Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tomiivagyok válasza Eastman (#49) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Nem fogok hazudni: a poszt leginkább azért született meg, hogy kiírjam magamból a feszültséget, és esetlegesen kapjak tippeket. Tippeket kaptam. Viszont valahol mélyen legbelül reménykedek abban, hogy lesz valaki, aki meglát bennem valamit, amivel lehet előre haladni. Ha nem is azonnal, de kisebb feladatokra, későbbi továbbképzésekkel tökre elboldogulnék, nyilván nem milliós fizetésekért. Tudom nagyjából, hogy mennyit érek, meg mennyit nem, viszont mostmár szeretnék egy olyan helyen dolgozni, ahol
1. tisztában vannak azzal, hogy nem tudok mindent is, viszont amit igen, azt próbálom tökéletesen tudni;
2. és emellett meg is becsülnek, és a munkámmal kapcsolatban releváns kritikával tudnak szolgálni, nem csak annyival, hogy "ez egy szar, bocs".

Nyilván ilyen munkahely kevés van (eddigi tapasztalataim alapján), így erre várnom kell, addig pedig nagyon úgy néz ki, hogy valamit kezdenem kell magammal - de ez megint nem túl egyszerű, ha interjúra sem hívnak be.

Szóval patthelyzet. De reménykedem. Azt még szabad.

(#52) Narxis


Narxis
nagyúr

Nagyon nehéz munkát találni, ez egy általános igazság. El lehet menni 3 műszakba gyárba aztán személyiségtől függően egy idő elteltével az ember azt nézi, hogy melyik fára akassza fel magát. Nem mindegy, hogy azért élsz, hogy dolgozz vagy azért dolgozol, hogy élhess.

Thanos was right.

(#53) GreatL válasza Narxis (#52) üzenetére


GreatL
őstag

De, tökmindegy. Egyik sem túl szívderítő opció.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#54) tomiivagyok válasza Narxis (#52) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Szerintem én egy hét után minden reggel sírva kelnék és sírva feküdnék, mert nem nekem való. Még diákként dolgoztam a helyi mekiben, 2 napig bírtam, mert egyszerűen nem bírtam. Lábam műtve volt tizenévesen (olyan szerencsésen tört el), azóta nem bírok rajta egyhuzamban több órán át állni. Max ilyen 2-3 órán át, utána le KELL üljek, mert felrobbannak.

Szóval ja. Meg ugye látom anyáékat, hogy ők az utóbbiba tartoznak. Egyikük sem szereti a munkáját, de mégis csinálják, mert valamiből meg kell élni. Egy mókuskerékben élnek, reggel felkelnek, elmennek dolgozni, hazajönnek, anya ledől, apa itthon dolgozik tovább, aztán anya felkel, főz, mos, esznek, utána lefekszenek. És ezt minden nap.

Ilyen nem szeretnék lenni, mert ez minden, csak nem élet, szerintem.

(#55) Eastman válasza tomiivagyok (#51) üzenetére


Eastman
őstag

Biztosan lehet még azon a CV-n faragni. Nem én vagyok a versenyképes / aktuálisan tredi megoldás ismerője, más pályákon mozgok. Ezzel kapcsolatban hallgass az itteni fősodorban dolgozó kollégákra! Azt látom (húsz év van közöttünk), hogy egy-két fogalmat nem a helyén használsz. Illetve van valamennyi sértettség, melankólia, "világfájdalom" még a CV-dben is. Ami ebben a helyzetben persze érthető. ;) Szerintem ennek nyoma sem látszódhat abban a doksiban. Hiszen azáltal kevésbé versenyképes.

A másik dolog;

ha esetleg egy új munkahelyen megemlíted azt, hogy "engem már hány helyen megszívattak", azzal a rosszhiszeműbb vagy "kombinátor" vezetőknek a következőt üzened:
"Ezt a srácot meg lehet szívatni."

Ennyi az üzenetem. Remélem, hogy nem haragszol meg érte. Tényleg drukkolok a sikeredért, azért is, mert tehetséget látok a linkelt munkáidban.

Művészlelkű vagy, érthető, hogy megdarál a sártaposás. Viszont még nem vállraemelt művész!!!!!! Legyél a legjobb abban amit szeretsz és úgy célhoz érhetsz, elismerve leszel.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#56) Narxis válasza GreatL (#53) üzenetére


Narxis
nagyúr

Azért az utóbbi azt feltételezi, hogy marad időd és erőd is szabadidőre és talán így szereted de legalább nem rühelled a munkád.

#54tomiivagyok
Nagyon nehéz szituáció, ez az amire nem készít fel se a középiskola, se az egyetem. Senki nem beszél arról, hogy 2 okból hirdetik az állásokat: vagy olyan speciális munka amire az adott városban annyi pénzért nincs megfelelő ember vagy pedig kulimunka. Én sok éve követem már az álláshirdetéseket és általában ez szokott lenni. Hétről hétre ugyanazok a hirdetések ismétlődnek 90%-ban. Talán Pest megye változatosabb a rengeteg cég miatt de vidéken, főleg a keleti tájakon nem igazán van nagy mozgás. A nevetséges fizetésekről ne is beszéljünk.

Thanos was right.

(#57) Domonkos válasza tomiivagyok (#48) üzenetére


Domonkos
Ármester

3 szerintem fontosabb eszrevetel az oneletrajzhoz:
- NE tuntesd fel benne a fizetesi igenyedet! Ezzel csak ronthatsz a sajat helyzeteden. Ha megis, akkor pedig a brutto osszeget ird be!
- Hol vannak a referenciak?! Legyenek benne referenciak korabbi munkaidhoz!
- "Jo kommunikacios kepesseg" stb. dolog ami mindenkinel megvan, nem kell bele. Sajat magad szintekbe valo besorolasat (kozephalado stb.) szinten tessek kihagyni! Helyette hobbiprojekteket vagy egyeb relevans dolgokat lehet beirni.

