Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Na én ugyanilyen célból szándékozom vásárolni egy atomos Windet vagy Eeepc-t.Igaz jóval drágább,de ha azt nézzük az első éves energiamegtakarításból + a D-link + a vinyó árából megvan.És tudom vinni nyaralni vagy ha csak netezni akarok sem kell gépet kapcsolni...stb. De az is egy jó alternatíva.

Üdv, Balázs

(#102) jerry311


jerry311
nagyúr

blackrulz
No offense, csak megindokoltam miért ez van, és nem a játszós masina megy egész nap. :))

ricsi99
Szerintem PCI vagy nemtom, igazából ez egy integrált VGA, szerintem PCI buszon csatlakozik.

DuplaZso
Ha ezt elmondod úgy, hogy meg is értsem, akkor megcsinálom.
Egy egyszerű DMM-t kötöttem sorba a géppel, árammérés céljából. Innen az Amper értékek.

És valóban tele a gép:
2x 6600 GT + 2x Zalman VF700
AMD Athlon 64 X2 @ 2250 Mhz
4x 512 MB DDR1
120 GB Maxtor PATA
250 GB Samsung SATA
160 GB Samsung SATA
160 GB Seagate SATA
LG 4082B DVD-RW
Toshiba SD-M1612 DVD-ROM
1.44" FDD
SB Audigy 4
Terratec Cynergi 600
2x 80 mm venti
3x 1200 mm venti

És ontja a meleget, télen simán 2 fokkal melegebb van itt, ha pár órát játszom. :DDD

(#103) shtml válasza jerry311 (#102) üzenetére


shtml
őstag

Ahol villanyfűtés van, ott gyakorlatilag ingyen üzemel a számítógép. :DDD

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#104) bnss válasza jerry311 (#102) üzenetére


bnss
veterán

Floppy drive, de rég láttam már. :DDD Nem piskóta konfiguráció, nem csodálom ,hogy megtekeri a villanyórát.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#105) intelfan


intelfan
aktív tag

csak egy megjegyzést...
cikben belinkelt "fogysztás kalkulátor" a thermaltake oldalán...szóval szerintem erősen csal a cucc :D
az én masinám 75%os terhelésnél szerinte 330 W ot eszik...
ezzel csak az a gond van nekem egy Zalman MFC-2 előlapi panelem, aminek egyik különlegessége hogy közvetlenűl a táp előtt tehát a dugasz és a táp között (egy külön adapterrel és elosztóval) tudja mérni a felvett áramot...
ami a mi esetünkben 140 és 210 W között mozog (210W már a közel 95-100% os limit)

gép:
D930
2 GB Geil 800
1 samsung 200 Gb
6 ház venti (120 és 140)
4850 gigabyte
asus p5b deluxe wifi lap
520 corsair táp
2 LG dvd író
2 előlapi panel

mellesleg a cikk nagyon jó, én is törtem már a fejem ilyesmiben, csak kicsit komplikáltabban, az én tervem az volt hogy kellene egy olyan eszköz amit még a tv hez is lehetne kötni, egy központi media center féleség, amin filmek zenék ilyesmik lennének, és ez lenne torrent kompatibilis...

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#106) nLali


nLali
senior tag

Kössz az írást !!
Nagyon hasznos, alapos. Én most váltottam Atomra. Ez a modem+router páros 37Wattos fogyasztásával együtt eszik 70-75 wattot monitor nélkül.
Asszem majdnem egal. De ettől függetlenül szeretnék valami hasonlót :C

(#107) jerry311 válasza bnss (#104) üzenetére


jerry311
nagyúr

Na igen, FDD-re a SATA driver miatt van szükség Windows telepítéskor. Nem mintha sokszor telepítenék windowst, csak lusta volta beintegrálni a telepítőbe...

[ Szerkesztve ]

(#108) bnss válasza jerry311 (#107) üzenetére


bnss
veterán

Gondoltam, hogy nem floppy lemezeken hordozol adatot. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#109) sNORh válasza tupacamaru (#6) üzenetére


sNORh
addikt

Erre énis kíváncsilennék.
Amúgy tetszett az írás, és aki sokat torrentezik annak tényleg megéri egy ilyenre befektetni, mivel pár hónap alatt visszahozza az árát.. :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#110) DuplaZso válasza jerry311 (#102) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

A DMM volt a lényeg. Nekem sincs rendes fogyasztásmérőm, csak azért kérdeztem, én is csak áramot szoktam mérni tájékoztatásképp.

(#111) FishAir


FishAir
senior tag

Huhh még jó, hogy megláttam ezt a cikket. Pont mostanában gondolkoztam egy ilyen kütyü vásárlásán, de ha az FTP ennyire gyatra akkor felejtő a dolog. :(

iDontcare

(#112) dadanc


dadanc
csendes tag

Azoknak akik korabban egy low end pc fogyasztasa kapcsan nagyon alacson szamokat mondtak ime a proharver nyiton egy atomo-os cikk amiben az atomos konfig (monitor nelkuli) legalacsonyabb fogyasztasa terheles nelkul 53W. namarmos ugye elhagzottak itt 40-50 wattos fogyasztasok is uj gepek esten. a fenti PH cikk fuggvenyeben azt hiszem jol sejtettem hogy tevednek mindannyian, a legkisebb celeronos konfig is terheles nelkul 60W-ot fogyaszt tehat mindenki aki nem regi P2-es geppel tolja es azt hiszi tenyleg keveset fogyaszt a gepe valoszinuleg teved. ennek fuggvenyeben meginkabb kedvezo aru megoldas a D-link-et hasznalni torrentre...

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#113) dadanc


dadanc
csendes tag

igaz 700W-os tappal metek de azt irjak ez kb 20%-os fogyasztastobbletet jelent.

[ Szerkesztve ]

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#114) jerry311 válasza dadanc (#113) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja, az intel csak prociból adott újat, a PH! asztali alkatrészekkel tesztelt.
Egy kisfogyasztású PC-be, kell egy kisfogyasztású chipset is, meg lehetőleg egy takarékos laptop vinyó, hozzávaló táp... Szóval elég sánta ez a teszt, meg az intel féle desktop Atom konfig is. :(

(#115) shtml válasza dadanc (#113) üzenetére


shtml
őstag

A fogyasztásértékek nem nagyon szórtak, 53W volt a legkisebb és kb. 70W a legnagyobb. Ezeken nem lehetett nagyon eltérő a táp hatásfoka. Ezért csak annyit lehet mondani, hogy kisebb - és ezért ebben a teljesítmény-tartományban jobb hatásfokú - táppal még kisebb lett volna a fogyasztáskülönbség wattban, vagy legalábbis nem nagyobb. .

