Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) sonar válasza Fr@nkieWilde (#75) üzenetére


sonar
addikt

Bérigénynek általában komolyabb pozícióknál van értelme.
A legtöbb pozíciónál ez a sáv jól megvan határozva a HR-esek meg csak megszokásból szokták kérni. A végén úgyis a cég tesz ajánlatot.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#102) bkercso válasza Carlytoo (#99) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem adod ingyé', mi? ;]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#103) Carlytoo válasza tomiivagyok (#100) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Munkaerőpiaci és álláskeresési tanácsadóként működtem 4 évig.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#104) Metalfan


Metalfan
senior tag

Bocs, nem olvastam végig mind az összes kommentet, csak kb az első 30-at, úgyhogy lehet, hogy ezeket már más is írta előttem.

Írtad, hogy 60-valahány helyre küldted be az önéletrajzodat. Ezek csak álláshirdetések voltak, vagy olyan cégekhez is beküldted, akik nem hirdetnek, de a profiljuk releváns? Szórd meg az összes létező, környékbeli céget az önéletrajzoddal, akár hirdetnek, akár nem. Nem is feltétlenül kell kívánt pozíciót feltüntetni az önéletrajzon, mert ha egyszer bármi miatt érdekes lehetsz nekik, akkor fel fognak hívni. Könnyebb behívni azt, akinek már az asztalon hever az önéletrajza, mint előbb meghirdetni a pozit, átnézni az összes beérkező önéletrajzot, majd abból választani ki a legmegfelelőbbnek tűnőt.

Nekem pont az elmúlt hetekben sikerült megcsípni egy szoftvertesztelői munkát ezzel a módszerrel. Nyáron felhívtam a környéken levő összes fejlesztőcéget, a legtöbb helyen mondták, hogy küldjem be az önéletrajzomat, aztán pár hete jelentkezett is az egyik cég, hogy felvennének. Kellett hozzá pár hónap, de sikerült :)

Más: az egyáltalán nem baj, ha vannak nagy vargabetűk a karrieredben - 23 évesen igazából még csak most kezdődik. Később visszanézve, ha sokféle munkakört látsz magad mögött, úgy is felfoghatod, hogy nem tudtál összehozni egy "normális" karriert, és nem vagy expert bármiben; meg úgy is felfoghatod, hogy sokmindent kipróbáltál, sok mindenre lett rálátásod, és hogy rugalmas vagy, aki bárhol feltalálja magát és megállja a helyét. A saját tapasztalat az, hogy utóbbi nézőpont sokkal motiválóbb :)

(#105) tomiivagyok válasza Metalfan (#104) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Csak álláshirdetésekre küldtem be. Nem szeretem a gerillamarketinget, így én se toltam annyira, viszont több, mint valószínű, hogy ideje lesz megtolni picit, akár gerilla módra - és így, hogy mondod, van is benne valami igazság.

Egyébként igen, viszont az se túl jó pont egy önéletrajzban, hogy sehol nem dolgoztam több ideig, mint fél év. Ez azért szemet szúr a HR-es kollégáknak is.

@Carlytoo: oh, vagy úgy. Akkor ha lesz kérdésem, mindenképp rádírok, köszönöm! :)

(#106) Di Natale válasza Metalfan (#104) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Én annak a híve vagyok, hogy minden munkahelyet "iskolának" kell tekinteni. Gyári munkánál is meg kell ismerned, hogy milyen anyagokkal és szerszámokkal dolgozol. Milyen terméket gyártasz. Az ott használt gyártás irányítási rendszereket is ajánlatos megtanulni. Illetve ha operátor vagy, akkor a gyártósoron át kell látnod a munkafolyamatokat. Arról nem beszélve, hogy érdemes a kommunikációt és az érzelmi intelligenciát is fejleszteni, mert szakmai tudás mellett ezekkel lehet előre törni.
Ha beragadsz egy pozícióba (operátor, csoportvezető, technikus, minőségellenőr...stb), akkor érdemes 4-5 évente átnézni az álláshirdetéseket, hátha van olyan amivel feljebb lehet lépni.