Tovabba:
- Gyozodj meg arrol, hogy az oneletrajz fekete-feherben (kinyomtatva) is olvashato, szep!
- Ha olyan helyre palyazol ahol elony az angol nyelvtudas, akkor oda angol nyelvu CV-t adj le!
- Ha van nagy farok energiad, akkor egy poent siman bedobhatsz a sorok koze.
- Ha nem egyertelmu, hogy mikor frissult utoljara a PDF, akkor egy datumot is rejts el valahol!
- A fizetesi igenyt meg tenyleg tuntesd el!!! :W

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#58) tomiivagyok


tomiivagyok
aktív tag

Juj, látom indulatokat váltottam ki. :D

A fizetési igényt nem szoktam feltüntetni. Ez a legutolsó verziója a CV-mnek, amit egy olyan helyre küldtem, ahol kiemelték, hogy az önéletrajzban jelenjen meg a nettó fizetési igény.

Illetve ez egy kecskeméti céghez lett beadva. Nem tetszett nekem sem a fizetési igény, viszont két nagyon fontos dolgot figyelembe kellett vegyek:
1. Kecskemét.
2. nincs munkám, és inkább kezdek ennyivel (vagy kicsit kevesebbel), és tornázom fentebb a fizetést a későbbiek folyamán, csak VÉGRE DOLGOZHASSAK.

Ezek mellé a bátyám (27 éves, helyi, Mercedeshez kapcsolható gyárban dolgozik mint _laboráns_, és 250 alatt kap... :) ) mondta, hogy a 300-350-es nettó fizetést felejtsem el, nem érek annyit. Hallgattam rá, habár úgy gondolom, hogy az továbbra sem túl sok pénz, főleg a mai világban.

Képességek... Na, akkor ezt kihúzom, főleg a jó kommunikációs készséget (amúgy nem túl jó a kommunikációs készségem, de azt olvastam, hogy ezt beleírni tök jó dolog lmao), a szinteket nem jelölöm meg.

Dátumot akkor mostantól írok bele, nem is értem, hogy miért nem írtam eddig... Pedig mindenbe is írok dátumot. Legalábbis a fájlnévbe.

Referenciák... Hát... :U
Láma kérdés, de azt illik PDF-ben küldeni?

@Eastman: kérdés: hol látszódik világfájdalom?🤔 Direkt próbáltam úgy fogalmazni, hogy ne az jöjjön le belőle, hogy "pls alkalmazzatok mert szeretek versenyképesen nem éhenhalni", de akkor úgy néz ki, hogy nem igazán jött be.

@Narxis: ez sajnos Kecskemét. :(
Komolyan, 140k-s fizetést akartak adni egy olyan munkáért, kint a büdös francba, ahova még a busz se jár (ergo bicikliznem kellett volna a város másik oldalából, de JOBB fizetésért még azt is megoldottam volna), és rengeteget kellett volna dolgozni.
BTW elvállaltam volna, csakhogy legyen munkám, de végül elutasítottak, szóval nem lett végül semmi abból sem.
Tényleg nincsenek megfizetve itt az emberek. És tényleg folyamatosan csak és kizárólag ugyanazokat a hirdetéseket látom Professionön.

[ Szerkesztve ]

(#59) Alex91 válasza tomiivagyok (#58) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet, hogy 200 nettot se ersz... Sokan diplomaval se kapnak ennyit...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#60) tomiivagyok válasza Alex91 (#59) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Annyit már egyszer megkaptam, sőt, többet is, szóval ahhoz viszonyítottam magam körülbelül. És igen, pont erről írtam - a bátyám diplomával kap ekörül.

(#61) XharX


XharX
aktív tag

Szia!

Kezdeném azzal, hogy ötletem sincs az IT munkaerő piacról, meg úgy magáról a munkaerő piacról sem, idén nyáron lettem pályakezdő 24 évesen, még az első munkahelyemen vagyok és csak kb 6 interjú van mögöttem összesen. Viszont sajnos én is belefogtam a rosszba, szóval kb két hete álláskereső lettem.
Elsősorban azt tényleg be kell látni, hogy a covid nagyon megváltoztatta ezt, ha nem is akkora mértekben mint tavasszal. Beszéltem pár napja egy gépgyártó cég HR munkatársával, aki közölte, hogy ha minden jól megy jövő tavasszal lesz a személyes meghallgatás, mivel most a cégnek kb semmi megrendelése, addigra meg remélik, hogy visszarázódik minden és akkor kell az új munkatárs. Gondolom, azért 67 leadott jelentkezésből párnál lehet hasonló is.
Amit az elmúlt pár hónap ledolgozott időmben tapasztalt alapján tudok javasolni, nagyobb multiknál hívd fel a HR kontaktot egyből, ne pedig elküld az önéletrajzod és várj. Ahol én dolgozom most, van egy halom valamilyen technikus (pl quality meg validation technician) aki egy érettségit, némi alap angol nyelvtudást és egy kis szövegértési skillt tudnak felmutatni, de kényelmes, egészen jól fizető irodai munkát kaptak. Azt írtad, hogy nyelvvizsgád van, ha meg használni is tudod kommunikációs szinten, akkor az már félsiker. Esetleg azt is felajánlahatod szóban, hogy ha van valamilyen munkakör amihez értesz valamilyen szinten, de nincs meg minden alapfeltétel, akkor azt párhuzamosan a munkával csinálod (van pár ilyen közvetlen munkatársam aki a pozi mellé így iratkozott be adott suliba).
A másik véglethez, ha egy akármilyen gyártósori melóval is beéred, amíg nem lesz jobb lehetőséged, ezzel az önéletrajzzal esélytelen. Én is gyártó cégnél vagyok, az operátoraink nem pont nyelvvizsgával és frontend fejlesztői gyakorlattal rendelkeznek, hanem inkább 8 általános, meg cipőipari suli, és 200 a bruttó, nem a nettó.
Családban volt egy hasonló kezdetű életút, fél év operátori munka, aztán, mivel értelmesebb volt emberünk, így műszakvezető lett ami közben megcsinálta újra az érettségit majd levelezőn a bsc-t. Itt két gond volt, mesélte, hogy ilyen meló után nagyon, de nagyon nehéz motivciót gyűjteni a tanulásra, a másik, hogy 30 évesen lett junior fejlesztő, nem volt könnyű megtaláltni ahol nem néztek rá ezért hülyén és 30 évesen a 260 nettó is fáj. De sikerült végül, azt csinálja amit szeret és van előtte karrierút.
Az érettsigre visszatérve, tudtommal mai napig nem kötelező mindenhol az egy emelt, szóval közép matek és közép infó elég, a legtöbb műszaki és it szak pedig az alsó ponthatár körül mozog. Ezeken pedig csak infó érettségin van szóbeli, ott se sok pontot ér és egy vicc az egész. Viszont ha majd fősuli lesz a cél esetleg, ezt a kifogást, hogy nem tudsz szóban felelni felejtsd el, őket soha nem fogja érdekelni.

