Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) ubyegon2 válasza totron (#348) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kicsit meglepett, hogy nekem írtad, de úgy látom tordaitibi látja, hogy neki szólt!

(#350) tordaitibi

Szerintem úgy érti, hogy a vízszintes és a függőleges tengelyen is 180 fokos fordulaton vagy! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#352) cattus válasza tordaitibi (#350) üzenetére


cattus
őstag

Hátrafele nézve, fejreállva.

Do the thing!

(#353) totron válasza ubyegon2 (#351) üzenetére


totron
addikt

Látja hát. Tekintettel a topik absztrakt művészi mivoltára, nem bajlódtam külön címzésekkel.

Épp ez a probléma, hogy jónak hiszed, de ami csak a látszat. Némi nárcizmus jön le az egész gondolatmenetből. No offense, ahogy errefelé járja a mondás.

(#354) bambano válasza bobalazs (#347) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a cikk zöme tévedés vagy hatásvadász.
például: három hosszú pontban sorolja az nvidia driver hibáit. mindháromnak ugyanaz az oka: a gyár nem ad infót. akkor ez most három hiba vagy egy? hosszabb listát akarunk, hogy nagyobbat szóljon, vagy korrektet? egyébként pedig mi köze az nvidia driverhez a kernelnek?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#355) bobalazs válasza bambano (#354) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

De most egyébként miért kell igazolnod a te véleményedet? Másnak is lehet igaza, saját szemszögéből nézve. Fikázzuk a linuxot mert nem jó. Fikázzuk a windowst is mert nem jó.
Na és?
Ha tökéletes lenne akkor x éve egy Oprendszer lenne, statikusan.

tordaitibi

Te meg csak szépen reagáljál rá, mert van ami még aktuális a cikkből, bár már 2020ra szerkesztett, de így is van ami javult már. AMd driveren pl. dolgoznak egy ideje, eredményesen.

[ Szerkesztve ]

(#356) totron válasza cattus (#352) üzenetére


totron
addikt

S fejjel lefelé lődöz íjjal-nyíllal a tatárra linuxra.

Rendben, cseréljük ki a nárcizmust egy megöregült egóra - próbálok rájönni mi van, még mindig - ami próbál maga köré bizonyosságot keríteni. Mert az kell. Népsci-fik alapképlete, hogy legyen a földönkívüli más, de ne túl más. Azt gondolom, ez a képlet érvényesül itt is, mondhatni iskolapélda. Az még mindig magas, hogy tibi usert mi tolta a sci-fi kedvelése felé. Értem én, hogy mi hajcsa, de gőzgép? Ja, ez nem is így van.

[ Szerkesztve ]

(#357) Cyrin válasza ubyegon2 (#339) üzenetére


Cyrin
addikt

Erről van szó, átlagember a wint se tudja felrakni, akkor miért várjuk el tőle hogy linuxot válasszon ki magának, és rakja fel?
Ha pedig szomszéd Pisti rakja fel a wint és csak használja, az megy neki ugyanúgy linuxon is.
Ha problémája van a win-nel megint a szomszédhoz fog szaladni. Miért várjuk tőle hogy linuxon problémákat oldjon meg?

(#358) ubyegon2 válasza totron (#353) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Leginkább a Látóasszonyok topikjában kéne neked is publikálnod, mivel úgy tudom még a pszichiáter is elég nehezen ismeri fel az általad említett személyiségzavart. Már ugye személyes kontaktus mellett érvényes ez.

Értem én, hogy mi hajcsa, de gőzgép?
Értem én, hogy gőzgép, de mi hajcsa? hamár....

Elemezzük ki ezt a jelentésbeli tévedést is? ;]

(#357) Cyrin

Elég sok átlag felettire is érvényes, amit írsz, mondjuk mára az átlag sajnos valóban a béka segge alatt van, nem egy friss diplomással találkoztam, akire régebben azt mondtam volna, hogy félanalfabéta tudatlan. No de itt nem erről van szó, amúgy is kicsit az érettebb korosztályra lőném be a Linuxot használók nagy részét.

[ Szerkesztve ]

(#359) totron válasza ubyegon2 (#358) üzenetére


totron
addikt

Nem tudom mire gondolsz, de elemezzük. Fordított lóra fordított mondás! Tripla fázisfordításhoz tripla hátraszaltó.

