Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Nyárra az egyik lehetséges uticélom :D. Amugy nagyon tetszett a cikk, majd lehet kérdezek dolgokat :)

Huawei Mate 9

(#102) gzbotii válasza H.Istvan25 (#101) üzenetére


gzbotii
veterán

Kérdezz nyugodtan, nekem is sokat segített, hogy tudtam olyanokkal beszélni akik jártak ott :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#103) H.Istvan25 válasza gzbotii (#102) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

1. SIM kártyát mennyire egyszerű venni? Nem kellenek iratok?
2. A Dnyeszteren túl hogyan használható a telefon? Mert ott nincs egyáltalán kiépített GSM rendszer, csak CDMA és LTE (IDC nevű helyi szolgáltató). A moldovai szolgáltatók jelei átlógnak annyira, hogy fogható Tiraszpolban?
3. A szegénység mennyire látszik Moldován? Mert a rendszerváltástól tavalyig minden adat szerint a legszegényebb ország volt Európában (tavaly beelőzte Ukrajna)
4. Pia és cigi tényleg olcsó? :D
5. Érdemes 10 nap körüli időtartamot eltölteni ott?
6. Bukarestből vagy valahonnan Erdélyből indul közvetlen vonat Kisinyovba?

Nyáron ez az egyik tervem, a másik pedig Grúzia és esetleg Abházia valamint Dél-Oszétia. Ez tetszik, hogy nem olyan vészes a Dnyeszteren túlra utazni, mert úgy hallottam hogy régen a külföldieket mindig lehúzták párezer forintnyi pénzzel. A nyelvvel olyan nagy probléma talán nem lenne, mert kicsit tudok románul és oroszul is (megértek dolgokat, válaszolni viszont kevésbé tudok, de oroszul nekiálltam rendesen tanulni így az menni fog :D ).

Huawei Mate 9

(#104) Chuck Norris válasza H.Istvan25 (#103) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Szia én tapasztalatból mondom, hogy hacsak nem valami ismerőshöz mégy, vagy kirándulgatni akarsz és a természet szépségeit nézni, vagy seftelni egy nap bőven sok az egész országra, a Dnyesztermentire fél nap is. Kisinyovban kb. annyi látnivaló van mint Dunaújvárosban, Tiraszpolban meg mint Érden. Csak úgy érdemes szerintem odamenni ha átutazóban vagy Odesszába vagy a Krim felé.

(#105) H.Istvan25 válasza Chuck Norris (#104) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Mennék Odesszába vagy Krímre is, csak Ukrajnában nem akarok a mostani körülmények közt beutazni. 2014 nyarára volt tervezve nekem ukrajnai nyaralás, de inkább elhalasztottam. Krím amúgy célom, de oda nehéz eljutni, még talán a legproblémamentesebb ha elmegyek Moszkvába repülővel, onnan meg a Krímre.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9

(#106) gzbotii válasza H.Istvan25 (#103) üzenetére


gzbotii
veterán

1. Ekkora baromságot, mint magyarban, hogy személyi es minden adat kell egy SIM vásárlásához szerintem sehol máshol nincs a világon. Bármilyen boltba bemész es veszel. 30 moldáv lej a kezdő es 100 létre feltöltőd es van 3GB neted valamint meg perced is marad (Ornage)
2. Moldovai szolgáltatóknak is van jele Transznisztriaban, gyenge, de van.
3. Falvak egyszerűek, de nem a nyomor látszik. Chisinau meg eleg pezsgő város, annyira nem is szegény - átlagos ukrán szint kb
4. Cigi 200Ft kezdődik, a borok fele mint nálunk.
5. Szerintem egy nap Chisinau es egy nap Tiraspol eleg tud lenni.
Triaszpolban nekem több volt a látnivalóm mint Moldvában.
6. Van Kolozsvár-Chisinau járat, napi kettő, szerintem azzal jobban megéri.

