatni mint gonosz embert aki csúnyákat mond az erdőtüzekre, nem én.
Én csak találtam egy indexes cikket ami alátámasztotta azt amit mondott. Én is meglepődtem a cikken..

Veled ellentétben én nem tudom mi a "tény" az őserdő NULLA CO2 elnyelésével kapcsolatban, és hipotéziseim sincsenek. Bizonyítatlan hipotézise a zöldeknek van. Ők állítják, hogy emberi tevékenység következménye az éghajlatváltozás, nem pedig én.
De még az éghajlatváltozás fogalomra sincs egy épkézláb definíció, vagy határérték, illetve amit az IPCC ír róla az bármire ráhúzható. Egy kis statisztikai bűvészkedéssel a délutáni sziesztára is, ami idén fél fokkal melegebb volt mint tavaly.

(#702) UnA válasza szazbolha (#699) üzenetére


UnA
Korrektor

Ezt már 30 éve is így tudták a biológusok, csak neked volt újdonság ;)

(#703) #56573440 válasza szazbolha (#694) üzenetére


#56573440
törölt tag

Naja! Épp ezt mondom, veszünk egy pár ezer milliárd éves intervallumot, és a mai kilengések észrevehetetlenek! Ha meg a keletkezéstől a nap pusztulásáig vizsgálunk, az egész emberi faj csak egy mérési hibahatar. Azt ezen pánokolnak itt... Eszem áll meg.

"hogy nettó NULLA oxigén termelő az őserdő"

Én is ezt mondtam már 60 éve is! Sőt hogy még co-t is enged ki??? És még az adóforintjaimból fizetünk nekik hogy ne irtsák ki azt, ami a pofánkba sz@rik??? A tehenek is szétfingják a bolygót, aztán azokat meg ér megölni. Hol itt az igazság???? Aztán jönnek ilyen irreleváns baromságokkal a "tudósok" hogy hát az a terület kulcsfontosságú a csapadékképződés és klíma miatt... Ezek után hogy vehetnénk ezt komolyan... Ugyanmár...
Tessék törvénybe iktatni, ahol nem fekete a föld a fa alatt azt vágják ki, ahol fekete ott bányásszák a szenet! Osztcsá!

Ugyanit tilcsuk be a golf áramlatot, mercsak összevissza folyik, haszna nincs, a hajózás meg lassul ha szembe kell menni velle. Meg a neve se tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#704) azbest válasza szazbolha (#697) üzenetére


azbest
félisten

az index mindig is köpönyegforgató volt, a szenzáció érdekli csak őket. Most az a szenzáció, hogy nincs is éghajlatváltozás és egy-az-egyben visszamondja a hírtévés bohóc csapat előadását. Szakmai alaposságot nem érdemes várni tőlük.

Ügyesen még hivatkozásokkal is ellátták, de ők már nem olvasták el. Például az őserdei talaj silányosodását emlegetik, ami miatt úgyis csökken az oxigéntermelés az esőerdőben... bezzeg a jó termőföld milyen jó.
Azt nem fejtették ki, hogy azért silányul a talaj, mert pusztul az esőerdő. Szóval megfordították az ok és okozatot. Az esőerdő pedig éppen a co2 szint emelkedése miatt pusztul - mert hiába gyorsul meg a növények növekedése, az ilyen növények nem ellenállók, ezért tömegesen pusztulnak ki. Így az össz fa mennyiség és ezzel a megkötött co2 mennyiség is csökken. Fokozódik a co2 légkörbe visszakerülése az égetés nélkül is, az csak rátesz még egy lapáttal. És még arról szó sem volt, hogy vajon milyen éghajlati változást hoz az, hogy ha a felhőképződés, széljárás is változik miatta. De persze erre is biztos az a válasz, hogy lokális klímaváltozás csak, mert ahol a politikus tollal meghúzza a határt a térképen, ott megáll a változás.

Még Handrás is rögtön szakértő lett és visszamondta egy videóban a hírtévés - indexes előadást. A narratíva mindig az, hogy bár minden pusztul és amúgy tényleg nem jó ez így... de nincs is probléma, minden rendben.

(#705) Reggie0 válasza dabadab (#692) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk az azert boven eleg, hogy a konszenzust ugy allapitottak meg, hogy a semleges publikaciokat egyszeruen ignoraltak. A Cook et. al. 2013 munkaban meg vannak adva reszletesen az adatok. Egyszeruen a publikaciok 66%-a nem foglal allast a kerdesben, a 97% pedig a maradek 33%-os kisebbsegen belul igaz. Tehat az az allitas, hogy szeleskoru egyetertes van, legfeljebb annyira igaz, hogy egy egyharmados kisebbsegben szeleskoru az egyetertes. Gyakorlatban ugy nez ki, hogy 66% semleges, 32% egyetert, 1% elutasitja. Ezt elegge fideszes logikaval lehet csak szeleskoru egyetertesnek nevezni.

Latszik, hogy te is szo nelkul benyeled a propagandat es meg terjeszted is, ha az neked tetszo propaganda.

[ Szerkesztve ]

(#706) szazbolha válasza #56573440 (#703) üzenetére


szazbolha
addikt

A föld csak 4 Mrd éves és ennek is csak egy részében van szárazföldi élet. Kb onnan számíthatjuk a mai állapotokat a szén körforgásával. Az indirekt módszerekkel számított CO2 és hőmérsékleti adatok sem vezethetők vissza a végtelen múltba. Szóval a zöldek 10-100 év mintavétele helyett legyen kicsit még a saját (IPCC féle) definiciójukban is több tíz év átlagáról beszélnek.