(#360) bambano válasza bobalazs (#355) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

abban a cikkben tényeket hamisítanak. tényekben nincs saját szemszög.
te fikázod a linuxot, mert szerinted nem jó, miközben jó. erre a helyzetre mondta mindig a boldogult magyar tanárom, hogy áll a paraszt az ndk állatkertben a zsiráf ketrece előtt, és azt mondogatja, hogy márpedig ilyen állat nincs.

nem tudom, miért fontos embereknek, hogy számukra mellékes dolgokról hazugságot állítsanak. de tény, hogy sok embernek ez fontos.

fikázzuk a windowst, mert az tényleg nem jó :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#361) ubyegon2 válasza totron (#359) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az a gyanúm, hogy amit írsz, az esetemben is fenáll. Ez a lovas téma is ilyen önbonyolító dologgá válik lassan.

(#362) totron válasza ubyegon2 (#358) üzenetére


totron
addikt

amúgy is kicsit az érettebb korosztályra lőném be a Linuxot használók nagy részét.

Erről megnéznék egy kimutatást. Kíváncsiságból, nem cáfolatból. Kimondottan emberileg érett felhasználót ilyen körökből ritkán lasszóz az ember. Tudom, a korra gondoltál.

(#363) bobalazs válasza bambano (#360) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mint mondtam, elmondom még egyszer, nincs tökéletes oprendszer.
Ha nincs is teljesen igaza a cikknek, vannak benne részigazságok amik alkalmazhatók, rávetíthetők akármelyik linuxra. Ergo nem hazugság, sőt eleve kétlem hogy kitaláció. Az hogy azt hiszed hogy tényeket hamisítanak az a te dolgod, azt hiszel amit akarsz, csak ne hangoztasd légyszíves.
Az itteni cikkben sem láttam hazugságokat, szépen meg lettek osztva a tapasztalatok. Ha valaki már tapasztalta az igazság, nem hazugság.
Ha nem használsz windowst milyen alapon fikáznád? :C
Másrészt meg annyi mindenre jó a linux, legalább amennyire nem, szóval mégsem jó.
Nekem nagyon tetszene ha asztali shortcutot lehetne csinálni bármilyen toggleable, kattintható programról beállításról bármiről, mégsem lehet. FL studioban meg hozzá lehet rendelni szinte minden knobot, gombot egy automation cliphez, de ez nem ide vág.
HOgy értsd amit mondok, egy példát mutatok.

A loudness kiegyenlítést ugye egy pipálással ki-be lehet kapcsolni. Na most mennyivel egyszerűbb lenne ha az asztalra vagy bárhova tudnám parancsikonozni azt a gombot> egy kattintással lehetne ki-be kapcsolgatni. Ezt a fogalmat lehetne kiterjeszteni bármire, legyen egy program bármely menüje, vagy windows beállítása. Nem lenne nagy dolog, de miért nem implementálták oprendszerekbe

[ Szerkesztve ]

(#364) ubyegon2 válasza totron (#362) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kimondottan emberileg érett felhasználót ilyen körökből ritkán lasszóz az ember.

Ezt nem nagyon értem. Amúgy honnan lehetne olyant lasszózni, amit nem értek?

(#365) totron válasza ubyegon2 (#364) üzenetére


totron
addikt

A random/átlag linuxuser egy kaffogó tini szintjén van. Magára veszi aki akarja, a 200 év alatt én ezt tapasztaltam. A kivétellel kell nyilván kontaktálni.
200: irónia a bevett és klasszikus önigazoláshoz, ha a linux szarságáról vagy bármilyenségéről van szó

(#366) Rimuru válasza bobalazs (#363) üzenetére


Rimuru
veterán

HOgy értsd amit mondok, egy példát mutatok - jellemzoen valami socket/dbus/cli parameter/stb szokat ilyet csinalni. Ha az alkalmazas keszitoi belerakjak akkor nincs akadalya hogy rabindeld valamire. De ez minden platformon igaz. Minden mas hekkeles (pl automatikusan megnyitja az ablakot odaviszi az egeret kattint, stb).

Vigyázat, csalok!

(#367) ubyegon2 válasza totron (#365) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A kivétellel kell nyilván kontaktálni.

Nyilván. :K

Az a fura, hogy a 200 éveden nem is lepődtem meg és csak utána olvastam, hogy irónika.

[ Szerkesztve ]

(#368) bambano válasza bobalazs (#363) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Mint mondtam, elmondom még egyszer, nincs tökéletes oprendszer.": persze, nyugodtan, az ismétlésnek nulla haszna van.
egyébként van tökéletes oprendszer, hogy te nem láttad, az a te dolgod.

