Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) wattafaka válasza Bici (#100) üzenetére


wattafaka
senior tag

Az biztos, emlékeim szerint mindössze két dolog határozta meg a játékélményt: Megvolt-e a gépigényben szerepeltetett vasad, vagy nem. Ha igen, ment mint a parancsolat, ha nem, akkor jöttek a természetes kompromisszumok. Nem volt olyan, mint most, hogy i7-es procival, 16GB memóriával, 200 ezres VGA-val non-stop fórumokat kell olvasnod, BIOS-ban, driverekben, windows beállításokban, .cfg fájlokban túrkálnod, hogy normálisan menjen az a retkes játék :)
Sóhaj.

[ Szerkesztve ]

(#102) the_mad válasza wattafaka (#101) üzenetére


the_mad
aktív tag

Ilyen most sincs :D

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#103) Bici válasza wattafaka (#101) üzenetére


Bici
félisten

Azért a DOS-os időkben kellett szenvedni jó sokat, hogy a játéknak legyen elég EMS memória, vagy XMS.
Boot menüt kellett csinálni a DOS-nak, mert nem lehetett egyszerre sok EMS és XMS, és rebootolni kellett két játék között, ha eltért a memória igény. Akkor még fórumokat sem lehetett bújni, hanem próbálgathattad.
Sok esetben a CD-rom drivert sem tölthetted be induláskor, mert jópár játéknak az alsó 640K (nem bővíthető) memóriából kellett majdnem az összes. És ugyebár nem minden drivert lehetett felküldeni a felsőbe.
Ez eddig 4 menüpont már: XMS/EMS vs. van/nincs CDRom.
Ezután jött az olyan szívás, hogy vehettél soros portos egeret, mert a ps2-es egérdriver többet foglalt az alsó memóriából. Aztán meg a hangkártya port, dma, irq beállításai, mert ugye pár játék csak 7-es IRQ-val kezelte a SoundBlastert, de akkor meg nem ment a printer, mert annak is a 7-es kellett...

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#104) wattafaka válasza the_mad (#102) üzenetére


wattafaka
senior tag

Igényfüggő :D
Remélem azért frametime spike-ről hallottál már.

(#103) Bici
Na ez nekem kimaradt. Nem azért mert fiatal vagyok, szimplán csak csórók voltunk, és mire tudtam számítógépet venni, már 2,8GHz-es Prescott magos Intelnél tartott a technológia.

(#105) ricsi99 válasza Bici (#103) üzenetére


ricsi99
addikt

Azért az nem volt ennyire meredek...
spéci játék esetén meg f8... jah a GUS-t nem volt egyszerű ,egy sb-t vagy compatible az igen

Most meg megveszed /letöltöd/ "oszt jó vagy nem"... de ha nem, majd a 25 hotfix után igen amire kb 2* végigtoltad.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#106) plömplöm válasza wattafaka (#104) üzenetére


plömplöm
őstag

386sx 2MBram, a doom meg kért 4MB-ot, úgyhogy win3.1, virtmemó az egyébként 40MB-os hdd-n és abból indítottam. nem volt gyors (kibszottul röcögött :) ), de ment

on: az a jó ezekben a frissítésekben, hogy csóri win10 meg azt hiszi, hogy ez a pc nem az a pc és kéri a bitlocker feloldókódját

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#107) buherton válasza Kékes525 (#91) üzenetére


buherton
őstag

Olyan nincs, hogy megtalálják az összes sebezhetőséget. Ez lehetetlenség ilyet elérni. Olyat lehet, hogy az Intel nem foglalkozik többet az adott termék vonallal.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#108) Bici válasza ricsi99 (#105) üzenetére


