Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Kicsit sem praktikus, de legalább menőn néz ki. :DDD

A tej élet, erő, egészség.

(#2) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Négyszer néztem meg a művet, hogy hogyan jött ki a 14 óra 28 perc. :DDD Az biztos, hogy ez nem az a kategória,amit hajnali kettőkor felriadva azonnal le tudsz olvasni. :DD

(#3) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Szóval nem említettem hogy praktikus :) , a hobbi lényege nem is mindig ez a törekvés.
Pár napja már használom, ennyi tréning elég hogy kb. 2 másodperc alatt leolvassam :) Lesz ez még jobb részidő is.

[ Szerkesztve ]

(#4) gilfoyle válasza tordaitibi (#3) üzenetére


gilfoyle
őstag

Jó projekt, grat! Én a szerelt részre is kíváncsi lennék... Nem mindig az agyontervezett a szép.

(#5) Temerti


Temerti
tag

Szép munka, elismerésem. :)

(#6) laed


laed
kezdő

Ennyire unatkoztál?

(#7) tordaitibi válasza gilfoyle (#4) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ne akard tudni... :N
Még nekem is sok(k) annyira kokány belül.

(#8) tordaitibi válasza Temerti (#5) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

:R

(#9) tordaitibi válasza laed (#6) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem is tudom. Nem járok kocsmába, kinnt még nem lehet kertészkedni, a tetőt szerencsére nem kell javítani épp, meg a kocsimat se. Elment vele az idő :)

(#10) Undoroid válasza tordaitibi (#7) üzenetére


Undoroid
őstag

Ez pont annyira "beteg" projekt így, amennyire lennie kell! :K Le a kalappal!

Egyszer talán ez is forgalomba kerület úgy, mint a legfurább LED-es kijelzőjű karóra, a forgó lapátos időmérő vagy a halott vinyós (hirtelen nem találtam képet) változat! Ezt az ötletet még nem láttam sehol, de tetszik az ötlet! :R

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#11) tordaitibi válasza Undoroid (#10) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm!
És a bináris óra...? Az szerintem még "betegebb" megvalósítás. :K :K Az első linkeden asszem pont az van megvalósítva, 2-es számrendszer ismerete elég nagy előny.
[pl. itt ez is ilyen]

[ Szerkesztve ]

(#12) Undoroid válasza tordaitibi (#11) üzenetére


Undoroid
őstag

Nekem ez jobban tetszik, mert egy analóg mérő műszert alkalmazol időmérésre! Egyszerűen nem arra van kitalálva és mégis használható erre is...az emberi fantázia végtelen! Megoldja -ez esetben megoldottad- a dolgot és kész, működik! Tényleg kellene oda az a negyedik műszer! Nagyot dobna az összképen! :R Szerintem nem volt kár ennyi alkatrészt- és időt ellőni erre a célra!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#13) ekkold


ekkold
őstag

Ötletes cucc. 3 műszer esetén bennem felmerült volna, hogy gyártok egyéni skálát, pl. az óráknak egy 12-es skála, és akkor csak a délelőtt/délutánt kell jelezni egy leddel. Amúgy elismerésem, jól kitaláltad az áramkört is!

(#14) tordaitibi válasza ekkold (#13) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Én is pont erre gondoltam, 2 oka van hogy nem ilyen lett.
9-es skála lenne az igazi, 2 műszeren ugye 9 az utolsó kijelezni kívánt érték. (egy műszeren meg 5) Eredetileg meg 10.
Ezért nem rajzolok másik skálát,
és nagyon rossz úgy megtanulni messzebbről leolvasni hogy nem egyformán állnak a mutatók.
Pl. 5:55 percnél a középső műszer végkitérésen állna, a másik kettő meg félig tér ki holott minden szám ötös.
A másik, nyomós érv hogy nem tudok szép skálát készíteni.
Próbálkoztam tervezni és kinyomtatni de feladtam.
Lett volna egy megoldás, nagyon szép, OpenOffiszhoz letöltöttem egy makrót direkt skálarajzoláshoz.
Viszont, a makró elég régi és nem engedi se Win se Linux alatt futni az Office.
Maradt így gyári skálával.