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#116) F1r3b1rd


F1r3b1rd
tag

Egy 1400-as Duront mennyire lehet alulfeszelni?

Perpill egy ilyen cpu ketyeg egy via-s asrock lapkában, 2x256 rammal, gef3 ti 200as vga, egy 120as ide hdd és egy 1 dvdíró társaságában. a konfig fogyasztása 3 torrent futtatásával( a le/feltöltési sáv teljes kihasználásával) átlag 36W. Egy ősöreg 400Wos Mercury "táp" táplálja 40%os hatásfokkal.

Az eredményeket konnektoros fogyasztásmérővel mértem.

Az odd+vga kiszedésével(van alaplapi is) még nyerhető pár W spórolás.

(#117) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Ne vicceljetek! 30-40 watt, csak a tap elvisz 10w-ot szerintem mindenki merje meg es ne szamolgasson fejbol, nekem egy mobil proci van egy sima abit lapban semmi extra nvidia osregi kartya alig fogyaszt kb 15watt es mikor lemertem muszer szerint 75 w-os fogyasztas jon ki mondjuk egy integralt VGA-s lappal ez csokkentheto de nem sokat.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#118) Bici válasza atti_2010 (#117) üzenetére


Bici
félisten

Ha egy mai modern gép 2 magos procival 41 wattot tud fogyasztani üresjárásban (nem CnQ-ban), akkor szerintem lazán reális a 30-40W régi gépnél. [link]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#119) jerry311 válasza Bici (#118) üzenetére


jerry311
nagyúr

nem olyan lazán, de...
[link]

(#120) atuci válasza atti_2010 (#117) üzenetére


atuci
senior tag

Azért egy-két írásjelet tehettél volna a hozzászólásodba, elég bonyolut volt megfejteni. (De tehén lett belőle :)

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#121) atti_2010 válasza atuci (#120) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Angol billentyuzet,sajnalom az irasjeleket melloznom kell.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#122) Bici válasza jerry311 (#119) üzenetére


Bici
félisten

Olvastam ezt a hsz-t, de nem nagyon értem, mitől az a 60W...
A 40W még oké a plusz egy winyó, többet fogyasztó proci és a nagyobb táp miatt.
Az én esetemben:
Adott egy i440BX-es lap, amin nincs egy szál hűtőborda sem, és ennek ellenére maximális terhelésnél is szobahőmérsékletű az északi híd (picit langyos).
Van egy riva128, amire ugyanez elmondható, és 2db hálókártya, dettó.
A winyó adatainál megnéztem, hogy 7.4W üresben, 9,4W terhelve (régi 60GB seagate).
Az 1db 100Mhz-es SDram sem ehet húde sokat.
A legnagyobb fogyaszó a proci, ami max. terhelésen 23,4W-ot vesz fel, üresben/torrent közben nyilván jóval kevesebbet.
A táp hatásfoka még beleszólhat, de mivel a gyári bordák vannak benne venti nélkül, és nem megy tönkre, feltételezem, hogy az sem túl meleg.
Ha az általam linkelt PH tesztben egy kétmagos gép, ami tele van paklova bordákkal (gondolom, nem véletlenül) 41W-ot eszik, akkor az enyém sem fogyaszthat 30-nál többet. Ráadásul a tesztben szereplő tápegységnek biztos rosszabb a hatásfoka ilyen kis terhelésnél, mint egy 200W-osnak.
Persze, én csak próbálok logikusan gondolkodni, lehet, hogy valahol hibázom...

mod: Egér, billentyű, és egyéb periféria nincs a gépen. A BIOS-ban az összes port (USB, soros, párhuzamos, floppy, második IDE) le van tiltva.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#123) atti_2010 válasza Bici (#118) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Csakhogy a proci es a csipszet is kulonleges takarekra kifejlesztett ami ugye par eve meg nem szamitott, a fene sem nezte 1998-ban hogy mennyit fogyaszt a gep. (bizonyos hataron belul).

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#124) jerry311 válasza Bici (#122) üzenetére


jerry311
nagyúr

A hatásfok csúnyán bejátszik. A 80+ táborban alog vannak régi tápok...
De még ha 80% meg is van a táp, akkor is kiseik a gép a 40 W-ból.
A 60W a max. konnektorból felvett teljesítmény, a fenti 80%-kal számolva kb 48 W a gép fogyasztása. Viszont nem hiszem, hogy ilyen fasza táp lenne. Szvsz sokkal közelebb van a 35-40 W-hoz a gép teljesítménye, csak a tápnak kicsi a hatásfoka: ~60%.

(#125) Bici válasza jerry311 (#124) üzenetére


Bici
félisten

Ezek után tuti meg fogom mérni, nincs mese. Tudni akarom az igazat. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#126) atuci válasza atuci (#120) üzenetére


atuci
senior tag

OKs, de én speciel vesszőre meg pontra gondoltam :)

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#127) ecaddict


ecaddict
senior tag

Nagyon érdekes cikk volt. Miközben az IT cuccok ára folyamatosan esik az energia ára várhatólag emelkedni fog miközben egyre több cucc megy 7/24-ben.
Ugy érzem ilyen aspekusból viszont kár volt leírni a WL-500gP-t azzal, hogy ehhez linux gurunak kell lenni. Nem kell gurunak lenni és amit tanulni lehet belőle máshol is nagyon jól használható. Valójában a NAS-ok döntő többsége is Linux-ot használ.

Azaz ez a történet arról szól tudja-e a cucc alapból amit a vevő szeretne. Ha igen, akkor jó, ha nem akkor nagyon jól jöhet egy kis Linux ismeret legyen az NAS vagy router vagy marad az ami van.

A firmware amit az Asus alapból ad tényleg használhatatlan. Bár úgy hirdetik, hogy tud torrentet, ez csak hatalmas korlátokkal igaz. Pl. egyáltalán nem seedel. A gyári firmware így legtöbb vevőnél kb. 3-5 percig tart (ennyi ideig tart a firmware csere). A cseréhez ill. a további progi installálásokhoz viszont nagyon jó leírások vannak amik lépésről lépésre leírják mit kell csinálni.
Angolul:
[link]
Magyarul, képekkel illusztrálva, magyarázatokkal:
[link]

Energiahatékonyságban és flexibilitásban a WL-500gP nagyon jó. Valójában a termékek spektrumának pont azon a végén van ahol a legjobb energiahatékonyság szerepel. A router maga kb 7W-ot fogyaszt és egy noti diskkel 10W alatt lehet maradni. Azaz amig egy takarékos PC 50-60 wattot zabál, egy régi noti kb. a 2/3-át egy NAS-os konfig pedig a felét (ne feledkezzünk meg arról, hogy a NAS és a modem közzé is kell valami) a router 10W-ból vígan megél.

