Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) 8th válasza Narxis (#150) üzenetére


8th
addikt

Persze mert hivatalosan csak azt számolják a munkanélküliek közé aki álláskeresőként regisztráltatta magát a lakóhelye szerinti munkaügyi központban. A trükk az, hogy nyilvántartásba vételt követően septiben kap az illető egy papírt amivel kiközvetítik XYZ céghez. Ha az illető azt bármilyen okból nem fogadja el azonnal törlik a nyilvántartásból arra hivatkozva, hogy nem együttműködő és a felkínált munkát nem fogadta el. Papíron máris egy munkanélkülivel kevesebb van. Magyarország jobban teljesít. :DDD

(#152) tomiivagyok válasza 8th (#151) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Nem tudom, nálam ilyen probléma nem volt, habár konkrétan "legendás" ügyintézőhöz kerültem. Sőt, ő még meg is büntettette az egyik helyet ahova kiküldtek, tekintettel arra, hogy meg akarták kerülni a munkaügyit, és a leírásaitól 80%-ban eltérő munkát akartak adni. :DDD

(#153) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Történt már valami?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#154) tomiivagyok válasza KubanitoS (#153) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Most vettem észre, hogy írtál, bocsi. :))

Kérdésedre válaszolva: további 50 pályázat után továbbra sem semmi. Annyi, hogy mostmár apa is kezd ideges lenni, mert megmutattam neki, hogy mennyi CV-t küldtem ki, amióta felmondtam. Van kecskeméten egy hely, ahova szintén beadtam a jelentkezésem, nem válaszoltak 1.5 hónap alatt, most viszont újra felrakták ugyanazt, amire nem válaszoltak - sürgősen keresnek, holnap lehetne kezdeni. Megint elküldtem a jelentkezést, 3 nap után nem válaszoltak, apa felhívta őket egy beszélgetésre, mint kiderült, nem is nézték meg az önéletrajzom, mert nem tüntettem fel benne fizetési igényt. :U

Szóval azon kívül, hogy azóta egy évvel idősebb lettem, nem történt még semmi - sajnos. És már fel is adtam a reményt, mert ténylegesen mindenhova jelentkezek, ahova releváns lehet az eddigi bármim, legyen gyári munka, legyen pénztáros, legyen árufeltöltő, legyen tényleg bármi, amit tudok, hogy nem fog megterhelni annyira. (Esztergályosnak nem jelentkeztem még, mert azt se tudom, hogy mit csinálnak, shame on me... :DDD)

(#155) Di Natale válasza tomiivagyok (#154) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Hihetetlen, hogy Kecskeméten nem tudsz elhelyezkedni. A gyárakban állandóan van felvétel. :(

(#156) tomiivagyok válasza Di Natale (#155) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

A legnagyobb bukó ebben az konkrétan, hogy a gyárban meghallják, hogy nincs jogosítványom és katonatelepen élek = köszönjük hogy elfáradt hozzánk, viszont látásra.

A nagyobb probléma számomra inkább az, hogy hiába küldöm az önéletrajzomat, ha nem is nézik meg, mert nincs benne fizetési igény feltüntetve.

Viszont szeptembertől ha törik, ha szakad, Katedrába fogok járni grafikus felnőttképzésre. Legalább papírom lesz. :K

[ Szerkesztve ]

(#157) Silverboy válasza tomiivagyok (#154) üzenetére


Silverboy
aktív tag

"Mint kiderült, nem is nézték meg az önéletrajzom, mert nem tüntettem fel benne fizetési igényt"

Elmennek na oda amit most nem mondtam ki és 30 sorba se férne bele. Az ilyen rabszolgát keres nem munkavállalót... Aki a legkisebbet mondja effektus :( Erről a hülye magyar szokásról leszokhatnának már... "Balkáni" szinvonal amit művelnek HR néven a cégek 80%-a.

#156 tomiivagyok
Ahogy néztem ez egy kis nyulvány része a 441-es út mentin, központól 3.5km-re (csalog is max 40p), Ennyire semmibe se nézik a környékbelieket? (Kerékpár, Robogó, stb.), bocsánat a kérdésekért hosszú idő után néztem ide vissza :B . Ismerősi körben is sokan keresnek munkát, Bankszektorban, Kreatív területen, de nagy semmi :(

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#158) tomiivagyok válasza Silverboy (#157) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Nem is ezzel van a baj, hanem inkább azzal, hogy a buszok óránként járnak, hiába vagyunk "csak" 8 km-re a központtól. Apa is tudna vinni dolgozni (fel is ajánlotta), de egyszerűen nem érdekli a HR-es csoportot ez a dolog. Valószínűleg azért, mert ha lekések akár egy buszt, biztosan kések a munkahelyről - és ezt nem akarják valószínűleg megkockáztatni.