Az önéletrajzra már kaptál tippet, még annyit, hogy vedd ki a lakcímed mindenképpen, pláne akkor, ha a munkahely és a lakcímed között nagy a táv.

"mondta, hogy a 300-350-es nettó fizetést felejtsem el, nem érek annyit. Hallgattam rá, habár úgy gondolom, hogy az továbbra sem túl sok pénz, főleg a mai világban."
Lehet én tévedtem el(akkor szóljatok és örülök majd nagyon :DD ), de 300 és 350 nettó közötti értéket szeretnék kapni mint kezdő villamosmérnök pesthez közel.

(#62) prolad


prolad
őstag

Ne add fel, ha elég helyre adod be és rendben van az életrajzod (és legalább nagy vonalakban jó területen keresel), akkor fogsz találni, arányiaban még sok visszajelzést is kaptál, lehetne ez rosszabb is.

Viszont ezt a 150-et engedd el/bérigényként ne ennyit adj meg, nyugodtan lehet 200-250 nettót bepróbálni (legfeljebb nem adjál meg, de jóval könnyebb többől alkudni). Már csak azért mert havi 150 nem nagy pénz, szerintem ezt tapasztaltad te is. Még a 250 se annyira.

(#63) bkercso válasza tomiivagyok (#48) üzenetére


bkercso
nagyúr

Külfölddel az egyetlen probláma a közeg / társadalom megszokása. A többi szerintem mind megoldható 1 éven belül.

A CV-d alapján nem lehet, hogy inkább csak türelmetlen vagy? Bár születési időt nem írtál, felteszem, a "97" az email-címedben erre utal. Bár informatikusok közt annyira nem dívik a diploma, sajna nagy céghez diploma nélkül nem lehet bejutni, a kicsi magyar cégek közt meg kevés a korrekt.
Egyéni vállalkozáshoz, szabadúszáshoz meg kapcsolatok kellenek. Jelölgess be mindenkit LinkedIn-en és készíts egy jó profilt szerintem, első körben!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#64) Eastman válasza tomiivagyok (#58) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem [itt]. Kis, kis, kis. Nem, nem, nem. Te vagy a legnagyobb, téged akarjanak az ezer jelentkező közül!

Pl:
Az érettségi utáni időszak tökéletes volt arra, hogy felépítsem a webdesignnal kapcsolatos ismereteim szilárd alapjait, bla, bla, bla. Szómágia. :)

Fenntartom; lehet, hogy tévedek és mások most a trendek. :B

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#65) KubanitoS válasza tomiivagyok (#48) üzenetére


KubanitoS
veterán

Őszinte leszek. Nekem nagyon nem jön be ez a csiricsáré, izzadtságszagú önéletrajz. Érződik rajta az erőlködés. Túl sok a szöveg is benne a végzettséghez és a munkatapasztalathoz képest. Meg magyarázkodnod sem kellene ennyit benne. Kicsit olyan taszító az egész. Bocsi, ha nyers vagyok, de én ezt látom rajta és lehet más is ezt látja... A helyedben én egészen biztosan egy letisztult Europass alapú CV-t csinálnék, kiemelve a lényeget pontokba szedve, esetleg angolul is mellékelve azt. Írj motivációs levelet is külön, akár angol nyelvűt is!

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#66) Domonkos válasza tomiivagyok (#58) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Láma kérdés, de azt illik PDF-ben küldeni?
Igen. De ha megsem, akkor legalabb a jelentkezessel egyutt elkuldeni e-mail-ben; de ha ugy sem, akkor legalabb azt megemliteni, hogy keresre vagy igeny eseten szivesen kuldesz. De akkor tenyleg legyen valami jo!

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#67) Narxis válasza Alex91 (#59) üzenetére


Narxis
nagyúr

"Sokan diplomaval se kapnak ennyit..."

Ez nem az ő problémája, elég nagy szégyen, hogy a 200 nettó az egy komoly fizetésnek számít ebben az országban 2020-ban.

Thanos was right.

(#68) aujjobba


aujjobba
addikt

Ne irj kisregenyt a CV-be, figyelemfelkelto kulcsszavak kellenek, vagy olyan amirol interjun lehet sokat beszelni.
Erre peldaul nekem haraptak, tobb helyen kellett kifejtenem mit es hogyan csinaltam:

#65 KubanitoS: pontosan, errol beszelek.

[ Szerkesztve ]

(#69) sonar válasza KubanitoS (#65) üzenetére


sonar
addikt

+1
@tomiivagyok
Nem rossz a CV, de ez inkább megmosolygtató.
Mondom úgy, hogy én szoktam interjúztatni embereket. CV legyen tömör és tárgyilagos. Rizsa és bérigény nem kell, azt majd interjún.

