Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102) Rimuru válasza #20749568 (#101) üzenetére


Rimuru
veterán

hogy angolul talál hibaleírást az ember - a hiba ugyis angol lesz (esetleg valami ertelmetlen forditas ami csak felre visz), vagy kinai, pl error 0x00000001. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#103) ubyegon2 válasza #20749568 (#101) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezzel együtt kell tudni élni. Meg igazából nem kell rajta meglepődni se

Meg ritkán lepődök, de még ritkábban örülök neki! ;]

Egészen addig amíg nem lesz valami baja, mert akkor 10000%, hogy angolul talál hibaleírást az ember.

Egyre sűrűbben találok magyar topikban is megoldást, főleg ha a hsz-ben linkelve van az angol nyelvú thread. :)

(#104) #64791808 válasza #20749568 (#101) üzenetére


#64791808
törölt tag

A Linuxhoz (de egyébként a Winhez is) nem kell angol. Egészen addig amíg nem lesz valami baja, mert akkor 10000%, hogy angolul talál hibaleírást az ember.

Igen, és ezért vagyok a plafonon, mikor itt Ausztriában németül telepítik a Windows Servert, a vSphere-t, de még a linuxot is, és csodálkoznak, hogy nem megy a troubleshooting, mert a google nem ad találatot...

(#106) dabadab válasza #20749568 (#105) üzenetére


dabadab
titán

Ezt mondjuk nem értem, miből áll a német szöveget lefordítani angolra?

Ugye az a probléma, hogy a német alapján szó szerint kellene rekonstruálni az eredeti angol hibaüzenetet, mert különben nem működik a guglimágia - ez meg lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#107) hcl válasza Lenry (#98) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért akad, ahol igen, itt a PH-n sok topic van, ahol le se sz*nak, vagy helyből lenéznek, de ez elég ritka.

Mutogatni való hater díszpinty

(#109) dabadab válasza #20749568 (#108) üzenetére


dabadab
titán

???

Tényleg nem tudod, hogy miről van szó?

DRM is theft

(#110) dabadab válasza dabadab (#109) üzenetére


dabadab
titán

Csak egy példa: ezt hogyan fordítanád vissza az eredetire úgy, hogy a gugli a megfelelő hibaüzenetekről szóló oldalakra irányítson?
"Die Vertrauensstellung zwischen dieser Arbeitsstation und der primären Domäne konnte nicht hergestellt werden"

DRM is theft

(#112) cami][us


cami][us
senior tag

Legalább a KDE tetszik. Engem inkább visszatartott a sok funkció, de pár nap alatt be lehet lakni azt is.

(#113) dabadab válasza #20749568 (#111) üzenetére


dabadab
titán

Nem az volt a kérdés, hogy ki tudod-e guglizni, hanem az, hogy le tudod-e fordítani úgy angolra, hogy utána az angolt megtaláld.

Persze, ezt pont könnyű volt kiguglizni németül is, mert az azért elég elterjedt nyelv és maga a hibaüzenet is elég gyakori, de valami obskurúsabb hibaüzenet valami kevésbé elterjedt nyelven (pl. magyarul) már simán adhat nulla találatot.

DRM is theft

(#115) bambano válasza joysefke (#94) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egyértelműen az ms az a cég, amelyik az elmúlt 30 évben a legnagyobb kárt okozta az it szakmában. Az ms egyetlen dolgot se csinált, amit ne csináltak volna meg előtte jobban. Multiplatform appok? az, hogy egy windowsos app elmegy w7-en is, meg w10-en is, az nem multiplatform. Az ms minden lépése a saját monopóliumának erősítésére, mások eltaposására szolgált és szolgál.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#116) ubyegon2 válasza dabadab (#113) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazad van! Gondoltad elhallgattatod fórumtársunkat, ne mellénykedjen itt, csak amikor meg kapásból megoldja a feladatot, akkor meg jön az, hogy jahátezkönnyűvolt! Bezzeg egy ismeretlenebb nyelven nem menne. Na most neked ilyenkor be kéne tolni ide egy példamondatot, hagy ízzadjon kicsit a koma, nem? De! Szóval én várnám azt a belengetett példamondatot mondjuk urdu nyelven. Köszi. :R

(tudod, ha már felvesszük az oktató pózt, akkor oktassunk is, ne maradjon pórnép hülyén itt)

lehetőleg ne ilyen egyszer kérdést tegyél fel megint, mint ez:

تازہ کاری کے بعد ، اگر میں دوبارہ بوٹ کرتا ہوں تو ، مجھے بلیک اسکرین مل

Megtetszett ez az urdu nyelv.

[ Szerkesztve ]

(#117) totron


totron
addikt

Fenti vagy fenn. Fennti nincs.