Időközben megkaptam az Euronicstól is a választ (grafikust kerestek) - nemleges, sajnos. És a legrosszabb az, hogy most, hogy megint leáll minden is, nem fogok tudni még úgy se elhelyezkedni, konkrétan 0 esélyem van. Sad, de nem tudok vele jelenleg mit csinálni. :(

(#159) Silverboy válasza tomiivagyok (#158) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Először is javítanám magam gyalog és nem csalog (úhhh de reggel volt még kávé nélkül :U).

Viszont én ilyenkor füllentenék: Robogóval járok / Kerékpárral, azt menyjen a HR a sunyiba. Viszont, idegennyelvre feküdj rá, kőkeményen. Nem 1-2 ismerősöm helyezkedet el Nemzetközi cégnél, 2x-3x fizetéssel, ugyan abba a szakba. (Pénzügy és IT általában). Van aki képesítés és egyetem nélkül, 2x annyit keres, mint én :DDD. Ennyit jelent az idegen nyelv.(Távmunka - Magyar bejelntett) (azóta én is fejlesztem az angolom, anyanyelvi szintű ismerősök ilyenkor sokat tudnak segíteni) Amit biztonsan tudsz, hogy elhasalnál, legyen az közlekedés, pontos lakcím, szépítsd ki életrajzba, interjún. Amíg nem tudás alapú lesz az interjúztatás, és nem szakma beli végzi addig pofára megy sajna. :R

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#160) Narxis


Narxis
nagyúr

Magyarország nem a lehetőségek hazája.

Thanos was right.

(#161) Eastman válasza tomiivagyok (#158) üzenetére


Eastman
őstag

8 km? Bringa, legalább nem tunyulsz!

Én hetet tolok gyalog. Meg is őrülnék, ha nem mehetnék ennyit. :((( "Sitting is killing you!" Itt a tavasz. Jó cipő, f@sza esőkabát, és cool napszemüveg kell...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#162) Bibby válasza tomiivagyok (#158) üzenetére


Bibby
addikt

Lehet hogy kicsit lemaradtam, de van valami oka hogy nem költözöl el?
Fiatal vagy, a mobilitásod a legnagyobb előny, élj vele. Oda kell menni ahol munka és lehetőség van. És nem is külföldre gondolok, Bp, Győr, Székesfehérvár, stb...

Ελευθερια η θανατος

(#163) tomiivagyok válasza Bibby (#162) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Leginkább az, hogy 300 forint van a számlámon jelenleg, szüleim pedig nem tudnak (ill nem is akarnak) ebben segíteni. :DDD

Eastman: gondolkodtam rajta, csak az a baj, hogy az a 8 km úgy 8 km, hogy autópályán.. :D Belváros fele legalább 14-15 km, nem sok az sem, de lehet, hogy inkább tömegközlekednék, és nem azért, mert lusta f*sz vagyok, hanem azért, mert rohadt izzadékony vagyok, ott meg kétlem, hogy lesz időm / lehetőségem megfürödni, és nem szeretnék az izzadságomban lenni egész nap... :D

Narxis: nagyon nem. Sajnos nem. Dehát... It is what it is!

Silverboy: angollal eljutottam arra a szintre, hogy ha fel kell menjek Discordra, megkérdezik, hogy miért vagyok x szerveren, mikor az nem tipikusan angol szerver, aztán mondom, hogy magyar vagyok, és meglepődnek, hogy jézusom, magyar vagy? Azt hittem, hogy angol, olyan akcentusod van. :DDD

Btw, big update: kedden megyek egy állásinterjúra, olyan 80%, hogy megkapom. Webdesign, sitebuild, marketing, konkrétan megint mindenes leszek, nem sok pénzért, de egy, lesz munkám, kettő, jól fog mutatni a portfólióban / CV-ben.

Az egyetlen bajom jelenleg az, hogy "infósként" 8-18-ig kell minden hétköznap dolgozzak (tehát amíg nyitva vannak), illetve havi 2x be kell menjek szombaton is 8-13-ig - ezt a kettőt nagyon nem értem, de amúgy meg szimpatikus a dolog.

Majd jelentkezem még kedden, hogy pontosan mi van, meg hogyan. Reménykedem, reménykedjünk. :)

(#164) KubanitoS válasza tomiivagyok (#163) üzenetére


KubanitoS
veterán

Gratula, legalább valamire van esély. Őszintén szólva amúgy nekem kívülállóként nem tűnik életem lehetőségének, hiszen ez bizony marhára nem napi nyolc óra. Nyilván most itt nem ez a lényeg, hanem hogy legyen bevételed és akkor onnan el lehet indulni valamerre. Szabad kérdezni, hogy nagyvonalakban mennyit ajánlottak?