(#107) Metalfan válasza tomiivagyok (#105) üzenetére


Metalfan
senior tag

Pár éve hallottam valami számot, hogy a létrejövő munkahelyeknek csak a 10-20%-át hirdetik meg, a többire hirdetés nélkül akad ember - vagy belsős, vagy csókos, vagy pedig a már bedobott önéletrajzokból szemezgetnek. A lényeg, hogy mindenképpen megéri csak úgy, random betámadni mindenkit az önéletrajzoddal.

Egyébként igen, viszont az se túl jó pont egy önéletrajzban, hogy sehol nem dolgoztam több ideig, mint fél év. Ez azért szemet szúr a HR-es kollégáknak is.

Egy 23 évestől csak a betépett HR-esek várnak 30 évnyi szakmai életutat :D Ha rákérdeznek, a lényeg az, hogy ne bemószerold a korábbi munkaadóidat - még akkor sem, ha amúgy minden okod meglenne rá - hanem valami szépen hangzó szöveggel válaszolj, mittudomén... további szakmai kihívásokat kerestél, vagy valami ilyesmi, amitől megnyugszik a HR-es lelke.

(#108) tomiivagyok válasza Metalfan (#107) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Hát lehet, hogy nem várnak el annyit, viszont mégis magasak a feltételek, illetve ténylegesen megkérdezték, hogy miért csak X időt töltöttem el itt, meg ott, mert "nem ilyen embert keresünk, aki váltogatja a munkahelyeit". Bitch pls, nem akartam én sem váltani, de így alakult.

BTW, egy kis frissítés: tegnap beadtam az új önéletrajzomat, ma már hívtak két helyről is. Lehet, hogy ténylegesen az önéletrajzzal volt a probléma. :B

Szóval köszönöm Nektek, hogy segítettetek rendbe rakni! Mostmár csak reménykedek, hogy valaki meglátja bennem a szikrát. :)

(#109) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A helyedben keresnék valami (akár bullshit) munkát, amiből van bevételem, közben pedig ezerrel fejleszteném magam. Szerintem ilyen Lidl meg Aldi szintű helyekre mindig keresnek embert. Túl sokat nem írtál technológiai szemszögből, de nekem az a benyomásom, hogy nincs eladható tudásod. Az, hogy felhúzol valahova egy Wordpress-t és azt hegesztgeted, alakítgatod, azt már bármelyik 15 éves srác meg tudja csinálni. Tanulj Reactot, Angulart, JavaScriptet, ilyesmiket és simán lesz munkád. 23 éves vagy baszki, bármit meg tudsz csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#110) Eastman válasza Jhonny06 (#109) üzenetére


Eastman
őstag

Tesóm kisfőnök a Lidl-ben. Ő nagyon korrektnek találja a munkakörülményeket.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#111) tomiivagyok válasza Jhonny06 (#109) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Hidd el, ez a plan, csak amikor már nem vesznek fel sehova, akkor kicsit kezd reménytelen lenni a helyzet.

Egyébként nem is gondolom azt, hogy túl sok tapasztalatom lenne, sőt. De inkább design vonalon indulnék el, ha már választhatok.

Egyébként Aldiba kell a szakképesítés, olyanom meg nincsen, oda azért nem vettek fel. Merci gyár hamarosan leáll, még a fejesek se tudják, hogy mennyi időre, szóval az is kilőve.

(#112) jbcs


jbcs
tag

Sajnos ez van bele kell törődni, hogy még kezdő az ember, nincs tapasztalata nem kell sehová, kivéve a direkt kezdőkre meghirdetett álláspályázatokat. Én a 2000-es évek elején, közepén voltam hasonló cipőben, Szegeden, ahol végeztem tanár szakon, esélyem nem volt elhelyezkedni. Az első kettő munkahelyre, nem tanári munkára, ismeretség révén kerültem be egy másik városban és lett tapasztalatom, miután már van 3-5 éves tapasztalatod, kinyílnak a lehetőségek. Sajnos ez ilyen. Tehát az elején bármennyiért, de el kell vállalni a munkát, hogy tapasztalatod legyen, aztán jönnek a lehetőségek.
Másik: az idei év olyan, hogy a munkaadók vannak előnyben, mivel sokan lettek munkanélküliek, csak a szálloda, vendéglátóiparból több tízezren lettek munkanélküliek, a munkaadók örülnek és visszaélnek sajnos ezzel. Majd sírnak a munkaadók jövőre, ha újra tömegével jönnek a turisták és nem lesz ember, újra munkaerő hiány lesz. Tehát türelem, majd véget ér ez az időszak, beindul a gazdaság. Engemet 3 pici gyermekkel raktak utcára egy multitól májusban, 10 év tapasztalattal most tudok talán 1-2 hét múlva munkába állni. Ahol voltam interjúzni, mondta a HR-es, hogy fél óránként kap önéletrajzot, olyanoktól is, akik Malajziában szereztek tapasztalatot, nagyon nagy a baj, most tapasztalattal is nehéz elhelyezkedni. Kitartás, túl kell élni ezt az időszakat, ha van lehetőséged, tanulással tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#113) Narxis válasza jbcs (#112) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nagy igazság ez, kollégám 2 diplomás 3 felsőfokú nyelvvizsgával rendelkező pályakezdő lányát ismeretség útján sikerült betolni egy multihoz, különben mehetett volna minimálbérért vagy nem sokkal többért melózni egy kisebb céghez. Nincs munka ami van azt nem fizetik meg vagy speciális tudás kell hozzá. Nyílik a jövedelem olló, sok kiskeresetű meg kevés nagykeresetű ember van.