Szerintem túltoltad a vicceskedő hsz-ed. Átjön rajta a jóember filling. Jól tudja hogy aki neki ellent mond az a gonosz, vagy a gonosz által megtévesztett buta ember.
Ettől sokkal komolyabb ez az átpolitizát és CO2-t keresztrefeszitő zöld narratíva, mert pont azok a dolgok nem kapnak reflektorfényt amiket te is érintesz.

(#707) szazbolha válasza azbest (#704) üzenetére


szazbolha
addikt

Nagyjából egyetértek azzal amit írtál, de ha el is fogadnánk a cikkben leírt következtetést, hogy az amazónia őserdőknek nincs primer hatása a CO2 légköri koncentrációja (én ezt eddig nem így tudtam), akkor is csak egy jellemző kiragadása lenne egy cél érekében.
Épp olyan mint amikor a CO2 koncentráción megy az egymás zöld túllicitálása, a média felturbózásával és a világ érzékenyebb felének a kibocsátás korlátozásával.
Olyan értelmetlen vágyálmakkal és csúsztatásokkal, mithogy vegyél tiszta elektromos zöld autót. Mert akkor környezettudatos leszel, kíméled a környezeted, stb.

(#708) #56573440 válasza szazbolha (#706) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Kb onnan számíthatjuk a mai állapotokat a szén körforgásával."

Hogyami? Addig így ültek a szénatomok aztán kimászott az első cserjés a szárazföldre, és felkavarta a grafitport? Ez merőben meglepő új fordulat. Számolhatjuk szerintem nyugodtan a föld megalapításától egy masszív feketelyuk eseményhorizontjáig, merjünk nagyot álmodni, főleg hogy a mi igazunkat támasztja alá, nem a ződekét! Volt egy komoly tudományos munka ezzel kapcsolatban '99-ben publikálta Dr. PhD Szubbasszus Szörny professzor a méltán híres és azóta is úttörő Félre az útból! című értekezésének 19. "4 ütem" fejezetében, miszerint "az anyag nem vész el csak átalakul". Az MTI elődje, a Magneton gondozásában jelent meg, úgyhogy gondolom egyetértünk abban hogy ez biztosabb tény mint a gravitáció. Innen egyértelműen belátható hogy a szén az ott volt mindig is. Namármost a föld akkor is forgó mozgást végzett és keringett napunk körül, tehát a földön lévő szén is körforgásban volt. Nyilvánvalóan, bár ezt neked gondolom magyarázni nem kell ;)

"végtelen múltba"

Necsinádmá. Ilyen áltudományos felületes megfogalmazással a közös nézőpontunkat gyengíted, a zöldek fogást találnak az ilyeneken és vége a szórakozásnak!

"szerintem túltoltad a vicceskedő hsz-ed."

Na várjámá. Most nem a ki tud nagyobb fszágot mondani játékot játszuk? Biztos??? Te se?????? Meg mertem volna esküdni hogy de... :B

[ Szerkesztve ]

(#709) szazbolha válasza #56573440 (#708) üzenetére


szazbolha
addikt

Sajnálom, ezen a szinten nem tudok veled mit kezdeni.
Szerintem nézz utána mit értünk a szén körforgásán ökológiai rendszerek tekintetében.
Középiskolában tananyag.

(#710) #56573440 válasza szazbolha (#709) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szép... Látod máris összeugrasztották a zöldek az egységes globális felmelegedés frontot. Mi össze kéne tartsunk...

Tudom én hogy mi a szén körforgása, de ne hozzuk már fel a középiskolás tananyagot, te is tudod hogy az amit ott leírnak az az állami propagandagépezet útmutatása alapján lebutított és elferdített hazugságok tárháza, amit agymosási céllal vernek a gyerekek fejébe. Amit ott tanítanak annak egészen biztosan az ellenkezője kell hogy igaz legyen. Erre akkor döbbentem rá amikor kiderült, hogy természetes körülmények között pl a paralelepipedon sem létezik, még az állatkertekben sem láttam soha. Pedig rengeteget tanultunk róla...

Egy nagy gondolkodó filozófus mondota 1984-ben a Ride the Lightning című értekezésében, Fight Fire with Fire. Egyet kell értsek vele, valóban működőképes koncepció :D

Egyébként hogy ontopic is legyek: Nem jött fel már mint ötlet, hogy az osztrák cimboráknak szóljuk, hogy növeljék meg a fogyasztásukat? Ezzel egy csapásra megoldódna a cikkben említett probléma... Kézenfekvő megoldás lenne első körben mondjuk legalább 10x-ezni a fogyasztást. Törvénybe iktatni hogy a hűtők ajtaját mindenki szolgáltassa be, elektromos fűtés és klíma is maximumon köteles járni a nap minden pillanatában, és halál a ledes izzókra. Ha ez nem lenne elég további emeléseket is kilátásba lehetne helyezni.

[ Szerkesztve ]

(#711) ricsi99 válasza #56573440 (#708) üzenetére


ricsi99
addikt

Kolléga segííícs.

a szén körforgásába beszédűtem.

Na . először volt a jégkorszak 1... aztán akkor bekerült a földbe... most kivesszük és átvisszük az erőműbe
ott elégetjük ,kikerül a levegőbe.... most az a nagy olvadás után ,hogyan kerül vissza a földbe?
Tegnap kínomban megtekintettem újra e remekművet de erre a kérdésre nem adott választ.

Nem lehet közele a Makk-hoz.... azt látom ,mindig elássa... lehet abból nő ki a szén?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#712) #56573440 válasza ricsi99 (#711) üzenetére


#56573440
törölt tag

Misempofonegyszerűbb ennél.