Ami valójában meghatározza, hogy mit használunk az az, hogy mennyire sajátíthatjuk ki az eszközt. Ha NAS-t használunk a NAS-t leterhelve még vígan netezhetünk, más gépről mehet az FTP teljes sávszéllel. A router esetén ez nem igaz. Ha a router-t leterheljük, akkor a beállított prioritások fogják meghatározni mi az ami nagyjából változatlanul megy és mi az ami ezt megsinyli. A WL-500gP rotuerként és egy kevésbé erőforrás igényes torrent-el (pl. rTorrent) még vígan elmegy, de ha csak FTP-vel használjuk.kb. 3.5 MB/s-nél (vsftpd) elfogy a proci. Ugyanez Samba-val (2-es) kb. 2.8 MB/s történik meg.

Tehát meglátásom szerint a NAS is jó választás különösen több lokális felhasználó esetén ill. ha nem gond, hogy kisajátitjuk a router-t a WL-500gP-is (a router-ből kevés felhasználónak web-es felületet is tudunk adni, van http/s, mySQL, PHP).
Link a routerhez tölthető progikhoz:
[link]

Ha kevés pénz akarunk erre minderre szánni akkor viszont egy régi PC/noti is megteszi.

Remélem ezel a kis kegészítéssel valamit hozzá tudtam adni ehhez a témához.

[ Szerkesztve ]

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#128) dadanc válasza ecaddict (#127) üzenetére


dadanc
csendes tag

Egyetértek veled. Rengeteg alternativa van a 7/24-es torrentezéshez, ezek közül talán a D-link a legkényelmesebb és a router után a legkisebb áramfelvételű. Amennyiben szükség van filemegosztásra (egy családban nagyon hasznos lehet pl) és mások is használják a netet (sávszél problémák böngészéskor) + az olcsó bővíthetőség szempont akkor nincs versenytársa a D-link-nek.
Sokan írták hogy a régi gép letölti a régi kisebb merevlemzére majd onnan átmásolják az asztali gépükben lévő nagy merevlemezre. Na ezt én átugorva, egyetlen nagy lemezt használok, ami a D-link-ben van így el tudom érni az összes filmemet, doksimat nem csak az asztali gépemen hanem a laptopommal is bárhonnan a lakasból. Úgy gondolom ezek olyan kényelmi extrák amelyek (legalábbis az én szemeben) megérik az ártöbbletet amit mondjuk egy ötezer forintos régi gép árához képest kellet fizessek a D-link-ért.
Igazság szerint talán pont ez is volt a cikkem mondanivalója hogy a D-link a leginkább ár/érték arányosan alkalmas készülék otthoni filemegosztásra, torrentre, ftp-re stb.
Vitatkoztak sokan itt hogy van olcsobb (regi gep, csak router) , majdnem annyit fogyasztók stb. de ha figyelembe vesszük a D-link által nyújtott extrákat akkor azt hiszem ár/érték arányban egyik sem tud versenyezni vele.
Mindazonáltal a cikket és a hozzászólásokat végigolvasva azt hiszem mindenki megtalálhatja a számára leginkább megfelelő olcsón üzemeltethető 7/24-es torrentre alkalmas megoldást és pont ez volt a cikk megírásakor a szándékom, remélem sokaknak segitett a döntésben.

[ Szerkesztve ]

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#129) ecaddict válasza dadanc (#128) üzenetére


ecaddict
senior tag

Igen teljesen egyetértünk abban, hogy ha NAS funkcióra van szükséged, akkor inkább NAS-t kell venni kár erre a router-t erőltetni.
Én egy kicsit azért tartok attól, hogy egy giga (vagy inkább már terra) diszken tároljak mindent. Persze, ha arról van szó, hogy a kedvenc filmjeidet, zenéided vagy képeid tárolod ott ami nem feltétlen tragédia ha elvész amikor/ha tönkremegy a diszk akkor OK. Persze súlyos százezrekért vagy mégtöbbért (és itt tényleg a csillagos ég a határ) mindent vissza lehet állítani.
Egy rosszul jött áramszünetnél én már megértem (és gondolom más fórumozóknak is vannak hasonló élményei) minden elveszett a diszkemről. Még az OS megpróbált egy erőtlen boot-ot aztán már esélyem sem volt, hogy bármit is kiolvassak a diszkről és a helyreállítás nem volt opció.

A lényeg: Jelen pillanatban nem értem, hogyan oldod meg ezzel a NAS-al ezt a funkciót. Ha ugyanolyan jól bővíthető/konfigolható (?/lenne?) mint a WL-500gP akkor (lehet némi Linux funkcióval rsync, WoL aka ether-wake, stb.) ez simán megoldható. Kár, hogy erre nem tértél ki a cikkben (mit takar a valósidejű mentés?)

Persze ismétlem, ha csak duplikálod a NAS-on az adatokat ill. csak olyasmit tárolsz ott ami adott esetben nem gond, ha elvész (és gondolom itt a felhasználók többsége erre szánja nem is akar többet foglalkozni vele) akkor nem gond. Azért kár, hogy ez kimaradt a cikkből.

A sávszélesség management-et sem értem. A router-en, ahol minden forgalom átmegy ez elég jól kivitelezhető. Nem értem, hogy mit befolyásol hogy a PC-n vagy a NAS-on fut a torrent? Ezt a kettéosztást sem értem. Ha simán ráhagyod a TCP-re az vsz. egyenlően osztja a kapcsolatok között és a torrent jópár kapcsolatot használ.

Egyébként gratulálok a cikkedhez, ez az energiahatékonyság egy fontos témát feszeget. Míg néhány éve az volt a szám, hogy hány tranzisztort integráljunk egy chip-re, ma már inkább az, hogy hogyan vigyük el a hőt. Több hozzászóló is említette, hogy ez meg az a régi cucc egyáltalán nem melegedett...

