Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scream007


Scream007
őstag

A Katana Vapochill koppintás :(((

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#2) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

5000ft-ért berakhatsz egy 12-es ventit két cdromhelyre?
ez igen :D
ezt se nekem találták ki, mármint árban. aki olyan idióta, hogy ezt nem bírja manage-lni magától, az vegyen inkább két követ, és ütögesse egymáshoz. Az is jó elfoglaltság.

(#3) peterszky


peterszky
őstag

lenne egy kérdésem: hogy kell kiejteni azt hogy scythe? :B

What else you gonna do on a Saturday?

(#4) rudi válasza _Volkovy_ (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

1. nem kettő, hanem hár 5,25''-os meghajtóhely.
2. mennyibe kerül egy minőségi 12 centis ventilátor?
3. mennyi pénzből és időből hozol ki egy elfogadhatóan kinéző (nem retek hómmoddos), korrektül szerelhető (nem lötyög, nem szorul, nem esik ki) 12-es venti elé való rácsot?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) Muton válasza peterszky (#3) üzenetére


Muton
addikt

saið - a középszótár szerint :DDD

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#6) end73


end73
aktív tag

elbattam..... :B

[Szerkesztve]

Intel®

(#7) end73


end73
aktív tag

mivel csend mániás vok, igen tetszik a hdd cucc, de az árat kicsit borsosnak találok 18k :Y

Intel®

(#8) paleinho


paleinho
senior tag

A használati útmutató japán és angol, de a képek alapján nagyon könnyű boldogulni, mert azok magyarul vannak

mit is mondhatnék, :C :C :C

(#9) Male


Male
nagyúr

''így a 800-as Scythe S-FLEX szinte hangtalan volt. Még magas ára ellenére is különösen ajánlott minősítést érdemel, hiszen tovább kitart, mint konkurensei.''

OK, hogy drágább, de mennyi? Csak mert én nem látom azt a magasabb árat a tesztben...

Amúgy tetszik... úgyis kéne valami a 12-es SilentBlade helyett, mert estére mindig felhangosodik... (ha meg leveszem a fordulatszámát, akkor elkezd ''zörögni'').

(#10) Polacheck válasza Male (#9) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Én azt hiszem 4-5k körül láttam legutoljára. Az enyém annyira halk, hogy közvetlen közelől sincs motorhangja sem, és jóval több levegőt nyom, mint bármelyik 5V-re szabályozott 12cm-es venti. Ráadásul ez el sem indul 5Von :) Tőkéletesen hűti a ninját, aminek a gyári ventije ehhez képest hangorkán volt.

less qq more pewpew!

(#11) tothbe válasza Male (#9) üzenetére


tothbe
addikt

A radikalmod-nál 4290Ft a 800-as. És csak 8,7db viszont 33,5CFM a légszállítása. :C

By(e) Tothbe

(#12) Loretto


Loretto
veterán

Coolink még mindig nagyon erős... Nem nekem gyártották ezt a hűtőt. :DDD

Soirée...

(#13) Franklin


Franklin
addikt

Az utolsó oldalon az értékelő logo-knál el van írva a Scythe neve... párszor... :-)

(#14) Sub-S


Sub-S
senior tag

A Scythe Silent Box halkítás szempontjából jobb a Silentmaxx HDD-Silencer-nél?

(#15) Franklin válasza peterszky (#3) üzenetére


Franklin
addikt

Kb. ''szájt''

(#16) _Volkovy_ válasza rudi (#4) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Ja, igen, három. (három helyet elfoglal ez az izé?)
A dizájnra megyünk? Akkor tessék fizetni.:)

(#17) Solad válasza Scream007 (#1) üzenetére


Solad
őstag

szvsz nem feltetlenul. teny, hogy dontott es ezert emlekeztet ra, de azert meg nem olyan szembetuno a hasonlosag mint pl a primecooler-zalman termekeknel.


ez a venti nekem is megmozgatta egyebkent a fantaziamat.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#18) Male


Male
nagyúr

Köszi! (Polacheck-nek is :) )

Hát nem olcsó...