Motivációs levél is olyan, hogy el van olvasva, de igazából nem mérvadó.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#70) LustaDick123 válasza tomiivagyok (#48) üzenetére


LustaDick123
tag

Ne ilyen kis GSM boltokban gondolkodj, hanem nagy multi szolgálatókban, mint Getronics, Unisys, ITSH stb. ahol sokan dolgoznak és nagy a fluktuáció (igen, ennek is megvan a maga oka mindig). Sajnos ezek Budapesten vannak, utazni kell, de nézd a jó oldalát pl. olvashatsz az úton minden nap => tanulás.
Nézz körül ezeknél a cégeknél, biztosan van valami neked való pozíció, pályázgass. Kezdésnek, releváns munkatapasztalatnak jó. A COVID miatt biztosan van sok helyen home office is manapság.

Az önéletrajzod szép, tartalmilag én azt javasolnám, hogy egy kicsit másképp tagold a munkatapasztalatok részt. Viszonylag rövig munkaperiódusra sok "munkahely" jut. :)
2018 – egyéni vállalkozó, webfejlesztés stb. majd egy referencia link a honlapodra.
2019.04 – 2019.10 – eladó stb.

Így számomra az maradna meg, hogy van egy srác, akit érdekel ez a webfejlesztés, vállalkozó szellemű, csinált egy vállalkozást, nem indult el, vállalt kvázi „másodállást” a megélhetésért, beindult neki a webfejlesztés, így felmondott és most a COVID miatt megint kell neki munka. Persze mondhatjuk, hogyha beindul újra a webfejlesztés, akkor megint lelépsz, de valami ilyesmi sztori kihangsúlyázásával jobb lenne véleményem szerint a ége a történetnek.

Amúgy pedig gratulálok, máris tök jó hírverést csináltál a munkakeresésedhez! :C

(#71) hNp88 válasza Narxis (#67) üzenetére


hNp88
aktív tag

eléggé. a jelenlegi helyemen, gyakorlatilag bolti eladóként keresek ennyit.

ez nem panaszkodás, sőt, örülök neki, a helyet is szeretem; a vicc inkább az, hogy manapság ez kifejezetten jó fizetésnek számít, pláne itt sötét Heves megyében...

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#72) bkercso válasza KubanitoS (#65) üzenetére


bkercso
nagyúr

+1 a motivációs levélre, amit munkahelyenként illhet külön megírni, hogy miért pont oda. Vagyis lássák, hogy utánuk olvastál.

A CV-be mehet egyéb releváns dolog, ha van pl. jogsid, szakmai hobbid, egyéb IT-tapasztalat vagy képesítés / tudás. stb.

Születési időt írnék, meg kellene szerintem egy komoly emailcím, ahogy írták, és LinkedIn-profil, ahogy írtam. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73) bkercso válasza Narxis (#67) üzenetére


bkercso
nagyúr

elég nagy szégyen, hogy a 200 nettó az egy komoly fizetésnek számít ebben az országban
Nem számít annak ezzel a tudással szerintem. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#74) aujjobba válasza hNp88 (#71) üzenetére


aujjobba
addikt

Nagyra nyilt a bérolló sajnos, munkakor szerint es regio szerint egyarant, de meg szakman belul is es Budapesten is aszerint, hogy kis cegnel vagy multinal dolgozol.
Debrecenbol Budapestre koltoztem, 2x-es fizetes kis magyar cegnel.
Onnan par ev mulva nagyobb nemzetkozi ceghez -> ujra duplazas.
Par ev mulva ettol is nagyobb multihoz -> 1.5x-es beremelkedes.
Persze nyilvan kozben eltelt 10-15 ev es a tapasztalat is tobb lett.

(#75) Fr@nkieWilde válasza sonar (#69) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Faszomat a bérigénybe... Ez csak nálunk (Mo.) divat le merem fogadni. Egy álláshirdetés tartalmazza már, hogy mégis mennyiért és mit kell csinálni.... Kabaré. Van, aki mondjuk másfél órát utazik oda, meg nyilván ugyanennyit vissza egy interjú kedvéért, majd 3 mp alatt elcsúszik azon, hogy mennyi a bérigénye az adott jelöltnek. " Jujj... hát ennyit majd egy 5 éves terv keretében tudunk teljesíteni, mert most ez a bér bérfeszültséget okoz..." Ilyenkor fel kell állni és odahugyozni rájuk.
Hányingerem van ettől. Nehogy bárkinek is korrekt fizetést kelljen adni...
Játszanak az emberrel csak. Komoly cég megmondja, hogy itt, ezt és ennyiért kell tenned, ha jó, akkor jelentkezel. Bérigény, meg bérfeszültség szavakkal ne lopják már egymás idejét...

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#76) tomiivagyok


tomiivagyok
aktív tag

Fúha, lementem ebédelni, közben jöttek a kommentek, bunkó meg nem akarok lenni, hogy nem válaszolok mindenkinek, szóval másik long ass komment jön.

Konklúzió a kommentekből: csináljam újra a CV-m, és ne legyen csiricsáré, illetve motivációs levelet mindenhova is küldjek, mert jó pont, illetve toljam meg a linkedint.

@Xharx: köszönöm a hosszú kommentet és a tapasztalataid megosztását, sokat segítettél. Úgy érzem, hogy hasonló dolog vár(hat) rám, de lehet, hogy a jövőre nézve jobban megéri ugyanazt csinálni, mint a családtagod.
És egyébként szerintem nem, nem lőttél messze az árral, pest közeli munkahely + mérnöki pozíció, még talán kevés is, de ezt ugye nem én döntöm el, hanem a kereslet.