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#130) dadanc válasza ecaddict (#129) üzenetére


dadanc
csendes tag

Az adatok biztonsaga szerintem rendben van, sot ugy gondolom inkabb rendben van a D-link-en mint egy pc-n. ugye a D-link-en egy mini linux fut ext3-as fájlrendszerrel ellenben egy asztali gep pl xp-vista akarmilyen prendszerehez kepest en ugy gondolom hogy oprendszer tekintetben ez nagyobb biztonsagban van mint egy barmilyen asztali gep. a hőfokát ugye a szabalyozhato ventivel mindig 40 alatt tartom igy emiatt sem aggodom. a fiók mélyén nincs kitéve annak hogy bárki felrugja, levizeli a macka stb.
a lemez fizikai biztonsagat lehet fokoztni kicsit tobb penzel, egy 10esel tobbert 5 ev garis wd lemez van raid editon-os, szinten 750 gigas, annal megbizhatobbat pedig normal aron en nem tudok.
az aramszunet az gazos mindig de mivel itt az ext3 miatt kisebb az eselye a filerendszer serulesenek ezert azt hiszem e tekintetben is jobb egy atlagos pc-nel.
A bovithetoseget a mervelemez egyszeru es olcso lecserelesere ertettem. sata2-es csatolo ugye 3,5-os meretben a legolcsobb, a notebook vinyokhoz kepest meg sokkal ocsobb. persze lehet kulso 3,5-os hazba tenni usb-vel csatolva a vinyot is de mas lesz a sebessege ugye mint a gigas vezerlovel magaldott sata csatolos d-link-nek, nagyon mas.
most is viszonylag sok kiegeszito progi van ami telepitheto a d-lnikre, folyamatosan forditanak ra ujabbakat, a dlinkhelp.eu oldalon lehet elerni oket. nyilvan e tekintetben nem versenyezhet a wl500gp-vel de ki tudja 1-2 ev mulva mire olyan korú lesz mint az asus mi mindent irnak majd erre is, szoval en nem felek ez ugyben sem hogy lemarad.
valos ideju mentes: hat egy egyszeru kis progival adott mappak szinkronizacioja a d-linken levoevel akar samban akar ftp kapcsolaton keresztul.
elsosorban ugye a torrentes cuccokat tarolom a nas-on masodsorban azokat a doksikat es fenykepeket amiket mar kiirtam lemezre is mert ugye az ordog nem alszik (dehát ez ugye mindenféle merevmelezre igaz sajnos...). la elszall a merevlemez (amire megitlesem szerint a fentebb elmitett okok miatt kisebb az esely mint akarmalyik pc-ben) akkor az vesz el amit torrentel szedtem, az ugye meg potolhato :-)
Sávszél. Ha a pc-n fut a torrent akkor ugye egy webbongeszovel ha nezetni akarsz akkor ennek sebeségét erosen visszaveszi a torrent. ha mindez a nas-on fut akkor ugye a router ketfele osztja a savszelt, fele a webezos pc-jéhez, fele a torrenté , igy nem kell megallitani a torrentet es megis tudsz webezni. legalabbis nalam eddig igy mukodott es nem csak az asus routerrel. amint nem webezel a torrent kapja a teljes savszelt es ehhez nem kell speci router, ez ugye mindegyiken az alapbeallitas. az mas hogy a wl500gp-vel tovabbi savszelprioritasok stb allithato.
egy biztos: én nem csalodtam a D-link-ben eddig, praktikus eszköz ami elérhető áron van. amint csalodok benne vagy komolyabb hibarol tudomast szerzek megirom azt is a logout-ra :-)

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#131) ecaddict válasza dadanc (#130) üzenetére


ecaddict
senior tag

Köszi a linket, itt már technikai infók is vannak (igazából korábban a 323-ast nézegettem). Ami érdekelne még:
Milyen proci, mennyi memória van a vasban? Milyen sebességet tud Sambával, FTP-vel (10/100-on is mert azt hiszem még az van többségben)?
Láttam valaki próbált http-t, hol lehetne megtudni ilyen téren mit tud. Mennyire nyitott ez a cucc? Lehet ssh/val, https/el is használni (nem nagyon vagyok cleartext jelszavak híve)?
Ékezetekkel hogy áll?

Egyébként amikor elszállt a diszkem, hardwareileg szállt el. Ott nem volt mit tenni. Az XP/Vista is journaling FS-et használ. Nem írnám le így lazán egy mondattal.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#132) dadanc válasza ecaddict (#131) üzenetére


dadanc
csendes tag

Tudtommal 266-os arm procis, 32 megaval.
a sambaval nalam 10/100as ausus router/swiccel egy 700 megas film kb 30-40 masodperc alatt atsurran egy laptopra.
ssh van ra, a dlinkhelp.eu-n talasz rola infokat hogy hogyan telepitsd stb. https-et nem tudom, eddig meg nem olvastam.
ékezetek. hat samban at soha nincs hond, nekem a munkhelyemen ftp-n nem okesak a karakterek de erre van egy pach a dlinkhelpen olvastam csak meg nem szoszoltem vele.

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#133) ecaddict válasza dadanc (#132) üzenetére


ecaddict
senior tag

Ez elég meglepő (ha tényleg jók az adataid), hogy így kispórolták ebből is a RAM-ot. Gyakorlatilag a 750-es diszkeden pont annyi RAM van mint a NAS-ban.

Ennél már csak a sebesség amit írsz meglepőbb. Ha még a másolás felső idő értékét veszem akkor is 17MB/s felé jön ki a sebesség. Ez meg bőven a 100Mbit elméleti határa felett van. Legalábbis a SmallNetBuilder szerint is:
[link]
Ugyanitt megtalálható a DNS-323 adata is. Ezek is kicsit optimisták mert OS cache-el számolnak (azaz megnézve a file méret-sebesség grafikont látszik, hogy a 8MB/s körüli érték a reális nagyobb fájlok esetében)

Egyébként ha külső 3,5-es házba tett diszkről beszélünk annak tényleg más lesz a sebessége. Legalábbis, ha eSATA-n használjuk mint pl. ezt itt:
[link]

Itt már tényleg inkább az a gond, hogy olyan diszket találj ami ki tudja használni a SATA2 sebességét.
Egyébként természetesen vagy az eSATA-t vagy az USB-t lehet használni, a kettőt egyszerre nem. Azaz a router esetében le kell állítani a diszkről futó progikat átállítani a kapcsolót és akkor lehet az eSATA-t használni.

Mindenesetre kiváncsian várom a fejleményeket/véleményeket mindkét cuccal kapcsolatban. Az Asus vsz. elég jól mellé fogott az 500gP v2-vel (nagyon a költségekre tették a hangsúlyt, ennek ellenére nem esett az ára). Nem kettő, max. egy éven belül előre kellene lépni ebben a témában technikailag, hogy elkerülje a leszakadást.