Tapasztalat és önismeret. Nőből is sok van, de ahogy tapasztalsz és magadról is egyre jobban rajzolódik ki a kép, tudni fogod mit keresel, mi jön be, mi nem, kikristályosodnak a célok. Az egygombos applebutítások disztingválásra képtelen, lusta fogyasztóknak valók.

Vagy fenn vagy fent. Szokjunk már le erről a rosszul rögzült szarról.

A GUI-s megközelítést rossz olvasni, ha nem látod a terminál lényegét, ne erőltesd a linuxot. Nem azért mert menő geekdogma pötyögni, hanem láthatóan a pár kattintással használatba vétel az etalon számodra. Ebbe szocializálódtál bele, minden más értelmetlen és nyűg és noha kiemeled, hogy nem hiba, mégis az. Oda jutsz el, mint mindenki, aki így viseltet a linuxot iránt, hogy miért nem Windows. Mert akkor nem lenne linux. Ha nem jutsz át a tű fokán és nem váltasz paradigmát, örökké ebben a kellemetlen szájízben ragadsz. Próbálod ezt áttörni, hiszen ez a bejegyzés is íródott valamiért, de erősebb a ragaszkodás.

A terminált hagyod utoljára, holott megannyi bosszúságforrást megkerülhetnél. Teljesen felesleges magyarázni, te ki akartad bosszankodni magad, megtörtént.

Túl hosszú az írás, gondolom a többi is hasonlóan szemellenzőben íródott. Sajnálom, hogy nem találod a helyed. Láthatóan érdeklődés van, az nem fér a fejembe, hogy mitől, minek, ha átlendülni, felülemelkedni nem tudsz a vélt problémákonm Merthogy vannak igaziak is, de azoktól végkéll ledobnád a láncot.

Igen, hallgatnak az emberek rádiót laikusként, de eszükbe sem jut elektroműszerésznek menni, hogy aztán a logikátlan bonyolultságokon bksszankodjanak.

(#118) totron


totron
addikt

Olyan mértékben készre szerelt disztrók vannak már, hogy az valami gusztustalan, így nem is egészen értem a felvetett problémakört.
Két dolog hiányzik itt, ami egy: a tanulni vágyás és a nyitottság. Van, aki az összes parancsról tudni akarja mi az, miért az, mit csinál, más meg az idegesítő sokaságot, feleslegességet látja bennük. Azt nem értem csak, hogy hogy, miért vetemedik valaki így felfedező útra, ami egyből hódítóba, makacs terraformálásba csap át. Miért nem jó neki ott, ahol eddig volt? Ha meg látja, hogy a más az nagyon más, mit kaparász még ott? Nulla csesztetés, de tényleg nem áll össze.
A felfedezés öröme sem jöhet el nyitottság nélkül.

(#119) philoxenia válasza #20749568 (#92) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szigorúan társadalmi szemszögből nézve. A Linux magas szintű tudása tesz "bunkóvá", vagy eleve könnyebb az antiszociális egyéneknek Linuxot tanulni? :F :U ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#120) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A cikkhez:

Igazából az a kérdés, miért akar valaki Linuxot használni? Vagizni vele kevés nőnél lehet, plázacicáknál már a fészbuk app telepítés is elég erre androidon, esetleg bonyolultabb távirányítók a tévén.
Tartalomfogyasztásra az eddigi információim szerint a többi rendszer alkalmasabb. Vannak még a lelkes amatőrök, aka mint akik felpimpelik a verdát ledekkel és ehhez már nem az akkumulátor saruit használják külön nyomógombokkal a műszerfalra fúrva, hanem az autó saját kapcsolóival tudják vezérelni őket. Maradnak az IT-ben dolgozók, akiknek viszont kell, hogy legyen rálátásuk arra, hogy miért és melyik verziót használják, nyilván nem szórakozásból.
Könyörgöm, 2020-at írunk. Az autót sem szereljük már az árokparton nylonharisnyával javítva az elszakadt ékszíjat... ;]
A Linux igazán amatőr szemszögből nézve (én ;] ) olyan, mint a motorsport/autósport. Ha közlekedni akarok veszek egy autót/motorkerékpárt, ha rallyautót/krosszmotort akarok magamnak, akkor vagy megveszek/építtetek egyet, vagy megtanulom az építés csínját, bínját, megveszek hozzá egy csomó szerszámot és bérlek/építek egy műhelyt, de akkor maga a szerelés válik majd céllá. Nem olyan már ez, mint egy trabant, (már a bútorkészítés is nagyrészt ipari alapokra épül, az asztalos készre szegett lapokat/táblásított anyagokat használ, mert senki nem fizetné meg az udvaron évekig szárított rönkökből készített bútor árát) Ma olyan elvárásaink vannak egy program irányába, hogy maga a program kezelése is egy szakmává válik. Home használatra a Word/Excell is kilencvensok százalékban felesleges funkciókkal bír. Egy ilyen bonyolult (vagy még sokkal bonyolultabb) program implementálása (gyakran önkéntes munkával) az OS-be nyilván másod/harmadlagossá teszi a terminál mellőzését, vagy a GUI csinosítását. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#121) ubyegon2 válasza philoxenia (#119) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez nagyon szakmai kérdés volt! Azt hirtelen nem tudom, melyik szakmához kötném....

