Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

DPD, DHL, GLS, meg ami egyátalán hasonló létezik, nálam kizárva. GLS küldeményem 1 volt, először sikertelen kézbesítési kísérlet, nem voltam otthon. Telószám rajta volt az értesítőn, felhívom hogy délutános voltam, 13 órakor már nem vagyok otthon. Jó akkor hétfőn hozza 13 órakor, de mondom hétfőn meg délelőttös leszek, úgyhogy még nem leszek otthon, csak 15:15- kor érek haza. Válasz : akkor már nem tudja hozni, már hazafele megy, vége a műszakjának....

Csak postapontra, postán maradó küldeményt fogadok el, az SMS/netes nyomkövetési érkezési értesítő után, majd amikor én ráérek, bemegyek és átveszem.

(#2) petipetya


petipetya
nagyúr

Mit rendeltél és mit kaptál?

"nincs rá lezsóidő"

(#3) ncc1701


ncc1701
veterán

Mi céges szinten dpd-vel küldjük a cuccot. Sosem volt velük semmi bajunk, pontosak, gyorsak, nem tört össze semmi. Még fel is hívnak, ha vmiért nem tudnak bejönni. Igaz, ilyen alsó hangon fél millás eszközöket küldözgetünk, duplán dobozolva, és eleve szerződésünk van velük.

(#4) Geffry


Geffry
aktív tag

A DPD nekem is csinált már olyat hogy akár le is adhadta volna a csomagot, lett volna ki átvegye, de meg sem állt a háznál, sms, telefon, semmit nem kaptam, csak az emailt hogy sikertelen a kézbesítés.
Telefonálok... és megtudom hogy a depójukban van a csomag és azért nem próbálják kézbesíteni mert eltört benne valami és nem tudják hogy így kérem-e, (ital volt benne) de ha akarom elmehetek a világ seggébe hogy személyesen átvegyem... Miután kifizettem a szállítást, elmehetek a csomagomért.
Végül amúgy ki lett szállítva a maradék, de semmiféle kártérítésről nem esett szó, még úgy sem hogy törékenyként volt feladva a csomag. Értéken aluli volt...

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#5) nemlehet


nemlehet
őstag

Nálunk jellemzően nem probléma, mióta egyszer a környéken valaki meggyepálta a hasonlóan viselkedő futárt elég alaposan. Elege lett a hasonló f*szkodásból aztán viselkedéstréninget tartott :D Azóta minden futár mint a kisangyal telefonál, ír értesítőt, csönget stb.

Amúgy ami számomra felfoghatatlan, hogy miért nem lehet a postára csomagot rendelni. Mármint kéne lennie egy lehetőségnek, hogy pikkpakk pont szerűen, a postára rendelsz, oda kiviszik valamikor, te meg majd átveszed ahogy tudod. Tudom a postai csomag ilyen, de futárszolgálatoknál is kéne ilyen. Posta az van majdnem mindenkihez max 10-15 percnyire, jellemzően nyitva vannak 5-6-ig szóval praktikus lenne.

Főleg amikor úgy adják meg a szállítási időt, hogy hétfő vagy kedd 8-18 óráig. Hát anyád...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#6) Bird


Bird
addikt

Homárgyanús poszt! ;)

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#7) Venn


Venn
tag

Nekem GLS, DPD, MPL(posta) futárszolgálattal még soha nem volt problémám, rendszeresen rendelek webáruházakból de mindig pontosak voltak, ha nem találtak otthon akkor megcsörgettek és egyeztettünk helyszínt ahol átvehettem a csomagot, egyedül a Royal Futárszolgálat volt problémás hosszú lenne leírni de őket ha lehet kerülöm.

[ Szerkesztve ]

(#8) Lauda


Lauda
félisten

2 ponton en mar nem is foglalkoztam volna az uggyel. Az elso az volt, mikor eleve nem a dhl-el adtak fel, itt kuldtem volna emailt, hogy rendeles kuka. A masodik, mikor a boltba bebaxta a csomagot. Kenjek a hajukra.

