Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) joysefke válasza buherton (#18) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Saját példám:
2000 óta élek Pesten, akkor kezdtem az egyetemet, csupán 2016 óta vagyok Pestre bejelentve, de csupán ideiglenes lakcímre (mindezt úgy hogy lakásom is van itt).

Barátnőm ugyanez, Pesten volt főiskolás, itt dolgozott és csak az utóbbi időben jelentette be magát ideiglenes lakcímre. Vidéki ismerőseimnek egy jelentős része is ezt csinálta.

Jövőre bejelentem magam a BP-i lakcímemre állandóként, mert a mecsetépítő ellen akarok szavazni. (XIV kerület)

Akárhol dolgoztam Budapesten a kollégáim egy jelentős része vidéki lakcímre volt bejelentve.

1980-ban már 2,1M volt a város népessége, el nem hiszem, hogy ez valójában csökkent volna. Az összes vidéki ismerősöm nagy része vagy elment külföldre, vagy Budapesten van, alig maradt valaki otthon ('81-es vagyok). Ez nyilván nem reprezentatív, de mindenhonnan ezt hallom.

Budapestre alapvetően két ok miatt nem jelentik be magukat az emberek:
-albérletben élnek és "a tulaj nem járul hozzá" (adót csal)
-spórolnak a KGFB-n (itt duplájába kerül mint vidéken, én már B10-ben vagyok, engem már nem nagyon érint)

Voltam már sokat Münchenben (cégközpont), a tágabb családomból többen élnek ott. Szép város, sokkal kellemesebb mint Budapest, de nincs nagyváros hangulata. Nagyra nőtt falu. Mondom ezt úgy, hogy én pont az ilyen falukat szeretem. Berlin és Hamburg, na azok tényleg nagyvárosok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.