Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) galaxys80 válasza no more (#47) üzenetére


galaxys80
veterán

Na. Már kezdtem aggódni, hogy tőled meg semmi Apple hsz nem jön. :D
Válts orvost. A mostani láthatóan nem tud segíteni. :))

(#52) Tidzsimon válasza no more (#47) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Az edgenél pont a behajtott üveg ami miatt kb. képtelenség meghajlítani.

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#53) balgab84


balgab84
aktív tag

Túlszaturált megjelenítővel csinálhatnának már valamit. Amúgy samu most megérdemli tényleg beleadtak mindent.Grat.

(#54) Zorro(hun)


Zorro(hun)
tag

Az S6 Active még segíthet nekik. Persze csak akkor, ha azt jobban akarják majd venni, mint az Edge-t. Mindenesetre még várnék a vásárlással. Nem igazán bízok az "előszériákban".

(#55) no more válasza doooo (#50) üzenetére


no more
addikt

:DDD :DDD

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#56) QwErTy42 válasza balgab84 (#53) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nézd meg az MATV adását! Ott bemutatják, hogy csináltak vele valamit.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#57) Sebestyen01 válasza balgab84 (#53) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Meg jo hogy kulombozo semakkal lehet allitani a kijelzot a szinhelyestol a tulszaturaltig... ez egy fail kijelentes volt! Jelenleg mobil fronton a samsung telokban van az egyik legjobb panel! :K

(#58) Fiery válasza myckie2 (#13) üzenetére


Fiery
veterán

Koszi, de tul sok AMOLED van korulottem ahhoz, hogy barkinek elhiggyem, ez most egy sokkal jobb AMOLED lett :) Hiszem, ha latom. Es a meret problemara akkor sincs megoldas :(

(#59) pit stop


pit stop
addikt

Az senkinek nem tűnik fel, hogy ugyan mondják hogy több edge-re van kereslet mint amennyit gyártani tudnak, de sehol nem mondják meg véletlenül sem hogy mennyit tudnak gyártani, akár csak sima S6-hoz képest. Ha annaka tizedét akkor pl. nem nagy csoda, hogy nagyobb a kereslet mint a kínálat.
Nagyon jó készülék lett tényleg egyébként csak az ára... Bár pont azért ennyi hogy kevesebben tudják megvenni, csak na.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#60) balgab84


balgab84
aktív tag

Sajnos mindegy h mit csinálsz vele sajna a túlszaturáltság megmarad mert ilyen a panel ez sokaknak nem jön be.

(#61) doooo válasza balgab84 (#53) üzenetére


doooo
veterán

Tehát szerinted ez egy hiba, amivel nem tudnak mit kezdeni? :U Elárulom, hogy 2014 legjobb kijelzője (egy rakat weboldal, kutatócsoport, stb. szerint) előbb az S5-é volt, ezt követően pedig, az év második felében, a Note 4-é.. az idén pedig az S6/S6 Edge viszi a pálmát (legalábbis eddig). Többféle beállítási lehetőség van jelen, tehát be bírod állítani, hogy ne legyenek túlszaturáltak a színek, és a fényerő is mostmár abszolút az élvonalban van (S6), valamint ezek a kijelzők a legenergiatakarékosabbab is még mellé. Vagy ez még mindig nem elég?

(#62) Velocity


Velocity
aktív tag

kemény... mondjuk én le nem cserélném az Alphamat :) Amúgy szép lett az S6 és az S6 edge, de jobban tetszene ha a szögletesebb vonalat vitték volna tovább. De tény, hogy nagyot robbantott ezzel a készülékkel a samu

"csak márciusban és áprilisban 13 millió darab S6 és S6 edge gördül le a gyártósorokról" - ha minden készüléken csak 1$ színtiszta haszon van, az két hónap alatt 3.6 milliárd Ft nyereség... gondolom ettől azért kicsit többet fognak az egyes készülékeken tisztán is. 55 millió készülék esetében 1$-ral számolva 15 milliárd...

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#63) Urmy válasza doooo (#61) üzenetére


Urmy
tag

Haha hagyd van akinek a legnagyobb PPI a legjobb fényerő a legjobb színhűség sem elég :P nekik IPS kell fekete nélkül ;)
Én nem tudom egyáltalán hogy lehet egy lapon emlegetni amoledt bármi mással is.. no mind1 nem vagyunk egyformák.

[Samsung] Galaxy S22 Ultra & S20FE & Galaxy Watch 4 & Tab S8+ & Buds Live

(#64) Ricardo válasza doooo (#61) üzenetére


Ricardo
félisten

Beégés tekintetében mennyit fejlődtek? Amennyire tudom ezen a téren is van előrelépés. Talán pont ezért változtattak a pixel elrendezésen, illetve az S6 esetében egyes sub pixelek mérete is eltérő.