Minttudjuk nyilván a tudományos álláspont az, hogy minden az eredeti helyére vágyódik vissza. Namármost amikor megalapították a földet, akkor ugye légkör se volt. Mindenanyag itt vót lent, nem szálingózott összevissza mint ebben az új kaotikus világban. Namármost a felszálló szénet is csak korlátolt ideig szórakoztatja madár mivolta smegunván a repkedését, továbbá kötődését a nálánál különbözőbb zoxigénnel, szakító pályára lépve levegőnél nehezebb mivolta által visszaesik a földre. De mint láthattad a dokumentumfilm negyedik részében a kontinensek néha indokolatlan mozgást végeznek, mely eredménye, hogy a szén zavarában nem tudja hova száljon le, így a folyamat lassú. Ezúton indítványoznám a Pangea visszaállítását, hogy könnyebben megtalálja helyét minden.

Ez a folyamat gyorsíthatóbb azzal, a nem csak a vízbő, de a széndioxidból is kiveszed a zokszigént. Éltető oxigént és brikettet kapva mint termék, melyen a légkört károsító marhák húsa kiváló zamatot kap.

A makk egyébként csak elterelés, azért van, hogy lekösse a néző figyelmét, és azon gondolkozzon mért látja a makkot. Ezt a gyíkárnyékkormány miatt kellett beletenni, mert egyébként felnyílna mindenki szeme. Porhintés. Minta c vitamin vagy a fehér szín.

[ Szerkesztve ]

(#713) ricsi99 válasza #56573440 (#712) üzenetére


ricsi99
addikt

Köszi.
Mára bearanyoztad a napom.

Rájöttem az a fránya zoxigénnel van a gond...
ugye a H2O volt fagyot állapotban ami összefogta a földrészeket, igy a szén gyorsan megtalálta a helyét, de az aljas ződek szövetségese a golf áramlat ... mivel a szine is hasonló ,alulrol titokban kimosta/olvasztotta ...ebből lett a globális felmelegedés... na ez után mozdultak el a kontinensek és ez által van szegény brikett hosszú mozgatásra kényszerítve....

A makk pedig vonza a hideget... mindig bedobták az óceánba és amerre úszott arra kellett a Golf áramot is terelni ,hogy olvassza a jeget.

Ebből lett a ződek kedvenc szavajárása is... a régi mezopotániai rovásirása fordításánál követhették el a hibát hogy a golfáramot ,napergiára fordították... aztán megszokták és azóta ez a jelszó.

A marha pedig azért környezetszennyező mert megeszi a széntartalmú növényeket ,azért az is lassitja a a szén visszajutását a földbe....ezért nincs minden legelő közepén szélerőmű mert ugye ha nem mozog a szén akkor áll ott a levegő ,nincs ami forgassa.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#714) #56573440 válasza ricsi99 (#713) üzenetére


#56573440
törölt tag

Úgyisvane. Látod ma is értelme volt felkelni. Ebbe bele se gondoltam, de igazad van, a szélerőművel kapcsolatban, mertugye mint írtam ha kiveszünk minden energiát belőle megáll. Ezáltal nem lesz mi forgassa a kereket, és áramot termeljen. Amiben juteszembe nem hiszek, mert nem látható, és csak azóta lehet amióta feltalálták... Vagy azóta se. Ha egy hőszigeten laksz akkor talán, de olyat nem ismerek, én csak pesten járkálok.

De visszatérve a szélerőmű paradoxonhoz viszonylag egyszerűen át tudjuk állítani ezeket az erőműveket - ha már elfogyott a szél, ami becslések szerint ilyen szintű kizsákmányolása esetén még maximum 15 év- oly módon, hogy a szén körforágakor keletkező fel és lehajtó erőből meríccsen energiát. Pofoneccerű, égben köttettett házasság, hiszen a szén is körforog, a turbinalápátkerék is. Megyek és meg is tervezem gyorsan, van szabad 3 percem hogy megmencsem az emberiséget.

A golf áramlet se biztos hogy van, gondolj bele a golfot mint játszák? Szénen? Háperszehogyfüvön. Az meg zöld. Hoppácska. Lehet ez véletlen? Hát persze hogy nem.

A mezopotákokat ne keverd ide, mert azok újklingonok. Ki más lenne olyan hülye hogy úgy írjon? Ugye? Ki is haltak. Nem véletlenül.

A legfelesőbb igazság legyen veled, hogy megvédjen a tudatlanság gyümölcsöző fájától.

[ Szerkesztve ]

(#715) ricsi99 válasza #56573440 (#714) üzenetére


ricsi99
addikt

Tudtam én ,hogy csapatban kell gondolkodni.

Viszont a golf nál ugye a labdát szuszakolják a lyukba... érdekes paradoxon ez nem? Ha a dokumentum filmet nézzük ugyan ez történt a makk-al is....
Ezen még el kell gondolkodnom.... ha megfigyelted minden pályán álltalában vannak ilyen vizes kis medencék is... h2OOO!!! megint zokszigén....... nem lehetséges ,hogy azért van ,hogy lassitsa a szél/szén mozgását? Ez alátámaszthatná az elmélet helyességét...

Klingonokkal mondasz valamit... azok a fránya csillagtérképek ,piramisok... gyanús.... de gyorsba beletekertem egy részbe ami velük foglalkozik és a színük... gyanús.

Hősziget... jó hogy említetted , gyanús... minden oldalrol tenger vesz körül... aztán 3 napja meleg volt ,most meg hideg van... lehet arrébb úszot... ez a gófáram is közel van....gyanús...

Megyek belövöm az m1-et lehet mondanak valami okosat mert egyre több információra szomjazom ....

