Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19) __Psion__ válasza Vakegérke (#16) üzenetére


__Psion__
tag

A jelenlegi helyzetért nem érdemes a bankokat okolni. Ugyanis ha nem lennének ezek a hitelek, a gazdaságunk már összeomlott volna (persze úgy tűnik a krach így is elkerülhetetlen. Kár szépíteni). De azt sikerült elkerülni, hogy egyszerre nagy társadalmi tömbök legyenek fizetésképtelenek. Illetve a gazdasági mutatókat némiképp feltornászni (0.8%-ra sem lehetünk büszkék, de legalább nem fordultunk mínuszba).
Így is jól látható a kis és középvállalkozások forgalmának visszaesése (a multinacionális cégek 10% feletti növekedésével nem érdemes foglalkozni, minimális mértékben viselnek közterheket).
A kialakult helyzetért véleményem szerint a reálbérek borzasztóan alacsony szintje a felelős. Hiszen ha belegondolunk a vállalkozások elenyésző hányada termel exportra, döntő többségük a belső piacokon értékesít. Itt viszont rögtön szembe találkozik a magyar emberek elszegényedésével.
A fogyasztást mesterségesen, hitellekel egy darabig fent lehet tartani. De a végtelenségig nem lehet a "habokra" pénzeket kihelyezni.
Megoldás (többek között) a reálbérek fokozatos normalizálása lenne az európai átlaghoz. Azonban ez a jelenlegi multinacionális cégékeket kiszolgáló parlamenttel (pártállástól függetlenül) teljesen elképzelhetetlen.
A közelmúltban a GKI által tett ún. szuper bruttósítási javaslat szerintem feltétlen figyelmet érdemel.

„A munkahely tojik mindenre, várhatóan 4% lesz az évi kimért béremelés idén is. Ha úgy veszem, a tulaj is bűnös abban, hogy a dolgozók bedőlnek a pénzintézeteknek, méghozzá muszájból."
Nem tudom milyen szektorban dolgozol, de nem hiszem, hogy a munkahelyed hibáztatható a kialakult helyzetért. Ezt lokális béremeléssel nem lehet megoldani.

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.