Úgy jön le, mint ha minden Linuxos bunkó és antiszoci lenne, aki magas szintű tudással bír. Érdemes ezen végig menni? Ezen logika alapján, aki Windowst használ, az milyen? Itt végeztél már kutatásokat? Mégiscsak nagyobb merítés jóval.

Engem egyik sem érint, csak kíváncsi vagyok, válaszokra is ezért nem tippelek.

Milyenek a Winesek, a Mac-esek vagy a Linux home userek?

(#120) philoxenia

Igazából az a kérdés, miért akar valaki Linuxot használni? Vagizni vele kevés nőnél lehet, plázacicáknál már a fészbuk app telepítés is elég erre androidon, esetleg bonyolultabb távirányítók a tévén.

Ugye ez a második mondatod nem komolyan szennyeződött a monitorra, :Y Tudsz Te sokkal szofisztikáltabban is idiótának nézni másokat.

Első kérdésedre egyszerű a válasz amúgy, ebben a topikban szépen le is írtam már, mások is érintették, gyanítom, ha érdekelne a dolog, akkor feltünt volna. ;)

[ Szerkesztve ]

(#122) UnA válasza philoxenia (#119) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez nem linuxos kérdés, inkább az van, hogy a tudás sajnos sokaknál egyfajta felsőbbrendű hozzáállással párosul - az alázat az egy további lépcsőfok. ;)

(#123) Eastman válasza ubyegon2 (#121) üzenetére


Eastman
őstag

Uhh. :(((

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#124) ubyegon2 válasza UnA (#122) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A tudás? Ami a nagyobb baj, hogy a hatalom is. Főleg az.

(#125) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Eddig kb. 5-6 olyan színvonalú hozászólást olvastam amiben benne van hogy én nem járok jó úton, és ezt ennek a 6 fórumtársnak (a többiekkel ellentétben) ezt sikerült úgy szavakba önteni hogy nem sértő és nem bántóan cinikus. Pedig minden benne volt, és negatív is volt.
Ezt az emberi stílust külön köszönöm.

Végigolvastam mindent hsz-t és (talán) sikerült is a lényeget értelmeznem.
Nagy vonalakban a lényeg hogy egy Linux rendszer nem való az átlag közönségnek. A gépet bekapcsoló, ikonokra kattingató majd kikapcsoló típusú embereknek.
De viszont ez a típus van domináns többségben. Ha a Linux rendszerek nem nekik valók, akkor akkor az asztali disztribúciókat kinek és miért fejlesztették ki? Miért öltek bele millió munkaórát, ha a célközönség mégsem tudja zökkenőmentesen használni, sőt egyáltalán nem tudja használni?
Mint itt többen írták, ez a rendszer csodálatosan működik célhardvereken, szervereken, konzolos vagy távoli eléréses konfigurálással.
Akkor miért nem maradt meg ott?
Miért kellett óriási fejlesztői munkával egy tömegeknek szánt desktopot megalkotni, ha PONT a nagy tömegek képtelenek használni?
Ha pedig nem ez volt a cél, akkor mi..?

Értitek a dilemmámat?

[ Szerkesztve ]

(#126) hcl válasza philoxenia (#120) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Tartalomfogyasztásra az eddigi információim szerint a többi rendszer alkalmasabb. "
??????
A kiindulásod is rossz. Tartalomfogyasztás mindenen megy. Film, net, stb., mindenen működik. Nálam 10+ éve elsődleges rendszer, és nem sok hátrányát látom. Meléóban is szépen elvan egymás mellett a desktop Linux és a Windows.

Hogy miért akar valaki ilyet használni?
- Win10 mostani frissítéseinek színvonala
- Egy kollegának nemrég feltűnt, hogy a lapos kissé tovább működik Ubuntuval akkuról, mint Win10-zel (addig 7 volt rajta)... mostanra már az Ubi az elsődleges rendszere :D
- Telemetria, adathörcsögség.
És ezek csak a közvetlen indokok.
Annak meg, aki amúgy azt se tudja, mi van a gépén, megint mindegy lenne, ha nem Windowst látna mindenhol. A MS gyak. a monopolhelyzetéből él 20 éve.