Akkor alig kevesebb a légszállítása, mint a 12-es SilentBladenek... nekem bőven elég lesz.

(#19) erdoke


erdoke
titán

Éppen most kezdtem keresni valami 5,25'' helyre szerelhető HDD boxot (Stackerben van 5,25'' hely bőven), és új 12 centis házventiket is. Míg a HDD box nem nyerte el különösebben a testszésemet, az S-FLEX venti nagyon bejön. Már csak azt kell kitalálnom, hogy az 1200 rpm-es vagy a 800-as legyen. Végülis mindkettőt 600 rpm-re lehet leszabályozni. Igaz, az én panelem csak 7 V-ig megy le, tehát az 1200-as ott még 700 rpm fölött járhat. :F
Milyen kiskerekben lehet ezeket kapni?

A legjobb aláírás a héten

(#20) GiXXXer


GiXXXer
tag

A HDD cucc mocskosul nem éri meg...Ennyi árat ha rászámolok egy sima winyóra, már egy fasza notiwinyót tudok venni...
Aprón van 10k rpm-es noticucc is, inkább azt választanám...

Bár nem mintha hangos lenne a gépem így, de ez a folyadék felületi feszültséggel működő csapágyazás igencsak elgondolkodtató... Ha lenne 14 centis belőle, elgondolkodnék nagyon...

http://www.youtube.com/vargagixxxer

(#21) slayer006 válasza Male (#9) üzenetére


slayer006
addikt

erdoke -nek is :DD

4290,-
legalábbis itt [link]

[Szerkesztve]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#22) Scytam


Scytam
tag

Némi hasonlóságot vélek felfedezni a gyártó neve és az én nick-em között...
Asszem én is elkezdek hűtőket gyártani! :DDD

(#23) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A szerelési útmutató szerint úgy kell beépíteni, hogy a csövek vízszintesen álljanak vagy a felső végük felfelé mutasson.

Ha lefele van, akkor mi van? Behal a heatpipe? Mert akkor az nagyon rossz hír

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24) rudi


rudi
nagyúr

Kimaradt az S-FLEX ventilátorok ára, 4300 Ft. Megvásárolhatóak egyenesen a Computermodenél, van csomagküldés meg minden [link].

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) TeeJay válasza Polacheck (#10) üzenetére


TeeJay
félisten

hát én meg vettem januárban egy Coolink X12 ventit 1200fordulatos és csupaszon a fülem mellett halkabb mint egy 8centis Silent Blade
pedig a Coolink-ra 20dB-t írnak a Silent Blade-re meg 19dB.

szóval szerintem az 1200-as Coolink x is simán halk egyedül ugye annyi a baj hogy annak dupla golyóscsapágyas a motorja.

ellenben 1700-ból kijön és ha ez a hiper szuper új venti 4-5K akkor abból lazán veszel majdnem 3 ilyen 1200-as Coolinkot

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26) Polacheck válasza TeeJay (#25) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

A Silent Blade nekem brutálisan hangosnak tűnik az SFlex mellett. A kettő összehasonlíthatatlan.

less qq more pewpew!

(#27) rudi válasza TeeJay (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Az 1200-on halk és a 800-on halk két teljesen más dimenzió, ahogyan a rezonálás nélkül halk és a rezonálással halk is. Hidd el, hogy egy passzív tápos rendszerből meglehetősen kiabál egy 1200-as 12-es (ahogyan az 5 voton hajtott VF700 is). Egy 800-as 12-es már csak a rezgésével zavar, az S-FLEX még azzal sem. Ha tényleg nem kell x idő után kiszedni és újraolajozni vagy cserélni, akkor szerintem lazán megér 2-3-szor többet mint egy X12.

Ja, még annyi, hogy Polacheck és én is Zennel toljuk :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) Polacheck válasza rudi (#27) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Igen, nekem a zen mellett egy ninja figyel a procin amin az egyik SFLEX pihen, egy VF700 pedig a videókarimon (5V-on). Ez utóbbi kelti jelenleg a legnagyobb zajt (a vinyó mellett, ami hamarosan valamilyen silent boxba kerül), előtte a Silent blade volt a leggyengébb láncszem. Azt inkább kiiktattam, mert nagyon zavart a morgása 5V-on is.

less qq more pewpew!