Szerintem iktasd be Odesszát es Dnyeszterfehervart, csak nekünk most nem volt arra pénzünk. Megéri ugy jobban

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#107) H.Istvan25 válasza gzbotii (#106) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Köszi. Ennek a Kolozsvár-Chisinau vonatnak utánanézek, mert így hamarabb odaérnék, mintha előbb lemennék Bukarestbe. De az is lehet, hogy lemegyek Bukarestbe, és ott is eltöltök 1-2 napot, úgyse jártam még ott, csak közelben, Giurgiuban.

Huawei Mate 9

(#108) gzbotii válasza H.Istvan25 (#103) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha meg várnál őszig Grúziával es esetleg kellene útitárs, lehet jelentkeznek :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#109) gzbotii válasza H.Istvan25 (#107) üzenetére


gzbotii
veterán

Kolozsvár-Chisinau busz van. 120 román lej körüli áron. Este linkelem, gépen megvan könyvjelzők közt.

Kezdő kártyát mi egy útszéli trafikostol vettünk. Feltöltő kártya is van náluk.
Ha HTC-d van, nem fog menni egyből a net, be kell állítani valamit, amihez be kell menni az Ormagehoz. Nekünk az 50 MDL-be került (a román Orange pont igy hülyéskedik a HTC-kel, de azt magam is be tudtam állítani -átírod a protokolt, itt nem ment).
Az ő romanjukat eleg nehezen értettem en is, pedig nap mint nap románokkal dolgozok Kolozsváron, lassan 5 éve. Nagyon erős az oroszos akcentusuk. Valamint Chisinauban mindenki először oroszul fog megszólalni először - Transznisztriaban meg csak ugy.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#110) H.Istvan25 válasza gzbotii (#109) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ősszel nekem nem jo, csak nyáron érek most rá :(.

Nem HTC-m van, szóval talán menne a net :D. De ha jol emlékszem akkor a Moldcell valamivel olcsóbb mint az Orange, az Unite pedig sokkal (pár hónapja ennek utánanéztem). Mondjuk az Unite csak 3G-t és 4G-t ad, 3G mindenhol van Moldovában, de lehet nekik a szolgáltatásuk kevésbé nyúlik át a Dnyeszteren túlra. Valamint az Orangenek mindenhol van szinte 4G, a Moldcellnek pedig csak nagyobb városokban egyelőre.

Azt hallottam én is, hogy Chisinauban inkább oroszul beszélnek az emberek, vidéken jellemzőbb a román. Valamennyire mindkét nyelven tudok, szóval talán menne. Például a mobilszolgáltatók weboldalát értettem, valamint egy étlapot meg hasonlót is tudok értelmezni.

Az utitárs keresésével nekem is baj van, a legtöbben nem szívesen akarnak errefele menni. Pedig biztonságosabb jelenleg mint egy nyugat-európai nagyváros.

Utazásból nekem ez a vonatos megoldás jónak tűnik (kocsim még nincs sajnos, de talán hamarosan :D ), mondjuk tuti hosszú az út, főleg hogy a határon pár órát kell állni az elleőrzés és a nyomvonal váltása miatt. De ültem már 30 órát vonaton, így ez nem zavar.

Huawei Mate 9

(#111) gzbotii válasza H.Istvan25 (#110) üzenetére


gzbotii
veterán

En is összehasonlítóttam, Orange jóval olcsóbb mind a többi. Úgy percdíj mint net.

Amúgy, honnan tudsz románul, ha szabad kérdezni?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#112) H.Istvan25 válasza gzbotii (#111) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Csak elég alap dolgokat tudok. Magamtól tanulgattam egy keveset, meg sokat jártam Erdélyben és ott is tanultam dolgokat. Oroszul pedig nemrég álltam neki tanulni.

Én ugy láttam hogy a net az Orangenél 5GB 150 lej, a Moldcellnél 100 lej (10GB 140lej), az Unitenél pedig 6GB 125 lej.

Huawei Mate 9

(#113) gzbotii válasza H.Istvan25 (#112) üzenetére


gzbotii
veterán

Mire kell neked 6GB net? :DDD
Állítólag meg a legjobb lefedettséget az Orangenak van.