Ez a NAS egész jó cuccnak látszik, bár kicsit hiányosok a technikai részletek igy aztán nehéz átlátni mire lehetne még használni azon kívül amit leírtál.
Mindenesetre NAS-ként 100M-ás LAN-on valamivel több mint kétszer gyorsabbra saccolom mint a WL-500gP-t, gigabitesen meg kb. háromszor. Tekintve, hogy off-loadolja a routert, tényleg több felhasználót lehet igy kiszolgálni vele ebben a konfigban és elég jó teljesítmény hatékonysággal.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#134) sombrero


sombrero
csendes tag

Én elég kényes vagyok a fogyasztásra, ezért letöltésre, kommunikációra, netezésre egy Dell 1.2 GHz -es notebook -ot használok, és csak grafikai munkára, játékra, filmnézése kapcsolom be az asztalit. A notebook kb. 25 wattot fogyaszt, vagy kevesebbet a méréseim szerint. Lekapcsolt monitorral még kevesebbet. De akinek ez is sok, az vehet egy ilyet:

http://www.embeddedpc.net/eBox4300/tabid/190/Default.aspx

Ez 6-7 watt körül van, és olyan torrent klienst futtathatunk rajta, amilyet akarunk. Meg hangja sincs, mivel hogy fanless.

De egy eee pc is megteszi, az se hiszem, hogy egy routernél sokkal többet fogyaszt.

(#135) F1r3b1rd válasza sombrero (#134) üzenetére


F1r3b1rd
tag

Nem rossz kütyü ez az ebox. A gépet egy notitöltőszerűségről kapja az áramot ?

A noti fogyasztását konektoros mérővel mérted ki?

(#136) aksi


aksi
csendes tag

En egy NAS-t vettem a Maxtortol (Shared Storage II) fel eve kb. 27ezerbe 500GB winyoval. Mellesleg a winyo azota megdoglott 150 giga adattal, es fel ev munkajaval :( csapagyas lett, Kurtek visszadobtak.
De nem adtam fel raktam bele egy 640es Samsungot, utannaolvastam az openmss forumon es kiderult kicsit para az uj winyo viszont van hozza firmware dogivel. Most ujra megy es most tervezem feldobni ra azt amelyik tudja az FTP-t, torrentet. Ha ugye vesszuk ez a legolcsobb, 27bol megvan a keret, vinyo es alig eszik. Persze ha nem doglik meg a Maxtor/Seagate gyari vinyo benne.

Aksi

(#137) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Tetszett az írás elég részletes, tárgyilagos, viszont az átlag PC fogyasztás nem ilyen sok tényleg, mondjuk ha az újakat vesszük már lehet (persze nem mo -on).

Nálam egy letöltő gép úgy néz ki PIII alulfeszelve alulhajtva (passzív) Geforce 3 +Zalman (passzív) videókártya CF-IDE átalakító a kártya 8 GB Sandisk semmi felesleges cucc a táp Chieftec 360 W (passzívan sem melegszik).

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#138) Xpod


Xpod
addikt

Egy kis segítségre lenne szükségem. Gondolkodok egy NAS vásárlásán, és ehhez kellene segítség. A következőket kellene tudnia:
- torrent kliens (elsődleges feladat), kb 50 db filet kellene seedelni/letölteni, ebből kb 15-20 file szokott egyszerre aktív lenni, ez kb 50 aktív kapcsolatot jelent.
- torrent titkosítást is tudjon
- ftp elérhetőség
- elég ha PATA lemezeket kezel, abból is elég ha egyet. (Van egy nem annyira használt 150GB-os lemezem, amit beletennék, nekem ez elég is lenne.)
Nem csak a gyári megoldások érdekelnek, hanem hackelt megoldások is.

Mint egy alternatíva, elgondolkoztam hogy a WRT54GL-es routeremre felrakok egy torrent klienst és egy sima NAS-ra küldöm az adatokat.
(Routeres hackek is érdekelnek, ha fentebb vázolt igényeimet meg lehet valósítani rajta.)

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#139) dadanc válasza Xpod (#138) üzenetére


dadanc
csendes tag

Szia
15-20 fliet nem fog tudni kezeleni egy router vagy nas sem. ahhoz mar komolyabb prociteljesitmeny kellene marpedig itt szuk a keresztmetszet. ha jol tudom az asus 500gp is 6-8 torrentet tud tolteni, seddelni egyszerre, a dlink is kb 8-10et.
a dlinken az uj chili kezelofelulettel tudsz viszon tolyat hogy belaitott seed arany utan leallitsa es a sorban akovetkezot betolse.
ha ez nem jo neked akkor marad a pc.
lorant

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#140) ecaddict válasza dadanc (#139) üzenetére


ecaddict
senior tag

A seed-hez nem kell komolyabb proci. Pl Asus WL500gP-n most is kb. 120 kB/s-el seedelek 5 torrentet kb. 15 peernek (rtorrent) max 5-10% loaddal (inkább kevesebb). Nem látom akadályát, hogy akár 20-30 fájlt is tudjon kezelni egyszerre.
Letöltés valamivel több procit igényel vsz. 5 Mbit-es (500-600 kB/s) kapcsolatig bírhatja a WL500gP (nincs olyan gyors netem, hogy kipróbáljam). Letöltés végén amikor megnézi a hash-t ott tényleg felmegy a load (kb. 10GB/órával tudja megnézni a hash-t).

A nagyon sok fájl/peer inkább azt rontja el, hogy torrentenként nagyon lassú lesz.

Az Asus akkor jó választás, ha keveset akarsz költeni a net-re ill. villanyszámlára és nem gond, hogy nem azonnal jön le amit le akarsz szedni. Pl. nemrég szedtem le Ubuntu DVD iso-t. Este indítottam, hajnalra már lenn is volt. Ha valami lassan jön kifejezetten érdemes a WL500gP-t használni rá mert 2.5-es diszkkel sokkal jobb a fogyasztása mint bármelyik NAS-nak.

Az Asus+rtorrent nagyon stabillá vált mostanára. A csatolt képen is az uptime csak azért 2 nap mert egyik reggel volt egy negyedórás áramszünet. Egyébként hetekig megy gond nélkül. Nem emlékszem olyanra, hogy újra kellett volna indítani (az rtorrent-el extrém proci load-nál még mindig előfordulhat, hogy kilép, pl. FileZilla-ás többórás másolásnál jött elő ilyen igaz akkor 5-6 volt non-stop a load).