(#29) K G S


K G S
csendes tag

1600 rpm
Zajszint: 28.0dBA
Légszállítás: 63.7CFM

Ezek az ertekek vhogy nagyon tetszetosek szamomra, asszem megvan a kov ventim
Amugy 1600-on mennyire zavaro a hangja?

Szidásokat pü-ben tessék

(#30) Sub-S válasza rudi (#27) üzenetére


Sub-S
senior tag

SilenX és S-FLEX összehasonlítás nem lesz valamikor?

''Ja, még annyi, hogy Polacheck és én is Zennel toljuk''

A Zen teljesen hangtalan? Nem sípol vagy valamilyen egyéb zaja sincs?

(#31) Polacheck válasza K G S (#29) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Viszonítás kérdése. Én kipróbáltam egyet, amikor a 800-ast vettem, nekem nagyon hangos volt. De, ha nem a totális csendre törekszel, akkor akár meg is felel neked. Érdemes elzarándokolni egy boltba, és meghallgatni, úgy meg tudod állítani, hogy neked mennyire megfelelő a hangja.

less qq more pewpew!

(#32) Polacheck válasza Sub-S (#30) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Teljesen. Abszolut semmi hangja.

less qq more pewpew!

(#33) Celtic válasza peterszky (#3) üzenetére


Celtic
tag

Magyarul: szkíta. :C

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#34) tothbe válasza K G S (#29) üzenetére


tothbe
addikt

Az 1600-as sztm is kicsit hangos. Viszont a Thermaltake-nek van egy ventije ami a Big Typhoon tetején is figyel. Narancssárga közép fekete kerettel.
Az ugyan csak 1300-at pörög és a légszállitása is csak 54,4CFM De ugyanakkor hátsó házhütönek sztm teljesen ideális, mert csak 16db hangja van és élöben is hallottam(vagyis nem hallottam, mert tényleg semmit sem hallasz belöle).
Bár a thermaltake oldalán külön nem találtam ezt a ventit, de garmacor ajánlgatta, mikor nála voltam, csak épp nem volt belöle neki.
12cm ultra silent fan néven szerepel a big typhoon alkotóelemei között.

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#35) fasyrt


fasyrt
őstag

Ventik tényleg jóknak tűnnek... Csak nem magyar zsebre van kitalálva. Mint ahogy az összes többi sem. Az a HDD box meg egyenesen rablás. :F

(HDD) zajcsökkentő mod fasyrt módra:
Hozzávalók:
- 1db. CM CoolDrive7 [link]
- 1 doboz Revoltec Be-Quiet zajcsökkentő ''szivacs'' [link]
- 4db. kicsi gumigyűrű (nekem valamilyen Zalmantól volt; na annál 1 lehelettel nagyobb kell)
- 1-1 db. 1mm és 0.7 mm vastag rézlemez (Bp., Dózsa Gy. és Szabolcs utcától van 1 bolt 5 perce... linket nem adok, mert nincs, meg 1 adag rezet csak el tudok képzelni)
- 2 adag szilikonpaszta (Nem kell AC, jó valami óccsó.. nekem is az volt. ;))