Amúgy érdekes az élet. Tavaly novemberben írtam ide először, most úgy néz ki, hogy én is munkát fogok váltani. Szakmán belül maradok (ami nem IT), körülbelül január végén kezdtem el nézelődni.

Kilenc helyre adtam be. "Hátszeles" jelentkezésem nem volt. A kilenc helyből kettő visszajelzett, hogy várnak interjúra.

Egy visszajelzett, vagyis inkább a munkaközvetítő cégtől egy fiatal csaj, hogy szerinte alkalmas vagyok és továbbítja az én önéletrajzom is az anyavállalatnak. Innen jött majd egy visszajelzés már magától a cégtől, hogy mást választottak.

Másik kettő szintén visszajelzett, hogy nem engem választottak.

Négy helyről a mai napig nem jött annyi sem, hogy kukk.

A két helyről, ahonnan visszajeleztek az első cégnél túlestem egy három körös interjúztatáson. Harmadik körben már full angolul a francia ügyvezetővel. Ide fel is vennének, már van írásos ajánlatom.

A másik hely az érdekesebb szituáció. Ide inkább poénból jelentkeztem egyik közvetlen kollégámmal, aki már dolgozott ennék a cégnél, ismerték, hátszele is volt. Őt is és engem is hívtak telefonon. Első körön túlestünk, mondtuk a bérigényt (mindketten ugyanazt), nem volt gond azzal sem. Második kör szintén full angol, az is megvolt. Ekkor már rebesgedték (a kollégám volt kollégái ennél a megpályázott cégnél) hogy a pozícióra ketten vagyunk jelöltek. Engem a harmadik körre már nem is hívtak (amikor szintén egy francia ügyvezetővel kellett volna Skypeolni :D), ekkor egyértelmű volt, hogy a kollégámnak ez meg is van.

Már ment volna a pezsgőbontás, vártuk, hogy hívja a srácot a HR-es és ajánlatot tegyen neki. Hívta is és a kért bérigényhez képest egy 60%-os ajánlatot adott. Azok után, hogy lement három kör, senki sem szólt egy kukkot sem, hogy sokat kérünk, a francia is rábólintott mindenre. Ezután ez arconcsapásként érte nem csak a kollégám, de engem is. Tudniillik egy világviszonylatban is top 5-ös cégről van szó, amit mi kértünk pénzt, az pedig zsebpénz lett volna nekik.

Kollégám annyit mondott a HR-esnek, hogy az eredetileg kért összeg 80%-át talán elfogadja (de ezek után azt is rossz szájízzel). Két nap múlva telefon: 70%-ot ajánlanak, egy fillérel sem többet. :DD Srác mondta, hogy gondolkodik, megvitattuk és én is azt javasoltam neki, hogy nem kéne hagyni, hogy szórakozzanak. HR-es telefonált, kollégám pedig közölte, hogy nem fogadja el a 70%-ot. HR-es a végén hozzátette azért: ugye mostmár a 80%-ot sem fogadod el? :Y Hát nem fogadta el.

Direkt nem írok céget és a munka jellegét sem, elég ha annyit tudtok, hogy nagyon komoly felelősségről van szó, komoly munkacsúcsokkal, amikor se isten, se ember nincs és ez nem otthon ülős munka. Az eredetileg kért pénz talán reális lett volna az elvárásokhoz képest, de kevesebb nem igazán.

Szóval most ott tart a dolog, hogy a munkára nincs már jelentkező, állítólag válságértekezletet rendelt el a cég XY telephelye (ami az új munkahely központja lett volna), a leendő főnök őrjöng. A munka pedig nincs elvégezve. Állítólag az eredeti bérigényre a franciák rábólintottak (igazából nem is érdekelte őket, mert itt milliárdos bevételekről van szó), a gond a magyar HR-rel volt...

Bocs, hogy kicsit hosszú lett, csak gondoltam megosztom milyen dolgok mennek még a komoly cégeknél is.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#165) Jhonny06 válasza KubanitoS (#164) üzenetére


Jhonny06
veterán

Reméljük még jó sok cég belefut ilyen szopóágba, hogy nem találnak embert és lassan eljutnak oda, hogy komoly munkáért rendes fizetést ajánlanak.

(#166) Narxis válasza KubanitoS (#164) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem semmi, sajnos a magyar HR-es társdalom egy vicc, tisztelet a kivételenek, 10-15 évvel le vannak maradva abban, hogy hogyan kell toborozni, interjúztatni.

Thanos was right.