Antiszocialitás meg, általában a szakértelem jár vele : mivel nincsenek az embernek társadalmi kapcsolatai, ráér a szakmájával foglalkozni. Akikkel eddig találkoztam nagyobb koponyákkal, majdnem mind nehéz eset volt.

@tordaitibi :
"Nagy vonalakban a lényeg hogy egy Linux rendszer nem való az átlag közönségnek. A gépet bekapcsoló, ikonokra kattingató majd kikapcsoló típusú embereknek."
Még csak azoknak való igazán, csak valaki rakja össze nekik. És bingó! Ugyanis ezeknek az arcoknak a windózt is össze kell rakni. Após elhasználgatja mind a kettőt, de ha valami nem megy a winen, nem tudja kigúglizni a megoldást, magyarul sem.
Most ezeknek nem mindegy, hogy kap egy usert egy Linuxon, sudo nélkül?

"Miért kellett óriási fejlesztői munkával egy tömegeknek szánt desktopot megalkotni, ha PONT a nagy tömegek képtelenek használni?"
Szerintem te nem érted. Kicsit nézz utána a dolog gyökereinek. Az egész a Unix-okból fejlődött ki, és már ott is volt desktop (csak kicsit másképpen, mint most ismered a MS cuccokból).
Miért kellett? Mert 1991-ben egy finn diák úgy gondolta, hogy ír egy OS-t a saját 386-osára. Ami egy Unix klón lett (nagy vonalakban). És sokan úgy gondolták, hogy önként beállnak emögé. (Szó sem voltarról, hogy szerverekre lett volna szánva.) És az a helyzet, hogy tömegeknek is való, csak nem úgy, hogy kinyalja a user hátsóját. Sokkal inkább úgy, hogy nem kémkedik, nem kényszerít, nem büntet. Alapjaiban véve átgondoltabb, mint akármelyik MS termék. (Még mindig, mit keres a C: D... meghajtó a gépben ? :D ) Hogy nem olyan szép? Kit érdekel :D
De különben miért zavar téged ennek a léte? :D
Még mindig az jön le, hogy valaminek nem érted az alapjait (sokat segítene, ha utánaolvasnál a Unix és úgy általában az informatika kezdeteinek), de rossz, mert nem olyan, ahogy neked tetszik.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#127) hcl válasza philoxenia (#120) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amúgy várjunk. Nem szereljük az autót az út szélén. Tehát egy Linux használata/telepítése gányolás, egy windózé meg a szakszerviz? Miért?

Terminál meg...
Kérdezd le a géped gyári számát Windows alatt, GUI-n. (Munkahelyen pl. előfordul.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#128) DS39 válasza tordaitibi (#125) üzenetére


DS39
nagyúr

Nagyon alap usernek pont való egy Ubuntu. Bekapcsol, netezik, kikapcsol. Még vírusírtó sem kell, csak egy reklám blokkoló, azt elvan. Elrontani sem tudja, ha nem kap rá jogot.

(#129) hcl válasza philoxenia (#120) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

S a harmadik. Windowst miért akar valaki használni?
(Súgok : mert nem tud más OS-ről.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#130) Dave™ válasza philoxenia (#120) üzenetére


Dave™
nagyúr

Sajnos tejesen laikus vagy a témában, ezért nem érted. Tartalomfogyasztásra például nagyságrendekkel jobb, ott van kapásból a Libreelec, ami 5 perc alatt fent van egy RPi 2+-on és gyakorlatilag van egy alap HTPC-d, amit a TV távirányítójával irányíthatsz. Próbáld meg ugyanezt Windows-zal. De szinte akármelyik desktop disztribúciós is sokkal jobb: többségük kapásból lejátszik mindent, van bőven olyan változat aminek sokkal kisebb az erőforrás igénye, nem fog akkor frissíteni amikor inkább filmet néznél stb. Én kezdő/középhaladóként használok Linux-alapú rendszert már ötödik éve kizárólagosan, ás már ott tartok hogy Office se nagyon kell, mert a Google Docs az esetek 90%ban kiváltja (és jobban kézre áll, mint a MS Office). Próbáld ki egymás után a Google Docs-ot meg az Office 365 Online-t, vicces amikor gyorsabb, megbízhatóbb és nem ritkán még funkcionalitásban is többet nyújt az ingyenes G Docs, főleg hogy nem olyan háttérrel fejlesztették mint amivel a MS rendelkezik. Amikor fejleszteni kell Linux alatt szerintem sokkal gördülékenyebb minden, de számomra már a videókonvertálás is, hiába van rá program, ffmpeggel egy rövid sor terminálban és fut a konvertálás a GPU-n, egy Adobe Premiere ekkor még be sem töltött kis túlzással (egyébként videó vágó/konvertáló szoftver pont elég sok van Linuxra is, de a többség úgyis ffmpeg-et használ). Mindet azért lehetséges, mert vettem a fáradságot és megtanultam használni, viszont cserébe sokkal értékesebb lett a munkám, rengeteg új dolgot tanultam, és már szolidabb Linux ismeretekkel is csodabogárnak tartanak.