"Ha nincs is teljesen igaza a cikknek, vannak benne részigazságok amik alkalmazhatók, rávetíthetők akármelyik linuxra.": úgy érted, hogy felsorol kb. 300 paragrafust, szándéka szerint mind egy-egy linux hibával, és ebből 250 hazugság, 30 nem a linux sara, 15 ismétlés, 5 igaz, és akkor ez a "nem teljesen igaz" a cikk? végülis matematikailag igazad van, hiszen 5/300 az nem teljesen igaz, nem teljesen hazugság, a közbeszédben az ilyet, aminek minimális az igazságtartalma, mégis ócska hazugságnak tartják. persze, nyugodtan mondd el újra.

"Az itteni cikkben sem láttam hazugságokat": alaposabb vizsgálat vagy szemészeti kivizsgálás javasolt.

"Az hogy azt hiszed hogy tényeket hamisítanak az a te dolgod, azt hiszel amit akarsz, csak ne hangoztasd légyszíves.": ez nem hit kérdés, ha objektíven ellenőrizhető tényről mást mondanak, akkor az hazugság, nem az én hitem.

"Nekem nagyon tetszene ha asztali shortcutot lehetne csinálni bármilyen toggleable, kattintható programról beállításról bármiről": miért? nem lehet? vagy nem tudsz?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#369) bobalazs válasza bambano (#368) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha van 5 igaz, hiba akkor már nem tökéletes, ergo a szövegelésed is kamu adatokon alapszik, mert nem tökéletes az oprendszer.

[ Szerkesztve ]

(#370) sh4d0w válasza bobalazs (#363) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A Hardware support 5. pontja pl. konkrétan hazugság, de a driveres rész is az, meg még sok egyéb is.

https://www.coreinfinity.tech

(#371) bobalazs válasza sh4d0w (#370) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hidd el leszarom. Valaha igaz volt, ez egy régi cikken alapul.

(#372) bambano válasza bobalazs (#369) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azt a téves általánosítást tetted, hogy amikor azt írtam, van tökéletes oprendszer, te azt hitted, a linuxra célzok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#373) bobalazs válasza bambano (#372) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem mered mondani melyik az mi? Hátha belekötnénk. Biztos hogy bele tudnánk, mert nincs tökéletes rendszer, soha nem is lesz.
Hogy mi a szintem? Oké, viszlát!

[ Szerkesztve ]

(#374) bambano válasza bobalazs (#373) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

bocs, most értesültem róla, hogy mi a szinted. úgyhogy te is hidd el.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#375) Vladi válasza bambano (#374) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

A többieknek leírhatnád, Balázs elől meg eltakarjuk a háeszt. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#376) sh4d0w válasza bobalazs (#371) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Vmikor nagyon régen lehetett...

MOD: teljesen egyetértek bambano kollégával, ez sz írás 2020-bsn konkrétan hazugság.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#377) tordaitibi válasza sh4d0w (#376) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

2017-es az írás ha jól értelmeztem.
A 99%-a nekem kínai, a kernelek, X meg a többi.
A maradék 1% az pont az én meglátásomat írja le.Magyarra fordítóztam az oldalt mert nem tudok ennyire (semennyire) angolul.

"Számos nyomtató szolgáltatás csak egy Windows illesztőprogramokban valósul meg."
---Nálam igen, Linux alatt sok nyomtató szolgáltatás hiányzik papír, patron töltöttsége, és csak linux alatt ferdén nyomtat.

"A szkennerek és (web-) kamerák egyes modelljei nem támogatottak"
--A szkenneremet használatba venni igen komoly gépészkedés, bin fájlok, konfig fájlok macerálása és megfelelő helyekre tétele, engedélyek megadása. (Az XSane brilliáns, porig alázza a szkennerhez adott Wines szoftvert)
A nem noname, Avermedia tuneremet több hét netes kutakodás után sem sikerült beüzemelnem, több firmware, tucatnyi tipp és ötlet végigpróbálása után sem. Autódiagnoszikai és CAN bus célszoftverekről és speciális biztonságtechnikai szoftverekről nem is teszek említést, azokat lehetetlen, de nem is várom el. Napi otthoni PC a cél.

" A folytatás a Linux felfüggesztése után instabil, és nem működik.'
--Nekem mind a 2 pc-men pontosan ez van, nem tudok se hibernálni, se altatni mert a visszakapcsoláskor feléled az egész gép, hdd pörög, egér világít de a monitor nem jön vissza, nincs kép. Ezügyben is turkáltam pár napig, sajnos eredménytelanül.