(#167) KubanitoS válasza Jhonny06 (#165) üzenetére


KubanitoS
veterán

Az a durva, hogy ugye a kollégám folyamatosan tartja a kapcsolatot a régiekkel a pályázott cégnél és így mindenki tudja, hogy miért nem vették fel. Maga az álláshirdetés le is járt, új pályázókat nem fogadnak, szóval áll a bál. A volt kollégák igazából örülnek is, hogy a srác nem fogadta el az alamizsnát, mert akkor ebből az jött volna ki, hogy a többbi meg túl van fizetve. Megy a szarrágás mesterfokon, szerintem a HR-esnek lesz pár álmatlan éjszakája.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#168) Egon válasza KubanitoS (#164) üzenetére


Egon
nagyúr

Mennyi volt a bérigényetek?
Én is túl vagyok egy érdekes interjún. Fejvadász talált meg, beajánlott egy pozícióra. Egyből jeleztem, hogy szerintem sok lesz nekik a bérigényem, de megnyugtatott, hogy belefér. Gondoltam egy próbát megér, már vagy 3 éve nem voltam interjún (persze ez is online volt), legalább gyakorlok egy kicsit. Szerintem jól szerepeltem, jó volt a légkör - egészen a végéig, amikor is előkerült a bérigény. Nem volt nagy különbség: a féleszű fejvadász bruttót írt a nettó bérigényem helyett... :DDD Egyből kényszeredetté vált a mosoly az interjúztatók arcán, és pár nap múlva kaptam is egy levelet, hogy nem engem választottak.
Mondjuk nem bánom, vélhetőleg úgysem mentem volna el, és közben kaptam egy elég jelentős béremelést a jelenlegi cégnél, ami majd minden szempontból jobb, úgyhogy egy darabig jó eséllyel maradok itt.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#169) Jhonny06 válasza Egon (#168) üzenetére


Jhonny06
veterán

Eleve miért nettó bérigényt adtál meg? Az mindenkinek másra jön ki, a különböző adókedvezmények miatt, mindenhol bruttó bérigényt szokás mondani. Nem csodálkozom, hogy bruttókért írta fel, ez az alap. Még ha külön ki is emelted, egy nettó bérrel akkor se tudnak mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#170) Eastman


Eastman
őstag

Ezzel a "bérigény" dologgal az egész világot szpatják vagy csak k-Európát?

Mindenki aki válaszol a kérdésre, legitimizálja a saját és minden más munkavállaló kiszolgáltatottságát.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#171) Egon válasza Jhonny06 (#169) üzenetére


Egon
nagyúr

Alapvetően igazad van, ugyanakkor egyrészt a konkrét eset egy picit bonyolultabb volt (egyszerűsítve írtam le), némileg egyszerűsítettem, másrészt a bruttóban azért már 7 számjegyű bérigényem vonatkozásában azok az adókedvezmények kis túlzással már a kerekítési hiba kategóriába esnek (legalábbis 2 gyerekkel; azt ne feltételezzék már alapból, hogy nagycsaládos vagyok).
Ha meg nem tud mit kezdeni a nettó bérrel, akkor nem az a megoldás, hogy leírja ugyanazt a számot bruttóban... :U Kérdezzen rá, adjon bruttó alternatívát, és megbeszéljük, ilyen egyszerű.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#172) Egon válasza Eastman (#170) üzenetére


Egon
nagyúr

Elvileg pont most akar az EU olyan szabályt hozni, hogy kötelező lesz megadni a bérsávot, amiben gondolkodnak a munkáltatók egy adott meghirdetett pozíció vonatkozásában. Ennek alapján nem csak nálunk divat ezzel szívatni a népeket.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#173) Chaser válasza Egon (#172) üzenetére


Chaser
titán

ideje lenn már
de remélem nem az lesz az egyik ársáv hogy 100-300e, 300-600e stb ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#174) kraftxld válasza Eastman (#170) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én simán megmondom a fejvadásznak, hogy bocsi még ne is beszéljünk semmiről ha legalább nincs egy bérsáv.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#175) Eastman válasza Egon (#172) üzenetére


Eastman
őstag

+ kraftxld

Én is majd kérek egy "ársávot" a zöldségestől a paradicsomra. Elképesztő ez a rendszerré vált tett inkorrektség! Úgy is gondolkodhatunk, hogy valaki tartson el hónapról hónapra, cserébe neki adom az időm, tehetségem, tudásom. És úgy is, hogy mindezeknek piacot keresek, találok és kibérelhető vagyok napi 8-10 órára, hosszútávon. Kvázi megígérem, hogy holnap is elviszem magam annak aki rendszeresen fizet. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#176) Chaser válasza Eastman (#175) üzenetére


Chaser
titán

ez is történik, valaki eltart, te pedig odaadod az időd, tudásod cserébe, megbízhatóan
egy értelmes munkáltató azért felfogja hogy ez oda-vissza alapon működik, ahogy egy munkavállaló is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#177) tomiivagyok válasza KubanitoS (#164) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Nem is életem lehetősége, de 8 hónapja nem dolgozok, szóval mostmár ha törik, ha szakad, el kell vállaljam, akkor is, ha piros hót kell varázsolni a fehérből, hogy szépen hulljon, mert ugye a cég színe piros (hehe).

