Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Kicsit érdekes hogy szinte még halomásból sem lehet ismerni ezt az országot... bevallom én is hogy rendesen meg vagyok lepődve a létezésének tényétől. Nagyon profi cikket csináltál róla, grat!

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#2) gzbotii válasza DrTechnoid (#1) üzenetére


gzbotii
veterán

Eleg nagy történelem es földrajz mókus vagyok, de amikor először olvastam róla, en is csak pislogtam, hogy mivaaaaan, hogy, hogy most hallok először, pedig meg szomszédos is.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Az előttem szólókkal ellentétben én tudtam ennek a Dnyeszteren túli területnek a független voltáról, bár az "ország" nevét nem ismertem. A buszjegy áráról: A fiamtól tudom, hogy Skóciából Londonba is kb duplája a jegy, mint ellenkező irányba.
Nekem Bulgária volt hajdanán az egzotikum. Ott is érződött még a kádári Magyarországon szocializálódott ungarec számára is a szovjet beütés.

Tetszett a beszámoló.

(#4) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Jó kis leírás, köszi szépen! :)

(#5) miska17 válasza Lomha 8V (#4) üzenetére


miska17
tag

Tetszett, olvasni is élmény !

(#6) kentucky


kentucky
őstag

Nagyon jó írás, köszönjük! Esetleg Pripjaty és környéke legközelebb? :D

(#7) gzbotii válasza kentucky (#6) üzenetére


gzbotii
veterán

Ősszel Grúzia vagy Albánia lenne az úticel.
Piripaty annyira nem vonz, de persze ha kerülne ismerős aki oda akar menni, akkor lehet elcsábulnek.

Most majd júniusban a Duna Delta jön, ha minden igaz, az olyan elszigetelt falvakkal, ahova nincs közúti összeköttetést, csak hajóval lehet kijutni :K

...es köszönöm mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#8) petipetya


petipetya
nagyúr

"Minél mocskosabb, annál finomabb" - aztán mikor kiderült se íze se bűze a kisjenői piacon vett moldvai üdítőnek, az jópofa volt. :)

Egy élmény lehetett, köszi a beszámolót.

"nincs rá lezsóidő"

(#9) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Én ismertem ezt az "országot" a netről (egyik kedvenc hobbim a wikipedia-szörfölés, főleg történelmi témákban), de ez a leírás szuper volt! :) Valami ilyesmit képzeltem el látatlanban is. Gagauzián hogyhogy nem mentetek keresztül?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#10) gzbotii válasza Csapoati (#9) üzenetére


gzbotii
veterán

Mind szinte minden nap, folyton késésben voltunk. Több időt töltöttünk helyeken, mint terveztem - mert vagy találtunk olyan dolgot ami érdekes volt, vagy épp olyan dologgal nem számoltam, mint a kaotikus forgalom. Amikor mentünk Orheire a terv az volt, hogy gyorsan lelépunk a Nemzeti szinhaz elé, venni pár szuvenirt. Aztán rátaláltunk a hatalmas piacra, amit nem tudtuk kihagyni. Ott végül majd' 2 óra ment el, így később indultunk ki a városból is. Amikor vissza értünk Chisinauba Orheirol, allig vártuk, hogy beessünk egy Andy's-be es együnk valamit. Azután meg mar késő lett volna elindulni, sötétedés környéken értünk volna oda Komratba. Másnap Transznisztria volt az úticél, aznapra nem fért volna bele - plusz egy napot ülni meg necces lett volna, mert lehet haver nem éri el a repülőjét Svájcba :)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#11) gzbotii válasza Csapoati (#9) üzenetére


gzbotii
veterán

Amit jobban sajnálok, hogy nem mentünk kocsival Transznisztriaba. Igy meg tudtunk volna nézni mást is - többek közt elmenni a Benderben (hatar után első város) levő temetőben, ahol több száz magyar nyugszik, akiket ide hurcoltak el malenkij robotra a 104-es számú gulagra.

Igaz, kocsival sokkal macerásabb lett volna az átjutas, sokkal több bonyolultabb kérdésre kellett volna felelni valahogy, több papírmunka lett volna...valamint a román rendszám miatt, biztos megállítottak volna, egyszer-kétszer.

Es meg észak-Moldvában fekvő Bălți városát is sajnálom, ott a régi temetőben magyar katonák nyugszanak, akik az orosz frontról való visszavonuláskor este el a környéken.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12) szp1


szp1
addikt

Ez a "Moldva" a Moldovai Köztársaságot jelenti?

