Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kérném a kritikákat a társalgás szabályainak megfelelően, elvégre úriemberek (asszonyok) vagyunk.

(#2) dabadab válasza tordaitibi (#1) üzenetére


dabadab
titán

Összefoglalom: nem értesz nagyon a számítógépekhez, a Windowst alapszinten tudod használni és ha bármit máshogy kell csinálni, az neked baj.

DRM is theft

(#3) anorche1


anorche1
őstag

Mintha en irtam volna :D

Szerintem en is kb. akkor probaltam ki eloszor mikor te, azt hiszem 8-as vagy inkabb 9-es ubuntuval.
Evekig 1-2x mindig feltelpitettem egy disztribuciot, amit 1-2hetnel tovabb sosem tudtam hasznalni, mindig megoldhatatlan falakba utkoztem, tobb oranyi szivas utan.
Az egyik ilyen fal a monitornak haszalt tv- vel kapcsolatos. Windows tokeletesen felismerte annak felbontasat (1360x768), linux alatt vagy 1280x720 vagy 1920x1080 lehetett. Egy kedves forumtars custom edid -eket gyartot nekem, napokon keresztul probalkozott a problemam elharitasaval, miutan mar felturtam a teljes netet, de nem sikerult.
Plusz a jatekok miatt mindenkepp dualboot kellett, igy ha valamit linux alatt orak utan sem tudtam megoldani, akkor menekultem winre.

Es mostmar tobb mint 1.5 eve vagyok manjaro hasznalo, dualboot nelkul.
Ehhez hozzajarult, hogy mar konzolon jatszok, tobbszor valtottam monitort is, es az egyetemi operacios rendszerek targy valahogy megertette, es megszerettette velem a terminalozast. Plusz a win10 is ellokott magatol.

Csomagtelepitessel manjaro (arch vonal) szerencsere tenyleg nem kell nagyon szenvedni az aur miatt. Csak neha, de akkor altalaban nagyon.
Parhuzamos algoritmusok oran is linuxot hasznaltunk, es tobb olyan csomagra is szuksegem lett volna, ami csak opensuse -n volt elerheto (azt hiszem a pvm), vagy talan aur -bol nem tudtam sehogysem felrakni? Mar mind1.

Monitort en mar kezzel kapcsolom, mert nalam is jelen a hiba, hogy visszateres utan csak egy kurzort es egy fekete kepernyot kapok.

A kde feluletet en is imadom, mar amikor nem bugos. Mar pedig gyakran az. Szeretnek hatalmas uptime -kkal dicsekedni, hisz a gepem kb. 0-24 -ben megy, de nem lehet mert nagyon gyakran szukseg van rebootra valami hiba miatt.

A folyamatos rendszergazdai jelszokerest sem ertettem, ezt is az egyetemi oran ertettem meg. Miert van az pl., hogy ha mondjuk gparted -ben letrehozol egy ext4 particiot, akkor arra miert nem tudsz irni, csak miutan terminalban a chown paranccsal at nem allitottad a tulajdonos felhasznalot es csoportot rootrol a sajatodra.

De ezt a csomagkezelosdit abbol a szempontbol imadom, hogy szepen lefrissiti (altalaban hiba nelkul) minden programomat.
Ellenben windowssal, ahol a programok egyesevel jelzik, hogy van uj frissites. Es gyakran nem egy kattintas felrakni oket, hanem van amikor csak a weboldalra navigalnak, ahonnan neked kell leszedned a telepitot, es felrakni.
Itt megcsak pacman -Syu es egy enter az egesz.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#4) Silεncε


Silεncε
őstag

Napi szinten használok Linuxot és Windowst (egy időben még macOS-t is). Oldalakon keresztül tudnám sorolni, melyiknek milyen hülyeségei voltak/vannak (win10: egy frissítés után használhatatlan lett a Realtek driver, fél évig nem volt mikrofonon, laptopomon pattogó hang, itt ott random kékhalál, a Gépház-vezerlopult variálása, tonnányi fölösleges hülyeség+telemetria. Ubi: hang tök random működése, az X néha teljesen random megtérdel, ujjlenyomat olvasót egy kínszenvedés beuzemelni, systemd baromságai). Mostanra eljutottam oda, hogy programok szempontjából mindegy milyen rendszert használok, de fejleszteni általában linuxon szoktam (a terminal egy áldás), windowson meg játszani nagy ritkán. Egyik se tökéletes, de ha választani kéne, inkább mennék linuxra

(#5) tordaitibi válasza dabadab (#2) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Amiket leírtál az úgy van.
Viszont a felhasználó alapszintű ismerete nem magyarázat a rendszer insatbilitására és megbízhatatlanságára.