Moldcellnel csakugyan 140 lej az 5GB de minek annyi?

Amit érdemes megenezni Moldovában: Chisnau, Orhei, Cricova,Gagauzia es Transznisztria. Ha mindre egy napot szansz, eleg jól körbe lehet nézni.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#114) H.Istvan25 válasza gzbotii (#113) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Videók, képek feltöltése, meg hasonlók. Lefedettségben a térképek szerint is az orange a legjobb

Baltit és Sorocat nem érdemes megnézni?

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9

(#115) gzbotii válasza H.Istvan25 (#114) üzenetére


gzbotii
veterán

Após volt arra meg '92-ben állítólag semmi érdekes nincs ott (Balti). Ami esetleg érdekes lehet, mint magyarnak az elmenni a honvédek sírjához, a zsido temető mellett.
Sorocarol nem tudok semmit.
De ha busszal mesz, szerintem megéri átmenni Odesszában. Naponta többször indulnak matruskak, amik direkt elkerülik Transznisztriat es ugy egyszerűbb az átkelés.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#116) H.Istvan25 válasza gzbotii (#115) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Sorocaban van egy régi vár, ahova elvileg sok turista elmegy.

Odesszába szívesen átmennék, csak a jelenlegi Ukrajnában nem biztos hogy annyira jó ötlet. Oké, az nem Donyeck, de Odesszában is voltak már elég durva balhék mostanában (két éve május másodikán pl.)

Huawei Mate 9

(#117) gzbotii válasza H.Istvan25 (#116) üzenetére


gzbotii
veterán

Érdeklődtem par embertől, es azon kívül, hogy valószínű, hogy kocsi nélkül maradsz éjjel ha nem őrzött parkolóban hagyod, azt mondtak nappal biztonságos, nincs probléma.
Esetleg érdeklodj meg Tripadvisor fórumokon.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#118) H.Istvan25 válasza gzbotii (#117) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ha mennék arra akkor nincs kizárva, hogy Odesszát is bevállalom, de nem tudni hogy mi lesz pár hónap múlva. Két éve terveztem egy ukrajnai körutazást, már a szállásokat is kinéztem, úgy terveztem hogy hamarosan foglalom a szállást és a vonatjegyet, de amikor kitört a háború inkább lemondtam erről. Úgy terveztem hogy elmegyek Kijevbe, Donyeckbe, Dnyipropetrovszkba, Krímre és Odesszába is. De végül ebből nem lett semmi

Huawei Mate 9

(#119) Chuck Norris válasza H.Istvan25 (#105) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Hát szerintem elég más a valóság, meg az amit itt mondanak a TV-ben. Én a helyedben keresnék még pár embert és autóval mennék, az az egyszerűbb, a benzin is olcsóbb mint itt és nem vagy a menetrendekhez kötve. A szálloda parkolójából talán nem lopják el a járgányt, nekünk sem vitték el a motorjainkat. Attól nem kell tartani, hogy eléd állnak aztán kirabolnak az útonállók, mert ezt a rendőröknek a jogköre :)
Volt akit azért büntettek meg mert megállt a stop táblánál de a rendőr szerint nem tette le mindkét lábát csak az egyiket (WTF?), hiába magyarázta a kollega, hogy nem tudja egyszerre letenni mert nem ér le, mégis megbírságolták, utána minden stoptáblánál látványosan két lábbal dobbantottunk :D
Nem lebeszélni akarlak, én Ukrajnában egészen a Voronyezsig jutottam -a doni áttörésről emlékeztünk meg- de nagyjából csak Kiev ami látványosabb volt, ami meg tényleg szép az a Krim, oda bármikor vissza is mennék meg természetesen Kárpátaljába.