[ Szerkesztve ]

(#9) guftabi96


guftabi96
addikt

Igen, mehetne akár Homárra is :K

DPD-vel nekem is volt már probléma.
Jön az SMS, hogy ma csomagot fog felvenni tőlem a futár.
Így is történt, reggel 8-kor ott volt. (azt már mondanom se kell, hogy úgy jött, mint egy állat, fékezni is az utolsó pillanatban kell, csak hogy biztos szétbarmoljuk a füvet a ház előtt)
Száll ki, csenget. Kiszólok neki az ablakon, hogy mindjárt megyek.
Mondja jó. Veszem magamra a kabátot, elkezdi nyomni a csengőt. Kiabálok ki, hogy mindjárt megyek.
Megyek ki, már ül a kocsiban, és indítja.
Intek neki, hogy itt vagyok, hova az istenbe mész (kb 1 perc volt, amíg kijöttem a házból, tehát nem kellett neki sokat várnia).
Nagy morcosan kiszáll. Felrakja a csomagra a matricát, majd azzal a lendülettel egy íves mozdulattal behajítja a raktérbe.
Nézek rá értetlenül, hogy ez mégis mi az isten volt.
-Jól becsomagoltam, de azért örülnék neki, ha csak úgy beb@sznád a kocsiba..
-Ha jól becsomagoltad, akkor mit izgulsz?
-(itt már kicsit kezdett nekem is elpattanni valami) Mi az, hogy mit izgulok? Értékes cucc van benne, mi a f@szért kell dobálni, miért nem lehet kettőt lépni, és normálisan berakni a csomagot. Ha már fizetek a szállításért, elvárom, hogy normálisan legyen kezelve a csomagom.
Nem is mondott semmit, ült a kocsiba, biztos, ami biztos alapon még igazított kicsit a füvön, és elment.
Másnap megkapta a srác a csomagot, mondanom sem kell, hogy volt a házon egy kis horpadás.. :W

#KeepFightingMichael

(#10) westcoastog


westcoastog
veterán

Szerencsére eddig sosem volt gondom futárral, mindig szóltak előre ha jönnek, nem rohantak, csomagjaimat is nyugodtan vették fel, rendesek voltak.
Ha meg DPD jön akkor mindig ugyan az a fiatal srác szokott felém jönni, vele sincs semmi gondom. :)

Egyszer 10 éve rendeltem ramot az iponból, visszajáró 6-700 forintot "felejtette el" odaadni a futár, bepattant a kocsiba és ment is. :)

(#11) sagit


sagit
addikt

Dpd de DHL es a postás is rendszeresen csinálja nálam hogy bedob egy cetlit és csá... Úgy hogy itthon vagyok és várom a csomagot... Azután mehetek a postára, cetlin persze az hogy nem voltam elérhető...

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#12) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Nekem eddig csak 1x hozta DPD a csomagot, akkor a tök egyértelmű címet nem találták meg. De meg se próbálták kézbesíteni, hanem bent maradt a központban. Fel nem hívtak, csak a tracking oldalon láttam és én hívtam őket, hogy he... azért onnantól a pontosítás után szerencsére nem volt gond.

Sent from my keyBoard

(#13) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Magyar rendelésnél mindig a Picpacpoint-tal rendelem hat van rá lehetőség.
És persze benzinkútra ami 7/24 és már kisbolt is. ;]

Eddig 3 külföldi volt.
2x kínai amit simán beraktak a postaládába. Szerencsére csak átnyúlt és kinyitotta a postaládát a futár és simán berakta.

A Német Ebay-es rendelést pedig a postán vettem át mert nem voltam otthon. Na ez 14euro volt, de jól be is volt csomagolva és időben megérkezett.
floris van bommel dobozban ;]

Ennyire katasztrofális a német posta?

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#14) ncc1701 válasza nemlehet (#5) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálunk a posta hetente 1x van nyitva 6-ig, amúgy 4-kor zárnak, és azon a napon iszonyat tömeg van, Inkább elmennék a cuccért. Legutóbb a nav küldött vmit, de olyan sor volt, h át sem vettem..

(#15) SutPet


SutPet
aktív tag

Velem egy hete történt csodás eset, igaz nem futár hanem posta... Rendeltem ama nagy nevű internetes áruházból csájnából akkut meg tokot telefonhoz. A postaládába már úgy került be a csomag hogy csak a termékek, se csomagolás amin lenne a nevem vagy bármi, csak a termék... gondolom nem fért be becsomagolva gondolta megoldja... bár még mindig jobb mintha nem kaptam volna meg de azért a jó k.... fajtáját....

God must love stupid people, he made so many of them.