(#6) janeszgol


janeszgol
félisten

Én imádom a Linuxot, leginkább CentOS-sel és Red Hattel foglalkozom. De én azt mondom, átlagfelhasználásra, ez a "vettem egy BT-s hangszórót" felhasználóknak még mindig a Windows 10 a tökéletes megoldás. Ott alap driver szinten rengeteg megvalósított dolog van. Ha nincs is driver, akkor is tud sok eszközt kezelni a rendszer a szabványos apik miatt.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#7) solti_imre


solti_imre
tag

Az írásod alapján Te nem igazán szeretnél olyan rádiót hallgatni, amelyiken be kell állítani a frekvenciát, a hangerőt (olyan, ördögtől való dolgokról már nem is beszélve, mint a balansz) - neked bőven megfelel a detektoros rádió is. Használd egészséggel és fizess érte jó sokat - de amit a linux instabilitásáról írtál, az végképp elfogadhatatlan; ha igazad lenne, a szerverek 98,1 %-án nem UNIX/Linux op.rendszer futna! Ja, hogy a rendszergazdák a kattintgatáson kívül még mást is tudnak a számítástechnikáról? :-)

"A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával" I9-13900KF, ASUS TUF GAMING Z690-PLUS, Kingston FURY 64GB KIT DDR5 5600MHz CL36, ARCTIC Liquid Freezer II 420, Palit RTX4090, Chieftec PPS-1250FC 1250W, Acer Nitro XV322QUP FreeSync 31,5", Phanteks Eclipse G500A ház

(#8) szipipeti válasza solti_imre (#7) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Szerintem szépen megfogalmazta...
Tetszik az érvelése - párhuzamba állítása, nevezetesen, hogy a felhasználót nem érdekli, hogy milyen fizikai törvényszerűségek működnek az erőműtől az ízzóig... csak kapcsol és "ég a lámpa"...
Természetesen a "szakember" pontosan ismeri a háttérfolyamatokat...
A gond az, hogy egy "informatikus" (és ez erősen idézőjelbe téve)... úgy gondolja, hogy MINDEN felhasználónak annyira kellene értenie és kezelni tudnia egy (2, 3, 4, 5) operációs rendszert, mint neki, szakmabelinek...
Azért megnézném, hogy egy "informatikus" mennyire van képben más szakmák rejtelmeiben....
Szóval ez egy irreális elvárás...
A felhasználók 99%-ának a linux os-ek alkalmatlanok a használatra...
25 éve én is "nekifeküdtem" és maradtam a win-nél, mert sem időm, sem alapfelkészültségem nem volt (és nem is lesz) arra, hogy egy "pendrájv" miatt kódsorokat keressek a neten....
Egyszerűen az eszközt használni szeretném... ahogy egy autót, vagy egy szerszámot... Mert az!

(#9) lypen99 válasza szipipeti (#8) üzenetére


lypen99
aktív tag

+1
Más egy szakmabeli és egy home user.

(#10) tordaitibi válasza solti_imre (#7) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nagyon rossz példák.
Több milliárd ember anélkül hallgat rádiót hogy megtanulná az FM moduláció alapjait, a PLL szintézer működését, az A B vagy D osztályú végfok működését. (én pl. ezekhez értek) És ha ezeket esetleg elméletben tudja is, nem fog kf-et, varikap feszültséggörbét vagy pilotérzékenységet állítgatni és beszerezni az ehhez szükséges műszerparkot. Csak hogy hallgassa a Sláger FM-et.

A második még rosszabb, tehát egy kimondottan alapszintű felhasználóknak szánt desktop rendszer használatához rendszergazdai tudás kell.

[ Szerkesztve ]

(#11) #05413120 válasza tordaitibi (#1) üzenetére


#05413120
törölt tag

Sok mindenben nem értek egyet, de közel 20 év kizárólagos Linux felhasználói lét után vettem 1 Windowst, és kicsit sem bántam meg...
Az utóbbi időkben az egyetlen érv a Linux mellett az ingyenesség volt a Win 10-zel szemben, az pedig kevés, ha a szopás mennyiséget is figyelembe veszem...
Két hónapja csak a 10-es van a gépemen, és még 1x sem jutott eszembe, hogy kéne Linux mellé, márt csak azért sem, mert ilyen programok használok Win alatt, mint SMplayer, Audacious, Vim, Okular, Gimp stb., és azok is müxenek, amiket Linux alatt képtelenség volt beüzemelni, pl. LG OnScreen Control.

Szal öregen és kopaszon nem volt türelmem a Linux Desktop évét kivárni, ~20 év után feladtam... :N

[ Szerkesztve ]

(#12) Silεncε válasza szipipeti (#8) üzenetére


Silεncε
őstag

Az a baj, hogy a felhasználók nagy százalékának az is megoldhatatlan feladat, hogy amikor feldob egy dialógusablakot a gép, elolvassa és válasszon az OK és a Mégse gombok közül.