Köszi az elismerést, duplának számít ha a Hobbielektronika topikgazdájától való :) :R

(#15) berusbacsi


berusbacsi
junior tag

:C :R

Berus [Devuan GNU/Linux 5]

(#16) tordaitibi válasza berusbacsi (#15) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Köszi CLI bajnok! :)

(#17) sidi


sidi
junior tag

Le a kalappal... :C
Nagyon ötletes, nagyon jó a leírás, kapcsolási rajz és a kivitelezés.
Vadszerelés az próbanyákon van vagy még vadabb: levegőben mint az elektroncsöves rádiókban?

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

(#18) tordaitibi válasza sidi (#17) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Utóbbi. ic-k és trimmerek kétoldalas ragasztószalaggal a műszerekre ragasztva és indult az összekötözgetés :B

(#19) gilfoyle válasza tordaitibi (#18) üzenetére


gilfoyle
őstag

Én komolyan gondoltam a fotót a kivitelezésről... :R

(#20) tordaitibi válasza gilfoyle (#19) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Oké leveszem a hátlapot és lefotózom de ígérd meg nem rúgatsz ki semmilyen elektronikai csoportból :)

(#21) sidi válasza tordaitibi (#18) üzenetére


sidi
junior tag

Már engem is kezd így érdekelni a kép :)

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

(#22) Undoroid válasza tordaitibi (#18) üzenetére


Undoroid
őstag

Így lesz csak teljesen 'beteg' ez a projekt! :R Kíváncsian várom a képeket, akárcsak a többiek!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#23) sidi válasza tordaitibi (#11) üzenetére


sidi
junior tag

A hobbielektronika oldalán lévő az valóban bináris, az tényleg elég "beteg".
Érdekes, a bináris LED-es órát könnyebben olvasom mint a hexadecimálist :)
Nekem csak 3db TIL311-em van, így hexadecimális lett egy próba erejéig,
amúgy feszültségmérő lett belőle persze decimális számrendszerben :)

Amit pedig Undoroid linkelt karórát, az hasonló logikájú mint a Tiéd, ott is van 10 perc kijelzés, viszont nincs 10 óra kijelzés, helyette 11 és 12 van meg AM. Szóval az is csak decimális, de valóban helytálló rá, hogy a "legfurább LED-es kijelzőjű karóra". :)

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

(#24) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

:C :R

https://www.coreinfinity.tech

(#25) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Közkívánatra, egyenesen Barbáriából, Kókányfalva Gány utcai műhelyből. Vadszerelés a javából.

A kékkel keretezett rész a 4060 órajel ic, és a 3db 4017 adja a perc alapot.
Pirossal a percek osztója, 9 trimmerrel.
Sárga a 723, 5.00V stab.
Fekete, 10 perc osztó, 5 trimmerrel.
Fehér, az 1 óra osztó + a 10 óra osztó és a 4093 ami 23:59-nél nulláz.
Jobb oldalon a szünetmentesítő 9V batéria.
Maradékok, a led világítás tápja és az elemes standby esetén a "nagyfogyasztókat" lekapcsoló alkatrészek,.
Kapcsoló és nyomógombok, az óra beállításához és a háttérvilágítás kapcsolhatósága miatt.

Kritikát óvatosan, én is emberből vagyok.
Csak nem tudok/akarok/nincskedvem nyákot csinálni.

(#26) sidi válasza tordaitibi (#25) üzenetére


sidi
junior tag

Köszönöm / köszönjük :R
Meg kell mondjam pozitív meglepetés, szép rendezett, tényleg. :)
Mondjuk csodálom, hogy foglalat nélkül merted szerelni az IC-ket, nagyon bíztál benne, hogy nem teszed tönkre véletlen, de ebből is látszik, hogy zseni vagy :) :C

Ha már óra itt az enyém, 6 évvel ezelőttről: [kép] [kép] [kép]
Én sem szeretek panelt készíteni így próbapanelon van, kedvencem a három pontonként összekötött szigetes típus, ezzel a legegyszerűbb dolgozni.
Azóta a barna rezonátor elszállt és az is kvarc lett végül, amit különös módon szintén földelni kellett, a fém házát.
Erről is érdemes lenne blogot írnom, egy LED-es óra javítás -ról már írtam.
PicKit2 Clone is próbapanelon van, az azért durvább lett, ha érdekel előkeresem :)

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

(#27) tordaitibi válasza sidi (#26) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Jesszusom, még tetszik is :)
A tiéd 100x szebben van megcsinálva és némileg könnyebb 1 pillantással leolvasni az időt.
Congratula az smd-hez a panel nyák oldalán, nekem a romló szemem miatt sajnos az smd nem megy nagyon, még nagyítóval sem.