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#716) szazbolha válasza #56573440 (#710) üzenetére


szazbolha
addikt

"ne hozzuk már fel a középiskolás tananyagot, te is tudod hogy az amit ott leírnak az az állami propagandagépezet útmutatása alapján lebutított és elferdített hazugságok tárháza"
.
De.. hozzuk csak fel, ha a hiányos ismereteket képes pótolni.
Véleményem szerint tévedsz, nem hazugságot tanítanak a szén körforgásáról az iskolákban, természettudományos területen sokat nem lehet kamuzni. Egyébként a mostani középiskolai tankönyvek pontosan úgy írják le a szén körforgását ahogy negyven éve.
Gondolom akkor meg komcsi propaganda volt a logikádat követve.
Egyébként meg úgy gondolom nem tudod mi az, különben nem írtad volna azt a katyvaszt amit írtál.

(#717) ricsi99 válasza szazbolha (#716) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia
Azóta megvitattuk a kollégával az elméletet... mit szólsz hozzá?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#718) szazbolha válasza ricsi99 (#717) üzenetére


szazbolha
addikt

Gyerekes megnyílvánulásnak tartom.
Viszont megtaláltam az emlegetett HAndrás yt videóját. Hát ledöbbentem, hogy egy ilyen zöld ember képes racionálisan közelíteni az Amazoniai erdőtüzet, okait és következményeit.
Csak a 10%-os CO2 növekmény hatását túlozta el. (biztos nem tudja, hogy az elmúlt 30 évben mennyivel nőtt)

És igen, amíg balos kormányfő volt Braziliában senki nem foglalkozott 2x ennyi erdőégetéssel sem.
Ilyen a politika.

(#719) dabadab válasza Reggie0 (#705) üzenetére


dabadab
titán

A konszenzus azért onnan is látszik, hogy a nagy szenvedéseddel még nem sikerült előszedned azt a rengeteg klimatudóst (a többségüket ugye), akik állításod szerint mégsem értenek egyet a konszenzussal.

"a konszenzust ugy allapitottak meg, hogy a semleges publikaciokat egyszeruen ignoraltak"

Miért, hogy kellett volna?
Egyébként meg reálisan belegondolva: kutató vagy, a területeden van egy olyan kérdés, ami rég nem látott érdeklődést kap a nagyvilágtól, ebben a kérdésben van egy olyan álláspont, amit az érintett szakmai szervezet konszenzusos álláspontként képvisel, és aminek a cáfolatára lenne bőven vevő (itt konkrét pénzeket is értve ipari szereplőktől) és ha tényleg sikeres lenne a cáfolat, akkor az nagyon komolyan megdobná a szakmai karrieredet. Ilyen körülmények között, ha nem szólsz bele a vitába, az annak a jele, hogy szerinted az elfogadott elmélet hibás vagy az, hogy nem az?

Légyszi, ne csinálj már teljesen hülyét magadból.

Legközelebb kitalálod, hogy a fizikusok java része nem ért egyet a relativításelmélettel, csak azért, mert a jó részük olyan témában publikál, ami ezt pont nem érinti.

Igen, az is pont ugyanilyen hülyeség lenne.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#720) ricsi99 válasza szazbolha (#718) üzenetére


ricsi99
addikt

2-en oldottuk meg a kérdést.
Szóval engem is gyerekesnek tartasz? Felháborító...
Mi logikusan levezettük a kérdést...
ha nem csak vélt és valós adatokat sorolnál fel ,hanem önnáló gondolatmenetet / következtetéseket látnák tőled ....
Amúgy feldobhatod a következő kérdésed ...megvitatjuk

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#721) szazbolha válasza ricsi99 (#720) üzenetére


szazbolha
addikt

Igen, téged is.
Következő kérdés: ha felégetnék a teljes amazoniai őserdőt a következő 1 évben és a jelenlegi CO2 szint 10%-al megnövekedne ezáltal, akkor a föld átlag hőmérséklete mennyivel emelkedne és mennyi idő alatt?

(#722) ricsi99 válasza szazbolha (#721) üzenetére


ricsi99
addikt

Nehéz megjósolni. Idővel fog kiderülni , hogy milyen szinten befolyásolja a co2 szint emelkedését.
Képlet az... mi termeljük a co2-öt a természet meg visszaforgatja o2-re.
Igazam van?
Ha igen akkor attól függ mennyivel csökkent a ez a visszaforgató erő.
Szerintem egy ilyen esztelen eseményt senki nem modellezett le ,igy beláthatatlan.
Neked van rá számításod?

Ez más fajta katasztrófa... egy igen nagy területen elpusztitanak mindent...
Növényt ,állatot ,madarakat, rovarokat ,mindent... hogyan regenerálódjon újra?
Honnét hozzon a szél új magokat? Honnét települjenek vissza a rovarok ,állatok ,madarak?
Sok állat/madár/rovar faj már csak ott élt... ez mind eltűnik
Ami meg nem pusztul a tűzben az hova menjen? Az emberek álltal belakott területre? Az egyenlő a pusztulásukkal... az állatok legnagyobb ellensége az ember.. aki félelemből /szorakozásból pusztít!

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#723) szazbolha válasza ricsi99 (#722) üzenetére


szazbolha
addikt

"Képlet az... mi termeljük a co2-öt a természet meg visszaforgatja o2-re.
Igazam van?
"
Nincs igazad. Az IPCC anyagai szerint nincs igazad. Nemrég linkeltem is.