(#13) Domonkos


Domonkos
Ármester

Tul sokat akarsz es tul keveset tudsz.
Miert szeretnel egyaltalan linux-ot hasznalni, hogyha szinte kizarolagosan "windows-os" use-caseeid vannak? Miert akarnal valtani, hogyha ugyanazt a mukodest varnad el, mint amit a jelenlegi rendszeredtol megszoktal? Ha azzal a feltetelezessel mesz at, hogy a rendszered majd ugyanugy fog mukodni, mint a windows-os, akkor szinte biztosan boritekolhato a csalodas.
Ha neked nem fontos az operaciosrendszer szintje, mert neked csak az kell, hogy a megszokott programjaid mukodjenek jol, akkor meg tenyleg nem erdemes ennyit porogni ezenem, mert a linux akarmennyire is jo alapja egy operacios rendszernek; a windows-nal nem lesz jobb "windows"...

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#14) #33253120


#33253120
törölt tag

Igen, a linux egyik legnagyobb baja az egyik előnye is. Túl sokféle van belőle, és nagy a fregmentálódás. A régi KISS alapelvek sok esetben már nem működnek.
De aki tudja mit akar, az szinte bármelyiket tudja használni.

Amit nálad látok, az kb annyi, hogy van egy F1-es autó, meg egy R5-ös rally. Mind a kettő arra van kitalálva, hogy a neki megfelelő körülmények között jól teljesítsen. De egyik sem jó a másik helyett. De te az R5-ös vassal mennél a forma 1-es pályán....

És itt álljon egy idézet a HUP-ról, ami fordítva is igaz sőt, esetben az a mérvadó.

A nagy tudású uraknak felhívnám a figyelmét arra, hogy a Windows ugyan sok mindenre nagyon jó, de Linuxnak speciel nagyon szar.

Én igazából ingyenes operációs rendszer használó vagyok, amíg nem volt Windows licencem, addig linuxot használtam, most hogy adott az MS már W10 van a gépemen. Igen, nekem is voltak problémáim mindkét rendszerrel, de mindig lett valahogy...

[ Szerkesztve ]

(#15) DS39


DS39
nagyúr

"Tudom hogy ezek mind visszavezethetők néhány alapra de az 1Windows, 1Android, 1IOS után van 1000Linux és ez már az legelején elborzaszt és szerintem nem csak engem."

Itt annyi hibát vélek felfedezni, hogy az android ugyanúgy sokféle van. már ha csak a piacon jelenleg is kapható telefonokat nézem, és a hivatalos verziót, akkor 8, 9, 10 futna rajtuk. Csakhogy nem az fut tisztán, mert ahány gyártó, annyiféle mókolás. EMUI, MIUI, OneUI, lehetne sorolni. Ezek nem csupán skinek, bőven belenyúlnak magába a gyári rendszerbe, mely néha előnyére, de sokszor inkább hátrányára van a gyári megoldásnak. Ilyen szempontból pont olyan, mint a Linux PC-re. Pl: van a Debian, és vannak egyéb disztribúciók, melyeknek ez az alapja.

[ Szerkesztve ]

(#16) bambano


bambano
titán

"Az első ami számomra teljesen szokatlan (és nehezen lekövethető a mai napig) az a Linux félelmetes mennyiségű változata.": az ugye megvan, hogy windowsból nagyjából háromszor annyi verzió van, mint linuxos rendszerekből?

"Az biztos hogy a Linux az első Google keresésnél elvérzik egy átlagembernek.": ezt örömmel hallom.

"Amit én Linuxon abszolút nem fogadok el, az a csomagtelepítés fogalma, pontosabban annak megvalósítása.": akkor maradj windowson. amiben például a debian kimagaslóan egyértelműen fényévekkel jobb, mint a windows, az a csomagkezelés. debianon, ha szabályosan használtad, nincs olyan, hogy összeszemetelik a rendszert a telepített programok és nincs olyan, hogy nem tudsz egy programot nyom nélkül eltávolítani. nem kell például registry cleaner se. mondjuk registry sincs (még), ez is sokat dob a stabilitáson.

csomagkezelés: tehát neked az apk megfelel, szemben az ősével, a deb-bel, aminek egyenesági leszármazottja...

"pl. nekem a Debiannal szállított gyári szoftvertelepítő NEM alkalmas helyi fájlok telepítésére.": neked. nekem pl. alkalmas.