"A Linux disztribúciók nagy számokkal kapcsolatos problémák:! Nincs egységes konfigurációs rendszer különféle rendszerdémonok, számítógépes beállítások és eszközök felhasználására. "
---Ezt én a csökött agyammal úgy értelmezem hogy nincs egységes mappaszerkezet, és ez így van, pl. AbevJava telepítése után 1 órai keresgélés után kaptam tanácsot hogy miért is nem hajlandó működni, mert amelyik mappába települt abba nincs joga írni, másik rendszeren ez nem volt mert ott annak a mappának megkapta az írási jogát.

"! Nincs egységes telepítő / csomagkezelő / univerzális csomagolási formátum "
--Ezt kifejtettem a témaindító írásomban, maximálisan egyetértek ezzel a kijelentéssel.

"Nincs természetes és / vagy egyszerű megoldás az igazán egyszerű titkosított fájlmegosztásról"
Biztosan én vagyok béna de le is írtam már hogy nekem egyszer sikerült smb megosztást bekonfigolnom és soha többet. Most sincs debian alatt megosztásom pedig kéne.

"A DE fejlesztők (KDE / Gnome) rutinszerűen kardinálisan megváltoztathatják a felhasználó felület elemeit, konfigurációját, viselkedését stb."
--Ezzel speciel nem értek egyet, a W10 minden frissítése alap dolgokat tesz át máshová vagy éppen szüntet meg, ez igen bosszantó.

"A Distros tárolói nem állnak rendelkezésre minden nyílt forráskódú szoftvert (a könyvtári konfliktusok ezt követően egy luxust sem teszik fel). A felhasználót nem lehet szabadon választani. / Konfigurálás, gyártás, telepítés, felhasználás (alaphelyzetben a munkavégzés elősegítése, és a működés elősegítése, ha a felhasználó nem képes működni Bármelyik számítógépen telepítve kell lennie egy csomag letöltésével és dupla kattintással (igen, mint egy Windowsban"
----Ezt úgy értelmezem hogy minden disztróra minden szoftver faékegyszerűen nem érhető el, így is van, ppa és társa, vagy így sem. A végén a kétkattos telepítés hiányával maixmálisan egyetértek.

Tudom hosszú ez a hsz de annyit még hozzátennék hogy a problémáim nem noname hardverekkel és szoftverekkel történtek.
Samsung, Epson hardverek beüzemelése órákig tartott, az Avermedia nem lehetséges sehogy.
Szoftverekkel a teljesen ismert, elterjedt Dropbox, Opera böngésző, 4KVideoDownloader, MegaSync, AbevJava, ezekkel napokra tehető szívásaim voltak. Az SmPlayert már rutinból optimalizálom (hálistennek a guija alól lehet) mert különben nem képes FHD videókat szaggatásmentesen 100% procihasználat alatt lejátszani.

A Linuxszal szállított gyári szoftverek közül a képernyőbillentyűzet, vágólap, Vokoscreen, Spectacle, a rendszer gyári szoftvertelepítője, ezekkel voltak eddig komoly problémáim.
Valamint a KDE kompozitorral, és néha csontra fagy a Dolphin fájlkezelő, ez jellemzően fájlok másolása közben jön elő.

Mégegyszer kihangsúlyoznám, lehet hogy ezek egyedül nálam jelentkeznek. Akkor én peches vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#378) ubyegon2 válasza tordaitibi (#377) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Most sincs debian alatt megosztásom pedig kéne.

Most fakadtam sírva! :O Nem boldogulsz a kifejezetten kezdő disztrókkal, erre felraksz Debiant. :DD Inkább nem is írok erre semmit.....viszont a blog címe lehetne inkább a Vadász és a medve újra találkozott az erdőben.

Ha ezzel sem megy, mi fog jönni, Gentoo? :Y

(#379) totron válasza ubyegon2 (#378) üzenetére


totron
addikt

Van, hogy a kezdők számára kigondolt mázréteg csak ront a helyzeten. Na nem állítom, hogy tibinél is, mert nem ismerem. Mi hajcsa tibit? Értem, hogy gőzgép, de mi hajcsa. Rejtély. Unalom?

(#380) bambano válasza tordaitibi (#377) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"2017-es az írás ha jól értelmeztem.": az utolsó update lehet 2017-es...
"A maradék 1% az pont az én meglátásomat írja le.": ez annyit tesz, hogy egyszerre egyformán tévedtek.
"Nálam igen, Linux alatt sok nyomtató szolgáltatás hiányzik papír, patron töltöttsége": gondolom nagyvállalat vagy otthon, sok folyosón kell végigmenned, mire meglátod a nyomtatót, benne a papírtálca telítettségét... miért nem küldöd az inasod?