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#141) gyiku válasza ecaddict (#140) üzenetére


gyiku
nagyúr

ez az asus router elmenne pendriveval is? (16/32 gigassal)

hüllő

(#142) ecaddict válasza gyiku (#141) üzenetére


ecaddict
senior tag

Az Asus router elmegy pendrive-al is, sőt többen is így próbálták ki első körben. Észrevehetően nem lesz gyorsabb tőle és 2.5"-os diszkhez képest a fogyasztás sem lesz lényegesen kevesebb. Akkor jó megoldás, ha viszonylag korlátozott adatot kell többekkel megosztani mert a nagyobb pendrive-ok még mindig drágák a diszkhez képest.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#143) gyiku válasza ecaddict (#142) üzenetére


gyiku
nagyúr

van mas wifis router, ami tud torrentet? vagy csak ez az asus? azert kene mert nagyon kicsi a feltoltesem, jo lenne, ha seedelne 24/7.

hüllő

(#144) ecaddict válasza gyiku (#143) üzenetére


ecaddict
senior tag

Minden router ami Linux alapokra épül természetesen tud torrentet is. Mivel teljesen elégedett vagyok az Asus-al nem nagyon keresgéltem más alternatívát, így csak az OpenWrt hardware listáját tudom ajánlani:OpenWrt Hardware
Vsz. a WL500gP ill. az 500W alapból is elég erős vas (otthoni eszköznek) és chip cserével a RAM is bővíthető 128MB-re (legalábbis 500gP-n) ami már több is mint ami szükséges erre a célra.

Az Asus előnye, hogy rengeteg progi van hozzá tehát tényleg te döntöd el mire használod még, azonkívül rengeteg leírás van hozzá saját fórummal Pl.
itcafe wl500gp fórum
Mostanában a legérdekesebb terület az USBs modem:
WL500, USB modem

Természetesen torrent-re van más megoldás is. Pl. több NAS is tudja (ez a téma is innen indult) és mostanában kezdenek a hálózati médialejátszók terjedni mint pl. a Popcorn Hour NMT A-110.

Ezek az eszközök persze jóval többet fogyasztanak, nem annyira univerzálisak és nem utolsósorban jóval többe kerülnek mint a router ami vsz. amúgy is kell max. így egy kicsit jobb routert veszel (többet szánsz rá).

Kicsit off:
Vsz. az ADSL technikailag kezd nagyon elavulttá válni. Az internet már rég nem arról szól, hogy letöltögetnek meg böngésznek az előfizetők. Anno amikor még valamivel lassúb netem volt, levelet küldeni ismerősöknek csatolt képekkel kész fájdalom volt nem is beszélve arról, hogy nagyobb mennyiségű adatot feltegyek.
Ha teheted keress valami optimálisabb megoldást (a router persze ennek ellenére jó ötlet).

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#145) gyiku válasza ecaddict (#144) üzenetére


gyiku
nagyúr

kabelnet van, 2 Mbit / 160 kbit.mindez 4k/ho, trekabel rulz. 8/512 volt 9kert, de modositottam kisebbre. igy torrentnek is lottek. jonak tunik ez az asus router, csak lehet meg venni melle 15k-ert vinyot, 3ert keretet, igy mar eleg huzos arban vagyunk. 40+. wifis routert szeretnek elobb-utobb, laptopot is jo lenne bekotni haloba, na meg egy htpc is tervben van vmikor a tavoli jovoben.
ezen hany usb port van? nyomtatot dugnam ra, meg a kulso vinyot. vagy usb hub kell?

hüllő

(#146) gyiku válasza ecaddict (#144) üzenetére


gyiku
nagyúr

az openwrt-ben talaltam a dlink di-624-et is [link] ezt is ra lehetne birni torrentezesre gep nelkul?

hüllő

(#147) ecaddict válasza gyiku (#146) üzenetére


ecaddict
senior tag

Fogalmam sincs, hogy konkrétan ebből meg abból a cuccból mi hozható ki. Mint írtam egyenlőre teljesen elégedett vagyok a WL500gP-vel.
Egyébként meg egy olyan router amin egy USB port sincs nem igazán jó torrentezésre (vagy arra, hogy net szerverként használd). Így csak LAN-on keresztül tudod elérni a diszket azaz NAS-t kell használj->elveszett a router legfontosabb előnye, hogy direktbe használja a diszket minden extra kütyü nélkül.

Az Asus-on kettő USB (2.0) port van.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#148) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Hali mindenki!

Nekem az lenne a kérdésem hogy most vettem egy ilyen tárolót és ha letöltök rá valamit ami csomagolva van minden hibás és nem lehet kicsomagolni mi lehet a hiba mit tegyek vele hogy jó legyen? Jelenleg 2.15-ös magyar frimware van rajta és nem az eszközzel töltök hanem géppel az eszközre

(#149) dadanc válasza Ghost84 (#148) üzenetére


dadanc
csendes tag

szia
a dlinkhep.eu oldalom megtalalsz minden ezzek kapcsolatos valaszt, ha jol emlekszem a win szurja el, a total commandert hasznalva felmasolaskor nincs gaz. a windowst is be lehet allitani valahogyan de most nem jut eszembe. amugy ha ilyen nas-od van elegedhetelen a dlinkhelp.eu olvasgatasa, ott sok okossagot talalhatsz amire szukseged lehet.
ja es ha minden igaz decemberben atadjak az uj gyari firmwaret amiben mar hivatlosan benn lesz a torrent tamogatas!

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#150) dadanc válasza ecaddict (#140) üzenetére


dadanc
csendes tag

Szia
nem ertek veled egyet, pl 7-8 torrent seedelesehez kell prociteljesitmeny, olyab anyiira hogy a nason nezve a terhelest 100%. nyilvan tovabb otimalizalva a a szoftvert lehet ezt csokkenteni de most jelenleg igy van. ha 9 nek tobb torrent fut (mind1 hogy seed vagy tolt) akkor megfagy. viszont azt a 9 torrentet a vonal kb 90%os sebessegevel szedi, nalam konkratan most kb 800kb el tolt es 200kb el fel. marmint az osszesites, az osszes torrentre nezve. ez azt hiszem eleg komoly, ebben mindenkeppen veri a wrt500gp-t.
amugy a dlinkbe is leht tenni notebook merevlmezt es azzal a fogyasztasa is lehet megkozeliten az asuset. hisz a notebookvinya nem melegszik, ergo a venti nem megy, a vinya maga ugyanannyit fogyaszt, a proci meg mindkettoben 200mh ha jol tudom .
es akkor az eleresi sebbesegrol meg nem beszetunk ami meg megint nagyon mas a ket eszkoznel... szoval jo az asus, nekem is van egy belole oleg felevel de torrentre jobba dlink eszkoze.