(#16) ncc1701 válasza SutPet (#15) üzenetére


ncc1701
veterán

Voltam bátor, és tempered glasst rendeltem kinntről, és egyszerre 5db-ot (van pár ugyanilyen teló körülöttem). Szerintem üvegtörmeléket fogok kapni, de legaláb nem volt drága. :)

(#17) kmisi99


kmisi99
addikt

Egyszer egy osztálytársam járt úgy, hogy garanciából küldtek neki új merevlemezt, jön a futár csenget, kimegy az osztálytárs, aláírja a csávó fogja az aláírt papírt és beül, (gondolta osztálytárs biztos megy a csomagért). Futár szépen beül, indít és elhajt. Pár percig ott állt osztálytársam és gondolkodott, hogy mi történt.

Másnap rá is jöttek a depóban a bakira, jön is a futár, nos valószínű szégyellte magát mert a kertben játszó pár éves húgának gyorsan odaadta a csomagot és elhajtott. :DDD

Egyszer meg a posta törte rommá a merevlemezem amit eladtam. A vásárló azt mondta, hogy csörgött zörgött a merevlemez. Ha doboz nélkül leejtem 1,5 méter magasból se megy szét benne ennyire a korong. Ezt kb szétverték ha ennyire megsérült.

(#18) creation


creation
senior tag

Anno magyar posta, helyi postással volt gondom. Rendszeresen eljátszotta, hogy a nem MPL-el érkező küldeményeket, amik ajánlva érkeztek, nem átadta, hanem értesítőt hagyott. 3 alkalommal rögzítettem képpel, ahogy az értesítőt bedobja a ládába (ablakon keresztül). Szóltam neki párszor, amikor utána mentem, hoyg no akkor kérem csak azt a csomagot, negyedszerre, már panaszt tettem a helyi postán, ahol valamit kaphatott, mert onnantól érdekesen ha 10 percig nem csengetett, akkor semeddig, csak menjek ki.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#19) ricinus13 válasza creation (#18) üzenetére


ricinus13
senior tag

Ilyet nálam is csinált rendszeresen, de egyszer utána mentem amikor csak a szomszéd házig ment, hát kapott az hideget meleget rendesen, mondtam neki hogy most azonnal megyek panaszt tenni, inkább odaadta, azóta nincs baj vele.

(#20) Lathronos


Lathronos
őstag

Én az ilyen esetek miatt nem rendelek semmit. Mivel 2 fővárosban is lakom(munkám miatt hét közben Bécsben vagyok, hétvégén otthon Budapesten), így személyesen elkolbászolok valamelyik plázába, szaküzletbe és ott megveszem ami kell, ráadásul legtöbb esetben vétel előtt még ki is próbálhatom. Persze aki nem lakik nagyváros közelében, annak nincs más lehetősége, ezt megértem.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#21) pprod94


pprod94
aktív tag

Uh, mennyi negatív komment. :O Én is gyakran rendelek ebay-ről, volt törékeny (érintőpanel, tempered glass), sőt számomra drága (laptop akksi), de minden sértetlenül eljutott hozzám, free shipping-gel. :DDD Csak nehogy elszóljam itt magam...

(#22) SutPet


SutPet
aktív tag

Na ma megint úgy rakta be a postás a rendelt terméket hogy kibontva csomagolás nélkül... És ráadásul így se fért be a postaládába uh csak tessék lássék módjára betolta addig még tudta... az vette volna ki aki nem akarja...

God must love stupid people, he made so many of them.

(#23) Lauda válasza SutPet (#22) üzenetére


Lauda
félisten

Atvetelt nem irta ala senki?

(#24) sutykuru


sutykuru
tag

Én csak egyszer fagyasztottam le a futár arcáról a molyost, amikor lefordítottam neki a csomagon lévő "semen" szót.
Miért repülővel, miért 1 napos, miért agyon biztosított. Szegény tele lett kérdésekkel. :(

(#25) Klaus Duran válasza sutykuru (#24) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Miket rendelsz?
Furcsa egy hobbid lehet. ;]

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#26) sutykuru válasza Klaus Duran (#25) üzenetére


sutykuru
tag

Kis fehér dobozokat a nagy vízen túlról tele joghurttal.