[ Szerkesztve ]

(#131) Vladi válasza tordaitibi (#125) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Értitek a dilemmámat?"

Nemigazán.

Leginkább azt, hogy miért vergődsz vele 10 éve, ha ennyire nem vált be?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#132) Domonkos válasza tordaitibi (#125) üzenetére


Domonkos
Ármester

A szabad szoftveres mozgalomnak hatalmas szerepe van/volt/lesz ebben.
Egy-egy linux disztrot teljesen ingyen beszerezhetsz, tanulmanyozhatod, modosithatod es a modositott valtozatodat is tovabbadhatod. Ha fogsz egy adott valtozatot, de az nem felel meg teljes mertekben az elvarasaidnak, igenyeidnek akkor (a windows-zal ellentetben) itt semmi nem fog megakadalyozni, hogy kijavits benne hibakat, uj featureoket adj hozza vagy csak siman valtoztass valamit rajta. Ingyen megkapsz valamit, jobba teszed es visszaadod a kozossegnek, hogy utana mindenki hasznalhassa/jobba tegye/valtoztasson rajta... Az ilyen projektek legnagyobb resze igy jott letre. Volt valami ami pont nem volt elegge jo, hogy azt a felhasznalok valtoztatas nelkul szeressek hasznalni, ezert valtoztattak rajta - de ezzel a valtoztatassal egy olyan jo dolgot sikerult megalkotniuk, hogy azt kar lett volna csak maguknak megtartani; ezert betoltak a kozosbe. Ha meg nem volt egyertelmuen az eredeti javitasa, akkor meg csinaltak egy masik valtozatot belole, uj neven. Persze ennek az arnyoldala az, amit most pl. a disztrok szamanal es kulonbozosegeinel is latni. Nehez kivalasztani azt, ami neked tokeletesen meg fog felelni, de ha egyik-masik nem tetszik, akkor is van meg tobb ezer masik, ami jobb lehet - vagy hogy ha hardcore vagy, akkor egy meglevot is modosithatsz a sajat igenyeidnek megfeleloen. Hiszen megadjak a szabadsagot, hogy ezt tetszoleges mertekig - de tenyleg a legmelyeig - megtehesd.

Eppen ezert vagyok en is ugy, hogy nem szivesen hasznalok zart forraskodu dolgokat. Egyreszt, mert ha nem mukodik tokeletesen, akkor akarmilyen kicsi es trivialis is a hiba valoszinuleg en teljesen el leszek attol zarva, hogy magam meg tudjam javitani. Masreszt egy-egy ilyen szabad szoftverben hatalmas mennyisegu megismerheto es megtanulhato technika van, ha az ember tenyleg normalisan lathatja a mukodeset (forraskod) es esetleg meg bele is nyulhat az eredetibe. Arrol nem is beszelve, hogy a szoftver szabadda tetele legtobbszor siman meg tudja azt menteni a "tervezett elavulastol" is.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#133) Dave™ válasza tordaitibi (#125) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nagy vonalakban a lényeg hogy egy Linux rendszer nem való az átlag közönségnek. A gépet bekapcsoló, ikonokra kattingató majd kikapcsoló típusú embereknek.

Pedig lehet így is használni. Egy jól választott modern disztribúciós esetén nem kell terminálhoz nyúlnod, ha nem akarsz.

(#134) bambano válasza tordaitibi (#125) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azért van linuxon desktop, mert volt kéznél és rá lehetett rakni.
nehogy azt gondolod, hogy a desktopot linuxra fejlesztették ki.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#135) philoxenia válasza hcl (#127) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Látom a Linuxhoz értetek itt, a szavakhoz kevésbé...
Pont azt írtam, hogy a Linux telepítése, menedzselése szakmunka, a Windows-é kis guglizással úrvezetői.
Az árokszél a múlt, a DOS 6 stb., azt hasonlítottam a Trabant árokszéli szereléséhez. ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#136) Domonkos válasza tordaitibi (#125) üzenetére


Domonkos
Ármester

De valaszolok tetelesen is:
De viszont ez a típus van domináns többségben. Ha a Linux rendszerek nem nekik valók, akkor akkor az asztali disztribúciókat kinek és miért fejlesztették ki?
Mert voltak fejlesztok akik akar csak a sajat maguk reszere kezdtek el fejleszteni, de miutan felig mar elegedettek voltak a munkajukkal, felnyitottak, hogy hatha mas fejlesztoket is be tudnak majd vonzani, akik ujabb javitasokat es fejleszteseket raknak bele a projektbe - cserebe hogy ingyen hasznalhatjak a mar meglevo dolgokat. Hogy igy olyanokhoz is eljutott a szoftver, akik nem ertik a hasznalatat vagy nem tudnak erdemben hozzajarulni, igazabol nem baj a projekt szempontjabol, attol nem lesz kevesebb.
Egyebkent egy "mezei" user is tok sokat tud tenni egy ilyenert, hogyha legalabb az altala felfedezett bugokat bejelenti.