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#151) Male válasza cudar07 (#57) üzenetére


Male
nagyúr

Ilyesmin gondolkodtam én is... aztán megcsináltam :)

ASUS M2A-MX lap (ATI 690V chipset... nem épp nagy étvágyú :) )
Sempron LE-1150+ fixen 1GHz, 0,875V (passzívan megy a gyári bordával hónapok óta)
512MB DDR2-667, egyoldalas
160-as notivinyó (max fogasztás 2.5W, átlagban 1W alatt)
200W-os codegen táp régről, benne egy darab szabályozott 8-as venti.

Meg kéne mérni, de szerintem 30W alatt vagyok vele, és még csak drága sem volt (25-28 körül, persze a táp már megvolt).

(#152) ecaddict válasza dadanc (#150) üzenetére


ecaddict
senior tag

A D-link-et nem ismerem, ezért alaposan meg is lepődtem, hogy csak 9 torrentig ill. 800kB(yte/s?)-ig bírja. A WL-500gP fórumon pont arról folyt a társalgás, hogy mennyi lehet a maximum amit az Asus bír. 10 Mbit-es netet (mármint internetet) simán kezel 1 MByte/s felett. Lehet többet is, de senki sem jelentkezett akinek gyorsabb nete van, így hát ezt nem tudjuk.
Lehet, hogy majd erre is lesz jelentkező, így érdemes lehet ránézni a WL-500gP fórumra.

Mindenesetre nem meglepő, hogy akinek gyorsabb nete van valami izmosabb vasat akar használni és nem annyira a villanyszámlára optimalizál. Az előfizetés kerül úgyis a legtöbbe ekkor már.

Mint már korábban írtam a WL-500gP akkor jó választás, ha nem túl gyors hozzáférésed van (10Mbit és alatta). Pl. nekem pont e miatt felel meg.

A NAS-os megoldás alapból drágább, mintha beteszed a 2.5"-es rack-be a diszket. Ilyet már 2E Ft-ból vehetsz. Nekem egy relatíve drága rack-em van igaz azon van tápcsati és az USB mellé eSATA (én mindenféleképpen ilyet ajánlanék pl. ez). Még ez is vsz. a töredéke a D-Link-nek. Fogyasztásban meg a WL-500gP+rack biztosan verhetetlen. A te konfigodnál ahol, ha jól értem a router mellé van még a D-Link tehát minden plusz fogyasztás amit a D-link behoz veszteség.
A NAS lehet egyszerűbb, mert nem kell annyit konfigolni a torrenthez, de erre is vannak jó guide-ok mint pl. a asus.szte.eu és az itt begyűjtött tudást nem tekinteném haszontalannak. Mindenesetre aki nem nyitott arra, hogy végigcsináljon egy linux konfigra hasonló tutorial-t, inkább ne ezt válassza, könnyen frusztráció lehet belőle.

A WL-500gP-re kötött lemez elérési sebessége LAN-ról NFS-el 4 MByte/s körül van. Ezt több GB-os fájlal mértem. Linuxról kicsit több (4.3 MByte/s), Windows-ról kicsit kevesebb (3.6 MByte/s). Ez streaming-re bőven elég, ha meg másolni kell ott van az USB meg az eSATA (addig le kell szedni a routerről, de a router-t nem kell leállítani).

Persze, ha valamivel több kell ill. több felhasználónak akkor jobb lehet a NAS (ebben már korábban egyetértettünk), de vsz. 100Mbit-es LAN-on nem lehet a NAS sem radikálisan gyorsabb, hiszen a 100 Mbit az kb. 12 MByte/s és ez bruttó, a valóság inkább a 8 MByte/s-hez van közelebb (és ez eltörpül amellett amikor SATA-n kb. 50 Mbyte/s-el másolsz). Gigabiten sem tud lényegesebben többet és a gigabites LAN még nem mindenkinek valóság. Fogyasztás szempontjából a NAS-nak az a gondja, hogy önmagában nem tudod használni (azaz kell elé valamilyen router).

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#153) róland válasza ecaddict (#152) üzenetére


róland
veterán

Nini, pont ilyen IcyBox-om van, csak nem Tagan, hanem RaidSonic néven fut már. :)

Amúgy egy egész jó megoldás linuxhoz, Transmission klienssel: [link].

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#154) AlBundy


AlBundy
aktív tag

A 313-as tipusra lehet USB-s nyomtatót kötni?

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#155) Pali79 válasza AlBundy (#154) üzenetére


Pali79
aktív tag

Nincs benne print server ha erre gondoltál

(#156) Last_Scout


Last_Scout
csendes tag

Üdv!

Remélem még olvassa valaki...
A torrent kliensel kapcsolatban lenne kérdésem, mégpedig: egy másik ilyen NAS eszközről olvastam, hogy az állományokat az első byte-tól az utolsóig sorban tölti le, ami nem egy nagy előny... ennél mi a helyzet?
Továbbá jól értettem, hogy el tudom érni a benne lévő winyót mint egy másik gép megosztott mappáját, vagy be tudom linkelni hálózati meghajtóként?

Egyébként a fogyasztással kapcsolatban: mértem egy 1800+ os athlon xp-t 1 winyóval, egy 2D gyorsítós :) videókártyával, 256MB memóriával és egy 300W-os táppal, totál üresjárásban, úgyértem már bebootolt win xp-vel semmi extra futó alkalmazással, nem tudom hány %-os terheléssel, de 110W-ot vett fel, ilyen ki konnektorba dugható fogyasztásmérővel mértem, ami a gyári adatok szerint +-3% -ot tévedhet.

Sajnos itt ahol egy normális gépet is le tudnék mérni nem áll rendelkezésemre ilyen műszer.

Everithing is posible...

(#157) dadanc válasza Last_Scout (#156) üzenetére


dadanc
csendes tag

Szia
Ez mint minden altalam ismert torrent alkalmazas nem linearisan tolt le hanem szeletekben barmit ami a filebol elerheto. szoval nyugi, ugy tolt mint hagyomanyos torrent kliensek. es ugy seedel es ez a legfontosabb :-)
Termeszetesen a samba-n keresztul mint megosztott halozati meghajtot latod barmely geprol a halozatban.