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#13) gzbotii válasza szp1 (#12) üzenetére


gzbotii
veterán

Igen.
Miért :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#14) kiszi07


kiszi07
senior tag

Nagyon jó kis írás volt, köszönöm. Az én szegénységi bizonyítványom, hogy nem hallottam még róla. Piripaty engem viszont baromira érdekelne :K

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#15) Csapoati válasza gzbotii (#13) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Moldávia (vagy Moldova) a hivatalos neve magyarul, szerintem ezért furállta a kolléga. Szerintem teljesen érthető volt.

Az azért meglepett, hogy ekkora a forgalom arrafelé. Nekem Moldova kicsit olyan, mint Albánia - földrajzilag Európában van, de amúgy ez nem nagyon látszik. Már persze innen, hisz egyik országban sem jártam még.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#16) majom5


majom5
csendes tag

Ruanda vagy Koszovó egyszer nem lesz úticél? :D

Samsung Galaxy A50

(#17) deltaa97 válasza gzbotii (#13) üzenetére


deltaa97
tag

Szerintem arra gondolt, hogy Moldva az egyike volt Románia történelmi tartományainak. A mai országot valóban Moldovai köztársaságnak hívják.

Más: Tranzisztriáról én is csak pár napja hallottam először, ebben a videóban: [link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12X 8/128 GB Grey | Életem legrosszabb döntése, hogy gépészmérnöki pályára tévedtem...

(#18) kentucky válasza gzbotii (#7) üzenetére


kentucky
őstag

Nagy kalappal hozzá :K Esetleg még a Donyecki Népköztársaságot tudom ajánlani, de az most elég bevállalósaknak való :DDD

(#19) gzbotii válasza deltaa97 (#17) üzenetére


gzbotii
veterán

Valóban, ez eddig elkerülte a figyelmemet.
Mi Moldva, Moldova, Moldávia néven hivatkozunk ra. Majd javítom.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#20) UnA válasza gzbotii (#19) üzenetére


UnA
Korrektor

Nagyon tetszett az írás.

Moldva vagy Moldova: Nem biztos, hogy javítani kellene, szerintem ez egy olyan hangulatú dolog, mint ahogy például a magyarok Erdélyre hivatkoznak, közben meg egy külföldi kijelenti, hogy az Románia. Mindkettő igaz, de a helyi kötődésben ez logikus névhasználat.

(#21) Csapoati válasza UnA (#20) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azért lehetne javítani, mert Moldva az egy román tartomány, vagy egy csehországi folyó (Vltava). Mondjuk nyilván egyértelmű, hogy mire gondolt a szerző.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#22) gzbotii válasza UnA (#20) üzenetére


gzbotii
veterán

Én Erélyre jobba szeretek az ideiglenes román megszállás alatt álló jelzőt használni :B

(#14) kiszi07: annyira nem lehetetlen, sem messze nincs, sem a bejutás nem drága, csupán 115 euró a vezetett túra, busszal

(#16) majom5: Ruanda? Miért pont az az ország Afrikából? :D
Valamiért Albánia és Montenegró jobban vonz :B

(#18) kentucky: Donyeck környékére azért épp nem vágyom, ennyire nem unalmas az életem :DDD. Abházia viszont érdekelne, Grúziában. Viszont Grúzia felől nehéz a bejutás, Oroszország felől meg kettős vízum kell, ami kicsit szívatós tud lenni

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23) gzbotii válasza Csapoati (#15) üzenetére


gzbotii
veterán

Azért olyan nagy forgalom nincs, általában. Az ország teljes lakosság nem éri el a három milliót, annak is fele (főleg vidéken, a munkaképes felnőttek) külföldön dolgozik. Miután átjutottunk a moldáv határon, 20 percet mentünk úgy az úton, hogy egy kocsit sem láttunk, ami előttünk, mögöttünk vagy szembe közlekedett volna. Kicsit be is paráztunk, hogy ha lesz valami, itt ehetnek meg a mezei egerek. A főváros zsúfolt, azon kívül a nagyobb városokat összekötő gyorsforgalmi utak, minden más irányba elég kihalt.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#24) doooo válasza Csapoati (#9) üzenetére


doooo
veterán

"Én ismertem ezt az "országot""

+1, Egyébként érdekes, hogy ennyien nem tudnak róla (nem mintha ez olyan nehéz lenne egy ilyen típusú állammal kapcsolatban, de érdekes). És érdekes cikk, jó bepillantani az ottani környezetbe.