Bici
félisten

Nem volt meredek, mert akkoriban ehhez hozzá voltunk szokva, de amiket leírtam, azokra mind volt példa.
A boot menu persze nem volt kötelező, csak ha más is akarta használni a gépet, aki nem értett hozzá.
Életem első pénzkeresése az volt, hogy pénzért csináltam osztálytársaknak bootmenüs config.sys-t és autoexec-bat-ot. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#109) ricsi99 válasza Bici (#108) üzenetére


ricsi99
addikt

utolso sor
c:\Nc\Nc.com
vagy C:\Volcov\Vc.com

:K :K :K

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#110) Bici válasza ricsi99 (#109) üzenetére


Bici
félisten

Igen, sokan kérték ezeket, én nem szerettem annyira, mert akkor nem láttam mindent, amiket kiírt az elején. Kontaktos volt a CD-Romom, ami miatt nem mindig ismerte fel. :D
A vége felé Dos Navigatort használtam. Volkov-ot azt hiszem csak hexa editálásra használtam. Valami játéknnál kellett csaláshoz, vagy elmentés törléséhez, vagy ilyesmihez. :D
Nortont meg szüleim használták. Abból a utilities is jó volt. Disk Doctor. :D
Ja és a smartdrive.exe elengedhetetlen volt. :DD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#111) hcl válasza Robi BALBOA (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk aztán kiderül, hgy valójában az AMD procija volt jobb, mert az korektül működik, az Intel meg azért volt gyorsabb, mert nem ellenőrizte rendesen a futtatott kódot. Szar ügy :D

@NightGT : Metasploittal egy olyan Win7-re betörni, amin nincs fent a Wannacry-os patch, kb. 3 parancs. Még pár, és admin vagy.
Én nem venném az ilyesmit félvállról.

@#63 ricsi99 : Úgy érted, azon a routeren kell átjutni, amin olyan firmware van, amit 3 éve pakolt bele a kínai gyártó, és azóta nem volt updatelve? Szerintem egy jobb bot megoldja.
A malware amúgy bejuthat úgy is, hogy kinyitsz egy fertőzött oldalt, vagy kinyitsz egy e-mail csatolmányt (akár Word doksit is, az Office meg sosen updatelt tört cucc...)
A bűzfal + vírusirtó is csak akkor ér valamit, ha amúgy az OS is rendben van.

@sosemvoltégpéldará téma : Honnan tudod? Az, hogy nincs tele vele a sajtó, nem jelenti, hogy nem használta még ki senki. A közelmúltban azért volt Hydro, British Airways, stb hackek, honnan tudod, mit használtak a támadók?
Meg azok a userek, akiknek, haogy fentebb lett említve, belassult a gépe, és le se sz*ták...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#112) ricsi99 válasza hcl (#111) üzenetére


ricsi99
addikt

Látom otthon vagy a témában... mindjárt idítok egy win7 es gépet... ha gondolod megadom az ip -m aztán lássuk ,irj ha érdekel :D
Mivel eddig csak hírek voltak a nagy csodákról ......

"A bűzfal + vírusirtó is csak akkor ér valamit, ha amúgy az OS is rendben van."
Na ja.... először a tüzfal program átengedi ,aztán az antivírus program megvizsgálja aztán az oprendszer... de ha tévedek világosits fel

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#113) Size83 válasza Locutus (#16) üzenetére


Size83
csendes tag

:DD

[ Szerkesztve ]

Komolytalanok kíméljenek!!!

(#114) Tidus válasza bambano (#15) üzenetére


Tidus
addikt

Nincs jelentősége, olvass a sorok között.
Én is ezt teszem.

(#3) core i7: Azt nem lehet kérni, hogy ne legyen rangom?

[ Szerkesztve ]

(#115) ricsi99 válasza Tidus (#114) üzenetére


ricsi99
addikt

Irjál valami csúnyát aztán megy a ban.. és lehetsz, az új reggel "ujonc"

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#116) nexplo válasza wwenigma (#94) üzenetére


nexplo
őstag

jogos, ez esetben akkora bünti kéne amibe belepusztulnának. Nem vagyok naiv, tudom hogy a pénz sajnos még az életnél is előrébb van a cégeknél... :W mocsok egy világ lett. :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#117) Norman M249 válasza NightGT (#6) üzenetére


Norman M249
tag

Nálunk az asszonypajti le van tiltva a paypal es bárminemű banki átutalásról az i3 as gépen már egy jo ideje. Csak a ryzen gépemről mehet bárminemű tranzakció az avast safe browseren keresztül.