"A szkennerek és (web-) kamerák egyes modelljei nem támogatottak": ez igaz. kinek a hibája? ugye, ha windowson nem az ms hibája, ha valamihez nincs rendes driver, akkor linuxon se?

"konfig fájlok macerálása és megfelelő helyekre tétele": mi az, hogy konfigok megfelelő helyre tétele? összebarmolod a csomagkezelőd által felrakott dolgokat? mert ha te bármit is máshova tettél, mint a disztród, akkor ezért megy nálad minden rosszul. ez kb. az a szint, mintha letudtad volna a napodat a medvével, és utána még időpontot is kértél volna másnapra...

"Avermedia tuneremet több hét netes kutakodás után": nekem volt többféle tunerem, pci-os, hardver tömörítős, usb-s, mindenféle, bedugtam, ment.

"Ezt én a csökött agyammal úgy értelmezem hogy nincs egységes mappaszerkezet": úgy értelmezed, ahogy akarod, de a valóság ezzel szemben az, hogy VAN.

"miért is nem hajlandó működni, mert amelyik mappába települt abba nincs joga írni": tehát megint találtál valami kacifántot, esetleg a sudo használatát sem érted, azért futottál bele ilyenbe? csak mert abevjava-t dögivel használnak linuxon, és jobban megy, mint windowson.

csomagkezelő: van kettő, ami elterjedt, a többivel nem kell foglalkozni. most arról ne beszéljünk, hogy a deb mennyivel jobb és korszerűbb, mint a windows csomagkezelője. kb. mintha egy velorexet hasonlítanál egy chironhoz.

"Distros tárolói nem állnak rendelkezésre minden nyílt forráskódú szoftvert": a debianod például pont megad mindent, csak a source-t kell beállítani az apt-hoz. mondjuk telepítés után gyárilag benne szokta hagyni, de nyilván kigyalultad, mint mindent, amit jól csinált a telepítő.

"Akkor én peches vagyok.": az vagy. meg ügybuzgó. rossz párosítás :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#381) ubyegon2 válasza totron (#379) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Van, hogy a kezdők számára kigondolt mázréteg csak ront a helyzeten.

Ebben egyébként igazad van, anno totál kezdőként amiatt tettem fel Mint mellé a Debiant, hogy legalább saját szintemen valamennyire megértsek pár alapdolgot. Lehet, hogy Tibi komának is már az elején fel kellett volna rakni egy Debiant? Most sem késő, csak vissza kéne térnie az alapokhoz, e nélkül ugyanis ha szajkózza, hogy semmi nem működik, kizárólag azt jelenti, hogy nem ért hozzá, mert kihagyta az alapokat. Igaz én is csak abban az irányban kutakodtam, ami kellett a felhasználói szokásom miatt, a többi területen max annyit értem el, hogy kezdem sejteni, milyen keveset tudok.

Leginkább a csomagkezelés megismerésének a hiánya érezhető Tibi kománál, az apt rendszert lehet nem ismerni, de így rámondani, hogy nem jó....de akár mondhatnám az Arch csomagkezelőjét is, bár nekem az apt tökéletes. Merthogy ismerem! ;)

[ Szerkesztve ]

(#382) cami][us válasza bobalazs (#347) üzenetére


cami][us
senior tag

A szerző kommentjei között vannak az igazi aranyköpések, de a unix hater handbook linkelése se semmi. :DDD

(#383) tordaitibi válasza totron (#379) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

hogy gőzgép, de mi hajcsa. Rejtély. Unalom?-1.

Szeretnék olyan szituációba belefutni hogy ha valakinek ajánlom ezt a rendszert, akkor ne úgy élje meg az új vagy a másság varázsát hogy hetekig guglizik, fordítózik, harcol, termináloz.
Tudom erre a választ, másnál ez nincs így. Nálam 2 év alatt sokszor volt így.
Nem mondom hogy az írásommal alapjaiban fogom megrengetni az egész linuxos társadalmat vagy a magát a rendszer meg fogom változtani, akár a legcsekélyebb mértékben is.
De itt néhányan hasonlóan gondolkodnak, külföldön is néhányan így látják ahogyan én. Vagyis némi ráció van abban ahogyan én látom, én gondolom.
Talán ha évek múltán ezeket a tárgyú írásokat többen olvassák, történhet olyan irányú változás ami előremozdíthatná ennek a rendszernek a szélesebb elterjedést.
Bár lehet ezzel is rossz úton járok mert itt a hsz.-ok között olvastam több olyan megnyilvánulást hogy nem kell ez a vérpistikéknek, a tömegeknek, maradjon csak meg egy kisebb csoportnak "homokozónak" (nem én írtam, itt olvastam).
Ez mi, féltékenység...? Elveszik a játszókáját, a kispárna csücskét, hogy esetleg más is használhatná a vérterminálos keménymagos usereken kívül?
Akkor, ha így van, egyáltalán minek a desktop vonal, a fejlesztés?

hogy gőzgép, de mi hajcsa. Rejtély. Unalom?-2.