Neked van rá számításod?
Nincs, de az IPCC-nek van, mivel azt állítja, hogy a globális hőmérséklet emelkedésért a CO2 a felelős, és a dokumentumaiban bemutatja a CO2 és a hőmérséklet változás összefüggéseit. (korreláció)

Ha a mostani helyzetet kiindulási alapnak tekintve 410 ppm-ről a feltételezett 10% növekménnyel 451 ppm-re növekedne a CO2 tartalom és az IPCC állításai igazak lenének, akkor
Becsült eredmény:
Ha az 1980-2010 közötti 30 éves intervallumot vizsgáljuk, akkor ott 0,5 fok emelkedéshez 10%-os CO2 koncentráció növekedés kellett. Ez esetben a becsült eredmény is 0,5 fok lenne.
Ha az 1910-2010 közötti 100 éves intervallumot vizsgáljuk, akkor ott 0,9 fok emelkedéshez 30%-os CO2 koncentráció növekedés kellett. Ez esetben a becsült eredmény is 0,3 fok lenne.

Hol az igazság? 0,3-0,5 fok között? Ennyit okozna egy totális felégetés katasztrófa.
Esetleg vizsgáljunk egy 400.000 éves időintervallumot, ahol 40% CO2 növekményhez -1 fok csökkenés tartozik? Mert akkor meg -0,25 csökkenés lesz az eredmény. Akkor most a CO2 csökkenti a hőmérsékletet?
Vajon melyik a tudományosabb becslés?

Én mondtam.. csak a kellő időintervallumot kell megadni ahhoz, hogy a CO2 és globális hőmérséklet változásából a célértéknek megfelelő következtetést vonhassunk le.

(#724) #56573440 válasza szazbolha (#716) üzenetére


#56573440
törölt tag

"De.. hozzuk csak fel, ha a hiányos ismereteket képes pótolni."

Semmilyen ismeretet se lehet képes hiányosan pótolni. Ezt visszautasítom, és elhatárolódok. Egyszerű gondolatkísérlet. Mivel én nem vagyok zöld te meg ellentmondasz nekem akkor te az vagy. Egyszerű. Felmerül a kérdés miért vagy zöld????

"Ha az 1980-2010 közötti 30 éves intervallumot vizsgáljuk, akkor ott 0,5 fok emelkedéshez 10%-os CO2 koncentráció növekedés kellett. Ez esetben a becsült eredmény is 0,5 fok lenne.
Ha az 1910-2010 közötti 100 éves intervallumot vizsgáljuk, akkor ott 0,9 fok emelkedéshez 30%-os CO2 koncentráció növekedés kellett. Ez esetben a becsült eredmény is 0,3 fok lenne."

Ezt már régóta megfejtették. A harmincas hetven, a hetvenes húsz. De ha két raklap harmincast vesző hatvané megkapod a húszast is!

"Hol az igazság? " Én is ezt kérdezem??? Holvan? Mert jól láthatóan nálad sincs. Szerintem a Paralelepipedon mellett él mert róla is tanultam és nem láttam mégse sehol :K

"Egyébként meg úgy gondolom nem tudod mi az, különben nem írtad volna azt a katyvaszt amit írtál."

Namostan az a helyzet, hogy az említett dokumentumfilmekben amiket meg se néztél, pedig javasoltuk és elkerülhető lett volna ez a félreértés ami a fejedben lakozik. Össze van zagyvarodva a kobakjában minden, és túlnyomásos környezet révén távozik időszakosan mint a fing. Namámost remélem magácska se várja el, hogy laposföld hívővel vitatkozzunk a magfúzióró' értelmes keretek között, s ezen témakörben betöltött szerepe nagyban predesztinálja arra, hogy fölöslegessé tegye bármilyen más megközelítését a kérdéskörnek. A falra hányt borsóból is hozzuk ki a maximumot :K Mer mi ilyen jók vagyunk !

[ Szerkesztve ]

(#725) T J válasza azbest (#597) üzenetére


T J
tag

Tudnád linkelni azokat a 800 000 évvel ezelőtti méréseket, amik alapján a linkelt diagramok készültek?

(#726) ricsi99 válasza T J (#725) üzenetére


ricsi99
addikt

:)) :)) :))

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#727) szazbolha válasza #56573440 (#724) üzenetére


szazbolha
addikt

A te valótlan állításod az volt, hogy a szén körforgásáról hazugságot tanítanak a középiskolában. Miközben fogalmad sem volt róla mi az.
Ennyi.

(#728) #56573440 válasza szazbolha (#727) üzenetére


#56573440
törölt tag

Senki nem állított valótlan. Tények hangzottak el mit önhöz hasonló alapossággal és stílusban prezentáltam. És egyébként is elnézést, zöld párti emberrel nem vitatkozok...

Nézze meg a dokumentum filmeket. Mindenkinek jobb lesz :Y

(#729) szazbolha válasza #56573440 (#728) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem... az nem tény, hogy a középiskolában hazugságot tanítanak a szén körforgásáról.
Te pedig ezt állítottad.

(#730) azbest válasza T J (#725) üzenetére


azbest
félisten

Sajnos a mai emberiség által elfelejtett nyelven készült, amit állítólag úgy hívnak, hogy angol. Ezért nem tudod elolvasni őket a linken. :N

(#731) ricsi99 válasza szazbolha (#729) üzenetére


ricsi99
addikt

Igen , mert a 6 nap megteremté isten a szenet ,azóta is a co2 lebeg csak a szemed elött....
Felház legyen veled .....
Látod látod ,ha egyházi iskolába jártál volna akkor tudnád nem minden közép iskolában tanítottak ugyan azt....
Kérdezd csak meg a Semlyénzsótot... Könnyen megismered mert lóháton jár

Melletted az irónia sem suhathat el... olyan gyors vagy ,hogy röptébe elkapod.....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#732) szazbolha válasza ricsi99 (#731) üzenetére


szazbolha
addikt

Miből gondolod hogy nem egyházi iskolába jártam?
A CO2 meg nem az én szemem előtt lebeg, hanem akik világvégét kiálltanak a CO2 koncentréció emelkedése miatt.