(#118) bambano válasza Norman M249 (#117) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az, hogy az asszonyt letiltottad a számlák kezeléséről, nem informatikai okokból jó döntés :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#122) buherton válasza Norman M249 (#117) üzenetére


buherton
őstag

Jól tetted. A PayPal legálisan húz le :) .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#123) hcl válasza ricsi99 (#112) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tessék

Különben ha pl. egy Samba sérülékenység van a gépen, és a user használ filemegosztást, akkor tök mindegy, hogy van-e tűzfal, mert az a port nincs csukva. Ha a böngésződben levő sérülékenydséget használ ki egy ActiveX vagy JS alapú cucc (ugye a Spectre-ben pont az volt a gáz, hogy egy Javascript scripttel is ki lehetett használni...), az ellen se nagyon fog védeni a tűzfalad.
A tűzfal csak az ellen véd, ami amúgy nincs beengedve.Muszáj, hogy legyen, de outdated OS-sel nem fasza.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#124) hcl válasza hcl (#123) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vagy itt

Mutogatni való hater díszpinty

(#125) ricsi99 válasza hcl (#123) üzenetére


ricsi99
addikt

Helyi hálózatos támadás? Lol

Belső hálózatról akkor is meghackelem a géped ha az összes létező frissitést feltetted és ott állsz óllóval a kezedben ,ha bármi furcsát látnál a gépeden elvágd a kábelt.

"Különben ha pl. egy Samba sérülékenység van a gépen, és a user használ filemegosztást, akkor tök mindegy, hogy van-e tűzfal, mert az a port nincs csukva."

Szóval hálózati gond ehhez a pachoknak nincs köze.

"Ha a böngésződben levő sérülékenydséget használ ki egy ActiveX vagy JS alapú cucc (ugye a Spectre-ben pont az volt a gáz, hogy egy Javascript scripttel is ki lehetett használni...), az ellen se nagyon fog védeni a tűzfalad."

Szóval böngésző gond ehhez a pachoknak nincs köze.

"A tűzfal csak az ellen véd, ami amúgy nincs beengedve.Muszáj, hogy legyen, de outdated OS-sel nem fasza."

szóval a pacheled a rendszert és nyitott hálózatot használsz ,elvalult böngészöt tűzfal nélkül akkor védve vagy... aham

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#126) hcl válasza ricsi99 (#125) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Belső hálózati támadás : nem. Volt már olyan eset (csak nem Samba-val) hogy valahogyan a támadó belülről érkező csomagoknak álcázta a kintről jövő forgalmát (fel sem tudom fogni, hogyan), de ami kellemetlenebb, hogy nagyon sokan vannak
- titkosítás nélküli wifivel
- outdated OS-t futtató laptoppal, amivel mászkálnak olyan hálókra, ahol akármi lehet.
És ha ott beszívottvalami olyasmit, amit nem vesz észre, akkor az onnantól már az otthoni hálójára is eljut.

"Szóval hálózati gond ehhez a pachoknak nincs köze."
Sajnos a patch, ami pl. a Wannacry ellen véd, az pont a Samba sérülékenységet javítja.

"Szóval böngésző gond ehhez a pachoknak nincs köze."
De, csak azoknak, amik a böngészőt javítják.

"szóval a pacheled a rendszert és nyitott hálózatot használsz ,elvalult böngészöt tűzfal nélkül akkor védve vagy... aham"
Ha jól értem, akkor itt most nem értetted, amit írtam : kell tűzfal, vírusirtó, de csak ezekkel sehol nem vagy. Up to date OS, tűzfal, és Windowson vírusirtó akkor már akár biztonságos is lehet a géped.