"(egyik kedvenc hobbim a wikipedia-szörfölés, főleg történelmi témákban)"

De ez az igazi +1.. Azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen. :DDD Annyit hozzátennék, hogy én legfőképp földrajzi (és csak utána történelmi) témákban. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Jó volt a cikk! Hallomásból mintha tudtam volna róla, de inkább nem, mint igen. :D
Ellenben amit kifogásolnék, hogy időnként nagyon szűkszavúan írtál és kevés a kép, még a linkelt galéria is, ami csak pár új képet jelentett amúgy is. :D
Pl. az sem derült ki mi volt nagy követnél?! :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#26) proci985 válasza gzbotii (#23) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Az ország teljes lakosság nem éri el a három milliót, annak is fele (főleg vidéken, a munkaképes felnőttek) külföldön dolgozik.
Ez azt hiszem meg is magyarázza az autóparkot, illetve hogy egy 12 euro / kajálás árú vendéglőlánc hol talál 27 étteremre vásárlóképes keresletet (ha éttermi szolgáltatásra épül a business modell). Összehasonlításképp a magyar GDP 13500USD körül mozog, a moldovai 2200 körül (román 9500), ahogy nézem a moldáv átlagkereset pedig 300USD alatt van, a magyar minimálbér alatt.

----

Köszi a leírást, érdekes volt, főleg a képek. :R

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27) gzbotii válasza fi:zi'k (#25) üzenetére


gzbotii
veterán

Igazság az, hogy bár vittem egy kompakt fényképezőgépet, azt elő sem vettem, végig iPhone 5 es iPad Minivel fotóztam - ami a minőségen azért látszik. Nem is kattogtattam túl sokat, sok meg nem is lett vállalható. :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#28) Franklin


Franklin
addikt

A határátkelős sztorinál, de főleg a kapott vízumos papírt láva, egyből a Papers, please játék jutott eszembe :-)

(#29) kcsa


kcsa
veterán

Múlt héten találtam rá az országra én magam is, eléggé meg is lepődtem hogy ennyire nem vagyok ismerős a "közelben". Első gondolatom az volt szintén, hogy megnézném :)

(#30) djculture


djculture
félisten

Én csodálkozom hogy ilyen nyugodt a hely mert csak azt hallani hogy a Nato és Moldova közötti megegyezések az oroszok dühét elég rendesen felfejlesztették. Csoda nem lenne ha ezt is maguknak akarnák egyszer, 2006 volt is erről szó. Legutóbb 92-ben volt háború moldovai tüzérség meg az orosz hadsereg között.
Remélem ilyen nyugodt is marad ott a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#31) chatran


chatran
őstag

Hű de érdekesek azok a műanyag kinézetű pénzek. :Y Milyen anyagból vannak, milyen érzés kézbe venni őket? Mint egy zsetont?

(#32) gzbotii válasza fi:zi'k (#25) üzenetére


gzbotii
veterán

Esetleg miről szeretnél bővebb leírást? Kiegészíthetem a cikket.
Bár szerintem így is elég terjedelmes cikk, lett, nem akartam tovább húzni, gondolván majd kutya se olvassa el.

(#28) Franklin: milyen érdekes játékok vannak. Valakik nagyon unatkozhattak :D

(#30) djculture: elmúlt hetekben kezdett kicsit feszületebbé válni a helyzet, amerikai katonákkal gyakorlatoznak a moldávok, román gép többször is berepült engedély nélkül Transznisztria légterében. Meg állítólag az ukrajnai harcokban is vannak onnan önkéntesek, orosz oldalon.
Oroszország hivatalos álláspontja szerint, jelenleg nem tart igényt rá, el sem ismeri hivatalosan - de azért hadsereget állomásoztat ott, hadianyag-raktárakat tart fen, stb :)

(#31) chatran: vékony kis zsetonok, egyik fele műanyag, a háta papír borítású. Amikor vettünk Kvint konyakot, így adtak vissza...eleinte azt hittem, kávéautómattába való zsetonokat kaptam :DDD

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#33) chatran


chatran
őstag

Látom Mo-i útleveled van, azt írtad Erdélyben, Gyergyószentmiklóson élsz. A románok megengedik, hogy a székelyeknek magyar útlevele legyen?

(#34) gzbotii válasza chatran (#33) üzenetére


gzbotii
veterán

Igen, 2013 óta magyar állampolgár vagyok

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#35) ViZion


ViZion
félisten

Frankó kis túra volt, azt hittem ezek romániai tartományok, vagy megyék csak... Fura, h ilyen közel van és semmit nem tudunk róla. Mondjuk nekem a német terület is szép, arra sok jó helyet láttam, de egyszer ráveszem magam valami keleti kirándulásra is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36) daninet


daninet
veterán

Itt-ott tul reszletes volt a leiras (illemhely latogatas stb :D ) de ezt leszamitva nagyon elvezetes volt. Tobb kep johetett volna akar csak az utcakrol hogy nez ki hogy atadja az erzest. (lattam a tobb kepet de ott is fokent az emlekmuvek vannak)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#37) gzbotii válasza daninet (#36) üzenetére


gzbotii
veterán

...azt azért tartottam érdekesnek, hogy fenntartanak egy kasszát es egy embernek munkát adnak, olyan helyen ahol naponta egy vonat megy át, az is reggel.