"Kettőt kattint a hőn óhajtott szoftver épp most letöltött telepítő exe, msi fájlon és a szoftver felmászik a gépre és lehet használni.": így van. majd amikor szeretné több user használni, akkor kiderül, hogy fel van-e rá készítve a program, majd amikor szeretnéd letörölni, akkor nem jön le, majd amikor felraksz egy újabb verziót, összeakad az előző verzió által fent felejtett dolgokkal, stb. stb. stb.

nekem az a tapasztalatom, hogyha felrakod a wine-t, akkor az úgy összeszemeteli a rendszerfájlokat, hogy utána mindenféle marhaságot csinál a linux. hiszen a wine emulálja a windows ökörségeit is... teljes körű emulátor...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) DS39 válasza #05413120 (#11) üzenetére


DS39
nagyúr

"nem volt türelmem a Linux Desktop évét kivárni"

Ez talán sosem jön el. Komoly felhasználói tömegeket akkor nyerne magának a Linux, ha egy tőkeerős IT cég csinálna egy saját linux OS-t, és komoly marketinggel elterjesztené. Csak ez nem nagyon fog megtörténni, mert a PC piac otthoni userek tekintetében csökkenő tendenciát mutat.

(#18) bambano


bambano
titán

külön írom, így egyszerűbb

az alap probléma az, hogy a windows userek azt szeretnék, hogy kapjanak egy linux kernelre épülő windowst.
de minek? ha te a gépedet úgy akarod használni, ahogy windows alatt kell, akkor használj windowst. ezért senki nem fog megszólni.

szemben azzal, amikor nekiállsz vöröslő arccal erőlködni, hogy valami ismeretlen és tolerálhatatlan okból felraktál egy linuxot, majd nem windowsként működik, hanem linuxként, akkor mi a gond. TE VAGY A GOND. Ha lecserélted az oprendszeredet, cseréld le a vele kapcsolatos gondolkodásodat is.

És fogadd el az állítást: aki nem windowson nőtt fel, annak a windows sokkal nagyobb hulladék, mint a linux neked.

Nem terjed a linux? hurrá, legalább nem kezdik el ezt is összemocskolni a az antiuserek. legalább azoknak, akik komolyan gondolják, marad még választási lehetőségük. ne is terjedjen, minél nagyobb varázslás a linux, annál nagyobb visszatartó ereje van azok számára, akik nem akarnak linuxozni, csak divatból erőltetik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) dabadab válasza bambano (#18) üzenetére


dabadab
titán

az alap probléma az, hogy a windows userek azt szeretnék, hogy kapjanak egy linux kernelre épülő windowst

Ha így haladnak a dolgok tovább, akkor nincs kizárva, hogy a Microsofttól előbb-utóbb úgyis ezt kapják :)

DRM is theft

(#20) blade zte


blade zte
őstag

Szerintem eleget olvastam a cikket (kb. a feléig) hogy megértsem mi is a problémád. Igazából ugyanaz, mint nekem volt amikor linuxra próbáltam váltani. Hogy a terminál egy ilyen ördög adta teremtmény volt, amit seprűvel kell hesegetni abban a pillanatban hogy nincs rá szükséged. Tudod, igen, a linux ilyen mentalitással tényleg egy kiismerhetetlen, nagyrészt pocsék élmény tud lenni a felhasználók jó része számára. Soha nem is váltottam át ezzel a hozzáállással.

Én manapság egy keménymagos Archlinux használó vagyok, sőt, soha nem használtam más disztribúciót 1 hétnél tovább az intuivitás hiányából eredően (ArchWiki és AUR). Igazából nem is teljesen azért kezdtem el használni mert a Windows feltételezhetően szarabb ebben meg abban, hanem mert szimplán érdekesnek tűnt a linux a maga különös, teljesen idegen szoftvereivel és terminálos használatával.

Szerintem a linuxhasználat nyitja az, hogy egy játékos challenge-nek veszed a vele való szórakozást. Okés, fel tudok-e rakni egy Arch disztrót csakis terminállal/konzollal tüzetesen elolvasva a leírást? Nagyszerű, ez megvan, most tudom-e majd használni a rendszert 1 hétig ha csak Window Managert telepítek fel DE helyett? Mi lenne hogyha megpróbálnék minnél kevesebb GUI-t használni? Tanuljuk meg a vim működését mert azt mondják hogy ha egyszer elsajátítod akkor annál intuitívabb szerkesztési technikát nem is fogsz találni. Nézzük meg tudunk-e programozni csak terminálban? Youtube nézés/hallgatás terminálban? Tiling Window manager hogy csak billentyűzetet kelljen használnom? Vim-es keybindinggel rendelkező programok/addonok?

Én úgy tekintek a disztrómra, mint a saját AK-47-esemre. Vakon is össze tudnám rakni ha kellene és nem az a megoldás hogy eldobom és újat veszek. És pont ezt kedvelem benne. Egyébként meg csak felidegesíted magad a dologgal.