A Spectre/Meltdown sérülékenységekben az volt a baj, hogy nem kell hozzá semmi durva. Azaz rendszergazda jog nélkül férhet hozzá egy folyamat olyan memóriaterületekhez, amikhez amúgy csak a kernelnek van joga. Alapesetben ugye egy normális oprendszeren a kernel kordában tartja az ilyesmit, minden folyamat csaka saját memóriaterületeit látja. A S/M sebezhetőségekkel ezt meg tudja kerülni, és ha elég sokáig észrevétlen marad, akkor adatot lophat, vagy találhat olyan rést, amivel adminná válik, onnantól meg már csak az üzenetet kell kiírni, hogy hova utaljon a user.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#127) ricsi99 válasza hcl (#126) üzenetére


ricsi99
addikt

Szerintem ne ecseteld ezt a témát, mert eltávoldotál a kérdéstől.

nyitott wifivel ,régi rendszerel ,antivírus ,tüzfal ,meg ész nélkül a jobb vállad fölött átdobott maréknyi só véd meg.

Ha te azt hiszed ,hogy a tűzfal /antivírus az tök felesleges ,nekem azzal nincs bajom. Dobd a bal vállad fölött át a sót és kész.

Engem viszont nem tudsz meggyőzni ,hogy 2 program amit direkt ilyesmik ellen írtak és drága pénzén árulják az hatástalan, mert egy profitorientált cég amit "ingyé" dob utánad valamit, mert rá van kényszerítve ,az jobb.

Védelem első foka mindenhol ahol megnézed... Tüzfal/antivírus.... userek joga.... oprendszer
Ez azóta megy amióta kisfloppy-val elkezdtünk rohangálni a másolt doom-al.
De jobb helyeken meg a behatolás jelzésre mennek rá ,mert ha látják ,hogy gond van akkor tudnak lépni... sehol sem tartják 2 fillére sem az oprendszer belső védelmét ,mert mind lyukas 1000 helyen
kivétel a tiéd mert minden lukat úgy érzed betömtél és az ms-nem fog újabbat találni

Ha te ezt nem úgy látod kérd ki bármely rendszergazda véleményét...

"Ha jól értem, akkor itt most nem értetted, amit írtam : kell tűzfal, vírusirtó, de csak ezekkel sehol nem vagy. Up to date OS, tűzfal, és Windowson vírusirtó akkor már akár biztonságos is lehet a géped."

Megnyugtatlak ,nem!

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#128) wwenigma válasza ricsi99 (#127) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Má ki is kapcsoltam őket!

Ja nem.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#129) hcl válasza ricsi99 (#127) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Engem viszont nem tudsz meggyőzni ,hogy 2 program amit direkt ilyesmik ellen írtak és drága pénzén árulják az hatástalan"
Nem hatstalan, csak másra való. Amúgy tűzfal van a Winfosban is, nem is olyan rossz már.
(A tűzfal és a vírusirtó gyártója nem profitorientált? A Microsoft meg direkt árul rossz tűzfalat...? )
Sajnos az oprendszer nem úgy működik, hogy minden hibát el lehet fedni egy vírusirtó-tűzfal párral. De szép is lenne...

Jobb helyeken behatolásjelzés, hardveres tűzfalak, szoftveres tűzfalak, és vírusirtó is van (már amire kell). (Mondjuk pont ilyesmi helyen dolgozom ;), elég rendszeresen kötelező felpakolni a frissítéseket a szervereinkre, különben elég komolyan megszexuálnak.)

"kivétel a tiéd mert minden lukat úgy érzed betömtél és az ms-nem fog újabbat találni"
Az biztos, mert nincs Windows-os gépem (na jó, egy 10 van egy Vmware guesten).