(#120) H.Istvan25 válasza Chuck Norris (#119) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Autóval mennék szívem szerint, de arra csak valamikor ősszel lesz pénzem hogy vegyek :D. Majd azzal jövőre :D

Nem attól félek hogy kirabolnak meg ilyesmi, hanem inkább tüntetések és a terrorcselekmények a veszélyesek ott. Tavaly Kárpátalján is volt egy kis buli. De talán idővel rendeződik a helyzet

Huawei Mate 9

(#121) gzbotii válasza H.Istvan25 (#118) üzenetére


gzbotii
veterán

Ami biztos: a Tapok hostelt kerüld el Chisinauban.
Én direkt írtam nekik foglalás előtt mailt, hogy van udvaruk, lehet ott parkolni? Persze, nem probléma, jött a válasz másnap. Amikor odaértem, az udvart elfoglalta egy BMW, hiába kérdeztem, hogy az kié, nem-e lehetne elébb állni vele/este elmegy-e/akármi, a recepciós szart a fejemre. Amikor meg azt kérdeztem, hogy nem törik- e fel éjjel (főleg, hogy idegen rendszám is van rajta) szabályosan szembe röhögött.
Amikor indultunk haza, ott felejtettem a 4 hetes, több mint 26.000Ft vett NB cipőmet. Írtam emailt - jött a válasz, hogy még a héten elküldik valamivel. Majd egy hét múlva telefonáltam is, akkor sűrűn kérték az elnézést, hogy nem volt idejük, na de majd holnap. Ezek után hetente többször telefonáltam, még pénzt is ajánlottam, aztán mondták, hogy menjek utána mert nekik nincs idejük elmenni az 1,2km levő állomásra. Viseljék egészséggel

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#122) Chuck Norris válasza H.Istvan25 (#120) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ha ilyenen parázol akkor szerintem Párizs meg Brüsszel veszélyesebb...

(#123) gzbotii válasza H.Istvan25 (#120) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem ebből Odesszában nem sok érződik - hiába többségi orosz.
Kocsival talán azért rosszabb, mert a rendőrök egy kis csúszópénzért megállíthatnak. Mathruskával meg ilyen miatt sem kell aggódni.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#124) H.Istvan25 válasza gzbotii (#121) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Az szép :D. Kocsmák és szórakozóhelyek terén hogy áll Chisinau? A statisztikák szerint a világ legalkoholistább országa, így gondolom vannak ilyen lehetőségek is :D

Huawei Mate 9

(#125) gzbotii válasza H.Istvan25 (#124) üzenetére


gzbotii
veterán

Ahol mi voltunk, az a Smokehouse. Nagyon hangulatos hely, profi felszolgálás, elfogadható árak. Itt többnyire külföldiek voltak es a sörök többsége is külföldi.
Más pubban nem jártunk.
Andyst tudom ajanlani, en ott este kaja melle mindig kertem egy finom Slavich sort, nekem nagyon tetszett az íze. A leghíresebb a sörük az a Chisinau, egy ideje lehet nálunk is kapni - meg azt tudom ajánlani.
Borok nevetségesen olcsók náluk, főleg ha azt nézed, mit kapsz a pénzedert

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#126) H.Istvan25 válasza gzbotii (#125) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Slavich? Nem Szlavutics?

Huawei Mate 9

(#127) gzbotii válasza H.Istvan25 (#126) üzenetére


gzbotii
veterán

Az.
Az alkoholfogyasztást szerintem meg otthon produkálják, a falvakban es mar kora reggel, nem pubokbna

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#128) H.Istvan25 válasza gzbotii (#127) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Igen, egyszer olvastam egy beszámolot ahol a csávo valami faluban is volt pár napot és irta hogy reggel nyolckor már nem nagyon volt józan ember a környéken :D

Huawei Mate 9

(#129) H.Istvan25 válasza H.Istvan25 (#128) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Meg is találtam a beszámolót:[link]

"No, Butuceni egy félreeső falu, egy hosszú utcából áll, ami párhuzamosan fut a dombbal és a Raut folyóval, az út nincs lebetonozva, járda sincs, sem vezetékes víz, sem gáz. Ez utóbbi nem is baj, mert úgysem bírnák megfizetni az emberek, akik amúgy többnyire munkanélküliek és már reggel nyolcra eláznak. Szóval olyan, mint itt a hátrányos helyzetű kistérségekben, csak itt nincs egy darab cigány sem. (Cigányokat egyébként csak egyszer vagy kétszer láttam Chisinauban). A faluban négy bolt is van, de alkoholon kívül másból nemigen van választék. Mi az első napokban megpróbáltunk magunkra főzni és ez komoly nehézségekbe ütközött, mivel mindenféle alapanyag hiányzott."