Elkészítés:
CoolDrive7-et szétszeded, és kiveszed belőle az elejéről a műanyag részeket, csak az előlap marad. (Van fekete, meg ezüst is, rendelésnél kell észnél lenni.) A vinyót (normál 3.5'') beszereled a keretébe, belepróbálod az egészbe, bejelölöd, meddig ér az eleje. Fogod a szivacsot, és rétegesen a jelig tömöd. Inkább 1 réteggel kevesebb, mint 1-el több. Ha ez megvolt, jöhet a következő próba - illesztésekbe ne menjen a dolog... :) Most előveszed az 5.25''-ös keretet, és a hosszanti 2 belső oldalát kiszivacsolod. Itt is inkább kevesebb legyen, minthogy szoruljon.
Szivacsozás kész, jöhet a pasztázás. A vinyó aljára teríted a mellékelt szürke hővezető lapot (olyan, mint ami is is van), a hővezető lapra fekteted a vastagabb (előre felpasztázott) rézlemezt. A rézlemez várható illeszkedési helyére a Cooldrivealjára megint kensz pasztát, elteríted. Széle fele nem szükséges. Összeilleszted, becsavarozod. A csavarkialakítás miatt nem fog szorulni, nem baj, ha játéka van. Most a vinyó tetejére kensz pasztát. ÓVATOSAN, csak a matricára, keveset, inkább ne legyen, minthogy mindenhol legyen. Rá mehet a vékonyabb rézlemezed. Lemezre is teszel pasztát (vagy az alukeretre, ahová várható majd a réz), és félreteszed. A merevlemezt tartó keretbe beleilleszted az összefogató csavarokat, rájukhúzod a gumigyűrűket és összeilleszted. (Fejjel lefelé egyszerűbb.) Összenyomod, vonalba hozod a csavarhelyeket, a sín miatt nem lesz nehéz, és egyenletesen (mindenhol 1 kicsit húzva)összecsavarozod. Az egész doboz végére (a csatlakozók kihagyásával persze) vágsz egy csík szivacsot megint. Az egésznél lehet ezüstös pasztát alkalmazni, a rezen elég mély karcolások lehetnek.

5.25''-ös beteszed, bekábelezed, indítod, és a biztonság kedvéért felteszel egy HDD monitorozó programot (nálam: HDSentinel).
Az egészet meg lehet oldani 14 ezer forinton belül, és akkor a házadat is kitapétázhatod. (Nekem még a hátső légkiömlőkhöz, illetve az oldalsó beszívónyíláshoz is jutott... az asztalra. :D)

Installálod a maradék raklap szivacsot, és ha nagyon ügyes akarsz lenni, veszel valami jó vastag légszűrőt, szabhatót. (Én Tts-től vettem, 1 ezresért kb. egy A4-eslapnyi méretűt, kb. 1 centi vastag. Ezt ügyesen a légbeömlőknél elhelyezed. Nekem elöl a fémváz és az előlap közé rétegesen, szorítással sikerült, oldalra pedig fiókfogantyűs csavarokkal (széles fej, hosszú, keskeny menetes szár). fogattam a lyukas oldallaphoz.

Szellőzésről elöl-hátul egy 12 cm-es SilentBlade gondoskodik (2000 forintosak, halkak) és egy 12 cm-es ventivel szerelt Bluestorm gondoskodik.

Eredmény:
-CPU: nem tudom, hogy változott volna, mert mióta a mostani alaplapom van, mindig 18°C-os a hőmérséklete... :) BIOS méri jól, de akkor meg nem tudom terhelni. Egy GlacialTech SilentBreeze III megy rajta, Zalman-féle ellenállással.
-VGA: a tuningot nem bírja annyira. Core: 480 -> 474. Gyári hűtő, érdekes módon nem volt hangos. Igaz, mostmár nem hallom. :) Néha tisztítani kellett, mert nagyon jól felfogta a port.
-HDD: éjjel 2-3-kor (mikor a környéken egy darab autó nincs) lehet hallani egy csöpp seek zajt. De tényleg, csak egy csepp. Ha jön egy nyugati típusú új autó (normál seb., nem csillióval pörgetve), annak a zaja már elnyomja (pedig 4-en lakozom). (Tavaszi) mért hőfok:
-napi átlag: 31,56°C - 35,96°C (XP telepítés után, 1000 progi telepítése alatt: 38,2°C)
-napi maximum: 33°C - 45°C (XP telepítés után, 1000 progi telepítése alatt: 46°C)

A konfigomat az adatlapomon olvashatjátok, de az egyszerűség kedvéért:
Celeron 1300 @ 1508
GeCube 9550XT
Western Digital 160GB 8MB b(/p? :F keverem mindig...:B)uffer, pata csatlakozási felület.
FSP Bluestorm 400W (Nem kiröhög, a nyári új konfighoz lett előre vásárolva)

Nemcsak a cél lett jó, hanem mint 3 napos elfoglaltség is jó volt! :) Egyedüli gáz a szivacs kátrány rétegének szeletelése volt... Elpusztítottam vele a legjobb konyhakésünket, vehettem helyette egy újat. :D Ráragadt az a ragasztós maszlag, nem tudtam hogyan leszedni.