(#27) XtremLor válasza ncc1701 (#16) üzenetére


XtremLor
őstag

Normal elado hungarocel csikok koze rakja, amennyi darab annyi csik, nekem igy jott tobb eladotol egy se volt torott.

total90: Ezt a ceget messzirol kell kerulni, sajat magukat minositik, az alkalmazott legalabb valallja a feleloseget, de itt minden elvolt cseszve.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#28) Pala válasza Lathronos (#20) üzenetére


Pala
veterán

Dettó, soha a büdös életben nem bízok semmit futárcégre, postára, semmire. Ha kell valami, utánajárok, elmegyek, kipróbálom, különösen akkor, ha nagyobb összeget szándékozok kiadni valamire. Annyi igénytelen, nemtörődöm, hanyag ember van, én nem akarom, hogy ezeknek a kezén végigmenjen, amiért fizetek.

[ Szerkesztve ]

(#29) Doze


Doze
aktív tag

dpd, gls kuka, nem tudom... mivel vidékre rendelgetek nagyon nincsenek képben. A gls futárral 2x is megjártam, 3x hívott hogy ő merre jöjjön. másodjára meg mondvacsinált indokkal hívott hogy nem jó a "rendszer" nem tudja kihozni... de a csomag nála van... (autóalkatrész egyébként, autó szétborítva, holnapra meg már azzal kellett volna mennem, autóalkatrész szempontjából kb fővesztés a futár részéről) Gyanítom hogy a cég csak részben hibás, ugyanis mi vevők akiket kiszolgálnak a cég "arca" maga a futár, ha valaki megjárja velük egy adott területen azért sokszor a körzetis futár faszakodása az ok. Másrészt a cég is adhatna magára hogy ilyen olvasni nem tudó parasztokat ne alkalmazzon. (lehet ennyi fizuért ilyen ember van)

DHL... jók csak körülményesek. Megint vidék.... már akinek (Miskolc), A dhl-nek már ez is feláras környék. Viszont a futárral hamar le tudtam beszélni mikorra hozza a cuccot.. Őt is megértem mert Pestről jött egészen idáig.

Sprinter, Trans o flex- velük soha semmi baj nem volt, spritereseknek kicsit rozoga géppark, de nagyon korrektül odatalálnak mindenhová.. (kis falu, 2 naapja utcanév változás, lehet látni hogy környékbeliek/jó helyismerettel rendelkezőket tesznek be, másrészt 1 telefon, hogy otthon vagyok e, ha igen, 10 perc és itt van )

(#30) orion1025


orion1025
őstag

Hú de jó kis téma, teljesen felizgultam, olyan orális élmény számomra ez!

Legfőbb kedvencem a szóban forgó DPD... Az egész cég egy minősíthetetlen, nulla, bunkó, semmire való, halálra ítélt képződmény. Még cégektől csak-csak sikerült korrektül eljárni, na de magánszemély-magánszemély között már maga a csuda!

Csak rövid példákat mondanék:

Csomag érkezik "X" napon, semmi értesítő, majd a nagy világba megcsörren a telefon; hogy itt vagyok a ház előtt, de nincs itthon senki. Hát még jó, mivel dolgozunk, de ha telefonálna, mennyi időt és energiát megspórolna magának... Ilyenkor nincs második kézbesítés, okosan közli, hogy lerakja a város szélén lévő depóba. Ez tök szép, de én fizetek egy szolgáltatásért, amiben benne van a másnapi újbóli kiszállítás...

Másik kedvenc, amikor semmi értesítő, 17:00 után járunk, majd azért csörgök az ügyfélszolgálatnak, hogy; hahó, mára van csomag, de sehol semmi. Csomagszám diktál, majd bájos hölgy munkatársuk közli, hogy "X"-nénél van a csomagom, aki szomszéd. Na erre kegyetlenül berágtam, fogalmam sincs miképp lehet ilyet csinálni, hogy én fizettem valamiért utalással, ráadásul nem kis összeget, sérülékeny csomag, majd egy idegennél lebasszák azt, utólag meg reklamáljak csak azt meg már nem lehet ugye...

Magyarország szégyene vagy kedves DPD, remélem gyűjtitek a bejelentett panaszaim, bár többet nem kérek belőletek...

Számomra a GLS teljesen elfogadható, rugalmasabban működő futárszolgálat, de a Royal Sprint viszi a pálmát, korrekt, udvarias, fiatal futárok, akik tudnak alkalmazkodni, vagy megoldani a máshova szállítást. Egy GLS-s majom gyerek egyszer szívatott meg, mert berendelt a belvárosba egy megbeszélt időre, de röpke négy órát késett, de finom szójátékot kapott érte, illetve ha ő hoz csomagot, mindig kap valami kedveset, hogy azért érezze a törődést.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#31) SutPet válasza Lauda (#23) üzenetére


SutPet
aktív tag

Senki, csak a termék beszorítva a bedobó résen és ennyi...