Ezen nagyot nevettem amikor olvastam :D

Amugy az okát nem tudom, de én 14 éves korom óta el szeretnék menni Moldovába (most 21 vagyok). Nem tudom megmagyarázni, hogy miért, de nagyon vonz az ország. A másik ilyen Grúzia, bár az érthető miért tetszik

Huawei Mate 9

(#130) gzbotii válasza H.Istvan25 (#129) üzenetére


gzbotii
veterán

Ezt a beszámolót en is olvastam meg indulás elott. A cikkben van is egy kép Buticeni faluról

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#131) LackoMester


LackoMester
addikt

Jó kis túra lehetett, köszi az élménybeszámlót. :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#132) Apika


Apika
Közösségépítő

Remek képek, remek leírás! Élmény volt olvasni.

(#133) gzbotii válasza Apika (#132) üzenetére


gzbotii
veterán

Köszönöm :R

Es örülök, hogy sok embernek tetszett :B

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#134) lappa86 válasza petipetya (#45) üzenetére


lappa86
tag

A kitekinto.hu egészen jó külpolitikai híroldal, rendszeresen olvasom.

Poszthoz: jó volt olvasni, köszi, a későbbi túráidról is szívesen olvasnék itt. :)

Always with the negative waves.

(#135) duni84


duni84
aktív tag

köszi az írást :) nekem meghoztad a kedvem, hogy pl odesszáig tervezzek egy kirándulást és akkor útközben összeszedjek egy marék aprópénzt és élményt ebből a csodás országból

@ytjTRY #119: és mennyire becsülték a motorokat? és főleg: mennyit kellett fizetni a felbecsült összegek után? városnézés is volt? addig hova tettétek őket? simán az utcán, cuccokkal felpakolva?

[ Szerkesztve ]

#metszéspontok

(#136) gzbotii válasza duni84 (#135) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha kocsival mész, könnyen útba lehet ejteni, de arra készülj, hogy a határnál ki kell majd tölteni pár papírt a kocsira/motorra. Sokan mondták, hogy egyszerűbb ha visszajössz Moldovába, és Palancanál mész át Ukrajnába, mert ott biztos nem kell számítani kötekedésre egy kis csúszópénz fejében.

Másik: ha Odessza felől lépsz be Transznisztriába (azaz hazafelé úton) és később onnan Moldovába, akkor mindenképp el kell menni Chisinauba a bevándorlási hivatalba, és belépési pecsétet kérni az útleveledben. Különben illegális határátlépőnek minősülsz és a Moldáv-Román határnál baj lehet ebből.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#137) duni84 válasza gzbotii (#136) üzenetére


duni84
aktív tag

köszi, ezt olvastam a kommentek között :) és amúgy helyben csak a saját valutájukat fogadják el? meg jobb híjján lehet pl kártyával fizetni étteremben/szupermarketben, hogy legyen b terv? persze még nekem is kell találnom egy útitársat, mert akkor már nagyobb körrel kapcsolnám össze a dolgot, azt meg egyedül unalmas is, meg öngyilkos is. de elrakom a cikket és ha aktualizálódik, akkor tuti zaklatlak majd pár kérdéssel, ha nem gond.

#metszéspontok

(#138) gzbotii válasza duni84 (#137) üzenetére


gzbotii
veterán

Kérdezz nyugodtan, szívesen segítek.
Határnál tuti elfogadnak moldáv lejt is. Járművel való belépésnél meg kell fizetni egy öt eurós díjat, azt gondolom elfogadják euróban - forintot és román lejt viszont csak a nagyobb váltók, bankok vesznek el, Tiraszpolban is.