@prolad: köszönöm, feljegyeztem. De kérdés: mit csináljak akkor, ha a hirdetésben külön ki van emelve, hogy a bérigényt jelezzük?🤔🤷🏻‍♂️

@bkercso: szerintem nem lenne probléma azzal sem, könnyen tudok alkalmazkodni, angolul pedig tudok annyira, hogy ha álmomból ébresztenek fel, akkor is tudjak valamit makogni, max hosszabb lenne a bootidőm, hogy felfogjam, hogy mi is megy.
Igen, 97-es vagyok, tehát 23 éves (matekzseni igazából). Habár nem értem, hogy hogy érted, hogy türelmetlen lennék..(?) Ezt kifejtenéd, ha megkérlek? :)

@Eastman: köszi megint, ezeket javítani fogom.

@Domonkos: Ezeket szoktam jelezni, mert vannak referenciáim, csak eddig inkább le se írom, hogy milyen lámamód küldtem. Egyáltalán nem profin...

@aujjobba: köszönöm, hogy megosztottad a CV-d ezen részét, viszont kérdés:
1. azt hogy írjam le ilyen szépen, hogy napi 6x kellett port törölni a boltban?
2. illetve azt hogy írjam le, hogy "hát csináltam mindent is, de amúgy nem volt konkrét munkaköröm"? :D
Nem kötekedésből, csak tényleg, fogalmam sincs, hogy ezt hogy fogalmazzam meg úgy, hogy ne legyen annyira debil és láma, hogy azzal a lendülettel ne zárják be a PDF readert.

@sonar: köszönöm, habár a megmosolyogtató nem túl pozitív dolog egy CV-nél. Akkor gondolom ennél sokkal profibb kell, pedig ezt a fajta CV-t direkt arra hegyeztem ki, hogy
1. lássák, hogy van valamennyi szépérzékem;
2. lássák, hogy tudok fotóboltozni nagyjából;
3. nagyjából tudják, hogy ki vagyok.
De úgy néz ki a plan nem jött be, szóval újracsinálom.

@LustaDick123: ez nem egészen így van. 18 után igazából "feketén" dolgoztam (?), mivel nem volt vállalkozásom, habár pénzt nem igazán kaptam érte. Leginkább hobbiból csináltam webeket, hogy addig is fejlesszem, illetve szinten tartsam a tudásom, ne vesszen el, viszont munkatapasztalatként írtam bele, mert valamilyen szinten mégiscsak releváns.
Habár most így leírva, tényleg nem vet rám túl jó fényt, hogy eddig 3 munkahelyem volt, és egyik se tartott tovább, mint fél év. Habár ez nem csak nekem köszönhető (én is közrejátszottam benne nyilván), de akkor is. Ezért nem is szeretem annyira, és tök szívesen nulláznám az egész pályatörténetem, dehát ugye akkor meg hatalmas űr lenne, és megkérdeznék, hogy mit csináltam.
Pl. volt, hogy megkérdezték, hogy miért nem voltam egyik munkahelyen sem több ideig, mint fél év. Hirtelen nem tudtam mit mondani, így inkább őszinte voltam, de figyeltem arra, hogy ne savazzam az előző munkahelyeim, mert azt nem illik, főleg úgy, hogy nem tudják magukat megvédeni, én meg alátámasztani, hogy az tényleg úgy is volt.🤷🏻‍♂️
Illetve... Itt jön a nagyobb bibi: nincs még webem. A blogomon kívül. Az meg személyes. Szóval meg vagyok lőve, mert most még pénzem sincs domainre, az ingyenes tárhelyek/domainek meg gagyik. Mert tényleg azok, és egyáltalán nem profik.

@bkercso (újra :P): ez pl. fel se tűnt, hogy születési idő nincs benne. Szakmai hobbim nagyon nincs, max a blogom, de azt meg nem szívesen adnám ki, mivel ott túl őszinte vagyok, nem vethet rám túl jó fényt... Gondolom. :)
Képesítésem pedig nincs. Ez a legnagyobb probléma.

@Fr@nkieWilde: valahogy így. Ahova el kellett küldenem a bérigényt, és bementem interjúra, ott is csak nézett a nő, hogy 200-at szeretnék kapni nettóban, mert "hát én 140 körülre gondoltam", de sehol nem jelezte.

ILLETVE KÉRDÉS. Azt, hogy az utazás számomra nem probléma, azt interjún, vagy esetlegesen CV-ben jelezzem? Illetve azt, hogy idővel, ha engedi a saját keretem, akkor simán költöznék X helyre.

[ Szerkesztve ]

(#77) Silverboy válasza Fr@nkieWilde (#75) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Számból vetted ki a szót... és mint tudjuk "minden a matekon múlik".

Azt kiszurják a szemed, úgy a felével jó esetbe vagy a negyedével :U . Ismerős Baden-Württemberg régióban, 3000 oreó-ért (érsd euro) "nyomkod egy gyárba gombokat". Körübelül a felét keresem meg (kv. ként), és az sima betanított munka... annyi, hogy jól beszél németül... Szoftverfejlesztő és covid alatt repült ki. :))

Én azt szoktam: "Persze alkudhatunk, nem jó a 200K? Akkor legyen 310K, Ki mondta, hogy csak lefele lehet alkudni?". Van akinek leesik, és van kinek nem és szúros szemmel néz :U

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#78) Narxis válasza bkercso (#73) üzenetére


Narxis
nagyúr

Azért a diplomás emberek és közalkalmazottak is tudnának erről neked mesélni.

Szerintem a 200 nettó arra elég, hogy ne haljál éhen, nyilván számít az, hogy hol élsz, saját lakásban vagy albérletben stb. de 200 nettóból nem fogsz egyről a kettőre jutni anyagilag, esetleg 10-20-30 ezer forintot félre tudsz tenni. Képeznie kell magát az embernek de nem mindegy, hogy arra mennyi ideje, pénze és energiája van a 200 nettós napi 8-12 órás munkája mellett.

Thanos was right.

(#79) Domonkos válasza tomiivagyok (#76) üzenetére


Domonkos
Ármester

>azt hogy írjam le ilyen szépen, hogy napi 6x kellett port törölni a boltban?
Ne ird bele! Azokat tuntesd fel amire buszke vagy, amit szivesen csinalnal a kovetkezo helyen is vagy egyeb okbol emlitesre melto.