Azért sajnálom, hogy a 10% CO2 koncentráció következményeit számoló hozzászólásomra senki sem írta, hogy butaság. Rögtön javasoltam volna hogy nézzük meg az IPCC modelljei és diagramjai mit mondanak erre az esetre.

(#733) T J válasza azbest (#730) üzenetére


T J
tag

Vagyis nincs ilyen. :R

Vicces oldal. A kb 40 éve létező CO2 mérések alapján összerittyentettek egy 800 000 évre visszamenő diagramot, amivel bizonyítani szerették volna, hogy a CO2 kibocsátás melegíti a földet. De még ezt is elbénázták, mert 800 000 - 500 000 év közötti intervallumban előbb emelkedett a hőmérséklet és azt követte a CO2 (fordított ok-okozat) a saját diagramjuk alapján.

[ Szerkesztve ]

(#734) ricsi99 válasza szazbolha (#732) üzenetére


ricsi99
addikt

"Miből gondolod hogy nem egyházi iskolába jártam?"

Tudomány embere mint te + egyházi suli az átkosban..... aham... ez igy természetes
semmi gond nincs azzal ,hogy buta vagy mint a föld ,de másról azért nem kell ezt feltételezni

Kollága jól írta , meg kellene nézned a "dokumentumfilmeket" s talán akkor megértenéd az összefüggéseket is.

CO2 a te orrod elött lebeg állandóan ... föleg ha lélegzel... amit kétlek lassan ...lásd "alga és társai"

IPCC legyen veled ,számodra az létezik ,egyszer leírták és úgy vagyon jól...
Mint a biblia... igaz azt is átírták párszor... de látom hasonlóan forgatod... valamit nem értesz ,felütöd és olvasol belőle valamit.

Szóval ha 20* is mutogatod ,attól még nem lesz igaz. De hát ezt mutogatták neked is a közép iskolába....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#735) szazbolha válasza ricsi99 (#734) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem feltételeztem másról, hogy buta, de elfogadom, hogy te annak tartasz engem.
Nem vagyok a tudomány embere sem, nem vagyok sem fizikus, sem éghajlatkutató.
Egyébként Einsteint lehet mondani a tudomány emberének és Ő is vallásos volt.

"IPCC legyen veled ,számodra az létezik ,egyszer leírták és úgy vagyon jól..."
Nekem úgy tűnik nem tudod mi az az IPCC. Nézz utána a tevékenységének.
Az IPCC dokumentumai nem az én bibliám, épp ellenkezőleg. Kifogásolom az abban foglalt következtetések egy részét. Az IPCC a zöld beállítottságú jóemberek és klímaváltozás "emberi tevékenység következménye" hívők bibliája.

(#736) #56573440 válasza ricsi99 (#734) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az Biblia igaz, miért másért hívná bárki szent írásnak. Ugye nyilván. Idevaló passzus belőle az orosz hódoltság alatt született nálunk, a Jelentések könyve részlet : Szent Kovács Géza 2/2: S az okosok nyilvánvaló hülyéskedése sötétben marad míg a hülyék okoskodnak. Ámen

(#737) ricsi99 válasza szazbolha (#735) üzenetére


ricsi99
addikt

Ellentmondást érzékelek a szavaidban....

Sajnos én nem ismerem az IPCC-t ...te igen ... tehát akkó ződ vagy .
Tudom , a 60-fölötti inteligencia kiváltság... s néha káros is, így elnézésed kérem hogy nem értem a 100-éves idejemúlt számításaidat.

Einsten lehet vallálos volt... passz arról nem olvastam... de várj elképzelem...
Mégse... azt se tudom milyen vallású volt ....

Amúgy nekem semmi problémám nincs a vallással,... mindenki abban hisz amit akar... kivéve ha rám akar valamit erőltetni.

Azt hittem van valami specifikus tudásod ,hogy ennyire biztos vagy az állításaidban.
Mivel tudjuk ugye ,hogy a nagy Géniuszok ,valamiben erősek voltak ,az élet többi dolgaiban nem.

UI: Látom vigyázol amúgy a logikával... (el is kerülöd) mert valami csapda mélyén valami ződség lapulhat.

Doksifilm megvolt?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#738) szazbolha válasza ricsi99 (#737) üzenetére


szazbolha
addikt

"Sajnos én nem ismerem az IPCC-t "
Igen, pont erről beszéltem. Nem ismered mégis gúnyosan nyilatkoztál az IPCC-vel kapcsolatban.

"Einsten lehet vallálos volt... passz arról nem olvastam..."
Itt az ideje hogy pótold ezt a hiányt is. Esetleg egy dokumentumfilm e témakörben?

"Azt hittem van valami specifikus tudásod ,hogy ennyire biztos vagy az állításaidban."
Van specifikus tudásom, de az éghajlat változással kapcsolatos véleményem nem erre alapozódik.

"Doksifilm megvolt?"
Doksi film? Al Gore alapművére gondolsz? Vagy azt sem ismered?
Kellemetlen az igazság, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#739) icyshadow válasza T J (#733) üzenetére


icyshadow
csendes tag

Egyrészt nem a CO2 kibocsátás melegíti a Földet, hanem légkör szén-dioxid tartalma. Úgy látom ez elég általános félreértés. (Meg az is, hogy a kapcsolat egy egyváltozós függvény volna, illetve hogy a hatás mértéke időben állandó lenne. Lásd a 699. oldalon lévő 8.18 ábrát: [link])

Mondjuk a fenti félreértések megbocsáthatóak, ugyanis ha egy laikusoknak szóló cikk nagyobb mélységekbe próbálna belemenni, akkor hamar elveszítené az olvasóit.

