Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) Habugi


Habugi
addikt

A fél családom az egészségügyben dolgozik, édesanyám pl 40, igen, negyven éve.

Huszas éveim elején magam is lehúztam pár évet, voltam műtös segéd, betegápoló.

Annyit szeretnék csak hozzátenni az egészhez, hogy amit láttál az shemmi! :(

Ennél ezerszer súlyosabb a helyzet, egy dolog az orvos, nővér kvázi szakember hiány de alapvető eszközökből sem tudnak eleget szerezni maguknak a kórházak.
Anno műtőssegédként a napi rutin része volt, hogy miután reggelente megkaptuk az aznapi műtéti listát, másodmagammal állhattunk neki csencselni a különböző osztályokkal, mert vagy gumikesztyű nem volt elég, vagy maszk, kvázi az alapvető "steril" csomag volt hiányos _aznapra_, nem hó végére!!

Ment a cserekereskedelem a műtők/osztályok között az épületben, nem ritkán a munkaidő lejártával is ott kellett maradnunk másnapra belépő mennyiséget összekuncsorogni innen-onnan, csak h el lehessen majd kezdeni a napot.
Nem írok sem kórház nevet, sem semmi egyebet de nem benőtt körmöket vágtak ki nálunk az orovosok..

Ez az akkori állapot, édesanyám azóta is az épületben/intézményben dolgozik, a körülmények pedig elmondása szerint azóta csak romlottak.

A lift napi rendszerességgel állt le, ágyon fekvő nem mozgatható beteg esetében gondolom mindenki kitalálja mekkora buli lehetett ez. A festék potyogott a falakról, 10/9 hordágy valamelyik kereke kakukkos volt, az osztály/műtő eszközraktárába mi vásároltuk a villanykörtét.., mellékhelyiségbe WC papírt, szappant, soroljam?! :(((

Az orvosok és nővérek nagy része egyenként legalább 2-3 ember munkáját végezte már akkortákt is, ez is csak romlott azóta. Csodálkozik mindig az aktuális kormány hogy elhúznak külföldre, ahha köszi, Dunába kéne **** őket egy olyan napon amikor a fizetésükről üléseznek mert akkor tuti mind ottvan.

Túlóra pénz nélkül végkimerülésig dolgoznak sokan, olyanok akiknek az a feladata hogy amikor az ember magatehetetlen éppen/nem mozoghat napokig és maga alá piszkít akkor tisztába teszi, megfürdeti.., mihez kell elhivatottság és emberszeretet ha nem ehhez?!
Cserébe az esetek túlnyomó többségében mit kapnak a pofájukba?
H meglopják a betegeket.., szarnak rájuk, hálapénzt fogadnak el mert napi 16óra embert és lelketpróbáló munka mellett bizony nem elég a minimálbér.., ugye, a mocskok.

Jut eszembe.., műtősségedként, sugárpótlékkal nettó többet vittem haza havonta, mint a műtétet végző kezdő dokik akik akkorra már túlvoltak 8év egyetemen, nem hittem el amikor megláttam a fizupapírjukat. :C
Azt mindenkinek a képzeletére bízom micsoda vagyon szerepelhetett a miénken/enyémen, orvosi/nővéri munkához képesti utolsó senkiként..

Magyarország.., stadionok meg olimpia, persze.., nincs 20méternyi ép útszakasz BP-en, nincs parkoló, az egészségügy állapota lassan az alsó mongóliai szintet sem üti meg.

lfaskdjflkajsflhaskfgkafúaáéflőaowrpanf..

Még mielőtt nagyon felhergelem magam be is fejeztem, előrebocsájtom, amit leírtam az is csak a jéghegy csúcsa, sokkal de sokkal nagyobb baj van az egészségügyben mint azt látni/érzékeltetni lehetne.

Egy maréknyi elhivatott ember tartja életben az egészet, akiknek az embersége és tartása olyan, hogy ignorálják a tényt miszerint akár 10x annyit kereshetnének külföldön a tapasztalatukkal/szaktudásukkal, harmad ennyi munkaidővel és a lerongálódás hiánya okán sem lenne minden másodikuk magán/családi élete egy tragédia.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.