>Akkor gondolom ennél sokkal profibb kell, pedig ezt a fajta CV-t direkt arra hegyeztem ki, hogy...
Szerintem meg teljesen rendben van - foleg ha olyan helyre mesz, ahol kotelezo a szeperzek! Persze amugy sem art, ha igenyesen nez ki... Amitol viszont "profibb" lehet, az az, hogy ha a relevans tapasztalatokat konnyebben meg lehet talalni rajta. Ez akkor is jol jon, amikor legeloszor rostara kerul a CV, hogy ne egybol az iratmegsemmisitobe vegezze, de akkor is amikor szemelyes interjun csak siman vegigmennek minden erdekes ponton. Ha a dizajn nem megy ennek a rovasara, sot, esetleg meg ki is emeli ezeket, az szerintem csak plusz pont. :K

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#80) aujjobba válasza tomiivagyok (#76) üzenetére


aujjobba
addikt

1. azt hogy írjam le ilyen szépen, hogy napi 6x kellett port törölni a boltban?
ugyfelek kiszolgalasa az aktualis igenyekre fokuszalva
serving customers with full focus on their needs
2. illetve azt hogy írjam le, hogy "hát csináltam mindent is, de amúgy nem volt konkrét munkaköröm"?
teljes betekintest nyertem a ceg mukodesenek operativ aspektusaiba
I got a broad glympse of every operational aspects of the company

Vagy valami hasonlo. Bar a 'mukodesenek' es az 'operativ' megsem jo igy egyutt, ugyanazt jelentik nagyjabol. Esetleg 'eletenek', passz hatha valaki mond jobbat.

[ Szerkesztve ]

(#81) tomiivagyok válasza aujjobba (#80) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Nem szó szerint értettem, inkább volt ironikus, mert ott konkrétan annyi volt a feladatom. Mármint, hogy mondjam, a telefonos boltban kellett szolgáltatást eladnom, megismernem embereket kb 3 perc alatt, blabla. Valahogy meg fogom fogalmazni - ha nem volt egyértelmű, akkor bocsi :B
A másik viszont tök jó. Csak ezeket legalább 3-4 pontban kellene összeszedni. Nem?

@Domonkos: akkor azt hiszem két CV-m lesz: egy nagyon egyszerű, Europass szerű, illetve marad ez. Mert ezt szeretem, a kedvenc színeimet használom benne, és szerintem jól is néz ki. Csak finomítani kell rajta. :U

A holnapi nap folyamán egyébként meg fogom csinálni ezeket a változtatásokat. Pár helyet már ki is szúrtam, hogy oda keresnek embereket. Btw, elkezdtem a LinkedIn profilomat frissíteni, de rájöttem, hogy annyi releváns dolgot mégse tudok belerakni, meg még nem is értem a működését. De majd idővel ráérzek szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#82) aujjobba válasza tomiivagyok (#81) üzenetére


aujjobba
addikt

Az ugyfeltapasztalat szerintem eros pluszpont, en kiemelten beleirom, ugyfelfokusz stb.
Ha te megrendeloknek fogsz weblapokat vagy barmit fejleszteni ez kotelezo.
A geek-ek nagy resze nem ilyen!

(#83) Chaser válasza tomiivagyok (#81) üzenetére


Chaser
titán

g.p. volt a tulaja annak a mobilos boltnak? ha igen, nincs több kérdésem :d
fiatal vagy, lesz meló, ha szorul a hurok pár hónapra elvállalsz bármit, én se haltam bele, és nem voltam vele egyedül
ha kell a pénz kell, gyárban is lehúztam pár évet, azt is túléltem valahogy ( :
cv-t meg nem kell túlzásba vinni, a kevesebb néha több
ügyfélorientáltság, önálló munkavégzés, jó probléma megoldó képesség, jó csapatjáték, stb - persze ha ezek igazak is -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#84) C0R0


C0R0
csendes tag

Tudom..tudom a cigi marad, de azért egy webszerver és egy domain nem jelent óriási költséget.
Nézz körül hardveraprón, 450 Ft/hó-ért van már VPS, úgy tudom vannak ingyenes domainek/subdomainek is a nagyvilágban.
Ha elég a statikus weblap, akkor a GitHub Pages is jó lehet, legalább látszik, hogy tudsz a Git létezéséről.

(#85) aujjobba válasza Chaser (#83) üzenetére


aujjobba
addikt

'persze ha ezek igazak is' - tudnad mennyi bullshit-et lenyomtam mar interjukon ezekrol.
Nyilvan nem hazudtam soha, de alapvetoen jonak kell latszani, az interjuztatot kell meggyozni. Persze nem mondhatod azt hogy ugyfelorientalt vagy mikozben gyulolod az embereket, de kicsit lelkesebb beszed, szebb profil mutatasa sosem baj.

(#86) tomiivagyok válasza C0R0 (#84) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Szerverem az van. Domain nincs, de rajta vagyok az ügyön.😄

@Chaser: nem, de egyébként raktam ki CV-t, amiben benne van, hogy hol dolgoztam. De ha gondolod, leírom neked :)
És tudom, gyári meló is oké, adtam is be jelentkezést, sikerélmény nélkül eddig. Szeretnék dolgozni, csak eddig úgy néz ki, hogy nem tudok.
Habár, domain. Kérdés az, hogy mennyire legyen "hivatalos" - volt egy, a nevemhez köthető becenév, azon gondolkodtam. Csak nem tudom, hogy mennyire lenne professzionális, így még nem döntöttem el. Minden más foglalt a nevemmel kapcsolatban sajnos. Viszont azzal a domainnal, hiába nem profi, talán egy kis szeletet is meg tudnék magamból mutatni. Például a G-Portálos blogomat szeretném oda "átköltöztetni", mert vannak tök jó terveim, hogy merre szeretnék továbbhaladni a blog témával kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#87) Chaser válasza aujjobba (#85) üzenetére