Thanos was right.

(#114) icemad válasza Narxis (#113) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

2 diplomával, meg 3 nyelvvizsgával külföldben gondolkodnék.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#115) 8th válasza icemad (#14) üzenetére


8th
addikt

Nem tudom jelenleg mi a helyzet de néhány éve az okj-s képzések kizárólag a pénzlehúzásról szóltak. Állam tejelt a képzést lebonyolító cégeknek azok meg szartak az egészre és mindenkinek kiállították a szakmáról szerzett bizonyítványt. Én hegesztő képzést nyomtam le munka mellett így. Kész röhej volt az egész az elejétől a végéig. Tudnék róla mesélni...

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#116) icemad válasza 8th (#115) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én nem csináltam semmi ilyesmit. 3 szakmám van, olyanok, hogy életem végéig lesz munkám.
Apum viszont szerzett gyógymasszőr meg számítógép kezelő képesítést 60 akárhány évesen. :D Viszont neki az évekbe beleszámít, tb-t fizették neki, pénzt is kapott érte (na nem mintha rálenne szorulva.) meg emberek között volt. Így nem jött ki rosszul.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#117) UnA válasza Narxis (#113) üzenetére


UnA
Korrektor

"2 diplomás 3 felsőfokú nyelvvizsgával rendelkező"

Talán te is tudod, hogy ez így semmit nem jelent, ha nem tudjuk, hogy milyen diploma és milyen nyelvvizsga. ;)

(#118) Snowy_owl válasza Narxis (#113) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Az olló két szárának a vége már évek(évtizedek?!) óta nincs szemmel látható közelségben. :))

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#119) Narxis válasza UnA (#117) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az egyik diploma valami marketing volt, a másikat nem tudom, a nyelvek angol, olasz, spanyol.

Tesómnak az építőmérnök diplomájával hasonlóan a minimálbérnél csak egy kicsivel magasabb fizetést akartak adni(azt a céget is vagy 30 jelentkezés után találta, oké vidéken) mert, hogy pályakezdő. Az élet minden területén ez van, nem szeretik a cégek a pályakezdőket vagy a hr-esek. Van néhány terület ahol könnyebb pályakezdőként de a többségnél igenis nehéz elhelyezkedni és mindenképp be kell vállalni a legszarabb fizetést is, hogy tapasztalatot szerezzen az ember, csak arra a 3-5 évre azért meg is kéne élnie az embernek.

#114 szerintem nem rossz az a munka amit így protekcióval találtak neki, nem tudom, hogy ott van-e még de maga a csaj ilyen anya szoknyája mellett tartott és nevelkedett lányka volt, megették volna külföldön, anyuci meg sírva fakadt volna ha külföldre megy.

#116 melyik az a 3 szakma? Bár ez önmagában nekem nem jelent semmit ha nem szereted csinálni. Márpedig ahhoz, hogy évekig azt tudd csinálni szeretned kell vagy minimum nem rühellni azt a munkát persze tudom a szükség nagyúr. Én ezért tisztelem a gyári dolgozókat, én azt fél évig nem tudnám csinálni, belebetegednék.