Miért öltek bele millió munkaórát, ha a célközönség mégsem tudja zökkenőmentesen használni, sőt egyáltalán nem tudja használni?
Mert az embereknek szant szoftverek azok olyanok, hogy igazabol sosem lesznek kesz. Az igenyek valtoznak, uj fejlesztesek jonnek, amiket be kell emelni es a regiekkel szinkronban tartani. Keves olyan szoftver van ami tokeletes, de amire odafigyelnek, azok tudnak nagyon jok is lenni. Szerencsere a FREE kornyezetben meg a lehetoseged is megvan, hogyha nem is konkret hibajavitasokkal, de legalabb az eszreveteleiddel jobba tudd tenni a szoftvert.

Mint itt többen írták, ez a rendszer csodálatosan működik célhardvereken, szervereken, konzolos vagy távoli eléréses konfigurálással.
Akkor miért nem maradt meg ott?

En nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de hogyha valaki ingyen odaadja azokat a fejleszteseit, ami neki mar legalabb egy celhardveren normalisan ment, akkor en nagyon boldog leszek. Nem csak akkor hogyha sikerul is hasznalnom, hanem mar akkor is ha megertem, hogy mi miert ugy mukodik, ahogy. De ha tenyleg csak annyi kell, hogy egy picit az en rendszeremre reszeljem az amugy ingyen kapott szoftvert hogy hasznalni tudjam, akkor az nagyon kiraly. :)

Miért kellett óriási fejlesztői munkával egy tömegeknek szánt desktopot megalkotni, ha PONT a nagy tömegek képtelenek használni?
Szabad szoftverbol is jokora penzeket lehet kaszalni.

Ha pedig nem ez volt a cél, akkor mi..?
Ott a pelda az elozo kommentemben.

Értitek a dilemmámat?
En csak azt latom, hogy szamodra szokatlan az a hozzaallas, hogy valamit ingyen megkaphatsz, kedved szerint hasznalhatod sterilen vagy akar teljesen szet is barmolhatod es ezert senki nem fog megszolni. Sot! Ha valami jot is sikerul az egeszbol kihoznod, akkor talan meg masok at is fogjak venni a hackeleseidet. Ezt egy teljesen masfele hozzaallassal lehet jol elvezni, mint a osx/win vonalat.
De tenyleg, miert kell azert haborogni, hogy ha valamit ingyen kapsz, akkor az nem biztos, hogy pont olyan lesz, ahogy az mindenkinek egybol jo? :U Inkabb orulni kellene, hogy nem mindenkinek sajat maga kellett belerakja azt a "millió munkaórát". ;)

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#137) bambano válasza philoxenia (#135) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Pont azt írtam, hogy a Linux telepítése, menedzselése szakmunka, a Windows-é kis guglizással úrvezetői.": attól, hogy ilyet leírtál, nem lesz igaz.

Egy debian telepítése töredék meló a w10-hez képest.

Vannak ezek az ezeréves, berágódott tévhitek, ezeket jó lenne már eloszlatni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#138) paprobert válasza tordaitibi (#125) üzenetére


paprobert
senior tag

"Nagy vonalakban a lényeg hogy egy Linux rendszer nem való az átlag közönségnek. A gépet bekapcsoló, ikonokra kattingató majd kikapcsoló típusú embereknek."

Tőlem idéztél, de pontatlanul, úgyhogy máshogy megfogalmazom:

1. Az ikonra kattintgató felhasználó leginkább a weben él, ami platformfüggetlen, és emiatt tökéletes bármelyik népszerű disztribúció számára. Ez a felhasználó nem sok mindent akar, emiatt maradéktalanul elégedett tud lenni a tudatlanságával együtt is Linuxon.

2. Van a hozzáértő, aki bármit meg tud oldani Linuxon amit szeretne. Az igényei nagyok, és az ezzel együtt járó kacifántos, kisimítatlan dolgokat is el tudja rendezni a gépén.

3. Itt vagy Te félúton, akinek az igényei már elég nagyok, de a tudásod nincs meg hozzá. Na ilyenkor Te elég nagy bajban vagy, mert ha nem tudod megugrani a kihívást, akkor csalódottság lesz a vége. Tulajdonképpen ez a bejegyzés is ennek a lenyomata.