Oppo find 7 astro black

(#21) bambano válasza szipipeti (#8) üzenetére


bambano
titán

én pl. tökre jól megvagyok azokkal, akik azt mondják, hogy nem érdekli őket a gép, és ENNEK MEGFELELŐ oprendszert választanak. ha a tisztelt user elfogadja, hogy ő windowsos beállítottságú, és windowst rakat fel a helyi vérpistikével, az teljesen korrekt, semmi gond sincs vele.

a gond azzal a kisebbséggel van, aki windows beállítottságú, de ezt valamiért nem méri fel és nem fogadja el, és ennek ellenére linuxot rakat fel.

ez kb. pont olyan, mintha egy éttermen van egy 30 méteres cégtábla, hogy vega étterem, bemegy, és raplizik, hogy nincs szték csak szója. kaptál megfelelő tájékoztatást, hogy mi vár rád? kaptál. nem felel meg? nem. akkor mi a francnak jöttél be?

próbáljatok meg rólam mintát venni, csak fordítva. rühellem a windowst? mint a ...rt. felraktam? NEM. használom? NEM. sőt, windowsos topicokba se járok be fikázni. tájékozódtam, nem felel meg, kerülöm. ennyi. kizárólag akkor szólom le a windowst, ha valaki a linux ellenes érveit akarja vele alátámasztani, mint ebben a posztban is.

ha valakinek nem felel meg a linux, de mégis erőlteti, az nem a linux hibája.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) bambano válasza DS39 (#17) üzenetére


bambano
titán

ez is egy tipikus hsz, linux téren tökéletes tájékozatlanságot mutat.
milyen céget szeretnél linux fejlesztőnek, ami mondjuk elég komoly?
úgy érted, amikor az ibm dollármilliárdokért megvette a redhat-et, az ibm nem elég komoly?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) Lenry


Lenry
félisten

elb*sztál 25.655 karaktert arra, amit összefoglalhattál volna annyiban: nem olyan mint a Windows.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) bambano


bambano
titán

"sudo, nem sudo, miért nem, átmásolta?": ha értenéd a unix biztonsági rendszerét, akkor menne ez is. azt sem ártana tudnod, hogy ahogy manapság a sudo-t használják, az egy káros betegség, hozzád hasonlók miatt került bele pár disztróba. merthogy elkezdtek özönleni linuxra a windowsos hordák, akik megszokták, hogy bármilyen könyvtárba bármit írhatnak, onnan bármit törölhetnek, módosíthatnak.

nem sikerült smb megosztást csinálnod? de miért akarsz smb megosztást? a unixok fájlmegosztó rendszere az nfs. az smb windowsos csökevény csak, amit az ms nagy erőkkel igyekszik ellehetetleníteni. a linux a hibás azért, mert az ms mindent megtesz, nehogy egy linuxos szerver alkalmas legyen windowsos fájlmegosztásra?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) Domonkos válasza bambano (#16) üzenetére


Domonkos
Ármester

>hiszen a wine emulálja a windows ökörségeit is... teljes körű emulátor...
Apropo, a wine az minek is a mozaikszava? :D

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#26) Lenry válasza tordaitibi (#5) üzenetére


Lenry
félisten

dehogynem.

te vagy az a csávó, aki az alsó képre odaírja, hogy "köcsög bicikli Linux"
nem értesz hozzá, elbaszod és aztán a rendszer az instabil. mhmm
érdekes nálam nem instabil. se az asztali gépemen, se a laptopomon, se a szervereimen. jah, hogy értek hozzá? van ilyen.
ha Windowson kitörlöd a system32 mappát, mert sok helyet foglal, aztán összehányja magát a rendszer, akkor ki a helikopter?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27) bambano válasza Domonkos (#25) üzenetére


bambano
titán

iszunk-hányunk-belefekszünk :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) Hosssszu válasza bambano (#24) üzenetére


Hosssszu
őstag

Off, mert nem a témába vág, de ha már felmerült: "windowsos csökevény csak, amit az ms nagy erőkkel igyekszik ellehetetleníteni."
Ezt hogy és miért csinálja az ms? Azt tudom hogy V1-et már nem szereti és a V2 (vagy talán a V3) a "nyerő" a V1 helyett. De ha már igyekszik ellehetetleníteni, akkor van valami helyette? Úgy értem hogy windows beépített megoldás.

Pusztán kíváncsiságból kérdezem.