#115 ez most is így van csak átneveztek benne dolgokat, ugyanúgy nincs ellenőrizve az oktatás minősége és ugyanúgy nincs pénz eszközökre, hogy valódi gyakorlati oktatás is legyen.

#118 jó nem a legszélsőségesebb értékeket nézem de egy podcast-ban beszélgettek a KSH átlagkeresetről és ott egy szakértő azt mondta, hogy a dolgozó emberek kb. 70%-a alatta keres, ami azért megtévesztő az átlag embernek hiszen az átlag szótól a közbeszédben egy kicsit mást várnánk. Persze matematika, a KSH nem veszi bele a részmunkaidőseket stb.

Thanos was right.

(#120) icemad válasza Narxis (#119) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A 3 szakma:
-erősáramú elektronikai technikus. Ez kb villanyszerelő, de főleg ipari területen. Amíg lesznek gyárak, erőművek, addig lesz munkám. Ebben dolgozok a mai napig. És szeretem is csinálni.
-búvár elektrotechnikus. Vízalatti munkát is megtudok csinálni. Ebben még nem dolgoztam, de a kiképzés elég kemény volt.
-hotel manager. Ezt fogadásból csináltam meg. Nem is értek hozzá, nem is akarom csinálni, de ezzel is ellehet helyezkedni. :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#121) Snowy_owl válasza icemad (#120) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Te külföldön élsz?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#122) D1Rect válasza icemad (#120) üzenetére


D1Rect
félisten

Mások fogadásból tejet isznak uborkára...

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#123) icemad válasza Snowy_owl (#121) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Persze. 2004-től.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#124) Chaser válasza Narxis (#119) üzenetére


Chaser
titán

ez olyan hogy bejöhet, sok helyen már csak ezekkel a nyelvekkel is kaphatott volna jó pénzt - persze ha valóban beszéli is őket -, nem is keveset
volt ismerősöm valami pedagógia diplomával, és ahhoz társuló másoddiplomával, angol tudással
ő kiment bébicsősznek a nagy ángliába', itthon aprót kapott - állami szektorban -, ott egy "picikét" többet, következő munkahelyén még többet
hogy azóta mi van vele nem tudom, és persze nem mindenkinek alternatíva külföld, már én se mennék egyebek miatt, mondjuk eddig se mentem

D1Rect
én inkább leraknék egy szakmát, mint hogy tejet igyak uborkára ( : egyszer szilva lekvárra megvolt, és nem fogadásból :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#125) Jhonny06 válasza D1Rect (#122) üzenetére


Jhonny06
veterán

Oké, akkor ez nem csak nekem volt meglepő.. :D

(#126) hNp88 válasza D1Rect (#122) üzenetére


hNp88
aktív tag

:DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#127) UnA válasza tomiivagyok (#111) üzenetére


UnA
Korrektor

Sikerült azóta valamit találni? Mert drukkolunk neked. :)

(#128) Egon válasza Narxis (#113) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy exkollegina családjával történt hasonló, még a kétezres évek elején. Kínunkban röhögtünk a dolgon: a nagy magyar rögvalóság teljesen visszaköszönt belőle (mostanság sem sokkal jobb a helyzet, egy csomó szempontból).
A hölgy katona volt, tiszthelyettes. A férje ezredes, a vezérkarban dolgozott. A nagyobbik gyereke (lány) jogi egyetemet végzett, a kisebbik (fiú) a műszaki egyetemre járt (programozó lett). A lány ugye ügyvédbojtárként kezdhetett csak, nem volt "teljes értékű" jogász, és mivel akkortájt túlkínálat volt jogászokból, csak ügyvédi irodánál tudott elhelyezkedni, minimálbére, amin az egész család kiakadt. A fiú meg feketén fejlesztett egy cégnek az egyetem alatt, és mivel elég jó volt, többet keresett nettóban, mint az egész család (!), a vezérkarban dolgozó, ezredes rendfokozatú apukát is beleszámítva (még egyszer: "természetesen" feketén foglalkoztatva).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#129) tomiivagyok válasza UnA (#127) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Nem, sajnos nem. A további elutasításokon kívül más semmi. Viszont elkezdtem komolyabban a JS-sel foglalkozni, addig se unatkozom. :D

De nem, sajnos nem. Konkrétan semmi. Voltam egy interjún, ahonnan azóta is jeleznek; 2 hete küldtem el egy CV-t, másnap rámírt fb-n az ügyvezető, hogy jövő héten (tehát előző héten) keresni fog a HR-es, nem keresett. Múlthét csütörtökön, 1 héttel a CV elküldése után írtam rá, hogy várjak-e még esetlegesen, de nem kaptam választ - azóta se.