A Linux körüli ökoszisztéma fejlődött annyit az utóbbi időben, hogy a web, a tartalom fogyasztás, videó-fotószerkesztés, illetve mostanában a gaming is egyre készre csomagoltabb, egyre kényelmesebb. Nagyon úgy néz ki, hogy lassan a te igényeidet is kulcsra készen fogja tálalni.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#139) philoxenia válasza Dave™ (#130) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tartalomfogyasztás nem csak a filmezés, YT, HBO, Netflix, sőt, azt már tudja egy tévé. (na jó pornót /egyelőre/ nehezebb tévén böngészőből nézni :D ) Tartalomfogyasztás a játék, a netezés, a fórumozás, a szövegszerkesztés is valamelyest. Az egyszerűbb felhasználói programok is tartalmak véleményem szerint, sőt akár a bonyolultabbak is.
Azt értem én, hogy mindenre van disztro, de átlagjúzer (én) egy OS alól szeretne mindent használni. Ellenben nem szívesen vinném valakihez a gépet ha kisebb baj van, kiszállás meg szóba se jön.
A Windows bármilyen rossz is időnként, nálam most is fut öt gépen, két asztalin(sok évesek) három laposon(többfélék) gyakorlatilag már az egyiken elkezdett dolgaim tudom folytatni a másikon. Nem kell gondolkodnom, hogy valamit egy másikon más módszerrel kell megoldanom, ha elakadok. Linux-szal ez ilyen könnyen nem menne. Az egyedüli gond, hogy a kis olcsó laposomon nagyon lassú a win, arra lehet kéne olyan disztro, ami böngészésre elég. Viszont most is látszik, hogy fórumozással nehezen boldogulnék, ha elakadok, mert nem egy nyelvet beszélünk azokkal, akik tudnának segíteni. Lehet, hogy olcsó volt a poénom, de kaptam hideget meleget, pedig csak válasz volt egy hozzászólásra, amit szerintem a dühös emberek el sem olvastak. :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#140) philoxenia válasza bambano (#137) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát nekem a Win telepítése csak annyi szokott lenni, hogy elindítom és hagyom frissülni. A mostanában nagy port felverő frissítési bugok eddig nagyjából teljesen elkerültek, pedig ötféle hardver és abból kettő Win 7-ről frissült. Drivergond is csak a több mint tíz éves videokártyával volt. (4850) Az is egy tévhit, hogy a win milyen rosszul menedzselt. Van aki még mindig töredezettségmentesítget időnként stb.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#141) Cyrin válasza philoxenia (#139) üzenetére


Cyrin
addikt

ne írj feltételezéseket, tegyél arra a régi gépre egy lájtos linuxot, aztán lesz miről beszélni.

(#142) Domonkos válasza Cyrin (#141) üzenetére


Domonkos
Ármester

+1

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#143) UnA válasza tordaitibi (#125) üzenetére


UnA
Korrektor

"... ha a célközönség mégsem tudja zökkenőmentesen használni, sőt egyáltalán nem tudja használni?"

Pont az ilyen megfogalmazások miatt kaptál keményebb leszólásokat. Mert (1) van egy nem szokásos probléma, amivel küzdesz, erre (2) mi a következő félmondat: semmi sem működik... Ezt azért a hozzáértőknek elég nehéz tolerálni. ;)

(#144) philoxenia válasza Cyrin (#141) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem régi csak "gagyi" kicsit. Ilyen.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#145) bambano válasza philoxenia (#140) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tehát neked rögtön frissülve települ a win?
azért boncolgassuk már ezt a kérdést, legyen a kiindulás egy rendes notebook, amibe épp most tennél egy új ssd-t.
és ne firtassuk, hogy egy debian 3-4 gigában elfér...

win-en letöltöd a telepítőt, felrakod, elkezded összevadászni a drivereket, ha mindent sikerült meglelni, upgradelni, stb. akkor van egy csont csupasz desktopod, amivel kb. semmit nem tudsz csinálni. vadászhatod rá a kedvenc böngésződet, a kedvenc levelező programodat, valamilyen szövegszerkesztőt, ha szükséged van rá, stb. közben belefuthatsz regedit buherálásba, hajkurászhatod az infót, hogy melyik víruskergető a jó (kérdezz rá nyugodtan bármelyik topicban, ha úgy érzed, kevés a moderálni való). elballaghatsz a bótba és vehetsz rá office-t, stb.

ha pedig winnel vetted a notebookodat (mocsok ms adóztat), akkor jön az, hogy elhiszed, hogy nincs benne semmi bogár és eltűröd, hogy rogyásig rakták szeméttel (30 napig használható office, ócska outlook, demó víruskergető, advware, stb.) vagy nem akarod bonyolítani a dolgodat, legyalulod nullára, és egy hivatalos msdn win telepítő iso-ból felraksz valamit, amiről legalább azt tudod, hogy a kínai lenovo/asus/mittomén kémcuccai nincsenek benne.

debian: letöltöd a telepítőt, telepítés közben beixeled, hogy desktop környezetet akarsz, a hálózatod minőségétől függően vársz x. időt, EGYSZER rebootol a gép, és van egy komplett desktopod. van benne filmnéző, iroda, böngésző, levelező, stb. ha nem debiant választasz, akkor lehet, hogy kicsit összecsiszoltabb cuccot kapsz. vagy nem, ki tudja.

mitől is olyan bazira egyszerű a windows telepítés???