Amúgy a csaj a _nettót_ kérdezte (legit első kérdése volt a telefonban), mire mondtam, hogy 200-250 között örülnék, ha kapnék, ez a legelső munkahelyemhez képest +50k, a legutolsóhoz -50k, szóval középirány, erre fújt nagyokat hogy hú hát azt el is kell fogadni a főnökségnek blablabla, aztán fél óra, óra múlva hívott, hogy ok, zöld utat kaptam, akkor kedden menjek 10-re.

Nem is értem, konkrétan mindennel is kell majd foglalkozni (website fejlesztése, újragondolása, webshop, marketing [??], webdesign, grafika, tolmácsolás, fordítás, tényleg, minden, ez nem egy emberes munka lesz), és akkor még 10 órás a munkaidő, mert Margit a HR-ről addig dolgozik, és így nekem is addig kell, meg szombatonként is be kell menni, de úgy vagyok vele jelenleg, hogy inkább elvállalom lehetetlen feltételekkel is, és legalább kihúzok ott pár hónapot, aztán ha esetleg még be is válik, akkor lehet maradok is. Ki tudja? :)

A te sztorid pedig majdnem ugyanaz mint az enyém, annyi különbséggel, hogy téged legalább interjúztattak. Én már tényleg 100+-nál járok, 3 interjúval (talán 4?), és ja, legalább átérzed, hogy milyen érzés most munkát keresni - szar. Főleg úgy, hogy neked van releváns munkatapasztalatod is, nem úgy, mint nekem, totál zöldfülűként. :D

[ Szerkesztve ]

(#178) Chaser válasza tomiivagyok (#177) üzenetére


Chaser
titán

közvetlen ismerősöm keresett melót elmúlt hónapokban
volt ott minden ( :
de több helyre is felvették volna, ugyanakkor voltak olyan helyek hogy apróért sem kellett volna, holott csukott szemmel csinálna olyan munkakört, de interjúk miatt jelentkezett sok helyre
meg is lett a rutinja, végén két komoly helyről már konkrét ajánlata jött, egyiket lepasszolta, másiknál azóta is dolgozik
azt hozzátéve - hatalmas -a hr-es és a közvetlen vezetőségből a két legfömm emberkének nem sikerült dekódolnia a végzettségét - mindegyikkel interjúzott személyesen is -, szerződés aláírása előtt egy nappal hívta hr-es hogy pici baj van ...( :
ami nem tragédia, csak a pozíció miatt egy juttatástól pl élből elesik, és a papíron is az lesz
de így lett alkupozíciója, és pl homofiszból' már tolhat majd heti két napot is, pedig próbaidő alatt nem lehetne egyet sem - meg nyilván ért hozzá és jól csinálja -
azóta is megkereste egy régebbi cég, de elb@szta, mondtam neki élből x ezer nettót/bruttót mondjon, addig szóba se álljon velük míg az a rész nem tiszta, de lett egy újabb interjúja és még egy opcionális hely avoha mehet ha esetleg innen menne
kb 100 helyre adta be, sokról vissza sem böfögtek, az is sokat elárul egy cégről

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#179) KubanitoS válasza tomiivagyok (#177) üzenetére


KubanitoS
veterán

Örülök, hogy pozitívan állsz a dologhoz. Hidd el, a hozzáállás nagyon sokat dob a latba. Nem azt kell nézni, hogy napi tíz órákat húzol le, hanem, hogy végre van munkahelyed, lesz bevételed és innen csak előre van. Ami sztorit én megosztottam, az pusztán arra szolgált volna, hogy ez bizony egy rohadt mocsok világ és nagyon nehéz nem csak a pályakezdőknek, hanem mindenki másnak is. Most legyen az a célod, hogy minnél több rutint szerezz és aktív munka mellett nézelődj. Egyből nem fog annyira rosszul esni, ha nem jeleznek vissza és nem is kell majd mindent elvállalni.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#180) tomiivagyok


tomiivagyok
aktív tag

Holnap megyek "próbanapra" (?), aminek létjogosultságát továbbra sem értem, de nem is lényeges. Gondolom, ha már erre behívnak, akkor talán megkapom a munkát is. :)

(#181) Narxis válasza tomiivagyok (#180) üzenetére


Narxis
nagyúr

Drukkolunk!

Thanos was right.