Tetszik az egész rendszer kinézete (KDE)
Sok szoftver kinézete, használhatósága sokkalta jobb mint Winen.
Soké viszont minősíthetetlen.
Nem akarok Win pótlékot. Megértettem és elfogadom hogy ez más. De akkor a maga más módján de segítsen nekem a használatába és ne korlátozzon.
Szeretném hosszútávon stabilan (!) használni, nem szögelgetni.
Maga az elképzelés nagyon jó,
a megvalósítás, sok helyen a kezelhetőség csapnivaló.
A kezessége egyik szempontból vitahatatlan, azt és úgy csinálja ahogyan én akarom. Viszont a kezessége a másik szempontból, ezt az állapotot elérni baromira nehézkes.

Kb. ennyi.

Meg szeretném köszönni azoknak akik bár nem osztják a véleményemet, ezt teljesen normális formába adták tudtomra.
Akik ebből az egészből csak azt szűrték le hogy ojjjé, támadás, menjünk neki, szólogassunk be, azoknak is köszönöm mert ezzel magukat minősítették csupán.

[ Szerkesztve ]

(#384) Vladi válasza bambano (#380) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

""Ezt én a csökött agyammal úgy értelmezem hogy nincs egységes mappaszerkezet": úgy értelmezed, ahogy akarod, de a valóság ezzel szemben az, hogy VAN."

Anyám. Hát azért a unixos fájlrendszereknél egyszerűbb és logikusabbat összerakni művészet.
A felhasználó, azaz user cuccai a .... usr mappában. Ami a bootoláshoz kell meglepő módon a bootban, az idiglenes fájlok amik csak temerary módon léteznek hol is? jah a tmp-ben stb.
A kisnyul cuccok a /smlrabbyt-ben, a marhaságok meg a /sillystuffban.

Hagyjuk is a csávót.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#385) tordaitibi válasza ubyegon2 (#378) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Arch-ról váltottam Debianra. 16 hónapig Arch volt.
Állítólag az sem light modell, mégis elvoltam vele csak minden frissítés orosz rulett volt.

(#386) Dave™ válasza tordaitibi (#385) üzenetére


Dave™
nagyúr

Archot azok szoktak használni, akiknek nem okoz gondot ha egy frissítésnél valami balul sül el, mert megoldják. Átlag usereknek ott van a pl. a Manjaro, amivel szintén próbálkoztál. Nyitottság és tanulni akarás nélkül nem fog menni, ahogyan sok minden más sem az életben. Mondom ezt szintén lelkes amatőrként.

(#387) ubyegon2 válasza tordaitibi (#385) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Arch? Én Manjarora emlékeztem. Egyébként szerintem a két csomagkezelés és eltérő frissítési módszert használó disztrócsoport között ugrabugrálni nem biztos, hogy bölcs dolog mindaddig, míg egyiket nem ismered annyira, hogy könnyen elboldogulj vele. Mondjuk ha kapsz egy fekete képernyőt, konzollal el tudj navigálni és ne csak a fejedet vakard.

No de én magyarázok itt neked, mikor én még neki se mertem futni az Archnak. (már ha ugyanarra gondolunk)

[ Szerkesztve ]

(#388) tordaitibi válasza bambano (#380) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Látod Te is csak a magad gondolatmenetével foglalkozol. Én is ezt teszem viszont én gúny tárgya vagyok emiatt.
Idéznélek:

""Nálam igen, Linux alatt sok nyomtató szolgáltatás hiányzik papír, patron töltöttsége": gondolom nagyvállalat vagy otthon, sok folyosón kell végigmenned, mire meglátod a nyomtatót, benne a papírtálca telítettségét... miért nem küldöd az inasod?"

Ezt szépen kicikizted, de az egész mondatom végén ott volt a fő probléma amit már nem idéztél végig:
""Nálam igen, Linux alatt sok nyomtató szolgáltatás hiányzik papír, patron töltöttsége, és csak linux alatt ferdén nyomtat. ""
Ez volt az eredeti szöveg, de erre már nem reagáltál pedig ez a fő hiba, amire eddig a 4 disztró alatt nem találtam megoldást.
Így nyomtat Linuxok alól, a kék a papír a piros meg ahogyan el van csúszva.