"nyitott wifivel ,régi rendszerel ,antivírus ,tüzfal ,meg ész nélkül a jobb vállad fölött átdobott maréknyi só véd meg."
Azám, de az OS magától frissül, a wifid titkosítatlanságára meg senki nem fog figyelmeztetni. Tehát ha az egybitesnek valaki odarak egy titkosítatlan wifit (ami elég gyakori), akkor még mindig kisebb eséllyel szív be egy kártevőt, vagy hackelik meg, ha amúgy friss az OS-e (és ha nem telepített vírusirtót, tűzfalat, akkor ott van a Windows-é, ami magától frissül). Ha ez is ki van lőve, akkor gyak. tényleg védtelen, erről beszéltem, ez a baj!
Ezért nemszabad kikapcsolni az OS frissítését, Xp-vel netezni, meg ilyesmiket (az ominózus angol kórházas zsarolóvírus is így történt...)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#130) ricsi99 válasza wwenigma (#128) üzenetére


ricsi99
addikt

De csak ha tengeri sód van... a sima lengyel só ami a "bótba" van csak műlthetiek ellen hatásos... :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#131) ricsi99 válasza hcl (#129) üzenetére


ricsi99
addikt

Kedves kolléga :D Gratulálok a munkádhoz server frissités nem egyszerű... kivéve ha win van rajta :D
Ms tűzfalat hol lehet venni más opernszerre?

"Nem hatstalan, csak másra való"
Jah ,szeretem ha tekergeti valami a hdd-ket... jó hallani a hangját ,hogy még megy.

"különben elég komolyan megszexuálnak"
Hát ez a beosztottak sorsa... de bizti van egy rendszergazda fönököd aki segít

"Az biztos, mert nincs Windows-os gépem (na jó, egy 10 van egy Vmware guesten)."
akó profi vagy... de én is láttam má villanyost

"Xp-vel netezni,"
ezt rég próbálhattad már mert több éve nem megy ne zavarjon

"Tehát ha az egybitesnek valaki odarak egy titkosítatlan wifit (ami elég gyakori), "
Ha te a saját szakmában ennyire khm ..."tájékozatlan" vagy akkor talán másra nem kéne aggatni jelzőt... max a fára... de borzasztró frusztrálsz lehet ,ha szétnézel és csak titkosítattlan wifi hegyeket látsz... igaz én is járok a "mekibe" meg egyébb helyekre ,de tudod olvasni még tudok... gondolom más is ...és ott álltalában a "free" az nem a "titkosithattlan wifi" -t jelzi.

Szóval több mondanivalóm számodra nincs,sajnos nem tudsz meggyőzni... probálkozz az "egybiteseknél"

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#132) hcl válasza ricsi99 (#131) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK, ha érvek helyett személyeskedsz, akkor valószínűleg betalált, amit mondtam. További jó szórakozást.

Mutogatni való hater díszpinty

(#133) nexplo válasza bambano (#118) üzenetére


nexplo
őstag

Ezen hangosan felröhögtem a melóhelyen, szegény kollégák nagy meglepetésére :D :DDD
Ez jó volt :DD

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#134) akaido válasza Pro!Petya (#34) üzenetére


akaido
addikt

A sebezhetőség a A "Fícsőr", és ingyé' van ill nem kívánt járulékos sajna....

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#135) syberia válasza Pro!Petya (#1) üzenetére


syberia
veterán

:K

https://howbad.info/

(#136) #96715264 válasza hcl (#126) üzenetére


#96715264
törölt tag

A Spectre/Meltdown sérülékenységekben az volt a baj, hogy nem kell hozzá semmi durva. Azaz rendszergazda jog nélkül férhet hozzá egy folyamat olyan memóriaterületekhez, amikhez amúgy csak a kernelnek van joga.