(#182) Eastman válasza Narxis (#181) üzenetére


Eastman
őstag

Drukkolok, ügyes légy'!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#183) KubanitoS válasza tomiivagyok (#180) üzenetére


KubanitoS
veterán

Majd meséld el mi volt.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#184) tomiivagyok


tomiivagyok
aktív tag

el lett napolva jövőhétre, mert belázasodtam, aztán így láttuk a legjobbnak. egész nap feküdtem, próbálok túlélni. :))

(#185) Narxis válasza tomiivagyok (#184) üzenetére


Narxis
nagyúr

Oh ne. :( Akkor jobbulást!

Thanos was right.

(#186) tomiivagyok válasza Narxis (#185) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

ezer köszi, szerencsére csak lázas vagyok, szaglás, ízérzékelés megvan még, talán nem covid :D

(#187) tomiivagyok


tomiivagyok
aktív tag

Oké, jelenleg is itt vagyok, helyzetjelentés következik, és ne értsetek félre, nem panaszkodni akarok, de eléggé confused vagyok.

Reggel fél 9-re érkeztem, feladatot megkaptam: lassú a web, nézzek már bele, adjak rá tanácsot, szóval belenéztem, hogy mi a pitsa van: <head> részben 600 sor, nem linkként beágyazott js, utána 1600 sor szintén nem linkként funkcionáló js, és megnéztem a képeket is: a képek legit csak le vannak kicsinyítve, és egy oldalon kb 40-50 kép van. Egy betöltés 30-40 megabájtot harap le.

Jeleztem, mondtam, hogy mi a probléma (és mi miatt tölt be konkrétan 1.5 perc alatt a weboldal), és adtam rá "tanácsot": újra kell építeni, mindenféle köcsögösködés nélkül, de ez nagyon nem oké. Amire a válasz az volt, hogy az nem fog megtörténni, mert van egy fix rendszergazdájuk, aki ezt az oldalt csinálta, nem cseréljük le (de közben szeretnének új designt is), szóval javítsam a hibákat inkább ahelyett, hogy újrabuildelem, de olyan hibák vannak benne, hogy a hajam égnek áll konkrétan, és én, mint "nem professzionális" mesterember nem követek el ilyen hibákat.

Mit csináljak? :D

(#188) Silverboy válasza tomiivagyok (#187) üzenetére


Silverboy
aktív tag

"mert van egy fix rendszergazdájuk, aki ezt az oldalt csinálta"
És mért a rendszergazda csinálta az oldalt? Mikor rohadtúl nem a feladata :U

Hivatalos:
"Hiba permanens kijavításához, az oldal újratervezése kell. Új Design váltás miatt részlegessen amúgy is bekövetkezne, ezért azt tartom kézenfekvőnek, hogy az új design-nal karöltve frissítsük be az oldalt magában is, így kevesebb munkával, jobb és szebb eredményt érhetünk el, mint össze vissza való foltozással."

Nem hivatalos:
"Mond meg annak a p*raszt p*csnek, hogy hülye mint a faeke, és bíza ezt hozzáértőkre. De, ha te jobban értesz hozzá akkor csináljad, én addig elkávézok, a háttérbe meg szöszi csajjal a HR-ről flörtölök okés? pac*larcúállat"

Vagy behúzod füled farkad, és triplán dolgozól, vagy indokokat mondasz, mért nem lehetséget jól kijavítani a hibát. (füllentesz :U), Általában, beválik az indoklás.

(Valósággal való eggyezés, csak is a véletlen műve. Szerző nem vállal semmilyen felelőséget. :DDD )

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#189) tomiivagyok válasza Silverboy (#188) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

jó kérdés, de a guildtársam, aki ezzel foglalkozik (mármint valódi webdev, nem olyan, mint én), elkérte a linket, hogy megnézze, hogy hogy tudnék turbózni az oldalon anélkül, hogy törlöm az egészet és újracsinálom, radikális változtatások nélkül.

5 perc múlva annyit írt, hogy tényleg próbáljam meg rávenni őket legalább valami CMS-re, és elküldte az adminpanelt...

Megjegyzem a rendszergazda dolgát (szgépek újratelepítése, nyomtatóbeállítás, stb) nekem kéne csináljam, tehát nem értem, hogy akkor tulajdonképpen... miért rendszergazda?

(#190) Silverboy válasza tomiivagyok (#189) üzenetére


Silverboy
aktív tag

WebDev voltam én is :B, nagyon sokáig.

Valakinek a valakijének a valakije. ~ a rendszergazda.

Hálózati struktúra, Szerverek, NASok, Routerek, Switchek, Rackek, A.D., Mail, Gépek, Raktár, és még sorolhatnám mi minden a "local sysadmin" feladata álltalában. :U. Gondolom olyanról sem halottak még, hogy Azure, AWS, Plesk :DDD

Nekik egy mindenes kellet. Addig nincs baj még nem nőnek a fejedre. Nagyon szépen szóban megfogalmazva, bizonyítékkal alátámasztva elkel mondani a problémát, talán megértik (általában igen).