Chaser
titán

voltam már interjún, én nem kamuztam, de már inkább nem mennék ( :

tomiivagyok
korábban olvastam, csak írásig nem jutottam el, de lehet először is átfutottam rajta, vén pH@sz vagyk én már, nem ilyen ifjú titán ( :
van az úgy, hogy semmi nem jön össze, ha valamit nagyon erőltetünk akkor megesik, osztán' ha az ember nem foglalkozik vele, nem görcsöl rá, akkor szembe jön egy lehetőség
anno 23 éves koromban körül pont így lett egy melóm
hát nem álmaim melója, de pénz volt, ha kevés is, társaság oké volt, csajozni is lehetet, mi kell még? - megtanulni hogy melóhelyen ne csajozzunk ;] -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#88) tomiivagyok válasza Chaser (#87) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Mondjuk a telefonboltos munka is így jött képbe. :)
És aranyszabály, legalábbis nálam: házi nyúlra nem lövünk. :D

Egyébként módosítottam picit a CV-men (klikk), kérdés: így jó lesz, vagy a "sok rizsa" a magamról részre vonatkozott? Most ahogy editeltem, nem voltam biztos benne, így egyelőre maradt. Mindent megcsináltam, amit ajánlottatok:
- "középhaladó" és társait kivettem;
- cím helyett születési dátumot írtam be;
- bérigényt szintén kivettem;
- és próbáltam a lehető legjobban összetömöríteni, hogy egy-egy helyen mit dolgoztam.

Kérdés: jó így, vagy még módosítsak rajta? Ha így ok, akkor az egyszerűsített változatot is ez alapján fogom megcsinálni.🤔

(#89) SwissBread


SwissBread
újonc

Ahogy kollegák is írták korábban, freelancer, upwork stb. kifejezetten jó kezdésnek / portolió épitséhez. Sok a hülye és a legtöbben alád fognak vágni árban, de ha már van egy portoliód el lehet kezdeni nagyobb pénzeket kérni a munkádért.

Amúgy nem sokáig fog létezni ami te szeretnél csinálni, vagy legalábbis sokkal kevesebb munkahely lesz. Sajnos az összehúzogatós weblapok szerkesztők mint pl. a squarespace vagy a wix egyre népszerűbbek (jogosan amúgy) Szóval szerintem két (és fél) lehetőséged van:

1. Továbbtanulsz full-stack developernek, ez amúgy nem annyira vészes mint amennyire beállitod, kell hozzá egy kis adatbázis, minimális felfogás a HTTP-ről és ennyi. Semmi olyan amit a w3schools ne tanítana meg pár hét alatt.

2. Elmész full design irányba, ehhez elég erős művész lélek kell meg UX tudás, de ha megtanulod az Adobe Illustratort, meg az Adobe XD-t (vagy figmát) akkor azzal el lehet menni Weblap / App designernek.

2.5 Maradsz a frontend, de programozós vonalon, viszont ahhoz hogy 5 év múlva is alkalmazható legyél meg kell tanulnod a mobil platformokat is. Ehhez ajánlom a Reactot (Angular kicsit keményebb). És akkor elmehetsz hibrid vagy WebView front end fejlesztőnek.

Ha esetleg van kérdésed nyugodtan írj. Most épp fullstack fejlesztőként dolgozok, de csináltam azt is amit te próbálsz :)

<script type=text/javascript> Document.write(aláírás); </script>

(#90) tomiivagyok válasza SwissBread (#89) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Elfogadom az ajánlatod, és máris megdoblak egy PM-mel. :K

(#91) KubanitoS válasza tomiivagyok (#88) üzenetére


KubanitoS
veterán

A "magamról" rész teljesen felesleges. Senki sem kíváncsi rá, hogy 11 évesen hoztad létre az első weboldalad. Nagyobb cégeknél, ahol több jelentkező van nem fogják elolvasni. Mész a kukába egyenesen. Azt kellene inkább kidomborítani, hogy van Photoshop tapasztalatod, HTML alapnyelvet ismered és Wordpress tapasztalatod is van. Ezek ott vannak legeslegalul kiemelés nélkül.

Az legyen a lényeg, hogy ha valaki a kezébe veszi az önéletrajzod, egyből a lényeget lássa. Azt, amivel el tudod adni magad. A többit meg személyesen megbeszélheted velük...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#92) tomiivagyok válasza KubanitoS (#91) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Akkor jól gondoltam. :K

Itt van a javított verzió, mindenféle rizsa nélkül. És így átgondolva, így lett volna a legjobb tényleg.

(#93) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Ilyen idoszakom nekem is volt. Az egyik gond, hogy a tudas es a tapasztalat nem kiemelkedo.
En akkor jobb hijan elmentem operatornak egy gyarba, ahol szepen lassan elkezdtem felfele lepdelni, mivel hulye nem voltam, akadt szorgalom is es 1. ev utan beiratkoztam egyetemre.
Igy tudtam relevans tapasztalatot gyujteni, aztan diplomat, emellett az adott teruleten ritkanak szamito kepzesekben reszt venni a ceg altal szervezve es fizetve amik szinten jol mutatnak az oneletrajzban.

Szoval ne lelombozodj, add lejebb. Szar, de neha nincs mas, hulye jarvany idejen meg amugy is nehezebb az egesz.
Az egyik legfontosabb kapcsolatokat teremteni, igy nem baj, ha olyan helyre mesz ahol sok az ember, nem 1-2 elado lezeng csak egy boltban. Egy gyar erre idealis szerintem.