[ Szerkesztve ]

(#65) babkukta


babkukta
senior tag

nem csoda... nem lett ez rossz. Bár.. számomra nem akkora újítás/extra/feature, hogy megérjen ennyit. Szerintem a következő lépés az lesz, h teljesen le fog menni az oldalán a kijelző

Üdvözlettel, Tibi

(#66) madgie


madgie
titán

Na erre hogy rakunk üvegfóliát? :D

(#67) hemaka


hemaka
nagyúr

Varhato volt, hogy vinni fogjak, mintha kotelezo volna.

(#68) e-newsee


e-newsee
addikt

Beeeee... :DD

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#69) kbyte1024 válasza Kasya (#31) üzenetére


kbyte1024
addikt

Csatlakazom,nekem se tetszik:)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#70) DMG


DMG
senior tag

Ennek a lekerekítésnek sok értelmét nem látom a design-on kívül, vagy csak a képekből nem jön le, amiket eddig láttam, az előző ilyen samsung Edge-nél egy komplett ikonsor elfért a lekerekített sávon, itt kevés a hely, vagy tévedek? Amúgy nem mondom, hogy szép, mert relatív, de más mint a megszokott és ezért izgalmas.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#71) macskea válasza Kasya (#31) üzenetére


macskea
őstag

Ebben egyet kell hogy értsék, ott valahogy jobban lehetett élni a hajlított kijelző előnyeivel. Ez így jobbára csak desing, igaz abból első rangú! :D

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#72) balgab84


balgab84
aktív tag

Legenergiatakarékosabbak? Hm akkor olvasd el a teszteket 1 napig se bírja az akksi erről ennyit.

(#73) Oppenheimer válasza DMG (#70) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Miért kell mindenben betegesen a funkcionalitást keresni? Pont ebbe bukott bele a Samsung utóbbi 2-3 csúcsmodellje. Ez egy elsőrangú design-elem. Ha mindenképp funkciót akarsz neki keresni: ahogy MKBHD mondta: sokkal természetesebb, kényelmesebb érzés oldalról a hamburger menüt előhúzni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#74) QwErTy42 válasza balgab84 (#72) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nem csak a kijelző eszik ám... :W

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#75) Parallaxis


Parallaxis
addikt

Azért várjuk meg majd a negyedéves jelentést... Az S5 bejelentése után is hasonló cikkek jelentek meg, sőt a forgalmazás megkezdése után a "Beszámolók szerint a Samsung legújabb készüléke az eddigi legkelendőbb Android csúcsmobil." című cikkek voltak itt is.

Aztán meg a végén kiderült, hogy bukott a készülék és köze nem volt az eladási számoknak az előzőleg kiadott hírekhez.

(#76) DMG válasza Oppenheimer (#73) üzenetére


DMG
senior tag

Nem keresek betegesen funkciót, csak érdekelt.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#77) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

55 millió az hogy? Az azt jelentené, hogy minden 130. Emberre jut egy a Földön. Nehezen hihető.

(#78) Laox


Laox
aktív tag

Az ára szerintem azért lett ennyire csillagászati, mert ezzel akarták egyértelművé tenni, hogy olyan minőségű, mint az iPhone, tehát egy áron is vannak. Szimpla marketing. Az már már kérdés, hogy valószínűleg 2-3 hónapon belül lazán 150e alá fog esni a használt ára, esélye sem lesz annyira jól tartania, mint az iPhone-nak. Viszont ezzel az árazással valószínűleg több vásárlót fognak bevonzani, mivel prémium minőséget sugallnak, ami most már nagyon elkel a Samsungnak.

(#79) Laox válasza Fitzgerald (#77) üzenetére


Laox
aktív tag

Cseredarabok is kellenek, készletre is kell, az 55 milliót nem veszik meg azonnal.

(#80) Fitzgerald válasza Laox (#79) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nyilván nem azonnal, de gondolom idővel szeretnék értékesíteni a legtöbbet. Azt meg gondolom tudod, hogy amit becserélnek, azt utána vagy refurbishedként újra eladják, vagy felhasználják az alkatrészeket egy másik készülékhez, amit újként árulnak utána (az ilyen cucc is refurbished lényegében) szolgáltatók is. Dolgozott ismerős a Sony Ericsson-nál, mesélt néhány érdekes dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#81) Quasi_modo válasza balgab84 (#60) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

mindegy h mit csinálsz vele sajna a túlszaturáltság megmarad mert ilyen a panel
Időszerű lenne utána olvasgatni a dolgoknak.

valami

(#82) madgie válasza Quasi_modo (#81) üzenetére


madgie
titán

Még ha a beégésre (illetve a szubpixelek nem azonos szintű használódására/öregedésére) hivatkozna, akkor megértené az ember :D

(#83) macskea válasza balgab84 (#53) üzenetére


macskea
őstag

Csináltak. Több színprofil közül lehet választani, akad olyan is, ami tökéletes az IPS-hez szokott szemnek is. No offense, de ez a komment amúgy úgy két éve avult el, azóta nem több mint trollkodás. :R

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#84) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Mert az ips kijelzők aztán nem tulszaturáltak? Ja dehogynem. Mobilokban a legtöbb ipsnek rossz a kalibrálása. Mellesleg nem a szaturaltság a gond az amoleddel már rég.