Nem szeretem az ic foglalatot. 40 éves hobbim alatt jópárszor futottam bele javításoknál emiatti kontakthibákba, igaz a legalja minőségű foglalatok voltak.

A 4017 mindent kibír, dacára hogy cmos.
Dehogy vagyok zseni de köszönöm jólesett :B

Addig amíg nem testeltem le a kvarc házát, nálam is mindenféle anomáliákat produkált. Dupla frekóvencia, gondolom valamelyik egész számú felharmonikuson gerjedt be, vagy szimplán nem indult el.

Hozzáértő ha olvassa a topikot,
az órám elég sokat siet. kb. 2 hete van folyamatos használatba és ezalatt 16 másodpercet sietett.
Nagyobb kondenzátorral belassítható, még pluszba 5-10pF?

(#28) sidi válasza tordaitibi (#27) üzenetére


sidi
junior tag

Köszönöm. Az SMD-k amiket használtam elég nagyok: 1206 méret, kisebbet én sem szeretem, de ugyanígy jó lett volna helyette furat szerelt ellenállás is, az is elfért volna odafent, bár pont a kábelek alatt.

Légszereléshez csak a precíziós IC foglalat használható azokkal nincs probléma,
de a mai lemezes foglalatok is jobbak már mint a nagyon régiek voltak, az a tapasztalatom, hogy az XT és 286-os számítógépekben lévő lemezrugós IC foglalatokkal már nem sok gond volt, csak a még régebbiekkel, jellemzően műszerekben.

4017-et sikerült tönkretenni egy kis túlterheléssel, futófényhez kimenetenként több LED volt rajta párhuzamosan 90 mA körül hajtva és csak egyszer futott végig, az egyik kimeneten pedig csak 1 LED, no az villogott tovább 1/10 kitöltéssel, ja és nem volt foglalatban az IC :(

Igen, 5-30 pF trimmer kondival szokták hangolni a 32kHz-es kvarcot.

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

(#29) Undoroid válasza tordaitibi (#25) üzenetére


Undoroid
őstag

Ez pont annyira beteg, mint amennyire lennie kell! Mégis egyszerűen áttekinthető és teljesen logikusan épül fel! :R

Sokan megcsodálhatnák ITT is! :R Nem rosszindulatból jeleztem! Egy proto-nak nem kell tökéletesen kivitelezettnek lennie! Jól működik és az építő, majd eldönti, hogy véglegesíti az egészet vagy megmarad a jelenlegi állapotnál?! Bedobozolva úgysem látszik...

Le a kalappal!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#30) gilfoyle válasza tordaitibi (#25) üzenetére


gilfoyle
őstag

Köszi a képet! Szerintem sincs ezzel gond, ez egy tökéletes hobbiprojekt kivitelezéssel együtt!

(#31) Undoroid válasza tordaitibi (#27) üzenetére


Undoroid
őstag

Mi lesz a következő projekted? :R

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#32) tordaitibi válasza Undoroid (#31) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Már kész van, [parancsolj] :)
Ezt tényleg fel lehetne dobni az ajánlott kokány topikba, amúgy azóta is hibátlanul működik, napok óta tesztelem.

[ Szerkesztve ]

(#33) gilfoyle válasza tordaitibi (#32) üzenetére


gilfoyle
őstag

Hát te aztán nem vagy az az unatkozós fajta! :D :R

(#34) tordaitibi válasza gilfoyle (#33) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem :)
Nagy sikerélmény volt a szinuszinverter.
Én 60 éves vagyok, csövön meg analógon nőttem fel és kb. 3 éve kezdtem el aktívan foglalkozni HF tápokkal, inverterekkel, kapcsolóüzemű tápokkal, digitális vezérlésekkel.
Ez az első saját gyártású inverter amit összedobáltam egy bakelit lapra, és várakozáson felül tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.