Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

A felemelkedésről, a felébredésről, önmagunk legyőzéséről szól, transzcendenciáról, megvilágosodásról. Arról, hogy igazi erőt csak...

Ühüm.. na ja, ezek voltak az unalmas részek benne..

Akkor most át is térhetünk az akciójelenetekre.. Csak úgy dörögtek a fegyverektől, meg a robbanásoktól a hangszórók..
Jeeeeeeeee.. jó film volt!

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) tobal válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


tobal
tag

Mint látható, ebben a filmben mindenki megtalálja azt, ami neki tetszik :D.

(#3) Thunderzolee válasza tobal (#2) üzenetére

:P

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5) tobal válasza Kalandor (#4) üzenetére


tobal
tag

A második rész valóban nagyon jó volt, rám is nagy hatással volt, de ez inkább volt betudható Nolan stílusának, és Joker karaktere iránt érzett szenvedélyemnek, mint a film által közvetített mondanivalónak. A második részben nem igazán volt mondanivaló, és sajnos Joker és Batman egyedi kapcsolatát sem sikerült kifejteni, de mindazonáltal fenomenális alkotás.

(#6) Gergosz2 válasza Kalandor (#4) üzenetére


Gergosz2
veterán

azért várható volt , hogy nem tudja megütni azt a szintet, hiszen gyakorlatilag az egész Batman világ jórészt Batman és Joker harcáról szól, de közbe becsúszk egy-két másik főgonosz is.

Azért érdekes volt, hogy a rendező arra törekedett, hogy nem annyira szakadjanak el a karakterek a valóságtól, így aki olvasott pár Batman képregényt annak egy két karakter eléggé furcsa lehetett: pl: Bane
Klasszikus rajfilm figura méreggel turbózza fel magát és batárnagy állat lesz

vs a filmbeli változata aki ilyen képeségekkel nem nagyon bír:

Az első rész nálam 9/10 , a másdofik 9,5/10 a harmadik szintén 9/10.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#7) Samus válasza Kalandor (#4) üzenetére


Samus
addikt

Sajnos egyet kell értenem veled. Mielőtt megnéztem, mindenhol agyon dicsérték, az összes kritika az egekbe magasztalta, nem meglepő, hogy csodát vártam. De az elmaradt. Az utolsó fél órára összeszedték magukat, de mégsem éreztem azt a "hűha" érzést a végén. Mellesleg megint úgy sikerült lezárni, hogy folytatásra számíthatunk (mikor a Batman-nek segítő fiatal rendőr ment átvenni a "hagyatékát"). A második rész annyira magasra tette a mércét. Nem mondom, voltak benne izgalmas jelenetet, egy-két jó elem, de nem ragadott magával. Az a baj, hogy túl sokat vártam tőle...nagyon sok filmmel jártam így. Agyon dicsérik, mégsem jött be annyira. Mondjuk a végén a kávézós jelenet tetszett, sőt, ahogy írtam, az utolsó fél óra, 40 perc, amikor beindultak az események.

Igazság szerint a folytatásban azt vártam, hogy Kétarc lesz a főgonosz, de Harvey Dent más sorsot kapott...

Viszont az emlékmás egész jól sikerült szerintem, ahhoz képest, hogy mindenhol úgy rendesen lehúzták. Bár lehet azért jött be, mert nem láttam az eredetit 1999ből.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8) Gergosz2 válasza Samus (#7) üzenetére


Gergosz2
veterán

Bár lehet azért jött be, mert nem láttam az eredetit 1999ből.
:Y nem láttad!?!?
Azonnal bepótolni , mert Schwarzenegger bácsi ideges lesz.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#9) tobal válasza Samus (#7) üzenetére


tobal
tag

Ha megkérdezhetem, mi tetszett az emlékmásban?

Bár az látszik, hogy az itt jelen lévőktől elég markánsan különbözik a film-ízlésem, úgyhogy lehet h nem fogunk egyet érteni, de nem baj ez, így fejlődik az ember :).

(#10) Thunderzolee válasza tobal (#9) üzenetére

A látvány, meg az effektek.. bumm-bumm.. dörrr.. :D

Mikor átsüvített jobbról a hátam mögül a robbanásban a kocsi az üldözős jelentnél.. waaahhhh... legszívesebben sikítottam volna, úgy szólt!

Nem muszáj ám minden filmben "jellemfejlődni". ;)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11) Thunderzolee

:D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13) JSaN válasza Samus (#7) üzenetére


JSaN
addikt

Az eredeit joval regebbi mint 1999, a filmet 1989ben forgatak. 1990 junius 1-en mutatak be.
Bar az uj filmben jok a cgi, de osszesegeben a 22 evel ezelotti messze elveri. Nem is ertem minek kellett ezt ujra forgatni.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#14) Samus


Samus
addikt

Tessék figyelembe venni, hogy nem láttam az eredetit. Nekem tetszett a világ, alapvetően szeretem az "összekutyult" filmeket, mikor kiderül, hogy semmi sem az, aminek látszik. Jó akciófilm volt, kellemes effektekkel, sok lövöldözéssel, verekedéssel, ennyit nyújtott, többet nem is vártam tőle. Először azt hittem, hogy mikor balul sült el a Rekall, lezajlik az akció, és felébred, de máshogy lett.

Lehet, ha a Batman-től nem vártam volna megváltást, nem így néztem volna meg.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15) Lenry válasza Thunderzolee (#11) üzenetére


Lenry
félisten

az egyik kedvenc képem :R

az egyetlen jó dolog Batmanben a Batmanes poénok.
amúgy meg pont olyan egyenszuperhős, mint az összes többi.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) tobal válasza Thunderzolee (#10) üzenetére


tobal
tag

"Nem muszáj ám minden filmben "jellemfejlődni"."

Nem muszáj, de annyira kevés film van, amivel lehet (főleg hollywoodi), hogy szerintem meg kell ragadni azokat a ritka alkalmakat :D. A saját jellem fejlesztése amúgy sem divat manapság, főleg nem nyugaton.

(#17) joey04


joey04
titán

számomra a 2. résznél is jobb volt a befejező rész. 2x néztem meg moziban. emlékmást még nem láttam, a korábbit viszont igen. az nagyon gyenge volt szerintem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Ide is belinkelem a Hollywood Hírügynökséges srác videokritikáját :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.