"5 perc múlva annyit írt, hogy tényleg próbáljam meg rávenni őket legalább valami CMS-re, és elküldte az adminpanelt..." -> Ez maga már egy olyan, hogy instant refact. (főleg, ha be is tudott lépni)

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#191) tomiivagyok válasza Silverboy (#190) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

azért küldte el, mert be tudott lépni... :U

rendes adminpanel nincs, belépés van, amibe ha beírod az admin felhasználót és jelszót, akkor kapsz SU-t, legalábbis ezt mondta.

semmi CMS nincs mögötte, a képek átlag 7 megások, js nincs minimalizálva, ezek a legnagyobb hibák. a CMS még feledhető, a többi nem, mint ahogy az sem, hogy titkosítva nincs konkrétan semmi.

simán visszafejthető minden. konkrétan az egész weboldal olyan, mintha w3schoolról levettünk volna valami random website with admin panel sablont, aztán arra építettünk volna. a css is javascripttel van megírva (konkrétan). minden class neve magyar, és van benne magyar prefix is.

nem tudom.... napi 2 facebook poszt mint weboldalszerkesztő (amit 3x is kiemeltek), és most 6 óráig azt csinálom, hogy átnyálazok minden terméket meg gyártót, és 6 előtt kikérdeznek, ha fel tudok sorolni 10 gyártótól 1-1 terméket, akkor ok.

like... mi a f@sz.

a problémát pedig egy 3 oldalas word dokumentumban foglaltam össze, javaslatokkal megspékelve. végig se hallgattak. "a tulajnak napi 10 perce van max az ilyenekre, ha nem tudod elmondani 5 perc alatt, ne is várd, hogy meghallgasson, ez mentalitás kérdése".

[ Szerkesztve ]

(#192) Silverboy válasza tomiivagyok (#191) üzenetére


Silverboy
aktív tag

durex,lifestyle, oh wait ;]

SU = Super User / Super Admin / Root jogosultság (Tejhatalom conc.), ha most a szerver fele jutott be akkor azt jelenti azt csinál amit nem szégyel. (Valószínüleg, ha nincs mögötte Backend akkor a tárhelyre ment be), már az előző is 10es skálán 10es, de ez legalább 10^24-en.

Nagyon beletenyereltél :(.

"nem tudom.... napi 2 facebook poszt mint weboldalszerkesztő (amit 3x is kiemeltek), és most 6 óráig azt csinálom, hogy átnyálazok minden terméket meg gyártót, és 6 előtt kikérdeznek, ha fel tudok sorolni 10 gyártótól 1-1 terméket, akkor ok."
Minden MODI-tól elnézést előre is: Ez mi a ***?
(Jó értem, értelmezni kell a portfolióját a partnereinknek, de akkor is)

WebDev, Content Editor, Content Creator, Local IT, IT Support, Pék, Benzinkutas? :N

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#193) tomiivagyok válasza Silverboy (#192) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

kicsit túloztam SU-val, az a lényeg, hogy be tudott lépni adminként, mivel nincs mögötte backend csak sima javascript az egész.

ha megvan a felhasználó + jelszó, akkor tudod editelni az egész oldalt. nagyon gáz.

és igen, minden is lennék. nem tudom, kéne a pénz, de ez így nagyon de nagyon nem szimpi. csak a másik oldalról meg ott van az, hogy TÉNYLEG kellene a pénz, és lehet, hogy be kéne vállaljam, aztán nézni tovább a munkát...

de meh, az meg olyan bunkó lenne az én részemről.

nem tudom, teljesen tanácstalan vagyok. :(

(#194) Eastman válasza tomiivagyok (#193) üzenetére


Eastman
őstag

A jelenlegi gazdasági helyzetben több százezer ember teljesen tönkrement, sokan kilátástalanságukban véget vetettek az életüknek. Bp-en, a körúton kiadó üzlethelységek garmada tükrözi a tönkrement életeket.

nem tudom, teljesen tanácstalan vagyok.

Örülj, hogy ebben a környezetben lett munkád és becsüld meg!

nem tudom, kéne a pénz, de ez így nagyon de nagyon nem szimpi

A bejegyzésed alapján valószínű, hogy a családod is abban bízik, hogy elkezdesz felállni. Tedd a dolgod, háláld meg a bizalmat!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#195) tomiivagyok válasza Eastman (#194) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

még nem lett amúgy, mivel nem lett megbeszélve semmi sem. csak itt vagyok, nem csinálva semmit, mivel semmit nem mondanak, hogy mit kéne csináljak (azon kívül, hogy tanuljak meg 1-1 terméket 10 forgalmazó / gyártótól), nyilván ezt csinálom, de ezen kívül semmi konkrétum nem lett még beszélve.

próbanap, de közben amit kértek, meg se hallgattak (inkább végig se hallgattak, mert leszarták), szóval még nem biztos egyáltalán, se az, hogy felvesznek, se az, hogy nem.