God must love stupid people, he made so many of them.

(#32) Lauda válasza SutPet (#31) üzenetére


Lauda
félisten

Szivatasbol meg lehetett volna jatszani, hogy keresed a csomagot....

Nem az anyagi oldala miatt, hanem hogy kapjon fegyelmit vagy rugjak ki, mert az ilyen ezt erdemli. Azt a csomagot az atvevonek kellett volna atadnia alairassal egybekotve.

(#33) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Mostanában UPS-el van ki a....
Az utóbbi két rendelésemet nem hozták ki "The company or receiver name is incorrect." üzenettel.
Hozzá tenném, hogy több évig kihozták gond nélkül (Amazon rendelés), csak érdekes módon azóta szívatnak, amióta új kézbesítő van a kerületben.
Legutóbb március 15-e miatt 4 nappal később kaptam meg, mint az előre beharangozott dátum. Erősen gyanús nekem, hogy pénteken nincs kedve a futárnak erre jönni és inkább beírja ezt a kamu indokot.

Lassan tényleg ott tartunk, hogy Királyi Posta jobban működik, mint a drága UPS.

⭐ Stella

(#34) GALARDO


GALARDO
addikt

Nekem a kedvencem az volt, amikor GLS futár egy vadidegen szomszédnak adta oda, az előre kifizetett csomagomat. Természetesen reggel felhívtam az ügyfélszolgálatot, hogy aznap ne szállítsák ki. Jött is a válasz, hogy szóltak a futárnak, nem fogja hozni. Erre délután ötkor kopognak, hogy itt a csomag, hozzánk adta be a futár. Életembe nem láttam az illetőt, pedig egy házba lakunk. Mi jogon? Ki a felelős, ha megsérül, eltűnik a csomag? Gondoltam panaszt teszek, de aztán hagytam a fenébe. :(((

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#35) stickermajom


stickermajom
addikt

Szerencsére eddig nekem nem volt különösebb problémám futárszolgálatokkal, GLS-nél fordult elő egyszer, hogy nem hívott a futár érkezés előtt, így lecsúsztam a csomagról, de meg tudtuk oldani a találkozást.

A Posta viszont kiakasztó.. Került már nyomkövetős csomag félig begyömöszölve a ládába, a Kínából rendelt apróságok rendszeresen a kilincsen végzik postásgumival felrögzítve. Eddig szerencsém volt, mert semmit nem nyúltak le, de előbb-utóbb ebből gond lesz.

(#36) SutPet válasza Lauda (#32) üzenetére


SutPet
aktív tag

Várok most még 2 csomagot, ha az is így érkezik akkor biztos megyek asztalt borogatni... Nem szeretnék kibaszni senkivel mert károm még nem lett de idegesítő... meg ha esetleg olyan jön ami megtetszik neki azt zsebre teszi vagy mi f......

God must love stupid people, he made so many of them.

(#37) kmisi99


kmisi99
addikt

Nekem a (GTR) Gartrans-al volt még komoly gondom.

Rendeltem valamit, egy 17. napon adták fel anno a csomagot de csak nem jött meg 3-4 nap alatt se. Telefon hívások sorozatát indítottam. 1,5 hétig napi szinten telefonáltam. Mindig azt mondták holnap jön, minden egyes nap holnap jön. Megadták a futár számát, nála semmi nem volt, őt is van 3-4x felhívtam az adott héten. Hívtam a depót ők a csomagszám alapján azt mondták hozzájuk nem jutott el a csomag. A csomag soha nem került meg, a webshop sajnálkozva újraküldte GLS el, amit 2 nap múlva hibátlanul meg is kaptam.

(#38) tvamos válasza nemlehet (#5) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azért vidéken, ahol 8-16-ig van a Posta, csak hétköznap, ez nem a jó megoldás.

Mondjuk a DHL engem is mexivatott már egyszer, hogy meg sem próbàlták kézbesíteni az árút, csak visszavitték. (Vagyis, az eladót, mert én visszakaptam a teeljes összeget, amit fizettem, szállítási díjal együtt.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#39) maci1234


maci1234
tag

DPD-től soha semmit, avagy tapasztalataim a DPDvel!