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#158) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Helló!

A fogyasztási nyereséggel kapcsolatban ha jól vettem ki picit elszámoltad magad. Ilyen esetben figyelembe kellene venni azt az időt, amikor a számítógépet amúgy is használod. Persze még így is bőven megéri ilyen felállást használni letöltéshez.

Mondjuk nem Te vagy az egyetlen, aki hasonlóan kalkulálgat a "nyereség" tekintetében hasonló esetben.

A fogyasztáshoz visszatérve. Írtad 22W-ot fogyaszt a NAS-od. Ezt hogy sikerült kiderítened, mert a szgép fogyasztásánál nem találtam utalást, hogy fogyasztásmérőt használtál volna.
A 22W-ban a router és a NAS-hoz kapcsolt winyó fogyasztása is benne foglaltatik? Ezek is befolyásolják ugye a fentebbi áramszámla nyereséget.

Amúgy jó az írás csak picit későn akadtam rá. Épp bevásároltam egy Asus WL-500W routert. Majd meglátom hogy sikerül kibékülnöm vele :DDD

read-only mode on the forum

(#159) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Most újítottam be egy iylen NAS-ba, de lenne egy nagy problámám.
Chili kis idő múltán teljesen lelassul, és abszolút nem seedel.
Transmission-ba pedig felvenni sem tudok torrentet.
Webiant használok.
Esetleg van valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#160) #41635072 válasza #41635072 (#159) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nemszóltam!!

(#161) exx


exx
tag

Jó kis cikk, köszi így utólag is. ;]

(#162) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy egy külső hálózatról is el lehetne érni a webadmin felületet?
A másik, hogy hogyan kell fileserverré varázsolni ezt a kis cuccot? (úgy, hogy távolról elérhessék a rajta lévő dolgokat) Köszi!

(#163) dadanc válasza #41635072 (#162) üzenetére


dadanc
csendes tag

kulso halozatrol is siman elerheto, megadod neki ugye hogy melyik porton mukodjon a webian pl 8080 es a routeredben siman atiranyitod. en igy hasznaltam a melohelyemrol.
tavoli file servekenti eleresre pedig a legparktikusabb a beepitett ftp szerver hasznalata. de van webes feluleti file eleres is, ennek a neve mar nem jut eszembe...

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#165) VGYke


VGYke
addikt

Beruháznék egy NAS-ba. Nem elsődleges cél a torrent és FTP (persze jó ha van), inkább "NAS"-ként, azaz központi hálózati tárolóként használnám, amit a TV médialejátszó része, laptop, PC egyaránt bármikor elér (pl. filmek lejátszásához ne kelljen külső USB-s eszközt dugdosni a TV-be, ne kelljen a PC-t bekapcsolni DNLA lejátszáshoz, stb).
Így elsődleges szempont a gyorsaság és az energiatakarékosság lenne az energiagazdálkodási funkció hatékony működése mellett, mert ha nem kell, ne menjen.
Ez az eszköz alkalmas a fentiekre, vagy keresgéljek D-Link-ben izmosabb típust, esetleg más gyártót?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#166) Hequila válasza dadanc (#157) üzenetére


Hequila
őstag

Mért adat:

CPU: P1 233MMX
MOBO: Asus valami (socket 7)
VGA: 512kB S3 vagy Trident valami
RAM: 128MB SD-RAM
HDD1: 3,2GB Seagate
HDD2: 30GB Maxtor DiamondMaxPlus 9
LAN: 10/100Mbit, valami Realtek
PSU: 235W valami, AT
Monitor: valami kis 12" körüli monochrome

Fogyasztás monitorral: 90W
Monitor nélkül terhelve: 65W terheletlenül 50W

Bici ír itt 25-30W-os fogyasztást. Igen, de az egészbe elfelejtett beleszámolni egy fontos tényezőt; a tápegység hatásfokát.
A saját tápomét úgy 60-70% körülre tippelem, így kijön, hogy a gép 35W körül ehet, a többit a táp fűti el.

Amúgy ezen a gépen Windows XP fut, uTorrent klienssel, és nem akasztotta még meg az egyidejűleg futó torrentek nagy száma.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#167) attes17


attes17
csendes tag

Sziasztok!
Kezdő vagyok a témában, tanácsra lenne szükségem.
Milyen router típust tudnátok ajánlani az alábbiakhoz:
USB 1TB HDD megosztása LAN-on
Filmnézés LAN-on (3D + FullHD)
Torrent kliens

Köszi előre is!

(#168) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Üdv!

Androidot használ valaki huzamosabb ideje torrentre? Konkrétan ara lennék kíváncsi, hogy mennyi torrentet tud seedelni mondjuk egy 2*1Ghz-es telefon/tablet. Most a Zte970-en tesztelgetem az utorrentet, 3 seeddel vígan elvan, és egész éjjel csak 10%-ot csökkent az akku szintje. Mivel a legtöbb torrent amit letöltök, úgy is kisebb, mint a 4gb,így nekem ez is jó megoldás lenne egy 32GB-os sd kártyával.
Vagy vegyek mondjuk egy 1,6Ghz-es 10e körüli Celeronos roncs laptopot torrentre?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#169) gigollo


gigollo
tag

Sziasztok!
Vettem egy latoptopot i3 as proci van benne 4 giga ddr3 ram 2 gigás dedikált VGA.
torrentezés közben annyira belassul a gép, hogy az explorer exe néha le is áll, alig tér magához a gép.
a proci kihasználtsága 4 mag esetén ÖSSZESEN 20% maximum, a ram kihasználtsága 44%
Lehet hogy a HDD nem birja a strapát?! Most windows 8.1 64 bites OP rendszer van rajta.
Ha valaki esetleg tudna valami megoldást, kérem ossza meg, mert halál így a gép.

HDD: Gyártó Toshiba
Merevlemez neve MQ-01ABD075
Fizikai formátum 2.5"
Formázott kapacitás 750 GB
Lemezek 2
Adatrögzítő felületek 4
Fizikai kiterjedés 100 x 69.85 x 9.5 mm
Max. tömeg 112 g
Átlagos forgási késleltetés 5.55 ms
Forgási sebesség 5400 RPM
Átlagos fejpozicionálási idő 12 ms
Sávváltási idő 2 ms
Csatoló SATA-II
Pufferelt adatsebesség 300 MB/mp
Puffer mérete 8 MB

Esetleg próbáljam meg egy 32 bites rendszerrel vagy windows 7 el?

A válaszokat előre is köszönöm!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.