De ha érdekel, van 3 óra boarscameras anyag az útról, YT, elküldöm neked, gyönyörködhettek a tájban, az útban es az agymenesunkben :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#38) gold007


gold007
tag

Érdekes cikk, már egy ideje én is nézem Transznisztriát, hogy milyen jó lenne elmenni egyszer. Nagyon kíváncsi lennék rá, és most kaphattam belőle egy kis részletet :)

Egy kis észrevétel: Tiraszpol helyett többször is Triaszpol szerepel a cikkben.

[ Szerkesztve ]

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#39) waithEard


waithEard
őstag

Elsőre én is azt hittem ,hogy ez valami vicc. És nem. :)
Köszi a cikket, nagyon jó esti olvasmány volt. :R

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#40) SLYM válasza gzbotii (#2) üzenetére


SLYM
veterán

pedig még csak történelem mókusnak sem kell hozzá lenni, a napi híreket olvasgatva is össze lehet futni vele. gratulálok az úthoz egyébként, nekem nincs bátorságom a hasonló helyekhez, pedig a kíváncsiság megvan bennem is

[ Szerkesztve ]

(#41) SLYM válasza gzbotii (#37) üzenetére


SLYM
veterán

erre az anyagra nagyon kíváncsi lennék. köszönöm :)

(#42) stephan0s_


stephan0s_
csendes tag

Köszi, nagyon érdekes beszámoló volt! Én tudtam Transznyisztriáról, de ritkán olvasni róla, mert ritkán választják turista-úticélnak. Ettől a szovjet típusú határellenőrzéstől mindig görcsben van az ember gyomra. :/

[ Szerkesztve ]

(#43) meszike91


meszike91
senior tag

Jó kis írás. Nem számítottam ilyenre itt. :R

Transznisztria létezéséről tudtam, de azt hittem, hogy egy Észak-Korea szerű hely.

du, du hast, du hast mich

(#44) petipetya válasza meszike91 (#43) üzenetére


petipetya
nagyúr

Valószínűleg rólunk is hasonlóan gondolkodnak Nyugaton.

"nincs rá lezsóidő"

(#45) petipetya


petipetya
nagyúr

Egyébként nem is tudom, hogy van-e mostanában olyan (online) magazin, ahol ilyen érdekességeket lehet olvasni?

5-10 éve a HVG egy nagyon jó lap volt, mivel televolt külpolitikai érdekességekkel. Ott olvastam erről az Államról, ahogyan a Kaukázus államairól és még sok más hasznos dologról. Aztán egyszer csak jött egy törés, és a külpolitikai cikkek helyett elkezdték telerakni az aktuális kormányt szidó cikkekkel. Nem az volt a problémám hogy szidják, hanem az, hogy nem arra voltam kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#46) buherton


buherton
őstag

Kérdéseimre foghegyen vetett válaszokból megtudtam, hogy az egyik ablak a határőrbódéknál a bank, ott kell kiváltani a hetes útadót (ami egyébként öt euró körüli összeg).
Gondolom, azoknak, akik régebben, a '80-as, '90-es években jártak külföldre, ez természetesnek tűnhet, vagy egyértelműnek, de én nem ebben szocializálódtam :)

Akkor javaslom, hogy külföldiként lépj be Romániába kocsival. :)

Érdekes írás volt. Köszönöm szépen. Hasonlóan hozzád egnem is a turisták által kevésbé frekventált országok és helyek érdekelnek.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#47) kcsa válasza buherton (#46) üzenetére


kcsa
veterán

No igen, Románia. Pár éve Bulgáriába mentünk, Nagylak határátkelő, este 10. Határátkelőnél román oldalon nincs rovignetta, csak a benzinkúton egy-két kilométerre. Ez kiderült öt perc alatt, de addig négy tizenéves srác próbált megkéselni. Többet nem is megyek arra, beszántani, sóval behinteni. Ugyanez még egyszer a hegyekben is megismétlődött. De ott már rutinos voltam, el akartam ütni, de hirtelen kurva gyorsan tudott futni :D

(#48) Eastman


Eastman
őstag

Jó és részletes élménybeszámoló, köszönöm! (Elvittétek a könyvet a nagykövethez?)

Ha érdekel Abházia és a térség története, privát történelme, kis és nagypolitikája (+NKVD, Sztálin, Trockij, gulág), Adile Abbász-ogli írását is ajánlom. Hasznos mozaik.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#49) gzbotii válasza kcsa (#47) üzenetére


gzbotii
veterán

Jöttem haza Erdélyben magyar rendszámú autóval, magyar útlevéllel, soha nem volt semmi gondom...
En nem érzem azt, hogy romani kevésbé lenne biztonságos mint Magyarország

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#50) UnA válasza petipetya (#44) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.