(#196) Silverboy válasza tomiivagyok (#193) üzenetére


Silverboy
aktív tag

#194 Eastman Jól mondja sajnos, a pénznek nincs szaga.

De folytasd a keresést, és ahogy lesz jobb átmész. Semminél minden jobb. Zárd ki a hülyeségeket és állj ki a saját szavadért, ki tudja, lehet elkezdenek rád hallgatni :B.

Covid előtt is sajnos már eléggé üres volt a nagykőrút, de számokkal már nem lehet kifejezni amit az elmúlt év/évek okoztak. Széttört álmoktól a kilátástalanságig. (Egy saját kávéző egy kis bárral régi álmom, ha belevágtam volna akkor, most földönfutó lennék az is biztos)

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#197) Eastman válasza tomiivagyok (#195) üzenetére


Eastman
őstag

Oké. Kérdezted, én leírtam.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#198) tomiivagyok válasza Eastman (#197) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

tudom, ne is érts félre, lehet, hogy én is túlgondolom.

meglátjuk, hogy hogy lesz, nyilván elutasítani nem fogom, meg amíg nem találok normálisabb munkát, addig jó lesz ez, csak kicsit még érzem a pofont az arcomon, amit tőlük kaptam most. :D

(megint erős túlzás valszeg, mert nincs még pofon, csak féligmeddig)

(#199) Eastman válasza tomiivagyok (#198) üzenetére


Eastman
őstag

Bizalmat a munkáltatótól is kaptál, hiszen az ajtajukon belül vagy. Nehéz lehet, de hagyd az érzelmeid a küszöbön kívül, majd a napi munka után újra felveszed őket.

Tedd azt amit mondanak, kérnek, amire utasítanak!

Mindig a meglévővel párhuzamosan keress másik munkát! A felnőtt életed során ezentúl mindig!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#200) KubanitoS válasza tomiivagyok (#193) üzenetére


KubanitoS
veterán

de meh, az meg olyan bunkó lenne az én részemről

Na ez az amit nagyon gyorsan el kell felejtened a mai világban. Senkinek nem vagy a lekötelezettje, senkinek sem tartozol senkinek. Majd rájössz...

Olvastam a többit is, szóval az előéleted ismerve mindenképpen ragaszkodj a munkához, ha felajánlották.

Felvettek akkor?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#201) tomiivagyok válasza KubanitoS (#200) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Nem még, mert időközben kerestek egy másik helyről is (Pestről), oda holnap megyek. Kértem pár nap gondolkodási időt, keddig kell válaszoljak, de 90%, hogy ez lesz, aztán max ha nem jön be, keresek tovább, miközben bejárok dolgozni.

(#202) tomiivagyok


tomiivagyok
aktív tag

2021 június 18.

Majdnem 1 éve vagyok munkanélküli (egészen pontosan 11 hónapja és 3 napja).

Ma volt egy utolsó körös interjúm, angol nyelvű IT support egy egész jó, illetve menő, budapesti céghez. Holland reptérhez keresnek IT support kollégát, home office szeptemberig, szeptembertől 2-3 nap bent, többi HO. Laptopot kapok.

Felvettek. És nagyon durva. Igaz, kellett egy nagyon kevés segítség (a szomszéd ott HR-es), viszont 30 százalék múlt rajta, illetve magán a cégen, a maradék 70% az ügyféltől függött. Szimpatikus voltam neki, azt mondta, hogy nagyon királyul megoldottam a roleplayt (időzónát kellett állítsak), nem lacafacáztam, az egészet lerendeztem 1.5 perc alatt, igaz, hogy hibáztam, viszont a hibáimat észrevettem, és a későbbiek folyamán jeleztem is, hogy az lehet, hogy hiba volt.

És mégis felvettek. 40 pontos felvételi ponthatárból elértem 36-ot, C1-re értékelték az angol nyelvem.

És tényleg durva, mert még a fizetés is sokkal királyabb, mint Kecskeméten, és rengeteg előrelépési lehetőségem van, illetve ugyanúgy fizetik a tanulásomat (nyelv, illetve szakmait is).

Szóval end of story egyelőre, aztán remélem a következő pár évben nem kell munkát keressek. :K

(#203) Silverboy válasza tomiivagyok (#202) üzenetére


Silverboy
aktív tag

On the ROAD.

Végre egy történet amelyiknek a vége jól sikerült :C , Gratulálok.

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.