Helyedben mindenképp vinnék magammal eurót erre az útra, egy ötös-tízes címlet csodákra lehet képes úgy Moldvában mint Transznisztriában és Ukrajnában is.
Olvastam olyan románról, aki öt eurót adott egy rendőrnek, amikor behajtott az egyirányúba, ami nem volt rendesen kitáblázva, meg olyanról, aki egy órát késett a kilépésnél Transznisztriából, 300 euró körül kellett volna fizessen, de adott 5 eurót és még 100 moldáv lejt így elengedték minden probléma nélkül. Lényeg, hogy kis címletekben legyen és ne lássák, hogy van pénzetek mert akkor mindjárt kezdnek pályázni rá.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#139) Vanir


Vanir
veterán

Köszi a cikket, valóban érdekes volt végigolvasni, egész megjött a kedvem a hasonló kiruccanásokhoz. :)

(#140) gzbotii válasza Vanir (#139) üzenetére


gzbotii
veterán

Örülök ennek. Szerintem megéri, ad egy olyan élményt, amit Bora Boran tuti nem élsz át :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#141) Vanir válasza gzbotii (#140) üzenetére


Vanir
veterán

No meg a pénztárcát is jobban kíméli némileg. :D

(#142) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Múltkor írtad, hogy van Kolozsvár-Chisinau vonat. Be tudod linkelni? Mert nem találtam

Huawei Mate 9

(#143) gzbotii válasza H.Istvan25 (#142) üzenetére


gzbotii
veterán

Csak busz van ;)

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#144) gzbotii válasza H.Istvan25 (#142) üzenetére


gzbotii
veterán

Tervezel valami konkrétat? :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#145) H.Istvan25 válasza gzbotii (#144) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Még nincs, jelenleg még gondolkozok, hogy hova menjek egyáltalán :). Szerintem nyáron Grúzia lesz és ősszel Moldova :)

Huawei Mate 9

(#146) H.Istvan25 válasza gzbotii (#144) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Azt olvastam még korábban, hogy érdemes Moldovába ősszel a borfesztiválok idején menni. Arról nem tudsz, hogy ilyesmi rendezvények mikor és hol szoktak arrafelé lenni?

Huawei Mate 9

(#147) gzbotii válasza H.Istvan25 (#146) üzenetére


gzbotii
veterán

Hát, én most hallok erről először :N

Neten is eddig ezt kaptam: [link]

[link]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#148) H.Istvan25 válasza gzbotii (#147) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Na lehet mégis nyáron megyek, mivel Grúziába már csak drágán tudnék repjegyet foglalni. Romániába mindenképp vonattal mennék, majd onnan busz vagy vonat. A következőket találtam:

Kolozsvár-Chisinau busz 80 lej: [link]

Nagyszeben-Chisinau busz 90 lej: [link]

Brassóból és Bukarestből is lehet menni busszal, de az már kerülő és drágábbra is jön ki. Vonatot nem tudom de az még érdekelne.

Kérdésem az lenne, hogy ezekre a buszokra muszáj jegyet foglalni telefonon (ír ott számot is), vagy odamegyek és megveszem csak helyben? Erről tudsz valamit? Ez az autogari.ro megbízható oldal?

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9

(#149) gzbotii válasza H.Istvan25 (#148) üzenetére


gzbotii
veterán

Azért jó jegyet foglalni, mert akkor tuti lesz helyed. Én helyedbe mindenkéé foglalnék előtte bár egy héttel.
Bp-Kolozsvár vonattal ide és innen busz, szerintem az éri meg legjobban (idő & km)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#150) H.Istvan25 válasza gzbotii (#149) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Csak az a baj, hogy olyan szinten nem tudok románul hogy ezt el tudjam magyarázni :(

Huawei Mate 9

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.