Amennyiben érdekel, hogy miért előzheti meg a melegedés a CO2 koncentráció növekedést, akkor ezt a könnyű nyelvezetű 2004-es cikket tudom ajánlani: [link]

Bővebben: [link]

(#740) ricsi99 válasza szazbolha (#738) üzenetére


ricsi99
addikt

Határozott fejlődést látok a válaszaidban.
Volt értelme akkor koptatni a billentyűzetet.
Yes, i see "An Inconvenient Truth" :R

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#741) szazbolha válasza ricsi99 (#740) üzenetére


szazbolha
addikt

Megtisztelő, hogy a te intellektusoddal észrevételezted szerény fejlődésemet.
.
Hozzáteszem, hogy az orbán kormány miniszteri biztosa a brazil erdőtűz balhé kezdetén élő adásban bemondta, hogy tudományos konszenzus van arról hogy a klíma extrém gyorsan változik és ennek fő oka az emberi tevékenység. Valamint ö is (Ferenczi Orsolya) úgy gondolja a brazil őserdő a föld tüdeje közkincs és fizetni kéne a gazdag országoknak, hogy ne vonják a helyeik művelés alá.

Szerintem öt is megdicsérhetnéd.

(#742) ricsi99 válasza szazbolha (#741) üzenetére


ricsi99
addikt

2 dologban különbözik a véleményünk itt.

1. az orbán rezsim és a tudomány olyan messze állanak egymástól , mit makó jeruzsálem től.
2. mi az hogy fizetni kellene? Itt is látszik a mérhetetlen kapzsiságuk.

Vannak természeti kincsek pl víz és levegő ami közös... nem egy ország belügye.....

Nem mérgezhetek le egy folyót pl ,hogy nekem több pénzem legyen gazdasági szempotból.....
aztán az utánam lévő országok meg pusztuljanak meg?

Pl Paks... most minek szűrjűk a hűtövizet? Drága és kell a lové akkor s sugárzó vizet 1-1 ben visszaküldjük a dunába mert az ország belügye?

Ezzel az erővel fentebb is megoldhatnák a Dunán... minden ország beleöntené a szemetet meg mindent... és akkor mit innál? Akkor is belügy lenne

Látszik is a felső harácsoló banda mindenből csak pénzt látja ... csak a rablás....
Az általad csak zöldnek titulált csapat ez ellen küzd.
Jobb rosszabb módszerekel.

Neked meg döntened kell , hogy a pénzt ,ami mondjuk nem a te zsebedben csapódik le vagy magadad mented.

Biztos lehetsz ,bármilyen táblázatodban de mint tudod , minden a pénzt körül forog a világban....
Semmi nem tisztán ,fehér és fekete.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#743) szazbolha válasza ricsi99 (#742) üzenetére


szazbolha
addikt

"1. az orbán rezsim és a tudomány olyan messze állanak egymástól , mit makó jeruzsálem től."
Miből gondolod hogy ebben különbözik a véleményünk? Írtam én ezzel kaopcsolatban bármit is?

"2. mi az hogy fizetni kellene? Itt is látszik a mérhetetlen kapzsiságuk."
Miből gondolod hogy ebben különbözik a véleményünk?
Egyáltalán elolvastad amit írtam? Vagy értetted amit leírtam?

"Pl Paks... most minek szűrjűk a hűtövizet? Drága és kell a lové akkor s sugárzó vizet 1-1 ben visszaküldjük a dunába mert az ország belügye?"
Ne haragudj, de ez is egy teljesen dilettáns, és ismeret hiányos vélemény. A paksi atomerőmű hűtővizével nem az a probléma amit te leírsz.

(#744) Reggie0 válasza dabadab (#719) üzenetére


Reggie0
félisten

Sosem mondtam, hogy sokan lennenek akik tagadnak a klimavaltozast, nem is fogsz ilyen kommentet talalni tolem, nemhogy a topicban, sehol sem. En azt mondtam, hogy a 97%-os szeleskoru konszenzus az propaganda. Eloszor is azert, mert 6-7 eve folyamatosan 97%-os szeleskoru konszenzust reklamoznak, tehat gyakorlatilag 6 ev alatt en volt semmi valtozas, ami gyanus, masik reszrol pedig erosen tamadhato metodikaval jon ki csak a matek, amit mar joparszor leirtak.

Ilyen korulmenyek kozott, ha valaki nem szol bele a temaba, akkor nem tudjuk mivel ert egyet. Foleg, hogy ezek a temakorok utolag kerulnek feldolgozasra, tehat a velemenyek begyujtesenek egy olyan modja, amikor a mas temarol publikalok nem is tudnak arrol, hogy a velemenyuk meg lesz kerdezve vagy az allaspontjukat nyilvanossagra kene hozniuk, mert "szavazasnak" szamit. Amugy nagyon egyszeru, a klimakutatas is eleg szeles tudomanyterulet, nem mindenkit foglalkoztat aktivan, hogy ki vagy mi okozza. Ez nem azt jelenti, hogy nincs velemenyuk, hanem nem feltetlen van olyan reszletes ismereteik, mint azoknak akik ezzel aktivan foglalkoznak, igy ezert nem hangoztatjak a velemenyuket. Ha nem szallsz be egy vitaba, az nem jelent automatikusan a tobbseggel egyetertest.