(#29) Eastman


Eastman
őstag

F@szán összefoglatad! :D

Én is gyűröm tizenvalahány éve.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30) bambano válasza Hosssszu (#28) üzenetére


bambano
titán

ez úgy működik, hogy service-packról service-packra vagy nagyobb update-k esetén minimálisan belenyúl a protokollba, hogy idegen szoftverek ne tudják kezelni, miközben a windows szerveroldali és kliensoldali támogatása is leköveti ezt. így ellehetetleníti, hogy stabilan működjön egy w10 kliens linux szerverrel, mert milyen mocsokság már az, hogy a szervereden nem fizetted ki az ms adót.

nem arról van szó, hogy a v1-et tiltja, annak biztonsági oka volt, és talán elfogadható is. arról van szó, hogy pl. a v3 egyik nap működik, éjjel letöltöd a desktop linuxokra az update-t, másnap reggel áll a bál az irodában, hogy nem működik. és akkor várni kell, hogy a samba-sok visszafejtsék, hogy milyen disznóságot követett el már megint az ms, átírják a kódot, és akkortól megint megy. csak ezt sok helyen nem tudják megvárni, így erőszakolja ki az ms, hogy windows legyen a szerver is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) DS39 válasza bambano (#22) üzenetére


DS39
nagyúr

én nem szeretnék egyet sem. csak elméletileg, akkor lenne népszerű a Linux, egy linux disztro.
valóban nem vagyok túl tájékozott, de az IBM mikor vette azt és mit kezdett vele? tippelem hogy szerverekre szánt os-t csinált belőle.

de hogy adjak egy konkrét választ a kérdésedre:
Zuckerberg gondolna egyet, hogy mire b.ssza el a pénzét, csináltatna egy csapattal Facebook OS-t, és lenne egy csomó megvásárolható laptop, melyen a drágább windowsos verzió helyett, nem FreeDos, stb lenne, hanem egy linux alapú FB OS, amin alapból minden meg lenne, mely a mai generációnak elég: böngésző, chat, insta és egyéb social appok. Nem sokan mennének oda utána a geek haverhoz, hogy tegyél már rá tört Win-t.

[ Szerkesztve ]

(#32) kovgab


kovgab
aktív tag

Elsőre eléggé felbosszantott a hosszú panaszkodás és a reklamáció, hogy mi minek okán nem megy úgy mint windowson.
De aztán a kommentek olvasása közben a humor segített :)
A modern szoftver termékek elég bonyolultak, nem csoda, hogy egy nem ezzel foglalkozó szimpla felhasználó nem érti hogyan működnek.
Ezzel kapcsolatban nincs mit tenni, meg kell érteni. És nemfeltétlenül a programot, hanem azt ahogyan az adott disztribúció működni kívánkozik.

Még annyit, hogy aki mérnöki szemmel akar tekinteni egy műszaki megoldásra, annak fel kell tudni mérni azt is, hogy egy megoldás milyen okból működik úgy ahogy. Ellentétben azzal a megállapítással, hogy valami sz@r, mert ehhez nem feltétlenül kell szakértelem.

Kéretlen tanácsom ezzel kapcsolatban, hogy ha kipanaszkodtad magad vedd csak fel szépen azt a kesztyűt :D

[ Szerkesztve ]

Ká Úr

(#33) bambano válasza DS39 (#31) üzenetére


bambano
titán

de ti, kívülállók, miért erőltetitek, hogy népszerű-e a linux vagy sem?
kit izgat rajtatok kívül? alapvetően téves felfogás, hogy elkezdtek tanácsokat adni egy titeket nem érdeklő rendszerhez, hogy nőjön a népszerűsége? minek?

jaja, milyen remek lenne, hogy egyik nagy adathörcsög után a másik nagy adathörcsög szemetével telerakott notebookokat vehetünk... haszontalan ötlet n+1.

egyébként nem laptop. notebook.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) DS39 válasza bambano (#33) üzenetére


DS39
nagyúr

nem erőltetek semmit, leírtam a blogbejegyzéshez és egy kommenthez, milyen esetben lehetne népszerűbb a linux. (szerintem)
hogy erre szükség van-e? valószínűleg nincs.

azt az egyet viszont át tudom érezni, hogy nehéz választani a disztrók közül. én is próbálkoztam régen, tetszett is az Ubuntu, aztán tanultam Debian-t, akkor az is tetszett.
napi használatra, otthon, viszont maradok a Windowsnál.
(és egyáltalán nem azért döntöttem így, mert a terminal-ban elvesznék)

(#35) blade zte válasza DS39 (#31) üzenetére


blade zte
őstag

A Red Hat a Fedora közösségi alapú linux disztribúcióba invesztál, mivel a Red Hat Linuxot a Fedorából "fejlesztik ki". Ez egy kölcsönös kapcsolat, ami által lesz egy nagyon jó átlag felhasználású Linux disztró a piacon, miközben egy alternatív változatából profitálnak biznic körökben. És az ő szemszögükből sose voltak még jobban.

A "Desktop Linux" népszerűsége nem kizárólag egyes disztróknak a ténykedésén múlik, hanem a szoftver "pool"-on, melyből minden disztró illetve érintett cég szerzi minden szoftverének a 99%-át. Minden nagyobb IT cég a földkerekén rakott már hozzá a Linux fejlesztéséhez valamilyen formában, értendő ezalatt nem csak a kernel.