De bizony kell: el kell juttatni a sérülékenységet kihasználó kódot a cél számítógépre, ezért minden CPU sérülékenység arra a kérdésre redukálódik, hogy tud-e nem megbízható kód futni adott gépen vagy sem. Ha már el tudok juttatni oda bármit is, akkor tojok az S/M-re mert sokkal egyszerűbben is át lehet verni a felhasználót, mint bármilyen CPU sebezhetőség.

Semmi értelme ennek a hisztériának single user környezetben, de mint korábban írtam, szerver oldalon nem mindegy.

(#137) wwenigma válasza #96715264 (#136) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ajtot nyitva szoktad hagyni otthon mert ugyse jon be senki a kertkapun?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#138) hcl válasza #96715264 (#136) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem nem tűnik ilyen egyértelműnek. Pont ez az, hogy nem kell nem megbízható kódnak lennie, így aztán nem lehet pl. azok alapján a klasszikus minták alapján keresni, hogy magsabb privilégiumszinten akar futni, stb. Valami ártatlan cuccal is lehet adatot bányászni a gépről.

A user átverését is lehet jobb megkerülni, mert észrevétlenebbnek lehet maradni, az meg fontos.

Szerintem az ismert hibákat jobb javítani, marad pont elég ismeretlen amúgy is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#139) #96715264 válasza wwenigma (#137) üzenetére


#96715264
törölt tag

EDITED:

Ajtot nyitva szoktad hagyni otthon mert ugyse jon be senki a kertkapun?

Nem ezt írtam. CPU sérülékenység kihasználáshoz kódot kell a gépre juttatni. Pont azt mondom, hogy a kertkaput kell becsukni, ne tudjon a gépre ismeretlen kód kerülni semmilyen körülmények között.

Szerintem az ismert hibákat jobb javítani, marad pont elég ismeretlen amúgy is.

A kód gépre juttatás elkerülése sokkal nagyobb prioritású probléma.

[ Szerkesztve ]

(#140) hcl válasza #96715264 (#139) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azám, de a kód gépre juttatása ez esetben történhet ártalmatlannak látszó weboldalak megnézésével is, amiket megfelelően preparáltak / fertőztek.

"A kód gépre juttatás elkerülése sokkal nagyobb prioritású probléma."
Teljesen másról szólt az a mondat.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#141) #96715264 válasza hcl (#140) üzenetére


#96715264
törölt tag

"Azám, de a kód gépre juttatása ez esetben történhet ártalmatlannak látszó weboldalak megnézésével is, amiket megfelelően preparáltak / fertőztek."

Így van, én ezért tiltok minden javascipt-kódot is. Általában a biztonság kérdése összetett kérdés, ezért halandó felhasználó nem is szokta érteni, mit és hogyan kellene csinálni. Én például megrögzött kétlépcsős azonosítás mániás vagyok, ezért még az ellopott jelszavammal sem tudnának mit kezdeni, ha hagynék erre bármilyen esélyt. A családtagjaimnál is kötelező mindenhol (még sima levelezést is beleértve), és nem véletlen, hogy banki felhasználásnál az EU is kötelezővé tette. Szóval több szinten kell védekezni, ebből a CPU sérülékenység a legkevésbé fontos (kivéve szerver környezet), ezért ezer más dolog sokkal de sokkal fontosabb lenne, amire viszont nem látom, hogy kellő hangsúly jutna informatikában relatíve járatos emberek esetén sem.

(#142) wwenigma válasza #96715264 (#139) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Tehát te nyitva hagyod az ajtót mert a kertkapun ugyse jön be senki?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#143) hcl válasza #96715264 (#141) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem csak JS-ből jöhet kártevő, illetve a használhatóságot is rontja adott esetben a tiltás - bár ez mindenki saját preferenciája, hogy mi fontosabb neki. A biztonságot az átlaguser viszont nem nagyon érti ilyen szinten, így ő nem fogja tiltani a JS-t, stb. Tehát neki fontos a CPU sérülékenységek javítása. A többi rendben, de ettől még szerintem nem lényegtelen a CPU szintű rések foltozása - sosem tudod, mit hoza a holnap, hogyan lehet még kihasználni ezeket.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#144) #04430080 válasza wwenigma (#142) üzenetére