Valamilyen szinten feladtam én ezt, én is, anyukámék is, de azért még nézegetem, jelentkezgetek. Volt egy PH!-s emberke is, aki írt nekem, azóta jelentkezett, hogy jelentkezni fog hamarosan - de ennek már lassan egy hónapja, szóval nagy esélyt nem látok arra sem. :(

(#130) Domonkos válasza tomiivagyok (#129) üzenetére


Domonkos
Ármester

>...másnap rámírt fb-n az ügyvezető...
Ez konkretan milyen praktika? :Y

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#131) icemad válasza tomiivagyok (#129) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sógoroméknál keresnek kamion tartálymosókat. Kb 1000 euró nettó megvan havonta, levonások után. Fizetnek rendesen, műszakpótlék, túlóra is van. Kőkemény fizikai munka. A szállás munkásszállás, 6-7 ember egy lakásban, többségük alkoholista és/vagy füvezik. (esetleg szobát tudok kiadót, 100 euró/hét normális helyen, családnál.) A meló Hollandiában van. Érdekel? :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#132) Algieba válasza icemad (#131) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Én úgy tudom, hogy a nettó minimálbér Hollandiában 1680 euró/hó. Milyen levonásokra gondolsz még? És 1000 euró kemény fizikai melóért? A szállás meg havi 400 euró/hó? Hülyének is megéri kategória...

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#133) Di Natale válasza tomiivagyok (#129) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Ha tényleg ilyen kilátástalan a helyzet, akkor érdemes külföldben gondolkodnod.

(#134) tomiivagyok válasza Domonkos (#130) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Igazából velem egykorú, és az álláshirdetés is valamilyen szinten "fun" volt, így kapva kaptam az alkalmon és én is küldtem egy kissé "viccesebb" hangvételű emailt. Gondolom szimpatikus volt neki, meg ugye írtam is neki - igazából arra válaszolt.

#129, icemad: többségük alkoholista és/vagy füvezik... :D
Nem tudom, picit shadynek tűnik, illetve Hollandia. Oda el is kéne jutni, és nem hiszem, hogy 600 forintból megkapom a repjegyet (össz ennyi pénzem van, az meg már más kérdés, hogy anyáméknak ha ezt elmondanám, azt mondanák, hogy inkább eltartanak - ahogy a 140 ezer forintos fizetésnél is ezt mondták).

Nem akarok pickynek tűnni, de kb 600 font / hétért tudnék menni ki Angliába egy ismerőshöz dolgozni, ami megint más tészta, meg érdekel is - csak a költségek is nagyobbak. És annyira nem vagyok megcsúszva, illetve így karácsony és újév előtt 99%, hogy nem fogok kapni munkát. :D

De ha esetlegesen nem jönne össze tényleg semmi, akkor mindenképpen felveszem veled a kapcsolatot.

(#135) icemad válasza Algieba (#132) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Biztosítás, meg munkásszállás. Nézd meg mennyi a tb Hollandiában, meg mennyiért találsz kiadó szobát. Az 1680 euró minimálbér az igaz, nem is írtam az ellenkezőjét. Csak az bruttóban van megadva. Nettót itt nem is nagyon tudsz számolni, mert elég bonyolult az adózási rendszer.

Félreértések elkerülése érdekében, nekem ebből nincs pénzem. Két sógorom dolgozik ott, 23 és 20 évesek. Taktakenézen éltek, kb 2 lehetőségük volt elhelyezkedni. Napszám vagy közmunka. Inkább kijöttek ide, eléggé jól tudnak spórolni. A 100euro/hét szoba meg magyar családnál van (papa, mama, kislány) , akik normálisak, rend van, tisztaság, nyugi. Lidl 3 perc séta, buszmegálló 4.
Én is lehúztam 8 évet munkásszálláson Kazahsztánban, tudom milyen az.