Az igazán népszerűvé váló céges disztrók amikre gondolsz, pl. Android és Chrome OS, általában szeretnek elhatárolódni a keményvonalas Desktop-os disztribúcióktól. Fundamentálisan átkoreografálják a rendszert annak érdekében hogy intuitív és az "övék" legyen, de ezáltal lehántanak majdnem mindent ami a "Linux világ" többi részéhez kapcsolja őket.

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#36) Eastman válasza DS39 (#31) üzenetére


Eastman
őstag

Itt a „bűtykölős” típus találkozik össze a hátradőlős, bekapcs-használ-kikapcs típussal.

2006-7. táján kezdtem Ubuntut használni win helyett, előtte sok tanácsot kértem itt, Tőletek. Linux-sámán-indián kolléga a kérdéseim után a'szondta vegyek inkább Mac-et. :D Aztán Ubi lett. Jelenleg csak terminálból tudom kikapcsolni. Elmúlt a shutdown ikonja. :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37) Narxis


Narxis
nagyúr

Szegény tordaitibit rendesen betámadtátok pedig csak a tapasztalatait és véleményét írta le.

Thanos was right.

(#38) ericssonfan2


ericssonfan2
tag

Ó, ezt az írást mintha szóról-szóra én írtam volna, pontosan ugyanezek a tapasztalataim.

Már több mint 20 éve próbálkozom linuxszal, az akkori lefagyaszthatatlannak hirdetett red hat 6.2 tíz perc után merevre fagyott a gépen... Azóta kétévente kipróbálom az épp világmegváltónak mondott disztrót, de hagyom is annyiban. Pedig tényleg jó lenne egy használható, ingyenes alternatíva a Windowsnak...

Különösen megmosolyogtató a Viber telepítésének a leírása, köszi h linkelted! :)

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#39) UnA válasza bambano (#33) üzenetére


UnA
Korrektor

Ilyen van most is, a ChromeOS (Google, ugye). Profin működik, de persze mindent tárol rólad - szerencsére még nem terjedt el, csak az Egyesült Államokban.

Off: de laptop :) Ha általánosan akarsz egy hordozható eszközről beszélni, akkor az laptop és nem notebook (sőt a szót angol nyelvterületen még kevésbé használják).

(#40) Lenry válasza ericssonfan2 (#38) üzenetére


Lenry
félisten

Pedig tényleg jó lenne egy használható, ingyenes alternatíva a Windowsnak...

nah a Linux nem az.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#41) hcl válasza tordaitibi (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Valamit nagyon rosszul csinálsz, ha instabil és megbízhatatlan.
Kajak olyan jelenségeket írtál le, amik ezer éve nincsenek, vagy sosem láttam. (Meg Arch kezdőként? Persze, hogy nem fogod szeretni. Kezdőnek valami felhasználóbarát való.)
De különben miért szívatod magad vele? Nem is akarod érteni, nem is akarod tudni, akkor hagyd a fenébe, jó lesz neked a winfos, mert úgyis az a jó, nem? :D

"Nem, nem és megint csak nem. Én nem megismerni és szögelni szeretném folyamatosan a rendszeremet hanem használni."
Ismeretek nélkül a Windowst sem tudnád használni. Pont itt jó a rádiós hasonlat, mert a rádióval kapcsolatos ismeretek olyan régiek, hogy beépültek a társadalom alapműveltségébe. A Windows is beépült már a te gondolkodásodba (20 év), így persze, hogy nehezen vonatkoztatsz el, és azt hiszed, hogy azt könnyebb, pedig nem.
Általában tetten érhető, hogy a fújeztnemakarommegérteni nemérdekel hozzáállás okoz sok problémát minden műszaki eszköznél.

"Autót sem úgy vásárolnak a népek hogy előtte hetekig bújják a gépkönyveket,"
Csak utána pislognak, hogy sikerült a legproblémásabb motorral megvenni :D

"Google, keresés a Fájl áthelyezés, másolás parancsokra, rendszergazdai jogok, sudo, nem sudo, miért nem, átmásolta? nem, nem másolta, miért nem másolta, "
Ja, ha nem érted, mi miért van, akkor nem fog működni. De különben Winfoson sem, tehát próbáld meg megtalálni egy friss rendszeren a C:\Program Files-t. Mármint azt, és nem azt, amit virtualizál neked...

(Amúgy tippelj, hogy Windows parancssorból miket lehet csinálni? Mert usert létrehozni, jelszóval, csoporthoz adni, konkrétan gyorsabb, mint GUI-n)

"Mind a három disztró homlokegyenest más csatolási pontokat, csatolási megoldásokat használ a másod, háttér meghajtókra/partíciókra. "
A C: D: sokkal informatívabb :D Pláne hogy 15 éve akarja eldugni ezeket a MS, mert sajnos a kompatibilitás miatt nem merik kidobni a 30 éve rosszul kitalált struktúrát :D

"Ilyenkor a tárolót kézzel hozzá kell adni és így telepíthető."
-Letörik a konzoltól a kezed? (Kemény ctrl-c ctrl-v)
-Nem csak konzolból lehet tárolót hozzádni, de gondolom csomagkezelő GUI-ján nem nézted :D ).