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#146) ubyegon2 válasza philoxenia (#139) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Viszont most is látszik, hogy fórumozással nehezen boldogulnék, ha elakadok, mert nem egy nyelvet beszélünk azokkal, akik tudnának segíteni.

Ha elakadsz a Linux-szal, talán egyszerűbb lesz leírni a hibajelenségeket meg úgy általában, amit szeretnél. Ne ess abba a hibába, mint a blogszerző, hogy állítása szerint kiutálták innen csak, aztán kapásból egy kisregényre elegendő neki írt választ halásztam elő 2 topikból. Neked is úgy tűnik, hogy nem kapott elegendő segítséget azzal a 160 válasszal? (pedig tény, hogy mindenkit lehülyézett már az elején) Más kérdés, hogy több éves Linux használattal a háta mögött már jóval figyelmesebben kéne ezeket a válaszokat használnia.

Az is igaz viszont, hogy ha csak a leggyengébb gépedre akarsz Linuxot, mert a Windows már nem fut rajta (ez nem tudom hogyan lehet, mikor sokkal használhatóbb), akkor ha böngészni is akarsz a gépeden, már egy desktop Linux sem sokat segíthet, mivel plusz CPU-t, memóriát, VGA-t nem tud reprodukálni, amik meg nagyon lightos disztrók, azok vagy nagyon fapadosak vagy nem igazán felhasználóbarátok. Ebből majd azt is le lehet szűrni, hogy szar a Linux, de sose értettem azokat, akinek vannak a mai követelményeknek megfelelő gépei, miért nem azon próbálnak ki egy fullos asztali felülettel szerelt kezdő disztrót? Az azzal szerzett gyakorlattal már tudnának mit kezdeni a gyengébb hardverekkel rendelkező gépeken is, talán. szerintem

[ Szerkesztve ]

(#147) Cyrin válasza philoxenia (#144) üzenetére


Cyrin
addikt

nem olyan rossz az, én több N270 atom-os netbook-on használtam linuxot, már rég ki lettek volna dobva ha csak win-ig terjed a látókör...

(#148) Dave™ válasza philoxenia (#139) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem csak a hozzáállásoddal van a gond, így felesleges is próbálkoznod. Én anno eldöntöttem hogy ebbe az irányba megyek tovább és nagyon rövid idő alatt be is érett a gyümölcse. Aki mindig csak lamentál rajta, az nem fog egyről a kettőre jutni.

(#149) Kisgépkezelő válasza bambano (#145) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Mikor volt szerencséd utoljára Windowst telepíteni? Utoljára szerintem az XP idején volt vele ennyi szívás, mint amit leírsz.

(#150) philoxenia válasza bambano (#145) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pár hete vettem egy lapost, rajta volt a win, csak aktiválni kellett, egyet-kettőt frissült, azt kész. Drivereket nem kell már igazán vadászni, sőt a 4850-en is gyakorlatilag wines driver van, mert az ATI már elengedte azt a kártyát. Nincs előretelepített Office, semmi adware, csak kipróbálhatnám, de nem kell nekem. Böngészőből nekem a Róka a kedvenc, az pár perc.Megy még rá Chrome, mert néha az kell, meg egy két olyan megszokott kis program, ami már XP-n is volt.
Azt azért áruld már el, hogy miért rosszabb a win beépített cucca, mint a Debiané, hiszen ha mindent bepipálsz csak, akkor ott is azt kapod, amit mindenki, nem szeretem a win minden beépített cuccát, ezért használok mást helyette, ami nekem jobban kézre áll.
Nyilván a Debianét sem szeretném feltétlen, ahelyett is kellene mást használnom, mert nem azt szoktam meg.
Nincsenek előítéleteim, csak öregszem. Lehet kipróbálom a kis laptopra valamelyik lájtosabb verzióban a Linuxot, már elég régen nem használtam egyik disztrot sem. Még anno promóztak vagy tíz-tizenöt éve párat Computer Panoráma, PC World vonalon, azokból raktam fel a win mellé, de aztán mindig a win ment, mert arra voltak játékdemók... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.