Remélem a HDD halkítók sok ötletet kaptak. Illetve egy (nem olcsó, de olcsóbb) megoldást biztos. :)

(#36) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Hát nem is tudom, hogy 20 rongyért lehet készítek magamnak egy Silent Box Vikthor módra.... max 7-8 ezret adnék, ha ennyibe kerülne, de így inkább a moddolást választom.

[Szerkesztve]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#37) Integra válasza erdoke (#19) üzenetére


Integra
titán

van glaicaltech silentblade 12 centisem, 900at pörög, nem hallod, és érezhetően szállít ez is levegőt. stackerbe szvsz bőven elég a 800 rpm-es venti:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38) zsiga667 válasza Integra (#37) üzenetére


zsiga667
addikt

''900at pörög, nem hallod''
Dehogynem... ;)

(#39) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Egy ilyen rácsos izéra, Kama bay, vagy mire benevezek :D

(#40) nemtommi válasza (Kolombusz) (#39) üzenetére


nemtommi
senior tag

Nem vagy egyedül :)
T*S-t nyaggatom már egy ideje miatta, remélem nem mentem még az idegeire :B
Amúgy nemsokára megérkezik hozzá is. Nagyon hiányzik a Nexus DiskTwines HDD-knek már egy ilyen megoldás (feketében) :).

[Szerkesztve]

(#41) Male válasza zsiga667 (#38) üzenetére


Male
nagyúr

Bizony, kb 1 hónap után már hallani... főleg ha sokat megy egyhuzamban (nálam estére mindig elkezd morogni, igaz 45 fokban van beszerelve)

(#42) Loha


Loha
veterán

A leirás szerint a Katana Socket 370-re (PIII) is rámegy :)

Gondolkodom rajta, hogy a bartonom megérdemel-e ennyit...
Nem lesz az gáz, hogy több mint fél kiló fogja nyomni a barton magját?

(#43) Loha


Loha
veterán

Most nézem, hogy a mustárban a Katana CU csak 6,5k, ha nem elirás... :Y

(#44) Sianis válasza Loha (#42) üzenetére


Sianis
addikt

Nekem régen 7000 CU volt rajta ( Zalman ). Az se kevesebb hidd el és semmi baja nem volt...bár az hátlapra volt erősítve, de én bízok az alaplapgyátókban, ha normális foglalatot csináltak.

[Szerkesztve]

(#45) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Az 1200-es S-Flex miért hiányzott?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#46) Polacheck válasza CriticalHit (#45) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Tudtommal hiánycikk szinte mindenhol, nekem sem sikerült szereznem, pedig kíváncsi voltam a hangjára.

less qq more pewpew!

(#47) stol


stol
addikt

Aztán a SUNON MAG-LEV ventijeiről nem is hallott senki? :F
Azt hiszik ezek a kula gyártók, hogy ők szarják a spanyolviaszkot...
Mint anno a Samsung, hogy újrafeltalálta a Trinitron képcsövet :DDD

(#48) CriticalHit válasza stol (#47) üzenetére


CriticalHit
őstag

Küldjél egyet be tesztre. Kiváncsi vagyok hogy mérkőzik a Scythe és a Nexus ventijeivel. Több versenyző, több választási lehetőség.
A Scythe nem ''kula gyártó'' :((( . Miért mondod?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#49) fasyrt válasza Loha (#42) üzenetére


fasyrt
őstag

Ami megy socket A-ra, az megy socket 370-re is. ;)

CriticalHit: A Sytche valóban nem kula gyártó, mert nem is gyárt, csak matricáz. A valódi gyártó a YongLinXing Electronics, na az már egy Sunonhoz, YS-tech-hez, vagy egy Deltához tényleg kula. :)

[Szerkesztve]

(#50) (Kolombusz) válasza nemtommi (#40) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Jaja, én is feketében akarom rendelni, egyrészt, mert meleg a WD, másrészt, hogy szellőzzön jobban a ház.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.