[ Szerkesztve ]

(#85) Sebestyen01 válasza ctvagyok (#84) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Ha ugy kalibraljak az ocska tft is tulszaturalt,tul van lihegve ahogy irtad reg nem ez a gond az amoledel!

(#86) jacis


jacis
nagyúr

Brutális számok ezek :Y

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#87) Fall-N válasza Urmy (#63) üzenetére


Fall-N
veterán

+1

Annyi foteltudós van itt, azt se tudják miről írnak. Ez a kijelző jelenleg a csúcs ha tetszik ha nem. Az egyetlen hátránya a PenTile volt de ekkora pixel sűrűség mellett már ez sem róható fel.

(#88) moleculez válasza galaxys80 (#49) üzenetére


moleculez
veterán

Ezt hívják úgy hogy perverzió?😁😁

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#89) Duree


Duree
veterán

Hát ahogy látom nagyon sikeres termék lett belöle,megdönt minden eladási mutatót.Apple kösd föl a gatyádat.

duree54

(#90) e-newsee


e-newsee
addikt

Ha mondjuk a jobb kezemben van a telefon, és a hüvelykujjammal át nyúlok egy ikonért a kijelző bal oldalára, akkor a kezem néha még a hagyományos kijelző jobb szélét is eléri, és aktivál valamit. Akkor ennél, aminél még le is van hajlítva, nem hiszem el, hogy ne érnék hozzá. Pedig elég nagy kezem van. Ugyanez az eset van a szinte káva nélküli telefonoknál. Oké, hogy első benyomásra hűdejú, meg hűdehasznos, de szerintem előbb-utóbb idegesítő lehet.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#91) Laox válasza e-newsee (#90) üzenetére


Laox
aktív tag

Nekem is ugyanez a bajom, a tetejében nekem férfiban elég kicsi kezem van. Ezért lett tökéletes választás a Z3 Compact, egyedül a fullhd-s Z4 Compact-ot várom, több nem is kell, inkább legyen vízálló, minthogy le legyen kerekítve a széle.

(#92) pusszycat válasza e-newsee (#90) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem gond max kiírja a dátumot meg az időt.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#93) Mr.Silkó válasza Zolik (#20) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Jóbarát, neked tényleg valami komoly múltbeli gondod lehetett egy ájfonossal, mert minden cikkhez beírsz valami hasonlót. Szerintem nem itt kéne ezt a problémádat kiélni. Mint ahogy persze az ellentábornak sem. Az oldal üzemeltetői csinálhatnának nektek egy dühöngőt.

[ Szerkesztve ]

(#94) pusszycat válasza Mr.Silkó (#93) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Egyszer majd csunyán ráfizet... :))

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#95) pohár válasza Velocity (#62) üzenetére


pohár
félisten

na igen, csak azért biztos beleöltek pár millió dollárt az UFS2.0, LPDDR4, meg az OLED fejlesztésébe ebben az évben :D

sőt, régről rémlik valami cikk, hogy felvásároltak valami szénszálas technológiákkal foglalkozó céget (vagy komolyabban elkezdtek vele foglalkozni, nem tudom már), lehet lassan azt is láthatjuk tömeggyártásban, meg mintha valamilyen új technológiai akadályt is leküzdöttek volna a jobb akksik fejlesztésénél, de ezt lehet csak keverem mással

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#96) Velocity válasza pohár (#95) üzenetére


Velocity
aktív tag

Nem azt mondtam, hogy az összes nyereséget kp-ban tartják a raktárban és már nem férnek tőle... nyilván rengeteg pénzt költenek k+f-re, csak a nagyságrendeken hüledeztem egy kicsit

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#97) doooo válasza Mr.Silkó (#93) üzenetére


doooo
veterán

:C dühöngő :R :DD jobb lett a napom..

(#98) Mr.Silkó válasza doooo (#97) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Örülök, hogy hozzájárulhattam! :D

(#99) Zorro(hun) válasza Duree (#89) üzenetére


Zorro(hun)
tag

Még egyáltalán nem dőlt el, hogy mennyire lesz sikeres a valóságban.Most mindendenki próbálja a kvótákat lekötni a Samsungnál, de végül a piac beáll majd egy szintre (akkor már nem lesz olyan nagy újdonság).A gyártó is azt sugallja ezzel, hogy akkora a megrendelés nem is tudják leszállítani, mert most mindenki ilyet akar. Kb. 4-5 hónap múlva térjünk vissza és nézzük meg, hogy valójában mennyi S6 és S6 Edge fogyott. Nehogy kínos bukás legyen ebből végül...
u.i.: Érdekes ezt a cikket valamiért levették (levetették) a főoldalról. Csak nem figyelnek a kis Koreaiak a háttérből...

(#100) doooo válasza Zorro(hun) (#99) üzenetére


doooo
veterán

kínos bukás ebből már sosem lehet.. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.