Vagyis mindenki úgyis csak a magáét hajtogatja (én is) :)

[ Szerkesztve ]

(#389) tordaitibi válasza ubyegon2 (#387) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"Mondjuk ha kapsz egy fekete képernyőt, konzollal el tudj navigálni és ne csak a fejedet vakard."

Ez párszor megtörtént.
ctrl+F3 mindig kivisz konzolra, legalábbis a Manjaro alatt, és indult a telefonos guglizás, és a talált sorokat átpötyögve a konzolba, indult a Neo-Matrix féle folyamat :) Láványos az biztos, és így vissza tudtam hozni.

"Egyébként szerintem a két csomagkezelés és eltérő frissítési módszert használó disztrócsoport között ugrabugrálni nem biztos, hogy bölcs dolog "
Fenntartom hogy az Arch csomagkezelése verhetetlen (és bizony csak gui alól is ment nekem simán) de a rolling módszer nem stabil, illetve inkább túl gyors.
Messze felülmúlja a a frissítések számában és mennyiségében a legharcedzettebb, Windowson nevelkedett userek elképzelését is.
Ezt komolyan mondom, volt hónap hogy 3x 1 gigákat huzigált le és telepített.

És erre mondtam hogy orosz rulett, frissítések után makkant meg a nyomtatás, az Opera, a 4K, a Dropbox, a Megasync, a kompozitor stb.
És ezért váltottam mert ez a random megbízhatatlanság nem jó.
Debiant ajánlották.

(#390) bambano válasza tordaitibi (#388) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

te leírtad, hogy milyen nyomtató? nem.
sok nyomtató, az ilyen hibajelentésektől hisztit szoktam kapni, kb. mint a "nem megy az internet" mondja olyan ember, akinek értenie kellene hozzá.

megnéztem a kedvedért, a provisioning rendszerem 700 ezer oldalt nyomtatott, mióta használjuk, és mindet jól. pedig én adok az arcába rendesen.

tehát nem tudom, hogy miért nyomtat ferdén a nyomtatód, de ha valaki ennyi esetben okozott hibát, mint amit te elmondtál magadról, nem nagy bátorság azt gondolni, hogy ezt is te okoztad.

szerk: még annyit: nekem eddig kizárólag olyan esetekben makkant meg a frissítés, amikor Leonard barátunk kavarta.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#391) ubyegon2 válasza tordaitibi (#389) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Debiant ajánlották.

Jól tették, csak későn. Ezzel kellett volna kezdened, akkor vagy tudnád használni a Linuxot vagy rég hagytad volna a fenébe.

Még egy óvatos kérdés, Manjaro-t használtál 16 hónapig vagy Arch-ot? Nem kevered kicsit a kettőt? Tényleg nem piszkálni akarlak, de időnként benézek ezekbe a topikokba is és Arch topikban sose láttalak, Manjaro topikban meg bőségesen írogatsz 2018 év vége óta egészen most márciusig. Nem néznél utána melyiket használtad? ;)

Ez párszor megtörtént.
ctrl+F3 mindig kivisz konzolra

Ez nem teljesen ugyanaz. :N Ha Te nyomogatod magadnak elő a konzolt, az nem ugyanaz, mint ha a rendszer unja meg a képedet, de végül is a telefonos segítség része gyakorlatilag közel ugyanaz. Igaz ez csak a telefon készségszintű használatát jelzi, nem a Linuxét.

[ Szerkesztve ]

(#392) tordaitibi válasza bambano (#390) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"tehát nem tudom, hogy miért nyomtat ferdén a nyomtatód, de ha valaki ennyi esetben okozott hibát, mint amit te elmondtál magadról, nem nagy bátorság azt gondolni, hogy ezt is te okoztad."

Tehát Linux Mint 18, 19, Manjaro , Debian. Ezek voltak az utolsó 2-2,5 évben.
Mindegyiknél a telepítés utáni pár órában telepítettem a nyomtatót, a Minteknél semmi további teendőm nem volt, azonnal nyomtatott. Ferdén.
Manjaro és Debian alatt az én Samsung ML1670 lézerprinterem a gyári driverrel nem működött, a Samsung honlapjáról letölthető univerzális nyomtatódriver gyűjteményt letöltve és megmutatva a telepítőnek az ULD könyvtárba lévő Samsung_ML-1670_Series.ppd fájlt, azonnal működött.
Ferdén. Vagyis én ezt is elrontottam, vagy hogyan kéne máshogyan, nem elrontva?
Mindenről én tehetek. De miért?