Egy pénteki napon vitte el a csomagom az eladótól, s azt gondoltam, hogy hétfőn kiszállítja. Azért csak gondoltam, mert erről hétfőn reggel sms vagy email értesítést kellett volna küldeniük.Bár én nem tartozkodom otthon, mert dolgozom, viszont a feleségem otthon van és várta a futárt. Felhívott engem a futár hétfőn délelőtt, de a munkám miatt nem voltam telefon közelbe. Az eredmény: nem fogadott hívás.A nem fogadott hívás hatására meg sem próbálta a feleségemnek átadni, hisz el sem jött a megadott címre.A nyomkövetés miatt valamit hazudnia kellett, ezért ezt írta be:"A címzett nem volt a kézbesítési címen, a kiszállító futár értesítőt hagyott a sikertelen kézbesítésről."
Azt gondoltam, hogy kedden újra megpróbálja és figyeltem a telefonom a munkahelyemen. Így is lett, felhívott és felelősségre vont, hogy tegnap, azaz hétfőn, "miért nem vettem fel a telefont". Amikor tájékoztattam, hogy az lenne a munkája, hogy a címre vigye el és nem az, hogy a kézbesítés előtt telefonáljon, de ha már megtette, akkor elmehetett volna a megadott címre, hiszen a feleségem állandóan otthon van és várja. Erre a telefonját kinyomta, majd a nyomkövetésnek ugyan azt hazudta, mint előző nap: :"A címzett nem volt a kézbesítési címen, a kiszállító futár értesítőt hagyott a sikertelen kézbesítésről." Ezen a keddi napon természetesen megint nem jött a címre. Ekkor már tudtam, hogy szerdán sem fog. Az viszont igaz, hogy aljas és sunyi módon eljött a kapuig szerdán és gyorsan bedobott egy értesítőt a postaládába amitől 80 centiméterre van egy ablak, ahol akár be is szólhatott volna, ha már nem akart csengetni. A nyomkövetésnek ezután bemásolta az előző két nap hazugságát: :"A címzett nem volt a kézbesítési címen, a kiszállító futár értesítőt hagyott a sikertelen kézbesítésről." A véletlen úgy hozta, hogy a feleségemnek is volt egy csomagja csütörtökre. Őt is felhívta, hogy "Egy óra mulva érkezik" Miután vele tudott telefonon beszélni, ezért valóban el is jött és érdekes betudott szólni, hogy megérkezett. Természetesen az én csomagom már nem hozta, sőt kijelentette, hogy az én nevemre soha ezután nem fog hozni semmit. A tanulság az, hogy ha telefonon a kézbesítés előtt nem ér el, akkor meg sem próbálja, csak behazudja a nyomkövetésnek a sablon szöveget s ha kérdőre vonom, hogy miért nem megy el a címre, akkor ne is reménykedjek, hogy kézbesít, pedig a fizetését azén futárkötségemből (is) kapja. A csomagom tehát már úton van vissza a feladónak.

A zenéhez hangszer is kell!

(#40) maci1234 válasza maci1234 (#39) üzenetére


maci1234
tag

Tegnap ott hagytam abba, hogy: "A csomagom tehát már úton van vissza a feladónak." Ám a történetnek nem lett vége, hiszan ma kénytelen voltam az alábbi levelet írni a DPD-nek: "T. DPD! Látom marhára sietnek a válasszal, mert ezzel is védik a szándékosan NEM KÉZBESÍTŐ futárjukat. Pedig higgyék el, minden úgy történt ahogy leírtam. a csomag már visszament a feladóhoz, és most jön a poén: Szerencsére az eladót MÁR ELŐTTE ÉRTESÍTETTEM, hogy átvételkor (visszavételkor) jól nézze meg a csomagot, hisz megismeri majd, mert az én FUTÁRNAK ALKALMATLAN hazudós DPD-sem mindenre képes. A jóslatom bekövetkezett, mert valaki, (lehet, hogy Ő, talán szándékosan) a nekem szánt csomagot TERMÉSZETESEN összetörte. "

A zenéhez hangszer is kell!

(#41) dugynok válasza maci1234 (#40) üzenetére


dugynok
senior tag

Mehetne homar.blog.hu-ra... Hàtha korrektebb vàlaszt kapnál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.