#04430080
törölt tag

Elég sokan vallják itt azt a gyermek logikát, hogy ha becsukom a szemem és nem látok senkit, akkor engem sem lát senki :D

[ Szerkesztve ]

(#145) #96715264 válasza hcl (#143) üzenetére


#96715264
törölt tag

Átlagfelhasználónál sem a CPU sérülékenységet érzem a legfontosabb problémának, hanem a legalapvetőbb ismeretek hiányát: jelszókezelés (pl.: 123456), nem használunk tört szoftvert, nem tiltjuk le a frissítéseket, stb, stb.

(#146) Kékes525 válasza #96715264 (#145) üzenetére


Kékes525
félisten

Pedig nagyon egyszerű könnyen megjegyezhető, de nehezen feltörhető jelszót kitalálni. Csak meg kell sózni a könnyű jelszót és máris nehezen feltörhető lesz. Ime a trükk:

Alap jelszó: 12345 (rettenetesen könnyű)

és most megsózva: #"&12345#"& Ez azért már elég nehéz. A só itt: #"& (néhány "elvarázsolt" karakter) Sóként mindig ugyanazt használod és az alapjelszónak az adott site valamilyen vonatkozását, tulajdonságát, jellemzőét veszed.

Még egyszerűbb és jobb jelszókezelőt használni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#147) Kansas válasza Kékes525 (#146) üzenetére


Kansas
addikt

Még egy apróság, amit az átlagembernek nehezére esik betartani: soha, senkinek, semmilyen körülmények közt nem adod meg a jelszavad! Se telefonon, se személyesen, se céges IT-snak, se havernak, se barátnőnek, még az anyádnak sem. Egyszerűen nem. Akinek kell, kap sajátot, a többiek befoghatják.

Ugye van a klasszikus példa: a "ˇ^^˘^Đ[]{đä\\€€ASHbAC463" vajon biztonságos jelszó? Természetesen nem, hisz most, hogy ide begépeltem és posztoltam, 1-nél több ember ismeri...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#148) ricsi99 válasza wwenigma (#142) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha jó a kerítés ,nem fárasztom magam arra ,hogy berácsozzam az ablakot és 6 zárat tegyek az ajtómra.

Cikk szerint 1 éve tudott róla az ms--- szóval szerintem nem azért küldték az ms-nek a levelet mert nem tudták a saját programjukkal lezárni ,hanem mert nem mindenki azt használja.

Mivel ha nem tudták volna lezárni akkor verték volna a tam-tam ot rendesen ,de igy csak nyugodtan ücsörögtek

az ö védelmük okés ebből a szempontból... ms meg majd megoldja ha akarja.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#149) hcl válasza #96715264 (#145) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem a legfontosabb, meg nem a legnagyobb baj, de azért nem baj, ha meg van oldva. Az összes hackelés, amit olvasol, meg amit nálunk 1-2 kollega végigcsinált hacking tutorialokat, mind arról szól, hogy egy kis rés itt, egy kis rés ott, és hirtelen valaki root lesz, akinek usere sincs a gépen. Attól még, hogy van nagyobb gond, még csak jó, ha kevesebb rés van a gépen.

És ha nem tiltja le a frissítéseket, máris védve lesz a CPU rések ellen is. Ilyen egyszer

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#150) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

anno sokat rohogtunk az alban programozok virusarrol szolo viccen, ami emailban erkezett, es megkert, hogy "ugyan legyel mar szives telepiteni a virusunkat..."
ma meg pont itt tartunk. jon emailben, es az atlag user boldogan kattint ra es telepiti.
most sokan legyintenek ezekre a cpu hibakra, a tapasztalat azt mondatja velem, hogy 10 ev mulva nem fognak...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.