Tehat ha te azt mondod, hogy ha van egy tanari karod, amibol 3man fizikat tanitanak es ezekbol 2 azt mondja, hogy a kiserletek fontosak a tananyag megertesehez, 1 azt mondja, hogy a feladatmegoldasok hasznosabbak, a tobbi tanar mas teruletekrol mond valamit, akkor az iskola 66%-os konszenzussal azt allitja, hogy a kiserletek a fontosak?

Nem, legkozelebb azt allitom, hogy a fizikusok adott toredeke biztos, hogy egyetert vele, a tobbirol nem tudok semmit. De ezt tuti nem adom el szeleskoru konszenzuskent, akarhogy csurom csavarom a szamokat.

[ Szerkesztve ]

(#745) icyshadow válasza Reggie0 (#744) üzenetére


icyshadow
csendes tag

Néhány megjegyzés:

Először is a NASA megfogalmazása nagyjából úgy hangzik, hogy az "aktívan publikáló klímatudósok 97%-a egyetért". Szóval helyből nem keverném ide a többi tudós véleményét. Az aktívan publikálók véleménye pedig igenis relevánsabb bármilyen témában, mint aki nem végez kutatásokat az adott területen.

Másodsorban nem egyetlen tanulmányra épül a NASA mondata, hanem 2004-től kezdve 5-re. (Megalapozottság kérdésében ez sem mindegy.)

Harmadrészt a 90-es évektől mért konszenzus mérőszámai egyértelmű növekedést mutatnak. Tehát nincs szó arról, hogy nem volt változás korábban. Viszont mivel az utolsó kutatás 2013-as, így azóta valóban nincs miből új számot mutatni. Ez viszont kétélű érv, ha jobban belegondolsz. Ugyanis a másik oldalnak is volt 6 éve rá, hogy készítsen egy kutatást a témában.(És biztos lehetsz benne, hogy készült volna, ha tudtak volna jelentékeny mértékben csavarni a fenti számokon.)

Ahogy korábban említettem, a matek témába esetleg bele lehet kötni. Az ugyanis kérdéses megalapozottságú, hogy egy összefoglaló alapján ítélem meg egy tanulmány álláspontját valamiről. Így valóban kicsit bizonytalan, hogy milyen vélemények maradtak ki. (Viszont, ha utánanézel, itt azért elég átgondolt elvek mentén dolgozott a kutató, illetve az önkéntesek.)

Ugyanakkor azt nem árt észben tartani, hogy a tanulmány 2 különböző módszert is alkalmazott a vélemény mérésre. A második pedig sokkal jobban hasonlít egy reprezentatív mintára.(E-mailben megkérdezték a kutatókat.) Lévén pedig, hogy ugyanazt az eredményt hozta mindkét módszer, így az első megalapozottsága is indokoltabb.

A fentiek mellett még lehet azon vitatkozni, hogy mekkora részvételi arány kell egy ilyen súlyú kijelentéshez.

Viszont ezek nem változtatnak a konszenzus tényén. Ahogy azon sem, hogy ha mondjuk csak a tudósok fele(vagy akár 30%-a) gondolná, hogy az IPCC becslései helyesek, akkor is ugyanúgy cselekedni kellene, szimplán kockázatminimalizálási megfontolásból is.

Amennyiben valóban semlegesnek tartod magad a témában, akkor ne csak a panasz levél alapján ítéld meg a kutatást, hanem a készítők álláspontját is olvasd el: [link]

(#746) Reggie0 válasza icyshadow (#745) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem volt tobbi tudos velemenye idekeverve. Arrol van szo, hogy a klimakutatok publikacioit vettek gorcso ala, es ezekbol 66% semleges, sem kozvetlenul, sem kozvetve nem foglal allast a globalis felmelegedes okarol. A maradek 33% alapjan szamitottak ki, hogy mekkora konszenzus van.

Igen, ezt is elolvastam.

"We found that about two-thirds of papers didn't express a position on the subject in the abstract, which confirms that we were conservative in our initial abstract ratings. This result isn't surprising for two reasons: 1) most journals have strict word limits for their abstracts, and 2) frankly, every scientist doing climate research knows humans are causing global warming."

Tehat itt megmagyarazza a kutatast, hogy aki nem irja le, az egyetert automatikusan... Mondom ez a fideszes logika.

[ Szerkesztve ]

(#747) dabadab válasza Reggie0 (#744) üzenetére


dabadab
titán

"Sosem mondtam, hogy sokan lennenek akik tagadnak a klimavaltozast"

vs

"az is hoax, hogy a tudosok egyetertenek az ember okozta klimavaltozasban."

Akkor most melyik?

DRM is theft

(#748) Reggie0 válasza dabadab (#747) üzenetére


Reggie0
félisten

Segitek olvasni:

"az is hoax, hogy a tudosok egyetertenek az ember okozta klimavaltozasban."

66%, mint irtam, semleges.

[ Szerkesztve ]

(#749) dabadab válasza Reggie0 (#748) üzenetére


dabadab
titán

Ezzel szemben az igazság az, hogy...?

"66%, mint irtam, semleges."

Csak érdeklődésképpen: itt most tévedsz vagy hazudsz?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#750) Reggie0 válasza dabadab (#749) üzenetére


Reggie0
félisten

Legfeljebb tevedek, bar tobb helyen is ezt irtak, meg a hoax egyik terjesztoje is leirta, hogy egyharmadbol doglozott. Lasd: [link]

"We found that about two-thirds of papers didn't express a position on the subject in the abstract, which confirms that we were conservative in our initial abstract ratings."

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.