...ha már Samba, akkor van rá kismillió GUI-s felület, csak gondolom te nem láttad, és akkor az szar.

@Eastman : 3 perc visszatenni a tálcára...

@DS39 : Amikor az emberek elkezdenek rájönni, hogy a windóz nincs ingyen, akkor lesz majd népszerűbb - csak ugye lehet venni licencet pár ezerért, de ha esetleg ez változna...
IBM és Redhat : Tavaly vette meg.
Mondjuk a RH igen jól ment, az IBM kevésbé :D A RH cloud megoldásaira fájt a kékek foga.
Persze ez furcsa lehet hogy igen nagy cégeknél ezerszám vannak Linux szerverek, mert még az átlag szakember sem feltétlen hall ezekről :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) Eastman válasza hcl (#41) üzenetére


Eastman
őstag

Azt étem, de hova ment? :DDD

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#43) hcl válasza Eastman (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ezt így távolról meg kéne tudnom mondani? :D
Hol volt egyáltalán?
Lehet, hogy valaki elírta a téma frissítésében a helyét, vagy ilyesmi :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) #05413120 válasza DS39 (#17) üzenetére


#05413120
törölt tag

Apróságokon múlhatnak az ilyen dolgok, hogy melyik OS.... Pl. megvakulsz és hirtelen fontossá válik az üzemmód váltás a monitorodon, és míg Linux alatt pöckölgeted a joystickot az LG alján, addig Win alatt egy klikk a tálcán; és ezzel eldőlt, hogy melyiket válaszd...
Nyilván nem a Linux fejlesztők hibája, hogy az LG csak Winre fejleszt, csak ez engem nem vigasztal, és az ilyen apróságok relatíve nagy száma vezet végül oda, hogy ~20 év után csak kicsengeted a Win árát...
A félreértések elkerülése végett, nem szakítottam a szabad szoftveres világgal, a laposon marad az Ubuntu, a házi szerverecskén meg az OpenBSD, de az asztali gépre nem mostanában fog visszakerülni Linux, az biztos...

(#46) Domonkos válasza #05413120 (#44) üzenetére


Domonkos
Ármester

>A félreértések elkerülése végett, nem szakítottam a szabad szoftveres világgal, a laposon marad az Ubuntu...

Az ubuntu az nem epp egy FREE disztro, csak szolok.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#47) Vladi


Vladi
nagyúr

Jó sokat írtál. :Y Nagyjából beleolvastam, de ugyan ezt leírtad már. Meg a x1000 kolléga. :DDD

Nemtom. Én gyűröm 2005-óta. 6 hónapig ő gyűrt engem, azóta én őt. Valahogy "oldalbarúgom" oszt nem mer nemmenni. :DD

A csomagkezelést nem értem miért ekézed. Annál jobbat még nem találtak ki. Ahhoz képest minden más os ócska kacat.

(#26) Lenry:

windóz alól kitörlöd a biztonsági visszaállítási frissítési pontjait, mind a 87-et, ami csak 197 gigát foglal a 120 gigás esesdéden. Na akkor is összedől.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#48) Lenry válasza Vladi (#47) üzenetére


Lenry
félisten

a jó öreg winsxs mappára gondolsz? :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#49) Vladi válasza DS39 (#34) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem kérünk plusz népszerűséget, köszönjük. 2006-óta csak nő a népszerűség, de minden tudott akkor, ami nekem kell, azóta ez csak csökken. :U

(#38) ericssonfan2

enkóron fennvagy?

(#48) Lenry:

Jah valami rémlik, egyszer 1,5-2 éve beleszaladtam. :F Azóta nem bootoltam és kész. :DD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#50) paprobert


paprobert
senior tag

A Linux a felhasználók két végletének igazán jó, ha sorrendbe rakjuk őket hozzáértés tekintetében.
Azoknak, akik csak arra képesek hogy a böngésző ikonjára kattintsanak és facebookozzanak, illetve a hozzáértőknek.

Te valahol a kettő között vagy, és emiatt vannak gondjaid.

A terjedéssel kapcsolatban:
Nincs igazán nyomós érve az emberek tömegeinek hogy tanuljanak vagy váltsanak Linuxra. A koronavírus alatt az emberek tömegei váltak Zoom, Teams, VNC expertekké, mert a kés ott volt a torkukon. Kellett tanulni.
A Linux-szal kapcsolatben semmi ilyen motivációs erő nincs, így nem lesz változás felhasználószámban. Sokkal egyszerűbb 5 évente 30 ezret csengetni.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.