Én nem akarok senkit erre rábeszélni, mert nagyon kemény élet ez. Én családosan költöztem külföldre, nem mondom, hogy nekem jó itt, vagy a feleségemnek. De azt már most látom, hogy a fiaimnak sokkal jobb. Fiatalon meg sokkal könnyebb elindulni.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#136) Jhonny06 válasza icemad (#131) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ha jól értettem itt elsősorban nem a pénz a probléma, hanem a továbblépési lehetőség. Hiába keres néhány ezer euro-t, ha aztán hazamegy és megint nem talál semmi munkát, közben pedig feléli a pénzt. Plusz legalább elment egy csomó idő is az életéből. Addig kéne 0-24 tanulni, míg a szüleivel élhet és nincsenek anyagi kötelezettségei. Ez az egyetlen befektetés, ami megtérül. Közben esetleg lehet olyan munkát vállalni, ami nem vesz el sok időt és lesz az embernek egy kis költőpénze.

[ Szerkesztve ]

(#137) icemad válasza Jhonny06 (#136) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ebben igazad van, aláírom. De nem ismerjük a családi hátterét. Ha a szüleinek nem gond, hogy tanul, és anyagilag is tudják támogatni, akkor csinálja. Ha viszont anyagi gondok vannak, akkor már neccesebb. Most se munka, se tanulás nincs. Ez a legrosszabb párosítás. Legalább az egyiket össze kellene hozni. És ez a retek vírus biztos nem könnyíti meg a dolgot.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#138) Narxis


Narxis
nagyúr

A helyzet csak egyre rosszabb lesz mindenki számára, még csak jövőre fogjuk igazán érezni annak a hatását, hogy a vírus miatt takaréklángon működött a világ gazdasága és eközben jön a digitális forradalom, robotok stb. Nincs remény. :(

Thanos was right.

(#139) UnA válasza icemad (#137) üzenetére


UnA
Korrektor

Azzal vitatkoznék, hogy nincs tanulási lehetőség. Az igaz, hogy a hivatalos vonalon bezárt sok iskola, de szerencsére rengeteg lehetőség maradt - viszont egy online tananyaghoz nagyobb elkötelezettség kell.

(#140) kraftxld válasza Narxis (#138) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kb naponta kell elzavarjam a fejvadászokat annyi meló lenne és nem is rossz pénzekért, de a mostani gyárnál még nem ajánlottak jobbat :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#141) Narxis válasza kraftxld (#140) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jó lehet akkor ott Új-Zélandon más a helyzet de a világ többi részén, nagyobb népességű területeken nem sok jóra lehet számítani.

Thanos was right.

(#142) UnA válasza Narxis (#141) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem csak ezen múlik, itt is rengeteg munka van, de ehhez egy bizonyos szint felett kell lenni.

(#143) Narxis válasza UnA (#142) üzenetére


Narxis
nagyúr

"itt is rengeteg munka van"

Már ne haragudj de ez egyszerűen nem igaz bár jó lenne tisztázni, hogy amikor valaki azt mondja, hogy sok a munka akkor mire gondol? Mert ez olyan kijelentés mint a "sok informatikus hiányzik a piacról" aztán amikor konkretizáljuk a dolgokat kiderül, hogy a dögunalmas számomra lélekölő programozásról van szó.

Effektíve amit én állítottam az igaz, sajnos rengeteg vendéglátós vesztette el a munkáját és zuhant a munkaerőpiacra, főleg Európában, főleg Magyarországon. A korábban is jelen lévő strukturális munkaerőhiány mérséklődött egy kicsit de ettől még a munkanélküliek száma folyamatosan növekszik. KSH adat [link] De ez majd jövőre fog jobban érződni és főleg vidéken.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#144) kraftxld válasza Narxis (#141) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Most épp Magyarországon vagyok, és a mindenféle felhős technológiákkal kapcsolatos munkakörökből ömlik a meló. BP-i, meg európai lokációkról.
És még komolyabban nem is álltam neki keresni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#145) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Segítek: munka az van, de tényleg, és mindegy milyen szegmensről beszélünk, de aztán az hogy munkaidő, munkakörülmények, fizetés milyen, az egy sokadlagos kérdés, esetleg kollektíva, juttatások, támogatás. Ami a szomszéd alkoholista Pistabácsinak megfelel havi 70ezerért, az nekem nem biztos hogy megfelel. Pedig higgyétek el, keveset fizető, úgymond kuli munka mindenhol van, na de ez kell legyen cél? NEM!