Bocsánat, nem jól írtam, a Mitnteknél kellett a ppd fájl, a manjaro és Debian alatt ezzel sem volt hajlandó nyomtatni, pár nap fórumozás után kiderült hogy a Samsung 310-es driverrel lesz jó, és valóban így is volt, nyomtat így. Ferdén.

[ Szerkesztve ]

(#393) tordaitibi válasza ubyegon2 (#391) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Manjarot használtam, ez év február vége, március elejéig, jól látod, a Debian kb. 4-5 hete megy nálam.

(#394) Dave™ válasza tordaitibi (#392) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mondjuk a Samsung nyomtató Windows 10 alól sem egyszerű, amióta visszavonta az MS a driverek hitelesítését a (talán a HP felvásárlás miatt?) és nem lehet csak úgy simán telepíteni. HP és Canon nyomtatókat próbáltam, tintasugaras meg lézer vegyesen, mind ment hibátlanul, elsőre. A hálózati scannerekkel nem vagyok jóban, de ez biztosan az én hozzá nem értésem is.

szerk: A Manjaro annyira Arc, amennyire az Ubuntu Debian. Szinte semennyire, csak arra épül. Archot már telepíteni sem tudnál tutorial nélkül, az gyorsan elvette volna a kedved.

[ Szerkesztve ]

(#395) tordaitibi válasza Dave™ (#394) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ebben nagy igazságod lehet, egyszer megpróbáltam egy Magyarcs Linux nevű, a vanillára erősen hajazó de azért könnyebben telepíthető valamit de kudarcba fulladt.

Ha így írom,
Arch alapú Manjarot használtam 16 hónapig, így helyes?

(#396) bambano válasza tordaitibi (#392) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

így lenne ötösöm a lottón, amikor fogadtam, hogy valami córesz nyomtatót vettél... tehát vettél egy hivatalosan windows only abszolút spúr gdi nyomtatót, és probléma, hogy nem megy linux alatt?
hát így jártál.

rakjál fel egy újabb ghostscriptet és az összes gs fontot.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#397) Dave™ válasza tordaitibi (#395) üzenetére


Dave™
nagyúr

Felesleges odaírni hogy Arch alapú, mert kb. mindenki tudja akit érdekel/érint hogy a Manjaro alapja az Arch. A lényeg, hogy nagyon más a kettő célközönsége, emiatt borzasztó megtévesztő összemosni őket. A nyomtatónál pedig Windows alatt is van gond bőven a Samukkal, de könnyen találni egyéb olyan hardvert is, ami nem, vagy nem jól fog menni Windows 10 alatt, legyen az webkamera, scanner, vagy hangkártya. HP és Canon nyomtatókkal nem nagyon szokott gond lenni Linux alatt.

(#398) ubyegon2 válasza Dave™ (#394) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Archot már telepíteni sem tudnál tutorial nélkül, az gyorsan elvette volna a kedved.

Én ezt nem mertem így leírni direktbe a kollégának, mert vérig sértődik újra, pedig ez a rávezetéses technika nem nagyon működött.

(#395) tordaitibi

Arch alapú Manjarot használtam 16 hónapig, így helyes?

Nehézségre annyi a különbség, mint valakinek kisbaltával meglékelni a koponyáját vagy egy sikeres agyműtétet végrehajtani rajta. Még nagyobb is a különbség, mint Ubuntu - Debian viszonylatban, mivel ha jól tudom, Arch-nak semmilyen grafikus telepítősegédje nincsen. Ott mindent konzolparancsokkal építesz fel. Szerintem Debian után akkor még ezt iktasd be Gentoo előtt.

[ Szerkesztve ]

(#399) tordaitibi válasza bambano (#396) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Tiltakozom, bírónő,
nem vettem hanem ingyen kaptam, vadiújan sacc. 6-7 éve.
Akkor viszont, ajándék nyomtatónak ne nézd a ferdeségét...? :P
Azokat a szellemscripteket megnézem.

(#400) bambano válasza tordaitibi (#399) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem volt egy hp3055-ös nyomtatóm, hálózati kártyával, gyárilag postscript és pcl5/6 driverrel. mindent ki lehetett rajta nyomtatni.
a mechanikája elfogyott, és mivel a cégben több kyocera nyomtató is van, egy akciós kyocerát vettem helyette. van benne postscript és pcl5/6 emuláció. mindent ki lehet rajta nyomtatni driver nélkül.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.