Az oneletrajz legyen modern es lenyegretoro, ha sok a sallang az nem egy profi benyomasat kelti. Google segitsegevel is tudsz egy csomo tanacsot osszeszedni. Ha van HR-es ismerosod kerdezd meg, mi az amire felfigyel es mit tesz felre azonnal. Az sem baj, ha kicsit raformalod az oneletrajzot az adott pozira, amire jelentkezel.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#94) KubanitoS válasza tomiivagyok (#92) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nekem ez így már eléggé tetszetős! Esetleg a nyelvismeretet kidomboríthatod még akár külön pontba a tanulmányok fölé. Ha nem fér el, akkor a gimis számtech fakultációt is kiveheted. Az se fog különösebben meghatni senkit. :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#95) nevemfel válasza tomiivagyok (#92) üzenetére


nevemfel
senior tag

Mióta emailben küldik az önéletrajzokat, a cégek százával, ezrével kapják őket minden meghirdetett pozícióra. A HR-eseknek nincs idejük elolvasni mindet, ezért általában csak gyorsan átfutják, többnyire a szakmai tapasztalat részt. A munkavállalók pedig jellemzően ehhez úgy alkalmazkodtak, hogy az önéletrajzukat sok cégnek küldik szét.

A jelenlegi munkaerőpiacon emiatt kicsi az esély, hogy behívnak személyes interjúra. És átlagosan egy számjegyű százalék az esély, hogy felveszek.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#96) bkercso válasza tomiivagyok (#76) üzenetére


bkercso
nagyúr

Habár nem értem, hogy hogy érted, hogy türelmetlen lennék..(?)
Hát hogy nincs meg egyből álmaid hobbi-melója, mihelyt kiestél a gimiből. Addig el kell tudnod számolni az időddel. Jól veszi ki magát egy interjún is, hogy ha elmondod, mitből élsz éppen.
Sajna kis cégnek néha sok a 200, nagyhoz meg diploma kell. :(( Ami amúgy pont IT-területen indokolatlannak tűnhet.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#97) C0R0


C0R0
csendes tag

92-es hozzászólásodra válasz

Pár javítandó:

1) Szerintem nincs szükség a születési dátumodra. Ha mindenképp benne szeretnéd hagyni, akkor viszont nem értem az ikont mellette.
2) A Photoshop azért van kiemelve, mert az a legfőbb képességed? Ha valóban így van, akkor mindenképp külön pdf-ben csatolnék refernciát (nyilván olyan munkakörnél, ahol releváns).
3) Angol B2 szintű nyelvvizsgát írsz, de a lap alján a tanulmányoknál emelt szintű van (szerintem emelt szintű érettségire gondoltál).Ezenkívül elhagynám a ":"-t csak, hogy konzisztens legyen a felsorolás.
4) FirstPhone Magyarország Kft. vagy micsoda? Ha a Rock Home-nál kiírtad, akkor itt is. Konzisztencia :)
5) Ez az "Emberismeret, majd releváns szolgáltatás ajánlása" elég furán hangzik. Ajánlatom: Szolgáltatások/termékek ismertetése és értékesítése
6) Ügyfelek kiszolgálása --> Ügyfélkapcsolat-építés
7) Leginkább hardveres támogatás? Ez nem tudom mit jelenthet, de a "leginkább" szónak nincs helye egy CV-ben. Legyél konkrét és határozott!
8) Redesignek --> Kicsit furán magyarosodik. Helyettesítsük inkább azzal, hogy Ügyféligények felmérése, szakmai tanácsadás
9) Különböző grafikus feladatok. Konkrétabbakat kellene írni. Ez olyan mintha pénzügyesként azt írnád, hogy különböző vállalati pénzügyi feladatok. Ezzel a megfogalmazással elkönyvelnék az analógiám mentén, hogy éjjel-nappal számlákat pötyögsz az SAP-ba. Nem az a pozi, amit szeretnél.
10) Furcsa, hogy a "Wordpress alapú..." tétel második sorának behúzása kisebb, mint ahol kezdődik.
11) "angol nyelvű" --> "Angol nyelvű". Konzisztencia.
12) Az emelt szintű angol érettségi mehetne külön sorba.
13) "Informatikai tanulmányok...", lehetnél itt is konkrétabb. Ha már nem vállalod, amit ott tanultál (mert elveszett a tudás), akkor inkább ne írd bele.

Bocs, hogy ennyire belementem. Szakmai ártalom :)

[ Szerkesztve ]

(#98) C0R0


C0R0
csendes tag

Mivel a LinkedIn is felmerült: pár profil, amit szerintem használhatsz sablonként:
- https://www.linkedin.com/in/danieljshannon/
- https://www.linkedin.com/in/nick-corrie/
- https://www.linkedin.com/in/arturoarayacincinnati/

Inkább az első kettő, a harmadik kisregény nehezebben emészthető. Figyelj arra, hogy a szakmádat jellemző kulcsszavak szerepeljenek a profilodon, így jól kereshető lesz.

[ Szerkesztve ]

(#99) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Ha szükséged lenne még tanácsra, segítségre, akkor rám írhatsz privátban.

Üdv.: Carlytoo

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#100) tomiivagyok válasza C0R0 (#97) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Ugyan, én köszönöm, hogy belementél. Nyilván azért küldtem be, hogy kapjak hideget-meleget. Egyébként amiket írtál, felét észrevettem már (főleg a konzisztenciás részre gondolok, illetve arra, hogy középszintű nyelvvizsgából a dokumentum végére emelt lett), azok javítva voltak, viszont minden mást, amit írtál, végrehajtottam. Beküldöm inkább ide, hiszen több szem többet lát. :)
Ja és igen, azért van kiemelve a Photoshop, mert azt szeretem a legjobban nyúzni, meg szerintem ahhoz is értek a legjobban a felsoroltak közül. :)
LinkedIneket pedig mindenképp átpásztázom lefekvés előtt.

@Carlytoo: köszönöm! Habár nem tudom hogy pontosan miben fogsz tudni segíteni, de ha ezt tisztázzuk, mindenféleképpen keresni foglak, ahány ember, annyiféle tanács, annál jobb. Abból tudok levonni következtetést. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.