Tudjátok, nekem mindig az cseng fel, amir szülők meséltek: anno az ő fiatalkorukba ha bementél az utcáról, akkor kaptál munkát, és fizetés swm volt olyan rossz. Tehát bementél az utcáról, és munkát kerestél, akkoe kaptál, és volt jövőképed. Most mi van? Hat az, hogy vagy jut vagy nem, vagy van, vagy nincs. Ha szerencséd van, akkor van és jut, ha nem akkor meg nem, így jártál. Aki le akar ...-ni tegye, de én nem az akkori rendszert éltetem, mert arra sz@rok, inkább az emberek akkori jóval egyszerűbb élete az ami tetszik.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#146) Snowy_owl válasza Snowy_owl (#145) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Én is épp munkát keresek, nem titok, és akkor ilyen tanácsokat adnak, hogy:

-össze kell rakni egy ütős életrajzot!
De baazdmeg, olyan ütős életrajzom van, hogy ha kőtáblára írnám akkor falat üthetnék vele, mi kell még? Ezen múlna? Lófaszt ezen múlik. Lehet van olyan hely, ahol igen is érdekes ez a kibaszott önéletrajz, de úgy érzem igazán túl van értékelve az egész cvsdi. Nyilván kell, mert a HR osztálynak is kell munka, de ennek megugrása után egészen más dolgok lesznek fontosak.

Ja és amit ide a hr szidásához beszúrnék!: rühhellem általában az összeset, és leginkább akkor mikor felteszik a kérdést: és mennyire gondolt. Tudjátok miért rühellem a kérdést? Mert így tudnak játszani a bérrel. Teszem azt a megjelölt munkahelyen az y munkakör 230ezer átlagot keres, na most te mondasz 160-at gondolt bérnek, és már fel is vettek. Na de ha 270-et mondasz, akkor jó eséllyel mehetsz amerre látsz. Na ezért, ezért a mentalitásért rühellem őket. Persze tudom, nekik ez a dolguk...

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#147) kraftxld válasza Snowy_owl (#146) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez munkakör függő.
Ha olyan a pozíció ami nem túl nagy tudást igényel, és sok jelentkező lesz akkor persze, hogy a legalacsonyabb fizetést kérő jelöltet választják.
Azoknál a munkaköröknél ahol több tudás kell, a fejvadászoknak kell kajtatni a jelöltek után ott másképp alakulnak a számok.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#148) Snowy_owl válasza kraftxld (#147) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Néha bármiről úgy érzem pont olyan felesleges vitázni, mint az ízlésről. Más életkörülmények, más mentalitás, más felfogás, más tapasztalat, más értékrend, mégis mindenki a saját igazát próbálja erőltetni, ami az előzőek fényében nem csoda ha nem találkozik más veléményével.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#149) UnA válasza Snowy_owl (#145) üzenetére


UnA
Korrektor

"szülők meséltek: anno az ő fiatalkorukba ha bementél az utcáról, akkor kaptál munkát, és fizetés sem volt olyan rossz"

Azért arra kíváncsi volnék, hogy ez melyik évtized volt, mert a 70-es, 80-as években nem is volt más lehetőség, mert létezett a "közveszélyes munkakerülő" jogi kategóriája, vagyis a rendőr egyszerűen bevihetett a fogdába ilyen esetben.

Emellett pedig egész mások voltak az elvárások, mint ma, tehát az alapvető élelmiszerek és a lakhatás olcsó volt, vagyis ez már elég volt a lakosság nagyobb részének a boldogsághoz ;)

"Néha bármiről úgy érzem pont olyan felesleges vitázni, mint az ízlésről. Más életkörülmények, más mentalitás, más felfogás, más tapasztalat, más értékrend, mégis mindenki a saját igazát próbálja erőltetni"

Ezt nem igazán értem, mert nem látom, hogy erőltettem volna én (vagy @kraftxld) bármit is, ellenben voltak olyan sarkos kijelentések (kb. minden szar), amit viszont érdemes árnyalni, mert léteznek más lehetőségek is. De nem mondtam, hogy csak ez volna a valóság.

(#150) Narxis


Narxis
nagyúr

Másfélszer annyian vallották magukat munkanélkülinek, mint ahányan hivatalosan azok voltak [link]

Thanos was right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.